I J m voor i B. de JONG afwezig HUIZINGÀ De Stadsontvanger verschenen hureu en pachten mes Wringer: I. I. S Zn., Heerlijke Leverworst Rider Rookvleesch Zuurkool Geldersche Worst i i Oo woÉn van 5-8 uur verxocht in Café LAMMERS, Foxhol. de praktijk HERVAT. A. M. NIEBOER j. KLIPHUIS, J.l mes Hel G. MELLINK. Advertentiën HAMMINGA, AAP v< Welke distributie-bons zijn geldig Electriciteits- werken Jac. H. Fellinger Diegenen, Tel. Tel. 2 E. HOO i F Met j Maand; in de kl tijd nie Oerd heeft al juist vs een kv journali de red directei om 6 vrouwe die er\ tôt nog geslage en hel dertigst «Wel was on nieuwe. ;>Dat «eergisk splinter «En het mo ons ad dat ze Eva troetelk niet er{ nog on en wee aandoe. zich op te versi verschri welsprc' berader in aile prijzen en Bakkersartikelen. Broodbonboekje. De met ,14" genummerde bons van 11 Nov. t.m. 17 Nov. elk voor 125 gr. roggebrood of 100 gr. ander brood. De bons uit deze période blijven geldig t.m. 24 Nov., echter niet in hôtels, restau rants, café's e.d. De met 13 genummerde bons blijven geldig t.m. 18 Nov. Bloemkaart. De met „1" genummerde bons van 4 Nov. t.m. 1 Dec. elk voor 60 65 gr. rogge brood of 50 gr. ander brood of 2 rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem (d.i. tar- webloem, tarwemeel, rogge- bloem, roggemeel, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel). Eén rantsoen gebak bestaat minimum uit: 160 gr. koek (ontbijtkoek), 140 gr. specu- laas, 200 gr. andere koekjes, 90 gr. bisquits of wafels, 75 gr, beschuit, 300 gr. cake, 600 gr. taart, 600 gr. gebakjes; 500 gr. gevuld groot korstgebak (bo- terletter e.d.) of 400 gr. ge vuld klein korstgebak (aman- delbroodjes e.d.). Boter en Vet. Boterkaart. Bon 16 van 9 Nov. t.m. 15 Nov. voor een pond boter. Vetkaart. Bon 16 van 9 Nov. t.m. 15 Nov. voor een '/a Pond margarine of boter. Deze bons blijven geldig t.m. 22 Nov. Bon 15 blijft geldig t.m. 15 Nov. Vleesch en Vleeschwaren. De met „08. vleesch" ge- merkte bon van 11 Nov. t.m. 10 Nov. voor 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rant soen vleeschwaren. De met „08 worst, vleesch waren" gemerkte bon voor een rantsoen vleeschwaren. Bonnen uit deze période blijven geldig t.m. 24 Nov. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden ge- kocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worst soorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood of 150 gram voor bluedworst. De met 07 genummerde bons blijven geldig tôt 17 Nov., echter niet in hôtels, restaurants e.d. Algemeen Distributiebonboekje. Zeep. Bon 55 van 19 Oct. t.m. 12 Nov. voor 150 gr. toilet- zeep (nieuwe samenstelling) of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep- vlokken <Jf 250 gr. zelfwerkend waschmiddel of 200 gr. vloei- bare zeep. Suiker. Bon 42 van 26 Oct. t.m. 22 Nov. voor 1 kilo suiker. Koffie en Thee. Bon 81 van 9 Nov. t.m. 20 Dec. voor een 2 pond kof fie of een 3/4 ons thee. Kaas. Bon 25 van 11 Nov. t.m. 17 Nov. voor 1 ons kaas. Deze bon blijft geldig t.m. 24 Nov. Bon 52 blijft geldig t m. 17 Nov. echter niet in hôtels restaurants, café's e.d. Eieren. Bon 38 van 11 Nov. t.m. 17 Nov. voor één ei. Deze bon blijft geldig t.m. 24 Nov. Grutterswaren. Bon 82 van 2 Nov. t.m. 29 Nov. voor 250 rijst, rijst- meel, rijstbloem of grutten- meel (gemengd meel). Bon 83 van 2 Nov. t.nv 27 Dec. voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 88 van 2 Nov. t.m. 27 Dec. uitsluitend voor 250 gr. gort, gortmout of grutten. Bon 93 van 2 Nov. t.m. 27 Dec. voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappel- meel of een hoeveelheid pud- dingpoeder of puddingsaus- poeder, welke 100 gram zet- meel bevat. Bon 98 van 2 Nov. t.m. 27 Dec. voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. Brandstoffen. Gedurende November zijn geldig Voor haarden en kachels bon 04, 05, 06 en 07. Voor haarden en kachels bon 08, 09, 10 en 11, thans turf of later kolen. Voor Centrale verwarming de bonnen 07 t.m. 14. Scheerzeep. Bon 116 (extra bonnen- kaartje) van 31 Aug. t.m. 31 Dec. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Petroleum. Petroleumzegel Période 7 van 4 Nov. t.m. 29 Dec. voor 2 liter petroleum. Petroleum zegel Période B van 11 Nov. t.m. 15 Dec. voor verlichting. Textielproducten. De bonnen A en AA van de lextielkaart van het hoofd van het gezin geven t.m. 31 Dec. recht op het koopen van een Winterjas of -mantel. Dit beteekend dus, dat slechts één persoon uit ieder gezin op het koopen hier- van recht heeft. J. Hanekamp, M. Clobus, Officieie Mededeling. „KWI EK" Wedstrijden voor morgen Hoogezand 3—Kwiek 1 (aanv. 11 uur Wagenborgen—Kwiek 2 (aanv. 2 uur.) Kwiek 3—Froombosch 2 (aanv. 2 uur.) Veendam adsp.—Kwiek adsp. (aanv. 12.30 uur.) Opstelling Kwiek 1 H. Ronde, kamp, B. Scholte, G. Heller, J. Bodewes, G. Boekholt, M. Scheen, B. Wilbrink, B. Deiman, W. Gibcus. Reserve J. Bakker en B. Mul- der. Kwiek 2. H. Schomaker. J. Geling. J. Gibcus, H. Drent, J. Kerdijk, M. Nagengast, G. Scholte, B. Scholte Jr., R. v.d. Werff, N. Mulder, P. Deiman. Reserve J. Kroon. Kwiek 3. J. Bakker. H. Bodewes, B. Mulder. P. Geiing, N. Nagengast, H. Roose, G. Scheen, E. Hijlkema, Veei Stiekema. Chr. Meijer, H. Veerkamp, Reserve L. v. d. Werff, Adspiranten L. v.d. Werff. H. Geling, B. Scholte, D. Meints, Ph. Scheen, 0. Teuben, J. Scheen, F. v.d. Werff, A. Deiman, A. Eissing, C. Stege. Reserve's N. Wilbrink, H. Mulder en A. Thiecke. Wedstrijdprogramma voor Zondag 17 Nov. Kwiek—H.S.C. 3. H.S.C. adsp.-Kwiek adsp. Dinsdagavond clubavond in café Gebr. Smit, Martenshoek aanvang 7.30 uur precies. Onze adviseur zai spreken over Arbeid v.d. Kath. Levensbeschou- wing. D. O. S. Tijdens de winter moeten de meisjes adspiranten na de les naar huis gebracht worden, zulks in verband met de verduistering. Debedoelingis dat enigedames leden zich met dit werk zullen belasten. Nadere bijzonderheden worden op de les bekend gemaakt. In de off. med. van Zaterdag 19 Oct. j.l. is bij de leden opgave van de beide damesgroepen, per abuis vergeten te vermelden Mej. W. Timans, dames B. Nieuwe leden kunnen zich alsnog opgeven bij den secretaris en op de les. De Secretaris N. Nagengast. Officieie Publicatie Gevonden voorwerpen. Een werkjas. Een rozenkrans. Twee boterbonnen. Een ceintuur. Een portemonnaie met inhoud. Een mutsje. Een brandstoffenbon. Een heeren hoed. Een paar gebreide handschoenen. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Burgerlijke Stand. SAPPEMEER, 1—7 November. Geboren Jan Arend, z. v. Klaas Brink en Elina Harmina Schuur; Geertje d. v. Wiepko Grofsmid en Annechien de Groot; Grietje, d. v. Berend Redekeren Jantje Blijham Anny Eiselina d. v. Dirk Jan Bakker (overleden) en Anna Maria Clobus. Ondertrouwd Johannes Mul der, 21 j. van Hoogezand en Hindertje Abbas 24 j. van Sap- penieer: Allie Brands, 24 j. van Hoogezand en Jantje Baptist 24 j. van Sappemeer. Getrouwd Jan Louis Buiter van Groningen en Hinderkien Kliphuis van Sappemeer; Hen- drik Dallinga van Zuidbroek en Oomkelina Bouwman van Sap pemeer. Overleden Jakobje Traudes, 89 j, wed. van Johannes Ooster- wijk; Elizabeth Slagter 75 j. wed. van Jakob Kiootsema Johanna Kleefsman, 18 j. d. v. Stoffer Kleefsman en Okkien Drent. HOOGEZAND 2-7 Nov. Geboren Grietje, d.v. Hendrik Klunder en Jantje Kijf, Foxhol Zwaantje, d.v. Derk Hulsebos en Klaasziena Nieborg, Hoogezand. Ondertrouwd Heinrich W. Imbos, Hoogezand en Elsie Kraai, Sappemeer Hendrik Koetje, Nieuwe-Pekela en Grietje Pop- pen, Windeweer, Hgz. Johannes Mulder, Hoogezand en Hindertje Abbas, Sappemeer Freerk Weites en Grietje Hoving, beiden van Hoogezand. Getrouwd Kornelis van Bon en Gezina Fenn. Veenma; Hen drik Schut en Wijtske van Doe- zum. Overleden Derktje Veendorp, oud 74 jaren, weduwe van Mello Ruzius. SLOCHTEREN 31 Oct.-6 Nov. Geboren Albert Meindert, z.v. A. G. Smit en G. Flikkema, Sid- deburen Pieter, z.v. J. Haan en H. Spithoff, Hélium Grietje, d. v. T. Rademaker en S. Canne- gieter, Slochteren Jantina Wil- lemina, d.v. A. Viel en C. W. Niehof, Overschild Wubbine, d.v. J. Middel en A. Havinga, Siddeburen Johanna Louisa Maria, d.v. J. Wiardi en J. Bel- linga, Kolham Maria, d. v. A. Veldtman en E. Luppes, Sloch teren. Ondertrouwd H. Wolda, 25 j., en G. Draijer, 24 j., beiden van Kolham. Getrouwd H. Werkman, 25]., Loppersum en W. Vegter, 26 j., Siddeburen. Overleden Jan Zuur, oud 70 j., weduwn. v. B. Goinga, Sloch teren Jan Brondijk, oud 88 j., weduwn. v. A. v.d. Veen, Sloch teren David Veenema, oud 15 j., z.v. J. Veenema en G. Kranen- burg, Scharmer. Predikbeurten. ZONDAG 10 Nov. 1940. Herv. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. C A. Schenk. Hoogezand: v. m. 10 uur, ds. D. Bender, Collecte. Kielwindeweer v. m. 10 uur, ds. Wasch (H. Av.). Kropswolde n. m. 2.30 uur. ds. Lekkerkerker. Engelbert geen dienst wegens vacature. Middelbert n. m. 2.30 uur, de heer Kraima. Harkstede Scharmer v. m. 10 uur, ds. Smids. (Oogstdienst, voorber H. Av.). Kolham n. m. 2 uur, ds. Smids (H. Av.). Slochteren v. m. 10 uur, ds. Kwint; n.m. 3 uur, de heer Feenstra („Wat mag ikverwach- ten Schildwolde v. m. 10 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium v. m. 10 uur, ds. Politiek. Noordbroek v. m. 10 uur, ds. Swigkhem. Doopsgez. Gem. Sappemeer: geen dienst. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 10 uur, ds. W. Tom, Dankuur v. h. Ge- was; n.m. 3 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur, de heer F. Faber. Schaaphok: v. m. 10 uur, de heer Blauwwiekel. Vroombosch n. m. 3 uur, de heer Blauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 uur en n.m. 4 uur, ds. C. Brandt; 's av. viering H. Av; Doop. 's av. 7.30 uur, Jeugd- dienst. Foxhol v.m. 9.30 uur Evang. Wolters; n.m. 5 uur, Prediking daarna H. A. 's av. 7 uur, Jeugd- dienst. Leger des Heils. Hoogezand Van Royenstr.: v.m. 10 uur, Heiligingsdienst n.m. 7 uur, Verlossingsamenkomst. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. In een onder voorzitterschap van den heer A, Mulder J. Wzn in het Bonte- huis 'gehouden druk bezochte ledenvergadering van de Onderl. Veeverzekeringsmaatschappij «Hoogezand—Sappemeer" is in de plaats van wijlen den heer R. Doornbos tôt mededirecteur voor Sappemeer benoemd de heer D. H. Bouman, wonende aan de Jagerswijk. Met groote waardeering |hul- digde de voorzitter de nagedach- tenis van den overledene als van iemand, die jaren lang veel in het belang der vereeniging heeft gedaan en wiens heengaan een groot verlies beteekent. «Muziek brengt gezellig- heid", met deze woorden wordt een advertentie in dit nummer ingeluid van den heer H. W. van Bijnen, die zich alhier als muziekleeraar en koorleider heeft fevestigd. De muziek doet meer. ij bezit de wondere gave om uit te drukken wat er leeft in 's menschen ziel en te spreken tôt allen, ze verheft en verteedert, brengt wijding en troost en verdubbelt de vreugd. En ook al is het aan weinigen gegeven om volkomen in haar geheime- nissen door te dringen en muziek voor de meesten in hoofdzaak het middel is om genot te smaken en genot te brengen, toch zal ieder welkom zijn, welke beoefe- naars wil inleiden in de heerlijke kunst en ze verder wil voeren. De heer van Bijnen, die hier als leider van verschillende muziek- en zangkoren en als organist der doopsgezinde gemeente al sedert lang geen onbekende meer ;is, heeft bewezen volledig voor zijn taak berekend te zijn. Door zijn groote veelzijdigheid, waarvan de annonce ook spreekt, zal vrijwel niemand tevergeefs bij hem aankloppen. Wij meenen goed te doen hierop de bijzon- dere aandacht te vestigen. De speldjesdag ten be- hoeve van het uitzenden van zwakke kinderen naar „Mooi Gaasterland" heeft hier f 19.50 opgebracht. Hoogezand. Bij een groot deel van de jeugd zit de meening voor, dat ze onder en boven de wet is, handelt althans volgens die opvatting. Maar de politie denkt er terecht anders over. Dit bleek o.a. Zondagavond. Langs de straat en in het luchtruim was een voortdurende lichtflik- kering, uitstralend uit zaklan- taarns, waarvan heel veel jongelui misbruik maakten en die o.m. werden gebruikt om voorbij- gangers en dan het liefst meisjes te inspecteeren, een strafbaar feit, waarmee de politie korte metten maakte. Zij kregen een ernstige waarschuwing en tal van zak- lantaarns, w.o. dure exemplaren, zijn in beslag genomen. Wat wel noodig is, daar een dergelijke baldadigheid heel licht kan leiden tôt strenge maatregelen, waar- door de burgerij wordt gedupeerd. „Wie verstandig is, ziet vooruit", een bekend woord, dat vooral in dezen tijd opgeld doet. Het heeft ook een waar- devolle beteekenis nopens de advertentie van de ijsvereeniging «Hoogezand", opgenomen in dit nummer, in 't bijzonder wat de contributieregeling betreft. Wan- neer men er rekening mee houdt, dat straks een goed verzorgde en vertrouwde ijsbaan, nu de vertnakelijkheden zijn beperkt en de schoolduur is ingekrompen, vooral voor de jeugd meer dan ooit welkom zal zijn en boven- dien, dat de contributie na 1 Dec. met 50% wordt verhoogd, ligt deconclusie voor de hand. Voor al als wij er aan toevoegen, dat het bestuur, zich aanpassend aan de huidige omstandigheden, de baan zoo lang en zoo vaak als maareenigszins doenlijk is, hoopt open te stellen. Door den politierechter te Groningen is Benjamin N., koopman, alhier, veroordeeld tôt f 25.