Kostelooze Inenting op Dinsdag 30 Moi iai Cnstard msje Ananas Piflkstemiopptg Fijne Vleeschwaren Alléén deze Zaterdag POL's Slagerijen G. W. V E R V E R, n R. HEIKENS Heden Zaterdag geeft „De Tijdgeest" weer een zeer smakelijke Pinkster- verrassing. a&o£P hS Tbëdikbeûrten te Kropswolde Deze week. Samen 27 "et. per'ons 14 cent. G o e d e pasvorm en chique modellen Levert voor 25 cent. But ga troBwin, koapt dai wat ga noodig laabt bij Je Tijdgaast" Enorme sorterlng WIJNEN, Nederl. Vereen. van Hulsvrouwen. Afd. H.—S. De aangifte voor onze excur- sie naar het Waterleiding bediijf in de Punt sluit op Dinsdag na Pinksteren. Donderdag 1 Juni vertrek- ken wij om kwart voor twee van Sappemeer-Oost; wij rijden over Hoogezand naar de Water leiding. Na afloop gaan we geza- menlijk thee drinken in Paters- wolde, voor de wandellustigen is een wandeling van 1 uur uitgestippeld langs het mooie meertje „Friezenveen" we den- ken zes zeven uur weer thuis te zijn. De aanmelding kan tôt en met Dinsdag geschieden bij mevr. Schoemaker en mevr. Kliphuis te Sappemeer en bij mevr. Staal (Singel 15, WestéV- park) of bij mevr. Beukemate Hoogezand. Men wordt verzocht 65 et. voor de bus bij de aangifte te. voldoen. Dit wordt een mooie middag het is niet vermoeiend, de bezichtiging duurt 5 kwartier. Qaat ailen zooveel mogelijk mee. Uit onze groep heeft zich een studieclubje gevormd, dat ten doel heeft de leden nader bekend te maken en beter in- zicht te geven in de vraag- stukken van oorlog en vrede. De deelneemsters zullen on- geveer eens per maand samen komen om dan telkens een onderwerp behandelen. Leden en belangstellenden die, aan deze bijeenkomsten willen deelnemen, kunnen zich bij een van onze bestuursleden aanmelden. De eerste avond is belegd ten huize van Mevr. Lamberts-Venema, Winkelhoek, Sappemeer op Woensdag7 Juni a s. des avonds 8 uur. Er wordt een inleiding gehouden over Luchtbescherming. „Als men den oorlog wil be strijden, is het niet voldoende „vredelievend te zijn. Als men „het monster van den modernen „oorlog wil bestrijden, is het „niet voldoende te verklaren. „en vaak in aile waarachtigheid „te meenen, dat men een af- „schuw van den oorlog heeft. „Afschuw van den oorlog, in „meerdere of mindere mate, „treft men bij de meeste krij- „gers aan, in aile eeuwen. „Oorlogsbestrijding beteekent, „dat men den oorlog wil leeren „kennen in zijn realiteit en wil bestrijden met al den haat, met „al de sluwheid, met al de „soldateske toewijding en met „al de trouwe arbeidzaamheid, „waarover de cultuurmensch „in aanleg beschikt." Dr. Qroeneveld op de Studie-Conferentie te Den Haag. Mei 1934. Officiels Mededellng. Kwiek 3 werd door een 1—3 nederlaag uitgeschakeld voor promotie naar de 2e klas. Programma voor de tweede Pinksterdag Kwiek Jeugdelftal Westerbroek dito 2.30 uur Kwiek adsp.