G. Gmingei Jeaever Bras BegraleDisvereniging ..SLOCHTEREN" Voorloopig Uitgesteld MAISON DIETERS VERDUISTERINGS G0RDI1IEI PAPIER Fongers of Piooitr Bijwiil 1.1. bodewes a Zi.. Bederf Uw Vruchten niet. Jenever Brandewijn Stationsstraat v.d.WERFFeCç Sappemeer Nu i Sap 45, 65 et. J.KLIF QPRUIMING WOLTERS J.KLIPHUIS KOOPJES in ALLE Afdeelingen, Welke distrihutie-bons zije geldig TUINNETTEN. Chique Voor de Bitte ioioiRujiii stand. predikbeurten" Na meer den oolt. Gem. H. B. S. Hoogezand. Vergadering Dameshoeden Hoogezand Lang» Neerlands mooie wegen in aile breedtes tôt 2.80 M. Sappemeer. Koopt thans nog een Kinder- Jurkjes De JBreinaald DAMES Msubelmsg „Dt Cinnit" Onze SEIZOENOPEUISUNG begint MAANDAG 15 JULI Aardappel- en Tainschoffels, in Cartonve Banketba Tel. 274 Prima Wij leveren v ee» uter goede Neemt oroef. Tel. 268 - S Brood De bons 61 tôt en met 70 (broodbonboekje) zijn geldig van 15 Juli tôt en met 21 Juli. De bons, dis in deze période niet ge- bruikt worden, behouden hun geldigheid tôt en met 25 Juli. De niet gebruikte bons 51 tôt en met 60 blijven geldig tôt en met 18 Juli. Suiker Op bon 80 (al- gemeen distributiebonboek- je) één kilo suiker van 28 Juni tôt en met 25 Juli. Meel: Op bon 90 Va pond tarwebloem 6f '/a Pond zelfrijzend bakmeel tôt en met 9 Aug. Bon 75 is nog 14 d. geldig. Koffle en thee Op bon 85 V2 pond koffie ôf l/2 ons thee tôt en met 2 Augustus. Petroleum Petroleum- zegel PeriodeS van 15 Juli tôt en met 28 Juli voor 2 Liter petroleum (alleen voor hen, die daarvoor vergun ning hebben). Nederl. Vereen. van Hulavrouwen. Afd. H.—S. Eventais andere jaren ver- zoeken wij onze leden en anderen hun oude rljwielplaat- jes niet weg te gooien, doch deze straks te deponeeren bij Mevr. Schoemaker voor Sap- pemeer en bij Mevr. Kremer b.d. brug te Hoogezand. Het geld, opgebracht door de verkoop der plaatjes komt ten goede aan de tuberculose- bestrqding. Bond van Plattelandsvrouwen. Atdeeling H.-S. Op onze laatste vergadering hebben zich een dertigtal da mes opgegeven voor een Fiets- tocht naar de Hortus op Don- derdag 25 Juli a.s. Samenkomst bij de Bonthuizerbrug. Afrit precies 1 uur. Degenen, die niet op de vergadering waren en mee willen gaan, kunnen tegen dien tijd op de aange- geven plaats aanwezig zijn. OÎSIelele Mededsltng. .KWIEK"" Dinsdagavond 8 uur op Foxholterrein Foxhol-Kwiek. Opstelling Kwiek is reeds bekend gemaakt op de trainings- avond. SAPPEMEER 5—11 Juli. Oeboren Wendelina Eliza- beth, d.v. Joannes Cornélius Bernardus Pas en Elizabeth Catharina Veerkamp, wonende te Rotterdam Jantje, d.v. Emo Orofsmid en Jantje Ballema. Getrouwd Borgert Vrieling en Qreta Mozes, beiden van Sappemeer. Overleden Jan ten Cate, oud 76 j., ongehuwd; Jan Adde Hazewinkel, oud 86 j., weduw- naar van Alida Henderika Stege. SLOCHTEREN 4-10 Juli. Qeboren Willem, z. v. H. de Vries en F. Elderman, Kolham Hindertje, d. v E. Geuze en P. Venema, Sidde- buren Arentje, d.v. E. Geuze en P. Venema, Siddeburen Jakob Teunis, z.v. J. Boerema en E. Elzinga, Scharmer Mar- tinus, z.v. M. Fluks en J. A. Veltman, Scharmer. Ondertrouwd K. Roggema, 24 j., Schildwolde en J. B. Bos, 22 j., Siddeburen. Getrouwd R. Noordman, 63 j., en T. E. Jager, 57 j., beiden van Woudbloem. Overleden Frouwke Oost- land, oud 53 j., echtgen. v. J. Hertog, Siddeburen. HOOGEZAND 5—11 