StNi Irogi Geef Uw Vrouw E. HOLLE, Hoogezand. H. TEUBEN RADIOTOESTEL W. WILDEBOER, H. C. PRENGER, JARRES SLUITER, m A. ELZINGA ZOON, U BOUWT C4BRI0UMP voor Uwi Kamârverlichting prijs f 1.50 F. PIEFERSEN, Damestasschen A. J. BONTING, ERRES RADIO. Inruil oiide Tosstellen. Betaliig in overlag. Vraagt Demonstratie. SPE J. K U N I C U M Erres en Philips Advertentie's Uw MEUBELEN herstellen en opnieuw Bekleeden VOLKSZAAK De Vondefing Een k Met Kerstdagen en Nieuwjaar Voor de Kerstdagen Kerstdennen met kluit door den va k ni an. Geen Petroleum Onze is Schittere voor 1i Komt kijken, L voor U l Uw kind Ook gro< Drogis! mool n; De me< stt SAPPEMf De hee boekhoudi Iaat, preci) half acht is zooj geslapen iederen dj fiaar zijn tiiet kunne toor, maa hij door i bonden. E Meneer stappen t hoek, Al' bus. Aile paald sch passen da dag het a dat hij he derde vei den hoek als ze teri ze een ka tuurlijk on En wacht mengeling Het m( Maar dez Het meisj staan voo eenige onl haar weg. Meneer de vroegi na te den! delingen kantoor 1 Voor den meneer S beide hee Gouden voorwerpen kunnen we al- leen nog verkoopen als U oud goud inlevert. Moorderstraat 56 Sappemeer. NAVUILDRANK luistert men met een naar de Programmai. uit voorraad leverbaar. Vraagt nog heden een toestel op proef. Ziet Etalages. Radio- en Rijwielhande! KERSTMANDJES en -BAKJES met: Roode Tulpen, Hyacinten, Beshulst, Roode Peper, Roode Ruskus enz Bloemenmagazijn Kerkstraat 20, Tel. 349, HOOGEZAND vocr dit blad mqeten uiterlijk Donderdag's 'savonds 6 uur van De Groeve en Oinstreken in mijn bezit zijn. Winkelier De Groeve D 35. Kielsterstraat 33 HOOGEZAND. Tel. 376 Niet VAKKUNDIGE reparaties zijn ALTiJD te duur. Laat daarom Laat Uw reparaties en veranderingen eens door ons uitvoeren en U zult tevreden zijn. en wij bezorgen U tôt tachtig procent van het totale bedrag, aan Grond-, Bouw-, Schil- der-, Electr., L.- en Z.werk. Kortom totale kosten, op zéér geschikte condities. I Aanvragen bij R. BUITENWERF, B.H.A.F.Mij., E 43 Foxham KREMER's Vulpenhuis Koopt dan een Past in iedere petrôleumlamp. Tevens LAMPEN voor Stalverlichting. Weer passende glazen en balons voorradig. Rijwielhande! - Beukemastraat 42, HOOGEZAND. Wij hebben thans weer een pracht collectie in verschillende prijzen en kwaliteiten. Komt U eens kijken in ons geheel aparté Etalage. Kielsterstraat 15 - Tel. 73 - HOOGEZAND. T &S&œasmm8MÊsms^ t.o. de R.K. Kerk, Sappemeer, i el. 275. BLINDEN. Aan het jaarverslag over 1939 van de Vereeniging tôt Werk- verschaffing aan Hulpbehoeven- de Blinden en der Hulpvereeni- ging „Blinden-Penning" te Am sterdam, hetwelk in plaats van in de maand Mei eerst heden is verschenen, ontleenen wij het volgende De Vereeniging leed eengroot verlies door het overlijden van haren Voorzitter, de Heer Mr. L. M. d. Jong Schouwenburg, die meer dan 40 jaren deel uitmaakte van haar Bestuur. In de plaats van den Heer A. Busser, die uit het Bestuur der Hulpvereeniging „Blinden-Pen- ning" trad wegens vestiging elders, werd benoemd, de Heer J. H. BOse. Het gezamenlijk tekort van beide Vereenigingen bedroeg f 9.791.93. Aan de blinden werd met behulp van de Gemeente Amsterdam en verschillende andere Gemeenten totaal f 135.902.22 uitbetaald. De op- brengst der door de blinden vervaardigde goederen bedroeg f 21.522.33. Aan het verslag is in verband met het 75-jarig jubileum der