1 W E Verlovings- en Ondertrouwkaarten Drukkerîj KREMER GENEZEN awM^miipiiii I Dî w% voor zîjn geldig DAM Van I Kinde Welke distrîbutie-bons in aile prijzen en Zoolar als trn Ontvangen in de nieu Nog lage 1 Kiel; REF gewi Verki Nera G< vormden h dansavondi grillige, w vroolijke, f uitgevoerdi het feilloos van haar f laaiend e Collega's, i beweerd, minstens z en ingestui werk. Het was seerde we klaring vo< gril eener dat zij son visaties te en impresa dan eenvoi Het is t geen van d tevoren ont eens de be hij in de k praten tijdi dansavondi Het kan van die kl< môet er or Zij gliml Zeker, ni Brood. De met 12genummerdebons blijven geldig t. m. 5 Nov., echter niet in hôtels, restau rants e.d. Boter en Vet. Boterkaart. Bon 15 van 2 Nov. t.in. 8 Nov. voor een l/2 pond boter. Vetkaart. Bon 15 van 2 Nov. t.m. 8 Nov. voor een 2 pond margarine of boter. Deze bons blijven geldig t.m. 15 Nov. Bon 14 blijft geldit t.m. 8 Nov. Vleesch en Vleeschwaren. De met „07. vleesch" ge- merkte bon van 4 Nov. t.m. 10 Nov. voor 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rant- soen vleeschwaren. De met „07 worst, vleesch waren" gemerkte bon voor een rantsoen vleeschwaren. Bonnen uit deze période blijven geldig t.m. 17 Nov. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden ge- kocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worst soorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood en 150 gram voor bloedworst. De met 06 genummerde bons blijven geldig tôt 10 Nov., echter niet in hôtels, restaurants e.d. Petroleum. Petroleumzegel Période 7 van 4 Nov. t.m. 29 Dec. voor 2 liter petroleum Petroleum zegel Période A van 9 Oct. t.m. 10 Nov. voor verlichting. Algemeen Distributiebonboekje. Zeep. Bon 55 van 19 Oct. t.m. 12 Nov. voor 150 gr. toilet- zeep (nieuwe samenstelling) of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep- vlokken of 250 gr. zelfwerkend waschmiddel of 200 gr. vloei- bare zeep. Suiker. Bon 42 van 26 Oct. t.m. 22 Nov. voor 1 kilo suiker. Koffie en Thee. Bon 114 van 28 Sept, t.m. 8 Nov. voor een >/2 Por>d kof fie of een 3/4 ons thee. Kaas. Bon 52 van 4 Nov. t.m. 10 Nov. voor 1 ons kaas. Deze bon blijft geldig t.m. 17 Nov. Bon 39 blijft geldig t.m. 10 Nov. echter niet in hôtels e.d. Scheerzeep. Bon 116 (extra bonnen- kaartje) van 31 Aug. t.m. 31 fiec. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Brandstoffen. Gedurende November zijn geldig Voor haarden en kachels bon 04, 05, 06 en 07. Voor haarden en kachels bon 08, 09, 10 en 11, thans turf of later kolen. Voor Centrale verwarming de bonnen 07 t.m. 14. Vervolgens aile eenheden der 2e période. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. Aanstaande Dinsdag 5 Nov. komt om half 8 bij Hôtel Faber de bekende ontdekkingsreiziger en natuurliefhebber Jan P. Strij- bos. Als onderwerp voor zijn lezing, die verduidelijkt wordt met lantaarnplaatjes en bewegen- de beelden heeft de heer Strijbos gekozen „Zijn reis met auto en vouwboot naar het Vogel- paradijs van de Donaudelta". Wij hebben gemeend deze lezing vrij toegankelijk te moeten stellen voor onze leden en aile huisgenooten van leden. De toegangsprijs vooranderebelang- stellenden is bepaald op 25 et. per persoon, terwijl leerlingen der middelbare scholen en U.L O. voor 10 et. zullen worden toe- gelaten. Kaartjes zijn in voor- verkoop verkrijgbaar bij Mevr. Beukema, Hoogezand. Onze aanpassingskooklessen zijn thans definitief vastgesteld op Donder- dagmiddag 21 Nov. 28 Nov. 12 Dec. en 19 Dec. des middags om half 3. De kosten bedragen 25 et. per persoon en per les. De cursus is reeds bijna vol er is nog voor 3 dames plaats. Deze cursus is een officieele cursus, die uitgaat van het Nijverheids- ondêrwijS en die overal in het land door gediplomeerde land- bouwhuishoudleeraressen en kookleeraressen wordt gegeven. Als leerares voor onze cursus is aangewezen mej. E. L. de Langen, Sappemeer. Aangifte gaarne zoo spoedig mogelijk bij Mevr. Marring, Westerpark Hoogezand, onder betaling van f 1.