IJsver. Jersprong" Mjileiij van Meisjes IJsbaan Kolham Ringrijdefij van Paren. Heden Zaterdagmiddag Manufacture!! Verkooping Behuizing tum n Verpachting Groenland I. 2.04.80 H.À. Groenland LJ J ElectrCourant- en Handelsdrukkerij Het aangewezen adres voor Uw Vlugge levering. Lage prijzen. 2 Publieke Verkooping ?EEDIKBËÔl™r IbTiiTËNTÏM." Kieiwindeweer. Zondag 7 Jan. Oproeping. Westerbroek. WESTERBROEK. Nederî, Vereen. van Hulsvrouwen. Afd. H.—S. Ons bestuur heeft er lucht van gekregen, dat hier in Hoo- gezand op het gebied van Woningverwarming een sy- steem is, dat nog nergens in Nederland op dezelfde wijze wordt toegepast. De villa van de familie Eekels in het Oos- terpark wordt electrisch ver- warmd, maar op volkomen andere wijze als de electrische verwarming met kacheltjes die de leden natuurlijk kennen. Wlj hebben Mevr. Eekels ge- vraagd of ze aan onze leden haar huis wil toonen. Dit is ons toegestaan op Donder- dag 25 Jan. des namiddags. Verdere bijzonderheden vol- gen in het volgend nummer van Oost-Qoorecht. Qgflelclc Madcdellng. .KWIEK" Aile wedstrijden voor Zon- dag afgelast. Programma voor volgende week volgt later. Offlclele Publlcatie Qevanden voorwerpen Een heeren armbandhorloge. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen 9 en 1 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand ZONDAG 7 Jan. 1940 Herv. Oem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. C. A. Schenk. (Bev. Kerker.i.) Hoogezand v. m. 10 uur. ds. D. Bender. Kieiwindeweer: v.m. 10 uur, ds. Wasch. (Bevest. Kerker.i.) Kropswolde: v. m. 10 uur, de heer Kraaima. Westerbroek: v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. (Bevest. Kerkerl.) Engelbert geen dienst (vac.) Middelbert: v. m. 10 uur, ds. Oskamp. Harkst.-Scharmer v.m. 9.30 uur, ds. Fournier Jr. Kolham: v. m. 9 30 uur, ds. Qreeven. Siochteren v. m. 9.30 uur, (bev. Kerker.i.) en 's av. 6.30 uur, ds. Kwint. Schildwolde v. m. 9.30 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium v.m. 9.30 uur, ds Poiitiek. Noordbroek: v.m. 9.30 uur, ds. van Druten. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. B. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom. Foxham 's av. 7.30 uur, Cand. W. Wynia. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur n. m. 5 uur, de heer F Faber. Schaaphok: v. m. 9.30 uur, de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt 's av. 7 30 uur, Jeugddienst Woensdagavond 7.30 uur, pred. ten huize v. d. heer Jac. Bos, Siochteren Vrij- dagav. 7.30 uur, Bijbellezing. Foxhol v. m. 9.30 uur en n.m 6 uur, Evang. Wolters i v.m. 11 uur, Zondagschool 's av. 8 uur, Jeugddienst; Dïnsdagav. 7.30 uur Bid- stond. Leger des Heils. Hoogezand, Van Roijenstr. 26 v.m. 10 uur, Heilig. Samenk. 's av. 7 uur Openi.samenkomst, Gemeentehuis 's av. 8 uur, Heilsbijeenk. Dinsdagav. 8 uur, Adjudant L, Nijman van Groningen. BURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER 29 Dec.-4 [an. Geboren Jacob, z.v. Albert Vos en Johanna Georgina Freij. Ondertrouwd Jan Willem Nijborg, oud 31 j., Sappemeer en Trijntje Bakema, oud 23 j., Zuidbroek. Overleden:MinaWehrmeijer, oud 72 j., weduwe van Hen- drik Ottens, overleden te Hoo gezand. HOOGEZAND 29 Dec.