Broii km m\ï Waa E. H Hed. Herv. Gemeente Allé Gatechisanten Dagelijks Geopend lw WIINGER I. J. ,.\v Het Bestuur der Handelsvereeniging „H.T Omzetbelasting De bi J.K van 2 tôt 3 uur. Zn„ Voo 45,6 Spaarbank Plaatselijk Nut Advertentiën HAMMINGA, wr distribuée bons Sappemeer. Koopt thans Afd. KRUIDENIERS. 0 0 Dit geldt niet voor Roomboter. Kilo's bekers 35 cent. 18 cent. in Ca Ba Tel. 27' Pri Wij le eea titei brengt ter niet gt binnen daar hij ni schappij is Binnen kunnen nie ongekend hc <3 Noorderst Julie, weet Mevrouw s in de kamer i Barty En in wat als een kerkr, Hij licht i maar zal er v hij kan het ni boontje komt Ze beet zic Dat was nu zelf, want Juli paald een zw; zij had het wi nog zoo geslo Maar in h£ Gaston, dat h toe was Die Zes jaren w er-vandoor g zijn broer, wit in de firma, geerfd hadden, Van de beide eenige jaren c het werk deed Gaston hield Eenige jaren toen verdween som gelds. Maurice narr zich, betaalde Gaston benadi Welke zijn geldig? De met „9" genummerde dubbele bonnen van 7 Oct. t.m. 13 Oct. voor 2500 gram roggebrood of 2000 gram ander brood. Deze bons blijven geldig t.m. 15 Oct., met dien verstande, dat zij 14 en 15 Oct. niet gebruikt mogen worden voor het betrekken van brood in hôtels, restaurants e.d. De met 8 genummerde bons blijven geldig t.m. 8 Oct. Boterkaart. De bons 05 t.m. 12 van 24 Aug. t.m. 18 Oct. voor een Pon<i boter. Vetkaart. De bons 05, 06 en 07 van 24 Aug. t.m. 18 Oct. voor een '/a pond boter. De bon 08 van 24 Aug. t.m. 18 Oct. voor een [/2 pond gesmolten spijsvet of boter. De bons 09, 10, 11 en 12 van 24 Aug. t.m. 18 Oct. voor een '/2 pond boter met 10 cent reductie per bon. Vleeschkaart. De met „03. vleesch" ge- merkte bon van 7 Oct. t.m. 13 Oct. voor 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rant- soen vieeschwaren. De met „03 worst, vieesch waren" gemerkte bon voor een rantsoen vieeschwaren. Bonnen uit deze période blijven geldig t.m. 20 Oct., met dien verstande, dat zij gedurende de week van 14 t.m. 20 Oct. niet gebruikt mo gen worden voor hg,t betrek ken van vleesch of vieesch waren in hôtels,restaurants ed. Het rantsoen vieeschwaren, dat per bon kan worden ge- kocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worst soorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bluedworst. Bon 15 van 9 Sept. t.m. 1 Nov. voor 100 gram macaroni of vermicelli of spaghetti. Bon 28 van 9 Sept. t.m. 1 Nov. voor 100 gram maizena of griesmeel of puddingpoeder. Bon 76 van 5 Oct. t.m. 1 Nov. voor 250 gram rijste- meel.of rijstebloem. Bon 77 van 5 Oct. t.m. 1 Nov. voor 250 gram haver- mout of havervlokken of gort of grutten. Bon 78 van 7 Sept. t.m. 1 Nov. voor een '/a pond tar- webloem of tarwemeel of rog- gebloem of roggemeel of zelf- rijzend bakmeel of boekweit- meel of gruttenmeel (z.g. ge- mengd meel). Bon 104 van 25 Sept. t.m. 18 Oct. voor 150 gr. toilet- zeep (nieuwe samenstellingj of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep- vlokken of 250 gr. zelfwerkend waschmiddel of 200 gr. vloei- bare zeep. 25 Oct. voor 1 kilo suiker. 8 Nov. voor een 2 pond kof- fie of een 3/4 ons thee. Bon 116 (extra bonnen- kaartje) van 31 Aug. t.m. 31 Dec. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Petroleumzegel Période 6 van 9 Sept, t m. 3 Nov. voor 2 liter petroleum (alleen voor hen, die daarvoor vergunning hebben). Neem Tel. 2( Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Voor de cursus in Voedings- leer welke a.s. Vrijdag begint is toestemming verkregen, ook al nemen hieraan meer dan 20 dames deel. Het aantal deelneemsters is inmiddels ook reeds tôt 25 ge- stegen. De cursus wordt gegeven op 3 achtereenvolgende Vrijdagen van half 3—4 uur in de lokalen der Kook- en Huishoudcursus, Stationsweg 4, Hoogezand, door Mevr. Beukema, Hoogezand. De dames worden verzocht potlood en papier mee te brengen. Na dezen cursus volgt een aanpas- sing cursus koken door Mej. de Langen Kook- en Huishoudleera- res wonende te Sappemeer. Heeft één onzer leden ook een 2 persoons ledikant, dat zij wel zou willen verkoopen. Erisn.l. iemand die zelf een 2 persoons matras heeft gemaakt, maar er geen ledikant bij heeft, aanmel- ding gaarne bij de secretaresse. Wedstrijdprogramma voor morgen Kwiek 1—Wildervank 2 (aanvang 2 uur) Kwiek 3Kwiek 2 (aanv. 12.30 uur) Veteranen elftal A—Veteranen elftal B. (aanvang 4 uur) Opstelling Kwiek 1 H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus. J. Bodewes, J. Kerdijk, B. Scholte. G. Boekholt, M. Scheen, B. Wilbrink, B. Deiman, W. Gibcus. Kwiek 2 H. Schomaker (aanv.). P. Drent, G. Heller. J. Geling, J. Gibcus, M. Nagengast. J. Bakker, B. Scholte Jr. R. v. d. Werff, J. Scheen, P. Deiman. Kwiek 3 F. v. d. Werff (aanv.). H. Drent, H. Bodewes. B. Mulder, N. Nagengast, P. Geling. G. Scheen, L. v. d. Werff, N. Mulder, H. Veerkamp, J. Stiekema. (3e elftal, wit shirt, zwarte broek) Opstellingen der Veteranen- elftallen. Veteranen A (wit shirt, zwarte broek). A. Bouwma. W. Pol, H. v. d. Werff. P. Galdermans, H. Breurken, Théo Mulder. Joh. Huizing, Léon. Mulder, G. Suurmeijer, G. Heikens, R. Boekholt. Veteranen B (geel shirt, witte broek) A. Meijer. J. Timans, W. Nolden. J. Kroon, G. Ruding, B. Kleine. H. Koeneman, L Scheen, W. Hanekamp, W. Scholtens, H. Gibcus. Scheidsrechter J. W. Koeneman. Wedstrijdprogramma voor Zondag 13 October 1940: Wildervank 2—Kwiek 1 (aanv. 3 uur.) Kwiek 2— Siddeburen 2 Zuidbroek 3— Kwiek 3. Hoogezand adsp.—Kwiek adsp. Op de Dinsdagavond gehouden bestuursvergadering werd het bestuur als volgt samengesteld voorzitter G. Ruding, secretaris M. Nagengast, penn.esse Annie Nagengast, bestuursleiderszonder spéciale functie N. Scheen, Jac. Koeneman, W. Hanekamp, mej. Trui Boekholt, G. Heller en j. Kerdijk, Het nieuwe bestuur rekent op de medewerking van aile leden vooral inzake het aanwerven van nieuwe leden. Het lesuur voor de kleuters blijft voorlopig ongewijzigd op Vrijdagavond 4.30-5.30 uur. Voor het voort bestaan van deze af- deling is grotere deelname echter een eerste vereischte. Aangifte kan op de les geschie- den. Onze zustervereen. Kwiek geeft morgenavond een feest- avond in het Hôtel Faber, aanvang half acht precies. We wekken onze leden op deze feestavond te bezoeken en wensen hun veel plezier. De Secretaris M. Nagengast. Een lage jongensschoen. Fietsplaatje in etui. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. De Burgemeester van Hooge zand brengt hierbij ter algemeene kennis, dat gelegenheid tôt kos- telooze Inenting wordt gegeven op Woensdag 23e October 1940, des namiddags te drie uur, in de onderstaande o.l. scholen 1. Kielsterstraat voor de o.l. scholen Hoogezand, Hoofdstraat, Kielsterstraat, Boven- Kalkwijk, bijzondere lagere school en bewaarschool te Hoogezand, Stationsweg 2. Martenshoek voor de o.l school en bewaarschool aldaar. 