w LOON Hqdi eon fijne loMe POL's Slagerijen Kflks Bogere Bargerschool Yeaftalm Hôtel STRIIVÉ - Sappemeer Jubileum Soirée WH.S.C." Toelatingsexamen fi. H. B. S- Installafies of nitbreldingen N.V. Maatschappij .Laagspanningsnetten' ligescbreven Iistallateor. 1 P Verl Hoofdstr. 80, Hartenshoek Schoenreparatieinrichting B. C. KLEINE. I»SB WOLTERS' het adres A. BAKKER, Hoofdstraat 51, Hsogezand. KARPET Haamelours, Moquette, Wilton, Awter B. RUDING Gz. Prima Wringers - P. i DIJKEN, Hoogezand Zi II TRI AANGIFTE voor het Toelatingsexamen 40 Jarig bestaan Thé Dansant Wilt U van Radio genieten m m Thé. Dansant Soireé Dansante Dansorkest The Flying Fingers. m m m m m m Dan moet U een Kinderwagen nit onze VODRJAARSSORTERING zoeken. Verhuizen Behang noodig? Dan naar BAKKER's Behangzaak. te SAPPEMEER. N.V M) vos® JkwïekF De AANGIFTE vôôr of op 15 Mei e.k, Ingeschreven Installateurs. „PARKHOTEL" D HA met attractie. K 0R VERPLAATST naar f 17.50. Onze sortering is enorm. Onze prijzen zeer lug. HOLTAP Sappemeer. la 2C del aru Ial Va K. 1 Vï Spa Zu MQOI Nederl. Vereen. van Hulsvrouwen. Afd. H.—S. Kindermiddag op Woensdag 3 Mei otn half drie bij Hôtel Faber te Hoogezand. Film Erop uit met Uw klas. Deze film behandeld het meer- daagsche schoolreisje met sla- pen in Jeugdherbergen. Ver- klaringen worden gegeven door den heer Schoemaker, hoofd der school te Sappemeer. Daarna lichtbeelden en ver- telling van hetbekende kinder- boek Keteltje in de Lorzie. Deze film is vrij toegankelijk voor kinderen van leden met hun moedets (gereserveerde plaatsen). Leerlingen van de hoogere klassen der lagere scholen en van de lagere klassen der U.L.O. kunnen tegen betaling van 5 cent een beperkt aantal toegangsbewijzen verkrijgen bij mevr. Beukema te Hoogezand en bij mevr. Schoemaker te Sappemeer. De bridgedrive van Dinsdag j.l. had een vlot verloop. Er waren 28 personen (mannen en vrouwen) opgekomen om te spelen. 't Was een aardige avond, de leiding berustte bij de fam. v. d. Woude en bij Mevr. Schober. 't Was geen gemakkelijke taak, die deze avond op hun schouders rustte, doch zij kweten zich uitstekend ervan. De avond werd besloten met een prijsuitdeeling, die veel verrassingen bracht. Na afloop bedankteonze présidente de beide dames zeer hartelijk, voor het uitstekende werk, dat zij hadden verricht. Op Donderdagmiddag had notaris Hoogeboom aan onze leden de gelegenheid gegeven de loopgraven in zijn tuin te bezichtigen. Hiervan is zeer druk gebruik gemaakt. De dames werden aile rondgeleid door deze keurige loopgraven, die desnoods wel aan 20 per sonen een schuilplaats kon bieden. De loopgraven waren afgedekt met een dikke laag hout, hierop kwam asfaltpapier en vervolgens 1 M. zand. Het blijkt, dat het aanleggen van een loopgraaf niet zoo'n pro- bleem is als het eerst lijkt en ook niet zoo kostbaar. De bezichtiging was zeer de moeite waard. Het bekende Help U zèlve Kan 66k worden toegepast Als U en dat is vââk noodig- Uwe wollen dekens wascht. Het bekende koud Persilsop, Dat zoo véle wond'ren doet, Wascht ook Uwe wollen dekens Vlug, voordeelig, helder, goed. Clinge Doorenbos. qpogPHi De Vrouwen Vredesgang. Ook dit jaar mag de Vrouwen Vredesgang zich alom in een groote belangstelling verheugen Juist de tijdsomstandigheden versterken blijkbaar het ver- langen bij de vrouwen, om ongeacht haar politieke of gods- dienstige gezindheid, uiting te geven aan haar wil