— Westerbroek adsp. 3.30 uur. Opstelling Kwiek Jeugdelftal D. Meins. H. Bouman, G. Visker. F. v. d. Werff Hzn., Joh. Steenhuis (aanv.), Ton Bodewes. J. dejonge, W. Steenhuis, B. Scholte, Th. Kloos, F. v. d. Werff Rzn. res. J. Draayer, H.v.d. Werff, G. Scholte. scheidsr. H. Clobus. Kwiek adsp. F. v. d. Werff (aanv.). G. Scheen, H. Bodewes. B. Teuben, A. Mulder, J. Kleine. F. Hensen, F. Deiman, J. Scheen, P. Bouman, Chr. Kloos. scheidsr. H. Breurken. a.s. Donderdagavond aan- vang 7 uur gelegenheid tôt oefenen op het terrein a.d. van Royenstraat. Het ligt in de be- doeling de officiële training serieus te hervatten in het laatst van Juli, eerst dan is de training verplichtend. Leden, voldoe ook in de zomermaanden geregeld de kwitantie's die door de hulp- penningmeesters worden aan- geboden De Secretaris. SsSS-O. Maandag 29 Mei seriewed- strijden te Groningen. Vertrek per fiets 9 uur. Programma 10.5011.30 Uni-S.B.O; 12.30-1.10 S.B.O.- Nic II. Heren J. Kuper, R. Lam- mers, D. Rijkens, Tj. Rljkens, E. Wolda, H. Wolda. Dames E. Blijham, R. de Boer, A. Bottema, A. Mensin- ga, G. Scheepstra en H. Willems. Res. S. Schuurman. Zaterdag 3 Juni gecostu- meerde wedstrijd. Zondag 4 Juni Districts- wedstrijden. De Secretaris. Officielle Publicatlën. Qevonden voorwerpen. Een bril in etui. Een rechterhandschoen. Een zwaar staaldraad. Twee boodschappentasschen Inlichtingen op werkdagen Ides voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achtsr het gemeentehuis te Hoogezand. Herschouwing van wegen voetpaden en bruggen. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sappemeer bren- gen ter kennis van belangheb- benden, dat door de door hen benoemde schouwers eene herschouwing zal worden ge- hottden over wegen, voetpaden, bruggen, enz. aanvangende op Zaterdag 3 Juni 1939. Sappemeer, 27 Mei 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, A. JONKEREN. De Secretaris, J. J. PERDON. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand. Gelezen het adres van den heer G. W. Mulder, smid te Sappemeer, waarbij onder over- legging der vereischte stukken om vergunning verzocht wordt voor het plaatsen van een lucht- drukhamer in zijn werkplaats, welke gedreven zal worden door een electro-motor van 5 P.K., ten behoeve van de ijzerbewerking, op het perceel nabij de Stationsstraat, kada- straal bekend als gemeente Hoogezand, sectie K nummer 2433; Overwegende, dat aan het bepaalde in de artt. 6, 6bis, 7 en 7bis, le lid, 2e zinsnede der Hinderwet is voldaan dat blijkens het proces-ver- baal van het voorgevallene ter zitting gehouden ter voldoe- ning aan artikel 7 der Hinder wet niemand is verschenen en tegen het plaatsen van genoem- de luchtdrukhamer geen bezwa- ren zijn ingebracht Gezien de berichten van den inspecteur, hoofd van het 8e district der arbeidsinspectie te Groningen Gelet op de Hinderwet b e s 1 u i t e n 1. aan den heer G. W. Mul der, voornoemd en zijne recht- verkrijgenden vergunning te verleenen tôt het plaatsen van een luchtdrukhamer in zijn werkplaats, welke gedreven zal worden door een electro motor van 5 P.K., ten behoeve van de ijzerbewerking op het per ceel nabij de Stationsstraat, kadastraal bekend als gemeente Hoogezand, sectie K nummer 2433, overeenkomstig de hier- aan gehechte en vanwege deze vergadering gewaarmerkte be- schrijving en plattegrondteeke- ning en voorts onder voor- waarde, dat de luchtdrukhamer moet worden geplaatst op een gemetselde- of betonfundeering opgetrokken vanaf den vasten grond 2. te bepalen, dat de inrich- ting voltooid en in werking moet zijn gebracht vô<5r of op 1 Juli 1939. Aldus gedaan te Hoogezand op 26 Mei 1939. Burgemeester en Wethouders van Hoogezand J. TUIN, burgemeester. G. ZWIERS, secretaris. