Nieuwe regeling voor MEMEI'l J. F. VAN OER SPAN Jr„ Sappemeer. f COGNAC per liter f 250 ee f 3.30 JO KOENEMAN - Sappemeer. Uitreiking van Extra Sreed-, Vleesch- en Vetkaarten Textiel, Taxtisltoeslagkaartsn, Boter- en Vetkaarten. i Vep van Scho Feestavond f »FROOMBOSCH« Gemeente HOOGEZAND. s De uitreiking van R. DE V Speelka NU ii Welke dîstributie-bons zîjn geldîg H.H. Kweekers Vraagt bij ons aan voor Uw Electr. Watervoorziening. V oetbalvereeniging in Café BRAAM, Kolham -TES 4. 2 Brillen gt n.l. 1 voor I en 1 voor o is ongema) overbodig e, U kunt met prettig lezen makkelijk in zien zonder derlijke verw en het is go Deskundige voorlk 1 Ondergetee houdt zich evenals beleefd aanbevolen Wilhelminastr. 103, ONDEF VAN RO Vraag i Bakkersartikelen. Bon 25 van 27 Jan. t.m. 2 Febr. voor 100 gr. rogge- brood of 100 gr. ander brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 9 Febr. Bon 24 blijft geldig t.m. 2 Febr. Bon 4 van 27 Jan. t.m. 23 Febr. voor 50 gr. roggebrood of 50 gr. ander brood of '/a rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem (d.i. tarwe- bloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel, zelfriizend bakmeel of boekweitmeel). Eén rantsoen gebak bestaat minimum uit 160 gr. koek (ontbijtkoek), 140 gr. specu- laas, 200 gr. andere koekjes, 90 gr. bisquits of wafels, 75 gr. beschuit. 300 gr. cake, 600 gr. taart, 600 gr. gebakjes; 500 gr. gevuld groot korstgebak (bo- terletter e.d.) of 400 gr. ge vuld klein korstgebak (aman- delbroodjes e.d.). Boter en Vet. Bon 26 t.m. 31 Jan. voor 250 gr. boter, 250 gr. margarine. Bon 27 van 25 Jan. t.m. 31 Jan. voor 250 gr. boter of 250 gr. magarine of 200 gr. vet. Deze bon blijft geldig t.m. 7 Febr. Bon „16 vleesch" van 27 Jan. t.m. 5 Febr. voor 100 gram vleesch of een rant soen vleeschwaren. Bon „16 worst, vleesch waren" voor een rantsoen vleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 9 Febr. Bon 15 blijft geldig t.m. 29 Jan. Bon 91 van 18 Jan. t.m. 14 Febr. voor 1 kilo suiker. Bon 18 van 21 Dec. t.m. 31 Jan. voor een pond kof fie of een 3/4 ons thee. Kaas. Bon 19, 32, 45 en 58 van 27 Jan. t.m. 23 Febr. voor 1 ons kaas. Bon 59 van 27 Jan. t.m. 2 Febr. voor één ei. Deze bon blijft geldig t.m. 9 Febr. Bon 46 blijft geldig t.m. 2 Febr. Bon 92 van 25 Jan. t.m. 21 Febr. voor 250 gr. rijst, of rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel). Bon 57 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 44 t.m. 21 Febr. voor 250 gr. gort af gortmout of grutten. Bon 87 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappel- meel of een hoeveelheid pud- dingpoeder of puddingsaus- poeder, welke 100 gram zet- meel bevat. Bon 31 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. Bon 113 van 1 Jan. t.m. 31 jan. voor 150 gr. toilet- zeep, 120 gr. huishoudzeep, 150 gr. zeep, 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoeder. Scheerzeep. Bon 117 (extra bonnen- kaartje) van 1 Jan. t.m. 30 Apr. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Brandstoffen. Van 25 Januari t.m. 28 Fe- bruari zijn geldig: Bon 11, 12 en 13 van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels." Bon 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 en 32 van de „bon- kaart distributie vaste brand stoffen, centrale verwarming." De geldigheidsduur der met 08—10 gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels", alsmede de met 15 24 gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen, centrale ver warming" is verlengd tôt en met 14 Februari Nader zal worden bekend gemaakt, wanneer de met „brandstoffen één eenheid vierde période" en de met „cokes één eenheid vierde période gemerkte bonnen gel dig zullen worden verklaard. Petroleurnzegel Période D van 20 Jan t.m. 23 Febr. Petroleurnzegel Période 8 t.m. 24 Febr. voor 2 liter petroleum. 8 Op 5 Februari des avonds half in het Bontehuis zal onze jaarvergadering plaats vinden. De Agenda luidt aldus Opening. Jaarverslag secretaresse. Verslag Kascommissie. Benoeming Kascommissie volgend jaar. Bestuursverkiezing. Verkiezing afgevaardigde algemeene Vergadering. Rondvraag. Sluiting. Ten aanzien van punt 5 wordt het volgende medegedeeld. Aan de beurt van aftreden zijn de dames Kliphuis, Staal en Beu- kema. De beide eerste darnes hebben zich herkiesbaar gesteld, inevr. Beukema is niet herkies baar. Er zijn dus thans 2 vacatures in het Bestuur. Het Bestuur heeft de dames HartliefHeinz en Steenbeek— Schermers bereid gevonden de opengevallen plaat- sen in te nemen. Na de jaarvergadering volgt een zeer mooie film, getiteld Huisvrouwen niet altijd licht is Uw taak". In deze film worden de moeilijkheden op elk gebied van de Huisvrouw in dezen tijd vertoond en worden talrijke practische raadgevingen gegeven. Een rondzwerving door de ver- schillende deelen van een huis wordt gemaakt. Verder is van het Gemeente- bestuur te Hoogezand een schrij- ven ontvangen, waarin ons Be stuur verzocht wordt een harer leden te Hoogezand te vragen zitting te nemen in een z.g. werkgemeenschap die zal trach- ten in zoo'n groot mogelijken kring de gedachte van de „Win- terhulp" naar voren te willen brengen. Wij brengen dit verzoek gaarne aan onze leden over en verzoeken haar, die hiervoor gevoelen, zich zoo spoedig mogelijk aan te melden bij Mevr. Marring of bij Mevr. Beukema. Officiele Mededeling. ,,K WIEK" Voor morgen geen wedstrijden. Op Dinsdag 28 Jan. a.s. zal een clubavond gehouden worden bij Gebr. Smit, aanvang 7.30 uur, er zullen o.a. wedstrijden worden gehouden (sjoelen, tafeltennis, kaarten) om aardige prijzen. Officieele Publicatie Een mantelband. Een ring met sleutels. Eenige muziek boeken. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. SAPPEMEER 17-23 Januari. Geboren Anna Berendina Marie, d.v. Rudolfus Henderikus Heikens en Gezina Agatha Hen- derika Swarte WilhelmusJohan- nes, z. v. Thomas Kerdijk en Trijntje Klasina Begeman Cor- nelis, z.v. Johannes Bijlen Mar- chien Bos Johanna Magdalena, d.v. Jan Groeneweg en Catharina Elizabeth Roos, wonende te Hoogezand Jan Anthonius Wijnandus, z.v. Anthonius Har- mannus Jacobus Wilbrink en Annechiena ter Veer. HOOGEZAND 17-23 Januari. Geboren Derk Hendrik, z.v. Gezinus Bouwman en Aaltje Strabbing, Martenshoek Roelof, z.v. Freerk Hartman en Martha Koops, Kalkwijk Jan, z.v. Pieter Pruis en Freneka Remkes, Mar tenshoek. Ondertrouwd Hindrik Tuine- ma, Sappemeer en Magrietha Pot, Hoogezand. Overleden Gerrit Lomeijer, oud 79 