WRIGI Sigareiiagaziio I. TEII8EN. Inmaakglazen. P. VAN DIJKEN - Tel. I uk iiiMima Voor Uw DRUKWERKEN BOELDAG Huismeubelen, 11 e n Writzor Noordfioek M. VH. Ver. LEMU (WD naar MAL Kiel-Windeweer eo. Melkprijs Voor aile doeleind bijzonder geschi Voor Baby zoowel c truitjes o Wol- en Hanc Noorderstr. 53, Keulsche Blaui Veldpost. Kiel-Windeweer. 8 et. per Llter. Gemuntelijks fiitilnnebiil WIE Il II regel matig III adverteert inOost-Goorecht Ikan en mag jj rekenen op Jj toenemend lll succès! NEEM Schitterende effectvolle KLEUF Zie spécial aardige Har Alléénverkoop voor HoogezandS Aile maten. Losse Hauders, Thermometers, Bei Ailes tegen uiterst concurre GEORGE DE QROOT. Peter Kassel heette hlj en was, voordat bi| op den Beukenhof kwam, door zigeuners als jongetje van ander- half jaar achter een baag achterge- laten, omdat sommige menscben beweerden, dat de baby den zigeuners te blond en blauwoogig wasgeweest, zoodat ze wel moesten vreezen voor een pljnlijk verhoor op het politie- bureau over de vraag waar ze den klelne hadden gestolen. Dat de jon- gen geen zigeuner was, zag iedereen na een blik op zijn blonde pruik te hebben geworpen. De zigeuners had den den kleine, die onder den naam Peter Kassel op het stadhuis was ingeschreven, achter de tuin van den notaris, met zijn geboorteacte op z^n borst vastgehecht, laten Hggen. Zoo- doende was toen Peter Kassel als vondeling op den Beukenhof gekoœen en daar grootgebracht, daar de weduwe van den boer slechts een meisje had en van het eerste oogenblik af dol was geworden op dien aardigen, vroo- lljken jongen. Op school was oe vondeling, Peter, altQd de eerste geweest. Op den land- bouwschool verkreeg hlj het diploma met lof, daar hlj voor aile vakken de aanteekening «Zeer goed" had, en toen werd hlj inspecteur op hetland- goed van Ambtman Meyer op de na- bijgelegen domeinen, nadat Leida, de met hem opgegroeide, eenige dochtei van zijn pleegmoeder hem niet toi man wilde hebben, omdat ze heir niet kon vergeven, dat h| de meisjes Nederl. Vereen. van Hulsvrouwen. Afd. H.—S. Na overleg met Notaris Hoogenboom, Hoofd der Lucht- bescherming komen wij met het volgende „Ons Bestuur doet een ernstig beroep op onze leden zich be- schikbaar te willen stellen voor den Geneeskundigen Dienst der Luchtbescherming. Spoe- dige aanmelding wordt ver- zocht bij Mevr. Schoemaker voor Sappemeer en bij Mevr. Beukema voor Hoogezand. Het is de hedoeling dat dokter Cazemir, die het hoofd van dezen dienst geworden is, de dames die zich aanmelden de noodzakelijke opleiding zal geven. Getrouwd Jan Willem Bos en Jantje Kooi Klaas Lammert Spieker en Aaltje Huisman. Overleden Jeltje Leutscher, oud -52 jaren, echtgenoote van Anne Alons, overl. te Gronin- j gen Dievertje Ossel, oud 80 j jaren, weduwe van Egge Koek- koek. Het 1000 tonnen-kanaal. Officiele Publlcatie Gevonden voorwerpen. Een regen cape. Twee lederen riemen. Een belastingkenmerk. Een manteltje. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 1 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand Luchtbeschermingsdienst De Burgemeester van Hoo gezand maakt bekend, dat bij bominslag luchtalarm zal worden gegeven door 5 achter- eenvolgende stooten van Va minuut op de sirenes van de fabrieken Hooites Beukema, N.V. Beukema en Co. te Hoo gezand en N.V. Scholtens fa brieken te Foxhol. Gedragsregels. Wees kalm. Wees niet nieuwsgierig. Stipt de bevelen opvolgen van het personeel van den Lucht beschermingsdienst. in huis weg van vensters en deuren. op straat dekking zoeken in de openbare schuilplaatsen o anders in huizen, portieken. in het vrije veld: bij ont- breken van dekking plat op den grond gaan liggen, zoo mogelijk vochtig gemaakte doek voor mond en neus houden. Valt een brandbom geen water bij de bom brengen. De boni met zand offijngrind bedekken en met een schop in een emmer met zand werpen. Bij het ontstaan van brand deze onmiddelijk blusschen met de voorhanden zijnde middelen brandweer waarschuwen. Valt een gasbom niet hard loopen. niet diep ademhalen. natte doek voor neus en mond. Besmette kleeding uittrekken en niet met onbedekte handen aanraken. Geneesheer waarschuwen. SLOCHTEREN 31 Aug.