Nu r G. nieuw RIJWIEL OTTO FEL Prima Wring -SC\ Electr. C Groninger Jenever i Bran Verhuisd H.KIP Schildersbedrijf Wij noodigen U uit... J. S. H. Rijwielen Magneet Rijwielen r« Het aangei f Vlugge levering Wenscht II een chique Stroohoed. Lage prijzen. mis Baikh Sapi P. VAN DIJKEN - Hoc KREMER's Vulpenh 45, 65 et. J.KLIPHUIS jm Chique voor het koopen van een Vacumatic Quink Vulpenink Voor de SÊn Bittei naar g Dames Hoeden. A. BOûAERTS, Zoiderstraat 54, ms Wij hebben een zeer groote voorraad In verschillende merken en prijzer Komt U eens bij ons kijken Noorderstraat 114, Sapperm N*\ PARKER Vacumatic mag de meest beroemde Vulpen worden genoemd, speciaal geheel nieuw vulsysteem, mogelyk maakt, dat de h onbreekbaar is en een bui groote hoeveelheid inkt kan geheel doorzichtig is, zood inktvoorraad steeds kan co PARKER Vacumatic wordl deerd voor mechanische pre Haar juweel-gladde gouden punten van het fljnste Osm zoo duurzaam, dat zelfs het i gebruik haar niet kan schadi Prijzen f 21.50, 18.—, 15 TELEVISOR gedeeltelijk c I 11.50, 9.—, JunU PARKETTE f 4 5C Noorderstraat 54 - 8APP Qebruikt in Uw PARKER vulpen t in Cartonver Banketbat Tel. 274 S Prima kwt Wij leveren voi een itter gnede C Neemt oroef Tel. 268 - Sappemeer-O. een bezoek te brengen aan onze zaak. Wjj zyn in staat U een prachtige collectie te toonen van Bond van Plattelandsvrouwen. Afdeeling H.-S. Bijeenkomst van de Leden op Woensdag 5 Juni, 's avonds half acht, in 't Bontehuis te Sappemeer. Officiel* Meded®tlag, .KWIBK" Wedstrijd voor morgen Hurry Up—Kwiek II, aanvang 2 uur op het terrein der v.v. Zuidbroek. Vertrek per fiets om 12.45 uur vanaf de Kleine- meersterbrug. Opstelling Bodewes. Q. Scholte Drent N.N. J Qtbcus, N.N. Chr. Meijer, Scheen, B. Scholte, J. Geling, P. Deiman. Reserve's: G. Scheen en N. Nagengast Jr. INGEZONDEN. De Commissaris der Konin- gin in de provincie Groningen heeft in overleg met het bestuur van „De Groninger Gemeen- schap" aan den Opperbevel- hebber van Land- en Zeemacht het volgende telegram gezon- den „Als voorzitter van de stich- ting „De Groninger Gemeen- schap" kom ik U hierbij namens de bevolking der provincie Groningen deverzekering geven dat de inwoners van stad en lande van Groningen het zich als Nederlanders een eer zouden rekenen in huis en boerderij zoovele kinderen uit de getrof- fen deelen des vaderlands te mogen ontvangen als naar Uwe meening gewenscht zai zijn opdat voor deze kinderen een gezonde omgeving en verple- ging gewaarborgd zijn en deze provincie, welke voor oorlogs- geweld gespaard bleef, haar taak in het licht der vaderland- sche saamhoorigheid ook in dit opzicht kan pogen te volbren- gen. De organisatie is reeds in zooverre gereed dat ieder door U te vermelden aantal oogenblikkelijk kan worden ontvangen". Wij twljfelen er niet aan, of de ingezetenen onzer gemeen- ten zullen gaarne aan dit werk van naastenliefde en vaderland- sche saamhoorigheid hun steun verleenen. Ongeacht de werkzaamheid van een paar Dames-Comité's, zullen wij ter gemeente-secre- tarie gaarne opgave ontvangen van degenen, die in staat en bereid zijn, een kind in hun gezin op te nemen. 31 Mei 1940. De Burgemeester van Sappemeer A. JONKEREN. De Burgemeester van Hoogezand J. TUIN. Officiel® Publîcatle Gevondert voorwerpen. Dames portemonnaie met inhoud. Motortasch met inhoud. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen9en 1 uur, politiebureau achter het gemeentehui» te Hoogezand. tact wij brengen een mooie groote kf-uze tegen lage prîj- g zen grot en fijn. Lenke Baretten f 1 50, 1.75, 1.90. Chique Oude Dames Hoeden f 2 25, 2 50 enz «O Kinoerho<,djes F!ar>hordjes voor de zon van 1 jaaraf. Rijwielverlichting. Wielrijders zijn verplicht om gedurende den verduisterings- tijd hunne verlichting af te schermen met donker papier, waarin een horizontale Iicht- spleet in het onderste derde- deel van den schijnwerper, van 5 c.M. lengte en 1 c.M. breedte. Prijsopdrijving. Bij besluit van den Heer Commissaris der Koningin in de provincie Groningen van, 25 Mei 1940, heeft deze als Zijn gevolmachtigd vertegen- woordiger voor de behandeling en beteugeling van in de pro vincie Groningen voorkomende gevallen van onwettige prijs opdrijving aangewezen de heer Th. Niemeijer te Groningen, adres Kamer van Koophandel en Fabrieken te Groningen. T extielgoederen. Blqkens een door het Dé partement van Handel, Nijver- heid en Scheepvaart gepubli- ceerde bekendmaking is het aan aile verkoopers verboden textiel producten af te leveren anders dan op vertoon door de klanten van de distributie- stamkaarten. Op één stamkaart mag 3lechts van elk artikel de kleinste hoeveelheid voor dagelijksch gebruik afgeleverd worden; bijv. één paarkousen of sokken 1 stel onderkleeren één jas of costuum voldoende stof voor één japon enz. De verkooper moet voor elke levering een bon in duplo uitschrijven. waarop de naam van den klant, nummer en serieletter van de stamkaart en de gekochte goederen ver- meld staan. Het origineel van deze bon moet aan den klant worden afgegeven. die deze ten minste 3 maanden dient te bewaren. De klant mag in dezelfde week geiijksoortige artikelen niet nogmaals aan hetzelfde adres of elders koopen. Om later te kunnen controleeren of het publiek en de verkooper zich naar deze regels hebben gedragen, moet ook de ver kooper de duplicaten van de bonnen bewaren en kunnen vertoonen bij inspectie. Verbod stopzetting van den arbeld en het ontstag van arbeiders in Onder- nemingen. Ingevolge besluit van den Opperbevelhebber van Land- en Zeemacht van 27 Mei 1940 is het na dien datum verboden a. den arbeid in een onder- neming blijvend oftijdeiijk stop te zetten of den arbeidsduur te verminde- ren tôt minder dan 36 uur of b. gedurende een tijdvak van 30 achtereenvolgende da- gen 25 of meer arbeiders in een onderneming, al of niet tegelijkertijd te ontslaan, zonder hiertoe vooraf schriftelijk vergunning te hebben verkregen van of namens den Directeur Generaal van den Arbeid. Aan deze vergunning kun nen voorwaarden worden verbonden. Het verzoek om vergunning moet worden gericht aan het districtshoofd der Arbeids- inspectie en bevat de redenen voor het verzoek en vermeldt het aantal en de soort van arbeiders, die door voldoening aan het verzoek geheel of gedeeltelijk buiten werk zullen komen. Op het verzoek wordt zoo spoedig mogelijk beslist. SHJRGERLIjKEN STAND. SAPPEMEER, 24—30 Mei. Geboren Feikje d.v. Wilko Andelbeek en van Jenke van der Veen Harm Jan, z.v. Anne