Nog eenigc Martensh Koopt dus diverse soorten Fauteu betrowbare alibi Nietlegenstaande de enorme prijsstijgingen in de Textielwereld komen wij met onderstaande aanbiedingen. Ongelooflijk maar waar. Een bezoek aan onze zaken is altijd meer dan loonend. Vrij entree. Vrij entree. Verschillends partijan en partijtjes Sestanten liggen op II te wachten. Een prédit Wollen J il PO II I 1.75. Onze spéciale Japonnen Réclamé is een groot succès geiorden. Fijne Handveef Schoorsteenraoden 68 c. Vloerbedekking Handïeefstoffen 120 breed Oakken vol RfSTAHTEII Partij Wollen Skisokjts 48 et. Wat doet ge II Diverse soorten D Kielsterstr. 33 - N.V. BOUWI Komt geheel vrijblijvend eens rondneuzen, geen ver- plichting tôt koopen. Oroots k Spéciale p thans nog voor Parti] Leerdoek IMHUHM BON pracht Kachelzeiltje voor 15 et. SKHniW Spéciale Reclame Wollen Dames Pullovers yoor Hand- en Tr« Telefoon 31 Duur w< Uw leven Goedkoc huis en geheel afl theek-rer bedrag g a! te loss bij de AMSTERDAM (C Hoofdvertegenwoordiger W. Jl Yoor zoover nog voorham turen bestaande nit f 46.50, 49.50, 54.75, 59.50, enz. en tôt f 12 Laatsta Waarschuwlng, dt meld zullen binnen enktls dagen mot Voorts groote keuze in met leerdoek of moquette of trijp. lage prijzen. vanaf f 12.75 tôt f I f 2 39, 3.25, 4 50 Franco levering naar aile plaatsen. H. H A R D T ET Het bericht van den laatsten grooten bankroof versp'e idde zich als een loo- pend vuurtje dat was de d«*rde inbraak binnen twee maanden. Het was nog vroeg in den morgen en hetmotregende, maar het zag al zwart van de menschen voor de gesloten deuren van de bank. „De politie is al binnen," zei een oude courantenverkoopster met een gewicbtig gezicht. ,Maar daar zullen ze den inbreker nlet vinden, die is al lang weg, ik heb zelf gezien, dat bij uit de klelne zfdeur kwam dat moet om ongeveer kwart voor zes geweest z|n." Direct kwam een man met een gele regenjas op de vrouw toe. „Is het waar, wat je daar zegt vroeg bf „Hoe zag die man eruit?" „Ik zou hem vast en zeker herkenren," antwoordde het vrouwtje, „ten eerste ai, omdat hfl een beetje scheel keek" „Kom dan maar cens mee Misschien stelt de inspecteur wel belang in die schele vent Inspecteur Herdegen zat in de direc- tlekamer van den bank met f en kwaad gezicht wendde bij zicb tôt den détec tive, Breden. „Zet alfjeb'Mt uit uw hoofd, dat de gebroedcrs Goreels iets m> t deze zaak te makrn hebbsn bromde hij. .Willem Gorgeis is zeven jaar geleden, toen hij voor de politie vlucbtte, om het leven gekomen en zijn tweelingbroer Hendrik Gorgels heb 1k nu op uw aanraden voor de derde maal Nsderl. Vereen. van Hulsvrouwen. Afd. H.—S. Zooals reeds in een vorig nummer van Oost-Goorecht is bekend gemaakt.had onze voor zitster Mevr. Schoemaker te kennen gegeven met de ingang van het Nieuwe Vereenigings- jaar, haar functie te willen neerleggen. Zooals wij toen al schreven zou het niet ge- makkelijk zijn in haar plaats 'n nieuwe présidente te vinden. Op ons dringend verzoek heeft Mevr. Schoemaker zich bereid verklaard nog voorloopig de voorzittershamer te blijven hanteeren. Echter is toch een vacature in het bestuur