Verlc y Groot Nieuwjaarsbal -JSI2'D— Onderl.Verzekerings Maatschappij IJzeren Schepen Hooggiand-Marlenshoek Cifé Wsd A. KU8IHEH op Dinsdag 14Januaria.s. FOTOHUIS CONENS Atelier Seupend 's Zondags Nieuwjaarsdag Gssloten. H.H. Veehouders I voor het Leveren van VEE A. TER VEER, Erkend Ifeehandelaar, BIDSCOOP lllEEZill t De Wiener Sângerknaben Een hopeloosgeval Smakeîijke Verrassing In WIJNEN f Innen der premie JENNY JUGO tôt Heden Dinsdagavond. Advertentiën HAMMINGA, Voor de Kerstdagen Welke distributie-bons zijn geldig Thé Dansant Dansante Nieuwjaarsdag Sapp© meer. DANCING „P A R K H O T E L" en KARL LUDWIG DIEHL in I voor dit blad worden aangenomen door Winkelier, Kiel-Windeweer. Velen, die zich erover bezorgd zullen hebben gemaakt, dat onder den drang der omstandigheden een dagelijksche huisvriend de A.V R.O.kalender, voor 1941 ver- stek zou laten gaan, kunnen gerust zijn de kalender is ver- schenen en de traditie getrouw in rijk gewaad, die en wat sa- menstelling en wat de uitvoering betreft niet voor zijn voorgangers behoeft onder te doen. Wat van Albert Hemelman, aan wien op- nieuw de algeheele verzorging werd opgedragen, van de Ned. Rotogravure Mij. te Leiden, die wederorn de druk verzorgde en van andere bekende en nieuwe medewerkers mocht worden ver- wacht. Kleurige reproducties, een twaalftal, van mens en dier, stil- levens en huizen, bloemen en landschappen wisselen elkaar af. Ailes is hoogst artistiek uitge- voerd, wat trouwens ook het kalenderblok betreft, dat het leven en werken der A.V.R.O. in beeld brengt, in haar geheelen omvang. Wie eenmaal den A.V.R.O.- kalender als een trouwen raad- gever en een sieriijk ornament in de huiskamer kent, zal hem niet gaarne missen en wie hem niet kent, zal goed doen met een proef te nemen en dit te meer, nu de prijs slechts f 1.10 is (franco huis f 1.20). Zoo ooit, dan is kennen hier: waardeeren. Ook Het Kerstnummer van de Radio-Bode is verschenen, wederorn rijk geiliustreerd en bevattende tal van kerstverhalen boeiend in hooge mate, vol wij- ding tevens. Verschillende zeld- zaam fraaie reproducties in kleurendruk van o.m. een paar Madonna's naar werken van oude meesters zijn ieder een schilderij op zich zelf. Ook dit Kerstnummer strekt de A.V.R.O. tôt eer. Onze Kippenstapel. Volgens de „Pluimveebode" waren er volgens officieele ge- gevens in Juli j.l. 20874.000 kippen in ons land. Thans be- draagt dit aantal rond 8 millioen, d.i. nog 2 millioen meer dan het aantal, dat men als restant op 15 Sept. j.l. had willen aanwezig zien. Officieele Publicatie Rijwieibelastingmerk. Een handschoen. Een portemonnaie. Een huissleutel. Een kinderportemonnale met inhoud. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. De Burgemeestersdergemeente Hoogezand en Sappemeer bren- gen ter openbare kennis dat I. bij beschikking van 30 No- vember 1940, no. 10032 Afdee- ling II, letter C 1 Directie van den Landbouw is bepaald, dat met ingang van 1 Januari1943 onder meer in de gemeenten Hoogezand en Sappemeer de teelt van aardappelen niet is toegestaan, dan op voorwaarde, dat niet zal worden geteelt het aardappelras „Eigenheimer" voorts II. bij beschikking van 11 De- cember 1940, no. 10353, Afdee- ling