MBDEHIIIS i Stuihoawerij MASSINX 2 KRASTER rk E. HO LLE, Nieuwe Welsoorten Electr, Df M80BBLEN talellan en - opnienw bekleedon A. ELZINGA ZOON, Courant- en Handelsdrukkerij Het aangewezen adres voor Uw J Viugge levering Lage prijzen. 4 KJ Orkest „®b VERVER" (6 personsn) ORAFWERKEN De Schoonmaak achter de rug....? Tolofoon 213 SAPPEMEER Suiker op bon 19 I il van 3 tm. 23 TSm^SwwT FOXHOL, Meerweg 28, (Gem, Hoogezand) APpMiiirl dan een nieuvsre va n Molle Klok HOOGEZAND. Handgebreide Kleding I Wij maken Wol- en Hand'werkhuia IS?oorderstr. 53, Sappemeer orrect Waterschap Joordzijda der Ga- maentan Sappemeer Hoogezaad va. Vergadering m Bestuur an ingelandan Hôtel STRUVÉ Sappemeer*2 Thé dansant. Orqel reparatie door dors va km an. MeubelmakerlJ Stoffeerderll n correct N overhemd! Onze reputatie: ruime keusendenieuw- Prima stoffen en pasvorm. bij de Hoogezandsterbrug. Gedurende het tijdvak van Vrijdag 3 Mei tôt en met Donderdag 23 Mei a.s. geeft de met „19" genummerde bon der rijksdistributiekaart recht op het koopen van een kilo- gram suiker. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afd. H.S. Onze eerste excursie heeft plaats in de laatste helft van Mei. Aangevraagd is een be- zoek aan de Zuivelfabriek van Bedum. Plaatselijk Nleuws. Sappemeer. Onder voor- zitterschap van den heer H. Voordewind had in café „De witte Linden" de jaarvergade- ring plaats van de huurwaar- borgmaatschappij Recht en Plicht." Uit het overzicht van den voorzitter bleek, dat het aantal nieuwe leden in het afgeloopen jaar 46 bedroeg met 67 woningen. De samenwerking met andere maatschappijen in de omgeving bleef bestendigd en bleek nuttig te werken. Een belangrijk aantal waar- schuwingen werd aan achter- stallige huurders verzonden, meestal met goede resultaten. Eveneens meerdere aanmannin- gen, terwijl in 3 gevallen ge- rechtelijke hulp moest worden ingeroepen. Executie behoefde echter niet plaats te vinden. Meerdere posten oude huur- schuld werden door het bestuur voor belanghebbenden geind. Uit het verslag van den pen- ningmeester, den heer G. Gor- ter, bleek, dat de maatschappij ondanks het feit, dat ze reeds twee achtereenvolgende jaren vrijstelling van contributie heeft verleend, nog steeds over een ruime reserve beschikt. Besloten werd voor het ko- mende boekjaar weer contri butie te heffen. De heeren H. Voordewind en G. Gorter werden als be- stuursleden herbenoemd en benoemd werd in de vacature J. Kasemir, die wegens drukke i bezigheden had bedankt, de heer J. Schothorst. Woensdag j.l. had de zaak der firma Lammers, de bekende borstelfabriek aan den Winkelhoek, 20 jaren bestaan, een feit, dat niet onopgemerkt is voorbijgegaan. De oudste der firmanten, de heer Lam mers, liet des voormiddags te 11 uur den arbeid onderbreken, sprak daarna het volledige personeel toe, memoreerde hoe de zaak mede door den steun der werknemers zich had ont- wikkeld tôt de hoogte, die ze thans heeft bereikt en bood daarna als blijkvanzijn waar- deering aan allen van groot tôt klein een enveloppe met inhoud aan. Namens het personeel wees daarna de heer J. Bijlstra op de gezonde samenwerking en den kameraadschappelijken geest, deze een waarborg noe- mend om ook de toekomst met vertrouwen tegemoet te gaan en vereerde vervolgens de directie ais een bewijs van aller erkentelijkheid een elec trische kantoorkiok. Onder het genot van ver- snaperingen bleven allen daar na nog eenigen tijd gezellig bijeen. Zoo werd dit jubileum op eenvoudige, echt hartelijke wijze herdacht. Te Utrechtzijn Maandag j.l. geslaagd voor het diploma Vakbekwaamheid der Centrale Vleesch- en Veehandel, tevens met bewijs van vakbekwaam heid ingevolge het Vestigings- besluit Slagersbedrij en, de heeren J. G. J. Hanekamp, J. Timans enj. v.d. Velde, aïhier. De gemeente Sappemeer heeft een instelling, die tôt de stillen in den lande kan wor den gerekend, maar die toch, wat haar practische en paeda- gogische