G. Gmingei Jeiever Bran r i A De StoHhomrij MASSINK S KRASTEB Drnkkerii T. R. RRENER Prima Wringers Nu i Sapi 45, 65 et. J.KLIP Befaald gezet. GRAFWERKEN DRUKWERKEN P. VAN DIJKEN - Hoogezand. Chique Voor de M GEMEENTE SAPPEMEER. FOXHOL, Meerweg 28, (Gem. Hoogezand) Bittei in Cartonvei Banketba Tel. m I Prima kw Wij teveren vo een uter gnede 1 Neemt oroef. Tel. 263 - Si Ni I Zu Zw clkaai baar hem lag d( faeel t dacht, en vn Datdii ook k golver groote trokke hem c rend, van di za! m jij we* zfln al weg, n »Kom angstij hl ha< „boeve zee g< bstaouc niet a! Immers Jongen en zei schenk Maar al O, w ze cens met ha koortsa bl|f je deed i huwelfl lukkig hadden Jij had voort o nen krjj somben uit naai het wlt „Kantoc dat met nog een opsloten moest h Ik, die 1 Ik, in w naar de ouders i deden, t voelden Nederl. Vereen. van Hnisvrouwen. Afd. H.—S. A.s. Donderdag 20 Juni zullen wij weer een middag- bijeenkomst hebben van onze Vereeniging. Op het programma staat een voorlichting op Huishoudelijk gebied. Mej. E. L. de Langen van Sappemeer, kookleerares aan de Nijverheidscursussen alhier, zal dien middag een kookvoorlichting geven over Inmaak, bereiding van jam, vruchten in week enz. onder besparing van suiker door deze te vervangen door andere zoetstoffen en conserveerings- middelen. Het is de bedoe- ling, dat deze middag met het oog op de aanwezigheid van ingredienten, par»nen en gas gehouden wordt in het gebouw der Kook- en Huishoudcursus, Stationsweg 4, Hoogezand. De dames worden verzocht pot- lood en papier mee te brengen, mej. de Langen zal voorschrif- ten behandelen en deze dan ook aile klaarmaken. De bijeenkomst duurt van half 3 tôt hait 5 5 uur. Mocht er onder onze leden voor een dergelijke kookvoor lichting veel belangstelling bestaan, dan zou het Bestuur niet ongenegen zijn nog eens een middag te organiseeren. Verder heeft het Bestuur in voorbereiding een excursie naar de Oemeentelijke Proeftuln voor tuinbouw in Sappemeer. Nu bijna al onze leden een deel van hun siertuin in groentetuin hebben omgezet lijkt het ons intéres sant eens een kijkje te nemen in de Proeftuin van den Heer Wiechers van Sappemeer. Verdere bijzonderheden vol- gen nog. Qfflelele Mededellng. KWIEK" Wedstrijdprogramma voor morgen. Kwiek 2— G.R.C. 4 (aanv. 3^'uur) Kwiek 1—Hoogezand comb. (aanvang 1 uur) Opstelling Kwiek 2. H. Bodewes. 0. Scholte, J. Qeling, H. Drent Jr., J. Qibcus, N. Nagengast Jr. P. Deiman. Chr. Meijer, B. Scholte J., J. Scheen, M. Nagengast. Reserve's J. Bakker, en Q. Scheen. Opstelling Kwiek 1. M. Clobus J. Kerdijk P. Drent, Q. Heller B Scholte M. Scheen Nico Mulder Q. Boekholt B. Deiman W. Qibcus. Reserve N.N. Westerbroek. Van de werf van Van der Werff's scheeps- bouw, alhier, is met goed ge- volg te water gelaten het motorkustschip „Henk" onder Klasse British Corporation en Scheepvaartinspectie in aan- bouw voor den heer T. Pomp te Qasselternijveen. Het schip is 350 ton D.W. groot en krijgt een 195 P.K. Werkspoor-motor, De kiel is gelegd voor een soortgelijk schip voor rekening van den heer J. Timmer te Qroningen, dat echter een 195 P.K. 2 tact Brons-motor krijgt. Offlcleele Publlcatlën. Gevonden voorwerpen. Een Portemonnaie Een Dameshorloge. Inlichtingen op werkdagen desvoormiddags tusschen9en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehui» te Hoogezand. INGEZONDEN In verband met de bijzon- dere tijdsomstandigheden ves- tigthet Dagelijksch Bestuur van het Algemeen Borgstellings- fonds voor den Middenstand in de Veenkoloniën, zetel Veendam, de aandacht op deze instelling, welke voor Midden- standers de gelegenheid opent credieten tôt een maximum van f 500.