ontstaan door- dat Mevr. Boon heeft te kennen gegeven niet voor een herbe- noeming als penningmeesteres in aanmerking te willen komen. Voor haar, die zooveel jaren met accuratesse onze kas be- heerde, is dus een vacature in het bestuur. Op onze vorige oproep aan de leden om een candidaat te stellen is van de zijde der leden geen candidaat gekomen. Het bestuur heeft Mevr. Schober bereid gevonden haar plaats in het bestuur in te nemen. Diegenen, onzer leden die Mevr. Schober kennen van onze bridge tournooien weten, dat we in haar een flink bestuurslid zul len krijgen. Onze jaarvergadering is be- paald op Donderdag 15 Febr. bij Hôtel Wed. N. A. Qroeneveld aan het eind van de Stations- straat te Sappemeer. De agenda luidt als volgt 1. Opening. 2. Jaarverslag Secretaresse. 3. Verslag Kascommissie. 4. Benoeming Kascommissie 1940. 5. Bestuursverkiezing (De dames Post van Leggelo en Marring worden herk.) 6. Verkiezing afgevaardigde algemeene vergadering. 7. Rondvraag. 8. Sluiting. Het feestprogramma volgt in het volgend nummer van Oost- Qoorecht. Verslag van ons bezoekaan het huis van de fam. Eekels op Donderdag 25 Jan. In twee groepen zijn onze leden tenslotte opgekomen om het keurige moderne huis van de familie Eekels met de aller- modernste verwarming te be- zichtigen. Deze verwarmingsmethode is volkomen ideaal, de warmte is frisch, gelijkmatig en door ailes heen gemakkelijk. Op een vraag van één der bezoeksters bleek ons, dat deze verwarming niet zoo kostbaar is als oppervlakkig lijkt. Door de groote afname van stroom levert de centrale de stroom goedkooper en aangezien men in een dergelijk huis ook electrisch kookt en verlicht, profiteert men dus hier zeer van de goedkoope stroom. Het was een zeer intéressante rondgang, waarvoor wij de fam. Eekels zeer dankbaar zijn. Oflieiele Medadeling, ^KWÏBIC" Van de tooneelvereen. „in- ternos" ontvingen wij bericht, dat door hen een vasten avond programma wordt georgani- seerd. Zij noodigen onze leden uit, allen deze avond te be- zoeken. D. O. S. De aangekondigde ledenver- gadering, moest worden uit- gesteld. Zie off. mededelingen a.s. Zaterdag. De R.K. Toneelv. „Inter Nos" bereidt ons de volgende Zon- dag een carnevalsfeestavond. We hopen vele van onze leden daar te ontmoeten. „Inter Nos" belooft ons „een avond van vastenavond jool." De w.n. secretaris J. Kroon. Offlcieele Publlcatlën. Hondenbelasting Ondergeteekende brengt ter kennis van houders van hon- den, dat zij verplicht zijn vô<5r 15 Februari a.s. hiervan aan- gifte en betaling te doen ten zij rien kantore. De belasting bedraagt zes gulden voor elken hond. Voor een hond, uitslultend gehou- den ten dienste van den land- bouw, eenig bedrijf van nijver- heid of ter bewaken van ge- bouwen of erven—mits deze hond nimmer op denopenbaren weg wordt aangetroffen, tenzij dit noodzakelijk is voor het doel, waarvoor hij wordt ge- houden, bedraagt de belasting f 3.