Nu i Prim S. DE BEE» i t G. Groninger Jeaever Bran -SI28 TandaitsDflOIG Afwezig 1M0 WIERÏSSNâ Verlovings- en OndertroiwkaartBn Drukkerij KREMER «biii Sap 45, 65 et. J.KLIF Âanvang der TEEKENLtSSEN Ver. v. Plaatselijb Belangen hun BIDGLEUHIHGEN Seinigingsdienst B.-S. alléén np Donderdag, Vrijdeg en Zaterdag U m Vulkacf voor winl Chique Voor de Bekendmaking. m 1 Bewaar* Bitte KREM LAATST distributie bons Electriciteits- werken Jac. H. Fellinger 28, 29 en 30 September. wit te verven. MB êfllo w.o. met h geschikt vo< Kachelplate Franco lev< Hoogezc in Cartonve: Banketba Tel. 275 Tel. 274 Prima Wij leveren v( een itter goede Neemt oroef. Tel. 263 - S Hij was doodi nu dichtbij zijn, uur loopen. Als was, zou voorlc leden zijn. In E gezocht worden, lag voor de ha Belgische ^rens dichter bij de pl oogenblik van ve had. De buit w en hij was bijna i Bij zijn overhaas hoed achtergelai erin De krante gemaakt over he inbreker had me Dat was het had hij gedacht zullen komen. verspeeld had doc de kas aangespri valsheid in gesi was al erg genc van zaken. Maa: zou het einde zij De schemering hij kon niet verd dat hij had buitg durven uitgeven dat men hem her hij uitgeput van doffe berusting k DRAlSMA-vAN-VALKEnBUR Op bon van Uw dokter Welke zijn geldig? De met „8" genummerde dubbele bonnen van 30 Sept, t.m. 6 Oct. voor 2500 gram roggebrood of 2000gram ander brood. Deze bons blijven geldig t.m. 8 Oct. De met 7 genummerde bons blijven geldig t.m. 1 Oct. De bons 05 t.m. 12 van 24 Aug. t.m. 18 Oct. voor een 2 pond boter. Vetkaart. De bons 05, 06 en 07 van 24 Aug. t.m. 18 Oct. voor een '/2 pond boter. De bon 08 van 24 Aug. t.m. 18 Oct. voor een '/2 pond gesmolten spijsvet of boter. De bons 09, 10, 11 en 12 van 24 Aug. t.m. 18 Oct. voor een 'l2 pond boter met 10 cent reductie" per bon. De met „01. vleesch" ge- merkte bon van 23 Sept t.m. 29 Sept, voor 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rant- soen vleeschwaren. De met „01 worst, vleesch waren" gemerkte bon voor een rantsoen vleeschwaren. Bonnen uit deze période blijven geldig t.m. 6 Oct. Bon 15 van 9 Sept. t.m. 1 Nov. voor 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. Bon 28 van 9 Sept. t.m. 1 Nov. voor 100 gram maizena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 41 van 7 Sept. t.m. 4 Oct. voor 250 gram rijst of rijstemeel of rijstebloem. Bon 54 van 7 Sept. t.m. 4 Oct. voor 250 gram havermout of havervlokken of gort of grutten. Bon 71 van 7 Sept. t.m. 4 Oct. voor een '/2 pond tarwe- bloem of tarwemeel of rogge- bloem of roggemeel of zelf- rijzend bakmeel of boekweit- meel. Bon 73 van 31 Aug, t.m. 27 Sept, voor een '/2 pond koffie of een '/2 ons thee. Bon 104 van 25 Sept. t.m. 18 Oct. voor 150 gr. toilet- zeep (nieuwe samenstellingj of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep- vlokken of 250 gr. zelfwerkend waschmiddel of 200 gr. vloei- bare zeep. Bon 109 van 28 Sept. t.m. 25 Oct. voor 1 kilo suiker. Bon 116 (extra bonnen- kaartje) van 31 Aug. t.m. 31 Dec. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Petroleumzegel Période 6 van 9 Sept, t m. 3 Nov. voor 2 liter petroleum (alleen voor hen, die daarvoor vergunning hebben). VOOR naar Hoofdstr., Hoogezand, Tel. 155. Voor de cursus Voedingsleer welke Vrijdag 11 October begint hebben zich reeds bijna 20 dames aangemeld. Voor meer dan 20 dames is een spéciale toestem- ming noodig, welke eenigen tijd te voren moet worden aange- vraagd. De aangifte is nog open tôt en met Woensdag, evenwel moeten we de dames die zich boven 20 aanmelden