— te verkrijgen onder de daarvoor vastgestelde voorwaarden. Voor deze hulp- verleening komen uitsluitend in aanmerking bedrijven, die in tijdelijke moeilijkheden ver- keeren, doch wier levensvat- baarheid kan worden aange- toond. Het Fonds werkt voor de gemeenten Beerta, Belling- wolde, Delfzijl, Finsterwolde, Hoogezand, Meeden, Midwol- da, Muntendam, Nieuwe-Peke- la, Nieuwe-Schans, Nieuwolda, Noordbroek, Onstwedde, Oude- Pekela, Sappemeer, Scheemda, Termunten, Veendam, Vlagt- wedde, Wedde, Wi dervank, Winschoten en Zuidbroek. Aanvragen zijn te richten tôt den administrateur van dit Fonds te Veendam, Tjark Jans Qiezenstraat 8, tel. no 203. J. H. BAST, Voorzitter. A. JONKEREN, Secretaris. BulGËRLÏjKiii STAND. SAPPEMEER, 7-13 Juni. Qeboren Margaretha, d. v. Roelf Suk en van Magrietha Catharina Jongman Elzo Ger- ben Cecilius, z. v. Cecilus Albertus van Zanen en van Zwaantje Stol Hinderlka Frederika, d. v. Eggo Zuidema en van Barberda Qeertje Vriesma; Mettines, z.v. Stoffer Hoven en van Aaltje Wijsbeek. Getrouwd Jan Sikkema en Geertje Messchendorp, beiden van Sappemeer Kornelis Boer van Slochteren en Pieterke ten Cate van Sappemeer; Alexan- der Frederik Anton Brandes van Groningen en Christina Petzinger van Sappemeer Geert Hopster van Anloo en Annechien Siebentje Gooijert van Sappemeer. Overleden Pieter de Groot, 79 j., ongeh. Wilhelmus Her- mannus Scholtens, 62 j., echtg. van Johanna Euphemia Geer- truida Bodewes. HOOGEZAND, 7—13 Juni. Geboren Johannus, z.v. Jan Meijer en Geertje Kloosterman, Foxholsterbosch Johannes, z.v. Gerrit Siekmans en Grietje Siegers, Hoogezand Hendrika Roelfina, d.v. Menno Brôerken en van Jantje Abeline van Slo- ten, Hoogezand Marchiena Gezina Johanna, d.v. Marten L. van Dijk en Johanna Lam- mers, Hoogezand. Ondertrouwd Pieter J. Hart- man Kalkwijk en Imke Lam- merts, Martenshoek Harm Brugge en Kornelia S. Wilkens, beiden van Hoogezand Arend Jan Meijerink, Vorden en Hen- derkien Hovenkamp van Hoo gezand, onl. Warnsveld Hen- derik Hoexum van Groningen en Janna J. Groeneveld van Hoogezand Paulus N. Steen- bakker van IJmuiden, Velzen en GeertruidaRuiter van Krops- wolde Pieter van Bruggen van Winneweer, ten Boer, en Jantje Holscher van Kropswolde. Getrouwd Johannus B. C. Kruisman en Johanna van Meurs Marcus J. Oldenziel en Janna Bosma. Overleden Geert Wijchers, oud 32 j., echtg. van Geessien Buist, overl. te den Helder. SLOCHTEREN 6—12 Juni. Geboren Annegiena Anne- china, d.v. K. J. van der Ark en G. Ruben, Harkstede; Antje, d.v. W. Bouman en K. Gruben, Schildwolde Willemtje Aaltje, d.v. K. G. Meelker en H. Vos, De Burgemeester van Sappemeer maakt bekend, dat aan- vraagformulieren ter verkrijging van extra broodkaarten voor arbeiders, die voortdurend zwaren of zeer zwaren arbeid verrichten, verkrijgbaar worden gesteld op Dinsdag, 19 Juni 1940, des namiddags van 2 tôt 5 uur in het distributielokaal achter het gemeentehuis. De arbeiders die in de volgende bedrijven werkzaam zijn, komen voor extra-broodkaarten in aanmerking: Smederijen, Scheepshellingen (handarbeid), Transportbe- drijven, Grond-, weg- en betonwerken, Bouwbedrijven (metse- laars en opperlieden), Landbouwbedrijven, Bakkerijen (handbe- drljl), IJzergieterijen, Algemeene Bedrijven (stokers en tremmers) en verder zij, die kunnen aantoonen, dat dagelijks zwaren lichamelijken arbeid door hen wordt verricht. - Genoemde aanvraagformulieren moeten