— of f 1.50, indien de hou- der een inkomen geniet van f 1200 of minder. Wie voor een verminderde aanslag in aanmerking meent te kunnen komen, dient eventueel zijn aanslag in de inkomstenbelas- ting '39/'40 te toonen. Hoogezand, 27 Januari 1940 De gemeente-Ontvanger, P. Hoving. Liefde voor iemand of iets te gevoelen krijgt eerst betee- kenis, als die liefde ook metterdaad wordt betoond Mogen diegenen dit bedenken, welke wel het staatspensioen een goed hart toedragen, doch tôt nog toe de eerste daad, toetredlng tôt het lidmaat schap, hebben nagelaten. PREDIKBEUBTEN ZONDAO 28 Jan. 1940. Herv. Oem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. C. A. Schenk. Hoogezand v. m. 10 uur. dienst voor jongeren en oude- ren, de heer L. Alons te Hoo gezand. Extra coll. Kielwindeweer: v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Engelbert: v. m. 10 uur, ds Kruizinga. Middelbert: 's av. 7 uur, ds. Lekkerkerker. Harkst.-Scharmer: 'sav7.— uur. ds. Fournier Jr. Kolham v m. 9.30 uur, dienst. Slochteren v. m. 9 30 uur, H.Av. en n.m. 6 30 uur, Dankz., ds. Kwint. Schildwolde v. m. 9.30 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium v.m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek geen dienst. Doopsgez. Oem. Sappemeer: v. m. 10 uur, Mej. dr. A. H. A. Bakker uit Amsterdam. Oeref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur en n.m. '4.30 uur, ds. W. Tom Viering H.Av. en Dankzegging. Foxham 's av. 7.30 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v. m. 9.30 uur n. m. 5 uur, de heer F. Faber. Bapt. Oem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt 's av. 7.30 uur, Jongej. verg. Woensdagavond 7.30 uur, pred. ten huize v. d. heer Jac. Bos, Slochteren Vrij- dagav. 7 30 uur, Bijbellezing. Foxhol v. m. 9.30 uur en n.m. 6 uur, Evang. Wolters; 's av. 8 uur, Jeugddienst; Dinsdagav. 7.30 uur Bid- stond. BURGERLIJKEN STAND. SAPPEMEER 19-25 Jan. Qeboren Andries, z.v. Lode- wijk Faber en Jacobina de Roosz; Lammert, z. v. Ebele Schouwstra en Jantje Bos Antje, d.v. Jan Hakkeling en Alberdiene Bijlsma; Anna, d.v. Jan Meijer en Nanjediena Pie- tronella van der Meij. Getrouwd Dirk Jan Bakker en Anna Maria Clobus, beiden van Sappemeer Harmannus Meijer en Tietje Scheeringa, beiden van Sappemeer. Overleden Neeltje Drenth, oud 83 j., weduwe van Gerrit Smit; Jan Rath, oud 69 j., echtgenoot van Aafke van der West; Gerrit Stuut, oud 71 j., echtgenoot van Alida Reinek, eerder weduwnaar van Anto- netta Reinke Remt Tillema, oud 76 j., weduwnaar van Kurnelia Jacomina Braker. HOOOEZAND 19—25 Jan. Oeboren Hendrik, z. v. Franciscus Hend. Dost en Qezina Corn. Lammerts, Kalk- wijk; Elisabeth Annegie, d.v. Doeke Pot en Jitske Scheper, Martenshoek; Annegien, d. v. Jan Ottens en Hinderkie Hoving, Windeweer. Ondertrouwd Reinder Zon- derman, Harkstede en Kornelia Scheper, Westerbroek. Overleden: QeessienOortjes, oud 62 jaren, echtgenoote van Jochem Vegter; Qeert Smit, oud 83 jaren, wedwnr. van Aaltje Kasemir, overl. te Assen Temmegina Tobe, oud 78jaren, weduwe van Johannes Kuur, overl te Amsterdam Fransina Frederika Pluis, oud 2 dagen, d.v. Jan Pluis en Hinderkie Meijer, overl. te Qroningen Eppien Bosscher, oud 57 jaren, echtgenoote van Jan Smit. SLOCHTEREN 18-24 Jan. Qeboren Margaretha, d. v. P. H. de Kleer en J. Hoogeveen, - -- - m gemaakt voor Tientallen