— b. of 25 d.h. terzake lokaalvredebreuk en beleediging van den keurmeester van het Openbaar Slachthuis. Sedert Donderdag jl, branden hier bij de bruggen weer de lantaarns, zij het met een afgeschermd licht. Toch is het natuurlijk een heele verbetering, die eerst goed zal worden ge- voeld en gewaardeerd, als het heel donker is. Foxhol. Zooals bekend her- denkt de heer G. Mellink, ge- meenteveldwachter, alhier, op Maandag a.s. den dag, waarop hij voor 25 jaren in politiedienst trad. In verband hiermee vesti gen wij gaarne de aandacht op een advertentie in dit nummer, waarin plaats en tijd'voor recep- tie-bezoek worden bekend ge maakt. Voor «steun aan kleine boeren" hebben zich in deze gemeente 18 personen aange- meld. Slochteren. Bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Département van Binnenlandsche Zaken van 12 October 1940 is aan mr. E. J. Thomassen a Theus- sink van der Hoop van Sloch teren met ingang van 1 Decem- ber 1940, op zijn verzoek, uit den dienst als burgemeester van de gemeente Slochteren eervol ont- slag verleend. Hellum. Dr. A. Hiddema, arts, alhier, is benoemd tôt tijdelijk assistent controleerend genees- kundige bij de Rijksverzekering- bank. Zuidbroek. Het is bekend, dat er onder de zon heel wat vreemde snuiters zijn, doch een heel bijzonder exemplaar van dat soort is toch zeker wel Jan Hen drik J. van Scheemda. Nico Poel van hier heeft op 30 Juni op een geheel eigenaardige manier met hem kennis gemaakt. Deze kwam 's avonds per fiets van het Schildmeer. Toen hij Noord broek was genaderd, drong plot- seling uit de duisternis een stem tôt hem door «Afstappen Po litie Hij gehoorzaamde en stond een oogenblik later voor den politieman, die later bleek niemand anders te zijn geweest dan J. H. J., bovengenoemd ie mand, die wel veel met de politie in aanraking was geweest, doch uitsluitend als gevolg van zijn talrijke delicten, waarvan er een n.b. hem vijf jaar lang had doen brommen. Geen wonder dat Nico het zaakje niet vertrouwde en hem vroeg naar zijn papieren. Die verschenen natuurlijk niet en daarom sprong de aangehoudene op zijn fiets en vervolgde zijn reis. Of nu de pseudo-agent zich daardoor in zijn eer voelde aan- getast, nauwgezette plichts- vervulling kan het niet geweest zijn of dat hij gedreven werd door andere motieven is niet gebleken, maar in elk geval, hij zette Nico na en gaf hem, toen hij hem had ingehaald, een paar rake stompen onder den uitroep «Hierzoo, dat zijn mijn papieren". Die stompen wareh allesbehalve malsch geweest, want Nico was van de fiets gevallen en bewus- teloos geworden. Dit ailes hoorde de echte po litie en het slot van de historié is geweest, dat de pseudo-poli- tieman zich deze week voor den politierechter in Groningen heeft moeten verantwoorden. Deze had zijn doopceel gelicht en daarop kwamen zooveel zwarte plekken voor, dat er van eenige clementie moeilijk sprake kan zijn. Overeenkomstig den eisch werd hij veroordeeld tôt een maand gevangenisstraf en tôt betaling van f 27.50 schadever- goeding, volgens nota. VOOR naar Hoofdstr., Hoogezand, Tel. 155. Rusland opgeslagen, want daar moesten de goederen vandaan komen