19.50 oe best ndar doolen L S G H îapziji li. TEU8EN. Sappemeer K.TîWâl?' Aardappeten enWorteltjes SMIT's Fruithandel STEMT 19 Juni a.s. te Hoogezand op Lijst 2 G. 15© T ILS f Juni aanbieding zeer verlaagde prijzen Fraaie Engelsche Kamers. WOLTERS hoiiIj®1 @n, Scheeps-Installatii Zomer Schoentjes G. H. KUITER Gramofoonplaten en Koffergramofoons EVELYN NOVACEK Luxe Damestasschen V. O.N.K. TUINSLANG Gegalv. Ârtikelen extra lage prijzen. J. LAHPOR's Mb Nieuwe RI in de VOLI If ALITEIT S Hnismoeders 1 zijn Sociaal voelende vrijzinnigen, die de roep van deze tijd verstaan, de roep naar volkseenheid, ver- draagzaamheid en samenwerking, naar de opbouw van een samen- leving, gebouwd op Sociale recht- vaardigheid. L Dames Hoeden f 1 A. BOGAERTS, JAC. H. FELLINGER Schoenenmagazijn Petroleum Stellen Petroleum Stellen WAARBORG-COSTUUM EN TOCH KO( zen van f 19 50, 22,00, 2 50, 33.50, 37.50, 40.00 tôt f en Rijwiel wordt gehaald Ja.—dcxt ib wefkon de lijst der Vrijzinnig-Democralen, waarop als eerste voorkomt Meubelmagazijnen „De Concurrent" Tentoonstelling 20,21 en 22 Juni a s, Prima Stalen Schoffels. het voordeeligst legenover R.K. Ker laten nlemand loop geschrapt t.o. Bonthuisterbrug, Hoogezand. Geetaleerd In populaire prijzen. Voor P. VAN DIJKEN - Hoogezand. Uw adres voor EMAILLE. Lever! voor 25 cent. Eiat ge trouwen, koopt dai wat ge noodig babt bij Je Tijdgeest" Alléén bij Inruil oude Rljwielen tagar De grootste voorraad, voor 3 al 4 es Nederl. Vereen. van Hulsvrouwen. Afd. H.—S. Begunstigd door mooi zo- merweer vertmkken p Dond. 1 juni ruim 40 leden der afd. Hoogezand-Sapp. naar het Wa- terleidingbedrijf tusschen Mid- laren en Onnen. Daar aange- komen werd ons eerst een uitvoerige theoretische uiteen- zettina: gegeven deze uiteen zetting bleek later niet over- bodig, het lawaai, dat er in het Pompstaîion zelf heerschte, maakte uitvoerige uitleg ter plaatse aan aile aanwezigen zeer lastig. Het bieek ons dat een pomp- station slechts daar kan ont- staan, waar het water in een zeer groot quantum aanwezig is, en ook slechts daar, waar het Chemisch en Bacteriolo- gisch aan zeer hooge eischen voldoet. Bacteriologische rei- niging van het water heeft niet plaats, men gaat uit van bacterievrij water. Door beluchting worden zwa- velwaterstof, koolzuur, man- gaan en ijzer verwijderd. Kool zuur moet verwijderd worden, omdat het aantasting der buizen veroorzaakt. Mangaan en ijzer moeten verwijderd worden omdat het de eigenschap bezit het water bruin te kleuren, deze stoffen maken het water ongeschikt voor waschwater. Door het water wordt zuur- stof uit de lucht opgenomen. Zuurstof zet zoowel ijzer als mangaan om in een vaste ver- binding, die kan worden tegen gehouden door een zandbed- ding (filter) waardoorheen het water vervolgens loopt. Wij konden het afgezette ijzerroest boven de zandbed- dingen zien. Deze zandbeddingen (filters) worden geregeld H. Clobus, M. Nagengast. B. Kleine (aanv.) J. Qibcus, H. Drent Jr. N. N. J. Hanekamp, N. N. G. Scholte, P. Deiman. res P. Drent (a) N. Nagen gast Jr. (m) B. Scholte Jr. (v). De leden gelieven zo moge- lijk morgen hun contributie te voldoen. a.s. Donderdagavond trai- ning. De adspiranten trainen van 7-8 onder leiding Aller komst