0 c Schilder en Behanger Mer aile soorten Verf i. D1KIER, EEN CARIGATOUR. gesloten. r Dtruvé I Bekendmaking heeft gevestigd als PfnSSïî Thé Dansant. Soirée Dansante Orchest «The Black Devils" in Hoogezand-Sappemeer Kerkstraat 8 Hoogezand. scos Menschen van groot farmaat zijn MAANDAG en DINSDAG 21 en 22 Augustus V HOTEL Offlclele PubHcatie Ne Gevonden voorwerpen. Een jas. Een legerhond. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen9en 11 uur, politiebureau achttr het gemeentehuis te Hoogezand De Burgemeester der ge meente Hoogezand maakt be- kend 1. dat, ter voldoening aan artikel 72a in verband met de artt. 63 en 10 der Onteigenings- wet, eene commissie uit Oe- deputeerde Staten der provincie Qroningen bijgestaan door den daartoe door het algemeen be- stuur aangewezen deskundige en het hoofd van het bestuur der gemeente, in het gemeen tehuis aldaar zitting zal houden den 24 Augustus 1939 te 2.30 u. ten einde de bezwaren van be- langhebbenden aan te hooren tegen het plan van onteigening ten name van de provincie Groningen ten behoeve van den bouw van een bemalingsinstal- latie nabij het Zuidlaardermeer en in de gemeente Anloo ten behoeve van een bemalings- installatie bij het Annerveensche Verlaat, met bijkomende wer- ken, en noodigt belanghebben- den uit om hunne bezwaren ter plaatse en ure vermeld, mondeling of schriftelijk aan genoemde commissie mede te deelen 2. dat de stukken, bedoeld in het eerste lid van artikel 12 der Onteigeningswet en ter vol doening aan artikel 72a in verband met de bepalingen van de artt. 64 en 12 ter inzage van een ieder worden nedergelegd ter secretarie der gemeente van 9 Augustus 1939, totdat de commissie hare werkzaam- heden binnen de gemeente heeft volbracht; 3. dat het uitgewerkt plan van het geheele ^werk bedoeld in het laatste lid van artikel 12 van meergenoemde wet, voor een ieder ter inzage zal liggen ter secretarie der gemeente Hoogezand van 9 Augustus 1939 totdat de commissie hare werkzaamheden heeftvolbracht. Bezwaarschriften zijn vrijge- steld van het recht van zegel. Hoogezand, 7 Augustus 1939. De Burgemeester: A. KLOK, loco burgemeester. er W ze de Te Ne Kr bei Ou Ondergeteekende maakt be- kend, dat hij zich Tevens hat adres voor het vervaardigen en herstellen van Lichtreclames en Opachilderen van Grafwerkei. te verkrjjgen tegen concurree- rende prjjzen. Beleefd aanbevelend, Kerkstraat 8, Hoogezand Maria Lander bracht haar vacantie van twee weken door op een klein, goedkoop badplaatsje. Niet, dat ze zich weelderige vacantie-oorden niet bad kunnen veroorloven, doeb ze voelde geen behoefte aan zulke dingen. Ze was alttjd een teruggetrokken meisje geweest, ze leefde ook in de stad sober en rustig. Ze werkte op het kantoor van haar vader, een welgesteld handelsman, doch ze woonde sinds eenige jaren alleen. Het vrooRjke leven thuis be- viel haar niet, ze was een fiât gaan bewonen, zodra haar vader hertrouwde met een jongere, knappe en levens- lustige vrouw. Jarenlang waren vader en dochter ailes voor elkaar geweest en beiden geneigd tôt ernst en een- voud. Doch zooals meer gebeurt, de oude heer Lander die zichzelf lang niet oud vond werd verliefd met al het vuur van zfln leeftljd een vuur, dat verwoestender kan zljn dan dat van een 20 jarig bart 1 en sinds- dien dacbt h| nog alleen aan zfjn knappe Elisabeth, aan de pretjes, waarop die gesteld was, aan reizen, feesten, uitgaanHij nam het zijn dochter niet kwaRjk, dat ze alleen ging wonen en miste haar niet. Ze besefte het, met bitteibeid in hethart. Dus woonde ze nu in 'n smaakvol ingerichte, doch eenvoudige fiât, be- zocht in haar vrijen tfld lezingen en concerten, las veel, had weinig vrien- den en de meesten van middelbaren leeftijd en besteedde haar vacanties nuttig en practisch met werkelijk rust houden, zwemmen, zonnebaden en eenzelfde eenzaamheid, die ze gewoon- lfk verkoos. Doch ditmaal kwam ailes heel anders. VïffiDg Q4 V1&JMOD in een kleine notedop. HUGO DE GROOT (geb. 10 April 1583, overl. 