voorwaar- delijk aannemen. De cursus zal gegeven worden op drie achter- eenvolgende Vrijdagen van half 3—4 in het lokaal der Kook- en Huishoudcursus Stationsweg 4 Hoogezand. De eerste les zal worden behandeld, wat volwas- senen en kinderen noodig hebben van de verschillende soorten voedsel, de tweede les zal een enkele menu's worden besproken en berekend en de 3e les zal gewijd worden aan de vitamines. De kosten bedragen 75 et. voor 3 lessen (hier is thee enz. inbegrepen.) Deze kosten moe ten bij de aangifte worden vol- daan. Na deze voedingsleer volgen Willen de dames die gevoelen voor een clubje Engelsch onder leiding van mevr. Oterdoom zich de volgende week aangeven bij mevr. Beukema Hoogezand. De uitgestelde provinciale ver- gadering wordt nu gehouden Donderdag 3 October in de bovenzaal van de Harmonie te Groningen. Leden, die deelnemen aan deze vergadering moeten hiervoor een uitnoodigingskaart afhalen bij de secretaresse. De agenda is onveranderd, evenals de tijd, n.l. 's morgens van 10.30—1 uur en 's middags van 2—5 uur. Dames, die interesse hebben bij het volgen van een korte kookeursus, aangepast bij de tijdsomstandigheden kunnen zich hiervoor opgeven bij een der bestuursleden. Wedstrijden voor morgen D.W.Z. Kwiek 1 (aanv. 2 uur) Kwiek 2—Kwiek 3 (aanv. 2 uur) Kwiek adsp.—Hoogezand adsp. (aanv. 4 uur) Opstelling Kwiek 1 H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus. B. Scholte, J. Kerdijk, G. Scholte. M. Scheen, Jac. Bodewes, G. Boekholt, B. Deiman, W. Gibcus. Reserve J. Scheen. Vertrek per fiets 12'/4 uur af Kl.meersterbrug. KWiek 2: H. Schomaker. Geling, G. Heller. H. Drent, J. Gibcus, M. Nagengast. J. Bakker, B. Scholte Jr., R. v. d. Werff, Lod. v. d. Werff, P. Deiman. Kwiek 3 F. v. d. Werff (aanv.). H. Bodewes, N. Mulder. P. Geling, N. Nagengast, B. Mulder. G. Scheen, G. Ruding, Chr. Meijer, H. Veerkamp, J. Stiekema. (costuum wit shirt, zoo moge- lijk zwarte broek). Kwiek adspiranten H. Bouman. H. Geling, B. Scholte. N. Wilbrink, Ph. Scheen, L. v. d. Werff. J. Scheen, Frits v. d. Werff, A. Deiman, A. Eissing, K. Stege. Reserve's D. Meints, W. Steen- huis, A. Teuben. De nieuwe leden en adspirant- leden, die nog geen foto ingele- verd hebben worden verzocht dit zoo spoedig mogelijk te doen. Wedstrijdprogramma voor Zondag 6 October: Kwiek 1Wildervank2 Kwiek 3Kwiek 2. Zondag 6 Oct. vieren we ons 10-jarig bestaan, 's avonds 7.30 uur in Hôtel Faber. We rekenen erop, dat al onze leden bij hun ouders en vrienden propaganda zullen maken, om dit feest te bezoeken. Ze zullen allen van harte welkom zijn. Pogingen worden gedaan om 's middags een veteranen-wed- strijd te organiseeren. Een tabakszak. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. De burgemeesters van Hooge zand en Sappemeer maken be- kend, dat de rijkscommissaris voor het bezette nederlandsche gebied bepaald heeft, dat aile in deze gemeenten gevestigde ver- eenigingen van personen (ver- eenigingen, bonden, organisaties en soortgelijke instellingen), als- mede aile stichtingen, zonder economisch doel, opgegeven moeten worden bij den procureur-generaal, fungee- rend directeur van politie te Leeuwarden. De verplichting tôt het doen der opgaaf rust op het bestuur of, bij ontstentenis daarvan, op hem, die met de dagelijksche leiding belast is. Ontbreekt ook deze, dan dient de opgaaf te ge- schieden door dengeen, die de belangen van de vereeniging of stichting waarneemt. De opgaaf moet geschieden door het indienen van een inge- vulde vragenlijst en een vermo- gensstaat. Deze stukken in duplo in te