— cursusgeld. Officiele Mededeling. „KWIE K" Wedstrijdprogramma voor morgen Kwiek 1 Muntendam 3 (aanvang 2 uur.) Siddeburen 2—Kwiek 2 (aanvang 2 uur.) Wagenborgen- Kwiek 3^ (aanvang 2 uur.) F.V.V. adsp.—Kwiek adsp. (aanvang 11 uur.) Opstelling Kwiek 1 H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus. B. Scholte, G. Heller, J. Bodewes. G. Boekholt, M. Scheen, B. Wilbrink, B. Deiman, W. Gibcus. Opstelling Kwiek 2 H. Schomaker. J Geling, J. Gibcus. H. Drent, J. Kerdijk, M. Nagengast. J. Kroon, B, Scholte Jr R. v. d. Werff, N. Mulder, P. Deiman. Vertrek per fiets om 12.30 uur vanaf Kl.meersterbrug. Opstelling Kwiek 3. J. Bakker. B. Mulder, H. Bodewes. E. Hijlkema, N. Nagengast, P. Geling. G. Scheen, H. Roose, Chr. Meijer, H. Veerkamp, J. Stiekema. Res. L. v. d. Werff. Vertrek 12.15 uur vanaf Kl.meersterbrug. Opstelling Kwiek Adspiranten L. v. d. Werff. H. Geling, B. Scholte. F. van der Werff, Ph. Scheen, D. Meints. J. Scheen, H. Mulder, A. Deiman, W. Steenhuis, C. Stege. Res. N. Wilbrink, A. Eissing, A. Simons. Bericht van verhindering voor le, 2e, en 3e elftal bij M. Scheen, voor Adspiranten bij M. Nagen gast. D. O. S. De lessen beginnen Vrijdag weer op de gewone tijd. Voor de nieuwe leden laten we de lesuren nog even volgen Kleuters 4.30—5.30 uur Adspiranten 5.30—6.30 uur Dames A 6 307.30 uur Dames B 9.3010.30 uur We wijzen de leden er nog even op dat de contributie voor de kleuters en adspiranten op 10 et. en voor de dames 15 et. per week is vastgesteld. Voor leden van jeugdvereeni- gingen kunnen we geen verlaagde contributie handhaven. De Secretaris. Officiele Publicatie Gevonden voorwerpen. Een portemonnaie met inhoud. Een hoofddoek. Een paar [gebreide hand- schoenen. Een glacé handschoen. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Predikbeurten. ZONDAG 3 Nov. 1940. Herv. Gem. Sappemeer v. m. 10 uur, ds. C, A. Schenk Herdenking v.d. Hervorming Kerkkoor Extra collecte. Hoogezand n. m. 3 uur, ds. D. Bender Kerkkoor, Orgel. (Geen kinderkerk 11.15 uur). Kielwindeweer v. m. 10 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek n. m. 2.30 uur, ds. C. A. Schenk. Engelbert v. m. 10 uur, ds. Kruizinga (Flerv., Coll.) Middelbert v. m. 10 uur, de heer Noordhof. Harkstede Scharmer v. m. 10 uur, ds. Smids. Kolham v. m. 10 uur, ds. Politiek. Slochteren v. m. 10 uur, Dankst. v. h. Gewas) en n. m. 3 uur, („Kan ik nog gelooven" ds. Kwint. Schildwolde v. m. 10 uur, ds. Offeringa. Hélium n. m. 2 uur, ds. Politiek. Noordbroek v. m. 10 uur, ds. Wolson. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. J. W. Sipkema, Terhorne (Fr.) Geref. Kerk. Sappemeer v.m. 9.30 uur, Cand. W. J. Wijnia n.m. 4,30 uur ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur, de heer F. Faber. Schaaphok: v. m. 10 uur, de heer Blauwwiekel. Vroombosch n. m. 3 uur, de heer Blauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 uur en n.m. 4 uur, ds. C. Brandt 's av. viering H. Av Doop. 's av. 7.30 uur, Jeugd- dienst. Foxhol v.m. 9.30 uur Evang. Wolters; n.m. 5 uur, Prediking daarna H. A. 