Electr. Courant- en Handelsdrukkerij f Het aangewezen adres voor Uw Vlugge levering. Lage prijzen A ■van-VALKENBURG'S-: I RIRA Nedert. Vereen, van Huisvrouwen. Afd. H.—S. Onze laatste bijeenkomst voor 1939 heeft plaats op 12 December (Dinsdag) in Hôtel Bontehuis op de grens van Hoogezand en Sappemeer. Mevr. Domela Nieuwenhuis, zelf een Deensche, zal dien middag om 3 uur voor onze leden spreken over „Het leven in Denemarken." Het leven der huisvrouwen staat hierbij natuurlijk ook op het program ma bovendien zullen licht- beelden van het Deensche leven en de Deensche natuurworden vertoond. Komt allen zooveel mogelijk dezen middag op Wie zich thans voor 1940 als lid onzer Vereeniging op- geeft heeft reeds vrij toegang toi deze lezing. Voor ons muziekclubje heb- ben zich reeds een cello en eenviool aangemeld, we zoeken nu nog een tweede viool, en is er onder onze jongere leden, of onder de dochters van onze leden nog iemand die fluit speelt. Dan zouden wij een mooi clubje bij elkaar hebben. Aanmelding liefst zoo spoe- dig mogelijk bij mevr. Schoe- maker of bij Mevr. Beukema Hoogezand. Bond van Plattelandsvrouwen. Afdeeling H.-S. Dames, er is nog een rapport „Keukeninrichting" in circula- tie. Gaarne spoedige terug- zending hiervan aan de secre- taresse. Qfifielelfe Mcdedeilng. JCWÏËK" Wedstrijd voor morgen: H.S.C. IV—Kwiek II aanvang 11 uur. Opstelling Kwiek II Bodewes. Drent, Th. Limberger, Chr. Meijer, J. Gibcus, N. Nagengast Jr. F. Deiman, J. Geling, B. Scholte, J. Scheen, J. Veerkamp.. Reserve's G. Scheen, J. Meijer. Wedstrijdprogramma voor Zondag 17 Dec. Kwiek IIHurry up. aanvang 2 uur. De volgende week Vrijdag 15 December ledenvergadering. De leden worden dringend verzocht allen op te komen. De Secretaris. BURQERLIJKEN STAND. SAPPEMEER 1-7 Dec. Geboren Stienfje, d v. Fre- derik van der Haag en Nieske Schut; Johanna, d.v. Henderi- kus Johannes Geling en Regina Margaretha Anna de Lange Siebe, z.v. Hendrik Bonder en Fennechien van der Boor. Ondertrouwd Harm Haze- kamp, oud 24 j., Zoetermeer, onlangs te Sappemeer en Aagje Buurman.oud 18 j., Zoetermeer. Getrouwd Johann Peter Rehwinkeb Hoogezand en Gep- ke Koning, Sappemeer. Overlecien Catharina Johan na Rammelaar, oud 68 j., weduwe van Hinderikus Johan nes Boekholt, wonende te Hoogezand. HOOGEZAND 1—7 Dec. Geboren Elzo, z.v. Gerhar- dus Weijer en Teelkien van Dijk, Windeweer Willem, z.v. Kornelis Venekamp en Grietje Hulsebos Hoogezand; Hendrik, z.v. Gerrit Veldthuis en Lub- bina Hind. Douma, Foxhol Fijktje. d.v. Jan Schut en Eli sabeth Groendijk, Martenshoek; Gesina, d.v. Geert Hulshof en Katharina Baliema, Kaikwijk Renkje, d.v. Arend Oeseburg en Renkje Veldthuis, Winde weer. Ondertrouwd Eildert Nieu- wold, Kaikwijk en Titia Veldt huis, Kolham, SI. Folkert Eize Haijema, Donderen (gem. Vries) en Harmke A. Koning, Hoo gezand Jelle de Roosz, Wes terbroek en Jantje Tor, Gro- ningen; Jan Kraai en Hinder- kien Landman, beiden van Westerbroek. Overleden Jans Jansen, oud 75 jaren, wednr van Dievertje Jongman Anke Kempinga, oud 61 jaren, echtgenoote van Harm Pmkster; Seeske Smits, oud 75 j., weduwe van Aalf Steen, wonende te Foxham, SI.; Roelof Bakker, oud 66 jaren, echtgenoot van Grietje Spak- man. SLOCHTEREN 30 Nov.