II, letter Cl, Directie van den Landbouw is bepaald, dat met ingang van 1 Januari 1942 onder meer in de gemeenten Hoogezand en Sappemeer de teelt van aardappelen niet is toegestaan, dan op voorwaarde, dat niet zullen worden geteeld de aardappelrassen ,,Woudko- ning" „Ruige Witte" en „Gouden Parel". Hoogezand, Sappemeer^ December'40. De Burgemeesters voornoemd, j. TUIN A. JONKEREN. Burgemeesters en Wethouders der gemeenten Hoogezand en Sappemeer brengen ter alge- meene kennis, dat de keuringen van tôt dekking bestemde heng sten van het type trekpaard, welke niet zijn ingeschreven in een starnboek van een stamboek- vereeniging zullen worden ge- houden op Dinsdag 7 Januari 1941 te Groningen. De aandacht van belangheb- benden wordt er op gevestigd, dat van het voornemen om een hengst, die niet is ingeschreven in een starnboek van een stam- boekvereeniging, op voornoem- den dag en plaats te doen keuren, ten minste drie weken vôôr den datum der keuring kennis moet worden gegeven aan den Inspec teur der Veeteelt (afd. V, der Directie van den Landbouw, Bezuidenhout 30, 's Gravenhage. Hoogezand, Sappemeer, Burgemeesters en Wethouders voornoemd J. TUIN, Burgemeester. G. ZW1ERS, Secretaris. A. JONKEREN, Burgemeester. J. J. PERDON, Secretaris. 14 December '40. Denk ook eens met de Feestdagen aan het Bon 21 van 30 Dec. t.m. 5 Jan. voor 100 gr. rogge- brood of 100 gr. ander brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 12 Jan. Bon 20 blijft geldig t.m. 5 Jan. Bon 3 van 30 Dec. t.m. 26 Jan. voor 50 gr. roggebrood of 50 gr. ander brood of '/a rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem (d.i. tarwe- bloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel). Eén rantsoen gebak bestaat minimum uit 160 gr. koek (ontbijtkoek), 140 gr. specu- laas, 200 gr. andere koekjes, 90 gr. bisquits of wafels, 75 gr. beschuit, 300 gr. cake, 600 gr. taart, 600 gr. gebakjes; 500 gr. gevuld groot korstgebak (bo- terletter e.d.) of 400 gr. ge vuld klein korstgebak (aman- delbroodjes e.d.). Boter en Vet. Boter- en Vetkaart. Bon 22 t.m. 3 Jan. voor 250 gr. boter of 250 gr. margarine. Bon 23 van 28 Dec. t.m. 3 Jan. voor 250 gr. boter of 250 gr. magarine of 200 gr. vet. Deze bon blijft geldig t.m. 10 Jan. Bon „13 vleesch" van 26 Dec. t.m. 5 Jan. voor 100 gram vleesch, been inbegrepen of ■een rantsoen vleeschwaren. Bon „13 worst, vleesch waren" voor een rantsoen vleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 8 Jan. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden ge- kocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worst soorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood of 150 gram voor bluedworst. Bon 47, 48, 60 en 61 van 30 Dec. t.m. 26 Jan. voor 1 ons fcaaS Bon 20 van 30 Dec. t.m. 12 Jan. voor 125 gr. kaas. Eieren. Bon 34 van 30 Dec. t.m. 5 Jan. voor één ei. Deze bon blijft geldig t.m. 12 Jan. Bon 21 blijft geldig t.m. 5 Jan. Bon 108 van 28 Dec. t.m. 24 Jan. voor 250 gr. rijst, of rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel). Bon 57 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 87 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappel- meel of een hoeveelheid pud- dingpoeder of