naar een rechtvaardige vrede. De oproep, die in grooten getale verspreid wordt, luidt dan ook: Vrouwen en Moeders van Nederland. Diep verontrust over de dreiging van een nieuwen wereldoorlog en over het onrecht, dat in de wereld heerscht, in de weten- schap, dat de volkeren den oorlog niet willen, roepen wij U op deel te nemen aan den zesden Vrouwen Vredesgang, die op Woensdag 17 Mei te Rotterdam zal worden gehou- den. Schaart U bij de duizen- den, die zonder onderscheid van politieke of godsdienstige overtuiging door haar stil getuigenis van den wil naar een Rechtvaardigen Vrede een beroep doen op het geweten der menschheid. Van een groot aantal ver- eenigingen van zeer verschil- lende richting heeft de Stich- ting Centraal Comité Vrouwen Vredesgang bij de voorberei- ding medewerking mogen ont- vangen. Tal van comité's zijn gevormd, die de propaganda plaatselijk ter hand hebben ge- nomen. Ook in het buitenland bestaat groote belangstelling reeds kan bericht worden, dat uit Engeland, Frankrijk, Qrieken- land, Hongatije, Indië, Noor- wegen, Schotland, Ver. Staten en Zwitserland bewijzen van instemming zijn gekomen. Zooals reeds ismedegedeeld, zal de Vrouwen Vredesgang dit jaar op 17 Mei, den dag v66r Hemelvaartsdag. gehou- den worden te Rotterdam, waar- toe B W. van die stad reeds toestemming hebben verleend. De administratie, Laan van Meerdervoort 19, Den Haag, verschaft gaarne nadere inlich - tingen en propaganda-materi- aal. Officiel© Mededeling, Door met 5-4 van Nw. Bui- nen 4 te winnen, behaalde Kwiek het kampioenschap van haar klasse. Gefeliciteerd jon- gens Morgen wordt de eerste promotie wedstrijd gespeeld tegen P.J.C. Il (Pekela) op ons terrein aanvang 2 uur. Opstelling Kwiek III H. Schomaker. P. Drent, Th. Limberger(aanv). H. Drent Jr., Chr. Meijer, N. Nagengast Jr. H. Drent Sr., H. Mulder, B. Scholte Jr., J. Meijer, J. Veerkamp. res J. Bakker en H. Clobus, De hulppenningm. B. Kleine en B Scholte Jr., worden Maandagavond om 8.30 bij den penningm. W. Hanekamp ver- wacht Wedstrijdprogramma voor Zondag 7 Mei a.s. H.S.C. III—Kwiek I (Prestatie wedstrijd H.S.C.) P.J.C. IIKwiek III (11 uur). De Secretaris. gezand en Margaretha Kuiper, oud 20 j., van Sappemeer; Oomke Johan Mulder, oud 25 j., Groningen en Jantje Oude- man, oud 27 j., Sappemeer; Harm Meijer, oud 22 j., Hoo gezand en Grietje Buurke, oud 21 j., Sappemeer Anne Koops, oud 24 j., Sappemeer en Jantje Niehof, oud 24 j., Slochteren Jan Bernardus Kruissel, oud 28 j., Sappemeer en Titia Jo- hanna Catharina Boekhoff, oud 33 j., Hoogezand Geert Hooi- tes, oud 28 j., Anloo en Sophia Jakoba Lokhorst, oud 21 j., Sappemeer. Overleden Jan Roelfsema, oud 84 j., weduwnaar van Anna Drijfholt, later van Hinderika Geerdina Kuiper; Oomke Bouw man, oud 85 j-, weduwnaar van Lubbina van der Veen. PREDIKBEURTEN Offlcleale Publlcatl&n. Gevonden voorwerpen. Een sleutel. Een reservewiel van auto. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achtcr het gemeentehuis te Hoogezand ZONDAG, 30 April 1939. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Oldeman. Sappemeer: 's av. 7 uur, ds. C. W. Coolsma. Kielwindeweer geen dienst. Kropswolde v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Westerbroek v.m. 10 uur, ds. Wasch. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. W. Tom. Viering H. Av. en Dankzegging. Foxham 's av. 7 30 uur, Cand. W. J- Wynia. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur, de heer F. Faber, l n. m. 5 uur, geen dienst. PLAN VAN UITBREIDING. Het Hoofd van bat Gemaen- tabeatuur van Sappemeer brengt ter algemeene kennis, dat het plan van uitbreiding der ge- meente, vastgesteld door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 18 April 1939, in uitvoerige kaarten uitgewerkt met bijbehoorende bebouwings- voorschriften, gedurende veer- tien dagen ingaande heden, ter Gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage liggen. Sappemeer, den 20 April 1939. Het Hoofd van het Gemeen- tebestuur voornoemd, A. JONKEREN. DIENSTPLICHT. Openbare kennisgeving. De Burgemeesters der ge- meenten Hoogezand en Sappe meer brengen ter openbare kennis, dat vanaf heden gedu rende de eerstvolgende 10 da gen op de secretarieën dezer gemeenten voor een ieder ter inzage is nedergelegd het in- schrijvingsregister en het daar- uit opgemaakt alphabetisch re- gister voor den dienst, lichting 1940. Binnen dien termijn kunnen bij den Commissaris der Ko- ningin in deze provincie tegen die registers bij een met rede- nen omkleed verzoekschrift be- zwaren worden ingebracht. Het verzoekschrift wordt in- gediend bij ondergeteekenden, die voor doorzending aan den Commissaris der Koningin zul- len zorg dragen. 29 Aprll ,939. Sappemeer De Burgemeesters voornoemd J. TUIN. A. JONKEREN. BEKENDMAK1NG. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand bren gen ter openbare kennis, dat op 26 April 1939 door JACOB ROELOF BEKKERING van beroep caféhouder wonen- de Fabriekskade 37 te Hooge zand, bij hunne vergadering is ingediend een verzoekschrift om verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholische drank voor gebruik ter plaatse van verkoop voor de gelagkamer van het perceel Fabriekskade nummer 37 te Hoogezand. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendma- king kan een ieder tegen het verleenen hiervan schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Hoogezand, 29 April 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. TUIN. De Secretaris G. ZWIERS. BURGERLIJKEN STAND 7 Mei a.s. Voetbal Zwitserland—Nederland. Radlocentrale Hgz.-Spm. Plaatselijk Nleuws. SAPPEMEER 21—27 April. Geboren Kars Johannes Hendricus, z.v. Peter Martinus Bruins en Geertje Johanna Eggink, geboren te Groningen. Ondertrouwd Jan Beishui- zen, oud 29 j., en Henderika Schrik, oud 27 j., beiden van Sappemeer Henderik Willem Scheringa, oud 21 j., van Hoo- Sappemeer. Verwijzende naar de advertentie, uitnoo- digend tôt een bezoek aan de tentoonstelling van de Ned. Herv. Zusterkring alhier, waar vele fraaie handwerken, als 5 spreien, geborduurde en ge- haakte kleedjes zijn te bezich tigen. Loten welke een kans geven tôt het winnen van een dezer fraaie handwerken zijn aldaar verkrjjgbaar. Gisterenavond werd in 't Café „De Witte Linden" te Sappemeer de algem. leden- vergadering van de Onderl. Huurwaarborg-Mij „Recht en Plicht" te Hoogezand-Sappe- meer gehouden, onder voor- zitterschap van den heer H. Voordewind. Het bleek dat de vereeniging nog steeds in bloei toeneemt, het aantal aan- gesloten woningen werd dit jaar met plm. 100 woningen vermeerdert. De notulen werden door den secretaris de heer G. Kliphuis voorgelezen en on- veranderd goedgekeurd. De kascommissie bestaande uit de heeren L. Hateboer en J. Korthuis, bracht vèrslaguit. A'ies was in de beste orde bevonden en de penningmees- ter