3. Foxhol, voor de o.l. school en bewaarschool aldaar 4. Kropswolde, o. 1. school aldaar 5. Westerbroek, o. 1. school aldaar, en 6. Kiel-Windeweer o.l. school en bijzondere lagereschool aldaar. Het is aan te bevelen kinderen beneden het jaar reeds te laten inenten. Verzoeke hettrouwboekje, der ouders of een geboortebewijs mede te brengen. Hoogezand, 5 October 1940. De Burgemeester voornoemd J. TUIN. SAPPEMEER 27 Sept.-3 Oct. Geboren Jakob, z. v. Klaas Akkerman en Tallechien Venema; Grietje, d. v. Fokko Brink en Hillechien de Boer; Jan, z. v. Berend Kremer en Boukje Coen- raads Dirkje, d. v. Hendrik Veenstra en Eva Oosterwijk. Ondertrouwd Abraham Balle- ma, oud 23 jaar en Roelfina de Jonge, oud 22 jaar, beiden van Sappemeer, Getrouwd Albert van der Warf en Hillechien Klatter, beiden van Sappemeer. Overleden Jan Roelfsema, oud 33 jaren, echtgenoot van Trientje Baptist. HOOGEZAND 27 Sept-3 Oct Geboren Geert, z. v. Jan Wijchers en Beika Uchtman, KieljJohannaJacoba, d.v. Wieger Binnerts en Minke Cornel, Win- deweer Arend, z.v. Derk Meijer en Johanna E. Alberts, Hooge zand; Jurrendina, d. v. Ikko de Vries en Katharina Nie, Wester broek. Ondertrouwd Abraham Bal- lema, Sappemeer, onl. te Hooge zand en Roelfina de Jonge, Sappemeer Jan Homan, Gronin- gen en Pieterke Prins, Martens hoek, onl. te Groningen Johan- nes Theodorus Suurmeijer, Fox- holsterbosch en Elisabeth Joh. M. Bodewes, Groningen. Getrouwd Jan Douma en Klaske van der Lei Wirtje Nieuwbeerta en Afina Reinders. Overleden Aaltje Zuuroverste, oud 79 jaren, weduwe v. Egbert Menzinga Hendrik Kors, oud 53 jaren, echtgenoot van Anne- chien Lamein. SLOCHTEREN 26 Sept.-2 Oct. Geboren Riekert, z.v. H. Prins en H. Mossel, Slochteren Hen drik Harm, z.v. H. Bijleveld en A. Knol, Kolham Wijke, d. v, J. van der Laan en P. Puister, Slochteren Kornelia Geertruida, d v. P. Folkersma en F. C. Apol, Lageland Hinderika, d.v. B. van Loenen en A. Borgers, Hamweg Teupken, d.v. J. Bisschop en E. B W. Burema, Kolham. Getrouwd W. Keizer en J. Drewel, beiden van Siddeburen. Overleden Jakobje Zantjer, oud 84 j., weduwe v. E. Doorn- bos, Schildwolde; Jantien Schut, oud 76 jweduwe v. H. Buiten- kamp, Slochteren. Predikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Hoogezand: v. m. 10 uur, ds. D. Bender v. m. 11.15 uur Zondagschool. Kielwindeweer v. m. 10 uur, ds. Wasch. (Coll.). Kropswolde geen dienst. Westerbroek n. m. 2.30 uur, de heer Kraima. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. (Doop). Middelbert: v. m. 10 uur, de heer Kraima. Kolham v. m. 9.30 uur, Candidaat Schock. Slochteren v.m. 9.30 uur, ds. Kwint. (Doop). Schildwolde v. m. 9.30 uur, ds. Zuiderduyn. (H.A.) Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek v. m. 9.30 uur, dr. Glas. Doopsgez. Gem. Sappemeer: n. m. 3 uur, ds. Dufour. Geref. Kerk. Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur, de heer F. Faber. Schaaphok: v. m. 10 uur, de heer Blaauwwiekel. Vroombosch n. m. 3 uur, de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9 uur en n.m. 4 uur, ds. B. Brandt Doop en Avondmaal ;'s av. 7.45 uur, Jeugddienst. Foxhol v.m. 9.30 uur en n.m. 9 uur, Evang. Wolters 's av. 8 uur, Jeugddienst. Leger des Heils. Hoogezand Van Royenstr.: v.m. 10 uur, Heiligingsdienst n.m. 7 uur, Verlossingsamenkomst. Sappemeer. Aan den heer L. Smid, alhier, is op zijn ver- zoek na 18 jarigen diensttijd eer- vol ontslag verleend als leeraar aan den Handelscursus, instituut van de Vereeniging „Tot Plaat selijk Nut" te Hoogezand-Sappe- meer. Tôt zijn opvolger is tijdelijk benoemd de heer W. Koelma, alhier. Tôt bestuurslid van den nieuwen Bond van Begrafenis- vereenigingen, Zaterdag j.l. te Groningen in een vergadering, bezocht door afgevaardigden van 35 begrafenisvereenigingen opge- richt met ruim 10 000 leden van 28 vereenigingen, is ook benoemd de heer A. J. C. de Wit, alhier. Een 70 tal leden had ge- volg gegeven aan de uitnoodiging van het bestuur van de Handels- vereeniging „H.