's av. 7 uur, Jeugd- dienst. Leger des Heils. Hoogezand Van Royenstr.: v.m. 10 uur, Heiligingsdienst n.m. 7 uur, Verlossingsamenkomst. Burgerlijke Stand. SAPPEMEER 25-31 Oct. Geboren Jans, z. v. Ludolf Meijer en Wija de Vries Geertje, d.v. Derk van Komen en Trijntje van der Veen Dinajacoba, d.v. Willem Jelle Berg en Geertruida Ritzema. Ondertrouwd Heinrich Wil- helm Imbos, oud 32 j., Hooge zand en Elsie Kraai, oud 27 j., Sappemeer Simon Blaauw, oud 28 j.. Zuidbroek en AntjeMoes- ker, oud 24 j., Sappemeer Hannes Lucas Kappen, oud 26 j., Hoo gezand, onlangs te Sappemeer en Anna Magrietha de Keijzer, oud 20 j., Hoogezand. Getrouwd Jan Mintje Ooster- hof, Haren, onlangs te Sappemeer en Gelide Fenna Scheeringa, Sappemeer. HOOGEZAND 25-31 Oct. Geboren Yke, d. v. Gezinus Ramaker en Grietje Kuipers, Windeweer. Ondertrouwd Douwe Buurma, Hoogezand a.b. en Roelofje van Komen, Amsterdam Jacob de Best, Appingedam, onl. te Hoo gezand en Cornelia Jantina Oldenburger, Muntendam Wil- helmus van Hal, Kleinemaar en Grietje Venema, Hoogezand Harm Hilberts, Hoogezand en Johanna Harma Hessinkveld, Ter-Apel. Overleden Lodewijk de Haan, oud 83 jaren, wednr. v. Roelfien Bok, overl. te Groningen Anna Leinenga, oud 82 jaren, weduwe v. Hendrik Barelds Harm Vrieze, oud 77 jaren, wednr. v. Fenna G. Halm. SLOCHTEREN 24-30 Oct. Geboren Renso Eerke, z.v. A. Lammerts en P. Kempinga, Kol ham Johannes Lammert, z v. A. L. Thoma en G. Hartman, Fox- ham Abel Roelf, z. v. T. H. Tjabringa en A. Stalman, Sloch teren. Ondertrouwd K. Marring, 23 j., Tjuchem en A. Meijer, 22 j., Siddeburen H. Dikkema, 28 j., Oldehove en M. J. Nieswaag, 26 j., Schildwolde. Getrouwd P. Olinga, 24 j., Groningen en H. Vos, 25 j., Slochteren K. Woldhuis, 68 j., en N. van Dijk, beiden van Sid deburen B. Brink, 28 j., en C. J. K. G. Roelfsema, beiden van Schildwolde E. R. Veldman, 21 j., en J. C. de Vries, 35 j., beiden van Schildwolde. Overleden T. Bosker, oud 48 j., echtgen. v. L. v. d. West, Siddeburen L.I., d.v. J. E. Doorn- bos en Z. Begeman, Slochteren. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Volgens een courantenbericht zullen inMeppel in verband met het verdrinkings- gevaar bij duisternis bij aile bruggen aldaar en dat zijn er heel wat tôt 11 uur 's avonds volledig uitgeruste reddingspos- ten gestationeerd worden. Zou het geen overweging verdienen hetzelfde bijv. op gevaarlijke pun- ten in de gemeenten Hoogezand- Sappemeer te doen Als een dier gevaarlijke punten wijzen wij hier op Martenshoek, waar op een Zaterdagavond drie men- schen te water zijn geraakt en gered en op een anderen avond een oude man is verdronken. Wij meenen goed te doen erop te wijzen, er zijn altijd nalatigen dat sedert gisteren 1 Nov., aile personen boven 15 jaar van een voorgeschreven identiteitsbewijs moeten zijn voorzien. Nu thans het dansverbod is afgekondigd, ontstond er bij velen de vrees, dat het nu ge- daan was met de genoegelijke uit- gangsavonden. Niets is. echter minder waar dan dat. Zoo is in Hôtel Struve reeds voor de eerste Zondag een uitgezocht cabaret- programma. Op deze avond zul len The Scarlet Pimpernels ons laten genieten van populaire muziek, waarbij Ate de Vries optreed als humorist-conferancier terwijl het programma wordt afgewisseld door de goochelaar en geheugenwonder Flezki. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de advertentie in dit nummer. Hoogezand. Metl3stemmen is benoemd tôt onderwijzeres aan de o.l. school te Foxhol vacature mej. Heijmel—mej. J. Potjer, tijd. onderwijzeres aan die school, no. 1 der voordracht. Mej. A. W. Kliphuis, no. 2 der voordracht, kreeg één stem. De raad dezer gemeente besloot tôt de aanschaffing van een nieuwe centrale verwarmings- installatie in het lnternaatsge- bouw, waarvan de kosten zijn begroot op f 3134. Ondanks het dansverbod beloofd het winterprogramma geenszinds saai te worden. Hier- voor zorgt wel in de eerste plaats de heer Faber, die thans zijn zaal als wintertuin heeft ingericht. De zaal is daarvoor van een geheel nieuw inventaris voorzien, welke in gezellige zitjes zijn ge- rangschikt, zoodat men in een gemakkelijk zittende stoel rustig kan genieten van hetgeen door een goed amusementsorkest en uitstekende artisten ten gehoore wordt gebracht en aan show- nummers wordt getoond. Als openingsattractie wordt Zondag a.s. een feestavond ge- houden ter gelegenheid van het jubileum van de Showband „The Blue Lyers", waaraan medewer- king wordt verleend door Henny Luining als chansonnière en The Texas Singers, welke Cowboy songs zullen zingen. Wij wenschen de heer Faber veel succès met dit initiatief, om door te gaan met het publiek aangenameverpozingtebezorgen. Voor verdere bijzonderheden ver- wijzen wij naar een advertentie in dit nummer. Ds. D. Bender, predikant der Ned. Herv. Gem. alhier, heeft het beroep naar Stiens aangenomen. De gemeenterekeningover 1939 noemt de volgende cijfers Gewone Dienst. Ontvangen f 687857.27, uitgaven f 708655.17, nadeelig slot f 20797.90. Kapitaal Dienst. Ontvangen f 386391.87, uitgaven f 377437.44, voordeelig slot f 8954 43. Aan het postkantoor Hoo gezand en het daaronder be- hoorende ambtsgebied werd gedurende maand October 1940 Ingelegd f 16.201.11, terugbetaald 22.170.97. Martenshoek. De heer L. J. Landeweer van hier is te Gro ningen geslaagd voor het arts- examen. Foxhol. Op 11 Nov. a.s. hoopt de heer G. Mellink, ge- meenteveldwachter, alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren in politiedienst trad. Na eerst achtereenvolgens als maréchaussée te zijn werk- zaam geweest in Hoogezand, Nieuw-Amsterdam en Zuidhorn, werd hij in 1919 benoemd tôt gemeenteveldwachter in Ede, welke gemeente hij vervolgens in dezelfde functie op 15 Mei 1932 heeft verwisseld met Hoo gezand. Slochteren. Tôt concierge in het gemeentehuis is met 13 van de 15 stemmen door den raad benoemd de heer Kruizinga, sergeant-majoor op wachtgeld, wonende te Zuidlaren. Zuidbroek. De heer D. Bos scher, alhier, in lossen dienst werkzaam bij de Ned. Spoor- wegen is overgeplaatst naar Den Haag. De bedoeling is, dat hij, na aldaar een school te heb ben doorloopen, in vasten dienst zal worden aangesteld. Door den politierechter te Assen is Eenjo D. alhier, wegens mishandeling van A. Ottens te Zuidlaren veroordeeld tôt f 15.— boete of 15 d. h. Provinciaal Groninger kampioenschap Dames te Hoogezand. Door het bestuur van den Prov. Groninger IJsbond is aan de ijsvereeniging „Hoogezand" voor het komende seizoen in verband met het 20-jarig bestaan dezer vereeniging de wedstrijd om het dameskampioenschap toegewezen. De voorschriften van het verkeer. Wij meenen andermaal goed te doen met erop te wijzen, hoe onverstandig het is niet strikt de verkeersregelen in acht te nemen. Dit betreft rechts houden en rechts rijden, het onvoldoende afschermen van het rijwiellicht en natuurlijk het ontbreken van fietsverlichting en achterlicht, het met de hand aangeven bij veranderen van richting, kortom al die