c Lees M. VoSI Prima Derk i II Jea Lippe J. Nu i! A. J. v. ee P. v. PI Welke distributie-bons zijn geldig Tel. in aile oriizen en Tel. i t.o. R.K. Vraaj Erkenc In COMP Ik was de Reginald's liefdt May. Wij waren sel en een tijdlang met Reggie. T bleef tôt aan h; daar gelaten ee die zooveel aa glansde en schi nen kring, waa ons een beetje vriendin, Letty ze twintig was, veel ouderen, b ding. Reginald ver zwerïtocht door ontving ik een woordde trouw iets laten merke dit huwelijk lu Bij mij kwam b hij in het vader en ik wist, dat mij wilde weten Ik vertelde he tijd uit het oo) mijn werk i£ werkkring, ho< omstandigheden zaakten mij genoegens. Ik m dat het leege le dat zij voerde, aantrok, doch ir was ik toevallig in aanraking gt zelfs beiden bi gelogeerd en voo was zij zeer gel De onde May mooier, aïs het een flirt En haar huwel zins moeizaam c Wel ik i gaat. Hij is ne echte kunstenaat hij gemengd blo een Spaansche. j zijn koel en beh tempérament sch jaloersch was. j ailes, dat hij hae Eenige weken Reggie een ten De met „15" genummerde bons van 18 Nov. t.m. 24 Nov. elk voor 125 gr. roggebrood of 100 gr. ander brood of een rantsoen gebak. De bons uit deze période blijven geldig t. m. 1 Dec., echter niet in hôtels, restau rants, café's e.d. De'met 14genummerdebons blijven geldig t.m. 24 Nov. De met „1" genummerde bons van 4 Nov. t.m. 1 Dec. elk voor 60 65 gr. rogge brood of 50 gr. ander brood of '/a rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem (d.i. tar- webloem, tarwemeel, rogge- bloem, roggemeel, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel). Eén rantsoen gebak bestaat minimum uit: 160 gr. koek (ontbijtkoek), 140 gr. specu- laas, 200 gr. andere koekjes, 90 gr. bisquits of wafels, 75 gr, beschuit. 300 gr. cake, 600 gr. taart, 600 gr. gebakjes; 500 gr. gevuld groot korstgebak (bo- terletter e.d.) of 400 gr. ge vuld klein korstgebak (aman- delbroodjes e.d.). Bon 17 van 16 Nov. t.m. 22 Nov. voor een '/2 pond margarine of boter. Deze bons blijven geldig t.m. 29 Nov. Bon Î6 blijft geldig t.m. 22 Nov. De met „09. vleesch" ge- merkte bon van 18 Nov. t.m. 24 Nov. voor 100 gr. vleesch, been inbegrepen of een rant soen vleeschwaren. De met „09 worst, vleesch waren" gemerkte bon voor een rantsoen vleeschwaren. Bonnen uit deze période blijven geldig t.m. 1 Dec. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden ge- kocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worst soorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood of 150 gram voor bluedworst. De met 08 genummerde bons blijven geldig tôt 24 Nov., echter niet in hôtels, restaurants e.d. Bon 29 van 13 Nov. t.m. 6 Dec. voor 150 gr. toilet- zeep (nieuwe samenstelling) of 120 gr. huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep- vlokken of 250 gr. zelfwerkend waschmiddel of 200 gr. vloei- bare zeep. Ook combinaties mogelijk. Bon 42 van 26 Oct. t.m. 22 Nov. voor 1 kilo suiker. Bon 81 van 9 Nov. t.m. 20 Dec. voor een '/2 pond kof fie of een 3/4 ons thee. Kaas. Bon 51 van 18 Nov. t.m. 24 Nov. voor 1 ons kaas. Deze bon blijft geldig t.m. 1 Dec. Bon 25 blijft geldig t m. 24 Nov. echter niet in hôtels restaurants, café's e.d. Bon 64 van 18 Nov. t.m. 24 Nov. voor één éi. Deze bon blijft geldig