-6Sept. Geboren Harmke, d.v. H. Walma en G. Scholtens, Sid- deburen Ede Pieter, z. vx E. Staal en T. Wiideboer, Sidde- buren Inné, z.v. H. van Dijken en I Laanstra, Slochteren 1 Lannnechien, d.v. A. Scholtens en H. Heikens, Kolham Wipke, d.v. J. Pnister en T. Broekema, j Siddeburen Ahraham, z.v. M. i Oosting en E. van der Broek, Schildwolde; Hendrik Johannes z.v. B. P. jansema en E. Smit, Siddeburen. Hoogezand, 5 Sept. 1939. De Burgemeester voornoemd J. TUIN. BtJRGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER 1-7 Sept. Geboren Errit z. v. Albert Hesse en jacobina Streuper; Derk Jantines Driewes, z. v. Driewes Poelstra en Grietje Hesse Heiko Hinrich, z. v. Hendrik Ufkes en Ida Meints Johannes Georgius Harmannus, z.v. Anthonius Harmannus Ja- cobus Wilbrink en Annechiena ter Veer. Ondertrouwd Berend Kre- mer, oud 36 j., Sappemeer en Boukje Coenraads, oud 34 j., Sappemeer Frouko Porrenga, 25 j. en Egberdina Menzinga, 22 j., beiden van Sappemeer; Getrouwd Azing Mulder en Bertha Roggen, beiden van Sappemeer. Overleden Berend Pinkster, oud 82 j., weduwn. v. Derkien Tonnis; Eelke Deves, oud 88 j., weduwe v. Hendrik Sluis Antje Coops, 70 j., echtgenoote v. Gerardus Hindericus Hensel, overl. te Groningen Gerhar- dus Henricus Harmannus Swart, 61 j., overl. te Groningen Harm Kramer, 78 j., echtgen. v. Anje Baas, overl. te Gro ningen Afien Voorenkamp, 69 j., weduwe v. Harm ■Kalk. HOOGEZAND 1-7 Sept. Geboren Trijntje, d.v. Klaas Jager en Geeske Visser, te Hoogezand a.b. Albert, z. v. Menno Loer en Anje van der Wijk, Hoogezand. Ondertrouwd: Jan Bakema, Zuidbroek en Kornelia Was- seur, Hoogezand Martinus Deisz, Sappemeer en Annechien Duursema, Hoogezand Geert Hulshof en Katharina Ballema, beiden van Kalkwljk. f Adresseering correspondentie. Het publiek wordt met na- druk verzocht, voor een juiste en volledige adresseering van de voor de militairen bestemde correspondentie te zorgen. Het adres moet voorzien zijn van naam, voorletters en mi litairen rang van geadresseerde het legeronderdeel (in bijzon- derheden omschreven) waartoe hij behoort of waarbij hlj is gedetacheerd. Zie onderstaande voorbeel- den Aan den Officier van Gezondheid der le klasse J J Andriessen Hoofdkwartiar Veldleger Aan den Matroos lste klasse P Gerritsen Stamboeknummer a b H M s Gelderland Aan den Korporaal P. Pietersen Stafkwartier Oostfront Vesting Holland Aan den Sergeant F Koops Verbindingsafdeeling van de IVde Devisie- groep Veldleger Aan den Korporaal J M. Treurniet 3e Compagnie, llde Bataljon, 27ste Régi ment Infanterie Stelling van den Helder Aan den dienstplichtige E Meijer Grenswacht détachement Ter Apel Territoriaal Commando Friesland Een toevoeging als Veldleger; Legercorps Lichte Divisie Vesting Holland"; Stelling van den Helder; Gebied «Territo riaal bevelhebber" zeer gewenscht. enz. enz. is KALMTE! Wij, Noordelingen, hebben den naam kalm te zijn en be- zadigd en niet zoo licht ver- stoord door sensationeele ge- beurtenissen. Het getuigenis van anderen luidt gewoonlijk „een degelijk en in 't algemeen betrouwbaar volk, maar stîjf en droog". Wij laten dit gaarne