voorschriften, die men mag aannemen, dat ieder fietser kent. De verschillende gemeentebe- sturen zijn erop gewezen om in dezen streng toe te zien en voor elke overtreding te straffen. Wat dan ook geschiedt. Zoo werden er bijv. in Veendam den vorigen Zaterdag 25 personen wegens verkeersovertredingen bekeurd en Zondag nog eens 8. Wie zich aan een ander spie- gelt, spiegelt zich zacht. Bevolkingsdichtheid en grootte der gemeenten in de provincie Groningen Het is wel eens intéressant na te gaan hoe de verhouding der verschillende gemeenten is en wat zielenaantal en wat opper- vlakte betreft. Dit leert de statis- tiekdieinopzicht vanonslandeen merkwaardig beeld geeft. Na tuurlijk is er geen evenredigheid tusschen bevolking en opper- vlak. Men vergelijke Slochteren met een oppervlakte van 14.311 H.A. telt 13.761 zielen. Groningen 2799 H.A. groot, telde op 1 Jan. 1940 121.632 inwoners. Weet men nu, dat de geheele provin cie toen 421.605 inwoners had, dan blijkt daaruit, dat meer dan een kwart gedeelte daarvan woont in „stad". Deze is de eenige gemeente van de provincie, die meer dan 20000 zielen heeft. Daar staat tegenover, dat ze ook geen kleine, d i. beneden 1000 inwo ners heeft. Daarvan zijn er in ons land 148. Bennebroek in Noord-Holland heeft het record met 175 zielen. In de provincie Groningen spant in dit opzicht Adorp de kroon met 1415 inwo ners. De kleinste gemeente, wat oppervlakte betreft is Nieuwe- schans, 776 H.A. groot, van het geheele Rijk Stad Vollenhove in Overijsel, 25 H.A. groot. Vlagt- wedde is met 15.497 H A. de grootste van Groningen, gevolgd door Slochteren en Onstwedde. Van het aantal zielen in de provincie op 1 Jan. 1940 ni. 423.678 zijn 211878 van het man- nelijk en 211800 van het vrouwe- lijk geslacht. Merkwaardig dicht naderen die tweegetallen mekaar. Voor naar NEMO. Hij was een brave en ijverige werker, die Hendrik Kroner, een zorgzaam huisvader en zonder andere aspiraties, dan tesloven en te ploeteren voor zijn vrouw en drie kinderen, wien hij steeds méér wilde geven, maar het niet kon. Daardoor werd hij mismoedig, soms droef en tenslotte onverschillig, on- meedoogend tegenover anderen, de wereld, de natuur, en tenslotte ook ten zijnen opzichte. Moeheid en on- tevredenheid sloopte zijn zenuwen, slapeloosheid werd regel Eindelijk was Hendrik Kroner ziek, zôô ziek, dat opname in een zieken- huis noodig bleek. Toen de huisdokter beslist had, besloot Kroner in zijn apathische bui zich flink te houden bij afscheid en vervoer. En de zieken- auto kwam voor weldra betraden twee menschen van het ziekentran- sport met de draagbaar zijn kamer. Nu, mijnheer, zeg Uw huisgenooten gedag en vertrouw U dan maar aan ons toe. Wij zullen wel goed voor U zorgen klonk het. Wij komen al morgen naar U kijken, hoor Pa, zeiden de kinderen met angstige stem. Hij gaf zich gewillig. Een nog levend vrachtje, waaraan iedere emotie vreemd was, tôt hij vanuit de lift met het wagentje door de verpleegsters naar het gereedstaande bed werd gereden. Terwijl zij hem handig onder de dekens stopten hoorde hij nog eenige woor- den van troost en bemoediging. Mooien werkkring van die menschen! dacht hij dankbaar en ook de aan- raking van het betraande gezicht, toen zijn vrouw afscheid nam, ontroerde hèm even. Afgemat dommelde hij in. Reeds spoedig nam het ziekteproces in hevigheid toe. Het ledikant wiegde 's avonds van de koortsaanvallen. Dan mompelde hij van zware auto's, die maar niet op wilden schieten, tôt eindelijk het hoogtepunt, volgens den