-6 Dec. Geboren Jan Tammo z. v. H. Perdok en S Folkersma, Schildwolde Egbertus Alje, z.v. O. K. Smit en G. Haan, Hélium. Ondertrouwd E. T. Wier- sum, 28 j., Appingedam en G. Imminga, 23 j., Hélium E. Nieuwold, 22 j., Kaikwijk (Gem Hoogezand) en T. Veldt huis, 21 j., Kolham J. Dallin- ga, 21 j., Hélium en H. Zark, 18 j., Hélium J. Wubbena, 25 j., Groningen en I. T. Kreu- ijer, 35 j., Siddeburen D. Depper, 29 j., 't Zandt en J. Brink, 28 j., Harkstede. Getrouwd: M. Broërken, 30 j., Hoogezand en J. A. van Sloten, 23 j., Schildwolde H. van Bergen, 24 j., Hélium en W. Sap, 24 jSchildwolde. Overleden Aaltje Beuker, oud 29 j., d.v. J. Beuker en A. Wolf, Slochteren (Overl. te Groningen); Jan Siagter, oud 74 j., weduwn. v. M. Dam, Siddeburen Hinderika Oost- hof, oud 72 j., weduwe v. E. v.d. Laan, Slochteren (Overl. te Groningen. PREDIKBEUBTEN ZONDAG 10 Dec. 1939. Herv. Gem. Hoogezand v.m. 10 uur, ds. D. Bender. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. C. A. Schenk. Kielwindeweer: geen dienst. Kropswolde 's av. 7 uur, ds. D. Bender. Westerbroek. v.m. 10 uur, ds. Wasch. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert: v. m. 10 uur, ds. Lekkerkerker. Harkstede-Scharmer v.m. 9V« uur, ds. Fournier Jr. Kolham n. m. 2 uur, ds. Fournier. Slochteren n. m. 6.30 uur, ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, Zend. Ritsema. Noordbroek: v.m. 9.30 uur, ds. van Leeuwen. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur en n.m. 4i/s uur, ds. W. Tom. Foxham 's av. 7.30 uur, ds. Bosscha van Zuidbroek. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v. m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer F Faber. Schaaphok v.m. 9.30 uur, de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt, n. m. 2 uur Zondagschool 's av. 7.45 uur, Jeugddienst; Woensdagav. 7.30 uur, pred. ten huize v. d. heer Jac. Bos, Slochteren Vrijdagav. 7.30 uur Bijbellezing en Bid- stond. Foxhol v. m. 9.30 uur en n.m. 6 uur, Evang. Wolters v.m. 11 uur Zondagschool 's av. 7 uur, Evang. Samenk. versch. Sprekers. Dinsdagav. 7.30 uur, Bidstond. Leger des Heils. Hoogezand, Van Roijenstr. 26 v.m. 10 uur, Heilig.samenk., 's av. 7 uur Openl.samenkomst, Gemeentehuis 's av. 8 uur, Heilsbijeenkomst. Leider Kap. de Vin. Donderdagav. 8 uur, Heilig. samenk. Zal eindelijk dan in 1940 aan de uitgeslotenen, thans reeds 120000 recht worden gedaan De woorden van minister v. d. Tempel geven daarop hoop. Hoe massaler de actie, hoe grooier de kans. Sluit u bij ons aan in uw eigen belang en in dat van uw naaste. INGEZONDEN Van het Algemeen Steun- comité ontving ik een schrijven van den volgenden inhoud, dat ik gaarne aan de ingezetenen bekend maak. Ik voeg hierbij ook gaarne tnijn persoonlijken dank aan allen, die aan het welslagen van de collecte hebben mee- gewerkt. De Burgemeester van Hoogezand, J. TUIN. De brief luidt als volgt 's-Gravenhage 1 Dec. 1938. Aan den Heer Burgemeester van Hoogezand. Het Dagelijksch Bestuur van het Algemeen Steuncomité 1939 heeft de eer U te berichten, dat als opbrengst van de col lecte in Uw gemeente met in- achtneming van het gestelde in onzen brief van 10 Novem- ber 1939, No. 304, door ons is ontvangen een bedrag van Fl. 1201.45. Wij mogen al aanstonds onzen dank betuigen aan U en aan allen, die hebben mede- gewerkt, de collecte in Uwe gemeente te doen slagen. Wij zullen het zeer waar- deeren, indien U onzen dank aan allen, die hebben mede- gewerkt en uiteraard aan de schenkers, zoudt willen over- brengen. Voor het Dagelijks Bestuur van het Algemeen Steuncomité 1939 De Voorzitter, Mr. J. B. KAN De Algemeen Secretaris J. A VAN DER KAMP. Kerstplannen Leger des Heils Stichter William Booth. Evenals andere jaren, zouden wij gaarne vele arme gezinnen met een Kerstpakket (levens- middelen) willen verrassen. Deze week zullen de intee- kenlijsten bij U aan huis komen, een onzer makkers voorzien van een volmacht zal zich hier mede belasten. Vele namen komen in onze boeken voor die ons altijd met een bijdrage hebben geholpen. Ook dit jaar mogen wij toch zeker op Uw hulp rekenen. Namens Het Korps van het Leger des Heils te Hoogezand J. de Vin