zorgvuldig worden ingevuld en onderteekend, terwijl de handteekening van den werkgever voor accoordverklaring is vereischt. De uitreiking der extra-broodkaarten zal, tegen inlevering van het aanvraagformulier, geschieden op Donderdag, 20 Juni 1940, des namiddags van 2 tôt 5 uur, voor hem wiens naam begint met A t.m. G. Vrijdag, 21 Juni 1040, des voormiddags van 9 tôt 12 uur, voor hem wiens naam begint met H t.m. N, en des namiddags van 2 tôt 5 uur, voor h?m wiens naam begint met O t.m. Z. in het distributielokaal achter het gemeentehuis. De uitreiking der extra broodkaarten geschiedt alleen op vertoon van de distributiestamkaart van den betrokken persoon. SAPPEMEER, 14 Juni 1940. De Burgemeester voornoemd, A. JONKEREN. Schildwolde Henny Dina, d.v. H. K. Aukes en H. Jager, Schildwolde Jan Albert, z.v. B. G. Kremer en A. Koers, Hélium. Ondertrouwd A. Lammerts, 21 j., Kolham en P. Kempinga, 19 j., Scharmer; J. Homan, 27 j., Schildwolde en C. Len- ting, 19 j., Siddeburen. Getrouwd H. Perdon, 24 j., Scharmer en A. K. van Tim- meren, 22 j., Scharmer; H. Westerkamp, 24 j., Slochteren en D. Keizer, 19 j., Schild wolde K. Sanders, 28 j., Woldendorp gern. Termunten en E. van der Helm, 27 j., Siddeburen H. Middendorp, 38 j., Oosterwijtwerd gem. 't Zandt en H. Scholtens, 27 j., Tjuchem M. Miske, 26 j., Kantens en F. Boit, 25 j., Siddeburen E. Oosterhof, 32 j., Uithuizen en H. A. Evenhuis, 27 j., Luddeweer; J. Vrieling, 26 j., Coevorden en E. Snijders, 23 j., Slochteren. Overleden Sijzo Grafthuis, 91 j., weduwn. v. C. Hertog, Siddeburen Linus Roelf Uul- dersma, 9 dagen, z.v. W. Uul- dersma en J. Wolgen, Sidde buren. PREDIKBEURTEN ZONDAQ 16 Juni 1940 Herv. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. C. A. Schenk. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. D. Bender. Kielwindeweer: v.m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek: 's av. 7 uur, ds. Kruizinga. Engelbert v. m. 10 uur, I ds. Kruizinga. Harkstede-Scharmer v. m. 9.30 uur, Cand. J. D. Smids. Kolham v.m. 10 uur, de heer Joh. Kuipers. (Afscheid). I Slochteren v. m. 9.30 uur ds- Kwint. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium: v. m. 9.30 uur, (Voorber.) ds. Politiek. Noordbroek v.m. 9.30 uur, ds. van Leeuwen Jr. Doopsgez. Gem. j Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok: v.m. 9.30 uur, de heer Blaauwwiekel. Vroombosch n.m. 6.30 uur, de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt 's av. VU uur, Jeugddienst. De Ioop der bevolking in 1938. Ondanks ailes, gaat het Cen- traal Bureau voor de Statistiek rustig zijn gang. Zoo heeft het thans een uitgave het licht doen zien, waarin intéressante i gegevens voorkomen betreffend den loop der bevolking in ons land in 1938. Daarin komt o.m. het volgende voor. De totale bevolking is in dat jaar toegenomen met 1.03 pet. en bedroeg op 31 Dec. 1938 8 728 569. De verhouding van het aantal mannen tôt dat der vrouwen was 49.9 tôt 50.1. Op 1000 mannen kwamen 1005 vrouwen voor. Hierbij doet zich het eigenaardige verschijn- sel voor, dat voor de vrouwen het percentage stijgt naarmate de gemeente grooter wordt, m.a.w. hoe kleiner gemeenten, hoe minder vrouwen, wat zijn oorzaak wel zal vinden dat uit de kleinere gemeenten gewoon- lijk meer vrouwen naar de grootere verhuizen dan mannen. Het aantal levend gebo- renen bedroeg per 1000 inwo- ners 20.5, iets hooger dan in het voorafgaande jaar. Hoe kleiner de gemeente, hoe grooter het geboortepercentage. Wel merkwaardig is, dat in de kleinste gemeenten het aantal