Hendrik Willem Doddema en van Frouktje Swalve Gerdina Catharina, d.v. Hendrik Romijn en van Jantje Smit Ondertrouwd Kornelis Boer, oud 22 j., Slochteren en Pie- terke ten Cate, oud 17 j., Sap pemeer; Geert Hopster, oud 28 jAnloo en Annechien Siebentje Gooljert, oud 25 j., Sappemeer. Overleden Hindrik Fokko Kremer, oud 28 j., echtgenoot van KlaassienaBoekweg; Aaltje Visser, oud 82 jechtgenoote van Berent Vrieze Johanna Maria Pragt, oud 76 j., weduwe van Bernardus Hendericus Koning. HOOGEZAND, 24-30 Mei. Geboren Jan, z. v. Harm Boer en Saaktje Bakker, wonende te Noordbroek Hen- drika, d. v. Sjoerd Snijders en Jeltje Sloot, te Hoogezand Amel, z.v. Gérard Messchen- dorp, en Tijdje Wolthuis Fox- hol Luppo, z. v. Eisse Zwarts en Aafke van der Meij, te Hoogezand, van Royenstr. Ondertrouwd Hendrik Jan Bijl, van Hoogezand, en Anna Maria Oosterling, van Zuid broek; Warner Springelkamp, van Kolham, en Pieterina Heikens, van Kolham, onl. te Hoogezand Luitje Alons, van Hoogezand en Pieterdiena Vos, van Groningen. Getrouwd Freerk Rozema en Elisabeth Tams; Anne Schâfer en Trijntje Koning; Willem Koning en Angenis Lokken Harmannus Visser en Grietje Patje Hendrik Klunder en Hieke Aaltje Swaagman Derk Rowaan en Geessien Werkman Barend van Delft en Rachel Nijveen; Johannes Hends Rud. Heeres en Geertje Haaijer. Overleden Willem Brouwer. oud 74 jaren, wednr. van Aaltje Koekkoek. SLOCHTEREN 23—29 Mei. Geboren: Annie Trijn, d.v. J. Sijtsema en E. van der Laan, Siddeburen Jacob, z. v. H. Moedt en fP. Mossel, Schild- wolde Harm Jan, z.v. E. Prins en Z. van derHelm, Overschild; Trijn co Jacob, z.v. E. Hulshof en G. Siekmans, Borgweg. Ondertrouwd H. Midden- dorp, 38 j., Oosterwijtwerd gem. 't Zandt en H. Scholtens, 27 j., Tjuchem W. Springel kamp, 23 j., en P. Heikens, 23 j., beiden van Kolham J. Vrieling, 26 j., Coevorden en E. Snijder, 22 j., Slochteren. Getrouwd J. Bos, 30 j., Kolham en A. Venema, 27 j., Zuidbroek J. Broekema, 23 j., Kiel-Windeweer gem. Hooge zand en J. Schuur, 24 j., Sid deburen J. Blik, 31 j., Nieuw- Scheemda gem. Scheemda en M. M. Koops, 25 jSiddebu ren Tj. T. H. de Kok, 26 j., Steendam en G. van Bergen, 21 j., Hélium. Overleden Antje Bosman, 61 j., weduwe v. W. Bakker, Siddeburen Jantje Lenting, 75 j., weduwe v. W. Hazenhoek, Siddeburen. ~PREDIKBEURTÈN~ ZONDAG 2 Juni 1940 Herv. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. C. A. Schenk. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. D. Bender. Kropswolde geen dienst. Kielwindeweer: v.m. 10 uur, ds. Wasch. Westerbroek: 's av. 7 uur, ds. D. Bender. Engelbert geen dienst (vac.) Middelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Harkstede-Scharmer 's m. 9.30 uur, ds. Fournier Jr. Kolham v.m. 10 uur, de heer Joh. Kuipers. Siochteren v. m. 9.30 uur ds. Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek v.m. 9.30 uur, dr. Glas. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur.ds. W. Tom Foxham 's av. 7.30 uur, Cand. W. J. Wynia. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v.m. 10 uur, de heer Blaauwwiekel. Vroombosch n.m. 6.30 uur, de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt; 's av. 7s/4 uur, Jeugddienst. Foxhol v. m. 9 uur, Evang Wolters; n.m. 6 uur, Pred Doop, H.A. 