KKMER's i, Nieuwe regeliné vnnr Hp J Vegen van Scti Speelki NU i Welke dSstributie-bons zijn geldig Aan de Âbonné's van de Rajdiocentrale Hoogezand-Sappemeer. Electriciteits- werden Jac. H. Fellinger Officiëele Publicatie. 2 Brillen g n.l. 1 voor en 1 voor c is ongema. overbodig e U kunt met prettig lezen makkelijk In zien zonder derlijke veru en het is gc Deskundige voorlii Gedipl. 0 f H O 0 G E L Ondergete* houdt zich evenals beleefd aanbevolen R. DE M Wilhelminastr. 102 ONDE -J I I het Bon 24 van 20 Jan. t.m. 26 Jan. voor 100 gr. rogge- brood of 100 gr. ander brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 2 Febr. Bon 23 blijft; geldig t.m. 26 Jan. Bon 3 van 30 Dec. t.m. 26 Jan. voor 50 gr. roggebrood of 50 gr. ander brood of '/a rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem (d.i. tarwe- bloem,tarwemeel,roggebloem, roggemeel, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel). Eén rantsoen gebak bestaat minimum uit 160 gr. koek (ontbijtkoek), 140 gr. specu- laas, 200 gr. andere koekjes, 90 gr. bisquits of wafels, 75 gr. beschuit, 300 gr. cake, 600 gr. taart, 600 gr. gebakjes; 500 gr. gevuld groot korstgebak (bo- terletter e.d.) of 400 gr. ge vuld klein korstgebak (aman- delbroodjes e.d.). Boter- en Vetkaart. Bon 25 t.m. 24 Jan. voor 250 gr. boter, 250 gr. margarine of 200 gr. vet. Bon 26 van 18 Jan. t.m. 24 Jan. voor 250 gr. boter of 250 gr. magarine. Deze bon blijft geldig t.m. 31 Jan. Bon „15 vleesch" van 16 Jan. t.m. 26 Jan. voor 100 gram vleesch of een rant soen vleeschwaren. Bon „15 worst, vleesch waren" voor een rantsoen vleeschwaren. Een intéressante film voor aile huisvrouwen zal op onze jaar- vergadering op Woensd. 5 Febr. voor de leden van onze Ver- eeniging worden vertoond. Dit keer een film op huishou- delijk gebied die ons aanwijzing en aanpassing zal geven voor dezen tijd op elk door de huis- vrouw betreden terrein. In het laatste nummer van het groene maandblad is deze film uitvoerig beschreven, wij gelooven dat onze leden goed zullen doen op Woensdag 5 Febr. naarhetBon- tehuis te gaan. Zij zullen daarvan geen spijt hebben. De avond begint om half 8 Verder heeft Mej. Edzes voor dien avond ook nog iets voor ons klaar. Zooals onze leden weten bevinden zich in de Openbare Leeszaal alhier behalve vele goede romans ook studie- boeken op bijna elk gebied. Van de boeken die voor de huis- vrouw van belang zijn heeft nu Mej. Edzes lijsten klaarge- maakt die op de jaarvergadering aan onze leden zullen worden aangeboden. Als onderwerpen door Mej. Edzes uitgezocht kun- nen we b.v. noemen, Woning- inrichting, huishouding, verzor- ging van bloemen, planten, huis- dieren, voedingsleerkoken, hand- werken, erfelijkheid, sexueele hygiène, kraam- en kinderhygiéne Ziekenverpleging, kinderpsycho- logie, Psychotechniek, Waarne- ming van het kinderleven, Vragen van opvoeding, Beroepskeuze, Lichaamsoefening enz. enz. Voor onze leden zijn spéciale lijsten beschikbaar gesteld met titels der boeken over boven- genoemde gebieden. Zij zullen des avonds 5 Febr. worden uit- gegeven. Weten onze leden, dat 10 leden het recht hebben tôt 14 dagen voor de jaarvergadering bij de secr. een lijst in te dienen met candidaten voor het Bestuur Er zijn met de a.s. jaarvergade ring 2 functies open in het Bestuur. Verg. op Dond. 6 Febr. 