-4 Jan. Geboren Lukas Hendrik Roelof, z.v. Lukas Borghuis en Aaltje Teuben, wonende te Groningen. Ondertrouwd Kasper H. Scholte, Martenshoek en Har- manna G. H. Helmers, Win- schoten. Getrouwd Bernardus L Kerdijk en Anthonia M. Bode- wes Jan Snip en Aaltje Hone- becke Dirk Veldhuizen en Antje Timmer, Overleden Mina Wehrmeijer oud 72 jaar, wed. van Hendrik Ottens, wonende te Sappemeer; Theodora M. Bodewes, oud 3 maanden, d. v. Theodor W. Bodewes en Gerhardina M. Schoenmaker Berend Dijkgat, oud 53 jaar, echtgenoot van Zwaantje Blaauw. SLOCHTEREN 28 Dec.-3 Jan. Geboren Dievertje, d. v. J. Hartman en W. Koops, Sioch teren Christientje, d. v. W. Lameijer en A. Kooi, Sidde- buren; Gerrit, z. v. R. Freije en G. Olthof, Ballum (Gem. Ameland) geb. te Siochteren Elsins Auktje, d.v. A. Nanninga en B. Klamer, Harkstede. Ondertrouwd G. Gras, 44 j. en E. Boneschansker, 29 j., beiden van Klein-Harkstede. Getrouwd K. G. Meelker, 25 j. en H. Vos, 24 j., beiden van Schildwolde R. H. Kern- pinga, 23 j., Harkstede en Z. Smit, 19 j., Kolham. Overleden Bouwina van Goinga, oud 67 j., echtgen. v. J. Zuur, Scharmer Pieter Luxema, oud 81 j., echtgen. v. A. Evenhuis, Siddeburen Eg- berdina Stuut, oud 82 j., weduwe v. H. de Vries, Siddeburen Luurt Oudman, oud 74 j., echtgen. v. T. Datema, Over- schild Geertruida Vegter, oud 13 jd. v. P. Vegter en G. Fokkens, Siddeburen. meene Stenografen Bond gev. te Utrecht, ter verkrijging der diploma's "Stenografie en/of Machineschrijven slaagden on- der meer voor het Practijk- Diploma A Machineschrijven (tienvingersysteem) de dames H. Bartels Zuidbroek, D. Tie- ken, Hoogezand, A. Wolthof, Muntendam en de heeren H. Menke, Foxham en S. Smid, Kolham (Knijpslaan). Voor het Praktijk-Snelheidsdiploma B Machineschrijvenslaagde o.m. de heer E. Veldman te Sioch teren. Vervolgens slaagde voor dezelfde vereeniging voor het Practijk-Diploma Stenografie (Nederl.) 130 lettergr. p. minuut systeern .Groote", mej. E. Poortman te Sappemeer, terwijl voor het Pracktijk-Kantoof-Di- ploma Steno-Typiste (Ned.) onder meer slaagde mej. A. J. Smith te Sappemeer. Allen ontvingen hun opleiding aan het Instituut Boelkes, „De Er- kende School" voor Sténo, Ty- pen etc., alhier. Toen gistervoormiddag een vertegenwoordiger van de Shell uit Groningen te Foxham met zijn luxe auto een andere auto wiîde passeeren, slipte de wagen op het spiegelgladde wegdek met het gevolg, dat hij het Winschoterdiep opzocht. Aanvankelijk bleef hij staan op het ijs, waardoor de bestuurder gelegenheid had zich te bergen, maar korten tijd later bezweek het ijs en verdween de wagen vrijwel geheel onder water. Het ongeval liep met mate- rieele schade af. PlaatseSijk Nieuws. Sappemeer. De feestelijke propaganda-avond van de afd. Sappemeer van den Bond v. Staatsp., die blijkens een ad- vertentie in dit nummer op Zaterdag 13 dezer zal worden gehouden in hotel-Beereboom, belooft intéressant te worden en genotvol tevens. Daarvoor zijn borg de spreker, de heer J. A. Berger en „De Oud Groene Weezen," een tooneelvereeni- ging, die overal een magne- tische aantrekkingskracht bezit. Daarom luidt ons advies voorzie u tijdig van program mai. Bij het den 13 Dec. j.l. te Groningen gehouden examen vanwege de Kon. Erk. Alge- Bij het de 13 Dec. j.l. te Groningen gehouden examen vanwege de Kon. Erk. Alge- mene Stenografen Bond, gev. te Utrecht, slaagde voor het diploma Lerares Machineschrij ven Mej. Harmien Boer. Zij ontving haar opleiding aan het Instituut De Haas, te Groningen. Hoogezand. Voor enkele dagen is hier aan de gasfabriek een verwarmingsketel gespron- gen. De