1 N Jeu Pracht sortering HAAROIACHELS, H. TEUBEN A. ELZINGA ZOON, Een Advertentie Waarom nu niet, HuiirMjBS Innr's Baekhanilel. KEURIG UITGEVOERDE DRUKWERKEN Zoowel in groote als kleine oplagen in een of meer kleu- ren en in elke gewenschte uit- voering, worden door ons in de kortst mogelijke tijd, tegen de laagste prijzen geleverd. Drukkerij KREMER SAPPEMEER Tel. 213. J.K als: E. M. Jaarsma, inventa, Junker en Ruh, Jan Jaarsma. K. BEISHUIZEN1 Electrische Installais, Uw MEUBELEN herstellen en opnieuw Bekleeden I door den vakman. Vakkundig geplaatst. ■metB proefpâk] ■enH Voor f 2.-- aan VEE-OLIE FIRMA LIEVE CO. De Dame zonder genade. Tel. 27 Pr Wij If een utei Neem Tel. 2l Vraagt inlichtingen zonder verplichting in de t.o. R.K. KERK. SAPPEMEER. TELEF. 275. in aile prijzen en rnodellen. Drogist en. VerMnke£ 1 Martensèuxk» Sappemeer. Een solied en goedkoop adres voor ALLE Noorderstraat 56 Sappemeer. geneest ge twee drie zieke koeien van de hard- nekkigste uierziekten (streptococcus)of van witvui- len storingen door onreinheid en van de spijsver- tering. Vraag den plaatselijken agent om bewijzen van de zéér groote geneeskracht van Vee-olie. KORTEDIJK 16 Telefoon 108 VLAARDINGEN. Niet VAKKUNDIGE reparaties zijn ALTlJD te duur. Laat daarom Laat Uw reparaties en veranderingen eens door ons uitvoeren en U zult tevreden zijn. GEDIPL. STOFFEERDER en BEHANGER Zuiderstraat 134 - SAPPEWIEER. Meubelmakerij Stoffeerderij. geplaatst in dit Blad moel U ongetwijfeld het meeste sueees geven, daar Uwe advertentie in 8000 gezinnen gelezen wordt KREMER's Vulpenhuis Noorderstraat 54 - SAPPEMEER. 11 November heeft wederom de groote trekking plaats van Hoofdprijzen nominaal f 100.000.-, f 50.000.-, f 30.000.-, 3 X f 25.000.-, 2 X f 20.000.-, enz. Slechts f 2.50 per trekking of f 1.10 pcr tnaand. Verkrijgbaar bij ROUKES BOEKHANDEL, Hoogezand- Sappemeer, B. SPOOR, Kleinemeer 144, Sappemeer. en LOTU Oude Ebbingestraat 75, Groningen Lijsten gratis - Geh. verz. een goede KLOK aangeschaft. Nu kunt U bij ons nog de allerbeste kwaliteit, voor een nog schappelijke prijs, kopen. Zijn we uit- verkocht dan zal het moeilijk zijn weer de oude kwaliteit te bekomen en zeker niet voor een zoo billijken prijs. Komt U eens zien leder Uurwerk wordt door ons gegarandeerd Uurwerkmaker - Hoogezand, Telefoon 341. GEOPEND tôt Js Avonds 8 uur des Zaterdags tôt 9 uur. - EDITH WILDBURNE - Als er in het groote kantoorvande verzekeringsmaatschappij over juffrouw Stroomeijer werd gesproken, glimlach- ten de dames en de heeren haalden de schouders op. ,,'t 1s niet heelemaal pluis bij Genda", had de dikke boek houder Bouwman gezegd, die zijn vier jaar nuttelooze studie in demedicijnen graag in het gesprek te pas braeht. „Ze geeft een mannencomplex". En daarmede wilde hij zeggen, dat Genda, de beleefde voorkomende juffrouw Genda zeer terughoudend werd, zoo- dra een mannelijk wezen de grens van een zuiver zakelijk onderhoud placht te overschrijden. Het ongeluk was, dat het groote, slanke meisje met het goudblonde kortgeknipte haar hiertoe inaar al te zeer uitlokte. Het mannelijk deel van het perso- neel gaf het dan ook weldra op en wachtte er zich wel voor, zich aan een onvermijdelijk echec bloot te stel- len. Een grappenmaker had op een goeden dag juffrouw Stroomeier „de dame zonder genade" genoemd, waar- uit in de loop der tijden eenvoudig „Genda" was ontstaan. En dit bleef voortaan haar vasten bijnaam ofschoon zij zelf altijd deed, of ze hem niet hoorde. Juffrouw Stroomeier was intusschen acht en twintig jaar geworden en in stilte moest ze zichzelf bekennen, dat het leven dat zij leidde al heel weinig boeiend was. Nooit anders dan met vriendinnen naar de bioscoop, nooit anders dàn met een van haar vrou- welijke collega's een uitstapje op Zondag maken dat kon haar leven toch niet vullen. Aan den anderen kant was ze veel te ernstig aangelegd, om zich met een flirt in te laten, waarbij ze onder flirt iets buitenge- woon lichtzinnigs en verwerpelijks verstond. Het leven was veel te ernstig, om zich met zulke flauwe grappen bezig te houden