Luistert! Gramofoonplaten C LÎTRUVË Kruideniers VERGADERING op HÂINMG 20 November a s. Grootste voorraad Bekende lage prijzen, Vulpennen IREMER's Vulpenhuis Heden Zaterdag. JO K0E1IMM, Sappemeer. longelui die gaan trouwen, wij raden U aan KOOPT T1ÂNS RADIOCENTRALE Hgz.-Spm. Thé Dansant. Orlrest „TBÉ BLACK DEVILS in 't Hôtel ,,'t BONTEHUIS", Binnen¥efingmatrassen, van Hoogezand en Sappemeer worden opgaroepen ter Parker Parkette Parker Televisor Haro Olympic Lady N.B. Gelezen Groene Erwten extra kook. Kapokmatrassen, Wolmatrassen, Veren Bedden, Wollen- en Gestikte Dekens, Spiraalmatrassen, Matrasdekken etc. etc. HOTEL Belangrijke Bespreklngen. Haro Olympic Sappemeer. Nieuw Ûntvangen SAPPEMEER. "tmmmmœ* l)l?A5SIf1A*vAN-VALKENBUR Nederf. Vereen, van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Dinsdag j.l. had bij Hôtel Faber een zeer goed bezochte middagbijeenkomst van onze Vereeniging plaats. Steedsmaar door moesten meer stoelen worden aangedrageri. De middag aangeboden door de Philips Gloeilampenfabrie- ken te Eindhoven. Nadat de présidente Mevr. Schoemaker de bijeenkomst had geopend en het woord had gegeven aan den Heer Zaal gaf deze een duidelijke uiteenzetting hoe we onze oogen bij doelmatige verlichting kun- nen sparen, waarvan het gevolg is, dat zelfs de kinderen minder snel een bril noodig zijn. Daarna hield Mevr. Siegers eenige voordrachten die door onze leden onder ademlooze stilte werden aangehoord. Na de pauze werden lantaarn plaatjes vertoond over binnen- verlichting, afgewisseld door mooie voordrachten van Mevr. Pim Siegers. Op dezen middag is boven- dien gelegenheid gegeven aan onze leden zich op te geven om inlichtingen te krijgen voor doelmatige verlichting van de woning, door het bezoek van een deskundige van Philips in eigen huis. Ailes te samen een zeer geslaagde en mooie middag. Zijn er ook onder onze leden die ervoor voelen 1 X per week of 1 X per 14 dagen bijeen te komen om een clubje te vormen dat met elkaar kan musiceeren. Aile instrumenten zijn welkom. Aangifte hiervoor bij Mevr. Schoemaker voor Sapp. en bij Mevr. Beukema voor Hoogezand Laten groote en minder groote sterren niet aarzelen maar zich ijlings aangeven. bureau achter het gemeentehuis te Hoogezand in te pveren en voor inbewaargeving alaaar in handen te stellen van den chef-veldwachter J. S. van Dijk, alhier. lnlevering kan gedurende die dagen geschieden des voor- middags van 9 t/m 11 uur, onder overlegging van de af- gegeven machtiging. Bovenstaande is niet van toepassing op 1houders van groote jacht- akten voor zoover betreft de bij dezen voor de uitoefening der jacht in gebruik zijnde jachtgeweren 2. houders van een bijzon- dere machtiging, bevoegd tôt het mogen voorhanden hebben van munitie voor slachtappa- raten, Niet-naleving van dit bevel is strafbaar met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboe'e van ten hoogsft twee duizend gulden, terwijl de be- trokken voorwerpen kunnen worden verbeurd verklaard. Hoogezand, 18 November 1939. Het Hoofd van Politie voornoemd J. TUIN. Bond van Plattelandsvrouwen. Afdeeling H.-S. Vergadering op Dinsdag 28 Nov. 