onwettige geborenen per 100 geborenen 0 9 bedraagt, ter wijl dit voor de grootste 2.9, voor geheel Nederland 1.4 is. Het aantal dezer geboorten is het grootst in de maanden Maart, April en Mei. In 1938 zijn 2259 tweelingen en 14 drielingen geboren, d.i. 12.6 meerlinggeboorten per 1000. Van het aantal wettige eerst- geborenen waren er 28.1 pet. binnen 9 maanden na de huwe- lijksdag, d.i. lager dan 10 jaar geleden, toen het ongeveer 44 pet. bedroeg. De gemiddelde huwelijks- leeftijd bedroeg in 1938, 27.7 voor de mannen en 25.3 jaar voor de vrouwen. De sterfte per 1000 inwoners bereikte in 1938 een laagtere- cord in ons land, n.l. 8.5 een cijfer, dat in het laatst der vorige eeuw ongeveer twee- maal zoo groot was, waaruit duidelljk blijkt welke gunstige gevolgen de vooruitgang op hygienisch en medisch gebied in ons land heeft gehad. De zuigelingensteifte, d.i. de sterfte beneden het jaar per 100 levend geborenen bedroeg in 1938 3.7. Zij was het laagst in Noord- en Zuid-Holland, het hoogst in Noord Brabant en Limburg. Het aantal huwelijksontbin- dingen en scheidingen van tafel en bed bleef vrijwel con stant n.l. 0.4 per 1000 gehuwde paren. Plaatselijk Nleuws. Sappemeer. Tôt de leerlin- gen in de typografie, die na in Groningen gehouden exa men het zetters diploma ver- wierven, behoort ook J. H. Voorenkamp, alhier. Heden Zaterdagmiddag te 3 uur zal alhier een ver- gadering worden gehouden van den Raad. Onder depun- ten komt voor een voorstel van B. en W tôt aanleg van een nieuwe straat op het ge- dempte Kleinemeersterdiep. In de geweldige beroe- ring der tijden, die wij beleven, is een normale gang van zaken wel uitgesloten, maar toch is het goed denverbroken draad weer op te nemen en zooveel mogelijk voort te borduren naar den ouden trant. Leef gewoon en doe gewoon. Daaraan heeft ook de Ned. Herv. „Zuster- kring", alhier, zich gehouden, nu deze stond voor de gewone jaarlijksche tentoonstelling, annex verloting. De datum moest eenmaal worden ver- schoven - dat kon niet anders, - de duur moest worden beperkt, maar gehouden wordt ze toch en wel, zooals uit een adver- tentie in dit nummer blijkt, op Zondag 23 Juni, van 3 tôt 6 uur. Er moge dan beperking zijn in den tijdduur, deze is allerminst van invloed op de kwantiteit en de kwaliteit der tentoongestelde artikelen. Zoo als steeds houden ze ook dit jaar grooten lof in voor de bekwaamheid, het geduld en de toewijding van de leden van den Kring. Van haar practischen zin tevens, wijl bij de vervaardiging der meeste goederen terdege rekening is gehouden met wat in een huis- houding wordt gevraagd. Ailes is smaakvol gerangschikt, zoo- dat een druk bezoek alleszins is verdiend en dit te meer, nu de netto-opbrengst voor liefdadige doeleinden is be- stemd. Nog vestigen wij er de aandacht op, dat iemand een schilderij heeft aangeboden, dat ten bate van de slachtoffers in Rotterdam zal worden ver- loot 10 cent per lot. Op 62 jarigen leeftijd overleed heden de heer W. H. Scholtens, in levendir. van de N. V. Victoria winkels, o. m. was hij eenige jaren lid van den raad voor de R. K. Kiesvereeniging. Hoogezand. Deze weekis hier in hôtel Faber voor can- didaten uit deze omgeving het schriftelijk gedeelte gehouden voor het examen voor het M.u.l.o.—diploma. Hieraan is deelgenomen door 19 leerlin- gen van de u.l.o. school te Hoogezand, 14 van die te Sappemeer en 5 van die te Slochteren. Er zijn 6 candidaten bij voor het B.