s - DîînAtt Levering van aile soorten Bloem- werken Bloemen en Planten R. C. PIEUSE! H. TEUBEN Erres of Philips Radio-toestel Volkszaak H. Schaap TAMMO HAAN, I.V. HouthaÉI v.h. E. TEN HAVE Drukwerken KEURIG UITGEVOERD. Drukkerij T. K. Kremer r JAN BODEWES, voor binnenhetimmerin) en verduisteringsileeleinden. Orog. Optiek ..CENTRUM" Mej. Gr. BRAAM Ook A. S. F.-Korrels. Zoowel in groote als kleine oplagen en in elke gewenschte uitvoering worden in den kortst mogelijken tijd en tegen de laagste prijzen geleverd door Bloembollen Nu is het de tijd Advertentie's en Drukwerken HOOGEZAND (Martenshoek) Tel, 75 meskant bez. Moulmain Teakplaten, Java- Teakzwalpen en -Dolken. Mooie eiken Stammen Triplexplaten. Het voornaamste. VOOR VERLICHTING Lampekappen, Kronen, Schemerlampen en Wandlampen. AAN DE DEUR, OP DE MARKT EN IN BAZARS, E. HOLLE, Gedipl. Opticien V.V.O. NED. FABRIKAAT. een enorme sorteering P. v. DIJKEN - Hoogezand, Voor 'n Electr. apparaat. Van goed fabrikaat. Voor ailes wat Electr. gaat. Naar de Specialiteit MARTENSHOEK - (bij de sluis) - Tel. 138. overal kunt U wel een bril koopen. Maar een goede bril speciaal voor Uw oogen geschikt, koopt U het beste bij een ervaren Opticien. Neemt Uw recept van Uw oogarts mee en wij voeren het correct uit. Deskundige voorlichting gratis bij HOOGEZAND - Telef. 341. Verkrijgbaar in dikten van 3, 4 en 5 m.M. Prijs concurreerend SAPPEMEER. Tel. 401. o.a.BRUlDSWERK.GRAFWERK enz. Plant nu Uw voor perken, bij ons uitsluitend lste kwaliteit BLOEMENMAGAZIJN Tel. 349, Kerkstraat - HOOGEZAND. voor het aanschaffen van een Laat U inlichten door t.o. R.K. Kerk Telefoon 275. Inruil oude toestellen. Vraagt demonstratie en betalingsvoorwaarden. Erkend Radiohandelaar. Uw adres. KOLHAM - Telefoon 183x Agentschap voor „Oost-Goorecht" en „Slochter Courant" worden z o n d e r prijsverhooging aangenomen. Aile soorten uit voorraad leverbaar. Concurreerende prijzen. HOOGEZAND Tel. 92. levert scherp concurreerend uit voorraad Tegen het advies der Raad van Vriendinnen door F. v. REZNIGEK. Met z'n vieren „tea-en" we. Iederen Maandag om 6 uur komen we samen in de kleine lunchroom, die tegen dezen tijd niet erg bezet is. Gerda, die in een fotohandel werkt, heeft al vrij Rita, onze juriste, komt juist van het paleis van justitie om een kwartiertje uit te rusten de journaliste Elly is voor korten tijd uit de redactiekainer gevlucht en mijn directeur geeft me 's Maandags altijd om 6 uur m'n congé. Ja, wij zijn vrouwen, die midden in het leven staan, die ervaring ervan hebben en zich tôt nog toe vrij goed er door heen geslagen hebben, Wij zijn niet dom en helaas niet ver meer van het dertigste levensjaar verwijderd. „Weet je 't al," zei Rita, „gisteren was onze Eva bij me. Ze heeft een nieuwen hoed „Dat is nog niets merk ik op, „eergisteren zag ik haar met een splinternieuwe bontmantel I" „En kortgeleden, toen ik haar bij het morgentoilet verraste, vait Gerda ons ademloos in de rede, „zag ik, dat ze schattige onderjurken draagt,, I Eva is, om zoo te zeggen, ons troetelkind ze is 21 jaar oud, knap, niet erg verstandig, maar lief Zij is nog onervaren, wij bemoederen haar en wee de man, die haar verdriet zou aandoen Vier schoonmoeders zouden zich op zijn lichaam storten om hem te verscheuren