's avonds kwart voor 7 in 't Hôtel „'t Bontehuis te Sappemeer. Lezing met projectie door den heer Fop. I. Brouwer „Met de Caméra de Natuur in". Ieder wordt aangeraden, deze avond vrij te houden, daar het een zeer intéressante lezing belooft te worden. Zooals op de vorige vergade- ring is afgesproken, worden ook de mannen v. d. leden deze avond verwacht. Nieuwe leden ziji| welkom. Voor morgen geen wedstrijden. Op Dinsdag 28 Jan. zal een clubavond gehouden worden bij Gebr. Smit, aanvang 7.30 uur, er zullen o.a. wedstrijden worden Deze bonnen blijven geldig t.m. 29 Jan. Bon 14 blijft geldig t.m. 19 Jan. Het rantsoen vleeschwaren, dat per bon kan worden ge- kocht, bedraagt 75 gram voor gerookt of gekookt varkens-, rund-, kalfsvleesch en voor gerookte worstsoorten, 100 gram voor gekookte worst soorten, rolpens en knakworst, 125 gram voor leverartikelen, tongenworst en nierbrood of 150 gram voor bluedworst. Bon 91 van 18 Jan. t.m. 14 Febr. voor 1 kilo suiker. Bon 18 van 21 Dec. t.m. 31 Jan. voor een 2 pond kof fie of een 3/4 ons thee. Bon 47, 48, 60 en 61 van 30 Dec. t.m. 26 Jan. voor 1 ons kaas. Bon 46 van 20 Jan. t.m. 26 Jan. voor één ei. Deze bon blijft geldig t.m. 2 Febr. Bon 111 blijft geldig t.m. 26 Jan. Grutterswaren. Bon 108 van 28 Dec. t.m. 24 Jan. voor 250 gr. rijst, of rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel). Bon 57 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 44 t.m. 21 Febr. voor 250 gr. gort af gortmout of grutten. Bon 87 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappel- meel of een hoeveelheid pud- dingpoeder of puddingsaus- poeder, welke 100 gram zet- meel bevat. Bon 31 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. Zeep. Bon 113 van 1 Jan. t.m. 31 |an. voor 150 gr. toilet- zeep, 120 gr. huishoudzeep, 150 gr. zeep, 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoeder. Bon 117 (extra bonnen- kaartje) vui 1 Jan. t.m. 30 Apr. voor îQ gram scheerzeep of een tubo scheercrême of een pot schterzeep. Van 15 Dec. t.m. 31 Jan. zijn geldig Voor haardeo en kachels bon 08, 09 en 10. De eenheden 3i période zijn geldig 1 t.m. 3\ Jan. Petroleumzegel Période C van 16 Dec. t m. 19 Jaa. voor verlichting. Petroleumzegel Période D van 20 Jan t.m. 23 Febr Petroleumzegel Periodî 8 t.m. 24 Febr. voor 2 her petroleum. gehouden (sjoelen, tafeltennis, kaarten) om aardige prijzen. De leden, die zich opgaven voor Indoortraining worden ver- zocht geregeld de training te bezoeken. Onze kleuters hebben voor- loopig les in de school op Vrijdag, 4.15-5.15 dus direct na schooltijd. De dames B. worden er op gewezen dat Dinsdagsavonds de lessen beginnen om 9.20 uur, De secretaris. M. Nagengast Een padvindersriem. Een overall. Een pullover. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. SAPPEMEER, 10-16 Jan.'41. Geboren Tonniske Jantje d.v. Hendrik Jager en Engeltje Pe- kelder, Ondertrouwd: Albertus Johann Diederich Siemers, 25 jvan Sappemeer en Jantje van Bon, 23 j., Groningen. Getrouwd Jan Drenth en Aaltje Kornelia Kruijer beiden van Sappemeer. Overleden: Catharina Blikman, 55 j., echtgen. van Tonnis van Dijken, wonende te Hoogezand Hendrik de Boer, 73 j., z.v. Jan de Boer en Emke van der Laan, wonende te Hoogezand; Lulof van Geuns, 65 j., echtgen. van Annechina Maria Postema. HOOGEZAND, 10-16 Jan '41. Geboren Gonda Elisabeth, d.v. Gerrit Bruisma en Geertje M. van der Kamp, Hoogezand Kornelis Geert, z.v. Evert Topper en Geertruida Gez. Buining, Kropswolde Arend z.v. Klaas Niewold en Geertje Jager, Lula Lukkina, d.v. Hendrik Aaldring en Lukkina Thoma, Kalkwijk. Ondertrouwd Harm Brugge en Hendrika Bakker, beiden van Hoogezand Derk van Eer- den, ,Siddeburen en Grietje van Kalsbeek, Siddeburen, onl. te Foxhol. Gehuwd Fokke van derPers en Maria Zuur; Derk Bosscher en Meike Doddema. Overleden: Catharina Blikman, 55 j., echtgen. van Tonnis van Dijken, overl. te Sappemeer Renske van Diepen, 62 j., echtgen. van Pieter Broekema, overl. te Groningen. SLOCHTEREN, 9-15Jan. '41. Geboren Auktje Albertha, d.v. H. W. Jager en J. G. Kuiper, Siddeburen. Ondertrouwd K. Olthof, 21 j. Tjuchem en O. Puister, 17 j., Siddeburen; D. van Eerden, 33 j., Siddeburen en G. van Kalsbeek, 28 j. Siddeburen H. Bruining, Wirdum (gem. Loppersum) en A. Lenting, Schildwolde. Getrouwd A. de Boer, 22 j., Foxhol (gem. Hoogezand) en K. Ludolphie, 19 j., Luddeweer. Overleden Egberdina Fok- kens, 65 j., ongehuwd, Sidde buren Gijsbertus Roukema, 7 j., z.v. M. Roukema en A. Schnei- ders, Slochteren Annechien Stôtefalke, 79 j., weduwe v. C. Mein, Slochteren Hindrik Vin- ckers, 76 j., echtgen. van A. Zuidema, Kolham Hilje Boit, 89 j., weduwe van J. Dijkema, Tjuchem. Predikbeurten, L.S. 1. De thans verplicht gestelde luisterbijdrage (de «radiobelasting") 75 cent per maand, kan indien U als abonné dit wenscht, bij ons worden voldaan, tegelijk met de betaling van het abonnementsgeld. U ontvangt dan van ons als kwitantie een radiozegel 75 cent, welke door U op de luistervergunning moet worden geplakt. Deze luistervergunning moet ten spoedigste door U worden aangevraagd, en wel op een formulier welke dezer dagen per post bij U wordt bezorgd. Ook kunt LJ zulk een formulier ten postkantore bekomen. De weekabonné's kunnen dit zegel van 75 cent betalen in weke- lijksche termijnen van 17'/2 cent. De eerste termijn moet worden voldaan bij de eerstvolgende betaling van het weekabonnement, dus reeds vanaf heden 18 Januari. 2. U betaalt bij ons de eerste keer het zegel over Februari. Het Januari-zegel 75 cent moet alsnog door U zelf ten Postkantore worden gekocht. 3. Dezer dagen komen wij bij U informeeren of U gebruik wenscht te maken van de bovengenoemde betalingsmogelijkheid van het radiozegel. 4. Genoemde maandelijksche luisterbijdrage is slechts verschuldigd zoolang men abonné is' Men verbindt zich dus niet voor een voile bijdrage van 9 gulden per jaar. 5. Het abonnementsgeld is verlaagd en bedraagt thans f 1.50 per maand of 35 cent per week. RadiocentraSe Hgz.-Spm. Herv, Gem. Sappemeer v. m. 10.30 uur, ds. C. A. Schenk. Hoogezand n. m. 2.30 uur, de heer Kraima. Kielwindeweer v.rn. 10.30 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek v.rn. 10.30 uur, de heer Kraima. Engelbert v.rn. 10.30 uur, ds. Kruizinga. Middelbert n. m. 2.30 uur, ds. Kruizinga. Harkstede-Scharmer v.rn. 10 uur, ds. Smids Kolham n.m. 2.30 uur, ds. Politiek (Voorber. H.A.) Slochteren v. m. 10 uur, ds. Kwint. (Voorber. H.A.) Schildwolde v. m. 10 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium: v. m. 10 uur, ds. Politiek. (Voorber. H.A.) Noordbroek v. m. 10 uur, ds. Mulder. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 30 uur, ds. B. Dufour van Wageningen. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 10 uur ds. W. Tom n m. 3 uur, Cand. W. J. Wynia. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.rn. 10 uur en n.m. 3 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 10.30 uur, de heer Blauwwiekel. Vroombosch n. m. 3 uur, de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.rn. 9.30 uur en n.m. 5 uur, diensten 's av. 7.30 uur, Jeugddienst. Foxholv.m. 10 uur en n. m. 4 uur, Evang Wolters 's av. 7 uur, Jeugddienst. Sappemeer. Bij het den 18 Dec. j 1. te Groningen gehouden examen vanwege de Kon. Erk. Algemeene Stenografen Bond, gev. te Utrecht slaagde voor het Praktijk-Diploma Leerares Ma- chineschrijven Mej. A. J. Smith, alhier. Naar wij vernemen heeft Mej. Smith zich inmiddels verbonden als Leerares in het Machine- schrijven aan het Instituut Boel- kes «De Erkende School voor Sténo, Typen etc." te Sappe meer. Hoogezand. De wachtmeester der maréchaussée E. Koolman is van IJzerdijke naar hier overge- plaatst. - Mej. E. U. M. Ruding, alhier, is benoemd tôt tijd. leerares in het boekhouden aan de R.H.B.S. te Appingedam. Te Meppel is geslaagd voor het examen bevolkingsboekhou- ding de heer J. P. Landman, alhier. Loop der bevolking over 1940. Aantal inwoners op 31 Dec. 1939 6070 m., 5845 vr., totaal 11915. Vermeerdering door vestiging 368 m. 406 vr. geboorte 101 m. 121 vr. 487 m. 527 vr. Vermindering door vertrek 406 m. 390 vr. overlijden 54 m. 54 vr. 460 m. 444 vr. Een vermeerding dus van 27 mannen en 83 vrouwen. Aantal inwoners op 31 Dec. 1940 6097 m., 5928 vr., totaal 12025, zoodat het inwonertal in 1940 de 12000 is gepasseerd. Aantal huwelijken 105. Aantal echtscheidingen 1. Aantal levenloos aangegeven khderen 2. De wedstrijden van leer- lingm der u.l.o. school, alhier, om kunstvoorwerpen, Vrijdag- middig op de ijsbaan bij prach- tig wmterweer en op prima ver- zorgde banen gehouden, brach- ten der volgenden uitslag Jongeis 16 en 17 jaar: 1. A. Kuiper, 2. L. Lambeck, 3. J. Schaap, F. de Glint, 5. B. Nie- borg. Meisjes \5 en 16 jaar: 1. H. Klok, 2. A.Schuur, 3. A. Miede- ma, 4. R. vm Zomeren. Jongens 1\ en 15 jaar 1. G. Lok, 2. K. Neboer, 3. H. Haan- drikman, 4. Q. Weites, 5. A. Rook. Meisjes 15 jair: 1. T. Kranen- borg, 2. R. v. Laan, 3. J. Blij- ham, 4. T. Olthof. Jongens 12 en 13 jaar 1. H. v. d. Woude, 2. 0. Berg, 3. D. Bakker, 4. P. Smit, 5. J.Holtman, 6. M. Nijhoff. Meisjes 12 en H jaar: 1. R. Lambeck, 2. M. Ilartenhof, 3. R. Koning, 4. W. Bist. Langebaanwedstrijl 10Û0 M.) 1. F. de Glint, 2. A. Kuiper, 3. L. Lambeck, 4. J. Smit, 5. J. Jager, 6. J. Schaap, G. Lok. VOOR naar Heden ontving Mej. G. lulp alhier bericht, dat zij geslaigd was voor het diploma machite- schrijven. Dit examen werd d- genomen door den Algemeenen Stenografenbond, gevestigd ti IJtrecht op 18 Dec. j.l. Mej, Tulp ontving haar opleiding van den Hoogezandster Typeschool (W. Poutsma) Zuiderlaan 1, Hoo gezand. Kolham. Zondag j.l. werd hier op de ijsbaan een Hard- rijderij van vrouwen gehouden, waaraan 12 rijdsters hebben deelgenomen. Ook was ergroote belangstelling van het publiek. Na fellen strijd en kampritten werden de prijzen gewonnen door: le prijs mej. A. Roek, Sappemeer f 20.