Kapitein. Coôp. Prod. en Verbr. Vereeniging „E. M M." U. A. In het verslag van de Coop. Prod. en Verbr. Ver. „E.M.M" u.a., gevestigd te Hoogezand, loopende over het boekjaar 3 Oct. 1938 tôt 30 Sept. 1939, begint het bestuur met te wijzen op de moeilijkheden, waarvoor het in deze abnormale tijden is komen te staan niet alleen wijl verschillende employe's, zoo de bedrijfsleider, zijn ge- mobiliseerd, maar ook, wijl daardoor wel eens schaarschte ontstond van enkele artikelen met ontevredenheid van som- mige leden en verbruikers als gevolg. Het doet daarom een ernstig beroep op allen om vooral in deze moeilijke tijden de coôperatiegetrouw te blijven. Het bestuur wijst er met voldoening op, dat weer een normale vooruitgang is bereikt, ook al is de omzet van de afd. Bakkerij nog niet geheel naar wensch. Het meent te kunnen voorstellen van de afd. Bakkerij 2% en van de afd. Kruideniers- waren 1% dividend uit te keeren. De propaganda succesvol gevoerd, heeft o.m. tôt gevolg gehad, dat naar Noord- en Zuidbroek een bezorgroute is ingelegd. Het wijst in het verslag verder op de viering van het 25 jarig jubileum en op een bedrag in geld, bij die gelegenheid door de huldigings- commissie aangeboden voor de inrichting van een vergader- iokaal. Het ledental verminderd met 77 en vermeerderd met 25 d.i. meer dan in het afgeloopen jaar, bedraagt 520. De omzetten waren Bakkerij f 53487.57, Kruidenierswaren f 49.881.16, Brandstoffen f 9. 220.99, totaal f 112.589.72 (v.j. f 112.949.55). Het over- schot was 1389.48 (f 172125V?). Het Amusements Orkest „HET TWAALFDE" in t Hôtel FABER te Hoogezand. Morgen Zondag 10 Decem ber is er in de zaal van het hôtel Faber te Hoogezand een zeer bijzondere avond. Dan zal daar concerteeren het be- kende Amusements-Orkest van „Het Twaalfde" uit Bergen aan Zee, dat zeer kort geleden in „Frigge" te Groningen een zoo groot succès mocht boeken. De aandacht wordt in het bij- zonder op deze uitvoering gevestigd om twee reden. De eerste en financieel mis- schien wel de meest belang- rijke is deze dat de heele opbrengst ten goede komt van de Commissie voor Ontwikke- ling en Ontspanning der mili- tairen. Het doel, dat deze commissie nastreeft en dat zij met aile mogelijke haar ten dienste staande middelen tracht te bereiken is van zulk een emi- nent en algemeen belang, dat er wel niemand zal zijn, die er niet toe zal willen mede- werken, dat doel te bereiken, temeer daar er maar weinigen zullen zijn, die niet bij dat doel betrokken zijn, gezien het onder de wapenen zijn van bloedverwanten of bekenden. De geheele opbrengst zal voor dit doel kunnen worden gere- serveerd daar er noch zaalhuur, noch belastingen of andere gewone onkosten zullen moe- ten worden afgetrokken. En er mag dan ook verwacht worden, dat de opbrengst een cijfer zal vertoonen, dat gezien mag worden. Een tweede reden, waarom deze avond de uitvoering de aandacht verdient, is dat het programma, dat ten gehoore zal worden gebracht, niet alleen amusementsmuziek, maar ook dansmuziek zal bevatten. in Foxham bezoekt. 3. de gemeente Slochteren betaalt jaarlijks aan de ge meente Hoogezand een uitkee- ring ingevolge art. 205 L.O.wet van plm. f 170.10 (houdt ver- band met het aantal leerlingen dat na de grenswijziging uit Slochteren de R.K. school in Foxham bezoekt). 4. de gemeente Slochteren betaalt jaarlijks aan de gemeen te Hoogezand een uitkeering ingevolge 104 L.O. wet (leer- middelenvergoeding) berekend naar den wettelijken maatstaf en begroot op plm. 12 leer lingen van ongeveer f 1 50. 5. De gemeente Slochteren betaalt jaarlijks aan de ge meente Hoogezand het jaar- lijksch tekort, dat Hoogezand door overname van Foxham te dragen krijgt, dat zich als volgt laat bereken nadeel f 15039.53 -voordeel f 11139 53 is f 3900.