n A Stli Wenst SPE FO Off &.H.T1 Welke distributie-bons zijn geldig Electriciteits- werken Jac. H. Fellinger 11 lOnze is Schittere voor Komt kijken, l voor U 1 Uw kind Ook groi Drogtsi voor mool n; Tel. 388 De me< SAPPEME ten k Ee Wl De hee boekhoudi iaat, preci half acht is zoo geslapen iederen dj naar zijn Jiiet kunne toor, maa hij door bonden. E Meneer stappen t hoek, Ail bus. Aile; paald schi passen da dag het dat hij he derde ver den hoek als ze teri ze een ka tuurlijk on En wacht mengeling Het me Maar dez Het meisji staan voo eenige onl haar weg. Meneer de vroegi na te denl delingen kantoor Voor den meneer S beide hee vriendcha] VERORDEr beschikki middelen dierlijke en katter In deze verordi I. „Afvallen v, 1940 I daaronder vi II. Dierlijke verstaat onder vie vischafvallen, been boren dieren. 1. De bewarir tens art. 2 van het geschiedt afzonderl of voorwerpen. 2. De in het moeten afzonderlijl voorwerpen zoo sf van de personen houders voor het il Hij die een cac moet dit zoo spoe Wethouders daarv< de diensten, licham ders voor de inza afleveren. Hij die dierlijl onverminderd het t afzonderlijk en onv spoedig mogelijk Burgemeester en U Voor de opspc Afvallenbesluit 194( overigens daarmed naren van den Vlei Deze verordeni Aldus vastgesti gemeente Sappeme Geen tekoi slachfv Van deskundige de Telegraaf omtrer voorziening c.a. he „Het feit, dat met kelijk voor een weel vleesch- en vlees soen tien dagen i gedaan, heeft onde allerlei „verhalen" d De kern van die over een paar nie wel heelemaal geen zijn. Het is duide absoluut onmoge op het oogenblikr vee meer zou trouwens voor te Hier volgt een si officieele orgaan vr en vleeschhandel, te voor het slagersbec Job droeg z'n na trouwens ook weer was, want Job was héél moeilijk in ee artist je brood te v zèker, wanneer je Maar daarover w hebben, anders zou vele kronkelende ei van het futurisme, dadaïsme, „waaraan uren 66k placht te Job was dus arti! danig eenige weU hetgeen dââruit bes gedurende dien tijd z'n atelier, teneinde i ping" te voltooien. Niemand echterz zijn geworden, indi ware geweest. Oo tusschen scheppen een weg, welke Jot het einde toe had 1 Edoch Job E weken achtereen, gebeuren, dat hij nemen Nou is „rust ne heel aardig, maar a wordt het gauw ve overwegende stapte morgen het atelier vriend Pim, na voo en steile trappen te h Job ondervond v lijkheden, want zek tevergeefs de hulp het erom ging, zijn leenen in het neme Samen maakten j bezat één guld wijl Pim in het geli te zijn van twee, d een half. Daar komen we i meende Job, die wt problemen had gest Het was prachti weer, toen Job en 1 ochtend stevig door ting van het station Heb jij eh Job te moeten vragi verdacht hoorde r( sinds den vorigen had gegeten. Bakkersartikelen. Brood bon boekje. Bon 19 van 16 Dec. t.m. 22 Dec. voor 125 gr. rogge- brood of 100 gr. ander brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 29 Dec. Bon 17 blijft geldig t.m. 15 Dec. Bon 18 blijft geldig t.m. 22 Dec. Bloemkaart. Bon 2 van 2 Dec. t.m. 30 Dec. voor 60 65 gr. rog- gebrood of 50 gr. ander brood of >/2 rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem (d.i. tar- webloem, tarwemeel, rogge- bloem, roggemeel, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel). Eén rantsoen gebak bestaat minimum uit 160 gr. koek (ontbijtkoek), 140 gr. specu- laas, 200 gr. andere koekjes, 90 gr. bisquits of wafels, 75 gr, beschuit. 