en omdat ze wist, dat de heeren van het kantoor een heel andere meening waren toegedaan, wees ze hen telkens weer af en hield zich volslagen ongenaakbaar. Op zekeren dag ontdekte ze voor den spiegel haar eerste grijze haar. Het was in werkelijkheid niet anders dan een verbleekt, lichtgekleurd haartje, maar het was voldoende om haar na- denkend te maken. Het spooksel van den ouderdom keek haar dreigend aan. Ze had slechts een beetje opgewekter behoeven te glimlachen eniedereheer zou graag een avondje met haar zijn uitgegaan. Doch ze dacht er niet aan. Ze was het beu, altijd alleen te zijn, maar ze had geen verlangen naar avonturen. Werktuigelijk nam ze de krant op en las de huwelijksadver- tenties door. Plotseling kreeg haar gezicht een uitdrukking van belang- stelling een „Bond van Levensher- vormers" stond er aangekondigd, die zonder eenige verplichting huwelijks- bemiddeling verleende onder zijn leden. En toen nam ze plotseling een besluit. Op kantoor zat Genda met een zegevierend glimlachje achter haar machine, waardoor ze er bekoorlijker uitzag dan ooit. Zonder dat ze het wilde, kwamen de heeren weer geheel onder haar invloed. Doch ook hun nederlaag was smadelijker dan ooit. „Zoo'n koele blondine als Genda heb ik nog nooit meegemaakt", zei de dikke boekhouder geërgerd tegen een jongen, knappen vertegenwoor- diger, die juist in dienst was gekomen bij de maatschappij. „Wie is Genda?" vroeg de nieuwe vertegenwoordiger argeloos. „De secretaresse van den directeur. Als je er wat voor voelt, om een blauwtje te loopen, ga dan maar eens naar haar kamer toe". „Die mooie vrouw met het blonde haar?" riep Praag, wiens belangstel- ling plotseling was gaande gemaakt. „Top, dat doe ik direct. Ze heeft me al dadelijk getroffen". En zonder zich een oogenblik te bedenken, ging hij naar het secretariaat om kennis te maken. Doch Genda keek heelemaal niet van haar machine op en haar collega moest zich over mijnheer Praag ontfermen en leidde hem ineteenlicht schouderophalen de kamer uit. „Gaat U maar zoo gauw mogelijk weg'" zei ze en wierp hem een vriendelijken blik toe. „Genda is totaal ongenaakbaar en als de directeur U hier ziet, krijgt U er nog last mee". Voor Herman Praag op weg ging naar zijn eigen werk, had hij van zijn collega's nog een aantal vragen aan te hooren. „En, is Genda je om den hais gevallen Hebben jullie een afspraakje gemaakt Wanneer gaan jullie samen naar de bioscoop Her man pakte stilzwijgend zijn boeltje bij elkaar en kreeg een kleur aïs vuur. Doch eindelijk hield hij het niet meer uit. „Jongens, ik wed om een rondje, dat ik toch nog met haar naar de bioscoop ga". En de weddenschap werd algemeen met luid gejuich aan- genomen. Genda vermoedde niets van Herman Praags voornemen, want ze wist nog niets van zijn bestaan af en hij was verstandig genoeg, zich afzijdig te houden en zijn uur af te wachten. Genda bleef in dezen tijd nogdikwijls na kantoortijd werken en schreef dan haastig particulière brieven op de machine, waar ze uiterst geheimzinnig mee omsprong. Haar collega brandde van nieuwsgierigheid, wat die corres- pondentie wel te beteekenen zou hebben, doch Genda bleef zoo gesloten als een boek. Op zekeren dag echter, toen ze haastig bij den directeur werd binnen geroepen, liet ze haar taschje open liggen en haar collega zag toe- vallig een brief, die, zooals ze ter verontschuldiging aanvoerde uit het taschje gevallen was. En toen iiep ze met een opgewonden kleur de kamer uit en als een loopend vuurtje ging het nieuws door het geheele kantoor Genda wil trouwen „Bereid je maar voor op de fuif- partij, Praag zei Bouwman plagend. „Genda gaat trouwen." „Zoo en wanneer dan vroeg hij ongeloovig. „Dat kan ik je inog niet zeggen", moest de boekhouder bekennen. „Maar we weten, dat ze een brief van een huwelijksbureau heeft ontvangen, en daarin staat, dat ze Zaterdagavond om vijf uur in den lunchroom van Hubert een heer zal ontmoeten". „Dan zal ik daar ook heengaan", zei Herman koeltjes. „Vergeet dan het groene vereeni- gingsspeidje niet", lachte de boekhou der, „want dat zal het herkennings- teeken zijn". „lk heb geen speldjes noodig",ver- klaarde Herman uit de hoogte en ging peinzend aan zijn werk. Dien Zaterdagavond ging Genda naar de voorgeschreven lunchroom. Ze zag er in haar donkere, elegante japon zoo bekoorlijk uit, dat aile heeren naar haar omkeken. Ze nam met een hooghartig gezicht in een hoek van de zaal plaats en ging de kranten lezen. Op haar borst glansde een kleine groene speld. 