28 Aug. 1645). Tengevolge van de Godsdiensttwisten tijdens 't 12 jarig Bestand werd Hugo de Groot te Loevesteyn gevangen gezet. Met behulp van zijn vrouw, Maria van Reigersberg en zijn dienstbode, Elsje van Houweningen, die beiden met hem zijn gevangenschap deel- den ontvluchte hij in een boe- kenkist. Niet daarom heeft men in de Nieuwe Kerk te Delft een graf- tombe en in 1886 een stand- beeld op de Groote Markt aldaar voor hem opgericht, maar wel omdat hij steeds geijverd heeft voor een vrede door recht. In 1625 schreef hij een boek, dat tôt titel had „Over het recht van Oorlog en Vrede". Dat boek was niet alleen in zljn dagen, maar is ook nu nog een vraagbaak voor allen, die strijden voor de vrede. ALFRED NOBEL (1833 1896), Zweedsch scheikundige en uitvinder van tal van spring- stoffen. Na kennismaking met Bertha van Stittner begon hij voor de vredesidee te voelen en betreurde het zeer, dat zijn uitvindingen voor oorlogsdoel- einden werden gebezigd. In zijn testament bestemde hij 31 millioen Zweedsche kronen voor een fonds, uit welks rente jaarlijks 5 Nobelprijzen moes- ten beschikbaar gesteld worden, waarvan één aan hem of haar, die in 't afgeloopen jaar 't meest had gedaan ter bevordering van den vrede. BERTHA VON SUTTNER (18431914), dochter van een Oostenrijksch generaal. Ze schreef in 1889 den vredesro- man „De wapens neer" en ont- ving in 1905 den Nobelprijs voor den vrede. BRIAND (1862—1932) was in 1925 minister van Buiten- landsche Zaken in Frankrijk. Hij bracht in ditzelfde jaar het verdrag van Locarno tôt stand en trachtte daardoor den vrede te verzekeren met handhaving van de bepalingen van 't ver drag van Versailles. Volgens dat verdrag zou er geen oorlog meer zijn. De geschillen tus- schen de landen zouden door een scheidsgerecht worden opgelost. DE CHR1STUS VAN DE ANDUS. In 1899 stonden de légers van Chili en Argentinië tegenover elkaar. Ieder oogen- blik werd de oorlogsverklaring verwacht. Beide landen meen- den recht te hebben op een zeker grensgebied. In beide landen werd met Paschen door de bisschoppen een beroep gedaan op het volk om de regeeringen te smeeken het niet tôt een oorlog te laten komen, maar de kwestie door een scheidsgerecht te laten uitmaken. Aldus is geschied. Ter herinnering aan deze heuglijke gebeurtenis werd uit de kanonnen van beide landen een 50 M. hoog Christusbeeld gegoten, dat zegenend de Han- den uitstrekt over beide landen. Aan den eenen kant staat Eer zullen deze bergen ineen- storten en tôt stof vergaan, dan dat de volkeren van Chili en Argentinië hun plechtig ver drag zullen breken aan de voeten van den Christus be- zworen. Aan de andere zijde staat Hij is onze vrede, die beide tôt één maakte. PAUL KRUGER (1825 1904) werd in 1883 Président der Transvaalsche Republiek. Hij was leider in den oorlog tegen Engeland (1899—1902). Om te voorkomen, dat de grijze président gevangen genomen werd, zond onze Koningin het schip De Gelderland, dat hem veilig naar Nederland bracht. Offlclele Mededellng. JkwiF.sr."