dringend gewenst De Secretaris. D. O. S. winkel, Sappemeer en Tietje Scheeringa, Sappemeer onl. Hoogezand Marten Wiltens, Hoogezand ab. en Lammechina Wilh. de Beij, Qroningen Jan Woldendorp, Hoogezand en Qeertruida Kampinga, Nieuwe- Pekela Marinus Brummer, Windeweer en Helena A.Schul- te, Windeweer, onl. te Qronin gen; Willem Scholtens, Hooge zand en Aagtje Rave, Sappe meer. Qetrouwd Kornelius Jager en Maria Ann. Qroeneveld. Overleden Fenna Schaaf- stal, oud 89 j., ongehuwd Morgen Zondag na de hoog- Cornelis Quirijns oud 67 j., mis Alg. Ledenvergadering in echtgenoot van Hinkehena A. het Parochiehuis achter de kt rk. De Agenda is de vorige week al bekend gemaakt. Aile Leden boven 16 jaar worden er morgen verwacht. Ook de Martenshoeksters. Eventl. voorstellen noginte leveren tôt aan de vergadering. De Secretaris. S.B.O. Morgen speelt S.B.O. uit tegen Uni. Vertrek per fiets kwart voor drie. Zondag 18 Juni RodaS.B.O. Neemt mor gen de contributiekaarten mee. De Secretaris. Offlcieele Publlcatiën. Gevonden voorwerpen. Belastingmerk. Portemonnaie Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand doordat dan de lucht er in omgekeerde richting doorheen wordt geblazen. De filters, bestaande uit fijn zand en grint worden uit elkaar gehaald en daarna met water gespoeld. Wij zagen ook de pompin- richtingen. Lager geplaatst zijn de lage druk pompen. Deze staan in verbinding met een vacuumketel. De pompen bren- gen het water boven de filters, waar het wordt versproeid. Hooger geplaatst zijn die pom pen, die zorgen voor versprei- ding van het gereinigde water in het buizen net. Om niet teveel last te hebben van een wisselende druk in het buizen- net wordt gebruik gemaakt van watertorens. In ons Provinci ale Net zijn deze aangebracht te Oude Pekela en in Stads- kanaa'. Het ligt in de bedoe- ling meer watertorens te plaat- sen. De hoogte van het water in boven genoemde watertorens wordt geregistreerd in het pomp- station, zoodat men daar op elk oogenblik kan controleeren, hoeveel water in de watertorens staat. Na nog getracteerd te zijn op een heerlijk kopje thee verlieten we dankbaar gestemd het Provinciale Waterleiding- bedrijf. Nu begon het gedeelte van ons uitstapje, wat uitsluitend als ontspanning was bedoeld. We reden door de prachtige omgeving van het pompstation naar Paterswolde, waar we bij „De Twee Provinciën hait maakten. Het grootste deel onzer deel- neemsters schaarde zich achter présidente en genoten j Autotocht Ouden van Dagen Sappemeer. Qisteren vergaderde weder- gereinigd, j om het comité voor het orga- niseeren van de traditioneele autotocht voor ouden van dagen. Indien de financieele omstan- digheden zulks toelaten en de medewerking van autobezitters wederom wordt verkregen zal op 8 Juli a.s. de tocht plaats vinden. De route is als volgt: Sappemeer, Zuidbroek, Mun- tendam, Meeden, Westerlee, Heiligerlei (bezichtiging stand- beeld), Scheemda, Noordbroek, Siddeburen, Hélium, Schild- wolde, Slochteren, Scharmer, Harkstede, Hoogezand, Sappe meer. Met de voorbereiding reeds aangevangen en de vol- Ds. Kwint. gende week zal worden begon- nen met het vragen van mede werking van de ingezetenen in de vorm v^n een financieele bijdrage of beschikbaarstelling van