voor St. Nicolaas H. Schaap A. ELZINGA ZOON, »De Breinaald« lange WinteravondeH huent Onze voorraad is thans zeir gioot ook in JONGENSMATEM. Opyiiland is onze kieding door zijn fijne coupe, saiiditeil en prijsklasse HERENKLEDINGMAGAZUN E. RUDING, Martenshoek Stationsstr. Sappemser. Uw MEUBELEN herstellen en opnieuw Bekleeden msmssi Wij zijn gereed door den vakman. Wol- en Handwerkhuîs il Wilt U er zeker van zijn goed gekleed te gaanv neemt dan nu een GABARDINE JASSEN. TWEED JASSEN moderne kleuren. De Huwelijksreis. Als U er prijs op stelt uw keuze rustig te doen uit volledige collecties, dan is nu het juiste oogenblik gekomen. De Velo Waschmachine Maatschappij N.V. Zet haar bedrijf onveranderd voort Voor solide koopers gemakkelijke condities Ruime keuze uiterste prijzen, goede pasvorm. Volkszaak t.o. R.K. Kerk Sappemeer. Tel. 275. Niet VAKKUNDIGE reparaties zijn ALTIJD te duur. Laat daarom Laat Uw reparaties en veranderingen eens door ons uitvoeren en U zult tevreden zijn. GED1PL. STOFFEERDER en BEHANGER Zuiderstraat 134 - SAPPEMEER. Meubelmakerij Stoffeerderij. vindt U bij ons een ruime sortering, zowel in WOLLEN- als ZIJDEN KOUSEN Noorderstraat 53 Sappemeer. WMîm •igrA-^s worden aanmerkelijk verkort en aangenaam gemaakt door een animeerend gezelschapsspel. Hiervoor leent zich bij uitstek Wij hebben prachtige Sjoelbakken voor lage prijzen. KREMER's Vulpenhuis Nog prima kwalitei- Jongens JEKKERS prima kwaliteiten. ten en lage prijzen. Verkrijgbaar op bon A en AA van de textielkaart der gezinshoofd. HANS WERNER. Eveline poederde met trillende via gers haar wipneusje. Nog enkele mi- nuten en ze zou vertrekken voor haar huwelijksreis. En die gedachte had op het oogenblik meer verschrikking dan vreugde. Het was geheel iets anders dan verloofd te zijn met Rudolf, met hem uit te gaan, met hem te flirten En nu was zij met hem naar het stadhuis gegaan en rtu was zij getrouwd. De plechtige woor- den klonken min of meerdreigend na in haar hoofd. „Voor het leven en een geheel leven is lang. En per slot, al was hij Ru, hij was toch zoo vreemd niet iemand, die bij haar hoorde, zooals haar broers, zooals haar moeder. Tranen welden inhaaroogen, juist toen haar moeder binnenkwam. Die verborg haar eigen ontroering onder scherts en een glimlach. „Dwaas kind Jehoudttoch van Ru. En denk eens aan, wat een heer- lijken huwelijksreis jullie nu gaan maken eerst naar Parijs, dan naar de Rivièra Die beste tante Klara, om jullie daartoe in de gelegenheid te steilen Ja, het is erg aardig van haar" zei Eveline met trillende stem. „Maar ik wou iiever niet weg". Ze sloeg plotseling haar armen om den liais van haar moeder. „lk wou, liever niet „Kom, Eveline schat ben jij nou een flink meisje?" suste haar moeder. En om haar wat afteleiden, begon ze zakelijk: „Heb je ailes? Poeder je neus nog eens Stel je voor, dat je Ru een rooden neus laat zien op zijn huwelijksdag Eveline lachte flauwtjes. Een uurtje later zaten ze in een coupé, alleen. Eveline deed wanhopige pogingen om het prettig te vinden. Dat was toch niet meer dan natuur- lijk Ze had het immers altijd prettig gevonden bij Ru? Maar iets was er anders nu ze wist zelf niet wat. En hij was ôôk stil. Huiverde een paar maal en vond het kil. En zijn oogen hadden een vreemden, roodach- tigen glas. Even stokte haar hart van angst. Ze had nooit gemerkt, dat Ru dronk maar den vorigen avond had hij een soupertje aan zijn vrienden gegeven. Zou zij zôô haar huwelijks reis moeten beginnen Maar zijn kalme, rustige toon stelde haar gerust. „Kom, Evie we gaan dineeren 1k vind, dat het hier tocht". En Eveline volgde hem naar de restauratiewagen, hoewel niet in 't minst hongerig. „Hier is het tenminste beter", merkte Ru op. Eveline keek verwonderd. Het was afschuwelijk warm in de restau ratiewagen. Tijdens het diner deed zij de ont- dekking. Ru was ziek. Wat hij tenslotte toegaf. „Ik heb mijn best gedaan om het te verbergen, maar ik voel me be- roerd 1k heb koorts zeker kou gevat Eveline's hart zonk haar in de schoe- nen. Ru ziek en niemand om te hulp te roepen Maar ze hicld zich dapper, zeide troostend, dat het wel gauw over zou gaan en zocht den conducteur op, die de bedden gereed maakte. Een lialf uur later zat zij naast zijn bed, met haar koud handje in zijn gloeiende vingers. De koorts werd erger en erger. „Laat de gordijntjes neer heelemaal" Dien toon kende zij niet. Ru woelde heen en weer. Mopperde nu en dan. „Mijn hoofd barst heb je niet wat te drinken Krijg ik het haast Schiet toch op Eveline's oogen verwijdden zich. Ze kon wel zien, dat hij niet heelemaal bij zijn zinnen was. Tenslotte kroop ze zelf in bed en sliep