~ a.s. Dinsdagavond Hooge- zand-terrein Hoogezand IIKwiek I Aan- vang 6.30 uur. Opstelling Kwiek I H. Ronde. M. Nagengast, M. Clobus, D. Bakker, G. Heller, B. Scholte J. Hanekamp, M. Scheen, G. Boekholt, Chr. Meijer, W. Gibcus. res H. Schomaker, H. Drent Jr., P. Deiman en B. Scholte Jr. a.s. Donderdagavond training onder leiding. Waarschijnlijk a.s. Zondag in Groningen wedstrijden om den van-der-Vat-beker. De Secretaris. D. O. S. De lessen in de turnhal be ginnen Maandag a.s. weer vol gens de oude regeling. Dus allen weer présent. Ook de nieuwe lesrooster is weer vastgesteld. Tôt ons ge- noegen weer op dezelfde uren als de vorige. Denken de leden aan de Athl.-wedstrijden tegen Athene? 3 of 10 Sept. De Secretaris. 8.B.D. Zondag Seriewedstrijden te Hoogezand, vertrek per fiets 9 uur n.t. Kleedgelegenheid Café de Nieuwe Brug. De Secretaris. Offlclele PubHcatie Gevonden voorwerpen. Een jas. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. BURGERLIJKEN STAND SAPPEMEER 11 17 Aug. Geboren Emma Maria, d.v. Klaas Brink en Elina Harmina Schuur. Getrouwd Gerrit Jonkman, Delfzijl en Lammegien van der Meer, Sappemeer. Overleden Klaas Folders, oud 54 j., echtgen. v. Grietje Poortman. HOOGEZAND 11 18 Aug. Geboren Albert, zoon v. Johann Hermann Christoph •Wôstenfeld en Doetje Lahpor, Hoogezand Reinder, zoon v. Klaas Zwaneveld en Pieterdina van Dalen, Westerbroek Martje d. v. Frederik Heiko Ruiten en Hillechien Klat, Hoogezand. Ondertrouwd Jan Willem Bos, Noordbroek en Jantje Kooi, Westerbroek, gem. Hoo gezand. Gehuwd Lammert Veenma en Derkina Massink, Krops- wolde, gem. Hoogezand Berend Boer en Lammechien Krans, beiden te Hoogezand. Overleden Jantje Hoving, vrouw van Harm Eising, Hoo gezand, oud 62 jaren. SLOCHTEREN 1016 Aug. Geboren Derk, z. v. J. Blaauw en R. Wilthof, Kolham Alberdina, d.v. H. Timmer en J. Blaauw, Slochteren Aaltje Anna, d.v. H. de Boer en C. H. Eenkema, Siddeburen Pie- ter, z. v. W. Tepper en E. Bruiniers, Harkstede Roelf, z.v. W. H. Meijer en E. Me- dema, Siddeburen. Ondertrouwd P. Eilders, 23 j., Blijham (Gem. Wedde) en G. Snijder, 21 j., Scharmer. Getrouwd G. Smid, 25 j Kolham en F. Bottema, 23 j., Kolham. Overleden Cornelis van Dijk, oud 8 j., z. v. J. van Dijk en A. J. Ofman Jakob Vos, oud 60 j., ongehuwd, Sloch teren, (Overleden te Beilen) Jan van der Helm, oud 45 j., ongehuwd, Siddeburen. PBEDIKBEUBTEN ZONDAG 20 Aug. 1939. Herv. Gem. Hoogezand geen dienst. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Dijkstra. Kielwindeweer v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek 's av. 7 uur, ds. Wasch. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert: v. m. 10 uur, ds. Lekkerkerker. Harkstede-Scharmer v. m. 10 uur, (n.t.) ds. Fournier Jr, Kolham v. m. 10 uur (n.t.), ds. Greeven. Slochteren 's av. 6.30 uur, (o.t.) ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, (o.t.) ds. Kwint. Hélium v.m. 9.30 uur (o.t.) ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur, ds. De Vries. Noordbroek v.m. 9.30 uur, ds. v. d. Vlugt. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur Leesdienst n. m. 5.30 uur, ds. J. A. Winter, Kielwinde weer. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur geen dienst n.m. 5 uur, den heer Veenstra van Groningen. Vroombosch geen dienst. Schaaphok v.m. 9.30 uur, (o.t.) den heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v. m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, den heer A. D. Veenhof Woensdagav. 