—, 2e prijs mej. A. jansen, Scharmer f 10.—, 3e prijs mej. H. Woltjer, Lageland f 5.— en 4e prijs mej. W. Broeksema, ten Boer f 2.50. De prijzen werden uitgereikt in het café Braam. Op de baan zorgde de heer A. v. d. Zijl voor gezellig muziek, Onder leiding van den heer J. Waijer werd in het café Hom mes te Slochteren, de jaarver gadering gehouden van de afd. Kolham van de Vereeniging tôt Bevordering der Bijenteelt in Nederland. De inkomsten had- den bedragen f 223.14, de uit- gaven f 188.63, batig saldo f 34.51. Als bestuurslid werd herkozen de heerK. Doornbos en gekozen de heer G. Tillema. In café Boerma vergaderde de begrafenisvereeniging „De Laatste Eer". De vereeniging had dit boekjaar het geluk, dat haar diensten niet noodig waren ge- weest. De kas sloot met een batig saldo van f 535.04. Noordbroek. Onze plaats- genoote mej. Niesje Koning, is bij het j.l. te Groningen gehou den examen geslaagd voor het snelheidsdiploma A Machine- schrijven (Tienvingersysteem.) De Burgemeesters der gemeenten HOOGEZAND en SAP PEMEER brengen ter openbare kennis dat ondervermelde maat- regelen betreffende colportage zijn getroffen De Procureur-Generaal bij het Gerechtshof te Leeuwarden, fungeerend Directeur van Politie Overwegende, dat het belang van de openbare orde en het openbare leven eischt, dat nadere maatregelen worden getroffen om het opzichtig in het openbaar vertoonen dragen of medevoeren van drukwerken of geschriften met staatkundige strekking, of uit- gaande van staatkundige vereenigingen of partijen, te verhinderen alsmede om ongeregeldheden bij het colporteeren met die druk werken of geschriften te voorkomen Gezien het tweede lid van 4 van de Verordening No. 24 van 21 Juni 1940 van de Secretarissen-Generaal van de Departe- menten van Justitie en Binnenlandsche Zaken ter verzekering van de openbare orde in Nederland Bepaalt, onverminderd de reeds vastgestelde en van kracht blijvende voorschriften betreffende de colportage, voor het rechts- gebied van voornoemd Gerechtshof; Artikel 1. Onder drukwerken en geschriften wordt in de volgende artikelen verstaan drukwerken en geschriften met staatkundige strekking of uitgaande van staatkundige vereenigingen of partijen of gedeelten dier drukwerken en geschriften. Artikel 2. Des Zondags is het verboden met drukwerken of geschriften te colporteeren. Artikel 3. Het is verboden, op of aan den openbaren weg drukwerken en geschriften opzichtig te vertoonen, te dragen of mede te voeren. Het in het vorig lid bepaalde geldt niet ten aanzien van colporteurs. Onder „opzichtig vertoonen" is niet begrepen het tentoon- stellen in een daartoe bestemde étalage. Artikel 4. Het is den colporteur verboden zoodanig luid roepende of schreeuwende drukwerken of ge schriften aan te bieden, de lezing daarvan aan te bevelen of den inhoud daarvan bekend