300 gr. cake, 600 gr. taart, 600 gr. gebakjes; 500 gr. gevuld groot korstgebak (bo- terletter e.d.) of 400 gr. ge vuld klein korstgebak (aman- delbroodjes e.d.). Boter en Vet. Boter- en Vetkaart. Bon 20 t.m. 20 Dec. voor 250 gr. boter of 250 gr. mar garine of 200 gr. vet. blijft geldig t.m. 20 Dec. Bon 21 van 14 Dec. t.m. 20 Dec. voor 250 gr boter of 250 gr margarine of een halve flesch slaolie. Deze bon blijft geldig t.m. 27 Dec., slaolie mag worden afgeleverd t.m. 31 Januari.' Bon van 21 Dec. t.m. 27 Dec. voor 250 gr. boter of 250 gr. margarine. Deze bon blijft geldig t.m. 3 Jan. Bon van 28 Dec. t.m. 3 Jan. voor 250 gr. boter of 250 gr. magarine of 200 gr. vet. Deze bon blijft geldig t.m. 12 Jan. Vleesch en Vleeschwaren. Bon„12vleesch"van 16Dec. t.m. 25 Dec. voor 100 gram vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwaren. Bon „12 worst, vleesch waren" voor een rantsoen vleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 29 Dec. Bon 11 blijft geldig t.m. 18 Dec. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden ge- kocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worst soorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood of 150 gram voor bluedworst. Algemeen Disfributiebonboekje. Zeep. Bon 17 van 7 Dec. t.m. 31 Dec. voor 150 gr. toilet- zeep 120 gr huishoudzeep of 200 gr. zachte zeep of 250 gr. zeeppoeder of 125 gr. zeep- vlokken of 150 gr. zelt'werkend waschmiddel of 200 gr. vloei- bare zeek. Ook combinaties zijn mogelijk. Suiker. Bon 30 van 7 Dec. t.m. 20 Dec. voor 1 kilo suiker. Koffie en Thee. Bon 81 van 9 Nov. t.m. 20 Dec. voor een '/2 pond kof fie of een 3/4 ons thee. Kaas. Bon 49, 50, 62 en 63 van 2 Dec. t.m. 29 Dec. voor 1 ons kaas. Eieren. Bon 22 van 16 Dec. t.m. 22 Dec. voor één ei. Deze bon blijft geldig t.m. 29 Dec. Bon 23 blijft geldig t.m. 22 Dec. Bon 36 blijft geldig t.m. 15 Dec. Peulvruchten. Bon 103 van 17 Dec. t.m. 12 Jan. voor l/2 Kg. peul vruchten (voorlopig alleen groene erwten, spliterwten of event. capucijners). Grutterswaren. Bon 43 van 30 Nov. t.m. 27 Dec. voor 250 gr. rijst, of rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel). Bon 83 van 2 Nov. t.m- 27 Dec. voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 88 van 2 Nov. t.m. 27 Dec. uitsluitend voor 250 gr. gort, gortmout of grutten. Bon 93 van 2 Nov. t.m. 27 Dec. voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappel- meel of een hoeveelheid pud- dingpoeder of puddingsaus- poeder, welke 100 gram zet- meel bevat. Bon 98 van 2 Nov. t.m. 27 Dec. voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. Brandstoffen. Van 1 Nov. t.m. 14 Dec. zijn geldig: Voor haarden en kachels bon 04, 05, 06 en 07. Voor Centrale verwarming de bonnen 07 t.m. 14. Voorts aile eenheden 2e période. Scheerzeep. Bon 116 (extra bonnen- kaartje) van 31 Aug. t.m. 31 Dec. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Petroleum. Petroleumzegel Période 7 van 4 Nov. t m. 29 Dec. voor 2 liter petroleum. Petroleum zegel Période C van 16 Dec. t.m. 19 Jan. voor verlichting. Textielproducten. De bonnen A en AA van de textielkaart van het hoofd van het gezin geven t.m. 31 Dec. recht op het koopen van een Winterjas of -mantel. Dit beteekend dus, dat slechts één persoon uit ieder gezin op het koopen hier- van recht heeft. Met nadruk wordt er op gewezen, dat het in het voor- nemen ligt eenige bonnum- mers van de brood-, vleesch-, boter- en vetkaart n i e t aan te wijzen. Sommige.bonnum- mers zullen dus niet geldig worden verklaard. Uw Vrienden en Clientèle een GELUKKIG NIEUWJAAR, door Uw Gelukwens in dit blad te plaatsen. U wordt verzocht deze tijdig in te zenden. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. Op Maandag 23 Dec., des middags om half drie zullen wij onzen Kerstmiddag houden. Het programma zal worden gevuld door Mevrouw Grietje Drewes- Brinkman die dien middag voor ons zal voordragen. De zaal zal er versierd in Kersttooi, feestelijk uitzien. Deze middag zal plaats hebben bij Hôtel Faber in de kleine bovenzaal. Houdt alien dezen middag vrij, U weet dat U iets goeds te wachten staat. In de pauze zal mevr. Schoe- maker officieel aftreden aïs présidente wij hopen, dat we met de jaarvergadering een nieuwe présidente benoemen kunnen. Het Bestuur verzoekt de leden uit hun midden een présidente te zoeken. Tien leden kunnen een can- didaat voor het presidentschap indienen bij het Bestuur. In Jan. komt de heer W. Beets Jr. uit Amsterdam met de film getiteld „Huisvrouwen, niet altijd licht is uw taak". Bijzonderheden over deze film volgen. Officiele SVIededeling. „K W I E K" Wedstrijdprogramma voor morgen Kwiek I—Veendam III (aanv. 2 uur) Zuidbroek III—Kwiek II (aanv. 11 uur) Opstelling Kwiek I. H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus, B. Scholte, G. Heller, J. Bodewes, G. Boekholt, M. Scheen, B. Wilbrink, B. Deiman, W. Gibcus. Reserve: P. Zwart. Kwiek II. H. Schomaker. J. Kerdijk, J. Geling, J. Kroon, J. Gibcus, M, Nagengast, N, Mulder, B. Scholte Jr., R. v.d. Werff, J, Scheen P. Deiman. Reserve's: H. Bodewes en N. Nagengast. Wedstrijdprogramma voor Zondag 22 Dec. Veendam III—Kwiek I Kwiek III—Siddeburen II. D. O. S. De dames M. Koeneman, J. Kuiter en Gr. Kroon worden Vrijdag a.s. om half zeven aan de turnhal verwacht, voor het naar huisbrengen van de meisjes adsp. Bij verhindering worden de dames verzocht zelf voor een vervangster te zorgen. Tôt nu toe gaven zich nog geen leden op voor de medische sportkeuring. We wijzen nogmaals op het grote nut van deze keuring en wekken de leden op, zich alsnog aan te geven. Dit kan op de les geschieden en bij de secretaris, Verl. Zuider- straat 14 Hoogezand. De Secretaris M. Nagengast. Burgerlijke Stand. SAPPEMEER 6-12 Dec. Geboren Henderika, d.v. Hen- derikus Spieker en Maria Sloot; Geert, z.v. Geert Patje en Hin- driktje Bos; Bouwijna Lucia, d. v. Harkolinus Fellingeren Geer- truida Maria Anna Duurkens, wonende te Hoogezand. HOOGEZAND 6-12 Dec. Geboren Jan Albert, z. v. Jurjen Balkema en Hinderika Harm. Akkerman, Hoogezand Trijntje, d.v. Albertus van Sloten en Anna Menkema, Hoogezand Klas, z. v. Douwe Klopstrà en Heiltje Redeker, Hoogezand Trijntje Arentdina, d. v. Jakob Zuidema en Jantje van Turen, Aduard a.b. Ondertrouwd Pieter Bos, Hoogezand a.b. en Anselma Ant. Veenstra, Amsterdam. Overleden Eppe Nijburg, oud 47 jaren, echtgenoot van Berendje Smallenbroek, overl. te Gronin- gen. SLOCHTEREN 5-11 Dec. Geboren Roelf, z.v. H. Zwane- veld en D. Alting, Harkstede; Aaltje, d.v. J. Vegter en L. Klein, Kolham Jan Pieter, z.v. H, Kalt en F. ter Borg, Steendam Simon Sake, z.v. W. Mossel en J. Meijer, Slochteren Martina, d. v. H. Timmer en L. van Dijken, Schild- wolde Martje L.utgerdina, d. v. A. B. Bos en Z. Schepel, Slochte ren Geessien Anna, d. v. J. P. Bos en E. de Vries, Lageland. Ondertrouwd J. Vriesma, 34 j., en J. Groenboom, 29 j., beiden van Kolham J. Meijer, 20 j., Hélium en K. T. Koopman, 19 j., Siddeburen; G. Zwiers, 25j., Leiden en W. R. Veenema, 25 j., Kolham. Getrouwd G. Buitenkamp, 20 j.. Delfzijl en J. P. Lambeck, 19 