-S." tôt het bij- wonen eener algemeene leden- vergadering, die Donderdagavond onder voorzitterschap van Mr. Dr. J. H. Bast in het Bontehuis is gehouden. Nadat de voorzitter had mede gedeeld, dat zich behalve de kruideniers zich thans ook de leden van de textielbranche had den gegroepeerd tôt een afzon- derlijke afdeeling met eigen be stuur, waarvan de aanwinst van in totaal een 40 tal leden het gevolg was geweest en boven- dien, dat in afwachting van de in het laatst dezer maand te houden jaarvergadering op deze bijeenkomst alleen zou worden behandeld wat van actueel be- lang moest worden geacht, kwam het eerst de winkelsluiting aan de orde. Na ampele bespreking werd deze, met uitzondering van een enkele groep de kappers, tôt 15 Oct. vastgesteld op 7 uur en daarna tôt 1 Nov. op 6'l2 uur. Met algemeene stemmen besloot de vergadering met ingang van 1 Jan. a.s. de spaarzegels af te schaffen. Ten aanzien van 't korting- systeem, bijv. voor ambtenaren, deelde de voorzitter mede, dat een provinciale actie, hiervoor indertijd gevoerd was afgestuit op de Gron. Winkeliersvereeni- ging. Het bestuur kreeg opdracht om zich opnieuw met deze ver eeniging in verbinding te stellen. Ten slotte worden door den voorzitter waardevolle inlich tingen verstrekt over de toepas- sing der Wet op de Omzetbe- lasting. Op voorstel van B. en W. heeft de raad dezer gemeente gisteravond o.m. besloten om uit den dienst 1940 gelden uit te trekken voor den bouw van a. een school voor l.o., Wes- terschool (f 80.000) b. een gymnastieklokaal (f 40.000) en c. een tuinbouwschool (f 12.500) en de kosten t z. t. te be- strijden uit een geldleening. Hoogezand. B. en W. van Groningen stellen voor tôt over- dracht van de Molensloot, alhier, tegen een koopsom van f 1.— Martenshoek. Van Bodewes' Scheepswerven, alhier is met goed gevolg te water gelâten het motorkustschip „Spes" groot 350 ton D. W., onder klasse Brit. Corporation en Scheepvaartin- spectie in aanbouw voor den heer F. Feenstra te St. Philips- land. Het zal van een 4 cyl. 195 P.K. Bolnes-motor worden voorzien. Slochteren. De gemeente- rekening over 1939 wijst de vol- gende eindcijfers aan Gewone dienst. Ontv. f 587 951,73, uitg. f 598420.17, nad. saldo f 10468.44. Kapitaaldienst. Ontvangsten f 388291.84, uitg. f 438573.23, nad. saldo f 50281.39. Mr. E. J. Thomassen Thuessink van der Hoop van Slochteren heeft deze week in de raadszitting medegedeeld, dat hij wegens het bereiken van den 65 jarigen leeftijd tegen 1 Dec. a.s. als burgemeester ontslag heeft gevraagd. Siddeburen. Benoemd is tôt onderwijzer aan de o. 1. school, alhier, de heer A. Vink, alhier. Sedert den tijd, dat de aardap- pel een belangrijke plaats heeft ingenomen in de volksvoeding, d.i. vooral na de hongerjaren van 1740—1772, is men voortdurend bezig geweest met de verbetering van de cultuur van dit vooraan- staande landbouwproduct. Onder de meest bekende kweekers neemt wijlen de heer G. Veen- huizen van Sappemeer een eerste plaats in, waarvan als bewijs moge dienen, dat onze landbouw aa-n hem ruim negentig aardap- pelsoorten