t.m. 1 Dec. Bon 38 blijft geldig t.m. 24 Nov. Bon 82 van 2 Nov. t.m. 29 Nov. voor 250 rijst, rijst- meel, rijstbloem of grutten- meel (gemengd meel). Bon 83 van 2 Nov. t.m" 27 Dec. voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 88 van 2 Nov. t.m. 27 Dec. uitsluitend voor 250 gr. gort, gortmout of grutten. Bon 93 van 2 Nov. t.m. 27 Dec. voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappel- meel of een hoeveelheid pud- dingpoeder of puddingsaus- poeder, welke 100 gram zet- meel bevat. Bon 98 van 2 Nov. t.m. 27 Dec. voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. Gedurende November zijn geldig Voor haarden en kachels bon 04, 05, 06 en 07. Voor haarden en kachels bon 08, 09, 10 en 11, thans turf of later kolen. Voor Centrale verwarming de bonnen 07 t.m. 14. Bon 116 (extra bonnen- kaartje) van 31 Aug. t.m. 31 Dec. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Petroleumzegel Période 7 van 4 Nov. t m. 29 Dec. voor 2 liter petroleum Petroleum zegel Période B van 11 Nov. t.m. 15 Dec. voor verlichting. De bonnen A en AA van de textielkaart van het hoofd van het gezin geven t.m. 31 Dec. recht op het koopen van een Winterjas of -mantel. Dit beteekend dus, dat slechts één persoon uit ieder gezin op het koopen hier- van recht heeft. koken gaat beginnen op Donder- dag a.s. des middags om half 3 in de lokalen der Kook- en Huishoudcursus Stationsweg 4 Hoogezand (naast het distributie- kantoor). De cursus zal bestaan uit 4 lessen, die gegeven zullen worden op 4 achtereenvolgende Donderdagen. De kosten zullen bedragen f 1.— voor 4 lessen. De dames die zich hebben op- gegeven worden vriendelijk ver- zoclit hun kookgeld één dereerste dagen van de volgende week te bezorgen bij Mevr. Marring voor Hoogezand en bij Mevr. Kliphuis voor Sappemeer. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar, aanmelding kan nog plaats vinden tôt en met Maan- dag. Verslag van de lezing van den Heer Strijbos op Dinsdag 5 Nov. Voor een voile zaal van Hôtel Faber sprak op Dinsdag 5 Nov. de bekende ontdekkingsreiziger de Heer Strijbos voor onze leden, huisgenooten van leden en leer- lingen van de middelbare scho- len en de U.L.O. over de Donau- delta. De Heer Strijbos vertoonde eerst lantaarnplaatjes over be- volking, de geografische ligging, flora en fauna van dit gebied. Na de pauze volgden bewegende beelden. Een duidelijk inzicht in dit gebied werd verkregen, eigen- aardig is, dat dit land ornitho- logisch overeenstemt met Neder- land. Een dankbaar gehoor volgde den spreker. Een cursus Engelsch voor meergevorderden is inmiddels begonnen. Er zijn 7 deelneem- ster, die lezen en converseeren onder leiding van Mevr. Oter- dom—Tiemersma. Wedstrijdprogramma voor morgen Kwiek 1—H.S.C. 3 (aanv. 2 uur) H.S.C. Adsp.-Kwiek Adsp. (aanv. 1 uur) Opstelling Kwiek I. H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus, Jac. Bodewes, G. Heller, B. Scholte G. Boekholt, M. Scheen, B. Wiibrink, B. Deiman, W. Gibcus. Reserve's H. Schomaker, J. Kerdijk en G. Scholte, voor de contrôle M. Nagengast en B. Scholte Jr. Kwiek Adspiranten. L. v.d. Werff. H. Geling, B. Scholte, W. Steenhuis, Ph. Scheen, N. Wiibrink, J. Scheen, H. Mulder, A. Deiman, A. Eissing, C. Stege. Reserve's: F. v.d Werff, O. Teuben en A. Simons. Wedstrijdprogramma voor Zondag 24 Nov. '40. Kwiek I—Hoogezand III Kwiek II—Froombosch II N.O.V.O. II—Kwiek III De indoortraining begint Don- derdag 21 Nov. 