j., Kolham. Overleden Martje Wieringa, oud 90 j., weduwe v. K. Meijer. Siddeburen Abel Roelf Tjabrin- ga, oud 6 weken, z. v. T. H. Tjabringa en A. Stalman, Woud- bloem Kornelis Drewel, oud 72 j., echtgen. v. P. Keizer, Sidde buren Egbert Bontsema, oud 72 j., echtgen. v, G. Puister, Hélium. Predikbeurten. ZONDAG 15 Dec. 1940. Herv. Gem. Sappemeer: v. m. 10.30 uur, ds. C, A. Schenk Stemming. Hoogezand v. m. 10.30 uur, ds. W. G. van der Lecg van Boyl. Kielwindeweer v.m. 10.30 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek: v.m. 10.30 uur, ds. D. Bender. Engelbert geen dienst wegens vac. Middelbert: v. m. 10.30 uur, ds. Kruizinga. Harkstede Scharmer v. m. 10 uur, ds. Smids. Kolham n. m. 2.30 uur, ds. Politiek. Slochteren: v.m. 10.30en n.m. 3 uur, ds. Kwint. Schildwolde: v. m. 10 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium v. m. 10 uur, ds. Politiek. Noordbroek: v. m. 10 uur, ds. Witvliet. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, Da. Brugman van Grijpskerk Extra Collecte. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 10 uur en n.m. 3 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur en n. m. 3 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 10.30 uur, de heer Blauwwiekel, Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 uur en n.m. 3.30 uur, ds. C. Brandt; 's av. 7 uur.Jeugddienst, Kerkkoor. Foxhol v.m. 10 uur en n.m. 4 uur, Evang. Wolters. 's av. 7 uur, Jeugddienst, Leger des Heils. Hoogezand Van Royenstr.; v.m. 10 uur, Heiligingsdienst n.m. 7 uur, Verlossingsamenkomst. Beginnen de katten een begeerlijk artikel te worden Of het nu om het veiletje of wel om het vleesch of om beide is te doen, doet er niet toe, maar een feit is, dat hier en daar verschillende poesjes op geheim- zinnige wijze verdwijnen. In Assen heeft de politie, die zich daarreeds met het geval bemoeid, bij een opkooper een kattevelletje aangetroffen en daarom aan de ingezetenen den raad gegeven zekerheidhalve de beestjes des nachts onder dak te houden. Wat poeslief, die bij voorkeur dan op jacht trekt, wel niet zoo prettig zal vinden. Maar om in den soepketel te verdwijnen, is ook zoo lekker niet. Het koken der melk blijft ook thans een gebiedende eisch. De Directeur van den Provin- cialen Keuringsdienst van Waren te Groningen deelt het volgende mede Terwijl de zoogenaamde ge- standariseerde melk, welke thans uitsluitend in den handel wordt gebracht, aan de fabrieken eene verhitting ondergaat, met het oog op de houdbaarheid, wordt deze melk thans door sommige melk- slijters en venters, die uit een hygiënisch oogpunt volstrekt niet bevoegd zijn hierover hun oor- deel aan de consumenten te ver- strekken, verkocht onder de me- dedeeling dat de melk niet meer door den consument behoeft te worden gekookt, daar zij aan de fabriek zou zijn gepasteuriseerd. Deze mededeelingen moeten aïs onjuist en als in strijd met het belang voor de volksgezond- heid worden beschouwd. Aangezien de verhitting aan de fabriek alleen beoogt de houd baarheid der melk te verhoogen, daar deze thans ongeveer een dag oud is op het oogenblik, dat zij aan den consument wordt verkocht en nabesmetting der melk op verschillende manieren kan plaats hebben, aangezien zij niet in gesloten flesschen in den handel wordt gebracht, doch als gewone on verpakte zoogenaamde „losse" melk wordt behandeld. vervoerd en aan den man ge bracht, heeft het publiek geen enkele garantie, dat de melk ongekookt gebruikt in aile ge- vallen onschadelijk