8 uur (n.t.) pred. ten huize van. J. Bos, Slochte ren. Grenswijziging tusschen Slochteren en Hoogezand Ook de gemeente Hoogezand heeft een corrider. De gemeente Slochteren snijdt het noord- westelijk deel van de gemeente Hoogezand met een soort inham, bekend als Foxham, in twee gedeelten. Deze inham begint bij de bocht in het Winschoterdiep tegenover de voormalige machinefabriek „Da Fulton" te Martenshoek en eindigt bij den Borgweg d.i. ongeveer een 100 M. voorbij de Foxholsterbrug. Daar be gint Hoogezand weer en zet zich voort tôt ongeveer de brug te Waterhuizen. Hoe deze eigenaardige toestand is ont- staan, valt moeilijk vast te stellen, maar de indeeling van de vroegere z.g. kerspelen moet daarop wel van grooten invloed zijn geweest. Natuurlijk geeft deze vreemde geografische ver- deeling aanleiding tôt verschil- lende eigenaardige toestanden. De bevolking van Foxham is vrijwel geheel op de ge meente Hoogezandaangewezen. Ze werkt voor het grootste gedeelte in de bedrijven van Hoogezand, doet daar verreweg het meest haar inkoopen. De geneeskundige behandeling geschiedt door doktoren van Hoogezand en hetzelfde geldt voor het Groene Kruiswerk. Wat het o.l. onderwijs betreft valt wel te constateeren, dat de kinderen van Foxham een school in de gemeente Sloch teren bezoeken n.l. die aan den Borgweg, doch voor deze leerlingen zijn de scholen in Foxhol en in Martenshoek gemakkelijker te bereiken. Zoo grijpt het leven van de bevol king van Foxham d.i. Sloch teren, op vrijwel aile punten in in het leven van de ge meente Hoogezand en is daar- van afhankelijk. Het kan bezwaarlijk verwon- dering wekken, dat deze ei genaardige ongewenschte toe stand ook reeds vroeger ge- regeld de aandacht heeft ge- trokken van de besturen van beide gemeenten. Tôt een voorstel tôt wijziging is men echter nooit gekomen. Thans doet zich evenwel een omstan- digheid voor, die deze kwestie opnieuw op het tapijt brengt en wel de plannen tôt het graven van het 1000 tonnen- kanaal ten noorden van Hoo gezand en Sappemeer. De burgemeesters van Hoogezand en van Slochteren waren het er beiden over eens, dat voor wijziging thans de tijd gekomen was en dadelijk de zaak aan- pakkend hebben zij zich ge- wend tôt Ged. Staten. Dezen verklaarden zich dadelijk met het plan tôt ruiling van gronden accoord. Het resultaat is ge weest, dat dezen aan beide gemeenten een uitvoerige, nauwkeurige omschrijving heb ben toegezonden van de gren- zen, die naar hun oordeel moesten worden vastgesteld, alsmede van een desbetreffende kaart. Zij zeggen in een bege- leidend schrijven o.m., dat on geveer tusschen den Borgweg en het Winschoterdiep tenge volge van het totstandbrengen van een omsnijdingskanaal achter Hoogezand en Sappe meer de grenzen van de ge meenten Hoogezand en Sloch teren zullen worden gewijzigd in dier voege, dat twee door het kanaal afgesneden gedeel ten zullen worden geruild zoodanig, dat een zuidelijk deel van Slochteren bij Hoo gezand zal worden gevoegd en een noordelijk van Hooge zand tôt Slochteren zal worden gerekend. Zeer nauwkeurig worden dan de verschillende grenslijnen uitgestippeld. Het deel, dat eventueel bij Hoo gezand zal worden gevoegd, heeft een in hoofdzaak arbei- dende bevolking van ongeveer 750 zielen, het deel, dat Sloch teren krijgt is bevolkingloos. Voor deze grenswijziging moet volgens art. 158 der gemeentewet een commissie van advies worden benoemd, waarvan het ledental gelijk is aan dat van den raad. Deze benoeming dient op dezelfde wijze te geschieden als die