latte lestel tl VAN Bill „Niet mooi "Mej~C H. H. LA) Adverl Welke distrîbutie-bons zijn geldig Electriciteits- werken Jac. H. Fellinger Laat th Uit ruimen v< KALIZ PATEI Zwave A. S. F GRAN NATRi Een beperkt k stoffen. Probee „Fosfaat Ammc 19 °/0 opneemba; Voor Februari- soorten Stikstofi Zuiderstraat KOLHAM Bakkersartikelen. Broodbonboekje. Bon 22 van 6 Jan. t.m. 12 Jan. voor 100 gr. rogge- brood of 100 gr. ander brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.in. 17 Jan. Bon 21 blijft geldig t.m. 12 Jan. Bloemkaart. Bon 3 van 30 Dec. t.m. 26 Jan. voor 50 gr. roggebrood of 50 gr. ander brood of >/2 rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem (d.i. tarwe- bloem.tarwemeel.roggebloem, roggemeel, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel). Eén rantsoen gebak bestaat minimum uit: 160 gr. koek (ontbijtkoek), 140 gr. specu- laas, 200 gr. andere koekjes, 90 gr. bisquits of wafels, 75 gr. beschuit. 300 gr. cake, 600 gr. taart, 600 gr. gebakjes; 500 gr. gevuld groot korstgebak (bo- terletter e.d.) of 400 gr. ge vuld klein korstgebak (aman- delbroodjes e.d.). Boter en Vet. Boter- en Vetkaart. Bon 23 t.m. 10 Jan. voor 250 gr. boter, 250 gr. margarine of 200 gr. vet. Bon 24 van 4 Jan. t.m. 10 Jan. voor 250 gr. boter of 250 gr. magarine of 200 gr. vet. Deze bon blijft geldig t.m. 17 Jan. Vleesch en VIeeschwaren. Bon „14 vleesch" van 6 Jan. t.m. 15 Jan. voor 100 gram vleesch, been inbegrepen of een rantsoen vleeschwaren. Bon „14 worst, vleesch waren" voor een rantsoen vleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 19 Jan. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden ge- kocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worst soorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood of 150 gram voor bluedworst. Algemeen Distributiebonboekje. Suiker. Bon 86 van 21 Dec. t.m. 17 Jan. voor 1 kilo suiker. Koffie en Thee. Bon 18 van 21 Dec. t.m. 31 Jan. voor een '/2pond kof fie of een ons thee. Kaas. Bon 47, 48, 60 en 61 van 30 Dec. t.m. 26 Jan. voor 1 ons kaas. Bon 20 van 30 Dec. t.m. 12 Jan. voor 125 gr. kaas. Eieren. Bon 33 van 6 Jan. t.m. 12 Jan. voor één ei. Deze bon blijft geldig t.m. 19 (an. Bon 34 blijft geldig t.m. 12 Jan. Grutterswaren. Bon 108 van 28 Dec. t.m. 24 Jan. voor 250 gr. rijst, of rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel). Bon 57 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 87 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappel- meel of een hoeveelheid pud- dingpoeder of puddingsaus- poeder, welke 100 gram zet- meel bevat. Bon 31 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. Peulvruchten. Bon 103 van 17 Dec. t.m. 12 Jan. voor '/2 Kg. peul vruchten (voorlopig alleen groene erwten, spliterwten of event. capucijners). Zeep. Bon 113 van 1 Jan. t.m. 31 Jan. voor 150 gr. toilet- zeep, 120 gr. huishoudzeep, 150 gr. zeep, 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoeder. Scheerzeep. Bon 117 (extra bonnen- kaartje) van 1 Jan. t.m. 30 Apr. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Brandstoffen. Van 15 Dec. t.m. 31 Jan. zijn geldig Voor haarden en kachels bon 08, 09 en 10. Voor Centrale verwarming bon 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 en 24. De eenheden 3e période zijn geldig 1 t.m. 31 Jan. Petroleum. Petroleumzegel Période C van 16 Dec. tin, 19Jan. voor verlichting. Officiele Mededeling. ,,K W I E K" Wedstrijden voor Zondag af- gelast. D. O. S. Het bestuur wenscht aile leden en donateurs eenZaligNieuwjaar. De dames A. Nagengast,' G. Ronde en T. Bulder, Hoofdstraat, worden Vrijdagavond om half zeven aan de turnhal verwacht voor het naar huis brengen der meisjes adspiranten. Aile lessen de volgende week op de gewone tijd, dames B dus weer op Dinsdagavond. De Secretaris M. Nagengast. Officieele Publicatie Gevonden voorwerpen. Twee kinderhandschoenen. Een portemonnaie. Inlichtingen op vverkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Burgerlijke Stand. SAPPEMEER 27 Dec.-2 Jan. Geboren Evert, z. v. Fokko Boer en Johanna Catharina Kosmeier; Daniel, z. v. Tammo Haan en Kiazina Geertruida Sijtsema, wonende te Hoogezand; ►Kornelis, z. v. Ar.dries Vos en "ijntje Moedt. mdertrouwd Jan Drenth en Kornelia Kruijer, beiden fâppemeer. -""rrleden: Hindrik Bliiham, ^aar jweduwnaar van Jantje Lin m?sema Roelf Broekema, oud vmding, weduwnaar van Eltje de nemeoot; Jakob Kalk, oud 80 j., van :duwnaar van Aaltje Bos Derk gret-ukje, oud 5 maanden, z. v. Frikko Lukje en Martje Bosscher, overleden te Groningen Alber- tus Dekens, oud 79 j., echtgenoot van Susanna Margaretha Smook. HOOGEZAND 27 Dec.-2 Jan. Geboren Koeno, z.v. Hendrik Koster en Reintje Dijkstra, Hoo gezand Hilbrand, z.v. Jan Albert Hamminga en Eilke Baar, Win- deweer Annie Elisabeth, d.v. Jan Willem Olthof en Hendrika Jann. Vosmeijer, Hoogezand Derk Jan Siemen, z. v. Siemen Eenje Mandema en Wobbegien Hoogenberg. Foxholb. Jantje Roelfie, d.v. Geert Evert Akker- man en Alberdina van Delden, Hoogezand; Okkelina, d.v. Eng- bert Blaauw en Gerritdina Elderman, Martenshoek Siefske, d.v. Willem Dol en Frederika Baas, Hoogezand Cornelia, d.v, Hindrik Doornbos en Pietronella Rijnvis, Martenshoek. Overleden Imke Kamminga, oud 76 jaren, weduwe van Fobbo Balkema, wonende te Veendam Ida Stukje, oud 3 dagen, d. v. Johan Stukje en Afina Lamm. Jonker; Aaltje Postma, oud 86 jaren, ongehuwd. SLOCHTEREN 26 Dec.-l Jan. Geboren Tity, d. v. J. W. Doornbos en B. R. Wijnbergen, Slochteren. Ondertrouwd G. Wildeboer, 28 j., en Z. Molter, 17 j., beiden van Slochteren. Overleden: Gerrit Hut. oud76 j., weduwn. v. G. Dijk, Sloch teren Trijntje v. d. Vaart, oud 8 mnd., d. v. M. v.d. Vaart en T. Reitsma. Slochteren (Overl. te Groningen). Hoogezand: v. m. 10.30 uur ds. Bender (afscheid), kollecte. Kielwindeweer v.m. 10.30 uur, ds. Wasch (bev. kerker.l.), coll! Kropswolde geen dienst. Westerbroek: n.m. 2.30 uur, ds. Oskamp* Engelbert v. m. 10.30 uur, ds. Kruizinga, (bev. kerker.l.). Middelbert v. m. 10.30 uur, ds. Lekkerkerker, (bev. ouderl. en diak.). Slochteren v. m. 10.30 uur, ds. Kwint, (bev. ouderl. en diak.). Schildwolde v. m. 10 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium: v. m. 10 uur, ds. Politiek. Doopsgez. Gem. Sappemeer: geen dienst. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 10 ds. W. Tom, Voorber. H. n.m. 3 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 10 uur en n.m. 3 uur, cand. Faber. Schaaphok v. m. 10.30 uur, de heer Blauwwiekel. Vroombosch n. m. 3 uur, de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, diensten 's av. 7 uur, Jeugddienst. Foxhol v.m. 10 uur en n.m. 4 uur, Evang. Wolters. 