waarde betreft, een eereplaats inneemt. Bedoeld wordt de knutselclub, een in- stituut, waar jongens en meis- jes, dit jaar een 50 tal, één keer per week gelegenheid vinden prettig en nuttig bezig te zijn onder leiding van en- kele dames en heeren onder hoofdleiding van den heer J. Reijne. De dames hadden dit jaar bovendien een grooten steun in mej. Van Wijk, hoofd der kleuterschool te Kleinemeer. De jeugd wil bezig zijn. Meer nog dan iets te kennen, wil zij toonen iets te kunnen en daartoe bieden de avondjes van de Knutselclub", een naam die feitelijk te bescheiden is, prachtig de gelegenheid. En dat ze wat kan, daarvan legt de tentoonstelling, die heden Zaterdag en Zondag in het gebouw bij de Ned. Herv. Kerk wordt gehouden, een gunstige getuigenis af. Iets valt bij deze merkwaardige expositie dadelijk op. Figuur- zagen, een bezigheid, die op den duur toch niet vrij is van eentonigheid, is meer op den achtergrond geraakt en het maken van nuttige gebruiks- artikelen is meer naar voren gekomen. En deze zijn er in groot aantal en in groote ver- scheidenheid. Vooral speel goedartikelen nemen een voor- name plaats in. Leuk kinder- speelgoed, kruiwagentje, trek- karretjes, maar ook closetkastjes wiegjes en niet te vergeten, wijl daardoor tevens de liefde voor het dier wordt aange- kweekt, legkastjes voor meezen en voederhuisjes. Rieten pre- senteerbîaadjes en naaimandjes, zelfs een prachtig aangekleede schommelwieg, zijn de voor- werpen, die door de vaardige hand der meisjes zijn geboren. En zoo is er veel, veel meer, te veel om te noemen. Een be- zoek aan de tentoonstelling kan dan ook alleszins worden aanbevolen. En tevens het koopen van loten, zoo die althans op de verloting nog verkrijgbaar zijn. Hiermee steunt men een werk, dat allen steun verdient en verlicht men de taak van ieiders en leidsters, die zich geheel belangelocs geven aan de goede zaak. Onopgemerkt en rustig werken de dames van den Zusterkring der Ned. Herv. Gemeente, alhier, voort.met het vervaardigen van spreien, hand- werken in rijke verscheidenheid enz. en eenmaal per jaar slechts treden zij voor 't voetlicht. Dit geschiedt, als ze als de vruch- ten van haar vaardige hand, tevens van haar toewijding en naastenliefde de netto op- brengst wordt besteed voor liefdadige doeleinden in het gebouw bij de Ned. Herv. Kerk exposeeren, Blljkens een annonce in dit nummer is het Zaterdag 18 en Zondag 19 Mei zoo ver. Goede wijn be- hoeft geen krans en daarom achten wij een opwekking tôt bezoek overbodig. Wel mee- nen wij de bijzondere aandacht te moeten vestigen op de ver loting, die eraan is verbonden. In de vergadering van 12 April kwam o.a. aan de orde een voorstel van B. en W. tôt onteigening van de z.g.n. Stadsrechten, rustende op de door de gemeente aangekochte perceelen in het uitbreidings- plan, in totaal ongeveer 10 H.A. indien althans de gemeente Groningen niet bereid bleek tôt verkoop van den blooten eigendom. Dit blijkt thans het geval te zijn en wel op grond van de overweging, dat ver- snippering van het stadsbezit ongewenscht is en het karak- ter van het erfpachtsrecht en het stadsmeierrecht meebrengt, dat de zakelijk gerechtigde vrij is in de wijze van bestem- ming en den aard van gebruik van het goed. B. en W. stellen daarom den raad voor dat door de gemeente Groningen be- zwaar zal worden gemaakt tegen de door de gemeente Sappemeer voorgenomen ont eigening. Hooqezand. Het is een ver- heugend feit dat de afd. Hoo- gezand-Sappemeer van N.J.N., den Nederlandschen Jeugdbond voor Natuurstudie, snel in bloei toeneemt. Dit blijkt niet alleen uit den groei van het ledental, dat in de twee jaren van haar bestaan van 5 tôt 47 is gestegen, doch vooral ook uit de toenemende belangstel- ling voor de excursies, die ten doel hebben de natuur te ver- kennen. Zoo namen op Hemel- vaartsdag aanjeen excursie naar Zeegse en 0. 