's avonds half acht in 't Café van Delden te Sappe- meer Oost. Verkiezing bestuurslid, va- cature Mevr. Mulder-Homan. Zooals op de vorige verga dering is besproken, zullen we het éénjarig bestaan van onze afdeeling van Plattelandsvrou wen eenigszins feestelijk her- denken. Dames, die een handwerkje hebben gemaakt, worden ver- zocht deze, zoo mogelijk, een paar dagen van te voren te bezorgen bij een der bestuurs- leden. Officiels MededeHng. voor „KWÏEK" Wedstt ij dprogram ma morgen D.W.Z. I—Kwiek I Kwiek 11—F.V.V. III Opstelling Kwiek I J. Bakker. J. Hanekamp, M. Clobus. B Scholte, G. Heller, G. Scholte. M. Scheen, J. Geling, N.N., J. Scheen, P. Deiman. Res. JChr. Meijer. Vertrek om 1 uur per auto's van Kl. meersterbrug. Opstelling Kwiek II H. Bodewes. Drenth, Th. Limberger. H. Koeneman Jr., J. Gibcus, N. Nagengast Jr. G. Scheen, B. Mulder B. Scholte Jr., F. Deiman, J. Veerkamp. Res. J Meijer. Wedstrijden voor Zondag 26 November Kwiek IHoogezand 3 F.V.V. 3-Kwiek 2. Officiele Publlcatle Oevonden voorwerpen. Een paar rultenwisschers. Een heeren rijwiel. Een rijwielbelastingkenmerk. Een boodschapmand met inhoud. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand Inbewaringgeving van vuurwapenen Het hoofd van de politie in de gemeente Hoogezand Gelet op het bepaalde in artikel 9 der Vuurwapenwet 1919, Staatsblad 310; BEVEELT: 1. aan ieder die zonder daartoe bevoegd te zijn vuur wapenen en/of munitie voor handen heeft; 2. de personen die bevoegd zijn vuurwapenen en/of munitie voorhanden te hebben deze vuurwapenen en/of muni tie van 20 tôt en met 25 No vember 1939 op het politie- HINDERWET. Burgemeester en Wethou- ders der gemeente Hoogezand Gelezen het adres van de firma Simons' Metaalhandel, alhier, waarbij onder overleg ging der vereischte stukken om vergunning verzocht wordt voor het uitbreiden van de ijzerperserij door het bijplaat- sen van een pijpentrommel, aangedreven door een electro- motor van 5—10 P.K., ten behoeve van het schoonmaken van ijzeren buizen, gelegen op het perceel Brugstraat no. 12, kadastraal bekend gemeente Hoogezand, sectie K no. 2293 Overwegende, dat aan het bepaalde in de artt. 6, 6 bis, 7 en 7 bis, le lid, 2e zinsnede der Hinderwet is voldaan dat blijkens het proces-ver- baal van het voorgevallene ter zitting gehouden ter voldoening aan artikel 7 der Hinderwet verschenen is de heer K. Ottens, nabuur van verzoekster, die vraagt een voorziening te wil- len treffen tegen eventueel lawaai en stofroestdeelen bij het in werking zijn van de pijpentrommel dat hieraan door het stellen van de onder te noemen voor- waarden is tegemoet te komen Gezien de berichten van den inspecteur, hoofd van het 9e district der arbeidsinspectie te Groningen en het verdagings- besluit, d.d. 6 Oct., '49. Gelet op de Hinderwet; b e s 1 u i t e n aan de firma Simons' Metaalhandel voornoemd en hare rechtverkrijgenden ver gunning te verleenen tôt het uitbreiden van de ijzerperserij door het bijplaatsen van een pijpentrommel, aangedreven door een electro-motor van 510 P.K., ten behoeve van het schoonmaken van ijzeren buizen, gelegen op het perceel Brugstraat no. 12, kadastraal bekend gemeente Hoogezand, sectie K no. 2293, overeen- komstig de hieraan gehechte en vanwege deze vergadering gewaarmerkte beschrijving en plattegrondteekening en voorts onder de navolgende voor- waarden a. dat de wanden van het gebouw waarin de inrichting wordt geplaatst moeten worden gemaakt van 2 halfsteens muren met spouw van 5 cM. b. dat als dak op het ge bouw sub a genoemd wordt toegepast een platdak gedekt met mastiek en een plafond van schrooten dik 16 mM. c. dat de motor en draaien- de trommel worden geplaatst op vanuit den vasten grond opgetrokken gemetselde- of betonstiepen 2. te bepalen, dat de in richting voltooid en in werking moet zijn gebracht vôôr of op 1 Februari 1940. Gedaan te Hoogezand, 18 November 1939. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. TUIN, Burgemeester. G. ZWIERS, Secretaris. INGEZONDEN. neutraliteit te handhaven. Zij doen hun plicht, ook voor U. De uitgebroken oorlog bedreigt het bestaan van vele landge- nooten, en veroorzaakt nood, waarin voorzien moet worden. Groote offers worden ge- vraagd. Wij hebben deze offers samen te dragen. Het Algemeen Steuncomité, onder eere-voorzitterschap van H.K. H. Prinses Juliana, stelt ons daartoe in de gelegenheid. Thans geldt het, te toonen, dat wij als Nederlanders in moeilijke tijden één zijn. Wij doen geen beroep op Uw liefdadigheid, maar vragen U of gij Uw plicht als Neder- lander verstaat. Gaat ons zelfstandig volks- bestaan U ter harte „Natuur!ijk", zegt ge. Wij weten dat trouwenswel. Welnu, stelt dan naast Uw woord de daad Geeft wat ge kunt, opdat ontstane nood gelenigd kan worden Van de opbrengst blijft voor directe hulp 10% in de gemeente. Namens het plaatselijk Comi té uit aile gezindten, De Burgemeester, J. TUIN. mmi Aan de Ingezetenen. De buitengewoon moeilijke omstandigheden, waarin wij op dit oogenblik verkeeren, heeft de Nederlandsche Regeering doen besluiten, onder het eere-voorzitterschap van Hare Koninkiijke Hoogheid Prinses Juliana de instelling van het Algemeen Steuncomité 1939 te bevorderen. Het doel van het comité is om de zorgen te verlichten, welke zich in deze dagen voor zoovelen opstape- len, nu duizenden in dienst van het vaderland aan hun werkkring zijn onttrokken, nu de werkloosheid nog groot is en daarnaast de eerste levens- behoeften in prijs stijgen. Uit eene algemeene inzame- ling van gelden in Nederland, waarvan een gedeelte in de gemeente zal blijven, hoopt het comité de middelen te vinden, waarmede veel goeds kan worden verricht. Nu een beroep wordt gedaan op de ingezetenen ook van onze ge meente, diene ieder te beseffen, dat wij Nederlanders één groot gezin vormen en dat wie Nederland wil behouden, dien wensch niet alleen in woorden, maar met de daad moet helpen verwezelijken. Wij hebben zitting genomen in het comité van aanbeveling, omdat wij meenden daarmede een goed en noodzakelijk werk te kunnen dienen. Naar onze gedachte zal de omstandigheid, dat wij tôt nog toe buiten den oorlog bleven, de ingezetenen met innige dankbaarheid ver- vullen. Late deze dankbaarheid mede de bron zijn, waaruit Gij uwe gave, hetzij groot, hetzij klein, naar de mate van uw vermogen, put Wij bevelen de collecte, welke de volgende week zal worden gehouden, ten zeerste bij U aan. Sappemeer, 17 November 1939. Het comité van aanbeveling, A. Jonkeren. Ds. B. Dufour. F. Faber. Ds. W Tom. Past. A. Schenk. A. van Buizen H. Bakker. Nie. van Leersum, Hoogezand, onlangs te Driebergen-Rijsen- burg Tietje Rienks, Laren, N.H. gescheiden echtgenoote van Coenraad C. A. Kries Hendrik Bos, Veendam en Catharina Eleonora de Vries, Hoogezand, onl. te Sappemeer Menno Brôerken, Hoogezand en Jantje Abeline van Sloten, Schildwolde Albertus Heiting, Hoogezand en Talida Horlings, Sappemeer. Gehuwd Theodorus Johs. Lieberom en Alida Anna Swart Lukas Borghuis en Barbara Tepper; Dirk Mulder en Hin- derkie Brugge Stoffer Blaauw en Grietje Anna Klopstra Geert Evert Akkerman en Al- berdina van Delden Jan Bosma en Aaltje Menzinga. Overleden Joost Steen, oud 55 jaren, echtgenoot van Aaltje Sanders; Willem Hendriks, oud 86 jaren, wednr. van Katarina Rowaan Jantje Veld- man, oud 70 jaren, echtgenoote van Geert Drenth. SLOCHTEREN 9—15 Nov. Geboren Bouko, z. v. B. Kroon en I. H. E. Kamphuis, Kolham