Juli. Geboren Jelto, z.v. Hendrik Jager en Aaltje Venema, Wes- terbroek Willem Renzines, z. v. Johannes Bakker en Geertje Nieborg, Hoogezand. Ondertrouwd Jan Vegter, Slochteren, onl. te Westerbroek en Geertje Smeltekop, Gro- ningen Gerrit van der Heide, Elburg en Roelofje van Dijk, Elburg, onl. te Hoogezand; Albert Blaauw, Slochteren en Anje van Kalsbeek, Foxhol. Getrouwd Wolter Werkman en Grietje Bosma Jacob Schra* ge en Lammechina Kn.Douwes. Hoogezand v.m. 10 uur, ds. Bender. Kielwindeweer v m 10 uur, ds. Wasch. Westerbroek: 's av. 7 uur, ds. Lekkerkerker. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert v. m. 10 uur, ds. Schenk. Harkstede-Scharmer: v. m. 9.30 uur, ds. Fournier Jr. Doop. Slochteren v. m. 9.30 uur H.Av. en n.m. 6.30 uur, Dankz. ds. Kwint. Schildwolde n.m. 6.30 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek v.m. 9 30 uur, ds. Siega. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. B. Dutour. Geref. Kerk. Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur, ds. M. J. C. Bosscha van Zuidbroek 's av. 7.30 uur, Openlucht Pred. te Foxhol. Zuidbroek v.m. 9.30 uur en n.m. 3 uur, ds. W. Tom van Sappemeer. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Vroombosch geen dienst. Schaaphok: geen dienst. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastraat v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, diensten n.m. 7.30 uur, Jeugd- dienst. Foxhol: v.m. 9 30 uur en n.m. 6 uur, Pred. door de heer Brongers Theol. Student. 's av. 8 uur, Jeugddienst. Plaatselljk Nleuws. ZONDAG 14 Juli 1940 Herv. Gem. Sappemeer: geen dienst. Sappemeer. Alhier is Woensdagvoormiddagter aarde besteld het stoffelijk overschot van Jan ten Cate, op bijna 77 jarigen leeftijd na zeer korte ongesteldheid overleden. Hij was een algemeen bekend in- gezetene, een eenvoudig man, bijzonder begaafd als leider van zang- en kinderkoren, als hoedanig hij zich hier en in de provincie een uitstekenden naam had verworven en die geheel belangeloos bijna 40 jaren lang veel heeft gedaan tôt verbetering van den volks- zang. Onder de talrijke be- langstellenden waren ook de burgemeester en de secretaris dezer gemeente en „O.B K.", het gemengd koor, waarvan hij de jaren door steeds de leiding heeft gehad. Aan het graf werd niet ge- sproken. Hoogezand. Door den provincialen Keuringsdienst van waren in de provincie s Groningen is tegen een tweelal melkveehouders- melkverkoo- pers in deze gemeente proces- verbaal opgemaakt wegens het gebruiken van onvoldoende gereinigd materiaal. in verband met zijn gezondheidstoestand heeft de heer H. Huttinga met ingang van 1 Aug. ontslag aangevraagd als directeur van het Verzor- gingshuis, alhier. De heer D. ter Veer en echtgenoote, alhier, zijn be- noemd om tljdelijk de directie waar te nemen. De heer Faber toont van zijn ondernemingsgeest nog niets te hebben ingeboet. Dit blijkt thans weer uit een adver- tentie in dit nummer, waarin hij voor Zondagmiddag en Zondagavond zijn danspro- gramma aankondigt. Daarvoor heeft hij niet alleen de bekende band „The Plus Fours" ge- engageerd, maar eveneens als groote attractie de beroemde trompetiste Clara de Vries, die reeds meermalen per radio de luisteraars heeft doen genieten van haar kunst. In deze eenvoudige mede- deeling ligt meteen een krach- tige prikkel totbezoek