voor hetgeen het is, doch constateeren wel, dat die noordelijke onverstoorbaarheid in de iaatste dagen een zware proef moet doorstaan. En wij zijn nog maar in 't begin.J De oorlogsspanning, de oorlogsgeruchten, vreemde vliegmachines, die cirkelen ook boven onze p:ovincie en vooral ook de radioberichten dragen er het hunne toe bij om ons te brengen uit ons evenwicht. Als menschen, die op een bovenhuis wonen in de radio krijgen te hooren, dat ze bij een vliegtuigaanva! daar abso- luut onveilig zijn en moeten trachten zoo gauw mogelijk te komen op den beganen grond, dan is dat geen bijzonder deugdelijk slaapmiddel. Wat er ook gebeure, laten we ons hoeden voor een paniekstem- rning. Afwachten dus Geens- zins. Ieder passe, voorzoover hem dit mogelijk is, de af- weermiddelen toe, die door de «Luchtbescherming" zijn en worden aangeraden. Loopgraven, schuilplaatsen, gasmaskers, waarvoor nog kort geleden menigeen met een smadelijk lachje de schouders ophaalde, krijgen thans alge- meene belangstelling. Het was in de Iaatste raadszitting een sympathieke toezegging van het collège van B. en W. van Sappemeer, dat het zou over- wegen om meer speciaal in de volkswijken van gemeentewege beveiligingsmaatregelen te tref- fen. Laat ieder voor zich of in vereeniging met de buren het- zelfde doen. Voorzorg voorkomt angst en zorg, en bevordert de kalmte. En die hebben wij soven ailes noodig onder aile omstandigheden. In een op initiatief van den heer P. Smit indertijd gehouden vergadering van eigenaren van vaste goederen en huurders, j die rechtstreeks belang hebben bij de overdracht van eigen- dommen ten behoeve van het graven van het 1000 tonnen- kanaal ten noorden van de gemeente Hoogezand en Sap pemeer, is een comité benoemd met den heer P. Smit als voor- zitter, dat tôt taak had van advies te dienen en zooveel mogelijk de belangen der leden in onderling verband zoowel als individueel te behartigen. Nu inmiddels de taxaties der vasie goederen zijn geschied en reeds verschillende aanhie- dingen zijn gedaan, heeft het comité het noodig geacht nndertnaal een vergadering van belanghebbenden te beleggen, welke in het Bontehuis is ge houden en druk was bezoc'ht. Voorzitter was de heer U. D. Reinders. Deze gaf in zijn openings- woord een kort overzicht van den huidigen stand van zaken, die, wat de overdracht betreft binnen enkele maanden, ver- moedelijk 1 Mei 1940, haar beslag zullen hebben gekregen. Wie nog geen aanbieding heeft gekregen, aldus de voorzitter, make zich niet ongerust er rest nog genoeg tijd. Sommigen blfjken met hun aanbieding tevreden te zijn, anderen niet. Laten dezen geen zelfstandige actie beginnen, althans niet dan na het comité te hebben ge- hoord, hoewel ieder daarin overigens volkomen vrij blijft. Krachtig wekte de voorzitter de ontevredenen ertoe op om in geval van tegen-actie ge- j zamenlijk op te trekken als groep, waardoor succès eerder wordt verzekerd. Ook hierbij moet die geest van samenwer- king zijn, waartoe in vorige vergaderingen is opgewekt. Laat, ieder ontevredene begin nen met zich te wenden tôt het comité, daar zijn zaak voorleggen en dit zal, gesteund door rechtskundige adviseurs elke zaak afzonderlijk onder- zoeken. Ten slotte werd een omslag- rekening vastgesteld ter be- strijding van de noodzakelijke onkosten. Enkele vragen werden nog door den voorzitter tôt vol- doening beantwoord. In het begin der vergadering had de voorzitter nog mede- gedeeld, dat de heer P. Smit van den Prov. Waterstaat een uitnoodiging ontvangen om met de heeren H. H. de Haan van Hélium en G. Schuiringa te Zuidhorn de taxaties op zich te nemen, een uitnoodiging, welke