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER 19—25 Mei. Geboren Peter Erik Johan, z.v. Johannes Hoezen en Eltje van Tholen. Ondertrouwd Reemt Bor- cherts, oud 28 j. en Jeannette Roelfina Beukinga, oud 29 j., beiden van Sappemeer August Holtrup en Jozefina Maria Félix, beiden van Sappemeer Jakob Dieters, oud 24 j., Hoogezand en Grietje Lukkien, oud 22 j., Sappemeer Hendrik Flink, oud 29 j., Hoogezand en Janna Kammer, oud 27 j., Sappemeer Kornelius Jager, oud 25 j., Sappemeer en Maria Annechie- na Groeneveld, oud 22 j., Hoogezand. Getrouwd Willem van der Veen, Veendam en Eelkje Roukema, Sappemeer Heiko van Wijk en Hendrikje Kleef- man, beiden van Sappemeer; Jan Tonkens, Noordbroek en Elsiena Roggen, Sappemeer Cornelis Willem Molenaar, Ameland en Helena Johanna Teuben, Sappemeer. Overleden Elisabeth Zijl- man, oud 72 j., weduwe van Pieter Hoepman T ornas Beerta, oud 80 j., weduwnaar van Wubbina Boven Klaas Smid, oud 9 maanden, overleden te Groningen Martha Stel, oud 72 j., echtgenoote van Meerten Smit. HOOGEZAND 19-26 Mei. Geboren Jantje, d.v. Harm Boer en Saqktje Bakker, Foxhol Johan Folgert, z.v. Hendrik Vroom en Trijntje Ratgers, Kalkwijk. Ondertrouwd Freerk Wolt- huis, Hoogezand en Jetta Groe neveld, Sappemeer Klaas Meijer, Kiel-Windeweer en Tjadda K. Veldkamp Hooge zand Sander Sanders, Veen dam en Roza van Delft, Kalk wijk Harmannus Bos en Hin- drikje Oomkens, beiden van Westerbroek; Fieerk Nieborg, Martenshoek en Geertje Pieters, Kiel-Windeweer. Getrouwd Gerrit Mulder en Antje van Achteren Elidus Sluiter en Annechien Klink- hamer; Hendrik S. Drost en Gerritdina J. Dusink Roelf Reitzema en Alberdina Smit; Johan M. Suurmeijer en Alida M. Niehuis. Overleden Cornelis Bor- chers, oud 26 j., ongehuwd Wibbechien Pruis, oud 78 j., weduwe v. Wiert Heringa Berend Messchendorp, oud 4 dagen, z.v. Amel Messchendorp en Jitske Scheper, ovl. te Gro ningen. SLOCHTEREN 18—24 Mei. Geboren Eisse, z. v. K. Folkersma en G. de Jonge, Kolham Hendrik, z.v. A. Viel en C. W. Niehof, Overschild Jakob, z.v. J. Leugs en M. van der Molen, Harkstede. Ondertrouwd O. Feddes, 28 j., Wildervank en L. de Boer, 30 j., Siddeburen E. Prins, 26 j., Overschild en Z. van der Helm, 26 j., Over schild K. Snitjer, 28 j., Schild- woldè en J. F. Klimp, 26 j., Siddeburen J. Swalve, 26 j., Kolham en H. Begeman, 27 j., Slochteren. Getrouwd W. H. Ritsema, 51 j., Stedum en H. Knol, 48 j., Overschild; A. Smit, 25 j., Tjuchem en K. Vegter, 24 j,, Siddeburen L. Snijder, 24 j., Siddeburen en M. v. d. Deen, 24 j., Overschild A. Laning, 27 j., Siddeburen en M. Puis- ter, 20 j., Schildwolde H. J. Baptist, 26 j., Lageland en C. Holstein, 25 j., Harkstede H. Tammeling, 39 j., Westerbroek (Gem. Hoogezand) en E. Zand- stra, 28 j., Borgweg J. Bos, 29 j., Siddeburen en A. M. Eigenberg, 26 j., Siddeburen, E. E. Ritsema, 31 j., Appinge- dam en J. Haaijer, 32 j., Kol ham M. Hamminga, 23 j., Siddeburen en S. Niehof, 22 j., Siddeburen H. Gernaat, Veensloot (Gem. Meeden) 24 j., en J. Laan, 22 j., Siddeburen K. v. d. Broek, 31 j., Sloch teren en J. Rademaker, 30 j., Schildwolde. Overleden Derk Ritsema, oud 82 j., echtgen. v. S. ter Laan, Ten Boer, Overleden te Harkstede 1.1. z.v. A. L. Thoma en G. Hartman, Foxham Arend Hartman, oud 71 j., echtgen. v. D. Tuizenga, Slochteren. ZONDAG, 28 Mei 1939. le Pinksterdag. Herv. Gem. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Oldeman. Zang van het Kerkkoor. Collecte. Sappemeer: v. m. 10 uur, (n.t.) ds. MouHjn. (Coll.) Kielwindeweer v. m. 10.30 uur, ds. Wasch. Kropswolde 's av. 7 uur, ds. Wasch. Westerbroek: 's av. 7 uur, ds. Oskamp. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert: 2e P.dag v.m. 10 uur, de heer Kraima. Harkstede-Scharmer v.m. 10 uur, (n.t.) ds. Fournier Jr. Kolham: v.m. 10 uur, ds. Greeven. Slochteren 1 e en 2e Pink sterdag v.m. 9.30 uur, (o t.) ds. Kwint. Hélium v.m 9.30 uur, (o.t.) ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur, ds. De Vries, coll.; 2e P.dag v.m. 9.30 uur, de heer La Brijn. Noordbroek v. m. 9.30 uur, ds. Van Leeuwen Sr. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom, 2e P.dag v.m 9.30 uur, ds. M. J. C. Bosscha van Zuid- broek. Foxham: 's av. 7.30 uur, geen samenkomst. Foxhol 's av. 7.30 uur, Openluchtprediking. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v. m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. 2e P.dag v.m. 9.30 uur, de heer F. Faber. Vroombosch n.m. 6.30 uur, (o.t.) de heer Blaauwwiekel. Schaaphok v. m. 9.30 uur, (o.t.) de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v. m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt 2e P. dag geen dienst. Onder moeilijken arbeid be- reikt menigeen op zijn levens- pad de 65e mijlpaal. Laat staatspensioen de motor zijn, dlen hlj zich zelf niet kan aanschaffen, welke hem rustig en gemakkelijk voert naar de eindpaal. Plaatselijk Nleuws. Sappemeer. Bij het den 10 Mei j.l. te Groningen gehouden examen ter verkrijging der diploma's Stenograffe en/o Machineschrijven vanwege de Kon. Erk. Algemeene Steno- grafen Bond gev. te Utrecht, slaagde onder meer voor he Diploma Steno-Typiste Mej J. Kliphuis te Hoogezand. Verder slaagden voor he Praktijk-Snelheidsdiploma (B) Machineschrijven (tienvinger systeem-Typiste) de dames H. Boer, Sappemeer en A. J. Smith, Sappemeer, terwljl voor het Practijk-Diploma A Ma chineschrijven (Tienvingersy- steem-Typist(e) slaagden Mej B. Palland, Sappemeer en de Heeren F. S. Kruisinga, Mun- tendam, J. Schooneveld, Zuid- broek, A. A. Swarts, Sappe meer. Vervolgens slaagden voor dezelfde Vereeniging voor het Practijk-Diploma Kantoor-Ste- nograaf Nederl. (130 lettergr. p. minuut) systeem „Groote" de dames H. Boer, Sappemeer, A. Brinks, Sappemeer, N. Tarn meling, Hoogezand en de Heer A. Bakema, Sappemeer. Allen ontvingen hun oplei- ding aan het instituut Boelkes, De Erkende School voor Sténo, Typen etc. te Sappemeer. Hoogezand. Met ingang van 1 Juni is benoemd tôt Stationsambtenaar te Zevenaar de heer H. J. Broesder, thans werkzaam aan het station- Hoogezand—Sappemeer der N.S. Afscheid A. Buikema hoofd der u.l.o. school. Velen