besloten. Mej. G. J. Smit, alhier, is geslaagd voor kantoorsteno- graphie-Nederlandsch. De commissie tôt voor- bereiding van een autotocht voor Ouden van Dagen, alhier, heeft besloten dien tocht dit jaar niet te doen doorgaan. Door Ged. Staten is de gemeenterekening met de reke- ningen van het Openb. Slacht- huis en het gemeentelijk Inter- naat over 1938 goedgekeurd. Kolham. Onder naderegoed- keuring van den Procureur- Generaal is alhier In het Café Boerema een gymnastiekelub opgericht met een ledental van 66. Als bestuur is voorloopig îenoemd, de heeren N. Ben- ninga, M. v. d. Laan, E. Wolda, G. Blik en J. Kuper. Kropswolde. Voor het Ne- derlandsche Rundvee Stam- boek, had alhier, bij het Café Kloosterhuis, de keuring plaats onder toezicht van Keurmeester Inspecteur Schuurmans. Van de 15 aangeboden koeien werden 12 stuks in het stamboek op- genomen. Van K Nijboer 2 st.j J. Bening 1, F. Buitenkamp 2, G. Kloosterhuis 1, L. Buining 3, B. J. Buining 1, J. Wigboldus 1 en J. G. Topper 1. Zuidbroek. De heer P. Achterhof, alhier, is aan de universiteit te Groningen ge slaagd voor het cand. examen in de rechtsgeleerdheid. Slochteren. Geslaagd zijn voor het Tesselschade-diplo- ma(hulp der moeder) de dames T. van Buizen, alhier, A. W. Bakker, Siddeburen en H. T. Flik, Tripscompagnie. Slochteren. Te Groningen zijn o.m. geslaagd voor het Mulo-examen A N. J. Swart en J. K. v. d. Tuin, beiden alhier. De in een advertentie op de voorpagina aangekon- digde vergadering van de Be- grafenisver. «Slochteren", is voorloopig uitgesteld. INQEZONDEN. Nu meer dan ooit is de steun van U allen noodig voor de Tuberculosebestrijding, van elke richting. Dit kunt U gemakkelxjk doen, door aan ondergeteekende, Uw oud belastingplaatje of andere koperen voorwerpen te willen zenden, ailes heeft waarde, zoo kunt U allen op een gemakke- lijke manier mede werken aan een menschlievende taak. U M. R. dankende voor de verleende plaatsruimte. Sappemeer 1940. A. v. BUIZEN, Parkstraat 39. Oude rijwielplaatjes [bij vrachten, Schenken velen nieuwe [levenskrachten Wfl naderen weer de eerste Augustus, de dag, waarop de verwisseling van de oude rij wielplaatjes moet plaats heb ben. Wat zullen de bezitters met het voor hen waardeloos geworden plaatje doen De ongeveer drie millioen afgedankte exemplaren kunnen nog een goede plaats vinden, want U weet toch zeker, dat de Stichting „Steunfonds" van de Verenigirg tôt bevordering der belangen van tuberculose- patienten in Nederland zich reeds een tiental jaren beijvert om aile metalen, zoals plaat jes, ander koper, lood, tin, zink, zilverpapier, capsules van fles- sen, bruikbare luidsprekers en radiotoestellen in te zamelen, terwijl de baten ten goede komen aan on- en minvermo- gende tuberculose-lijders (lijd- sters, ongeacht kleur of rich ting? Ons comité, dat zich het lot van al dezen aantrekt, heeft dan ook gemeend het mooie werk te moeten steunen. Vandaar, dat z^ een beroep doet op onze bevolking om aile metalen voor het goede doel te offeren. Breng een en ander daar, waar deze raambiljetten hangen of aan onderstaand adres. Wij danken U reeds bij voor- baat Voor het comité: F. KRUIZE, Verl. Hoofdstraat 46, Hoogezand. R.H.B.S. Sappemeer. Toegelaten tôt le klasse: Bram Dontje, Agaat Geling, Jan Koelma, Jurriën Mulder, Tecla Mulder en Luitje Smid