puddingsaus- poeaer, welke 100 gram zet- meel bevat. Bon 31 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. SAPPEMEER. Morgen 1 Januari met attractie. Dansorkest: „THE RYTHME KINGS' Een kerstmiddag die de aan- wezigen niet licht zullen vergeten hebben we Maandag j.l. gehad. In het keurig, door Mevr. Blonk versierde bovenzaaltje van Hôtel Faber, dat met kaarsen verlicht was declameerde voor ons mevr. G. Drewes-Brinkman van Amers- foort. Het programma was met zorg samengesteld. Het begon met twee eenvoudige gedichtjes van J. H. Leopold waarin degeboorte van het kind en de komst van de Koningen werd geteekend. Moeilijker was het volgende num- mer Kerstlied van J. W. |acobs. Van de gedichten, die voor de pauze werden gedeclameerd noem ik nog het gedicht „Ge- boorte" van den dichter E. Hoor- nik, die reeds een litteratuurprijs verwierf. Na de pauze hoorden we eerst van de persoonlijke lyriek van J. C. Bloem en Roland-Holst om daarna over te gaan tôt de epiek van „Het Geuzenvendel op de thuisreis" van F. Hemkes. Van de rest van het program ma zal geen der aanwezigen het ontroerende gedicht „de Vlucht" van Adama v. Scheltema licht vergeten, terwijl dit tesamen met het gedicht „Holland" van Pot- gieter en „Hoe lang" van Marais, een Zuid-Afrikaner, die de onder- drukking der Engelschen aldaar teekent juist in deze tijd sterk tôt ons sprak. Het geheel getuigde van ern- stige verzorging en groot talent. Het was een fijne middag In Januari of Februari van het nieuwe jaar hopen wij als ge- woonlijk onze Jaarvergadering te houden. Volgens de Statuten zijn dit jaar aan de beurt van aftre- den mevr. Staal, Kliphuis en Beu- kema. Van deze stellen zich de dames Staal en Kliphuis herkies- baar, terwijl voor mevr. Beuke- ma thans een vacature komt in het Bestuur. Volgens onze sta tuten hebben 10 leden het recht een candidatenlijst bij het bestuur in te dienen. De lessen beginnen weer op Vrijdag 3 Januari. De dames B aldeling heeft les met de A afd. Vrijdagavond van 9.30 tôt 10.30 uur. De leden welke zich voor sportkeuring hebben opgegeven worden verzocht de kosten ad 50 et. op de eerstvolgende les te voldoen. Leeren heerenhandschoen. Inlichtingen op werkdagen des Voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Burgemeester en Wethouders van Hoogezand en Sappemeer maken bekend, dat de keuring van tôt dekking bestemde heng sten, welke zijn ingeschreven in het Starnboek der Verecniging „Het Nederlandsch Shetland Pony Starnboek", voor zoover deze gemeenten betreft, zal wor den gehouden te Groningen, op Dinsdag den 7 Januari 1941, te 10 uur. Burgemeesters en Wethouders voornoemd J. TUIN, Burgemeester. G. ZWIERS, Secretaris. A. JONKEREN, Burgemeester. J. J. PERDON, Secretaris. gen, moeten deze als vervallen worden beschouwd. 28 December '40. De Burgemeesters der gemeen ten Hoogezand en Sappemeer brengen ingevolge schrijven van den Secretaris-Generaal van het Département van Binnenlandsche Zaken van 20 dezer, no. 35408, afd. B. B Bur. O. O. en V., betreffende maatregelen ten aan- zien van duiven, het navolgende ter algemeene kennis. 1. Aile postduiven, welke na 15 Mei 1940 uitgebroed, behooren ten spoedigste aan de Commissie ter behartiging der belangen van Nederlandsche postduivenhou- ders, gevestigd te Amsterdam, Prinsengracht 407 (telef. 