Gerda's mededeeling verschrikt ons het meest. Nadat ons welsprekend stilzwijgen ten einde is, beraden wij, wat te doen. Eva heeft een betrekking met ongeveer 90 gulden in de maand. Daarvan kan je geen kromme sprongen maken Ze was tôt nog toe dan ook zeer eenvoudig, zij het ook smaakvol, gekleed. Ge- schenken aannemen doet zij niet, dàt weten we. Dus het raadsel is al spoedig opgelost Ze is verliefd en offert al haar geld op, om zich mooi te maken voor den uitverkorene. Arme Eva. We schudden onze ervaren permanent wave-bollen. „We moeten haar helpen," besluit Elly, „wij weten, hoe we zooiets moe ten aanpakken Als wij opletten, zal zij geen domme dingen doen!' „Hij moet natuurlijk met haar trou- wen". Rita laat haar tanden zien bij de gedachte, dat hij het eens zou kunnen wagen het niet te doen We zijn nog ijverig aan het discus- sieeren over dit geval als Eva's heldere stem ons ,.goeden avond" wenscht „Hallo, ga zitten en drink een kop koffie mee", zegt Rita, „we willen juist eens met je spreken." „Kinderen, wat zijn jullie vormelijk," zegt Eva verbaasd, „heb ik jullie wat gedaan „Neen, zegt Elly op doceerenden toon, „maar er kon je iets gedaan worden „Om 's hemelswil -v wat is er aan de hand?" vraagt Eva, nu angstig „Je bent verliefd!" zegt Gerda. „Je hebt een nieuwe bontmantel gekochl zegt Elly. „|e draagt zijden onderjurken met echte kant „Je hebt een nieuwen hoed!" „Beken het maar je bent ver liefd zegt Gerda streng. „Jawe! maar eh is dat dan zoo erg?" piept Eva. „Jawel dàt is dan zoo erg zegt Gerda met nadruk en Rita zegt „En als je naar ons luistert, kàn het nooit erger worden Wij hebben ervaring in dat soort aangelegenheden en helpen je met raad en daad. Zeg nu eerst 's wie het is „Heeft hij geld?" informeerde ik. ik ben namelijk kolossaal practisch. Ook voor anderen „Het is de zoon van mijn directeur", meldt Eva. Uit vier kelen klinkt het tegelijker- tijd, „Geluksvogel „Trouw je met hem?"vraagt Elly. „Je moét hem trouwen beveelt Gerda, met een strenge blik naar Elly, die even haar interview-stijl ter hand nam. „Natuurlijk - ik wil met hem trou wen zegt Eva kalm. Rita wordt aan de telefoon geroepen. Een client wacht al 10 minuten. „lk kom dadelijk," zegt ze in den microfoon. En ze keert terug naar ons tafeltje, plant zich breeduit voor Eva en zegt plechtig, terwijl ze de handen op de schouders van ons iegt „Denk aan mijn raad: wees niet al te aardig tegen hem. Je behoeft wel niet onvriendelijk te zijn, maar houdt hem van je lijf Als ik destijds tegen Frans niet zoo lief en aardig was geweest en niet altijd voor hem klaar gestaan had, inpiaats van hem eens voor niets te laten komen, was ik nu zijn vrouw Ze wuift met haar rechterhand naar ons allen en rent de lunchroom uit, naar een taxi, die haar naar haar client zal rijden. „Hm. Wat Rita zooeven tegen je zei, is allemaal onzin," zegt Gerda nu, „destijds, toen ik met Freddy quasi verloofd was, heb ik precies zoo ge daan, als zij Eva nu heeft geraden. Ik trok aan en stootte af was zoo nu en dan eens wat onverschillig, op andere dagen weer lief En het gevolg Hij meende, dat ik niet van hem hield en nam mijn vriendin, waarmee hij nù getrouwd is. Was ik maar verstandiger geweest Wie weet, misschien was ik dan nù mevrouw Bouwman, echtgenoote van den