kracht der explosie was zoo groot, dat gaten wer- den geslagen ip de deur en een muur van het schuurtje, waarin de ketel gèplaatst was. Persoonlijke ongevallen kwa- men niet voor. Een paar werk- lieden hadden even tevoren zich uit de omgeving verwij- derd. Na de gemeente gedu- rende 24 jaren ie hebben ge- diend, is de heer J. Blom, chef-wegwerker, met ingang van 1 Jan. op pensioen gesteld. Dit afscheid is niet geheel ongemerkt voorbijgegaan. In tegenwoordigheid van het volledige personeel ook de politie was aanwezig heeft in de trouwzaal van het ge meentehuis een eenvoudige huldiging plaats gehad. In een hartelijke toespraak heeft bur- gemeester Tuin hem namens het gemeentebestuur bedankt voor de plichtsgetrouwe wijze, waarop hij steeds zijn taak hac vervuld en na den burgemees- ter spraken in gelijken gees de heeren G. Zwiers, secretaris, G. Botke, wethouder en M. J. Westerling, chef van den dienst Openb. werken. De scheidende functionaris betuigde voor deze bewijzen van sympathie zijn warmen dank. Op een onder voorzit terschap van den heer G. Oldenziel in het veerhuis ge houden vergadering van ge- comm. volmachten en inge- landen der Kiel. Compagnie- stermotorboot bleek uit het fin. rapport van den Secr.- boekhouder, den heer J. Brouwer, dat er een bezit was van f 7094 64. In de plaats van den heer G. Oldenziel, niet herkiesbaar, werd de heer J. Heres tôt volmacht gekozen. Voor kennisgeving werd de mededeeling aangenomen, dat overdracht had plaats gehad aan de Stad Groningen van een kanaalstrook beneden Kiel- Compagnie. Ten slotte werd Hierbij vestigen wij de aandacht van de lezers op de j advertentie in dit nummer: Als eerste hardrljderij op de IJsbaan Hoogezand, heden avond 7 uur voor de leerlingen i der Kook- en Huishoudcursus- sen. Behalve hardrijderij is ook ringrijderij voor minder j geoefende rijdsters. 1 De organisatie van dezen avond is dank zij de mede- werking van het Bestuur der IJsvereeniging gemakkelijk tôt 1 stand gekomen. j Aile leerlingen der cursussen j hebben op vertoon van een kaartje, welke zij bij Mevr. Beukema kunnen halen vrij entrée voor dien avond op de l baan. De meisjes kunnen zich tôt Zaterdagmiddag 2 uur aan- melden voor deelname aan bovengenoemd adres. 's Avonds aldaar verzamelen (Parklaan 11 Westerpark) om kwart voor 7 uur. Voor leden van de IJsver. en voor andere belangstellenden is de baan op de gewone voorwaarden toegankelijk. Voor den heer G. Zwiers, secretaris dezer gemeente, was 1 Jan j.l. een jubileum-datum. Dien dag was het n.l. 30 jaren geleden, dat hij benoemd is in zijn tegenwoordige functie. Overeenkomstig den wensch van den jubilaris heeft de her- denking een sober karakter gekregen. Geheel ongemeikt is de dag echter niet voorbij gegaan. Ter secretarie is de heer Zwiers door den burge- meester gecomplimenteerd in een toespraak, die getuigde van aller waardeering voor het werk en den persoon van den jubilaris. In intiemen kring kreeg later de herdenking een eenigszins feestelijk cachet. Benoemd is tôt tijd. leerares (boekhouden) aan de R.H.B.S. te Ter Apel en aan die te Veendam mej. M. Ruding, alhier. 261 166 707 495 j 401 664 j Tôt notabel is verkozen de heer J. H. Lambers. De Chauffeursboekjes van 1939 zijn niet meer geldig, ze dienen in het bezit te zijn van een boekje voor 1940. DINSDAG 9 JANUARI, tôt en met 18 jaar, le prijs f 7 50, 2e f 5, 3e f 2.50 Aangifte tôt 1 uur, in 't Hôtel «DE VIERSPRONG" L. 0. BENTUM. Inleg 25 cent. Het Bestuur. o. n. g. Prijzen fraaie Kunstvoor- werpen. Inleg 25 et per pers. Aanvang 's av. 7 uur. Het Bestuur. 