's av. 7 uur, Jeugddienst. uur, Av.; Fredikbeurten. ZONDAG 5 Jan. 1941. Herv. Gem. Sappemeer: v. m 10.30 uur, ds. C. A. Schenk. Bevestiging van Kerkeraadsleden. Wij gaan vooruit. De officieele intrede van den winter moge dan bij velen ern- stige bezorgdheid wekken, vooral als deze zoo barsch voor den dag komt, als dit de laatste dagen het geval is, één voordeel brengt ze mee winst aan zon- licht. Langzaam gaat het, ter- gend langzaam, n.l. één, twee, drie en vier minuten per dag, maar toch beteekenen deze mi nuten aan het einde van de maand een vooruitgang van één uur en elf minuten. Men oordeele. Op 2 Jan. gaat de zon op te 9.50, onder te 17.37 welke tijden op 31 Jan. resp. 9.25 en 18.22 zijn. In Februari gaat het sneller Voorzichtigheid is de moeder der wijsheid. Het is algemeen bekend, dat Nederland, wat volksgezondheid en zijn gunstige sterftestatistiek betreft, aan de spits staat. Een van de factoren, die tôt dit prach- tige resultaat hebben geleid is de contrôle op de deugdelijkheid der voedingsartikelen en de daarmee corespondeerende keu- ring der vleeschwaren. Heel wat rommel, heel wat vleesch en spek artikelen, die vaak een gevaar opleverden voor de gezondheid, werden vroeger aan de man ge- bracht. Thans nietmeer? Dit le beweren zou in strijd zijn met de waarheid. Dag in dag uit kan men lezen van clandistiene slach- tingen, waarbij van keuringgeen sprake is. Niet zoo erg, zeggen sommigen, de conversatieven, vroeger werd er ook niet gekeurd en dan gingen de menschen er toch ook niet dood aan. Een bewering, die op geen enkel ge- geven berust en die dus moeilijk kan worden aanvaard. Vast I staat, dat er in den laatsten tijd in de omgeving van Hoogezand een paar gevallen zijn voorge- komen van varkenspest een feit. dat maand tôt voorzichtigheid. Vleesch dat gekeurd is, is te vertrouwen, dat niet gekeurd is biedt de positieve zekerheid van deugdelijkheid. Wij meenen goed te doen in deze buitenissige tijden, waarin zooveel geschiedt, dat van den gewonen regel afwijkt.hierop nog eens nadrukkelijk de aan- dacht te vestigen. Het is zoo verleidelijk nu vet en,vleesch en spek schaarsch zijn, ook al is men daardoor strafbaar, om die artikelen te koopen zonder bon, als daartoe degelegenheid wordt geboden, doch wie zich goed bezint, houdt er zich afzijdig van. Welke schandelijke praktijken gewetenlooze menschen ertrou- wens op nahouden, bewijst het volgende bericht In sanienwerking metderijks- politie uit Schagen en 't Zandt is het de Helderse politie gelukt een viertal personen te arresteren, die zich bezig hielden met het frauduleus slachten van vee. Zekere T., een boer uit de omgeving van Den Helder, liet varkens vervoeren naar boer S. L. in de Zijpe, nabij 't Zand, waar, in het holst van de nacht de dieren door de slagers T., vader en zoon uit Schagen en een zekeren B. R. eveneens uit Schagen, werden geslacht. Het vlees van wel twintig dieren, dat naar men vermoedt, bestemd was voor Helderse slagers, vond men terug in de gierkelder, en de slagersge- reedschappenondereen mesthoop op het erf van boer S. L. Het gestolen vlees, dat natuurlijk onbruikbaar is voor de consump- tie, werd naar de verwerkings- inrichting te Schagen vervoerd. Het onderzoek duurt voort. Verdere arrestaties worden nog verwacht. kool of om eenige andere reden is zelfs verlaging van het rand- soen niet uitgesloten. Wat nie- mand prettig zou vinden. Welnu, îeder gebruiker kan meehelpen om dit, zoo