hebben gisteren blijk gegeven van hun sympathie bij het afscheid van den heer A. Bui kema, die na een werkzaam- heid van 23 jaren als hoofd der u.l.o. school zijn werkkring wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd heeft vaarwel gezegd. Dit afscheid was drievoudig. Eerst des middags van de leerlingen in de school, ver- volgëns in hotel-Faber, waar het een meer officieel karakter droeg en daarna 's avonds in hetzelfde hôtel, waar een fees- telijke reiinie was van oud- leerlingen. Zeer velen hebben telkens getuigd van hun groote erkentelijkheid jegens het scheidend hoofd, talrijk waren de cadeaux en bloemen, den heer en mevr. Buikema aan- geboden. Voor dezen is het door al deze bewijzen van sympathie een onvergetelijke dag gewor den. Martenshoek. Van de Werf van Bodewes' Scheeps- werven, alhier, is met goed gevolg te water gelaten het motorschip „Doggersbank", onder toezicht der British Corporation en der Scheeps- vaartinspectie in aanbouw voor den kapitein F. Wolthuis te Hoogezand. Het schip 280 ton D.W. groot, zal van een 180 P. K. Bolnes-motor worden voorzien. Kielwindeweer. De schil- derwerken van de nog te bou- wen winkel en woonhuis van de Heer V. Vonk, Brugstraat Hoogezand, is onderhands op- gedragen aan de Heer R. Reit zema Kielwindeweer. Schildwolde. Voor de arr, rechtbank in Groningen heeft terecht gestaan Klaas K. ver- dacht van opzettelijke brand- stichting, gepleegd op 6 Maart, door papier, stroo en andere goederen, die op den zolder lagen, met vuur in aanraking te brengen. De brand was in tijds gebluscht. Verschillende getuigen wer- den gehoord, van wie een paar décharge. Verdachte ontken de. In zijn nadeel pleitte, dat hij, hoewel hij een brandkast had, bij het uitbreken van den brand de assurantiepolissen in een jaszak en een flink bedrag aan geld in zijn portemonnaie had. De Officier van Justifie, mr. Meindersma, achtte ver dachte schuldig en requireerde een ge vangenisstraf van 1 Vs jaar. Verdachte is vrijgesproken en onmiddelijk in vrijheid ge- steld. Jaarverslag over 1938 van HET GROENE KRUIS te Sappemeer. Het achter ons liggende jaar is voor onze Groene Kruis- vereniging een jaar geweest van verandering en van opge- wekt leven. Het ledenaantal bedroeg op 31 Dec. '38 totaal 1582, d.w.z. 56 meer dan verleden jaar. Dit steunt vooral in deze voor velen zo moeilijke tijd tôt grote voldoening. Wij zien daarin een groote waardering van de bevolking van Sappe meer voor het werk van het Groene Kruis. De Exploitatierekening sloot met een totaal aan ontvangsten van f 4554,86 en aan uitgaven van f 5332,40, zodat een na- delig saldo van f 777,54 valt te boeken. Hoezeer het Bestuur dit ook betreurt, toch behoeft dit nadelig saldo ons niet te verontrusten, daar het veroor- zaakt werd door uitgaven, welke niet periodiek terugkeren, ni. aanzienlijke herstellingen en verfwerk aan het gebouw en een gratificatie aan de weduwe van onzen overleden bode- magazijnhouder. De Plaatselijke t. b. c. com- missie sloot haar rekening met een bedrag van f 1783,31 aan ontvangsten en f 1766,83 aan uitgaven, zodat deze commis- sie haar rekening sloot met een batig saldo van f 16,48. Op de Algemene