34413), met nauwkeurige omschrijving van het jaar van uitbroeden en het serienummer te worden op gegeven Hetzelfde dient te geschieden metalle oudere duiven die niet op de officieele gestem- pelde hoklijsten voorkomen. 2. Voor ongeringde duiven verplicht gestelde sluitringen worden door het Nationaal Ver- bond van Nederlandsche Post- duivenliefhebbers, Amsteldijk 44, Amsterdam, verstrekt. 3. Met ingang van 13 December 1940 behooren aile sierduiven, uitgezonderd kroppers, pauw- staarten, raadsheeren, tuimelaars met sokken alsmede slenkers, aan voornoemde Commissie ter registratie te worden opgegeven. Evenals voor postduiven behoo ren mitsdien ook voor de sier duiven, die voor registratie in aanmerking komen, hoklijsten in drievoud te worden aangelegd. Eén exemplaar van deze lijsten kan door U behouden worden het andere behoort in het des- betreffende du'venhok aanwezig te zijn, terwijl het derde onder berusting van eerdergenoemde Commissie blijft. 4. De bovenbedoelde opgaven behooren vôôr 31 Januari 1941 te worden verricht. Bij niet nakoming hiervan stelt men zich bloot aan strafvervolging volgens de Duitsche militaire wetten. Op dit laatste wordt Uwe bijzondere aandacht gevestigd. 5. Tentoonstellingen van post- en andere duiven in welken vorm ook zijn verboden. Eveneens is hetvervoer van postduiven buiten de kom der gemeente verboden indien dit vervoer niet gedekt wordt door een schriftelijke ver- gunning, welke bij de Commissie voornoemd, met redenen omkleed, kan worden aangevraagd. 6. Voorzoover het voren- staande afwijkt van vroeger terzake uitgevaardigde bepalin- Sappemeer, De Burgemeesters voornoemd, J. TUIN. A. JONKEREN. Predikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer: O. 's av. 7 uur; in 't Gebouw, ds. C. A. Schenk, Oudejaarsavonddienst; Extra coll. Hoogezand O. s av. 7 uur, ds. D. Bender, Vonkgebouw. Harkstede-Scharmèr O. n.m. 3 uur, ds. Smids N. geen dienst. Kolham O. 's av. 7 uur, ds. Smids. Slochteren O. n.m. 2.30 uur en N. v.m. 10.30 uur, ds. Kwint. Schildwolde O. 's av. 7 uur en N. v.m. 10 uur, ds. Zuiderduyn. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. 6. O. 's av. 7 uur, Oudejaarsover- denking N. receptie. Foxhol O. 's av. 7 uur, pre- diking; 's av. 9-12 uur Jeugd- dienst. N. n.m. 4 uur, Dienst. HOOGEZAND 20-26 Dec. Geboren Grietje Jantje, d. v, Derk Blaak en Aaltje Feenstra, Hoogezand Ida en Anne, d. v. Johan Stukje en Afina Lamm. Jonker, Windeweer. Ondertrouwd Derk Bosscher, van Rotterdam, onl. te Zuidbroek en Meike Doddema, van Hoo gezand Albert de Boer, Foxhol en Klaassien Ludolphie, Ludde- weer, gem. Slochteren. Getrouwd Derk Winkel en Gezina Swalve. Overleden Gijsbert Ensing, oud 89 jaren, wednr. van Hen- driktje Houwing, overl te Gro ningen Jan Spithorst, oud 82 jaren, echtgenoot van Antje Greven Harm Dijkhuis, oud 82 jaren, wednr. van Tjakkien Klunder. SLOCHTEREN 19-25 Dec. Geboren Eppe, z v. H. Mulder en T. Nijburg, Kolham. Ondertrouwd A. de Boer, 22 j., Foxhol en K. Ludolphie, 19 j Luddeweer. Getrouwd J. Vriesma, 34 j en J. Groenboom, 29 j., beiden van Kolham J. Meijer, 20 j., Hélium