te maken, dat de openbare orde wordt verstoord of overlast wordt veroorzaakt toespraken tôt het publiek te houden; colporteerende zich meer dan noodzakelijk van zijn stand- plaats te verwijderen of voor het Colporteeren een andere standplaats, dan de hem door de daartoe bevoegde autoriteit aangewezene in te nemen te colporteeren tusschen een half uur na zonsondergang en een half uur vôôr zonsopgang; 5. zich bij het colporteeren te bedienen van borden. Artikel 5. Het is verboden een standplaats, als in artikel 4 genoemd, door meer dan twee colporteurs te bezetten. Het is aan het publiek verboden, zich bij of om den col porteur te verzamelen. Artikel 6. Het is verboden, drukwerken of geschriften, loopende op den openbaren weg aan te bieden, wanneer op een afstand van minder dan 150 meter een colporteur met ander drukwerk een standplaats, als genoemd in art. 4, heeft ingenomen. Artikel 7. Een ieder is verplicht, aan de door de politie in het belang eener richtige naleving van bovenstaande bepalingen gegeven be velen of aanwijzingen onmiddellijk te voldoen. Artikel 8. De hierboven genoemde bepalingen treden in werking op 16 Jinuari 1941. Artikel 184 Wetboek van Strafrecht luidt als volgt „Hij die opzettelijk niet voldoet aan een bevel of eene ,vordeïing, krachtens wettelijk voorschrift gedaan door een „ambtei\aar met de uitoefening van eenig toezicht belast of door „een ambtenaar belast met of bevoegd verklaard tôt het opsporen „ol ondeizoeken van strafbare feiten, alsmede hij die opzettelijk „e«iige handeling, door een dier ambtenaren ondernomen, ter „uitvoerin| van eenig wettelijk voorschrift, belet, belemmert of ^venjdelt, wordt gestraft met gevarigenisstraf van ten hoogste drie „maanden of geldboete van ten hoogste zes hpnderd gulden. „Met den in het eerste gedeelte van het vorig lid bedoelden „ambtenaar wordt gelijkgesteld ieder die, krachtens wettelijk voor- „schriit, voortdurend of tijdelijk met eenigen openbaren dienst is «belast. «Indien tijdens het plegen van het misdrijf nog geen twee «jaren zijn verloopen, sedert eene vroegere veroordeeling van den «schuldlge wegons gelijk misdrijf onherroepelijk is geworden kun- „nen de straffen met een derde worden verhoogd. LEEUWAkDEN, den 14 Januari 1941. De Procureur-Generaal, fgd. Directeur van Politie, (w.g.) D. REIL1NGH. HOOGEZAND, SAPPEMEER, 16 Januari 1941. De Burgemeesters J. TU1N. A. JONKEREN. t VAN R( bank. I was,' k had kracht ontgoc koeste achtin baron een 7. veron het on gel wille beeld Hors tuig derei se ho wil nu de baron het in zijn huis w zijn hebzucht Corrie wani om. Ze was thans reeds th, zich zelf nog zooveei t Bakkersartikelen. Broodbonboekje. Bloemkaart. Boter en Vet. Vleesch en Vleeschwaren. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. Bond van Plattelandsvrouwen. Afd. H.-S. Officiele Mededeling. „K W I E K" Âlgemeen Distributiebonboekje. Suiker. Koffie en Thee. Kaas. Eieren. Scheerzeep. Brantistoffen. Voor Centrale^erwarming bon 15, 16, 17,18, 19, 20, 21, 22, 23 en 24 Petroleum. D. O. S. Officieele Publicatie Gevonden voorwerpen. Burgerlijke Stand. ZONDAG 19 Jan. 1941. Plaatselijk Nieuws. 1. 2. 3. 4.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2