dienen. Twee exemplaren der statuten daarbij over te Ieg- gen. De daturn, waarop voormelde formulieren op degemeentesecre- tarieën verkrijgbaar zijn, zal na- der bekend worden gemaakt. Tôt nader order mag over be- standdeelen van het vermogen der vereenigingen of stichtingen slechts worden beschikt voor zoover dit voor de loopende zaken en voor het vereenigings- leven noodzakelijk is. Verder mogen rechtshandelingen wor den verricht of verklaringen worden afgegeven, waardoor op eenigerlei wijze over bestand- deelen van het vermogen wordt beschikt of verplichtingen daar- toe in het leven worden ge- roepen. Overtreding der voorschriften wordt gestraft met gevangenis- straf van ten hoogste twee jaar en met geldboete van ten hoogste twee duizend gulden of met een dezer stroffen. De Burgemeesters voornoemd J. TUIN A. JONKEREN. SAPPEMEER 20—26 Sept. Geboren Siert. z.v. Weardus Bijlsma en Pietertje Leeuwerink. Ondertrouwd Fiiippus Wiitjer, oud 29 j., en Lammechiena Schot- horst, oud 25 j beiden van Sappemeer; Berend Koning, oud 29 j., en Marchina Teunis, oud 24 j., beiden van Sappemeer. HOOGEZAND 20—26 Sept. Geboren Harmanna, d. v. Harm Klok en AlberdinaMoorlag, Windeweer; Eltje Harmanna, d. v. Drewes H de Raad en Diena Gr. Thiessens, Hoogezand. Ondertrouwd Pieter H. Them- men, Zuidbroek en Hillechien H. Rijkens, Hoogezand Wicher Gerh. Swart, Martenshoek en Bernardina Harm. Teuben, Fox- hem Hendrik Schut en Wijtske van Doezum, beiden van Wes- terbroek. Hg. Jan Klinkhamer, Zuidlaren en Jantje Struik, Mar tenshoek, onl. te Baarn. Gehuwd Klaassienus Winkel en Fennegien E. van Duinen. Overleden Annegine Kruit, oud 5 maanden, d.v. Egge Kruit en Albertje van Kalsbeek. SLOCHTEREN 19-25 Sept. Geboren Anno, z.v. W. van Bruggen en W. Sap, Schildwolde; Gerhardina Wubbechina, d.v. A. Woltjer en T. van der West, Siddeburen Klaas Harm, z.v. J. Veltman en J. Kuipers, Harkstede Marieke, d.v. S. Buitenkamp en W. Jager, Slochteren Gepkina Saardina Alberdina, d.v. G. van Bergen en J. van Dijken, Schild wolde Afien Geertruida, d.v. T. J. Waijer en P. Brink, Harkstede Dirk Klaas Bernhard, z. v. J. Bouwman en G. ter Laan, Schild wolde. Ondertrouwd j. Freije, 28 j., en J. Mekkes, 24 jbeiden van Harkstede. Overleden Albertha Herrnan- na Bron, oud 53 j.., weduwe van C. Briek, Siddeburen. Predikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. C. A. Schenk. Donderdag 3 Oct. 's avonds 8 uur in de Kerkekamer worden aile catechisanten verwacht ter bespreking der uren. Hoogezand geen dienst. (vac.) Kielwindeweer: geen dienst. Kropswolde v. m. 10 uur, ds. D". Bender. Westerbroek v. m. 10 uur, de heer Kraima. Middelbert v. m. 10 uur, ds. Wasch. Harkstede-Scharmer v,m. 9.30 uur, ds. Smids. Kolham n. m. 2.30 uur, ds. Greeven (afscheid). Slochteren v.m. 9.30 uur, ds. Kwint. Schildwolde: v. m. 9.30 uur, ds Zuiderduyn. (Voorb. H.A.) Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek v. m. 9.30 uur, ds. van Ruitenberg. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur, de heer C. L. Verbaas theol. stud. van. Heiligerlee en n.m. 5 uur, de heer M. J Geert- sema theol. stud. van Midwolda. Schaaphok: v. m. 10 uur, de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, diensten 's av. 7.30 uur, Jeugddienst. Foxhol v.m. 9.30 uur en n.m. 6 uur, Evang. Wolters; 's av. 8 uur, Jeugddienst. Leger des Heils. Hoogezand Van Royenstr.: v.m. 10 uur, Heiligingsdienst; n.m. 7 uur, Verlossingsamenkomst. Sappemeer. Bij den landbou- wer Kuitse in het Oosteinde, alhier, heeft iemand deze week 's avonds een bezoek