voor de ge- zondheid van aile verbruikers zou zijn. Men lette dus niet op de licht- zinnig en onoordeelkundig ge geven adviezen van melkslijters en melkventers in dezen, doch men koke de melk zooals men tôt dusver gewoon was te doen. Een en ander geldt, dit spreekt vanzelf, niet voor de in flesschen verkochte gepasteuriseerde melk, \yelke van een sluitetiket met de aanduiding „gepasteuriseerd" is voorzien. Perceelen in erfpacht aan het Foxholstermeer. Voordracht van B. en W. van Groningen nopens uitdoening in erfpacht van de terreinen aan het Foxholstermeer. Ingevolge raadsbesluit van 3 November 1841 is aan den heer Willem Albert Scholten, voor den tijd van 99 jaren eindigende 31 December 1940, in erfpacht uit- gedaan een terrein stadsgrond tussen het Winschoterdiep en het Foxholstermeer. Het terrein is door den heer Scholten gebruikt voor het daarop stichten van een aardappelmeelfabriek, Nadien zijn. zoowel aan de heer Schol ten alsook aan verschillende an dere gadingmakenden, verschil lende perceelen aan het Foxhol stermeer in tijdelijken erfpacht uitgedaan. De termijn waarvoor het recht werd verleend is daar- bij telkens zoodanig gesteld, dat deze eindigt op hetzelfde tijd- stip waarop ook de eerste over- eenkomst expireert. Met 1 Janu ari a.s. komt derhalve het geheele complex stadsgrond aldaar, ter gezamenlijke oppervlakte van pim. 10.70 H.A., weer ter be- schikking van de gemeente. B. en W. hebben nagegaan op welke wijze alsdan met dit bezit het beste zou kunnen worden gehandeld. Daar op de gronden grootendeels een industrieele be- bouwing is verrezen, komt een eigen exploitatie door de ge meente niet in aanmerking. Een nieuwe uitdoening aan de zitten- de erfpachters die allen heb ben verklaard op continuatie van het recht prijs te stellen zal de meest aangewezen weg zijn. T.a.v. de vraag welke vorm van erfpacht de voorkeur zal ver- dienen gelijk elders in de veenkoloniën geldt dan wel een recht van tijdelijke erfpacht, zooals tôt dusverre voor deze terreinen was gekozen, zijn B. en W. met de raadscommissie voor de Stadsbezittingen van oordeel dat laatstgenoemde vorm hier bestendigd kan blijven. Een door den Ingénieur der Stadsbe zittingen opgestelde en met ver schillende cijfers geïllustreerde vergejijking tusschen de twee hiervorengenoemde systemen toont aan, dat in het onderhavige geval zoowel de gemeente als de erfpachters ermee gebaat zul len zijn, dat de bestaande ver- houding wordt gehandhaafd. Al leen zal het bedrag van den jaar- lijkschen canon, dat thans f 1.— per Are bedraagt, voor den ko- menden erfpachtstermijn gevoe- gelijk tôt f 1.50 per Are kunnen worden verhoogd. Teneinde de erfpachters de zekerheid te geven, dat zij ook thans weer voor iangen tijd van het genot van den grond ver- zekerd zijn, zoodat uitbreiding of verbetering van opstallen of fabrieksoutilleering ongehinderd kan plaats vinden en hypotheek- verleening niet wordt bemoeilijkt, zouden B. en W. den termijn waarvoor het recht wordt ver leend gesteld willen zien op 75 jaren. De erfpachtsvoorwaarden zul len vrijwel gelijk kunnen blijven aan de thans geldende met uit- zondering van enkele wijzigingen van ondergeschikten aard, welke in hoofdzaak betrekking hebben op het verleenen van het recht van overgang e.d., dat verband houdt met het gebruik en de bestemming van de onderschei- dene terrein-gedeelten en dat zooveel mogelijk aan de bestaan de praktijk is aangepast. Prijzen van vleesch en vleesch waren. Het rijksbureau