's avonds 9 uur in de turnhal te Hoogezand, waar kleed gelegenheid is. Gymnas- tiekschoenen verplicht. Een ceintuur. Een pullover. Een kinderjurkje. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Burgemeester en Wethouders der gemeente Sappemeer Gelet op artikel 43, 44, en 45 van het règlement op het toe- zicht der wegen in deze pro- vincie Brengen ter kennis van be- langhebbenden, dat door de door hen benoemde schouwers eene schouwing zal worden gehouden over wegen, voetpaden, bruggen, enz. aanvangende op Zaterdag, 23 November 1940. Sappemeer, 16 November 1940. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, A. JONKEREN. De Secretaris, J. J. PERDON. SAPPEMEER 8-14 Nov. Geboren Henderikus Wolber- tus, z. v. Jozephus Harmannus Geling en Anna Johanna Bos. Ondertrouwd Thomas Kanter, 26 j., Wildervank en Grietje Schut, 19 j., Sappemeer. Getrouwd Harm Middeljans, Veendam en Johanna Barbara Wijndels, Sappemeer. Overleden Tijtje Mandema, 75 j., weduwe van Everhardus Roek, overleden te Groningen. HOOGEZAND 8-14 Nov. Geboren Alida, d. v. Roelof Hoekstra en Wilhelmina Koning, Martenshoek Trijntje, d.v. Jaco- bus de Bruijn en Wichertje Roggen, Martenshoek Yktjen en Maria, d.v. Tamme Grasmeijer en Trijntje Egb. van der Laan, Foxhol. Ondertrouwd Allie Brands, Hoogezand en Jantje Baptist, Sappemeer; Hindrik Kleefman, Windeweer, Hgz. en Aaltje Tonnis, Hoogezand Willem Simmeren en Hendrina Nijveen, beiden van Foxhol. Getrouwd Hannes Lucas Kappen en Anna Magr. de Keijzer. Overleden Pietje Wiersma, oud 82 jaren, weduwe van Hessel de Vries; Klaas Doorn- busch, oud 82 jaren, ongehuwd Grietje Wegter, oud 84 jaren, weduwe van Petrus Boit. SLOCHTEREN 7-13 Nov. Geboren Rensina, d. v. D. Lukje en J. Pronk, Kolham) Lammert, z v. J. Dikkema en G. van Dijken, Borgweg Johannes, z.v. J. A. Biel en C. C. J. Wub- bolt, Kolham Derk Roelf, z. v. D. K. Smit en J. Jager, Hélium Roelf, z v. G. Gras en E. Bone- schansker, Harkstede Reinder, z.v. H. van Bruggen en G. Laan, Foxham Elizabeth, d.v. H. List en G. Stalman, Siddeburen. Getrouwd E. Spijker, 27 j., Meedhuizen (Gem. iDelfzijl) en T. Fokkens, 23 j., Siddeburen H. Dikkema, 28 j., Oldehove en M. J. Nieswaag, 26 j., Schild- wolde H Wolda, 25 j., en G. Draijer, 24 j., beiden v. Kolham. Overleden Jurrien Otter, oud 78 j., weduwn. v. M. Bijmolt, Schildwolde Hemmo Drijver, oud 86 j., weduwn. v. J. van der Veen, Slochteren (Overl. te Termunten); Geert Munnik, oud 66 j., echtgen. v. A. Post, Sloch teren (Overl. te Termunten); Wolter Schaap, oud 78 j echtgen. v. H. Okken, Schildwolde Harm Pieters deVries,oud64jechtgen. v. H. Wieringa, Overschild. Predikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer v. m. 10.30 uur, ds. C, A. Schenk. Hoogezand v. m. 10 uur, ds. D. Bender; 11.15 uur Kin- derkerk. Kielwindeweer v. m. 10 uur, ds. Wasch. Westerbroek n.m. 2.30 uur, de heer Noordhof. Engelbert v. m. 10.30 uur, ds. Kruizinga. Middelbert v. m. 10 uur, de heer Kraima. Harkstede Scharmer: v. m. 10 uur, ds. Smids. (H. Av.) Kolham v.m. 10 uur, Cand. de Kleine. Slochteren: v. m. 10 uur, en n.m. 2 uur, ds. Kwint. Schildwolde: v. m. 10 uur, ds. Zuiderduyn (H. Doop). Hélium v. m. 10 uur, ds. Politiek. Noordbroek v. m. 10 uur, ds. Siega. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. C. de Vis van Winschoten Vertoeven beroepen predikant, na den dienst. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 10 uur en n.m. 3 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 2 uur, de heer F. Faber. Schaaphok: v. m. 10.30 uur, de heer Blauwwiekel. Vroombosch n. m. 3 uur, de heer Blauwwiekel. Floogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, diensten 's av. 7.30 uur, Jeugddienst. Foxhol v.m. 9.30 uur Evang. Wolters; n.m. 5 uur, Prediking 's av. 7 uur, Jeugddienst. Leger des Heils. Hoogezand Van Royenstr.: v.m. 10 uur, Heiligingsdienst n.m. 7 uur, Verlossingsamenkomst. Sappemeer. Zondag 10 Nov. j.l. werd er te de Groeve bij Zuidlaren een Hengelwedstrijd gehouden, uitgeschreven door den heer W. Komdeur cafehouder aldaar. Een 4 tal Hengelclubs namelijk, Ons Genoegen van Veendam, De Gouden Haak van Wildervank, Martenshoek en Omstreken en Sappemeer en Omstreken allen aangesloten bij het Prov. Gron. Fonds tôt ver- krijging van goed Hengelwater, namen aan de wedstrijd deel. Er werd gevischt om club en personeele prijzen. Vermoedelijk door het slechte weer en de hooge waterstand, waardoor er in de Hunze veel stroorn was, waren de vangsten niet groot. De uitslag was le prijs wisselbeker (welke 3 keer in zijn geheel moet worden gewonnen om er definitief eige- naar van te zijn) plus médaillé «Martenshoek en Ômstr." 2e prijs: „Ons Genoegen" Veen dam médaillé. 3e prijs «Sappemeer en Omstr." médaillé. Personeele prijzen. Leden van Ons Genoegen 1. Joh. Reintke. 2. J. Weijer Sr. 3. M. Bruintjes. 7. E. Molog. 10. H. de Vries. 12. R. Brouwer. 13. J. Leidekker. 19. H. Oosterhuis. 20. J. Walburg. De Gouden Haak 9. L. Wever. 16. G. Wever. 18. A. Stel. «Sappemeer en Omstr." 4. S. Wiendels. 6. P. Biel. 8. W. Splinter. 11. K. de Vries. «Martenshoek en Omstr." 5. L. van Dijk. 14. F. Hartman. 15. H. v.d. Meer. De heer J. v. d. Berg, adjunct-comrhies ter gemeente- secretarie, alhier, heeft met goed gevolg examen gedaan voor het eerste gedeelte voor het diploma- gemeentefinanciën. In een onder voorzitter- schap van den heer H. Verver in het Julianagebouw gehouden druk bezochte vergadering van de afd. H.-S. van «Patrimonium" werd als bestuurslid herkozen de heer W. Bos en werden als zoodanig gekozen in de plaats van de heeren K.Jansen, H. Ver- ver en J. Renzema, die voor een herbenoeming hadden bedankt, de heeren Joh. Bouman, S. Kleefs- man en L. Zwiers. De benoeming van een voor- zitter voor den heer P. Helder, die wegens drukke werkzaam- heden had bedankt, werd aan- gehouden. Nog werd een Commissie ver- kozen, die zal pogen te komen tôt de oprichling van volks- tuintjes, waarin zitting kregen de heeren A. Elzinga, W. Huiting, K. Jansen, G. Jeuring, R. Noord hof en L. Smallebroek. Vergadering van den Raad dezer gemeente op heden Zater dag, de namiddags 3 uur. Hoogezand. Onze vroegere plaatsgenoot de Heer J. Zonder- man thans hoofdcommies, plaats- vervangend secretaris ter secre- tarie der Gemeente Gorichem, is met ingang van 15 Degember a.s. in gelijke