gebracht aan de boomgaard. Na een hoeveelheid ooft te hebben ge- plukt waarbij zelfs een emmer dienst deed, heeft hij dit ooft, overgelaten in zijn fietstasch om vervoigens koers te zetten naar Hoogezand. Een jongen volgde hem, doch op de Werf- kade, aldaar, raakte deze het spoor kwijt. Ook konijnen zijn hier reeds buitgemaakt. Hoogezand. Geslaagd voor het le gedeelte notariaat de lieer H. Bouman, alhier. Mej. J. Zorge onderwijzeres aan de komschool, alhier, komt als no. 3 voor op de voordracht voor onderwijzeres aan een o.l. school te 's Gravenhage, Kielwindeweer Zooals bekend» is indertijd aan K. Kl., caféhouder» alhier, zijn vergunningsrecht door B. en W. van Hoogezand ont- nomen en hetbordje „vergunning" verwijderd. Beroep bij Ged. Staten had voor hem geen succès en daarom had hij het hoogerop gezocht bij de Kroon. Overeen- komstig het advies van zijn advocaat, zooals hij althans be- weerde, ging hij in deze période door met het tappen van alcohol- houdende dranken. Dit bieek, toen aan een veldwachter in burger heel gewoon na bestelling en een glas bier en een borreltje werd getapt. Gevolg proces- verbaal en in beslagname van een groote voorraad verschillende dranken. De zaak heeft Donderdag op- nieuw gediend bij deArr. Recht- bank in Groningen. Eisch be- vestiging van het vonnis en verbeurtverklaring der dranken. Tôt de eerste klasse der Rijkslandbouwschool te Veendam zijn o.m. toegelatën: H. F. Feddes, alhier en M. Lambers te Borger- compagnie. Toen Woensdagavond te ongeveer 10 uur de vrouw van den arbeider N. Niemeijer, alhier, nog even in het achterhuis ging, voordat ze zich ter rustegingen begeven, kwam ze tôt de ont- dekking, dat buiten een man op zijn hurken met behulp van een lucifers loerde in het konijnen- hok. Ze waarschuwde dadelijk haar man en deze ging er on- middelijk op af. Te laat. De konijnenliefhebber, die blijkbaar font had geroken, had zich uit de voeten gemaakt, zonder eenig spoor achter te laten. Westerbroek. Hendrik H. is aan de reChtbank te Groningen veroordeeld tôt één jaar gevan- genisstraf zooals de Officier had geeischt. De duur van voorarrest werd echter in mindering ge bracht. Zooals gemeld, had hij terechtgestaan wegens diefstal door middel van inklimming. Kolham. Hier zijn al weer een paar personen, door een procèsverbaal aan het verstand zijn gebracht. dat ze de ver- duisteringsvoorschriften nauw- lettend hebben op te volgen. Ditzelfde dure lesje werd iemand gegeven, die een tweetal contrô leurs van den luchtbeschermings- dienst lastig viel. Slochteren. Reindert v.d. W., alhier, die voor de Arrond. Rechtbank te Groningen heeft terecht gestaan, terzake bedrei- ging met doodslag en mishande- ling, is overeenkomstig den eisch veroordeeld tôt 10 maanden ge- vangenisstraf. Zuidbroek. Na eerst onder schapen te hebben huisgehouden, hebben bloeddorstige lionden iiier thans slachting gehouden onder de konijnen. Van den heer H. was een hok, dat hij veilig reken- de, gewoon opengereten en van de vier konijnen lagen er drie dood in het hok en de vierde was bijna geheel opgevreten. In enkele dagen tijds zijn hier een 40' tal konijnen aan de bloeddorst van honden ten offer geyallen. De daders zijn nog zoek. Geen aardappeldistributie. Publiek wordt aangeraden aankoopen te beperken. Het Rijksbureau voor voedsel- voorziening in oodogstijd deelt het volgende mede. Het is gebleken, dat ondanks de herhaalde geruststellende mededeelingen door de over- heid inzake de aardappelvoor- ziening gedaan, er toch weer steeds opnieuw ongerustheid bij de bevolking