al niet te voorkomen, dan toch zoo lang mogelijk te verschuiven. Het eenvoudige recept daarvoor is zuinigheid. Het wil ons voorkomen, dat nog niet ieder duidelijk voor oogen staat, dat, aïs men dit ter simpele illustratie bij het koken de vlam niet 2 c.m. bin- nen den panbodem houdt, men een ketel vol water opzet, wan- neer slechts een klein theepotje gevuld moet worden, men het licht laat branden als men een kamer verlaat men onnoodig de radio laat spelen, kortom gas en electriciteit verspilt, men er mede de oorzaak van zou kunnen zijn, dat de thans geldende rantsoenen voor gas en electriciteit niet zouden kunnen worden gehand- haafd. En toch we willen een po- ging wagen om te doen zien, hoe door de macht van het kleine het algemeen belang gediend wordt. Hoe gemakkelijk kan met be- hulp van eenpansgerechten en kookkist, met spaarlampen en met het devies „strijk ailes zooveel mogelijk in één keer" b.v. 20 pet. gespaard worden op het gebruik van gas en electriciteit. Hoeveel dat wel is? Dit is 285.000.000 kg. of 285.000 ton. Een lange kolentrein van 50 60 wagons kan zoo ongeveer een duizendjton steenkolen vervoeren. Een beetje zuinigheid beteekent voor ons Iand dus 285 van die lange, lange treinen. Een beetje zuinigheid beteekent zoo ongeveer 17.000 wagons mef kolen, een beetje zuinigheid en dit wilden wij vooral naar voren laten komen beteekent, dat de kans op een straffe distributie van gas en electriciteit aanzienlijk kleiner wordt en dat meertrans- portmateriaal vrij komt voor huisbrandvervoer. Boerema en F. Smit, alhier, zijn geslaagd voor schrijver2e klasse der directe belastingen enz. Aan het postkantoor, alhier,' en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Deccmber ingelegd f en terugbetaald Het bestuur van de Onderl. Veeverzekering Maatschappij „Hoogezand-Sappemeer" heeft besloten om de verzekerings- bedragen voor koeien te ver- hoogen met SO Kort geleden waren die voor paarden reeds met 25 verhoogd. Kolham. Cane?. Mr. J. Schoen- maker te Hiîversum, "heeft zijn beroep, alhjer. bij de Ned. Herv. Kerk, aangenomen. VOOR naar Plaatselijk Nieuws. door L. MANSIER. Neen, moeder, ik ga werkeiijk Iiever niet! Een pijnlijk rood bedekte Geor- gette's gezicht. Wat moest zij ant- woorden op de vragen harer moeder. De waarheid kon zij niet over haar lippen brengen. Kind, je lijkt wel dwaas De goede vrouw begreep er werkeiijk niets van. Denk eens, wat een buitenkansje het voor je is en bovendien, tante zal het je erg kwalijk nemen. Lieveling, een vacantie aan de Rivièra, in jouw plaats zou ik van plezier niet weten wat te doen. Iets om je heele leven aan terug te denken Wees nu niet dom ik begrijp heel best, dat je mij niet alleen wilt laten, maar ik ga naar mijn oude vriendin en zal het heusch zoo heerlijk vinden, als jij nu eens een mooie vacantie geniet Georgette zweeg, overwonnen. Ze wist, dat haar moeder een verdere weigering zou beschouwen aïs een offer dat haar dochter aan haar wilde brengen en die comedie wilde zij niet spelen. Boven, alleen op haar kamertje stond ze voor het raam en staarde in de triestige straat. Natuurlijk, het was een buitenkansje. Tante had zich nooit veel om haar bekommerd en nu opeens die uitnoodiging om mee te gaan naar de Rivièra Een ideaal aanbod voor een meisje, dat niet veel aan haar leven heeft bij een goede, doch vaak door zorgen gekwelde