Trientje, d. v. T. N. Kruijer en H. van Calker, Harkstede. Ondertrouwd: M. Broërken, 30 j., Hoogezand en J. A. van Sloten, 23 j., Schildwolde J. J. Holvast, 44 j., Nieuwe-Pekela en A. N. Jansingh, 40 j., Sloch- teren. Getrouwd A. H. Baptist, 28 j., Woudbloem en J. van Loenen, 24 j., Hamweg W. A. Bosker, 23 jDelfzijl en P. Puister, 19 j.j Schildwolde G. Boomgaarden, 26j.,Scheem- da en T. Siebe, 22 jSloch- teren W. Tuinier, 23 jHél ium en D. Keizer, 22 j., Sid- deburen G. W. Stuut, 24 j., Groningen en J. de Jonge, 27 j., Foxham. Overleden Maria Kraai, oud 68 j., echtgen. v. G. Veldtman, Slochteren. n.m, 6 uur, Evang. Wolters; v.m. 11 uur Zondagschool 's av. 8 uur, Jeugddienst. Dinsdagav. 7.30 uur, Bidstond. Leger des Heils. Hoogezand, Van Roijenstr. 26 v.m. 10 uur, Heilig.samenk., 's av. 7 uur Openl.samenkomst, 's av. 8 uur, Heilsbijeenkomst, leider Kap. de Vin. Donderdagav. 8 uur, Kapt. D. Bergsma van Veendam, In zegening van Jongsoldaten. PBEDIKBEDBTEN ZONDAG 19 Nov. Herv. Gem. 1939. Hoogezand v.m. 10 uur, ds. Bender; v.m. 11.15 uur, Kinderkerk. Sappemeer: n.m. 5 uur, ds. Dijkstra, Opende. Kielwindeweer: geen dienst. Kropswolde geen dienst 7 uur, v. m. 10 uur, v.m. 10 uur, v.m. Collecte Algemeen Steuncomité 1939. „Alweer een collecte", zult U misschien verzuchten, lezer. Inderdaad, alweer een col lecte. Wij weten, dat zeer vaak een beroep op U wordt gedaan voor een of andere collecte. En toch wagen wij opnieuw een beroep op U. En wij twijfelen niet, of U zult dit beroep verstaan. Het gaat immers om onzeverbondenheid als Nederlanders. Gevaren dreigen voor ons nationaal bestaan. Duizenden landgenooten zijn daarom opgeroepen, om onze 8UROERLIJKEN STAND. SAPPEMEER 10—17 Nov. Geboren Aaltje Geertruida, d.v. Jan Adde Hazewinkel en Siementje Spaan. Ondertrouwd Albertus Hei ting, oud 26 j., Hoogezand en Talida Horlings, oud 24 j., Sappemeer; Hermanus Fled- derman, oud 22 j., Sappemeer en Geesje Wind, oud 22 j., Hoogezand Doeije de Haan, oud 54 j., Groningen, weduw- naar van Jantina Jonker en Trijntje Suk, oud 54 j., wonende te Groningen, onlangs te Sap pemeer, weduwe van Jan Imbertus Reigersberg Klaas Blaauw, oud 42 j., Sappemeer, weduwnaar van Ebelina Nan- ninga en Maria Hulzebos, oud 38 j., Groningen Jan Molog, oud 31 j., Zuidbroek en Trijntje Jager, oud 26 j., Sappemeer. Getrouwd Roelf Hidde Fokkens, Appingedam en Al- bertje van der Veen, Sappe meer. Overleden Grietje Maatjes, oud 84 j., echtgenoote van Harmannus Siebering. HOOGEZAND 10—16 Nov. Geboren Hendrik, z.v. Reinder Hut en Niesien Douma, Hoogezand; Aaltje, d.v. Jan Smit en Aaltje Freij, Hooge zand Willem, z.v. Willem de Lange en Arendina G. L. Marrink, Veendam, a.b. Jacob, z.v. Wirtje Geuken en Stientje Meulenkamp, Hoogezand Hin- driktje, d. v. Steven ten Cate en Pietertje Poelstra, Foxhol. Ondertrouwd Gijsbertus Westerbroek: 's av. ds. Kruizinga. Engelbert: ds. Kruizinga. Middelbert ds. Wasch. Harkstede-Scharmer 9i/j uur, ds. Fournier Jr. (H. A.) Kolham n. m. 2 uur, ds. Greeven. (H.A.) Slochteren v. m. 9.30 uur, en n. m. 6.30 uur, ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Zuiderduyn. Noordbroek: v.m. 9.30 uur, ds. Rosbergen. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom. Foxham 's av. 7.30 uur, cand. W. J. Wynia. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v. m. 99® uur en n.m. 5 uur, de heer Faber. Schaaphok: v.m. 9.30 uur, de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt n.m. 2 uur, Zondagschool 's av. 7.45 uur Jeugddienst Woensdagavond 7.30 uur, pred. ten huize v. d. heer Jac. Bos, Slochteren Vrijdagav. 