2 uur, faillissement WESSELS, in het Café RUBINGH te MARTENSHOEK. Deurwaarder BOOMSTRA, Zuidbroek. Ieder, die iets te vorderen heeft van- of verschuldigd is aan- of stukken onder zijne berusting heeft, of borgtochten kan doen gelden ten laste van wijlen den heer GERRIT SIEKMANS, gewoond heb- bende te Borgweg en over leden den 21 December 1939, wordt verzocht daarvan opgaaf en betaling te doen v<5(5r den 13 Januarl 1940, ten kantore van J. L. L. C. HOOGENBOOM, Notaris te Hoogezand. Op Maandag 15 Januarl 1940, 's avonds 7 uur, in het Café „WOLTHUIS", hoek Ne- velslaan te Westerbroek, zal ten verzoeke van de Erven van den Heer NUTTINUS VENE- MA, publiek worden verkocht: Eene nog nieuwe met erf en tuin aan den Oude- weg te Westerbroek, groot 10 Are. Aanvaarding bij den toeslag. Betaling der koopsom 1 Mei 1940 met rentevergoeding. J. L. L. C. HOOGENBOOM, Notaris te Hoogezand. PRAKTIJK HOOGEZAND. Spreekuren als Voorheen 1V«—3 u. 's nam. Kliniek van 8i/,-9Vs u 's morg. en van 6—7 u. 's avonds. 's Zaterdagsavonds GEBN spreekuur. Kiel-Windeweer. De mu- ziekvereeniging Prins Bernhard te Kiel-Windeweer hield Zater- dagavond den 23 Dec. haar jaarlijksche verloting in 't hôtel van den heer L. O. Bentum, alhier. De eerste prijs een Dressoir viel op no 153 de tweede prijs een staande Elec trische Schemerlamp op no 176 en de derde prijs een theeservies viel op no 364. Verder vielen prijzen op de 18 301 669 442 98 241 447 444 614 605 460 794 686 653 660 208 796 129 169 560 66 i 376 78 598 381 611 223 108 783 226 322 312 277 361 677 421 84 464 275 306 650 773 80 772 56 222 218 498 423 691 337 229 616 55 167 Bij inschrijving zal ten verzoeke van de DIACONIE dpr HERVORMDE GEMEENTE te Westerbroek, voor 3 jaren worden verpacht op de Westerbroekster Noordermade, vôôr den spoorweg af- komstig van Meeuwes, in pacht geweest bij B. KWANT II. 2.39.90 H.A. GROENLAND, het z.g.n. .Eemsland" HOGENBERG^ perceel in pacht geweest bij D. aiH GROENLAND, het z.g.n. „Eemsland" RE^NDERS Cn V3n percee' in pacht geweest bij P. IV. DE DIJKEN op de Westerbroekstermade voor 't -^utdlaarder Horntje", en „'t land van Meeuwes", groot 0.57.90 H.A., in pacht geweest bij J. WOLTHUIS, om 2 X te maaien A aa Y* 2.63.70 H.A. GROENLAND op de Zuidermade vôôr den spoorweg „Meursingsmatten" en ,,'t land van Weits" in pacht geweest bij J. HINDRIKS VI. 1.46.20 H.A. GROENLAND, op de Noordermade, achter den spoorweg, in pacht geweest bij P. REINDERS zijnde .het land afkomstig van Sluis" VIL 4.59 H.A. GROENLAND .Diaconie Acht", ge- legen op de Zuidermade, Noord-Oost van en aan het Drentsche Diep, in pacht geweest bij S. BOS; VJ11, J12 95 H A GROENLAND, gelegen op de Zui dermade „Meursingsmatten" en „het land van Weits", achter den spoorweg, in pacht geweest bij K. VAN BRUGGEN. De pachters moeten bekende, solide mede-pachters of borgen stellen. Inlevering van gesloten briefjes uiterliik Maandag 8 Januarl 1940, vodr 4 uur 's namiddags ten huize van den Heer L. HOGENBERG te Westerbroek, alwaar de conditiën te vernemen zijn. J. L. L. C. HOOGENBOOM, Notaris te Hoogezand. 7ÀC MT VAN SMAAK - PRUS 70 et - n, t T. K. KREMER m betere Handelsdrukwerken H

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2