de heer G. Gorter, dank gebracht voor zijn accuraat beheer. De periodiek aftredende be- stuursleden, de heeren G. Kliphuis en H. Kazemir, wer den herkozen. Tôt eenige wijzigingen in 't règlement werd besloten. f Gezien de gunstige stand der kas werd besloten om, I evenals 't vorig jaar, ook over het boekjaar 1939/40, de leden vrij te stellen van contributie- betaling. f De „Knutselclub", die j te Sappemeer al enkele jaren werkzaam is, verdient lof en steun. Hoe die werkt? Onder algemeene leiding van den heer J. Rijne geven afwisselend een tweetal dames en een vijftal heeren iedere Woensdagavond aan jongens en meisjes, die zich daarvoor opgeven, les in handwerken en huisvlijt. Zooals een advertentie vermeld, is de tentoonstelling Zaterdag- en Zondagavond te bezichtigen. En de voorwer pen kan men in bezit krijgen ook: er is een verloting aan verbonden. Tôt een bezoek wekken wij gaarne op, daar deze „Knut- selclub" aller steun verdient. Hoogezand. Mej. A. J. van Dijk alhier, werkzaam aan het Landbouw- Proefstation te Groningen, is met ingang van 1 Mei a.s. overgeplaatst naar Wageningen. De candidatenlijst voor den raad van de Vrijz. Dem. Kiesvereeniging, alhier, bevat in alfabetische volgorde de volgende namen H. Blijham, G. Botke, J. Buining Kzn., H- Hartlief, J. Kliphuis, E. Kok, t G. J. Milius, A. Mulder Wzn., I G. Nieboer en J. Zuidema. De volgorde op de in te leveren lijst zal bij référendum worden vastgesteld. De heer W. Wildeboer, Kielsterstraat, die reeds lang een zaak had in radio's en rijwielen, is tôt uitbreiding overgegaan. Niet in dezelfde woning, doch in het pand daar tegenover, Kielsterstraat 33, tôt voor kort bewoond door den heer J. Teule. De winkel is gebleven, doch daarnaast is thans een ruime doelmatig en smaakvol ingerichte toonkamer, waarin de verschillende arti- kelen goed tôt hun recht komen en een keuze wordt vergemakkelijkt. Welke dat zijn? Rijwielen, radiotoestellen, stofzuigers, naaimachines, lees- lampen enz. Een annonce in dit nummer geeft dienaangaan- de uitvoerige inlichtingen. Gaarne wenschen wij den heer Wildeboer toe, dat zijn ondernemingsgeest met succès moge worden bekroond. Nationale reclasseeringdag Hoogezand-Sappemeer Evenals voorgaande jaren zal ook dit jaar en wel op Zaterdag 6 Mei a.s. een huis- en s raatcollecte worden ge houden voor de Nationale Re- classeering van aile gezindten, teneinde de geldmiddelen van de Reclasseering te versterken, die in verband met de tijds omstandigheden het toch al moeilijk hebben en bovendien door subsidievermindering voortdurend worden bedreigd. Ofschoon den laatsten tijd reeds zeer vaak een beroep op allen is gedaan durven wij toch ook nog voor dit mooie werk hetweik overal bekend is een bijdrage te vragen, wetende dat vele kleintjes één groote maken, op dat de Nationale Reclatsetrlng in «tait mag blflven haar zeer nuttige werk- zaamheden voort te zetten. Tevens mogen wij nog wij- zen op de Reclasseeringscou- rant welke U allen |één dezer dagen in de bus zult aantreffen, waarin naast vele nuttige en alleszins lezenswaardige artike- len ook een prijsvraag is op- genomen met als hoofdprijs een D.K.W. auto, 4 persoons cabriolet waarde f 1.295.