jaren, echtgenoot van Geessien Ridderbos Hendrik de Boer, oud 73 jaren, ongehuwd, overi te Sappemeer; Antje Til- man, oud 61 jaren, echtgenoote van Albert Wasseur. SLOCHTEREN 16—22 Januari. Geboren Harmina, d. v. H. W. Stuut en M. Kamminga, Siddeburen Johannes, z. v. H. Kruit en C. H. DorgGoos, Schild- wolde Klaas, z.v. J. Geerts en G. Alkema, Overschild Johanna Gezina, d. v. P. Meijer en H. Mezach, Siddeburen. Getrouwd G. Wildeboer, 28 j., en Z. Molter, 17 j., Slochteren J. Roelfsema, 23 j., Siddeburen en R Hommes, 23 j., Slochteren. Overleden Sia Verver, 93 j., ongehuwd, Siddeburen Trijntje Haak, 66 jechtgen. v. G. Entjes, Schaaphok Petrus Wolgen, 68 j., ongehuwd, Denemarken Frouwke Burema, 75 j., echtgen. v. P. Koning, Siddeburen. Predikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer n. m. 2.30 uur, ds. C. A. Schenk. Hoogezand: v. m. 10.30 uur, ds. C. A. Schenk, (Maand. coll. Kerkvoogdij). Kielwindeweer geen dienst. Kropswolde: v. m. 10.30 uur, de heer Kraima. Westerbroek v. m. 10.30 uur, ds. Wasch. Engelbert v.m. 10.30 uur, ds. Kruizinga. Middelbert: v. m. 10.30 uur, de heer v.d. Houten. Harkstede-Scharmer n. m. 3 uur, ds. Smids. Kolham v.m. 10.30 uur, ds. Smids. Slochteren v. m 10 uur, (HA.) en n.m. 3 uur, (Dankz.) ds. Kwint. Schildwolde: v. m. 10 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium v. m. 10 uur, (H.A.) ds. Politiek. Noordbroek v. m. 10 uur, ds. van Leeuwen Sr. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 30 uur, ds. C. Vis van Winschoten. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 10 uur en n.m. 3 uur, Cand. Th. Swen van Aerdenhout. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 10 uur en n.m. 3 uur, de heer F. Faber. Schaaphok geen dienst. Vroombosch geen dienst. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, diensten 's av. 7.30 uur, Jeugddienst. Foxholv.m. 10 uur en n. m. 4 uur, Evang. Wolters 's av. 7 uur, Jeugddienst. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Op 29 Juni 1839 besloot de raad dezer gemeente tôt den bouw van een gymnas- tieklokaal op het terrein, gelegen ten noorden van de gasfabriek. Sindsdien is de scholenbouw stopgezet en is tôt de uitvoering van het onderwijs in lichamelijke oefening aan lagere scholen be- sloten. In verband hiermee heb ben Ged Staten het gemeente- bestuur uigenoodigd een nieuw besluit te nemen in denzelfden zin, waaruit blijkt, dat niet op een andere wijze in het onder wijs in lichamelijke oefening kan worden voorzien. Daar dit volgens B. en W. werkelijk het geval is, hebben zij den raad voorgesteld aldus te handelen en deze heeft zich in zijn zitting van Woensdagavond met het voorstel accoord ver klaard. Hij deed dit ook met het voorstel tôt toekenning van een tijdelijke toelage aan lager be- zoldigd gehuwd gemeenteperso- neel, ni. 6 ten honderd van de bruto-wedde of het bruto-loon, voor zoover deze nadeverhoo- ging een bedrag van f 1900.— 's jaars niet overschrijden en verhooging van de kinder- toehge van minimum f 60.—per jaar per kind tôt f 75.— Verder besloot de raad tôt den verkoop van een 300 tal boomen en tôt toekenning aan de Stichting „Woningbouw Sappemeer" van een voorschot van f 1650. wegens aankoop van een perceel bouwterrein aan de Jagerswijk en van f 6500.