ontstaat. Er wordt daarom nogmaals met nadruk verklaard, dat de overheid volstrekt geen plan- nen heeft om tôt distributie van aardappelen over te gaan. Inmiddels heeft deze onge rustheid belangrijke nadeelen ten gevolge. Door de groote vraag van het publiek wordt de handel ernstig ontwricht en kan af en toe in sommige plaatsen niet dagelijks voldoende aan de vraag worden voldaan. Dit heeft dan weer toenemende ongerust heid ten gevolge. Verder worden op het oogenblik door particu- lieren op onoordeelkundige wijze en op volstrekt ongeschikte plaatsen aardappelen opgeslagen. Het gevaar is zeer groot, dat een groot deel van deze voor- raden zal bederven. Hierdoor worden niet alleen de eigenaren van deze aardappelen benadeeld, maar bovendien zou op den langen duur de aardappelpositie ten gevolge hiervan veel ongun- stiger kunnen worden. Het publiek wordt daarom nogmaals met nadruk verzocht, niet meer aardappelen op te doen, dan voor geregeld ge- bruik noodig is. Inmiddels worden door de overheid maatregelen voorbereid om bij voortduring goede aard- appelvoorziening te waarborgen. Het afleveren van aardappelen wordt onder toezicht gesteld van de Nederlandsche Akkerbouw- Centrale en de provinciale voed- selcommissarissen. Dit toezicht dient om onder aile omstandig- heden, de consumptie in het geheele land voortdurend tegen redelijke prijzen van de noodige aardappelen te kunnen voorzien. Daarom ook worden de voor- raden in de buurt van de groote steden vastgesteld. In afwachting van deze rege- ling, welke zeer binnenkort in werking zal treden, is inmiddels door de Nederlandsche Akker- bouw-Centrale bepaald, dat met ingang van heden o.a. het afle veren door telers van aile soor ten aardappelen uit de Haarlem- meerpolder, de IJpolders, de Wijkerineer-, Spaarndammer- en Houtakkerpolders, van het eiland IJselmonde en het vaste- land van Zuid-Holland is ver- boden. Deze maatregel is uitslui- tend genomen om een einde te maken aan de wilde. jacht naar aardappelen, welke de inwoners van Amsterdam en Rotterdam sinds enkele dagen in de omge- ving van die steden hielden. Inmiddels zal voortdurend ge- zorgd worden voor ruimere aan- voer van aardappelen in de groote steden. De overheid vertrouwt, dat het publiek zoo verstandig zal zijn, de aankoopen tôt nor- malen omvang te beperken. Moeht dit niet het geval blijken te zijn, dan zal de aflevering aan particulieren noodgedwon- gen worden beperkt, terwijl desnoods de voorraden van particulieren in beslag worden genomen. Het verkrijgen van een Winterjas of Wintermantel. De secretaris-generaal, waar- nemend hoofd van het Départe ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt het volgende bekend Iedere houder of houdster van een textielkaart kan tegen inle vering van een heerencostuum, een wollen deken, een winter mantel of een winterjas (dames, heeren (of kinder) bij een daar voor ter plaatse aan te wijzen kleeding-comité onder overgave van bon A der textielkaart een bewijs in ontvangst nemen, waar op de winkelier gerechtigd is een winterjas, wintermantel of de stof daarvoor bestemd, af te leveren, terwijl de winkelier bij deze levering, behalve het inle- veringsbewijs, tevens de bon AA van de textielkaart in ontvangst moet nemen. De inlevering van de genoemde textielgoederen dient te geschieden voor 18 Oc tober a.s. Het in te leveren kleedingstuk moet in goeden staat verkeeren terbeoordeeling van hetkleeding- comité, hetwelk de eisch kan stellen, dat het kleedingstuk che- mîsch gereinigd is. Wanneer de goederen bij het