Ledenver- gadering, die op 22 Maart ge houden werd, werden de af- tredende bestuursleden, de Heren Juko Boer, A. Jonkeren en R. de Grooth herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het wegens vertrek naar elders bedanken van den Heer D. L. de Koe gekozen werd de Heer A. G. Larmoyeur. Zeer zeker was de Heer Jonkeren de tolk van onze gehele Groene Kruisvereniging, toen hij in de ledenvergadering den Heer De Koe dank en hulde bracht voor het vele buitengewoon verdienstelijk werk, dat deze van de oprich- ting af voor onze vereniging heeft gedaan. Het erelidmaatschap, den Heer De Koe door onze ver eniging verleend, is slechts een zwakke uiting van den dank, die het Groene Kruis te Sap pemeer aan hem, die gedurende het gehele bestaan der Ver eniging op eminente wijze het voorzitterschap bekleedde, gevoelt verschuldigd te zijn. Het Bestuur wees als Voor- zitter aan den Heer A. Jonke ren en als Vice-Voorzitter den Heer Juco Boer. Uit het verslag van den magazijnhouder blijkt, dat in het afgelopen jaar 696 maal gebruik gemaakt werd van het verplegingsmateriaal. Zr. E. de Boer, onze wijk- verpleegster legde ten bate van de ziekenverpleging 2868 be- zoeken af. Bovendien werden 67 bezoeken afgelegd ten bate van maatschappelijk werk, ten behoeve der kinderhygiéne 259 bezoeken en als enquetrice voor de t. b. c. bestrijding legde de Zuster 369 bezoeken af. Totaal 3563 bezoeken. Er werden in dit jaar aan 26 verschillende patienten310 hoogtezonbestralingen toege- diend, wat nog een batig saldo opbracht van f 68.— Uit het verslag van den lei- der van het consultatiebureau voor zuigelingen, den Heer Dr. H. Cazemier, blijkt, dat het bureau te Sappemeer 46 zittin- gen hield en werden 726 consulten verstrekt, terwijl het aantal nieuw- ingeschreven kinderen 74 bedraagt. Van het werk der plaatse lijke t. b. c. commissie ver- meldden we reeds de financiele uitkomsten en hetgeen Dr. de Boer verrichtte. Op 1 Januari 1938 stonden onder toezicht 30 gezinnen met 49 patienten. In 1938 werden nieuw onder toezicht genomen 4 gezinnen met zes patienten. Afgeschreven we gens verschillende redenen werden 1 gezin met 5 patienten, zodat op 31 Dec. 1938 onder toezicht staan 33 gezinnen met 50 patienten. Van de lighallen waren 3 4 geregeld in gebruik. Beddegoed en kleren werden 2 maal ontsmet op kosten der pl. t. b. c. commissie. De plaatselijke t. b. c. com missie verleende steun aan de verpleging van 2 patienten in een sanatorium en verleende in een tweetal andere gevallen zijn bemiddeling bij het bijeen- brengen van de verpleeggelden. Het jaar 1938 overziende kan het Bestuur tevreden zijn over 't werk van onze Vereniging en vertrouwende op de steun van onze leden en de toewij ding van onze functionarissen vol moed het nieuwe werkjaar beginnen. De Secretaris R. Schoemaker. ADVERTENTIEN. In plaats van kaarten. V e r 1 o o f d GRIET|E BUURKE en KASPER MIK. Hoogezand, 2e Pinksterdag '39 Knijpslaan no. 386 A2 Smitslaan no. 49 N in de SCHOOL te 3.30 uur. Sappemeer. een verrukkelijk heerlijkKoekje 20 stuks op één ons Verder nog vele soorten hearlljke Koakjes voor den allerlaagsten prijs. Brood- en Banketbakkerij Tel. 