— voor den bouw van een dubbele arbeiderswoning op dit terrein. Bij de behandeling van dit voorstel werd er door enkele leden op aangedrongen om den bouw van woningen te bevorde- ren, nu verschillende woningen als gevolg van de doorgraving van het nieuwe kanaal zullen verdwljnen. Op de vraag van den heer Bakker, hoe het stond met de schoolvoeding, antwoordde de voorzitter, dat dienaangaande met het Burgerl. Armbestuur nader overleg zal worden ge- pleegd, eraan toevoegend, dat naar aile waarschijnlijkheid bin- nen korten tijd moeilijkheden kunnen worden verwacht met de bereiding van spijzen, als stamppot enz., waarvoor melk wordt gebruikt. Bij beschikking van den secretaris-generaal van het Département van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescher- ming is dr. P. J. van Herwerden op zijn verzoek eervol ontslagen als leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerschool, alhier. Hoogezand. Uit de brand- stoffenloods van de fa. D. Haan aan de Spoordijk, alhier, is een zeer groote partij zakken ont- vreemd. De politie doet onder- zoek. Het geheele terrein met schuren, loodsen enz., het geheele complex aan de Zuiderstraat. voorheen vormend het scheeps- timmerbedrijf van den heer G. J. v.d. Werflf is onderhands ver- kocht aan de firma Gebr. Dries zaadhandel te Sappemeer. De heer G. J. v.d. Werff is door aankoop eigenaar geworden van de scheepstimmerwerf c.a. van wijlen den heer Pattje te Westerbroek, thans reeds als zoodanig door hem in gebruik. Door de Gron. Mij. van Land- bouw, den Chr. Boeren-en Tuin- dersbond, den Aartsdiocesane R. K. Boeren- en Tuindersbond, de Westerwoldsche Landbouw Mij en den Prov. Voedselcom- missaris voor Groningen, den heer E. H. Ebels, wordt een beroep gedaan op aile landbouwers, groenboeren en tuinders in de prov. Groningen om een klein deel van hun oogst en, zoo dit niet meer mogelijk mocht zijn, een bedrag aan geid af te staan voor de landgenooten, die in de geteisterde gebieden, het zwaarst zijn getroffen. Zij doen dat des te meer vrijmoedigheid op de Groningers, welke tôt nog toe practisch geheel voor het oorlogs- geweld gespaard zijn gebleven. In de Zuidelijke provincien heeft een dergelijk beroep op de boeren en tuinders een buitengewoon goed resultaat gehad. Wel wordt er voor de getrof- fenen veelgedaan, ook door den Nederlandschen Staat, aldus de oproep, doch er is nog zoo ontzaglijk veel noodig om in den onmiddellijken nood te voorzien. Moge deze oproep ook hier in het Noorden sympathiek worden ontvangen en leiden tôt een daad. Ingezonden. Geven is nog altijd zaliger dan te ontvangen. Meer dan ooit doen in den laatsten tijd woorden als gemeen- schaps- en saamhoorigheidsge- voel, naastenliefde enz., waarvan de inhoud de innige verhouding tusschen menschen uitdrukt, opgeld. Wat gelukkig en noodig is. Toch rijst er voor wie let op wat om hem heen gebeurt onwilligkeurig zoo nu en dan de vraag of er niet zijn voor wie die woorden slechts een ijdele klank zijn. Om maar eens iets te noemen in veel gezinnen wordt tegenwoordig doorgebrek aan brandstoffen en aan geldige bonnen bittere koude geleden. Daartegenover zijn er andere