moeder, die sinds jaren weduwe was. Georgette's moeder had nu eenmaal geen rijk huwelijk gedaan, zooals haar tante. „Mijn zuster was ook zooveel mooier piacht ze goedig te zeggen. Ja, dat was het. Tante was nog altijd een mooie vrouw en haar drie dochters Ieken op haar; ze waren aile drie schoonheidjes terwijl Georgette op haar moeder leek, zachte, bruine oogen, met geheel regelmatige trekken en wat grooten mond bezat. Georgette was „een meisje, dat niet mooi is". Ze had te veel gezond verstand, om daar oolt over te treuren. Ze wist, dat ze niet mooi, maar toch ook lang met leelijk was, dat ze een gave huid, mooie tanden en een lief figuurtje had. Neen, het was niet erg „niet mooi" te zijn in het gewone leven van altijd. Maar tusschen tante en de nichtjes, die ôôk nog zooveel beter gekleed gingen Georgette zuchtte. Dat kon ze niet aan haar moeder zeggen. Het was een gevoel, waarover zij zich schaamde, maar dat haar tegen die heerlijke vacantie deed opzien als een straf. Eens was ze een paar dagen mee geweest op een autotochtje met tante en de nichtjes en toen had ze, voor het eerst, heel sterk gevoeld, „dat ze niet mooi was.* Blanche's ovaai gezichtje, dik, blond haar, dat natuurlijk De distributie van gas en electriciteit. Zooals bekend, is het gas- en electriciteitsverbruik met ingang van 15 Dec. j.l. gerantsoeneerd op den grondslag van 100% van het gebruik in de overeenkom- stige période van het vorige jaar. Nu dienen gas en electriciteit voor verlichting en verwarming, het gebruik hiervooris in den laatsten tijd sterk toegenomen, en even eens, en dat wel voor het grootste deel, voor de industrieele doel- einden. Om de laatste nu niet in gevaar te brengen, is deze rantoeneering geboden. Bij ver- voersmoeilijkheden van steen- Sappemf.er. Aan de gemeen- tepolitie en aan al de onbezol- digde gemeenteveldwachters, alhier, zijn een reddingshaak en een carbidlantaarn verstrekt om dienst te doen bij drenkelingen, terwijl in de gemeente Hoogezand bij de sluis, bij de Foxholster-, de Hoogezandster brug en bij die bij café Bentum in Kielwin deweer reddingslijnen met ankertje, opgeborgen in daarv oor speciaal gemaakte kastjes, bij de hand zijn. Een lofwaardig bewijs van particulier initiatief levert in dezen Het Bontehuis, waar een flinke reddingsgordel en een aan een lang koord bevestigde groote ijzeren kogel voor hetzelfde doel aanwezig zijn. De laatste moet natuurlijk dienen om dren kelingen te bereiken. die door het ijs zijn gezakt, Onze vroegere plaatsge- noot, de heer C. J. Maathuis, president-commissaris van de N.V. Houthandel E. en C. Maat huis is te Haarlem in den ouder- dom van 77 jaar overleden en zal hedenmiddag alhier worden ter aarde besteld. Het aantal gemeenteleden der Ger. Gemeente, alhier, be- droeg op 1 Jan. 1940 901 van wie 453 bel. en 448 doopleden. Op 1 Jan. 1941 was dit aantal gestegen tôt 946, van wie 460 bel. leden en 486 doopleden. Hoogezand. De heeren S. krulde en rood mondje Lili's charme van rosharige, zeer blanke schoonheid Mathilde's bekoorlijk kopje met de droomerige oogen, door de lange wimpers omzoomd tenslotte tante Juno's gestalte en fijn besneden gelaat van bloeiende vrouw, ze had zich daarbij gevoeld aïs een verschoppe- Iingetje. En dat was maar een auto tochtje van enkele dagen geweest, waarbij ze slechts twee malen in een hôtel overnachtten en eenvoudig