voor raadsleden, tenzij er maar een lijst met namen van can didaten wordt ingediend. De verschillende partijen zijn hier- over tôt overeenstemming ge komen waarmede tegelijkertijd de commissie van Hoogezand als benoemd kon worden ver- klaard. Ze zijn mevr. G. Snit- jerRozema, en de heeren A Hopster, J. Swalve, J.Laning, J. Rugge, J. Luiken, A. Raspe, H. Hartlief, J. Kliphuis, K. Jan- sen, A. Poot, G. H. H. Bode- wes, Mr. J. H. Bast, J. L. C. C. Hoogenboom, J. Smit, E. de Boer, J. Buining Kzn., J. Brou- wer, H. B. Veerkamp en M. Boon. Voordat de zaak haar beslag heeft gekregen, zal er echter nog heel wat tijd moeten ver- loopen, daar de wijziging van gemeentegrenzen een lange procédure is. De in beide ge meenten benoemdecommissies, waarvan de burgemeesters voorzitter en de secretarissen secretaris zijn, vergaderen en besluiten afzonderlijk. Nadat tusschen Ged. Staten eener- zijds en de raden en de com- missies anderzijds en tusschen deze weer onderling verschil lende adviezen en stukken zijn gewisseld, komt in laatste instantie het verzoek van Ged. Staten aan de Staten Generaal tôt het ontwerpen en bekrach- tigen van een wet, waarin de wijziging is vastgelegd. Plaatselijk Nleuws. Hoogezand. Voor de bios coop stonden Woensdagavond vier jongelui te keuvelen bij hun fietsen op het gedeelte tusschen het trottoir en den hoofdweg. De motortijder H. R. van Wildervank, die kwam uit de richting-Sappe- meer, reed een van de vier, Jan Moesker van hier, aan met het gevolg, dat allen tegen de grond sloegen. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor, doch de fiets van Moesker werd ernstig beschadigd en ook de motor kwam er minder goed af. Politie, dadelijk aanwezig, nam de zaak in onderzoek. Onze vroegere plaats- genoot, de heer H. E. Buikema, ontvanger der registratie en domeinen en erkend opleider voor de notarieele examens te Purmerend, is te Amersfoort geslaagd voor het staatsexamen A. Het dorp Grijpskerk moge zijn ooievaarsnest heb ben, Hoogezand steekt deze plaats de loef af in dit opzicht het heeft er wel twee en dat in de kom der gemeente. Het een is achter de boerderij van den heer P. Smit, Verl Hoofd- straai, waarin de ouden vier jongen hebben opgefokt, het ander is achter in den tuin van den heer P. van Dijkenaande Hoofdstraat met drie jongen. Aile jongen zijn thans volwas- sen, hoewel ze zoo nu en dan toch nog worden gevoerd. Vliegen hebben ze geleerd. Blijkbaar door zelfonderricht. In het begin vlogen ze even boven het nest op, klapperden wat met de vleugels en dan ging het dadelijk naar het nest terug. Een volgenden keer gingen ze wat hooger de lucht in, doch bleven boven het nest. Dan kwam de groote toer ze vlogen zijwaarts van het nest af. Maar slechts over een heel korten afstand. Gauw kwamen ze terug. Allengs werd de af stand grooter, totdat ze zich ten slotte volkonien vertrouw- den. Nu doet zich ook hier het merkwaardige geval voor, dat de ooievaars achter de woning van den heer Van Dijken ver- zamelen hebben geblazen. Van 20 tôt 30 vogels treft men daar geregeld in deweiaan. Tegen den tijd, dat het donker, wordt, zoeken ze in de buurt een veiligerustplaatsvoordennacht. De jongen gaan gewoonlijk terug naar het nest, anderen kiezen voor hun nachtverblijf een schoorsteenbord, een fa- briekspijp of de nok van een dak, zich allerminst bekom- merend om de drukte en het lawaai op den hoofdweg. Woensdagavond zaten er maar even acht op de R.K.Keik te Sappemeer. Dit duurt zoo reeds de ge heele week. Natuurlijk