allen te Sappemeer. Titia Benninga, Hendrik Tille- ma, Kolham, Henk Eising, Hoogezand, Qerard Meijer, Slochteren. Tôt 2e klasse Aaldert Koerts, Zuidbroek. A. M. Smit*, D. Steenbeek, K. A. Tillema*, H. J. van der Werff, W.J. Willemsen, G. van der Woude. Afgewezen 3. Van II naar III A. M. M. Bodewes*, J. van Duljvendijk, J. J. Bennebroek Evertz (v.w.), H. H. Fikkers*, W. Hemmes (v.w.), T. Kuitse*, H. Neijt (v.w.), S. G- Perdon*, J. Schut, G. Smit, A. van Tienhoven, H. F. Tuin. Afgewezen 3. Van III naar IV H. Blijham, B. E. de Boer, J. W. Bronsema, A. G. G. Brouwer*, W. de Bruine, H. M. A. ^Fikkers, J. J. Homan, J. van Houtum, E. J. J. van Imhoff, G. J. E. Kra- nenborg*, A. Kuipers, M. J. Lucieer*, J. T. Mantel, H. H. Marring*, H. A. Pothoven (v. w.), E. Smit, H. M. Tuin, P. Weert (v.w W. A. Zielstra (v.w.). Afgewezen 2. Van IV A. naar V A M. J. Binnendijk, M. L. Façee Schaef- fer, F. Gôtte, K. H. Homan, L. Mensonides. Afgewezen 2. Van IV B naar V B: J. H. Geselschap, K. Hooites Meur- sing, J. Q. Huurnink, A. C. Korteweg, H. Rotteveel (v.w.), F. Smit, J. F. A. van der Werff, M. F. J. Westerling*. Afgewezen 1. zijn meisjes. Boekbespreking. HOE ZALDEZE OORLOG EINDIGEN Een belang- wekkende en actueele beschouwing op grond der voorspellingen van Michel Nostradamus. Uitg. W. J. Ort, 's-Graven- hage. De heer Nostradamus, dok- ter en toekomstvoorspeller, leefde van 1505 tôt 1566 in Frankrijk. Hij heeft veel ge- studeerd in de astrologie en aanverwante vakken en heeft volgens zijn eigen mededeelin- gen stemmen gehoord en vizioenen gezien. Op grond daarvan liet hij in 1555 het eerste deel ver- schijnen van een boek, bestaan- de uit duizend vierregelige verzen, waarin de toekomst van Europa tôt het jaar 3797 wordt voorspeld. Hij houdt zich daarbij niet aan de chrono- logische volgorde en spreekt in duistere beelden en termen. Vandaar, dat slechts wie vol- komen op de hoogte is van aardrijkskunde en geschiedenis en ook eenigszins de in dien tijd gebruikelijke termen ver- staat, den zin kan vatten. Onder degenen, die zijn werk hebben bestudeerd, is het Dr. de Fontbrune, die een uittrek- sel heeft gemaakt en van een commentaar voorzien. Zijn boekje is nu in het Neder- landsch verschenen. Nostradamus' voorspellingen voor onzen tijd ontleenen haar waarde aan het feit, dat in de jaren 1555 tôt 1940 er een aantal op waarlijk treffende wijze schijnen te zijn uitge- komen. Het is derhalve op- merkelijk, dat de huidige oorlog er in voorspeld wordt, evenals bijvoorbeeld de opkomst van een «Groote", waarmee dan kennelijk Hitler is bedoeld. Voorts wordt een enorme débâcle voor Engeland voor speld. Hoe men ook in het algemeen tegenover de waarzeggerij moge staan, de inhoud van het boekje is opmerkelijk en aile aandacht waard, voor wie zich interesseert voor de ge- beurtenissen van onze dagen. zeer duidelijk aangegeven, zoo- dat men onmiddellijk uitstekend georiënteerd is. De wetenschappelijke be- werking geschiedde door Drs. G. J. de Vries te Waalwijk; de uitvoering door de N.V. J. Smulders en Co., Den Haag. 