Vereeniging tôt Werkverschaffing aan Hulpbehoevende Blinden en het 25-jarig jubileum der Hulp vereeniging „Blinden-Penning" een gedenkboekje toegevoegd, waarin met veel dankbaarheid wordt aangetoond, dat het werk der Vereenigingen, door den krachtdadigeri steun van velen tôt een groote Inrichting is uit- gegroeid, waarin dagelijks 150 blinden van aile gezindten een bestaan vinden. Sinds November 1908 is aan de Inrichting een Internaat ver- bonden. Lag het aanvankelijk in de bedoeling om beide jubilea met de blinden en de vele Dames en Heeren, die in- en buiten Amsterdam, aan dit werk be- langeloos hun kracht geven, op feestelijke wijze te herdenken, de oorlog maakte dit onmogelijk! Nog is het jaarechter niet geheel verstreken, en hoopt de Ver eeniging althans de blinden eenigermate hiervoor schadeloos te kunnen steilen. Het adres der Vereenigingen iuidt: Plantage Middenlaan 64, Amsterdam-C. Postgiro 20702. bosschen, worden verzorgd onder deskundige leiding om verloren gezondheid en kracht terug te vinden. Ailes wordt daar gedaan om spel en ernst van het kind zuiver te houden De Kinderzegels die dit jaar voor den zeventienden keer worden verkocht en wel gelijk bekend van 2 December tôt en met 6Januari a.s., steilen een ieder in de gelegenheid om ten koste van 2 3 centen al deze kinderen de noodige verzorgine te geven. Door het veelvuldig verbruik het beloop nog slechts ongeveer zeven millioen zegels kunnen de beproefde Nederlandsche insteilingen voor Kinderbescher- ming, méér kinderen opnemen, beter voor de kinderen zorgen, kortom, onze misdeelde jeugd op groote schaal helpen. Dit is hard noodig, zeker in ônzen tijd Daarom elke kinderzegel op brief of briefkaart geplakt, be- teekentgeestelijke en lichameiijke gezondheid voor Nederlands mis deelde jeugd. Gebruikt dus allen in deze maand voor geheel Uw correspondentie Kinderzegels Mevrouw Verbrugge hoorde het weer duidelijk. Uitgesloten dat ze zich ver- giste. Willem, hoor je niet een kindje huilen vroeg ze nerveus aan haar man. En zij hernam 'k Geloof bepaald dat het in den voortuin is. Hij keek even op, luisterde, maar nu was er niets te hooren. Kom vrouwtje, wees niet zoo zenuw- achtig, hoe zou dat nu kunnen 't Is ruim elf uur, dus geen tijd voor kin deren om buiten te spelen. Het zal verbeelding geweest zijn. Maar even daarop hoorde hij toch duidelijk een baby huilen. Ja, nu hoor ik het ook. Laten we even gaan kijken. Zijn vrouw was al naar de deur geloopen. Stel je voor, Willem, dat ze in onzen tuin een baby te vondeling hebben gelegd. Wat zou ik er blij mee zijn. We houden het, hoor! Verbrugge moest lachen. Kind, we weten nog niet eens, wat het is, misschien een verdwaald kind. Toen de voordeur open was, viel het Iicht uit de vestibule op het pad, dat naar het straathek Iiep. Ze zagen niets, maar beiden hoorden achter een groote struik, rechts van de deur, kin- dergehuii. Mevrouw Verbrugge Iiep, gevolgd door haar man, er vlug heen. „Neen maar Willem, kijk eens, een baby in een doos". Ze nam de kleine, die ophield met huilen, voorzichtig op. 