Wat er met de dertig cent gebeurt, die verschillende theeliefhebbers al wel gestuurd zullen hebben, is ons niet bekend. Wel willen wij er nog eens na- drukkelijk de aandacht op ves tigen, dat het koopen van elk pakje thee of koffie, zonder in- levering van de geldige distribu- tiebon een handeling is, waar strenge straffen op staan. Advertentieën. V Voor de vele blijken van belangstelling bij onze 60-jarige Echtvereeniging ondervonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. SAPPEMEER, Nov. 1940. Winkelhoek 53. Fam. J. SPAKMAN. welke op MAANDAG a.s. ter gelegenheid van mijn Jubileum blijk willen geven van hun be langstelling, ARTS, Zes halve ponden koffie of zes ons thee zonder bon. Omzendbrief verrastte vele huisvrouwen. Met het koffie- en theerant- soen moet nu eenmaal zuinig worden omgesprongen. Wie be- schrijft dan ook de blijdschap en de verwondering, toen vele huismoeders te Den Haag dezer dagen een circulaire in de bus vonden, waârin vermeld stond, dat zes halve ponden koffie of zes ons thee boven het rantsoen verstrekt zouden worden. Er be- hoefde slechts een bestelbiljet ingevuld te worden, dat tezamen met een postbewijs van dertig cent, in gesloten brief naar een bepaald adres diende te worden opgezonden. De zaak kwam dan vanzelf wel in orde. Er stond nog veel meer in den omzend brief, o.a. «Wanneer de bespre- kingen in het buitenland een gunstig verloop hebben, worden binnenkort diverse partijen thee en koffie naar Nederland inge- voerd en voor de consumptie vrijgegeven. Daar nu de hoe veelheid wel tamelijk groot, doch niet meer als een druppel blijkt te zijn in een emmer water, wan neer geheel Nederland zijn deel zou bekomen, zoo zijn verstan- dige maatregelen getroffen, om op rechtvaardige wijze eenige gemeenten uit de vele te kiezen, die in aanmerking mogen komen voor bovengenoemde goederen." Verder was er nog sprake van honderd gulden, die terugbetaald zouden worden, indien mocht blijken, dat één en ander niet in orde was. Kortom, het was ailes zeer verleidelijk. In al deze plannen is echter een leelijke stoornis gekomen. Want de politie, die waarschijn- lijk ook den omzendbrief gele- zen heeft, vond aanleiding om den uitvoerder van dit zoo prach- tig opgezette plan met zijn re- clamemateriaal en verdere be- scheiden voor eenige nadere besprekingen naar het hoofd- bureau van polite te ontbieden. Het onderhoud heeft ongeveer 7 uur geduurd. Na afloop zijn de papieren in beslag genomen en is den organisator iedere verdere handelsactiviteit in koffie en thee verboden. De extra rantsoenen gaan dus niet door. Die blijven ergens in vanaf Zondag 10 Nov. tôt Dinsdagavond 12 Nov. VEEARTS te HOOGEZAND, heeft heden te HOOGEZAND, verzoekt de uiterlijk in de maand Novem ber ten zijnen kantore of op postrekening no. 340829 te voldoen. Het KANTOOR, Singel 8, (Westerpark) is geopend de eerste vier werkdagen van iedere week van 9 uur v.m.— 1 uur n.m. De Stadsontvanger, N. H. K. NIJLAAN. en nog steeds groote keuze tegen lage prijzen. MARTENSHOEK - Tel. 48. Ruime voorraad 35 cent pond. 26 cent per ons. FOXHOL. Eerste kwaliteit en prima SAPPEMEER-OOST - Tel. 263. voor dit blad worden aangenomen door Winkelier, Kiel-Windeweer, Wij een iii Nee| rlnlk

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2