functie benoemd te Deventer. In den nacht van Woens- dag op Donderdag tusschen 1.30 en 2 uur is een steen geworpen door de etalageruit van de serre van hotel-Huizinga, alhier, waar- achter zich een voorraad kruikjes en flesschen bevonden.deelsleeg, deels met wijnen en sterken drank gevuld. Een gedeelte van den voorraad is buit gemaakt. De politie doet onderzoek. Aan den chef- veldwach- ter J. S" van Dijk, alhier, is door den burgemeester de verguld zilveren médaillé van den Alg. Ned. Politiebond voor 30jarigen, getrouwen dienst uitgereikt. Namens het gemeentelijk politiecorps werd hem een draag- medaille aangeboden. Te Groningen is geslaagd voor kantoorstenograaf-Neder- landsch T. C. Geudeker, alhier. Zondag a.s. kan men ook alhier kennis maken met de tante van Charley, die zooals uit diverse advertenties in ditnum- mer blijkt, reeds een groot ge deelte van de wereld heeft af- gereisd. Wie is de tante van Charley De tante van Charley is één der grootste lachschlagers. De tante van Charley is een suc- cesklucht in 3 bedrijven, welke door het Haagsche Tooneel in het Hôtel Faber wordt opgevoerd. De artisten Beppie de Vries, Jules Verstraete, Wiesje Bouwmeester, Alex Faessen en anderen zorgen er voor, dat deze avond een waar succès zal worden. Speciaal ves- tigen wij er de aandacht op, dat de gezellige sfeer, die dit stuk zal scheppen, nog verhoogd wodt door de goede rangschikking der stoelen en tafeltjes. Ten overstaan van Notaris- sen Vos en Hoogenboom werd in het Café Wed. Groeneveld, te Sappemeer, publiek ver- kocht I. eene behuizing met Erf en grond te Martenshoek, ongev. 15 90 Are. II. Een perceel grond ongeveer 7.20 A. III. Een perceel grond, groot ongeveer 11.74 Are. IV. Ongev. 2.50.30 H.A. Bouw- en Groenland. Perc. 1 t.m. IV voor f 12200. aan de N.V. v.h. Firma Wed. J. G. Benes te Hoogezand. V. Ongeveer 4.21.20 H.A. Bouw en Groenland, voor f 11.750 aan den heer E. Jonker te Borgercompagnie. Ailes afkomstig van de Erven Hindrik Benthem. VI. Eene Behuizing met erf, tuin en land aan den Borgweg, groot 1.16.30 H.A. VII. 76 81 A. eigen aan den Borgweg. Perc. VI en VII voor f 7075.— aan den Heer G. J. F. Bodewes te Foxhol. De perc. VI en VII zijn af komstig van de Erven Klaas Zwaneveld. Hoogezand—Sappemeer. Nu er in onze plaatsen geen lste klas N.V.B. voetbal wordt gespeeld is er voor de liefheb- bers een mooie gelegenheid om eene met het lagere voetbal kennis te maken. Zooals uit een advertentie in dit blad blijkt wordt aan de van Royenstraat de plaatselijke wed strijd Kwiek I—H.S.C. III ge speeld. Kwiek heeft dit seizoen een prima, elftal dat tôt nu ^toe on- geslagen bleef, terwijl H.S.C III mede kampioens gegadigde is. We verwachten dan ook een spannende strijd en kunnen we een bezoek ten zeerste aanbe- velen. Scheidsrechter is de bekende G.V.B. fluitist K. Schluckebir van Hoogezand. Kalkwijk. De gewone leden- vergadering van de landbouw- vereeniging «Kalkwijk", onder voorzitterschap van den heer Th. Joosten in café Menses ge houden, was zeer druk bezocht. Aanwezig was ook de eerevoor- zitter, de heer E. Schrage, die met een bijzonder welkomst- woord werd begroet. Bij behandeling van het punt stikstoftoewijzing door het Cen- traal Bureau bleek, dat deze voor November 9200 