't Is een verdienstelijk werk in aile opzichten. De wijze, waarop men in het bezit van deze uitvoerige en practische atlas kan komen, wordt per advertentie in dit nummer bekend gemaakt. Seizoen Bevorderd van I naar II J. Albers, M. A. Bijlholt*, H. D. Blaauw, A. M. C. Bodewes*, M. H. G. Fikkers* (v.w.). H. D. Hamming, J. J. M. Jansma*, S. H. Jonker, H. ten Kate, T, I. Parmentier, H. Poot, A. Smit*, Kostelooze Rijwlelmerken Evenals vorige jaren bestaat er ten Kantore van den Rijks- ontvanger te Hoogezand buiten de gewone Kantooruren gelegenheid tôt het aanvragen en afhalen van kostelooze j rijwielmerken en wel op 22, 23, 29 en 30 JnH, 5 en 6 Augustus des avonds van 6 tôt 8 uur, alzoo gedurende drie weken des Maandags en j des Dinsdags. Voor de gemeente - Zuidbroek zal bovendien door den Assistent-Dienstge- leider aldaar zitting worden gehouden in de school aan de Heiligelaan op 16, 18, 23 en 25 Juli van 6 tôt 8 uur 's jj avonds. ADVERTENTIEN. De op de voorpagina aan- gekondigde is Het Bestuur J. v. DIJK Johsz., Voorz. I. BOS. Secr. Penn. Dit is een gelegenheid, om voor weing geld een mooie Zomerhoed te koopen. Wij ontvingen ter kennis- making een zeer bijzondere Atlas van Nederland, ni. de z.g. King-Atlas, thans opnieuw bijgewerkt en belangrijk uit- gebreid. Naast de zeer duidelflke kaarten van de 11 provinciën, waarop grondsoorten, spoor- en tramwegen, enz. zijn aan gegeven, vindt men van elke provincie een verkeerskaart, waarop de verkeerswegen, ook de allernieuwste, voorkomen. Verder is er een uitgebreide wegenkaart van het Gooi, van de Graafschap Zutfen, de Ve- luwe en Zuid-Limburg. Voor den Watertoerist zijn er eveneens prachtige kaarten. Het Meren-gebied van Noord- en Zuid-Friesland en van het geheele gebied tusschen den Haag, Leiden, Gouda, Utrecht en Amsterdam. Op deze water- kaarten zijn ook de landwegen en (Fongers Fabrikaat) Nog groote collectie voorradig. Agent Martenshoek - Tel. 48. Ruime keuze in Voorgetekende Wol- en Handwerkhuis Wij brengen een keur- collectie Handtaschjes, Bezoektaschjes, Groote Beugeltassehen enz. enz. PORTEMONNAIES, MANICURES, ZAKTOILETS. Boldoot Eau de Colognes Martenshoek - Sappemeer Koopt prima bij Tel. 263 Sappemeer-Oost. HANDDOEKEN rood en bl. blok, gez. en gelust18,13'/2, 12'/î IOV2 INTERLOCK DIRECTOIRS Kinder I6V2 Dames 59 PYAMA'S Dames 1.19 Heeren 1.29 Kinder 49 KINDER LEDIKANTJES M. en z. afklap prijzen vanaf 6.40 THEEDOEKEN gez. en gelust 26, 22, 17«/a, 13'/a INTERLOCK HEMDJES Kinder 29 Dames 49 COCOSLOOPER 45 c.M. breed 59 per Meter. In aile breedtes voorradig. Waschtafels 1-pers. m. lade 4.98 BADDOEKEN met franje, flinke maten vanaf 14'/2 CORSAGES gebreid Kinder 24 Dames 39 TAFELZEIL Diverse dessins per Meter 69 WIEGEN Rietwagen vanaf 2.79 Afneemdoeken gez. en gelust, flinke maten 13'/2, ll'/a, 10'/2, 9Va FLANEL HEMDJES Kinder 24 Dames 39 VLOERZEIL gr. sortiment 183 cM. breed per Meter 1.19 Nachtkastjes met lade iets beschadigd prijzen 4.25 LAKENS Gefestonneerd of met zoom, 2-persoons 1.39, 1.19 1.04 Flanel Heerenhemden Lange en korte mouwen 1.09, 89, 59 KARPETTEN Axminster 11.989.25 Tapis Belge vanaf 4.98 VITRAGES en ETAMINES 32,24,18 per Meer HAN DWEEFSTCF per Meter 49 SLOOPEN Gefestonneerd, flink groot, zwaar katoen 39, 34, 32, 29 Nachthemden Gekleurd ling. Katoen groote sorteering. Spéciale aanbieding vanaf 69 LEDIKANTEN ijzer. 2-pers. m. matras 14.90 Houten 1- en 2-pers. vanaf 6.90 FLANELS Extra aanbieding Lila lijst per Meter 32 GRASLINNEN Extra aanb. 150 cM. per Meter 54 BSWW nie 0 Hensen

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2