't Gaf niets of ze zich er al tegen verzette, ze had een beetje hartklop- pingen. Als er nu eens een oude, dikke weduwnaar met een kaal hoofd kwam? Dat zou ze voor geen geld willen Met ergenis stelde ze vast, dat ze een half uur te vroeg was ge komen en onrustig keek ze telkens naar de draaideur. Menigeen kwam er binnen op wien ze niet gesteld zou zijn geweest aangenomen, dat ze ernstige bedoelingen hadden doch geen van allen hadden ze een groene speld en ook werden ze allen door anderen verwacht. Ook de knappe heer, die haar met zoo'n scherpe blik opnam, droeg geen speld. Jarnmer, en toch bleef hij voor haar tafeltje staan en nam beleefd zijn hoed af. Juffrouw Stroomeier?" vroeg hij. Genda knikte en keek achterdochtig naar zijn revers. Zijn knap, open gezicht kreeg een uitdrukking van ontsteltenis en hij greep snel naar de onheilspel- lende plek. „Ziet U, nu heb ik 't speldje weer vergeten. 't Is verschrikkelijk. Dat heb je van dat vrijgezellenleven Daarbij keek hij haar met een hartveroverend lachje aan trok een stoel naar zich toe. Hij begon onmiddelijk over het zegen- rijke werk van den bond te spreken en wist duizend kleine gebeurtenissen te vertellen, waarin hij telkens een verborgen compliment voorGendalegde Ze was aan een dergelijk gezellig dis cours niet gewend en zijn mannelijk, sympathiek geluid klonk haar aange- naam in de ooren. Geleidelijk begon ze ook te antwoorden en tenslotte onderhielden ze zich met elkaar als oude vrienden. „Weet U wat, 't is bij achten, we gaan naar de bioscoop", zei hij opeens. Ze weigerde eerst hardnekkig, tôt ze om onverklaarbare redenen toestemde. Toen hij zich vooroverboog om haar hand te kussen, bloosde ze een beetje. „Waarom zou die mijnheer daar maar steeds onzen kant uitkijken vroeg ze verlegen. „Kijk eens, hij draagt ook een groene speld". Herman keek vlug naar het tafeltje naast hen daar zat een dikke heer van middelbaren leeftijd, die voortdurend trachtte Genda's aandacht te trekken door het maken van allerlei onhandige teekens. Hij had een opgeblazen ge zicht en een roode neus. „Totaal onbekend", verklaarde Her man, „maar we moeten nu gaan. Terwijl hij hun kleeren uit de garderobe haalde, raapte de vreemde heer al zijn moed bijeen en trad op hun tafeltje toe. Juffrouw Stroomeier?" vroeg hij en maakte een onhandige buiging. „Pardon", antwoordde Genda koel en nam hem van het hoofd tôt de voeten op. Hij werd verlegen en begon te stot- teren. „De bond bracht hij eindelijk uit, „de groene speld we zouden toch kennis maken „Komt U voor mij vroeg ze.met open mond en staarde hem ontzet aan. Herman kwam juist op het rechte oogenblik terug. Hij luisterde even toe en kwam toen tusschen beide. „Een misverstand natuurlijk", verklaarde hij lachend, „de bond heeft blijkbaar dub- bele boekhouding. Kom, de bioscoop begint direct". Hij stak zijn arm door de hare, en knikte den verbluften dikkerd vriendelijk toe, verliet met Gen da de lunchroom. 's Maandgasmorgens werd Herman door zijn collega's met vragen bestormd. „Hoe staat 't ermee?" klonk het om hem heen. „Zijn jullie naar de bio scoop geweest?" Herman had een eigenaardige glins- tering in zijn oogen en hij was een beetje verlegen. „De Weddenschap heb ik gewonnen. Maar als jullie het goed vindt, zal ik toch maar betalen". „Wat is dat voor orakeltaal riep de dikke Bouwman geërgerd uit. „Heb je de weddenschap nu gewon nen of niet?" „Meer dan gewonnen", antwoordde Herman bescheiden. „Wij hebben ons namelijk verloofd". (Nadruk verboden). r. 4 VOLKSZAAK H. SGHAAP KRUSCHEN5MI3 MOKTDSAmÇeS PASTILLES LEVËRTRAAN PUS peu Lotisico E. HOLLE

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 4