7.30uur Bijbellezing. Foxhol v. m. 9.30 uur en Plaatselijk Nieuws. f Sappemeer. Voor het Mid- denstandsdiploma zijn te Gro- ningen o.m. geslaagd R. Kremer, s alhier en M. Nagengast te Hoogezand. Zooals in den tijd is meegedeeld zijn de gelden, verkregen uit de inzameling voor de Groninger Gemeen- schap, voor wat betreft het bedrag dat in de gemeente gebruikt kon worden, besteme voor de vacantiekolonies, bij- dragen aan het fonds voor bijzondere nooden, voor uit- zending van vrouwen naar rusthuizen en voor leniging van nood in gevallen van stiile armoede. Naar wij vernemen worden voor deze doeleinden in de laatste weken nog gelden uitgekeerd. Ds. C. A. Schenk hoopt op Zondag 26 Nov. te 2V2 uur bij de Ned. Herv. Gem., alhier, zijn intrede te doen, na in de voormiddaggodsdienstoefening te zijn bevestigd door den consulent, ds. Veltkamp. Hoogezand. In de plaats van den heer A. de Haas, Groningen, leeraar-stenografie aan den Handelsavondcursus, alhier, is als zoodanig tijd. benoemd mej. C. P. v d. Berg te Groningen. Voorzorg voorkomt zorg. Zoo ooit, dan geldt dit voor de luchtbescherming. Wie dienaangaandemeerdere keHnis wenscht op te doen, doet goed de op Donderdag 23 November in hôtel Faber te houden algemeene ledenver- gadering van de afd. Hooge zand van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming te bezoeken, waarin de heer Mr. S. Boers- ma Jzn. van Groningen zal spreken over „Gezinsbescher- ming". Men raadplege de desbetref- fende advertentie in dit num- mer. Door tusschenkomst van de heer J. Teule, beëdigd makelaar te Hoogezand, is onderhandsch verkocht een be- huizing met stalling gelegen aan de Stationsstraat te Sappe meer, eigenares Mevr Aptroot- Israëls te Groningen, kooper den heer H. Remkes, kweeker, Hoogezand. Kolham. De Vrouwenver- eeniging, alhier, wier leden het geheele jaar onopgemerkt, stil en rustig deels voor lief- dadige doeleinden voortgaan met het maken van verschil- lende handwerken in groote verscheidenheid, komt eens in het jaar voor den dag. Zoo dit jaar op Zaterdag 25 Nov. wanneer ze in café Braam de mooie vruchten van haar ar- beid tentoonstelt. Zij heeft op dit gebied haar sporen reeds lang verdiend, zoodat een op- wekking om die tentoonstelling te bezoeken, vrijwel overbo- dig kan worden geacht. De verloting, die aan deze ten toonstelling is verbonden, biedt bovendien de gelegenheid om op een of meer van de fraaie artikelen beslag te leggen. Men zie de desbetreffende annonce in dit nummer. 's avonds van 7 tôt 8 uur naar de nieuwste van de Morgen, ZONDAG 4 uur: 's avonds 8.15 uur. Opkomst dringend gewenscht ALLEENVERKOOP DER BEKENDE ZIET ETALAGE. t.o. R.K. Kark, Sappemear, Tel. 275. vanaf f 4.50 Bypassend potlood f 2.- f 7.50 f 9.- f 11.50 Bij pas. potloden f 8 75, f 4. vanaf f 2 90 met ringetje f 4.90 2 ons Harn 25 ceat, 2 ons Boerenmetworst 25 cent, i/s pd. ioterhamworsr 18 cent, pd, Haagscïie Leverworst 25 et. lamspek, Onthijsspek, Achterham, Rookvleesch, bussen Rol- pens, Varkensvleesch, Kalfsvieesch, Kalfsgehakt, Kmx, Knak- worstjes, Leverpastei, Leverpastei met tomaten. Wy ontvingen reeds voor 't voorjaar: KARPETTEN, VLOERZEIL, VITRAGE'S, HANDWEEF8T0FEEN, VELOURS, ailes tegen zeer lage prijzen. St«lt ni«t uit I Koopt thans - T7ÇHT VAN SMAAK -PRUS 70et K BEEBEBOOM TELEFOON 223 SAP PEMEER 0UDSTE fABRIEKHILVERSUM15 MODELLEli Ilolkszaak H. S C H II A P E KÏDING Gz,

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1939 | | pagina 2