-diploma, ni. 4 van hier en 2 van Sappemeer. Zooals reeds is bekend gemaakt, zou heden Zaterdag, in deze gemeente een collecte worden gehouden voor het Nationaal Steuncomité. Wij meenen goed te doen daarom de bijzondere aandacht te ves tigen op een advertentie in dit nummer, waarin het comité mededeelt, dat deze heden niet door gaat. Slochteren. De drie jon- gelieden, ni. Hilje H alhier, Tammo H. en Jurjen P., beiden te Scharmer, allen gedetineerd in verband met overtreding van art. 245 W. v. S., zijn deswegen door de Rechtbank te Groningen veroordeeld tôt 6 maanden gev. straf, waarvan 4 maanden voorwaardelijk en met aftrek van voorarrest. Kolham. Ds. Ph. J. Gree- ven, alhier, die als veldpredi- ker een schouderwond had gekregen en daarvoor in ket ziekenhuis te Calais is ge- weest, is weer in zijn gezin teruggekeerd. Foxhol. Door de politie alhier is procesverbaal opge- maakt tegen 11 jongens wegens het loopen over grasland. Dit grasland werd door de jongens gebruikt als voetbalveld, wat niet in de bedoeling van den eigenaar lag. Zuidbroek. Op 26 Maart was er hier reeds oorlog, wel een binnenlandsche en eentje van klein formaat, doch oorlog was er toch, Twee buurvrou- wen, Meike S. en Antje de J., die herrie kregen over terri- toriaal gebied, in dit geval een stukje grond, hadden nadat over en weer heftige monde- linge nota's waren gewisseld, vocaal mitrailleurvuur, den strijd tegen elkaar aangebonden. Heel ouderwetsche wapens waren het, waarmee ze vochten, bezemstokken ni. doch ver- woed werd er gestreden en de gevolgen bleven niet uit. Meike kreeg een gekneusde rug, Antje een hoofdwond van een paar centimeter, zoodat zelfs de dokter eraan te pas moest komen. Nu worden in een geordenden staat dergelijke buitenissigheden eenmaal niet toegelaten en is het spelen van eigen rechter verboden. En het gevolg? Deze week werden ze daarvoor voor den politierechter in Groningen ter verantwoording geroepen. Als een paar schooljongens elkaar bij de kladden hebben gehad en later voor meester in het zondaarsbankje zitten, dan kan men er vast op aan dat ze be- ginnen met mekaar de schuld te geven. En de beide kemp- hennetjes deden niet anders. De rechter was blijkbaar van oordeel, dat beiden gelijk had den ook, met als resultaat, dat tegen ieder een boete werd geeischt van f 10.of lOd.h. Gelukkig voor ze, was de politierechter minder streng en veroordeelde ze tôt de helft. De strijdlust kwam haar dus ieder op f 5.te staan. Wel kregen de beide buurtjes bo- vendien een geduchte schrob- beering en een zeer ernstig vermaan, doch die kostten niets. Zomerschoenen. Zooals bekend, is de verkoop van zomerschoenen nog vrij. Dit beteekent echter niet, dat de prijzen daarvan hooger mogen worden gesteld, dan ze waren vdôr 10 Mei. De winkelier die het wel doet maakt zich aan overtreding schuldig. Wat een schoenenverkooper in Haarlem tôt zijn schade heeft ervaren. Zijn prijsver- hooging had tôt gevolg, dat de politie bij hem 3000 paar in beslag heeft genomen en naar hetdistributiekantoorheeft overgebracht. Daar zullen ze worden verkocht en de schoe nenverkooper zal zich nu tevreden moeten stellen met de netto-opbrengst. De noo- dige kosten komen dus voor zijn rekening. Arthur de Vries stond voor de kast en diepte een paar lakschoenen op. Hij bekeek ze critisch. Veel moois was het niet ze waren niet bepaald nieuw meer en de zolen waren kapot. Met een zucht, met een steeds zangeriger klinkende zucht, want Arthur de Vries was een ténor, trok hij de schoenen aan. Uit de zucht ontwikkelde zich een aria en uit de voet- bekleeding ontstond langzamer- hand een