een auto. Wij vertrouwen, dat deze medewerk ng in ruime mate mag worden verEend, opdat verwezenlijkt kan worden het plan om bedoelde ouden van j dagen een dag te onttrekken aan den dagelijkschen sieur en daarvoor in de plaats te stellen een dag van vroolijkheid en jolijt. Moge met milde hand op de inzamelingslijsten worden geteekend. echtgenoot Pen, overl. te Groningen. SLOCHTEREN, 1—7 Juni. Qeboren Annechien Klaas- sien, d.v. H. W. Stuut en M. Kamminga, Siddeburen; Pieter, z.v. A. J. Patje en K. J. Vene- kamp, Kolham Hindrik, z.v. D. Smit en T. Buitenkamp, Slochteren Hinderika Harmke, d.v. D. Waijer en H. Messchen- dorp, Hamweg. Ondertrouwd K. H. Toxo- peus, 34 j., Rotterdam en H. A. Roelfsema, 34 j., Slochteren. Getrouwd J. Swalve, 26 j., Kolham en H. Begeman, 27 j., Slochteren K. Snitjer, 28 j., Schildwolde en J. F. Klimp, 26 j., Siddeburen K. Wilde- boer, 21 j., Slochteren en T. Spijker, 19 j., Siddeburen; E. Prins, 26 j. en Z. van der Helm, 26 j., beiden Overschild O. Feddes, 28 j., Wildervank en L. de Boer, 30 j., Siddeburen. Overleden Anne van Brug- gen, oud 2 mnd., d.v. T. van Bruggen en A. Wiltjer, Over schild Martje Puister, oud 89 j., weduwe van M. Hollander, Hélium. PREDIKBEUKTÈN ZONDAG, 11 Juni 1939. Herv. Gem. Hoogezand 's av. 7 uur, ds. Oskamp, Haren. Sappemeer: n. m. 5 uur, ds. Dijkstra. Kielwindeweer v. m 10.30 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Engelbert v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert 's av. 7 uur, ds. Lekkerkerken. Harkstede-Scharmer 's av. 7 uur, ds. Greeven. Kolham v.m. 10 uur, ds. Greeven. Slochteren 's av. 6 30 uur, verrukkelijke wande- onze van een ling langs het Friezeveen. Dit ineertje, dat verscholen ligt is moeilijk te vinden, er waren maar weinigen, die dit heerlijke plekje natuur kenden. Na nog even een kopje koffie aan het meer te hebben gedron- ken was het al weer tijd om huiswaarts te keeren. Precies op de afgesproken tijd kwam het heele gezelschap weer te Hoo- gezand-Sappemeer aan. Onze volgende excursie zal plaats hebben begin Juli. De gegevens zullen worden bekend gemaakt in het nummer van 24 Juni, dus niet de volgende week. Bond van Plattelandsvrouwen. Afdeeling H.-S. A.s. Maandag-, Dinsdag- en Woensdagavond van half acht tôt half tien wordt in 't Bon- tehuis de cursus in het klaar- maken van koude schptels ge houden. Zooals is afgesproken heeft de tocht naar Boekelo plaats op Donderdag 22 Juni. De kosten bedragen ongeveér zoo- veel als op de vergadering is berekend. Officiel© Mededellng. kK N.V. VRIJ B] .XWIEK" Programma voor morgen Seriewedstrijden F.V.V. (Fox- hol) H.S.C. IV —Kwiek 11 11 u. 's Middags winnaars- en ver- liezersronde. Opstelling Kwiek U J. Bakker. Het Kath. Dagblad „Ons Noorden"noemt „een diep besef van verantwoordelijkheidsge- voel tegenover de gemeenschap o.m. een onmisbare factor voor een gezond gezinsleven". Maar kan dat gezinsleven gezond zijn, a's er nooddruftige bejaar- de ouders zijn, die nog altijd tevergeefs wachten op een rechtmatige uitkeering in den vorm van pensioen Dat be- staat niet. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER, 2—8 Juni '39. Geboren Klaassien d.v Jan Veentjer en Poppegina Snip Jurjen z.v. Aaldert Hindriks en Geertje Strootman. Ondertrouwd Pieter Haze- winkel, oud 22 j. en Tietje Scheeringa oud 22 j. beiden van Sappemeer; Jan Messchen- dorp, oud 24 j., Sappemeer en Grietje Jacoba Abbas, oud 20 j. Groningen Willem Scholtens, oud 30 j., Hoogezand en Aagtje Rave, oud 28 j., Sappemeer David Wolff, oud 25 j., 's Gra- venhage en Jantien Drenth, oud 24 jSappemeer. Getrouwd Hendrik Flink, Hoogezand en Janna Kammer, Sappemeer. Overleden Frouwke Kamp, oud 63 j., echtgenoote van Wubbo Winter, overleden te Groningen Popko Lubbers, oud 74 j. ongehuwd. HOOGEZAND, 2-8 Juni '39 Geboren Rientje Hiilechiena, d.v. Gerrit Dontje en Barbara Hill. van Sloten, Sappemeer. Ondertrouwd Pieter Haze- Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Kwint. Hélium v.m. 9.30 uur, (o.t.) ds. Politiek. Siddeburen v.m. §.30 uur, ds. De Vries (Doop). Noordbroek v. m. 9 30 uur, dr. Sonies. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, de heer P. Dijkema, phil. doct. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom. Foxham geen Samenkomst. Sappemeer Noorbroeksterstraat 's av. 7.30 uur, Openluchtpre- diking. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v. m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer 's morgens 9.30 uur, de heer F. Faber 's av. geen dienst. Vroombosch n.m. 6.30 uur, (o.t) de heer Blaauwwickel. Schaaphok v. m. 9.30 uur, (o.t.) de heer Blaauwwickel. Leger des Heils Van Roijen- straat 26, v.m. 10 uur, Heili- gingsamenk; 's av. 7 uur, Openl. samenk. bij het Ge meentehuis 's av. 8 uur, Heilsbijeenk. Leiders Kapt. De Vin, Lt. Montange. Plaatselijk Nleuws. Hoogezand. Gistervoor- middag slaagde te Groningen j voor het Kerk. Voorbereidend examen onze plaatsgenoot de heer L. Alons. De collecte voor de Hoogeland-stichting heeft in deze gemeente f 22.— opge- bracht. Foxhol. De politie heeft procesverbaal op gemaakt te gen twee jongens van 13 en 14 jaar wegens het weghalen van gras uit de weide. Niet alleen, dat ze reeds een paar zakken vol hadden buitgemaakt, doch erger was nog, dat ze veel gras hadden vertreden. Andere mogen hieruit leering trekken. ADVERTENTIEN. Eenigste kennUgeving Ondertrouwd F. WOLTHUIS en JETTA GROENEVELD. Hoogezand, Zz. 10. Sappemeer, Zz. 2. Huweltjksvoltrekking 14 Juni a s. Gelegenheid te fel'citeeren van 5 tôt 6 uur. Tel. 350 Tel. 350 Bespaart Uw tiid en laat thans Uwe dagelqksch weer aan huis bezorgen. Malta Aardappelen 16 et. Ko. Holl. Muisjes 12 et. Ko. Worteltjes 15 et Ko. Roode Bieten per bos 4 et. Sinaasappels 10 voor 25 et. Appels 30, 35 en 40 et Ko Wjj geven deze week als racisme 1 fl Azijn en 2 kroppen Sla voor 10 et. Beleefd aanbevelend, Tel. 350 Tel. 350 Groote keuze in aile STROOHOEDEN. -= Wit, geel, beige Hoeden f 1.50, f 1.95, f 2.50, co Prettige Fietshoeden 98 cent. SPORTHOEDEN wif, geel, terra, bleu, bruin, marine, f 1.25, f 1.50, f 1.95. g Witte linnen Kinderhoedjes vcor de son vanaf leeftijd 1 jaar enz. 75, 80, 98 et Oudere Dameshoeden, mooi en zeer voordeelig. Zuldorstr. 