en K. T. Koopman, 19 j., Siddeburen G. Zwiers, 25 j., Leiden en W. R. Veenema, 25 j., Kolham. Overleden Anna Teuben, oud 71 j., ongehuwd, Foxham. over het boekjaar 1940, zal plaats hebben in het te MARTENSHOEK, des v.m. van 9 lot 12 en des n.m. van 2 tôt 5 uur. R. KRAMER, Directeur. Ondergeteekende aanbevolen houdt zich beleefd aan de Ned. Veehouderij Centrale Brugstraat 27, HOOGEZAND. Sappemeer. Op de Nationale Pluimvee- en Konijententoon- stelling van de Noord Nederl. Bond van Pluimvee- en Konijnen- liefhebbers, tijdens de Kerstdagen gehouden in het Concerthuis te Groningen, waar door 150 fokkers uit het geheele land in totaal 665 nummers waren ingezonden, heeft de heer J. Smittenberg, alhier, een eereprijs behaald voor het fraaiste konijn Gr. ras. De heer E. Doornbos te Hélium verwierf een beker voor de op één na fraaiste collectie hoenders (een ras, een kleur) en de heer L. Nanning, eveneens te Hélium, behaalde een prijs met zijn collectie zwarte Wijandottes Bij het den 3 December j.l. te Groningen gehouden exa men vanwege de Nederl. Ver- eeniging tôt Bevordering der Handelswetenschappen (Ned. Vereen. v. Bedrijfs Econ.) slaag- den voor het Practijk-Diploma Nederlandsche Handelscorres- pondentie de heeren M. van Bergen, Hélium, G. W. Blaauw, Siddeburen en H. Planting, te Sappemeer. Genoemde heeren ontvingen hun opieiding aan het Instituut Boeikes (De Erkende school voor Sténo, Typen etc.) te Sappemeer en Slochteren. In zijn zitting van gister- avond heeft de raad aan B. en W. machtiging verleend om van 1 Jan. tôt 1 April 1941 den gas- prijs met 1 cent per M3, te ver- hoogen. Daarna zal opnieuw over den prijs worden beslist. Hoogezand. De P.T.T. kan- toren te Hoogezand en Sappe meer zullen op Nieuwjaarsdag, op 1 Januari a.s. voor het pubiiek geopend zijn van 8—9 uur en 13—14 uur. Op dien dag zullen worden uitgevoerd één Brief- en Pakketpostbestelling, zoodat geen gelegenheid bestaat voor het afhalen van de correspon- dentie. De openstelling voor de Telefoondienst blijft ongewijzigd. De begraafplaats Stille Hof", wordt met 1 Januari a.s. in gebruik genomen. Tel. 52. 's Middags half 5. 's Avonds 8 uur. Toegang elken leeftijd. Vanaf Vrijdag 3 JANUARI Jg Een kostelijke amusementsfilm de temperamentvolle actrice een even avontuurlijke als amusante geschiedenis, waarbij men zich stil zal verkneukelen om aller- lei belevenissen een vlotte en pittige komedie, een film die voor iedereen een boeiend amusement zal vormen. Vanaf a s. Vrijdag Humor - Geest - Tempérament Vermoeit U niet met het ophalen van die fijne lange ladders in Uw KOUSEN, maar breng ze ons, wij staan aile dagen met onze machine voor U klaar om ze onzichtbaar op te halen. geeft ook tegen NIEUWJAAR weer een bij aankoop aan gemengde waren f 2.25, uitgezonderd Suiirer Eieren, Roomboter en Voerartikelen. Iedere afnemer heeft maar éénmaal recht op deze toegift. thans een uitgebreide keuze. Liters flessen Schilletje, Cherry Brandy, Voorburg 10/12% f 0.80. Liters flessen Cherry Brandy, Voorburg 14/15% f 0.95. Liters flessen zeer fijne Schilletje, Cherry Brandy, Voorburg 14/15 f 1.05, Liters flessen Extra, enige soorten 14/15 f 1 20, f 1.25. Liters flessen gezoete Frambozen 14/15 