dankt, die hij door kruisingen tôt stand bracht. Veel van die soorten, die versleten raakten, zoodat de cultuurresul- taten niet meer voldeden, zijn gegaan, maar stand heeft gehou den tôt heden de „Eigenheimer", die in 1890 door den heer G. Veenhuizen op de markt is ge- bracht, welken hij had verkregen door zaadkruising van Blauwe Reuzen en Franschen. Dit nieuwe product was bestemd als opvol ger van de „Jammen", die om- streeks 1850 hun debuut op de Nederlandsche tafel maakten, doch allengs „op" geraakten. De eerste resultaten van „De Eigenheimers" bleken niet slecht te zijn, wat blijkt uit het Land- bouwverslag van 1903, waarin wordt medegedeeld „De Eigen heimers, waarvan men zegt, dat zij de aardappelen van de toe- komst zijn, leverden een vrij aanzienlijk beschot, tôt 200 h.l. marktwaar toe en ze waren f 3.25 f 3.50 waard. Welnu, deze soort heeft hoe langer, hoe meer een hoogere vlucht genomen en vond groote waardeering bij telcrs en consu- menten beide. De landbouw- opbrengsten zijn opgevoerd tôt 500 600 H.L. per hectare een zwaarder bemesting van het land en de goede gezondheidstoestand van het gewas hebben hiertoe medegewerkt. Want, al behoort de Eigen- heimer tôt de oudste soorten, aldus de landbouwverslaggever in de Telegraaf, waaraan wij in hoofdzaak een en ander ont- leenen, zijn gezondheidstoestand is nog best. Het is de aardappel van den stevigen kleigrond, die de zorg waard blijkt te zijn. De Friezen kennen de Eigen heimers als Borgers of Borgers Munsterschen. Het meest bekend zijn zij als de Brielsche en Overmasche Eigenheimers. Distributie- vleeschprijzen. Ten opzichte van de toepas- sing door de slagers van de vleeschdistributieverordening schijnt bij velen een misverstand te zijn ontstaan, speciaal wat de prijsberekening betreft van vleesch met been. Als prijs voor vleesch moet, zooals bekend, die worden berekend, welke gold vôôr 16 September. Eveneens weet men, dat de klant ook vleesch met been heeft te accep- teeren. De vraag is nu maar of been in rekening mag worden gebracht voor vleesch, m.a.w. of bijv. voor 4 ons vleesch en 1 ons been de prijs van een pond vleesch in rekening mag worden gebracht. Het antwoord op die vraag luidt ontkennend. Been moet afzonderlijk worden bere kend tegen den daarvoor gelden- den prijs. Daar hiertegen blijk- baar nog veel wordt gezondigd, heeft de secretaris-generaal waar- nemend hoofd van het Départe ment van Handel, Nijverheid en Scheepvaart aan aile gemeente- besturen een circulaire gericht, waarin o.m. dit voorkomt „Ik hecht er daarom aan nog eens met nadruk erop te wijzen, dat de slager voor de bij een rantsoen (vleesch) geleverde •beenen uitsluitend den voor deze beenen geldenden prijs mag be- rekenen, zoodat, indien beenen tegen vleeschprijzen in rekening worden gebracht, hierin een overtreding van de Maximum Prijsbeschikking moet worden gezien, waartegen ten scherpste moet worden opgetreden". 1s het Nederlandsche volk aldus de Standaard door zijn „weelde" geworden zooals velen thans zeggen een futlooze en verzwakte massa Wij laten de cijfers spreken, welke ditmaal ontleend zijn aan het bekende Duitsche weekblad „Das Reich". In een artikel over de Euro- peesche vruchtbaarheid wordt het volgende staatje gegeven De groei der Europeesche vol- keren Geboorte- overschot Toename oplOOOinw. der bev. Duitschland 8.0 480 000 Italie 9.7 380 000 Hongarije 5.2 50000 Roemenië 10 4 220 000 Bulgarije 9.0 70 000 Joego Slavië 11.9 200 000 