voor de voed- selvoorziening in oorlogstijd ves- tigt de aandacht op het volgende. Het is gebleken, dat in ver schillende plaatsen slagers mis- bruik maken van de tijdelijke schaarchste van vleesch door aan het publiek voor vleesch en vleeschwaren hoogere prijzen in rekening te brengen dan hun is geoorloofd. Daarom wordt nogmaals onder de aandacht van het publiek gebracht, dat in iedere slagerij een vanwege het gemeentebe- stuur goedgekeurde prijslijst voor vleesch en vleeschwaren op een voor het publiek duidelijk zicht- bare plaats aanwezig moet zijn en dat een slager, die voor vleesch of vleeschwaren hoogere prijzen in rekening brengt dan die, welke op de lijst vermeld zijn, in over- treding is. Tegen dergelijke ernstige over- tredingen zal in het vervolg met gestrengheid worden opgetreden. Niet alleen zal procesverbaal van deze overtredingen worden op- gemaakt, doch overtreders zullen onmiddellijk door de Nederland- sche Veehouderijcentrale van een toewijzing van vee en vleesch voor een zekeren tijd worden uitgesloten. Aan het publiek wordt in zijn eigen belang geraden degevallen, waarin voor vleesch of vleesch waren te hooge prijzen worden berekend, onverwijld ter kennis van de politie in zijn woonplaats te brengen. Op deze wijze zal aan deze ergerlijke prijsopdrijving spoedig een einde kunnen wor den gemaakt. VOOR naar Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Aan den heer Dr. J. Berg, alhier in 1887 ge boren en verderopgevoed, thans bibliothecaris der Universiteits- bibliotheek te Amsterdam, is om gezondheidsredenen als zoodanig eervol ontslag verleend. De heer G. de Wind, alhier, is te Groningen geslaagd voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde (F, hoofdvak scheikunde). De heer J. v. d. Meer, alhier, heeft van den heer G. Sijtsema te Zuidlaren een dub- bele woning aan den Annerweg, aldaar, gekocht voor f 6000. Nadat eerst Dinsdag de gemeentebegrooting 1941 in be- sloten zitting was behandeld heeft de raad deze gisteravond in openbare zitting vastgesteld. Wij ontleenen daaraan de volgende cijfers Gemeentebegrooting. Gewone dienst. Ontvangsten f 404.486.15; uitgaven f 457.621.21 nadeelig slot f 53.135.56. Kapitaaldienst. Ontvangsten en uitgaven in totaal f 529.000.—. Gemeentelijk Gasbedrijf. Ontv. f 81.600.56 uitg. f 81.503.66, zoo dat de raming een tekort aan- wijst van f 96.90. Burg. Armbestuur. Ink. en uitgaven zijnbegrootopf48.525.— waarvan een gemeentelijke sub- sidie van f 44.850.— Gemeentelijke Proeftuin. Hier- van in de begrooting in ontv. en uitg. f 11.413.40. Het tekort op de gemeente begrooting ad. f 53.135.56 d.i. rond f 15000.— meer dan in 1940 wijst erop, dat weer een beroep op het rijk zal moeten worden gedaan. Te Groningen zijn geslaagd voor het examen Boekhouden, diploma Boekh. der Ned. Vereen. tôt Bevordering der Handels- wetenschappen, o.m. mej. J. J. van Alphen, Hoogezand, de heer B. Weites, Kropswolde en de heer E. J. Hijlkema, Martenshoek. Aangenomen naar de Doopsgez. Gemeente, alhier, Ds. R. de Zeeuw te Twisk Medemblik. Hoogezand -Sappemeer. De werknemers- en werk- geversorganisaties, welke partijen zijn van de collectieve arbeids- overeenkomst voor hettuinbouw- bedrijf te H.S. en 0., zijn over- eengekomen den opzeggings- datum van het contract te ver- schuiven van 1 Dec. 1940 tôt 15 Jan. 1941. De bedoeling hiervan is om meer tijd te hebben voor de afsluiting van een loon- overeenkomst voor 1941/42. Tôt 31 Jan. a.s. wordt op de loonen van de volwaardige