't Was een kindje van ongeveer vijf maanden. „Wat een schat" riep mevrouw, „kom we nemen het gauw mee naar binnen. Het zou kou kunnen vatten „Maar Bea, we mogen die baby niet zoo maar houden we moeten de po- litie ermee in kennis steilen. Je moet met dergelijke dingen voorzichtig zijn" meende meneer Verbrugge. „In ieder geval hou ik het vannacht, dan kunnen we het morgen vroeg aan- geven. Is er heelemaal geen briefje of zoo iets in de doos Ze keek in de doos, waar het kind in gelegen had en vond onder het kussentje een velletje papier. Daar storid lieel gebrekkig op geschreven «Ontferm U over het kind het brengt geluk". Mevrouw Verbrugge was één en al opwinding. „0, Willem, een echt kindje voor ons, vind je het niet heer- lijk Hoe dikwijls heb iknietgewenscht er een te hebben. We houden het toch?" vroeg ze verwonderd, daar haar man niets zei Wat zegt U de kinderpostzegel De Centrale Propaganda Com- missie voor den kinderpostzegels- verkoop schrijft ons Wie de jongste kinderzegel No 17 uit een gezond nest ziet, kan zich niet onttrekken aan de bekoring die van dit verzonken gezichtje uitgaat. Misschien komt dit wel vooral doordat we door den kunstenaar worden binnengeleid in de eigen wereld van het kind, in het speiletje dat het geheel alleen en voor zichzelf speelt. Spel en ernst van het kind staan ons hier in een klein beeld helder voor oogen. Dat is de meest directe op- wekking tôt hulp. Het kind heeft onze hulp noodig voor zijn spel en voor zijn ernst. Duizenden kinderen moeten in hun opvoeding worden voortge- holpen door verstandige handen, die de gebroken, verwaarloosde Ieventjes weer in het gareel moet brengen. Duizenden kinderen moeten in de zeelucht, in de Een kinderportemonnaie met inhoud. Een vulpen. Een kindertaschje. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Schouwing van Wegen en Voetpaden, enz. Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand Gelet op artikel 42 en op artikel 43 van het Règlement op het toezicht der wegen, in de provincie Groningen, (Prov. blad no. 68 van 1928); Brengen ter kennis van de belanghebbenden, dat op Maan- dag 23 December 1940, des voormiddags te negen uur, een begin zal worden gemaakt met de schouwing; 1. over de rijwegen der eerste klasse, zijnde rijwegen, welke met verhardingsmaterieel, welke ook, zijn bedekt en niet behooren tôt die der derde klasse. 2. Over de kunstwegen der derde klasse, waartoe behooren de rijwegen bestemd of in hoofd- zaak bestemd voor uitweg of uitreede van een dorp of gehucht, of van landerijen, alsmede over de voetpaden en de wegen der tweede en derde klasse, geen kunstwegen zijnde. Voorts wordt in herinnering gebracht, dat volgens het be- paalde bij het laatste lid van artikel 1 van voormeld règlement, tôt de wegen mede behooren de daarin aanwezige werken. Hoogezand, 7 December '40. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. Tuin. De Secretaris: G. ZW1ERS. Keuring van Dekhengsten. Burgemeester en Wethouders van Hoogezand en Sappemeer maken bekend, dat de keuring van tôt dekking bestemde heng- sten, welke zijn ingeschreven in het stamboek der Vereeniging ,Het Nederlandsche Trekpaard'te 's Gravenhage, voor zoover deze gemeenten betreft zal worden gehouden te Groningen, op Dinsdag 7 Januari 1941, te 10 uur. Hoogezand, Sappemeer, 9 Decemb^ '40. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. TUIN, Burgemeester. G. ZWIERS, Secretaris. A. JONKEREN, Burgemeester. J. J. PERDON, Secretaris. „Lieveling, ik wil nu nog niets zeg- gen, maar vind je het niet een beetje vreemd, dat ze van zoo'n lief kind afstand kunnen doen? En waar moe ten we vannacht met de kleine heen het kan toch niet bij ons siapen Mevrouw had den kleine den wol- len doek, waar het in gewikkeld was, afgedaan. :,Voor één nacht kan het op de logeerkamer siapen, dan koop ik mor gen een bedje tenminste als we het houden" klonk het een beetje schuchter. „lk vind het toch beter vrouwtje, als we de poiitie nu even opbellen, dan kan het toch zoolang hier blijven". „Hè nee, Wim, doe het nu niet het is nu al zoo wat twaalf uur. Bel mor gen vroeg maar op". Verbrugge iiet zich bepraten ach ja, het kon den volgenden dag ook. Eén nacht kon het kind toch bij hen blijven. Mevrouw Verbrugge gaf het kindje eerst wat te eten en bracht het toen naar de logeerkamer, die direct naast haar slaapkamer lag. Ze maakte het een en andc in orde en toen het kindje in het groote bed lag, was ze heel dankbaar. Ze hoopte, dat ze het mocht houden. Voor zij naar bed gingen had Mevrouw zeker wel tienmaai naar de baby ge- keken en minstens even zooveel ma- len tegen haar man gezegd „Wat 'n snoesje hè Dien nacht siiep het echtpaar uit- stekend, vooral Mevrouw. Ze droomde van heele rijen kinderen, die in haar voortuin speelden en die haar alleen „moeder" noemden. 's Morgens om vijf uur werd zij wak- ker vlug liet zij zich uit bed glijden, deed een kimono aan en ging naar de logeerkamer. Toen zij de kamerbin- nenkwam, was er van de kleine niets te zien. Zeker er heelemaal onder gekropen dacht ze. Maar toen ze het dek terugsloeg, was er geen baby te bekennen. Ze schrok hevig. Waar was het kind Angstig keek ze om zich heen. Op het kastje naast het bed lag een briefje. Ze greep het wild en even daarna deed een door- dringende kreet meneer Verbrugge ontwaken. Waar was zijn vrouw Eindelijk, geheel wakker, herinnerde hij zich de baby. Zijn vrouw was zeker bij het kind hij ging ook maar even kijken. Wat hij te zien kreeg, gaf hem een gevoel of hij droomde. Zijn vrouw lag be- wusteloos voor het bed, waar geen baby in te bekennen was. Hij tilde haar op, legde haar op het bed en maakte haar siapen met water nat. Ze sloeg al gauw de oogen op. „0, Wim, heb je het briefje gelezen?" „Het briefje? Welk briefje?" Hij had er geen gezien. Ze gaf het hem met een flauw lachje en hij las; Geachte familie. Ik neem de baby liever weer mee terug met het een en ander, dat misschien Iater haar deel was geworden. We kunnen het nu ook gebruiken. Ik dank U nog wel voor de vriendelijke opname. Die dichte struik, links van de deur, be- neemt het uitzicht. Ik zat erg veilig, toen de deur openging. Atjuus: „KIaas". Zonder naar zijn vrouw om te zien, holde meneer Verbrugge naar beneden. Ailes lag overhoop. Voor een paar duizend gulden aan zilver en sieraden was verdwenen. (Nadruk verboden). t A Voor in Tel. 38f Ee Wl tegen de Kerstdagen een mooie KLOK cadeau. Zoo'n geschenk kan ze jaren en jaren plezier van hebben, want onze Uurwerken zijn nog van de beste materialen gemaakt. Wij hebben nu nog een prachtige collectie tegen een schappelijke prijs. in aile prijzen en mcdellen. Fabr. Fa. LiEVE CO. - VLAARDINGEN Verkrijgbaar bij drogisten, winkeliers en Veeverlos- kundigen. GED1PL. STOFFEERDER en BEHANGER Zuiderstraat Î34 - SAPPEMEER. Meubeimakerij Stoffeerderij. VOOR IEDERE HAND EN IEDERE BEURS Noorderstraat 54 - SAPPEMEER. H. SCHAAP Officiele Puhlicatie door A. KONIJNENBURG. Gevonden voorwerpen.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 4