Griekenland 11.2 90 000 Frankrijk -0.8 -10 000 Spanje 2) 10.1 250 000 Portugal 11.4 80 000 Nederland 12.1 100 000 België 2.6 20 000 Zwitserland 3.6 15 000 Zweden 3.4 15 000 Noorwegen 5 8 15 000 Denemarken 7.8 30 000 Finland 6.9 20 000 Engeland 3.7 130 000 Sovjet-Unie 3) 20.0 2 000 000 Estland 1.8 2 000 Letland 4.9 7 000 Litauen 10.0 20 000 Onde Rijk. 2) 1935. Euro peesche deel. Duidelijk is de taal, die hier- uit spreekt. Met uitzondering van Sovjet- Rusland, waarvan de cijfers waar- schijnlijk geschat zijn, heeft Ne derland van aile landen in Europa het hoogste geboorte-overschot, dank zij een geboortecijfer van ongeveer 22 per 1000 inwoners en een laag sterftecijfer van 8.8 per 1000 inwoners (période 1930 -1939). Ook in absolute zin teekenen deze cijfers zich af. Een vergelijkingmetonsZuide- lijk buurland leert dat het best. Nederland telde in 1913 6 114 300 inwoners en België: 7 658 757. In 1923, tien jaar later dus, waren deze getallen resp. 7 086 955 en 7 606 820. Nog tien jaar later in 1933, is de pariteit bijna bereikt, Nederland heeft dan 8181 292 en België 8 247 950 zielen. Opnieuw vijf jaar later bezit Nederland reeds een aanmerke- lijke voorsprong. De getallen zijn dan: België 8 361 220 en Neder land 8 639 539 inwoners. In vijf en twintjg jaar bedroeg de groei van het Belgische volk 702 463 zielen, die van het Ne derlandsche 2 525 239, voor Bel gië bijna 10 pCt., voor Neder land ruim 40 pCt. Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze beste Broeder, Behuwd- broeder en Oom in denouderdom van 67 jaar, sedert 31 December 1912 weduwnaar van JANTJE ALBERD1NA SMIT. Martenshoek, 3 Oct. 1940. Heelsum G. LANDEWEER— Boer. 's Gravenhage W. DEJONGE- Landeweer. Martenshoek M. LANDEWEER. 's Gravenhage D. DE GROOT. C. DE GROOT— D. LANDEWEER. Aerdenhout E. LANDEWEER. W. LANDEWEER- De JONG. Groningen L. LANDEWEER Hzn. J. LANDEWEER-Loot. Utrecht K. LANDEWEER. H. LANDEWEER— Gerritsen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 7 October op de begraaf- plaats te Hoogezand. Ver- trek van het sterfhuis om 3.30 uur. Zij, die den overledene de laatste eer willen bewijzen, worden verzocht samen te komen in het Hôtel FABER. uitgezonderd die der scholen en aannemingscatechisaties, en de deelnemers aan de Ouderencur- sus worden verzocht saam te komen in de Kerkekamer op Donderdag 10 Oct. 's avonds 8 uur. Ds. C. A. SCHENK. Spaarbusjes kosteloos ver- krijgbaar. Inleggersrente 3 °/0. Nog groote keuze. Lage prijzen. MARTENSHOEK - Tel. 48. ScWji cflttctifFcmtcl ftwikjer's IJzcth orwlcl z voor dit blad worden aangenomen door Winkelier, Kiel-Windeweer. Deelt aan hare clièntéle in de gemeenten Hoogezand-Sappemeer en omliggende plaatsen mede, dat zij vanaf heden op al hare afleveringen aan de klanten in rekening gaat brengen, met afronding tôt op '/a cent en centen naar boven. Hiervan is de prijs f 1.85 per Kg. Tevens deelt het bestuur nog aan hare leden mede dat de prijs van stroop is D Heeft U ou N CH/ Broodbonboekje. Algemeen Distributiebonboekje. Bon 109 van 28 Sept. t.m. Bon 114 van 28 Sept, t.m. Scheerzeep. Petroleum. Afdeeling H.-S. Officieele Mededeling. „K W I E K" D. O. S. Officiels Publicatie Gevonden voorwerpen. KOSTELOOZE 1NENTING. Burgerlijke Stand. ZONDAG 6 Oct. 1940. C. A. Schenk. Plaatselijk Nieuws. Gouden jubileum van de „Eigenheimer". Een wassend volk. ELTJO LANDEWEER, VAN OOSTERZEE. Hoogezand-Sappemeer. V\9 e® ^0 m

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2