arbeiders een bijslag verstrekt van f 1. per week en op de loonen van de arbeiders beneden 22 jaar een verhooging naar verhouding. In de maand November werden de volgende telefonisch aangesloten onder de no's 415 Mej. L. J. Dijk, Hoofdstraat 129, Hoogezand; 412 J. M. Kroon, Zuiderstraat 38, Hoogezand 413 J. Dontje, Parkstraat 38, Sappe meer; 414 E. Perdon, Borger- coinpagn.str. 11, Sappemeer; 383 J. Th. Suurmeijer, Parallel- weg 4, Hoogezand 339 N.V. Carton en Papierfabriek v.h. W. A. Scholten, Directiekeet, Zuider straat, Sappemeer 416 Mevr. Bosma-Steenge, Hoofdstraat 3, Hoogezand 396 Ir. H. M. Braam, Parallelweg 4, Hoogezand. Hoogezand. De vrachtrijder J. Korringa had Dinsdagnamid- dag, toen hij met zijn bestel- goederen van Groningen kwam in de buurt van de N.V. E. J. Sinit en Zn's scheepswerven een onaangenaam avontuur. Nukkig- heid van het paard had n.l. tôt gevolg, dat dit met zijn vracht in het Winschoterdiep gleed. De bestuurder en het paard kwamen er goed af, doch dit kon niet van de goederen worden gezegd, die eerst Woensdagvoormiddag met den wagen door de fa. Groeneveld per kraanwagen op den wal zijn gehaald. Tôt tijd. onderwijzer aan de o.l. komschool is benoemd de heer Bakema, alhier. De heer J. Hofstete West- laren heeft een van zijn twee nieuwe burgerbehuizingen onder- hands verkocht aan den heer B. de Jong, arts, alhier. Tôt onderwijzeres aan de Chr. school, alhier, is benoemd mej. G. Gransbergen te Haren. Op een in het Bontehuis gehouden ledenvergadering van de afd. H.-S. van de Vereen. van Bijenhouders in Nederland gaf de voorzitter, de heer K. de Vries, in een prettige causerie een overzicht van de wijze, waar op hij zoowel bij gunstig als ongunstig weer de bijen behan- delde en van de daardoor ver- kregen resultaten. Een levendige discussie volgde, die voor vele leden een leerrijke les is geweest. Na een korte inleiding van den heer B. Nauta, gewestelijk secretaris, is hier gistermiddag in tegenwoordigheid van eenige' belangstellenden in Hoofdstraat 1 een kantoor van de Ned. Unie geopend, noodig geworden door de flinke, geregelde stijging van het ledental. De leiding ervan hebben op zich genomen de heeren A. Kamps en G. Wieger- tjes, resp. voor Sappemeer en Hoogezand, plaatselijke secre- tarissen. Zuidbroek. Ten overstaan van notaris Zwiers is namens den heer J. Keizer c.s. in café Span te Uiterburen te koop aangeboden een behuizing, waarin stelmakerij met erf en tuin, gelegen te Noordbroek, groot 20.30 A. Overname f 255.— Het hoogst werd geboden met f 2925.— door den heer H. J. Tonkens, gemeenteopzichter te Noordbroek, doch het bod werd niet geaccepteerd. Schildwolde. Bij de Ned. Herv. Gem., alhier, werd als diaken herkozen de heer E. Perdon en als ouderling gekozen de heer P. Zwaneveld. Kalkwijk. Op de onder voor- zitterschap van den heer Th. Joosten in café Menses gehouden ledenvergadering van de land- bouwvereeniging,Kalkwijk'bIeek, dat door het Centraal Bureau voor de maand Dec. beschik- baar was gesteld 10.800 K.G. kalkammonsalpeter en voor Jan. 3400 K.G.zwavelzure ammoniak, in kooperszakken. Nadat de heer A. J. v. d. Veen een uitvoerig verslag had uitgebracht van de V. B. B. vergadering, volgde een beslelling van rassenliisten en almanakken. De heer j. D, Leeuwerke werd aangewezen om namens de vereeniging de ver gadering te bezoeken, waarop de heer Ir. Dechering zal spreken over het nu van massabodem- onderzoek. PASTILLI in

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2