-. Grenswijziging tusschen de gemeenten Hoogezand en Slochteren. Na de gemeente Slochteren geven thans ook B. en W. van de gemeente Hoogezand een overzicht van de voor- en na- deelen, die de grenswijziging voor deze gemeente zal hebben. Verschillende posten zijn hier bij geheel overeenkomstig de berekening van Slochteren. B. en W. stellen voorop, dat bij den opzet geen rekening is gehouden met Kosten meerder politietoe- zicht. Kosten meerder armenprak- tijk doktoren. (Verloskundige hulp vroed- vrouw is in subsidie armbe- stuur begrepen) Uitbreiding stemdistricten. Uitbreiding electrisch net. Krotopruiming en volkshuis- vesting. Kosten krankzinnigen in de toekomst. Kosten brandweer (brand- kranen uitgezonderd). Kosten meerdere administra- tie secretarie en ontvangkan- toor en B. A. (bureau W. en S. en distribuée). Bovendien blijven de ver- pleegkosten van 4 krankzinni gen voorloopig ten laste van Slochteren. Ook de armlastige patienten opgenomen in het Armhuis te Slochteren, blijven aldaar ver- pleegd Storting entreegeld borgstel- lingfonds. Uit uitvoerige gegevens ko men B. en W. tôt de eind- conclusie, dat het volgende als basis voor overname kan dienen. 1. de gemeente Hoogezand betaalt jaarlijks aan de ge meente Slochteren een annui- teitsuitkeering ingevolge art. 205 ter der L.O. wet tôt en met het jaar 1961, groot f 1257,85. 2. de gemeente Hoogezand betaalt aan de gemeente Sloch teren een uitkeering ingevolge art. 86 der L.O. wet van f 26 25 (houdt verband met het aantal leerlingen, dat thans uit Hoogezand de R.K. school Offlclele Publlcatie Gevonden voorwerpen. Een vulpotlood. Een portemonnaiem. inhoud. Vier handschoenen. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Plaatseltyk Nleuws. Sappemeer. In den Haag is geslaagd voor het examen Staatsinrichting M.O. de heer W. Trenning, alhier. Evenmin als een ge- woon mensch kan ook Sinter- klaas overal tegelijk zijn. Daardoor krijgt de goede Sint nawerk en zoo kon 't dan ook gebeuren, dat hij Woens- dag de R.K. school en ook de Chr. school heeft bezocht of het „!est best" is geweest Naar de stemming wel. Op- getogen waren de kinderen. 't Is waar, een enkel kind had wel eens een benauwd oogen- blik, als het aan den Sinter- klaas zijn zonden moest opbiechten, maar ook, als het maar eenmaal beterschap had beloofd en de bisschop niet wees naar den zak van zwar- ten Piet, maar het vriendelijk klopte op den schouder, dan was spoedig aile leed vergeten. En wat ook zoo mooi was toen 't op een uitdeelen aan- kwam, vergat de goed, heilige man er niet eentje. Vrijdagmiddag half één kwam een Gadobus van rich- ting Groningen, achter de bus reed een zwaar beladen vracht- auto met 10 ton veevoeder. Toen de autobus stopte voor het inlaten van een reiziger, week de bestuurder, Popke Bakker van Kollum (Fr.), door- dat hij te dicht op de bus reed, naar links uit en botste tegen een ledige vrachtauto op, die van de andere richting kwam, met het gevolg dat beide auto's zwaar werden beschadigd. Persoonlyke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Verzekering dekt de schade. Hoogezand. Beroepen is tôt predikant der Ned. Herv. Gem. te Godlinze cand. L. Alons, alhier. De afdeeling Hoogezand van den Bond voor Staats- pensionneering heeft haar feestelijken propagandaavond vastgesteld op Donderdag 1 Febr. De tooneelvereeniging van De Oud—Groene Weezen zal ook dan weer haar mede- werking verleenen. i tri /rnm A A. M - ^ACHT VAN SMAAK -PRU5 70 et BOND VOOR ÔTAATSPENSIOEN. T. K. KREMER betere Handelsd rukwerken

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1939 | | pagina 2