direc teur der mijnbouwmaatschappij Neen, kind doe juist het tegendeel van wat Rita je aanraadde!" Ik vind, onder ons gezegd, àlles, wat mijn vriendinnen Eva aanraden, uit den booze. „Zie je," zei ik tegen Eva, „men moet niet overdrijven, dàt is 't 'em Men moet don gulden mid- delweg bewandelen. Aardig zijn, als hij behoefte heeft aan aardigheid en strak zijn, als hij onhebbelijk of prik- kelbaar is. Komt hij op zekeren dag niet op tijd, of belt hij niet iederen dag op, wacht dan kalm af. Wordt niet dadelijk zenuwachtig. En telefo- neer vooral hem niet Hij zou meenen, dat je je aan hem vastklampte, dat hij niet van je af kon en peng het is uit! Had ik enkele jaren, toen ik met Rudolf ging, wat meer geduld gehad, inpiaats van steeds te vragen, waarom hij zich zoo wéinig aan mij gelegen liet liggen, dan waren we nù nog bij elkaar". „Hoe kàn je zooiets zeggen?" vait Elly me in de rede," Ik heb je tôt nog toe voor een intelligent meisjegehou- den. Men behoeft toch niet dadelijk de beleedigde partij te spelen Nader- hand blijkt ailes een misverstand te zijn en dan is de zaak bedorven, want dan is men van elkaar af dan is er een kloof, die niet overbrugd kan worden men vertrouwt elkaar niet meer. Op die manier kan men zijn heele levensgeluk verspelen Als ik toentertijd Frits verzocht had nogeens te komen, om ons hart eens uit te storten was ailes in orde gekomen. Inpiaats daarvan heb ik me trotsch teruggetrokken en jaren later hoorde ik eerst, waarom hij zoolang was weg- gebleven Maar toen had hij reeds een vrouw en twee kinderen Luister naar mij, Eva, wees op je hoede en laat hem niet wegens een futiliteit Ioopen". Eva is heelemaal in de war. Ja, wat moet ik nu eigenlijk doen Toen wij elkaar acht dagen later ontmoetten, bleek, dat ieder van ons Eva nogeens apart genomen had en een wijze les had meegegeven. Nu was zij dus rijkelijk voorzien van goede raad. En als een bom slaat het bericht tusschen ons in, dat zij - ieder advies van ons ten spijt met Max een weekend-reisje was gaan maken De daarop voigende weken houden ons in groote spanning. We zijn klaar om ons troetelkind te verdedigen. Eva doet ailes verkeerd, wat ze slechts verkeerd kàn doen Ze boudeert, als ze lief moet zijn en belt Max op de meest-ongelegen momenten op, is bij de grootste onhebbelijkheid van Max allerliefst en gedraagt zich zôô, dat zelfs Elly, met haar „altijd-lief-zijn- methode", zooals we die gedoopt hebben, zich erover ergert. Iederen dag huilt Eva bij een van ons uit. We zijn de wanhoop nabij. Wat heb ben onze ervaringen, onze lessen, ge- baat Wij konden onze Eva toch niet helpen En waar is Max om onze wraak op te koelen Max heeft Eva desondanks tôch getrouwd I Ondanks onze ervaring, ondanks onze adviezen. Wel Eva heeft natuurlijk stom geluk gehad (Nadruk Verboden). in aile prijzen en KRATEX iiithaiiiiî nmtiiis, Waarheen zoo vlug? Naar 't „CENTRUM" Hoogezandsterbrug. Want Sanostol, Davitamon, Emulsiezijnnogzonderbon. Ik haast me dus, want ik moet dââr zijn, Voordat ook daarvoor bonnen klaar zijn. Geopend 's avonds tôt 8 uur. Zaterdags tôt 10 uur. AANLEG EN ONDERHOUD VAN TUINEN. in aile prijzen en Pif peu modellen. SAPPEMEER Noorderstraat 56 Sappemeer. Kunstmest. „Max

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 4