's av. 8 uur, Jeugddienst. Plaatseljjk Nleuws. Sappemeer. In een tweede vergadering van bestuur en ingelanden van het waterschap Noordzijde der Gem. Sappe meer, Hoogezand en v.o., onder voorzitterschap van den heer M. K. Boon in hôtel Struvé gehouden, is besloten tôt het aangaan eener geldleening groot f 2500.tegen 4x/4%. Tôt ingeland voor het tee- kenen der leeningstukken werd de heer A. Doornbos benoemd. Hoogezand. Candidaat L. Alons, alhier, beroepen bij de Ned. Herv. Gem. te Leek, hoopt aldaar op Zondag 9 Juni zijn intrede te doen, na des voor- middags te zijn bevestigd door ds. G. Oideman van Terwispel. Foxhol. Gistermiddag had hier op den Groningerweg een vrij ernstig ongeval plaats. De knecht van bakker Smith uit de Smitslaan werd aangereden door de iuxeauto van den heer C. uit Groningen en daarbij zoo ernstig gewond, dat de heer C hem dadelijk naar dr. de Jong in Hoogezand heeft gebracht. Deze constateerde een schouderfractuur en won- den aan linkerbeen en hoofd. Nadathet slachtoffervoorloopig was verbonden, heeft de heer C hem naar Groningen ver- voerd. De zaak wordt door de politie, aihier, onderzocht. Nevenverzekering. In een onder voorzitterschap van ds. J. W. Weenink in het café „De Unie", Groningen, gelet op de gebrekkige com- municatiemiddelen, nog vrij goed bezochte buitengewone, algemeene vergadering van den Bond van Vereenigingen voor Ziekenverpleging in de provin cie Groningen is uitsluitend de minder gunstige positie der „Nevenverzekering" behandeld en zijn de middeien besproken, die tôt verbetering dier positie kunnen leiden. Welke noodig bleek. Volgens het rapport van den penningmeester, den heer H. Dekker van Veendam, leverde 1938, het oprichtings- jaar, een nadeelig saldo op van f 6191.77, dat echter door de opbrengst van een naheffing tôt f 1088,54 is ieruggebracht. Deze resultaten werden in hoofdzaak geweten aan het feit, dat men was begonnen zonder wachttijd en zonder gezond- heidsverklaring, waardoor men reeds dadelijk met vele slechte risico's kreeg te doen. De hoop, dat 1939 verbetering zou bren gen is niet vervuld. Het blijkt, dat de nevenverzekering, die de financieele bezwaren van de ziekenhuisopname goeddeels weg neemt, den toeloop tôt het ziekenhuis sterk heeft bein- vloed. Zoo leverde 1939 een te kort op van f 6070 84, welk tekort, gevoegd bij het oude ad f 1088.54 het totale nadeelig saldo deed stijgen totf 7159.38. Nu kwam het bestuur met ver schillende voorstel!en, die naar raming de opbrengst z'ou doen stijgen tôt rond f 8600. Na een kort welkomstwoord van den voorzitter, waarin deze wees op de veranderde tijds- omstandigheden, doch tevens op aller plicht om vol te houden, kwamen deze voorstellen in behandeling. Zij waren a. het aantal te vergoeden verpleegdagen van de som- menverzekering te beper- ken tôt 30 b. de verzekering tegen de kosten van klinische hulp op te heffen en hiervoor een verhooging der som- menverzekering in de plaats te stellen, behou- dens goedvinden van den verzekerde c. geen leden meer aan te nemen, die den leeftijd van 60 jaren reeds hebben be- Ued Pedicure-voetkunaige BRUGSTRAAT HOOGEZAND 00STERSTRAAT 17 GRONINGEN nie 8. VAN 1 beter

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2