zeer lekker, f 1.10. Gewone fl. witte Bessenwijn 55, Rode 52'/2. Liters potten Boerenjongens Meikersen en Abrikozen. Kersen met pit '/2 blik 38. R Bessensap 1/1 fl. 32, fl. 17'/, Vegter's Knijpertjes 1/4 bl. 65. Pudding op 1 bon 3 pk. 6, 10, 12'/2, 15 et. Losse Pudding, op 1 bon 2 ons, vier smaken. Bonvrije Pudding, drie smaken, ons 13. Vanille Suiker pk. 3V2- Poedersuiker ons 10. Zwarte Pruimen pd. 24, 28, 32%. Blanke Schijfjes 42'/2. Blanke Peren 42%. Mooie Rozijnen z. p. 33. Zeer blanke z. p. 37 Kleine Abrikozen 60. KOEKJES op bon. Dezer dagen uitgebreid met enige mooie soorten. Kandygruis pd. 35. blikken Kersen z. pit 62%, Aardbeien 53, Gele Pruimen 55 Peren 55. Kantkoek pd. 19, Oudewijven 22. Flinke Koeken met krenten en met sucade 30. Ailes op 3 broodbonnen. verse Eieren 7, 7%, groot 8, en zeer veel meer artikelen Voorts nagenoeg aile artikelen op bon, behalve Vet Levert heden in bon 43, 83, 88, 93, 98, Bloembon 2. L. WOLTEt^S, Sluiskade 2, JVIartenshoek 4 A.V.R.O. Kalender 1941. Gevonden voorwerpen. Keuring van Hengsten. Voor Mi Het was ons platteland. Al 1e vertrokken, had delijk kerstfeesl maakt. Het zou dat eigenlijk h< vrede van het t aan de lamp e onwillekeurig a; aan het laaien Dickens. Zingei kent dat wel. We kregen be en aangetrouwc meegeteld. Ze kj Kerstmis, konde kleine afgelegei heel ander dorp Ze stapten uit c neef Jasper vrc het station?" V\ daar stond de dikke deken o\ kromp ineen n; jullie centrale ontkende. „Houi zeg." Nicht Hele van in. Dacht aa moest. Reeds tijc op de mysterieu het leken ste Helena „Hoe h Toen al kreeg feest ging mislu ten, mijn zuster waren wat jonj 'tegen, bekenden treinverbindinge geen andere mar daan te komen. oude romantiscl even wat onbest vond nicht Heler op en de oude hi te kijken, maar il Spookt het niet Toen de heele kwam het pijnlij namelijk nog iets van morgen. De had er eigenlijk hij was er niet. 1 in een nabijgele een poelier wooi minste. We steld mak en-vertroki we zôô terug zoi den poelier berei vroegen, keek h diersoort wenscl geen ganzen dit nog hier en dai nooit van ganzei zoo te zeggen ga pen en konijnen gevaagd. We zoi met ossenhaas. R prefereer ossenh Maar er was ni ossenhaas te bek hadden de burge notaris al onderl dus thuis met 4 nauwelijks war^ Helena begon o\ Bakkersartikelen. Broodbonboekje. Bloemkaart. Vleesch en Vleeschwaren. Algemeen Distributiebonboekje. Kaas. Grutterswaren. - Tel. 209 - SLOCHTERSTRAAT K. VENEMA 's nam. 4 uur 's avonds 7 uur: onder leiding van JAC. BOLLEGRAAF. Nederl. Vereen. van Huîsvrouwen. Afdeeling H.-S. D. O. S. Officieele Publicatie Gevonden voorwerpen. Keuring van Hengsten. Bekendmaking Postduiven. Hoogezand, Dinsdag 31 Dec.Oudejaarsdag en 1 Jan. 1941 Nieuwjaarsdag. Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Advertentieën. van DE ZITTING voor het HOOGEZAND van 9-7 uur van 2-7 uur. TELEFOON 388. DAMES! U kunt er desge- wenscht op wach- ten. Fa. G. HENSEN, „De Tijdgeest" ..j-oiimsaui :-B8 !ia fpaajq rjoq fjee :uo-,3q - i "rilT100T 'SBD 'TTJQ '33a ,ue uicuseiien niet naar aen naam. I iaoqeq Isnj iee;uozuoH guissoido tua^eq taoqeq ,'sni ieeJtRjsA guissoido

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1940 | | pagina 2