ge kleed waren. Toch, overal las ze in de oogen om zich heen wat een mooie knappe meisjeswat een knappe moeder... dat ééne meisje alleen is niet mooi. Nu zou zij dat eene moeten zijn, weken lang, temidden van een mondain gezelschap waarin nog wel meer mooie en aantrekkelijke vrouwen zouden zijn Georgette vertrok met een zwaar hart, zehad moeite, haar neerslachtig- heid te verbergen. Van het begin af gebeurde, wat ze gevreesd had. Overal keek men bewonderend naar de mooie nichtjes, al die blikken gleden ook langs Georgette en wondden haar met h un duidelijke taal. Jij bent niet mooi, zeiden ze. Toen Georgette, den eersten morgen in het hotei, op het terras kwam, waar zij zouden ontbijten, bleef zij met moedwil wat achter. Zij sloeg haar oogen neer om geen blikken naar de meisjes, naar tanteen naar haar. En 's avonds zat ze alleen De nieuwe regeling voor de Qmzetbeiasting Een nadere toelichting betreffende de nieuwe regeling van de heffing van Omzetbelas- ting, welke met 1 januari j.l. in werking is getreden. De uit de tijdsomstandigheden voortvloei- ende nood van de schatkist heeft het noodzakelijk gemaakt uit te zien naar middelen om de op- brengst van de Omzetbelasting te verhoogen. Dit is, blijkens het besluit geschied door aanpassing, voor een belangrijk deel, aan het in Duitschland geldende stelse! van heffing van Omzetbelasting. Dit heeft in de eerste plaats medegebracht, dat voortaan niet alleen de leveringen vangoederen door fabrikanten, maar ook de leveringen door groothandelaren en kleinhandelaren in de belas- ting worden betrokken. De win- keliers zullen dus voortaan Om zetbelasting moeten voldoen over hun verkoopen. Het tarief van de belasting bedraagt voor klein handelaren in het algemeen twee en een half percent, te berekenen over de ontvangen verkoopprij- zen. Voor groothandelaren be draagt 't tarief een half percent. Verder zal thans ook belasting geheven worden van het verrich- ten door ondernemers van dien sten van allerlei aard. Ter zake van het vervoeren van personen en goederen, het verhuren van goederen, het uitoefenen van vrije beroepen artsen, advo- caten, accountants het ver- leenen van bemiddeling in allerlei zaken expéditeurs, commis- sionnairs, makelaars, reisbureau's, woningbureau's, advertentie- bureau's e.d. het verrichten van reparaties, het exploiteeren van schoonmaakinrichtingen, van bioscopen, schouwburgen e.d. wordt thans Omzetbelasting ver- schuldigd. Het percentage van de belasting is twee en een half ten honderd, berekend over de wegens het verrichten van de diensten ontvangen vergoedingen. Nu niet alleen van de leverin gen van goederen door fabrikan ten, maar ook van de opvolgende leveringen door de handelaren Omzetbelasting moet worden betaald, is het percentage van de Omzetbelasting, welke ter zake van de leveringen door fabrikanten verschuldigd is welk percentage thans in het algemeen zes bedraagt ver- laagd en wel in het algemeen tôt twee en een half. Van goe deren, welke door een fabrikant worden vervaardigd, door dezen aan een winkelier worden gele- verd en door den winkelier aan het publiek worden verkocht wordt derhalve aan Omzetbe lasting voldaan twee en een half percent over den prijs, welken de fabrikant van den winkelier verkrijgt, benevens twee en een half percent over den prijs, wel ken de winkelier van het publiek ontvangt. Levert