hij had geaccepteerd, doch niet eerder, dan dat hij daarover had geconfereerd met de overige leden van het Comité welke hem, die in dit g^val als volkomen deskundig mag worden beschouwd, tôt aanne- ming hadden geadviseerd in aller belang. Tôt diens opvolger werd de heer P. Boer benoemd. zwemmen, we doen verkeers- examen, we telefoneeren, de jongens tiinmeren, we kweeken plantjes, ja wat niet al Deed u dat in uw jeugd ook Of zat u toen in een oud lo- kaaltje met een iei wat te prut- sen, of dreunde u jaartallen op, of moest u invullen d of t Komt u dan eens in ons «paleis" kijken Nou ja, er zijn nog enkele moeilijkheden, maar dat zal wel aan mij liggen. Zoo'n som kan b.v. machtig intéressant wezen maar wat begin ik nu in 's hemelsnaam, als 's morgens de helft van de klas zit te knikkebolen van den slaap Om kwart over tien, half elf 's avonds speelt het jonge goedje nog op de straat. Vele ouders hebben blijkbaar geen gezag genoeg thuis om de jeugd op tijd naar bed te sturen. En ze beseffen ook niet dat hun kinderen on- mogelijk kuruien leeren, aïs ze op school niet frisch zijn. Als ik eens een week lang de enormiteiten noteer, die ik onder de lessen te hooren krijg, dan is het, om er kippe- vel van te krijgen 4-j-4+2-f 6 is b.v. 12, dan 14, eindelijk 16. Amerika ligt in Arabie! enz. (6e klas l.s.). En de vragen bij de taal- en leeslessen Ja wat moet ik beginnen, als ik maar steeds geen antwoord krijg, omdat de kinderen In het huislljk milieu allerlei woorden en uitdrnk- kkigen nooit hooren gebrnlken? Dan moet ik toch weer vertel- len, uitleggen en moeten zij opletten en luisteren. Maar dat kunnen ze zoo moeilijk I Thuis krijgen ze soms dagelijks les in het «niet- luisteren" als de radio-op-zijn- hardst Engelsche, Italiaansche en andere teksten de huiskamer inslingert. En daarboven uit hoor ik dan soms een moeder haar lieve kroost tôt de orde schreeuwen 1k zit met Wimmetje, die naar de h.b.s. moèt. Moet ziet u. Hersens? Heel weinig. Kan 't kind ook niet helpen. Maar zijn vriend Charles, die heeft ze wel, is alleen aartslui Leert niets, vindt naamvallen enz. erg droog (ik ook), maar moet straks op de h.b.s. toch Duitsch leeren der- des-dem-den. Maar ook dàt zal wel aan ons dorre onderwijs liggen 1 Als hij nu straks maar «sorry" kan zeggen, «bei mir bist du schôn" kan zingen en een hockeystick op de fiets voert, nu dan wordt het heel wat. En dan op zijn tijd eens naar de bioscoop, naar het kamp- vuur, dansen, of wat ook. Hoe genoeglijk rolt hetleven Straks een rapport met tweeën, drieën of vieren, maar geen nood. Bij lessen En zoo sukkelen ze maar verder. Ons onderwijs is toch zoo duur hè en over- laden en ouderwetsch. Daarom hoera voor de her- Harkstede-Scharmer v. m. 10 uur, (n.t.) ds. Fout nier Jr. Kolham v.m, 10 uur (n.t.), ds. Greeven. Slochteren v. m. 9.30 uur, (o.t.) de heer van der Meer. Schildwolde v.m. 9 30 uur, (o.t.) ds* Nîemeijer. Hélium v.m. 9.30 uur (o.t.) ds. Politiek. Siddeburen v.m. 9.30 uur, de heer La Brijn. Noordbroek: vTm. 9.30 uur, ds. Fischer. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur. ds. B. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. W. Tom. Foxham 's av. 7.30 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. geen dienst; n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok: v.m. 9.30 uur, (o.t.) de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Betikemastr. v. m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt. n.m. 2 uur Zondagschool. 's av. 8 uur, Jeugddienst; Woens- dagav. pred. ten huize van de heer jac. Bos te Slochteren. Leger des Heils. Hoogezand, Van Roijenstraat, v.m. 10 uur, Opdrachtsdienst onder leiéing vanMej. Kerkman u*t Groningen. 