koorts-thermometer, bereikt was en de slaap zich over het afgematte lichaam ontfermde. Als hij 's nachts ontwaakte, voelde hij de koele hand van den dokter Peters op zijn natbezweet voorhoofd, den zorgzamen arts, die niet naliet de ernstige patienten op de meest onver- wachte uren te bezoeken. De weken werden maanden. Als ik nog beter mag worden, dan kan ik toch wel zeggen dat ik ziek ben geweest, fluisterde hij eens zijn vrouw toe. Maar je wôrdt beter. Twijfel je nog Dan mag er wel een wonder gebeu- ren. O, Lize, ik ben zoo moe, zoo m moe. Het vermagerde gezicht van het dunne hoofd viel in het kussen terug. De oogen sloten zich. Gaat U liever heen, mevrouwtje. De patient slaapt, en dat heeft hij zoo noodig, raadde de verpleegster bezorgd. Lize ging. Ze wist 't wel. Hendrik sliep niet 't was de terugkeerende bewusteloosheid. Ja, va wordt al beter, maar wij moeten lang wachten, jokte zij thuis. Doorloopend bezoek Deze boodschap klinkt als de vier inleidende tonenvan Beethoven's Vijfde Symphonie „Zoo klopt het Noodlot aan de deur". Wie in dergelijke omstandigheden heeft verkeerd, weet hoe wij in door- waakte nachten deze vier tikken zich met den hartslag voelen vereenzelvigen en we trachten dan dat gehamer weg te denken, te hopen, te vervluchtigen. Vergeefs. Opnieuw komen ze van verre aanrollen, tôt we opspringen en met het hoofd tusschen de handen bekennen moeten, onmachtig te zijn tegenover het grijze fataliteitsspook. Zoo ondervond het Lize, Hendrik's vrouw, die nochtans niet ophield te gelooven en te vertrouwen op gene- zing, bij haar gang van en naar het ziekenhuis. Op een zonnigen Juni-middag reed met matig gangetje een auto door de buitenwijken, langs de fraai begroende en bebloemde parken, bermen en struiken, de zacht kabbelendegrachtjes, de druk doende eenden, snaterende ganzen en deftig drijvende zwanen. Lize en haar dochtertje genoten het voorrecht op dezen mooien dag man en vader als genezen vanuit het zie kenhuis naar huis te brengen. Moeder en dochter, die tijdens den rit den wat onwennig doenden patient opvroolijkten, ontdekten weldra een plotselinge verandering, welke hen weer angst aanjoeg. Met groote starende oogen keek hij naar de inderdaad schoone omgeving, alsof een begeestering hem aangreep. Lize nam hem bij de handen. Hendrik, wat mankeert je in Gods- naam Als ontwaakt stotterde hij Zien jullie dan dat ailes niet? Hoe mooi en nieuw ailes is. Hoe de zon het opkleurt en schitterend verlicht Mijn oogen kunnen het ailes niet om- vatten. Die bezig zijnde menschen wat doen ze mal op die fietsen. Grap- pig. 1k begrijp nu pas het voorrecht van te mogen leven Nu wéét ik het! Toen zij thuis waren, stonden er bloemen op tafel. De kinderen zegden een verwelkomsvers op, door den onderwijzer op school geschreven. Kroner werd tôt tranen toe bewogen. Lize kon 's avonds niet in slaap komen. Weer vernam zij een ver verwijderd geklop en, opstaande, luis- terde zij aan de slaapkamerdeur, waar haar man nu rustig sliep. Hij was dus werkelijk genezen. Lichamelijk en geestelijk. Want wie het geklop gehoord of de schaduwen van het noodlot van nabij ontwaard en de kilte ervan gevoeld heeft, be- taalde den toi voor een nieuwen levensweg, dien men blijmoedig te vol gen weet met hoop en durf in het hart, tegenover eventueele tegenspoe- den, welke men niet ontgaan, maar moedig en geduldig dragen kan. Zulk een procès had zich bij Kroner voltrokken. (Nadruk verboden.) Ha; Hou

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2