—, 2e prijs Centrale verwarmingsin- stallatie waarde f 900.en verder vele waardevolle prijzen. Wij vertrouwen, dat zeer vele inzendingen zullen plaats hebben. Naast het landelijk Comité is er ook een plaatselijk Comité van aanbeveling bestaande uit wmmmmimHmmmimmBmmmmmMiœ de volgende personen Comité van Uitvoering: ADVERTENTIEN. fandP&z. Rosbief Biefstuk Ossetong Ribstuk Lende Lappen Gesloten stukje Vleesch Carbonade Schijf. Vet en Reuzel of iets dergelijks uit SAPPEMEER VEENDAM Tel. 241 Tel. 514 tôt 15 Mol 1939. Schriftelijk examen 14 en 15 Juni. De Directeur, Dr. D. VAN DER VEEN. MORGEN ZONDAG 4 uur 8 uur HOOGEZAND. voor het Toelatingsexamen tôt de le klasse van de G. H. B. S. te Hoogezand moet voor externe leerlingen geschieden, bij den Directeur R. MARRING, Parklaan 8, Hoogezand. De Directeur der N.V. MAATSCHAPP1J TOT AANLEG EN EXPLOITATIE VAN LAAOSPANNINGSNETTEN te Gro ningen maakt belanghebbenden ter vermijding van vertraging en kosten opmerkzaam op het voorschrift, dat daarvan met inbegrip van ornamenten en toestellen slechts worden aangesloten, indien deze zijn uitgevoerd door bij zijne Maatschappij De zaken van ingeschreven installateurs zijn kenbaar aan het door de Maatschappij verstrekte schild met opschrift: Bovendien wordt hun een bewijs van inschrgving voor het loopende jaar verstrekt, hetweik zij op verlangen moeten toonen. Ruil dan Uw toestel in voor een aanslui- ting op de Radio-centrale Hgz Spm. VOORDEELEN 1. Hooge jaarlijksche afschrijving vervalt 2. Hilversum en Huizen Geen luchtsfo-ingen en geen hinder van vreemde stations. 3. Hilversum en Huizen Weergave tôt 6000 perioden. Resultaat Duidelijke, natuurgetrouwe ont- vangst. (met Uw toestel kunt U niet veel hooge tonen ontvangen, omdai de zenders niet meer geven. het geluid is daardoor minder natuurgetrouw dan bij ontvangst tôt 6000 per 4. Buitenl stations zorgvuldig uitgezocht. 5. Elken werkdag Gramofoonmuziek. Radio-centrale Hgz.Spm. Slochterstraat - Tel. 209 M (K. VENEMA) SAPPEMEER. M ZONDAG a.s. fi 4 uur 's Avonds 7.30 uur j* Voor reclame herstellen wy gedurende demaand Mei Heeren Zolen en hakken f 1.00. Dames Zolen en hakken - 0.80. MOEDER Wilt U een mooie Wagen, een licht lopende Wagen, een soepel verende Wagen Pracht moderne wagens reeds vanaf MeubalmagazIJnan „DE CONCURRENT" MARTENSHOEK Tel. 91. SAPPEMEER Tel. 201 Door onze grote omzet Grootste sortering en lage prijzeH. Prima Lakveif, Linnen, Slaglijsten, Spijkers, Deurplaten. Thans is 't de tyd om 'n nieuw te kopen. Vargalljkt daza prijzen. 3X4 f 20 50, 17.50, 14.25, 12.25, 10.90, 8 90, f 6.50, 5.90. 31/sX41/« f 25.75, 23.50, 19.50, 17.50, 15.75, 12.25, f 11.25, 10.90. 4X5 f 34.—, 31 50, 29.75, 24.50, 2150, 18 50, f 14.25. Grote Sortering. f 8.90, 12.25, 15.90, 21.75, tôt f 46.-- Laat ons geheel vrëblijvend U onze sortering voorleggen. KOMT ZIEN PRIMA KWALITEITEN. I Hoogezand Sappemeer M-. Dr J. H. Bast A. Jonkeren J. G. Benes A. B Schenk Dr. P Blonk Ds. B. Dufour J. R. Bosman Dr. van der Veen E. F. W. Brinkman Dr. J Beukema A. Buikema Ds. W. Tom Dr. H. Caz;mier K. de Wind A. van Dijk A. Edzes Koerts H. Eenjes H. G. Steenbeek K. Huizinga Mr. P H. Velsen K. Jansen Dr. J. A. Gischler Dr. B. de long F. Faber F. ten Kate Dr S.G.Meihuizen Joh Klasens G. Boer P. Middel A. Kiewiet J. Nieboer L. J. Metz Joh. Pot U. D. Reinders D. Streuper W. Winkler G. Zwiers Legei des Heils J. Tuin Joh Vorenkamp Ds. G. Oldeman A. Elzinga G. Hamburger S. Nijveen J. Bouman L Boelens O. Smit J. Gruber G. Wiegertjes secr. A. Vonk J. Bartholomeus H. Viening secr. I

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1939 | | pagina 2