's av. 8 uur, Heilsbijeenkomst onder leiding van Kapt. J. de Vin. man, Hendrik s jongman, jacob Landman. Harm Menke, Arend Reinders, Anna Ronde, Anje Scholtens, Johannes Schoon- veld, Arend Smit, Harm Tepper, Jan Tuizinga, Hilda Uildriks, Mara H. Visker, Fennechien Visscher, Annie Wilbrink, 1 ilippus Wiitjer en Martinus L. v.d. Werff. Slochteren. In een ten gemeentehuize onder voorzit- terschap van den burgemeester gehouden vergadering van de commissie van advies bij sa- menvoeging van gemeenten, bedoeld in art. 158 der ge- meentewet, zijn de geloufs- brieven door een commissie, bestaande uit de heeren P. Schâfer, G. H. Tepper en J. Ema, onderzocht en bij monde van den eerste als in orde be- vonden verklaard. Vooraf had de voorzitter een overzicht gegeven van de taak, die de commissie krijgt te vervulien. De heer B. W. Smit was wegens ongesteldheid verhin- derd aanwezig te zijn. Deze vergadering was noodig in verbarid met de plannen tôt ruiling van gronderi tusschen de gemeenten Hoogezand en Slochteren. ADVERTENTIEN Het oorlogsmonster grijptom zich heen en ontelbaar zal het aantal slachtoffers zijn, ook in economisch opzicht. Zullen daartoe ook de arme ouden van dagen behooren, voor wie eenig licht begon te gloren Wij vreezen met groote vreeze. Laten wij, ook in onze actie niet versagen Moed verloren, al verloren. Plaatselijk Nleuws. Voedselvoorziening in de prov. Groningen. De minister van Econ. Zaken heeft o.m. benoemd tôt plaat selijk inzamelingsagent, ieder voor het gebied, hem toege wezen door of vanwege den voedselcommissaris voor de prov. Groningen A. Mulder J. Wzn te Hoogezand, Juko Boer te Sappemeer, R. Toxo- peus te Zuidbroek en Tj. ten Have te Noordbroek, en tôt plaatselijke bareauhouders o.m. H. Hartlief te Sappemeer, Jac. Boerema te Noordbroek, D. Aalfs te Zuidbroek, B, J. Tep per te Slochteren en J. L. Boer te Schildwolde. Heeft u al „hervormd"? Onder bovenstaand opschrift lezen wij van H. in Het Onder wijs o.m.: Wij doen toch zoo ons best om te hervormen, maar dan ècht, met een hoofdletter We hebben van die mooie lees lessen met van die vragen, u weet wel En «moderne" sorn- men, niet van een vat met 3 kranen, maar van die leuke enpractische Wat kost een schoolreisje voor zooveel kinderen b.v. van Amsterdam naar Arnhem En we decla- meeren voor de kla6, we schrij- ven heusche brieven, vullen postwissels enz. in, gebruiken een spoorboekje, we hebben Zweedsche gymnastiek, rythmi- sche gymnastiek, korfbal we vorming 1 Zouden we het niet eens probeeren met een opstel over de Iaatste grappen van Snip en Snap, of Peter Pech of Dokter Vokkema? Vraagt u Maandagsochtends eenseen serie voetbaluitsiagen U zult versteld staan 1 En wat hindert het nu, als Jeltje haar lessen niet leert, haar Fransch «stikvol" fouten maakt Ze ziet er al leuk uit wenkbrauwen bijgeschoren (net als groote zus, die al «kennis" heeft; 't zal met Jetje niet lang duren 1) nagels gelakt, wat kan je dan zoo'n thema bommen Dagelijks slentert voorbij mijn raam een jonge man ik geloof, dat hij 22 of 23 is, naar zjjn meisje Zoodra de school (h.b.s.) uit is, vooruit: fietsen, tenni8sen,roeien, zeilen. Maar stndeeren Pluk den dag Hervorming Maar ware het niet meer dan wenschelijk, dat die her vorming eerst eens thuis be gon in duizenden gezinnen? FRKDIKBËFETiN ZONDAG 10 Sept. 1939. Herv. Gem. Hoogezand 's av. 7 uur, ds Dijkema, Oldehove. Sappemeer: v. m. 10 nur, ds. Zwart. Kielwindeweer: geen dienst. Kropswolde: v. m. 10 uur, ds. Wasch. Westerbroek 's av. 7 uur, ds Kruizinga. Engelbert: v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert: v.m. 10 uur, de heer Kraima. Sappemeer. Doordat de bijna 60 jarige hulpbesteller der P.T.T., de heer W. Sprik, al- hier, bij de tweede bestelling met de bedoeling per fiets de Heerestraat in te rijden de Noorderstraat overstak zonder zich voldoende te hebben ver- gewist, dat het terrein veiiig was, botste hij op tegen de bakfiets van den besteller Andelbeek. Hij sloeg neer, werd binnengebracht bij den heer Brôerken, waar dr. Gischler al gauw het slachtoffer onder zocht. Ernstig bleken de ge- volgen te zijn geweest. Be- halve hoofdwonden werd ook een beenbreuk geconstateerd. Naar voorloopig te zijn ver- bonden, is hij naar Groningen vervoerd. De gemeentepolitie nam de zaak in onderzoek. Den heer A. treft g«en schuld. Burgemeester en Wet- houders dezer gemeente heb ben om te beginnen besloten om een schuilplaats aan te leg- gen achter de Westerschool voor plm. 300 kinderen, Hoogezand. Voor de cursus 1939—'40 zijn op de Handels- avondschool te Hoogezand, een instelling van de Ver. tôt Pl. Nut te H.S. als nieuwe leei-- lingen teegelaten tôt de eerste klasse Anja H. Boswijk, Ge- zina H. Fellinger, Femh H$l- kesrna, Herman Geli»g, Hendrik Hoeksetna, Hendrikus Jager, Catharina Jansen, Jan Kost- winder, Jan Lageman, Heyman Levie, Betsie Meijer, Klaas Meijer, Jacobus Poelstra, Jacob Pronk, Bouchien Praisman, Hendrik de Roo, Derk Rou- kema, Jannes Scheper, Henk v.d.-Schoot, Pieter Schoonveld, Harm Splinter, Sientjo Smid, Christiaan Suk, Geessien Vene- kamp, Hendrika Venema, Geer- dina J. Vonk, Sophia Vos, Wichert Wilbrink, Jan Wiitjer, Johannes Wiitjer; Tôt de tweede klasse: Anje Scholtens, Arend Smit, Filippus Wiitjer, Martinus L. v.d. Werff en tôt de derde klasse Jan Bakema, Maurits de Beer, Dirk Brink, Gretha Brust, Alberta W. Buitenwerf.Fotina M. Bulder, Gé Enting, Vicky Galdermans, Kornelis de Haan, Geert Hartog, Watze Jansen, Albertje Jong- Op Vrijdag 15 Septem- ber 1939, 's nam. 1 uur (N. T.) zallen ten sterfhuize van den heer W. NOORDHOEK te Kiel-Windeweer, publiek tegen contante betaling wor den verkocht: «H» als Kabinet, Dres- -^Jggljsoir, eenige Tafels, 2J|W w.o. langwerpige ronde, Haard- kachels, Uurwerken, Lampen, Matrassen, Ledikant, Schilde- rijen, Stoelen, Kruiken, Bloem- standers, Doofpotten, Divan, Boekenhangers, Schrijfbureaux, tinnen Koffiepot en koperen Comfoor, Glas-, Kristal- en Aardewerk, kist Broeiglas, eenige Glasramen, Vloerkleed, partij Bagger en Anthraciet, IJsbatting, ijzeren Kruikar, Pe- troleumsteilen, Zitbad, Kook- pot 100 liter, Trappen, Rek- ken, Tuinbank, Ladders, Hee- renrljwiel, Radio-toestel (Phi lips), Gramofoon met 32 platen, groot Kippenhok enzoovoort. Bezichtiging op den dag van verkoop van 9—12 uur. J. L. L. C. HOOGENBOOM, Notaris te Hoogezand. die iets te vorderen hebben van wljlen overledin te Kiel-Wind weer den 6 Augustes worden ver zocht hunne rekenhagen in te zenden aan J. VAN CALKER, Dorpskade56 Kiel-Windeweer Het Bestuur maakt bekend, dat de thans is HOOGEZAND. Tegen 1 October wordt een voor Machinetekenen en Electrotechnlek. SchriFelijlce aanmelding bij den Directeur E. F. W. BRINKMAN. Wanneer U door vermoeidheid wordt overvallen, haal dan een paar stukjes WRIGLEY'S P.R. uit Uw zak. U knapt er werkelyk van op, zoowel geestelÇjk als lichamelijk. P.K. kauwen na elkcn maaltud be- vordert de spusvertering, helpt Uw tfinden sterk, wit en gezond te houden en voorkoint tandbederf op de ni kere U et van verz vooi moe Koo en Ii liant ze z weii De beste grondstoffen de BU DNS DOOR BOND VOOR STAATSPENS10EN. Handelsdrukkerij T. K. KREHER

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1939 | | pagina 2