305. De naam waarborgt U de allerfijnste kwaliteit. Rolham 20 et- Schouderham 15 et Rookvleesch 18 et Tong 35 et. Proc. Spek 18 et. Leverkaas 16 et. Ontbijtspek 12 et. Baconspek 16 et. Pekelvleesch 15 et. Servolaatworst 18 et. Gelard Lever 16 et. Rosbief 20 et. Rollade 18 et. per ons ThuringerBloedworst 7 eLp o. 15 et. per half pd. Tongenworst 15 et. per ons Berliner Leverworst 15 et. per ons. Gestoomde Ham 2 ons 25 et. V, pond Boterhamworst 15 et. Geld. Rookworst 21 et. SAPPEMEER Telefoon 241 VEENDAM Telefoon 514 Dit is dikwijls tegenstrijdig bij schoen- werk. Wij leggen ons er op toe, een goede leest voor U te combineeren met een keuze uit de chique modellen dames- schoeisel die U bij ons vindt Ziet onze étalagé. Voor een lichte gang naar Ged. Pedicure-Voetkundige BRUGSTRAAT HOOGEZAND. 5 pak goede Lucifers 4 pak beste Lucifers 1 pd. goede Toffees 2i/8 pd. beste Nagelkaas 4 pd. mooie Rfjst 2i/, pd. goede Dadels 2 prima Rookworsten 3 pd. kleine Spliterwten 8 ons Blauwe Rozijntjes 8 ons beste Pronkers 1 pd. best 40-f- gele kaas 3 pd. Lijnzaad 4 pd. zuiver Ujnmeel 5 pd prima Ochtendvoer 1 pd. goede Koffie 6 ons gemalen Koffie 1 fl. beste hoofdp. Tablette» pds. carton prima Cacao 2 pk. puik Bakmeel 2 pd grauwe Erwten VOERARTIKELEN Voederkalk, Hondenbrood Klppenlevertraan, Haver Universeel Voer, Maismeel Tortelduifzaad, Lijnzaad Gem. Duivenvoer, Qerst Kanariezaad, Félix Kattenbrood Sijsjeszaad, Krachtvoer Sluis Boekweit, Hennep, Tarwe Wit Zaad, Zwart Zaad Voerrflst, fijne Rljst, Gebr. Mais, Zonnepitten Mais, Vleesmeel, Lijnmeel Kunstkorrel, Voererwten Wildzangzaad, Gerstenmeel Opfokvoer A 15, B 13, C 12. Kuikenzaad fijit 11, grof 10 en extra grof 9i/,. BUSSEN VERF, nergens betere kwaliteit, zeer gr. kleurenvariatie OLIEVERF pond 27i/s, Glansverf 32i/,, Lakverf 40. Murillo pond 25, de beste Koudwaterverf. Kleurearbolineum bus 60, 70, 8 kleuren. Blackvernis Ltr. 25 Kwasten, Verfolie, Lijnoiie, Siccatief. Diverse soorten Lak. Goudbron*, Zilverbrons, Koperbrons, grote voorraad Borstel - goederen, Dweilen, Sponsen, verder aile Schoonmaakartikelen. Blik Spinazie, Andijvie 19, Doperwten en Doperwten met wortels 24, hele Wortelen 22, Carton Snijbonen 14, Wortels 15, Rode Kool 16, Witte Kool en Wortelen m. uien en Hutspot 17. Zijt ge verhulsd, ga dan niet besluiten elders te kopen, voor ge weet welke kwallteiten en tôt welke prijzen „De Tydgeest" noteert. Het brengt U zeker voordeel I Schllletje, Voorburg. Cherry Brandy, Witte- en Roode Port, Likeuren zonder Alcohol, Limonade, Limonette siropen Ontvangen van de fijnste zaken, n.l. Firma Hooghoudt, Mak Zn., Firma Heinz, enz. De fijnste kwallteiten tegen de laagste prijzen. Koekjes, Sigaren, Cigaretten, Zalm, Sardines, Leverpastei, Haring in Tom Saus, Tomaten puree Bij aankoop van f 1.80 aan gemengde waren, uitgezonderd Suiker, Roomboter, Eieren en Voerartikelen. Iedere koper heeft maar éénmaal recht op deze toegift Verse Eieren gr. 72, m. 64, kl. 58. Vraagt Winkelboekje ook als U zelf ophaalt. L. W O L T E R S, SLUISKADE, MARTENSHOEK. BOND VOOR STAATSPENSIOEN. WWF/j jo lomnuH De Tijdgeest

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1939 | | pagina 2