K.G. kalkammon. salpeter en 1400 K.G. zwavel- zure Ammoniak bedroeg. Ver- volgens bracht de secretaris ver slag uit over de te Hoogezand gehouden Ringvergadering, licht- te de aflevering van brandstoffen toe en verder kwam nog de kwestie statiegeldzakken of koo- perszakken ter tafel. Hierover ontspon zich een levendige dis- cussie met als iesultaat, dat besloten werd voortaan de kunst- mest in kooperszakken te zullen outvangen. Als afgevaardigde naar de ver gadering van het Centraal Bureau werd de heer L. C. Smith be noemd, die echter bedankte. Daarna kreeg het bestuur mach- tiging als zoodanig iemand uit de bestuursleden aan te wijzen. Kropswolde. In den nacht van Woensdag op Donderdag is hier in de weide een schaap geslacht, toebehoorende aan den landbouwer H. Woortmeijer. AUeen kop, pooten en ingewan- den werden achter gelaten. De maréchaussée doet onder zoek. Kielwindeweer. Als ouder- ling en diaken der Ned. Herv. Kerk, zijn resp. herkozen de heeren B. Hakkeling en J. H. Lambers. Siddeburen. Van den heer W. Bootsman te Delfzijl, eigenaar van het motorschip «Tubo", kwam hier het door hem via het Ned. Roode Kruis uit Londen ontvangen droevige bericht, dat bij een brand, die daar in Juli aan boord van gemeld schip heeft gewoed, Berend Lindeman, af komstig van hier, met nog een lid der bemanning zoo ernstig was gewond, dat hij in een ziekenhuis aan degevolgen was overleden. Zuidbroek. Op de in het Oude Rechthuis onder voorzitter schap van den heer J. Molanus gehouden jaarvergadering van de vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging, alhier, bleek, dat het ledental tôt 875 was gestegen. Verpleegd werden 53 patienten, waarvoor in totaal f 2422.35 was vergoed. De uitgaven ad f 2557.04 bleken f 293.99 meer te zijn ge- weest dan de ontvangsten. Er was een kassaldo van f 1786.86. De heeren J. Molanus en R. Mandema werden als bestuurs leden herkozen en gekozen wer den als leden der kascommissie de heeren J. Klat Pzn, C. Lub- berts en J. J. Maathuis. De vorige week werd door het circus Strassburger te Gro ningen de laatste voorstelling van het tentseizoen gegeven. Al- vorens echter een vaste stand- plaats voor de winter te betrek- ken is uit de artisten een uitste- kend variétéprogramma samen- gesteld. Ofschoon de paarden en andere dieren, welke in een circus onontbeerlijk zijn, moeilijk in een variétéprogramma kunnen worden opgegenomen, biedt het circusprogramma toch noch vol- doende afwisseling om een uit- stekend variété programma te vormen. Dit variété gezelschap, dat momenteel met groot succès te Groningen optreedt, zal binnen- kort ook twee dagen, naar wij hopen voor voile zalen, te Hoo gezand in het Hôtel Faber op- treden. Zie advertentie in ons volgend numnier. Indien de tallooze bewijzen van belangstelling, zoowel van officieele zijde als van de bur- gerij ontvangen, ter gelegenheid van zijn 25 jarig jubileum als politiedienaar, als graadmeter mogen worden beschouwd van de sympathie, die hij zich in Foxhol en omgeving heeft ver- worven, kunnen de heer G. J. W. Mellink en zijn familie te- vreden zijn. Wat ze dan ook volop zijn. Die belangstelling openbaarde zich reeds voormid dags aan zijn woning. Onder de velen, die hem toen reeds hun gelukwenschen