Japonnen werden reeds besteld Niet de eenvoud'gste Uniforme modellen, neen ook de meest aparté en meest werkzame modtllsn maken wij U voor f 1.75. De nieuwste Modebladen van de meest vo^raan- staande Mode-lnstiiuten staan U bij ons ten dienste, wair U geheel naar eigen keuze kunt uitzoeken. Een eigen atelier met de nieuwste machines. De bekwaamste coupeuses met veel routine waarborgen U een fijne onberispelijke coupe en afwerking Uit onze zeer groote collectie 8T0FFEN met haar exclnsieve variatie's en ry'ke kleur- schakeeringen is het kenze maken een genot. tegen in'evering van deze bon geven wij een Handweef Ta'eikleeden met wollen fraije 12*/i6o f 1 48. Divankleeden uo/îto f 1.98 Pluche Schoorsteenranden met Franje f 1 28 Pluche Tafelkleeden f S 90. Pracht Pluche Divankleeden f 7 75. Extra aanbieding, extra zware en groote Piuche Tafel kleeden, iets beschadigd, groot koopje thans f4 90 Zeer fijne Qobelin Wandkleeden, naar bskende Schilderijen f 2 50 COCOS MATJES 29 et. Zware Cocos Deurmatten f 1.29. in 183 breed mooie beige Dessins 59 c«nt. KARPETTEN totaa! oude prijzen 3><4 f 9 90. Groot koopje, Gebl'oemde Cocos Karpetten 12*/m I 2 93 in fijn beige gedekte dessins 39 c«nt Nog een kleine voorraad vau die geweldig goed koope Pluchette rand Oordijnen 2.50 lang, ook zeer geschikt voor Toch'gordijnen f 2 48, 1.98, 1.68. Vitrages ongelooflijk goedkoop, mooie Effen en Gestreepte Marquisettes voor 22, 19, 16, 12, lOct. 2-pers Wolvlok Matrassen 3 delig -j- peluw f 10 90 2-pers Kapok Matrassen 3 delig -j- peluw f 29.—. Dekens, Staa'draad Matrassen, Matrasdekken. Kapok 45 et, Wolvlok 25 et. per pond, Alpeagras stofvrij geplozen 15 et. p. Gemaakle Bedkleeden f 2 90. Een partij rose, zalm, tn bleue Zomer Dekens fijn voor Duitsche Laken f 1 48. Extra zware grijze Deken"!, reuzea koopje thans f 1 68 pond. zeer fongens BROEK6N zware kwaliteit interlock 25 et. Jongens HEMDROKKEN met lange mouw Kat. Jaeger 29 et. Mans Broeken en Hemdrokken 79 et. Mans Jaeger Broeken met Elastiek zware kwal. f 1.55. Mans Jaeger lange Hemden f 1.75. Wollen gebreids Mans en Jongens Hemden, Hemd rokken en Broeken razend goedkoop. VOORTS Kinder DIRECTOIRS vanaf 15 cent Dames DIRECTOIRS vanal 39 cant Dames interlock Hemden vanaf 39 cent Zeer Fijne Tricot Hemden 48 cent Paiij Wollen Gebreide Dames Handschoenen 68 et Ijstruien f 1.98, 1.48 Paitij Half Wollen Jaegerbaai 75 cent. Zuiver Wollen Rood en Jaegerbaai en Fianels. Extra Aanbied ng 3l/s El lang, getwljnde GRASL1NNEN LAKENS, extra sterk f 2 68. Effen F'anel Jongens en Meisjes Pyama's, grootere maten zware kwaliteit f 1,39 Pracht laeger lange Jongens Hemden m. korte mouw 58 c. -f- kleine stijging per maat Bijpassende Jongens Broeken met elastiek en sluitboord 44 et. thans extra goedkoop. Partij extra groote i/s wollen Dames Hemden extra Elasties, groot koopje 98 et. met bijpassende Directoirs 78 et. ERRES Naai W.SM Belangrijk beric Balans-Opi Fa. J. F l Crapauds eu BOND VOOR STAATSPENSIOEN. K- - -4- - - ALLERLAATSTE RONDE. Stapels Tricotooederen. Groote poitij Coupons. HENSEN Sappemeer

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2