trekt ook hier de ooievaarsfamilie veler belangstelling. De bekende klompen- zaak van den heer V. Vonk aan de Brugstraat te Hooge zand, opgezet door diens vader, heeft dit jaar een halve eeuw bestaan. Luisterrijk in deze herdenking niet, feesten wor den niet gevierd, doch ze heeft een meer practisch karakter. Wat de zaak zelf ten goede komt. De zaak is n.l. met de grond gelijk gemaakt en daar- na geheel nieuw opgebouwd. Dit beteekent meteen, dat dank zij de heeren Schnijders, Kol ham, timmerwerken, R. Reit- sema, Kielwindeweer, schil- deren en Jan Bodewes, Mar tenshoek, electriciteitswerken, een nieuw huis met uitgebreide winkel isverrezen, datzegesio- ken zijn in een smaakvol kleed en voorzien van hulpmiddelen wat de verlichting enz. betreft, waarom de nieuwe tijd vraagt. Dat die uitbreiding tôt ge volg heeft, dat de klompensor- teering belangrijk is toegeno- men en die van de kruideniers- waren enz. eveneens, behoeft nauwelijks te worden gezegd. De heer Vonk biedt ter ge- legenheid dezer heropening aan zijn clientèle een verrassing aan, waarvoor wij gaarne ver- wijzen naar een advertentie in dit nummer. Gaarne wenschen wij deze herboren zaak ook voor de komende halve eeuw goed succès. HoogezandSappemeer. Zoo langzamerhand dringt de vacantieidée ook tôt onzen Middenstanddoor. Zeerterecht. Ook de middenstanders heb ben er zeer zeker behoefte aan een paar dagen geheel uit hun zakenbeslommeringen te kun nen stappen. Wie ook maar eenigszins met het drukke zakenleven van den midden- stand op de hoogte is, zal hem dit recht niet betwisten. De slagers van Hoogezand- Sappemeer hebben gemeend met de toepassing van dit recht een aanvang te moeten maken door twee dagen vacantie te nemen en wel op 21 en 22 Aug. a.s. Dit is een unicum in ons land. Laten wij allen dit in ailes sympathiek streven van harte steunen. Wij kunnen dit al leen doen door onze slagers deze beide dagen met rust te laten. Dit behoeft nog geen twee vleeschlooze dagen te beteekenen. Met een beetje goeden wil kan voor deze beide dagen wel vleesch in voorraad worden genomen. Gebakken vleesch houdt zich, in jus gelegd met daarop een dun laagje vet meerdere dagen uitstekend voor de consumptie. Er werd ons van bevoegde zijde medegedeeld, dat de slagerszaken op genoemde dagen gesloten zijn en er op genoemde dagen niet mag worden verkocht of geslacht. Op iedere overtreding is een boete van f 25.gesteld. Foxhol. Bij gebr. Nieboer, voerlieden aan de Kropswolder- kromte, alhier, broeide het hooi zoo sterk, dat zich reeds vuur begon te vertoonen. Men was er vlug bij en de brand werd voorloopig gebluscht. Afdoen- de niet. Daarvoor werd de hulp van den brandweer gevraagd, die met de motorspuit onder leiding van den opperbrand- meester I. Tulp verscheen en er voor goed een einde aan maakte. Verzekering dekt de schade. Waterhuizen. Van de N.V. Scheepswerf «Waterhuizen", dir. J. Pattje, alhier, is met goed gevolg te water gelaten het motorkustvaartuig „Wina", groot 250 ton d.w., onder klasse Bureau-Veritas en Scheepsin- spectie, Groote Kustvaart, in aanbouw voor kapitein Kroe- zenga te Gasselternijveen. Er zal in het schip een 150 P.K. Brons-motor worden geplaatst. Nog is in aanbouw een motorkustschip voor binnen- landsche rekening. De Slagersvereeniging Morgen ZONDAG 4 uur: 8 uur: dt DOOR JUTTA HARDEN. De Slagerszaken K. BEERE^OOM T1LEFOON 223 SAP PEMEER Voor Uw DRIIKWERK naar Drukkerij T. K. KREMER

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1939 | | pagina 2