kwamen aanbie- den, was het Dag. Bestuur der Gemeente Hoogezand, het ge meentelijk politiekorps en de opperwachtmeester der maré chaussée, Met een enkel woord gaf de burgemeester daar zijn voldoening te kennen over de plichtsgetrouwe, oordeelkundige en tactvolie wijze, waarop de jubilaris steeds zijn taak had ver- vuld. Ook zijn onmiddellijke chef, de heer van Dijk, betuigde hem daarvoor zijn dank. Niet zonder eenige bezorgdheid, aldus zich wendend tôt den heer Mellink, was ik voor 8 jaren, toen ge, komend van Veenendaal, hier in Foxhol, twee plaatsen van zoo geheel verschillend karakter, uw ambt gingt aanvaarden. Maar toen ik uw aanpassingsvermogen zag en ervoer, dat gij boven ailes toondet mensch te zijn, was die bezorgdheid spoedig geweken, plaats makend voor tevredenheid en lof. Het feit, dat de inwoners op een feestcWTg als deze met u meeleven, zegt op zich zelf ailes. Dat ze werkelijk meeleefden, bleek des avonds in café Lam- mers. Stampvol was de zaal en na het meer officieele gedeelte kwam er een stemming, die deze receptie maakte tôt een feest. Niet alleen de Foxholsters gaven blijk van hun sympathie, doch eveneens velen uit Westerbroek en Kropswolde, het onmiddellijk rayon van den jubilaris. Legio was het aantal bloemen en bloem- stukken, een 27 tal, legio ook het aantal andere geschenken, die aan dit feest een bijzonder dé corum gaven. Zoo had het poli tiecorps en het geheele secreta- riepersoneel reeds een prachtige, volledig gemonteerde rooktafel geoffreerd, bood de heer Schreur namens de Naaikrans aldaar een welkome verrassing aan en de heer Ensing, voorzitter van de afdeeling Westerbroek van den Bond voor Staatspensionneering, waarvan de heer Mellink een ijverig bestuurslid is, een elec- trische schemerlamp namens de afdeeling, mitsgaders een brood rooster namens de medebestuur- ders, welke aanbieding telkens met een woord van erkentelijk- heid vergezeld ging. Dank bracht hem ook de heer Schoolland, hoofd der school te Foxhol er- voor, dat hij steeds paraat stond, waar het gold de belangen van de school en de schoolkinderen te dienen, terwijl hij tevens als bestuurslid van «F.V.V." namens deze vereeniging woorden sprak van groote waardeering voor de opvatting van zijn taak.{ Zoo is dit 25 jarig jubileum niet alleen een onvergetelijk feest geworden voor den jubilaris zelf en zijn familie doch tevens voor de burgerij, dank zij tevens de uitstekende verstandhouding, die in den loop der jaren tusschen beiden is gegroeid. Een dankwoord van den heer Mellink was van dezen, gemoe- delijk gezelligen avond het einde. een 'i' Net? PU Noorderstri Bakkersartikelen. Broodbonboekje. Bloemkaart. Boter en Vet. Boter- en Vetkaart. Vleesch en Vleesohwaren. Algemeen Distributiebonboekje. Zeep. Suiker. Koffie en Thee. Eieren. Grutterswaren. Brandstoffen. Scheerzeep. Petroleum. Textielproducten. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. De aanpassingcursus in Officiele Mededeling. „KWIEK" Officiele Publicatie Gevonden voorwerpen. Schouwing van wegen, voetpaden en bruggen. Burgerlijke Stand. ZONDAG 17 Nov. 1940. Bapt. Gem. Plaatselijk Nieuws. 17. H. Blijham. Circus Strassburger Jubileum G. J. W. Mellink. Wij 3

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2