de fabrikant de goederen aan een groothande- laar, die ze doorlevert aan een winkelier, dan betaalt de groot- op een bank starend naar, de zee. Haar hart was treurig, ze had heimwee naar huis, in weerwil van de heerlijke omgeving. Plotseling ging iemand naast haar zitten. Het was een jongeman. Ze had hem al in het hôtel gezien, tijdens het diner. Hij zag er bijzonder goed uit en was haar dadelijk sympathiek geweest. Een tijdje zaten ze naast elkaar in het wonderlijk mooie maanlicht. Toen maakte hij bescheiden een opmerking, ze antwoordde en even later waren ze in gesprek geraakt. Georgette leefde op. Het gebeurde zoo zelden dat iemand notitie van haar nam. Den volgenden morgen, bij het zwem- men troffen zij elkander weer en naast elkaar lagen zij, na het bad in het warme zand. Van dien dag af begon voor Georgette een tijd van schaduw- loos geluk. De jongeman - hij heette Marcel Martin - nam opvaliend veel notitie van h3ar- Wanneer er gedanst werd, vroeg hij bijna al haar dansen, terwijl hij van haar mooie nichtjes zelden notitie nam. Georgette ontwaakte 's morgens met vreugde en spanning in het hart: straks zie ik hem kan het duren Zal het niet voorbijgaan aïs een mooie droom Ziet hij dan niet, dat ik niet mooi ben Ziet hij het verschil niet Blanche en Lili, Mathilde, tante Hij scheen het niet te zien. Het was een prachtige nacht, Ze hadden gedanst en waren naar buiten gegaan om de zee nog even te zien Lang stonden ze zwijgend naast elkaar. Toen greep hij haar hand en fluister- de de woorden, waarop ze no'oit had durven hopen. Ik heb nooit begrepen moeder, ver- telde Georgette aan haar moeder, dat hij mij opmerkte tusschen die mooie nichtjes Maar Marcel schreef aan haar moeder: Ik merkte haar dadelijk op, doordat ze in gezelschap was van drie opvaliend mooie meisjes en een knappe vrouw. Ik zag daardoor dadelijk dat ze niet mooi was. Uit medelijden besloot ik wat notitie van haar te nemen en toen leerde ik alleaantrek- kelijkheid, aile intelligentie en charme kennen, die door anderen worden voorbijgezien voor de uiterlijke schoon heid der nichtjes. Binnen korten tijd verkoos ik haar werkeiijk vérre boven de mooie nichtjes, en nu heb ik haar zôô lief, dat ik voor niets in de wereld zou willen, dat ze mooi was, dan zou ze veranderen, dan zou ze niet meer mijn Georgette zijnEn een Georgette, die even mooi als haar nichtjes was, zou ik misschien niet hebben opgemerkt en waarschijnlijk niet hebben liefgekregen. ni GEI Als je nu maar e; hebt, dan zal je ni! zijn," meende Corr: „Och, dat zeg je s Edmond mismoedig. hetzelfde." Het ziek jongetje begon te snikken sneden Cor Wa? er dan nieman kon, die dat jonge Zeker verkwijnend, j- geven f Zou het nos kelen blijven, en zou dood ontijdig een eii Vreugdeloos bestaan, gonnen Wat kom Weelde hier baten, naderenden dood teg Corrie dacht aan haar oom, gezonde, deren, al waren ze i rende omstandighedei aan Wim, die door geheel was genezen. voor haar geest het l bescheiden jongen n anders in zijn optrc Van der Bilt, die den smaak van haar dokter Hastings zou stellen, Edmond miss Een bediende bracl' brieven. Een was van kende het aanstonds onregelmatige schrift ci „Net de hand van ee haar moeder gezegd, cj het schrift gezien had. haar dochter correspori boerenmeisje. „Och, moeder, watd i 05.o55.02.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2