heer in smoking. Arthur de Vries, de ténor van het stadstheater was namelijk te dineeren gevraagd bij den heer Reinoud Bonkelen. Meneer Bonkelen was zeer op bescha- ving gesteld en had diepe eerbied voor ailes, wat in de krant onder het opschrift „het cultureele leven" stond. Ove- rigens was meneer Bonkelen eigenaar van een grooten schoenenwinkel plus drie fiiia- len in de voorsteden. Vroeger-. was hij schoenmaker geweest. Maar flinke menschen zooals meneer Bonkelen brengen het ver en dan kunnen ze zich een diner met „cultuurmen- schen" veroorloven. Het eten was uitstekend, de wijn was nog beter en Arthur de Vries had tevreden kunnen zijn, als hij niet in een hoek van de kamer een vleugel had zien staan. Dat voorspelde niets goeds, want bij zijn weten had de heer Bonkelen alleen een radio. Wat hij vreesde gebeurde. Bij het dessert fluisterde me- vrouw Bonkelen, Arthur's tafeldame, den ténor iets in't oor. Hij luisterde maar half, want hij wist wel wat ze zei „Niet waar, meneer de Vries, na het diner zingt u iets voor ons Arthur de Vries trok een ge- zicht en antwoordde: „Neemt u mij niet .kwalijk, mevrouw, ik ben vandaag niet bij stem" „Nee, nee, met uw techniek geeft dat niets, gaat u mee naar de kleine salon 1" Waarop de ténor zijn hoofd schudde en in zijn wijnglas staarde. Hij dacht na. Plot- seling keek hij op, lachte, keek zijn tafeldame aan en zei „Nu, omdat u het vraagt, me vrouw Mevrouw Bonkelen straalde. Het werd toch nog een ge- zellige avond. De ténor zat in een feauteuil, naast meneer Bonkelen. Een vreeselijke leuke avond", zei de Vries tôt zijn gastheer, „vreeselijk aardig Maar als u het me toestaat, zou ik u ook graag een keer uitnoodigen, zoo onder ons, geen vrouwen, alleen nog een paar coliega's van me. Na- tuurlijk heel bescheiden, u begrijpt me wel". Meneer Bonkelen begreep en voelde zich zeer vereerd. Met allemaal kunstenaars Zou- den ze nog een paar kunste- naressen kunnen vragen Hij zou zich graag daarvoor het zou hem een groote eer zijn, zei meneer Bonkelen. Acht dagen later had de bij eenkomst in de kleine vrijge- zellenwoning van de Vries plaats. Er waren kunstenaars en kunstenaressen. En meneer Bonkelen natuurlijk. In den middag was er een man ge- komen, die van ailes afgeladen had. „Van meneer Bonkelen" had hij gezegd. De koude gerechten waren uitstekend, de wijn was nog beter. Toen de gasten opston- den, ging de heer de Vries op meneer Bonkelen toe. Trots en zelfvoldaan, zooals Siegfried met het zwaard. Hij had echter geen zwaard in zijn handen, maar een paar lakschoenen. Hij draaide zich om... Alstublieft, meneer Bonkelen Deze keek hem verbluft aan. „Hoezoo? Wat bedoelt u „Nu, dat is toch heel een- voudig! Toen ik laatst bij u was, heeft u mij na het eten gevraagd, iets te zingen. Nu bent u de gast.. en nu dacht ik zoo, nu kunt u ons eens laten zien, wat U geleerd hebt, meneer Bonkelen". (Nadruk verboden). F] W| levere* U aile uitgevoerd is Kunststeen, Hard- steen en Zweedsgraniet, (dit laatste behoeft geen onderhoud) zoowel in eenvoudige als in moderne uitvoering We verstrekken U gratis aile inlichtlagen. Zend ons bericht en wi| zullen U bezoeken. Tevens het adres voor QRANIETEN GOOTSTEENEN. KET GOEDKOOPSTB ADRES IN HET NOORDEN KEURIG UITGEVOERDE Zoowel in groote als kleine oplagen en in elke gewenschte uitvoering worden in den kortst mogelijken tijd en tegen de laagste prijzen ge- leverd door TEL. 213 - SAPPEMEER nie D. VAN VO H. Ronde. DOOR LIEN PLUGGE.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2