36 jongelui deel. Zeer druk bezocht was ook de propagandabijeenkomst, die onder leiding van den heer F. de Glint, voorzitter der af- deeling in hôtel N. A. Groene- veld is gehouden. Nadat de heer W. J. Bouman, leeraar in de Ned. Historié aan de R.H.B.S. te Sappemeer en aan de G.H.B.S. te Hoogezand een intéressante lezing had gehou den over de wordingsgeschie- denis van „De Hondsrug," over haar fauna en flora, werd verder de avond in gepaste gezelligheid doorgebracht met voordrachten enz. waarvan de kern steeds het doel der ver- eeniging was en de wijze, waarop dit wordt nagestreefd. Mooi was vooral de kamp- vuurvoorstelling, Het succès was de aanwinst van 5 nieuwe leden. ZONDAG 5 Mei 1940. Herv. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. C. A. Schenk. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. Bender; n. m. 4.30 uur, Vonkgeb. Lentespel v.d. Kin- derkerk. Kielwindeweer: v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek: 's av. 7 uur, de heer Kraima. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert v. m. 10 uur, de heer Kraima. Harkstede-Scharmer v. m. 9.30 uur, ds. Fournier Jr. Kolham v.m. 9.30 uur, de heer Joh. Kuipers. Slochteren n. m. 6,30 uur ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, (bev. nieuwe lidm en n.m. 6.30 uur (H Av) ds. Zuiderduyn. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek v.m. 9 30 uur, ds. van Ruytenberg. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur.ds. W. Tom Foxham 's av. 7 30 uur, Cand. W. J. Wynia, (medew. Zangkoor). Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok: v.m. 9.30 uur, Leesdienst. Vroombosch n.m. 6.30 uur, de heer Kuipers. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt; 's av. VU uur, Jeugddienst. Woensdagav. 7.30 uurpred. ten huize van den heer Jac. Bos Slochteren Vrijdagav. 7.30 uur, Bijbellezing en Bid- stond. Foxhol v. m. 9.30 uur, Evang Wolters. n.m. 6 uur, Evang Wolters H.Av.; 's av. 8 uur,Jeugddienst. te houden op DINSDAG 14 MEI 1940, 's avonds 7LS uur, in 'i Hôtel STRUVÉ te Sappemeer. Agenda Opsning en notulen. Rekening en v ranlwoor- ding 1939/1940. Begrooting der Ink en Uitg. en omslag 1940/1941- Bestuursverkiezing. Besprekisg vergoedlng op- bergen baggerspecie. Rondvraag en sluiting. Hoogezand, 4 Mei 1940. Namens het Bestuur: M K BOON, Voorzitter. H. BOER, Secretaris. 3 uur Morgan ZONDAG 4 uur Diverse Attracties S Entrée Niet lfd>n 60 cf. Entrée Leden 35 et. n lever es U aile Aan de Abonne's van de Radiocenirale Hgz.-Spm. 1. Indien de radiobelasting wordt ingevoerd, dan gebeurt dit niet eerder dan herjst 1940, daar het voorstel nog de 2e en daarna de le Kamer moet passeeren. Men kan ddn nog plmOct. 1940,) over- wegen oj men radio wil houden. 2. Men kan, bij invoering, zelj bepalen, welke Omroepvereeniging men met deze belasting- penningen wil sieunen. Het tôt nu toe be- staande systeem van vrtjwillige bijdtagen ver- valt dan geheel. 3. Het is niet zeker dax er een radiobelasting komt, gezien de vele bezwaren die er rijzen TROMP. Wij hebben een rijke sortering in een schappelijken prijs. Wij komen enige ter keus. gaarne nog met uiigevoerd la Kunstsfeen, Hard- steen en Zweedsgranlet, (dit laatste behoeft geen onderhoud) zoawe! in eesvoudlge als in moderste uitvoering gratis aile inlichtisgen. We verstrekken U Zend ons bericht en wij zullen U bezoeken. Tevens het adres voor QRANIETEN GOOTSTEENEN HET QOBDKOOPSTB ADRES IN HET NOORDEN voor U aile mogelijke Handgebreide modellen, als JURKEN, JUMPERS, MANTELPAKJES en BABY-GOEDEREN Dit maatmerk zal U beter voldoen als con- fectie, terwijl U zelf de wol kunt bepalen. Grote sortering GRATIS PATRONEN. Niet VAKKUNDIGE reparaties z\jn ALTIJD te duur. Laat daarom Laat Uw reparaties en veranderingen eens door ons ult- vosrsn en U zult tevredsn zijn. OEDIPL. STOFFEERDER en BEHANGER Zuldsrstraat 134 SAPPEMEER. W i'r. Jr.--'-Vr -vl; - V- i Vï V T. K. KREMER betere Handelsdrukwerken

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2