kleeding-comité ter plaatse inge- leverd zijn, zal dit comité de beschikbare kleeding gratis uit- reiken na 13 October a.s. aan een deel der bevolking, dat hier- aan de meeste behoefte heeft. Degene, die een gebruikt klee dingstuk ontvangt, moet daarvoor de bonnen A en AA van de textielkaart in te leveren bij dit comité. Prijzen mogen worden verhoogd. De secretaris-Generaal, waar- nemend hoofd van het Départe ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van het Dépar tement van Landbouw en Vis- scherij, deelt in verband met de toepassing van de prijsbeschik- king 1940 no. 1 n naar aanleiding van de wijziging in de omzet- belasting in het bijzonder invoer- recht welke met ingang van 1 October 1940 in werking treden, mede, dat de verkoopsprijzen met het tengevolge dezer wijzi ging meer aan belasting te be- talen bedrag mogen worden verhoogd, voor zoover niet op grond van de bepalingen der wet op de omzetbelasting de ver plichting bestaat de belasting afzonderlijk in rekening te bren gen. Zij die goederen met verhoogde belasting inkoopen, mogen het in verband hiermede door hen meer betaalde bedrag, hetzij afzonderlijk, hetzij in hun ver- koopprijzen door bereken. Bij het in rekening brengen der verhoogde belasting mogen naar regelen van goed koopmans- gebruik, noodzakelijke afrondin- gen worden toegepast en gemid- dclden worden aangenomen, mits aannemelijk kan worden gemaakt, dat het totaal bedrag der in rekening gebrachte belasting niet te boven gaat. Tegen hen, die van de hier- boven verleende faciliteiten op eenigerlei wijze misbruik maken zal ten strengste worden opge- treden. Nieuwe postzegels Bij beschikking van de secre taris-generaal van het Départe ment van BinnenlandscheZaken is in het in de loop van deze week verschenen verordeningen- blad gepubliceerd, dat de thans geldige gewone postzegels van de waarden van 5 cent en hooger vervangen zullen worden door nieuwe zegels, waarop alleen de waarde aanduiding zal voor- komen. De contrôle op de legitimatieverplichting. Uit de verordening no 129/40 van de secretarissen-generaal van Binnenlandsche Zaken en Justitie blijkt, dat behoudens voor de Wadden-eilanden en in het kust- gebied, waar de verplichting in- gaat op 1 October, de contrôle voor het overige deel van Neder- land niet zal worden uitgeocfend voor 1 November 1940. Advertentieën. Hoofdstraat 32 Hoogezand Tel. 407. Donderdag 3 Oct. Architect Hoofdstraat 51, HOOGEZAND. Kiel-Windeweer. De rechthebbende ingezetenen worden beleefd verzocht in ver band met de verduistering, ter voorkoming van ongelukken Namens het Bestuur, R. O. KRUIZINGA, Secr. De Directie der maakt hiermede bekend, dat zij door gebrek aan benzine genood- zaakt zijn voortaan hun Aborïné's bezoeken. Reinigingsdienst „H.-S." Voor naar 1 nie Élllti Nooi SAPPEM EE LEEUWARDEN Broodbonboekje. Boterkaart. Vleeschkaart. Algemeen Distributiebonboekje. Scheerzeep. Petroleum. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. 4 aanpassingslessen in koken. Bond van Plattelandsvrouwen. Afd. H.-S. Officieele Mededelîng. „K Wi E K" Officielle Publicatie Gevonden voorwerpen. Verplichting voor veree- nigingen van personen en stichtingen zonder economisch doel vôor 10 October a.s. Burgerlijke Stand. ZONDAG 29 Sept. 1940. Plaatselijk Nieuws. Door inlevering van heeren- costuum, wollen deken, win termantel of winterjas op Bon nen A en AA van de textiel- kaart. Doch alleen met het bedrag der nieuwe om- zetbelasting. Alleen waardeaanduiding zeer binnenkort

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2