onrustig tôt den volgenden mor- gen. Ru was nog altijd ziek. Met moeite kwam hij overeind, toen zij in Parijs arriveerden. Ze stapten in een taxi en Ru zei onverschiliig „Een hôtel Een gôed Het was een paleis. Eveline dacht triestig aan aile plannetjes, die ze ge maakt hadden voor Parijs. Ru zag er zonderling uit; rood, met vreemde oogen. Hij was uiterst prikkeibaar en Eveline hield met moeite hare tranen in. Den volgenden morgen werd zij wakker, met een gevoel, of zij gerad- braakt was. In verbazing staarde ze naar Ru in het andere bed. Ze herin- nerde zich niet dadelijk, dat ze ge trouwd was. Ru, ongeschoren, bleek, met verwarde haren, wendde zich naar haar om. „De dokter heeft je naar bed ge- bracht je hebt ôôk koorts. Ik vrees, dat je het van mij hebt griep is aanstekelijk." Eveline keek hem aan, wendde dan haar oogen af en zei beleefd koei Je kunt het niet helpen, Ru." „We zuilen wel gauw opknappen", merkte hij hoopvol op. Zij zweeg. Na eenigen tijd vroeg hij, niet op zijn gemak „Heb ik toen ik het zoo te pakken had .veel gezegd?" „Teveel" zei Eveline koei. „0 toch niet Evie ik kon er niets aan doen als ik koorts heb, weet ik niet meer wat ik zeg „Het was in iedergeval niet prettig, om dàt mee te maken" zei ze met onvaste stem. Ze keek hardnekkig een anderen kant op. Dat ongeschoren gezicht in het andere bed boezemde haar schrik en angst in. Daarmee in één kamer, dag en nacht!" „Evie je huilt toch niet?" „Griep maakt altijd 'n beetje down" snikte Eveline. Jk wou, dat ik maar thuis was". Rudolf zuchtte. „Arme schat We zuilen wel gauw opknappen. Het schijnt een goed hôtel. Een aardige kamer". 's Middags sleepte Ru zich van zijn bed naar de telefoon en bestelde thee. De dokter kwam. Hoelang het duren kon Ja, dat viel niet te zeggen minstens nog een week Dien avond dineerden zij voor het eerst samen een tafeltje stond tusschen hun bedden. Eveline deed wanhopige pogingen hem niet aan te kijken. Dit benam haar het beetje eetlust. En de dagen sleepten zich voort. De koortsaanvallen keerden telkens terug. Het duurde aclit voile dagen, voordat Ru goed genoeg was om op te staan. Eveline had nog altijd koorts. Toen hij, wat onzeker nog en slap, maar geschoren en gebaad, was ver- dwenen, sleepte zij zich uit bed naar den spiegel. En een kreunen kwam over haar lippen, toen zij zichzelf zag. Ze spande al haar krachten in en sloot zich in de badkamer op met haar toiletdoos. Een half uur later kwam zij uitgeput, maar tevreden te voor- schijn en zei in zichzelf, terwijl ze weer in bed viel: Als ik sterf, wil ik tenminste, dat Ru het betreurt". Een kwartier later kwam Ru. Hij had rozen bij zich en een flesch par fum en was zoo lief en opgewekt als vroeger. Eveline lag naar hem te kijken en nu hij er weer verzorgd en gezond uitzag, week haar stilie ont- zetting en voelde zij weer iets van de oude vreugde om zijn bijzijn. Per slot van rekening kon je dit wel in de kamer velen dag en nacht Ru deed wat hij kon om den slech- ten indruk af te wisschen en Eveline ontdooide. Hij was zoo zorgzaam en geduldig, weigerde hardnekkig om uit te gaan, wandelde alleen elken dag een eindje op order van den dokter. Eindelijk negentien dagen na hun aankomst, kon Eveline op reis. Ru ging met een straiend gezicht naar beneden om de rekening te betalen, terwijl zij nog een paar kleinîgheden pakte. Toen hij terugkwam, straalde zijn gezicht niet meer. „Wat is er?" „Er is dat ik de rekening be- taald heb. En dat we nu precies genoeg hebben om naar huis te gaan". Ze staarde hem aan. „Wât? Is ailes „We hebben negentien dagen geieefd 5n wat me het duurste hôtel van Parijs Jijkt dat en de doktersrekening Het spijt me vreeselijk voor jou, schat". Eveline kwam naar hem toe en streek over zijn haar. „Trek het je niet aan het is eenmaal gebeurd. Later iachen we erotm Laten we maar gauw naar huis gaan Je bent een engel", zei hij en drukte haar tegen zich aan. Dus kocht hij biljetten en dien avond veriieten zij Parijs zonder er iets van gezien te hebben. „We zuilen het 't volgend jaar over- doen als ik opslag krijg", beloofde Ru, met haar handen in de zijne. Eveline leunde tegen hem aan. Ze straalde van welbehaven en zei „Wat heerlijk zoo met z'n beidjes in 'n coupé (Nadruk verboden). KO "M -,. elo waschmachines De beste en bekendste machines met het grootste waschelfect elo wringers elo biljarten elo naaimachines elo kachels en fornuizen elo rijwielen elo meubelafdeeling Filiaal te SAPPEMEER: Noorderstraat 119. I (J. LEIDEKKER) :i "S een SJOELBAK. VOOR JEDERË HAND EN IEDERE BÉÙRS Noorderstraat 54 - SAPPEMEER. WINTERJAS

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 4