54, bij de R K» Kerk, Sappamaar. Ziet ook onze nieuwe T00NKAMEBS. MARTENSHOEK SAPPEMEER. Gediplomeerd Installateur HOOGEZAND Toi. 155 DAMES llebt U nog geen moderne Komt U eens bij ons kyken, we hebben een pracht collectie in de nienwe kleuren. Reparatie-Inrichting Sappemeer Tel. 250 is hot adras HOOGEZAND Toi. 351 PLATEN groote keuze vanaf 75 cf. VEEREN en aile mogelijke Onderdtelen. VAKKUNDIGE REPARAT1ËN. f 9 in het VONKGEBO U W naast de Kerk te HOOGEZAND Geopend van 2.30—5 en van 7—9 uur. BIJZONDER ERAAI, altijd weer nieuwe ideëen. Weerrp'izen collectie Spreien, Ontbijtlakens, Kussens Stapels handwerkjes voor aitracties. Entrée W cent. GRATIS kop Thee. VERLOTING Vrijdagmiddag 2 uur. Men wordt beleefd verzocht de prijzen zoo spoedig mogelijk aj te halen. HET BESTUUR. slechts 4 7*5 4 vlams onverwoestbaar. mi 4. vl. 1.35 1.95 2 65 4.00 aile kleuren. in verschillende kwaliteisen, reeds vanaf 16 et. p M Hooivorken, Hooiryven, Zeisen, Zeisboomen. Handzeisen - Hegscharen. Gaas - Harmonicagaas - Puntdraad. Gegalvaniseerd Drooglyndraad. Extra lage prijzen. Levtring franco MARTENSHOEK Brugstrsat IJzarhandal FOXHAM Tel. 156 b.d. R.K. Kerk 5 pak goede Lucifers 4 pak beste Lucifers 1 pd. goede Toffees 4 pd. mooie Rijst 2Vs pd. goede Dadels 2 prima Rookworsten 3 pd. kleine Spliterwten 8 ons Blauwe Rozijntjes 8 ons beste Pronkers 1 pd. best 40-j- gele kaas 4 pd. zuiver Lyameel 5 pd. prima Ochtendvoer I pd. goede Koffie 8 ons gemalers Koffie 1 fl. beste hoofdp. Tablettes pds. carton prima Cacao 2 pk. puik Bakmeel 2 pd grauwe Erwten VOERARTIKELEN Boekwelt, Hennep, Tarwe Wit Zaad, Zwart Zaad Voerrijst, ftjKe Rijst, Gebr. Mais, Zonnepitten Mais, Vleesmeel, Lljnmeel Kunstkorrel, Voererwten Wildzangzaad, Gerstenmeel Voederkalk, Hondenbrood Kippenlevertraan, Haver Unlverseel Voer, Maismeel Tortelduifzaad, Lijnzaad Gem. Duivenvoer, Gerst Kanariezaad, Félix Kattenbrood Sijsjeszaad, Krachtvoer Sluis Opfokvoer A 15, B 13, C 12 Kuikenzaad fijn 11, grof 10, 91/*- BUSSEN VERF, nergens betere kwaliteit, zeer gr. kleurenvariatie OLIEVERF pond 27llt, Glansverf 32i/n, Lakverf 40. Murillo pond 25, de beste Koudwaterverf. Kleurcarbolineum bus 60, 70, 8 kleuren. Blackvernis Ltr. 25 Kwasten, Verfolie, Lijnolie, Siccatief. Diverse soorten Lak. Goudbross, Zilverbrons, Koperbrons, grote voorraad Borstel- goederen, Dweilen, Sponsen, verder aile Schoonmaakartikelen. Blik Spinazie 19, Doperwten, Doperwten m. wortels snijbonen 24 Spersiebonen 26, hele Worteien 22, Carton Wortels 15, Rode Kool 16, Worteien m. ulen 17. Zijt ge verhuisd, ga dan niet besluiten elders te kopen, voor ge weet welke kwaliteiten en tôt welke prijzen „De Tydgeest" noteert. Het brengt U zeker voordeel Grote sortering Wijnen, Limonade Siropen, Likeuren z. Alcohol, Biar, Limonade gazeuse, Koekjes, Sigaren, Cigaretten, Zalm, Sar dines, Leverpastei, Haring in Tom Saus, Tom. puré, Knakworstjes. Verse Eieren gr. 73, m. 65, kl. 59, kleiner 52 Vraagt Winkelboekje ook als U zelf opliaalt. L. WOLTERS, SLUSSKADE, IAARÏEN5H0EK. is hij frank en vrij, los van aile con- ventie. Dan is het voldoende, dat z'n kleeding practisch is. Maar straks weer in het voile leven teruggekeerd, toont hij gaarne z'n goede smaak door het dra- gen van een élégant Waarborg-kleeding is aparté kleei m, tywteL 0N8 JIM jn> Ljjm n'Mii'i i wm'iiim ■mmiwwwiiw.niin i 1 r is i BOND VOOR STAATSPENSIOEN. De Vrijzinnig Democraten W~ „De Tij dgeest"

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1939 | | pagina 2