huishoudingen, gewoonlijk die van de beter gesitueerden, welke reeds voor de distributie hun inkoopen hebben kunnen doen, waarvoor brandstoffen in over- vloed beschikbaar zijn. Nu ge- looven wij gaarne, dat niemand der bevoorrechten zoo hardvoch- tig zal zijn om niets van zijn overvloed af te staan, indien voor den nood van een bepaald gezin zijn hulp wordt gevraagd, maar hierdoor wordt slechts een enkelinggeholpen. Dehulpmoet algemeen zijn. Hoe dat kan Wie in dit geval, wij zeggen niet zijn menschelijke plicht verstaat, wel zijn naastenliefde in praktijk wil brengen, melde zich bijv. bij het gemeentebestuur, Daar kent men wel de adressen der ver- kleumende gezinnen en dit bestuur, zelf vrijwel machteloos, zal er wel voor zorgen, dat geholpen wordt, waar hulp noodig is. In de hoop door dit artikeltje iets tôt leniging van den nood te hebben bijgedragen, dank ik U, mijnheer de rédacteur, voor de opname. J- Levering uit voorraad. ELECTRICITEIT - GAS WATERLEIDING, O. N. G. TOONEEL: op te voeren stukken 1. DEBET AAN FIRMA MEIJER Co. 2. WEL ZOL T WINNEN. Afgewisseld door Muziek en Voordrachten. Aanvang 6.30 uur. Entrée 25 et. plus bel. ■IIBIIIHIIIIIIIMIIM1IIMIIIIII Sissingh COGNAC f 3.20 per fies. OUDE KLARE f 2.60 en f 2.80 per liter. OUDE BOLL's f 3 50 per liter. CITROEN en BESSEN JENEVER. CITROEN BRANDEWIJN en CATS JENEVER. voor lien die ZWÂREN en zeer zwaren arbeid verrichten, zal plaats vindert op MAANDAG 27 Januari 1941 in de IJSTENT De uitreiking zal alleen geschieden, indien het ingevulde for- mulier MD 47 door den werkgever is onderteekend. De distributiestamkaarten van de betrokken personen moeten worden meegebracht. De volgende kaarten zullen worden uitgereikt a. Textielkaarten voor mannen en jongens van 15 jaar en ouder. b. jongens van 3 tôt en met 14 jaar. c. vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder. d. meisjes van 3 tôt en met 14 jaar. e. Textieltoeslagkaarten. f. Vetkaarten, 2e serie. g. Halve vetkaarten, 2e serie. h. Boterkaarten, 2e serie. i. Halve Boterkaarten, 2e serie. DISTRiBUTIEKANTOOR op Dindsdag 23 Januari 1941 voor: Oosterpark, Stationsweg, Fabriekskade en Beukemastr. 9—12.30 Zuiderstraat, Nieuweweg, Kielsterstraat en Verl. Kiel- sterstraat2— 5.— Hoofdstraat, Verl. Hoofdstraat en Knijpslaan9—12.30 Verl. Zuiderstraat, Kerkstraat en Parallelweg2— 5.— op Donderdag 30 Januari 1941 voor: Westerpark, Brugstraat 1 t.m. 9, Heveapad, Atlantapad Van Roijenstraat O. 1 t.m. 12, Spoordijk en Een- drachtsweg9—12.30 Woldweg even nummers, Van Roijenstraat W9—12.30 Woldweg oneven nummers, Guitpad2— 5.— Borgweg, Groningerweg en Nevelslaan9—12.30 Meesterslaan, Roasterlaan, Woortmansdijk, Vonderpad en Oudeweg2— 5.30 In de IJSTENT: Kalkwijk Oost9—12.30 Kalkwijk West2— 5.— op Woensdag 29 Januari 1941 voor Van Royenstraat Oost (even nummers)9—12.30 Van Royenstraat Oost (oneven nummers)2— 5.— In de O.L. School MARTENSHOEK: op Donderdag 30 Januari 1941 voor: Brugstraat, Sluiskade, Werfkade, Molendijk en Spoor- straat9—12.30 Smitslaan even en oneven nummers en Sportterreinstr. 2— 5. In de O.L. School FOXOL: op Vrijdag 31 Januari 1941 voor Foxhol Hoofdweg en Krullweg9—12.30 Meerweg en W. A. Scholtensweg2— 4.30 In de O.L. School KIELWINDEWEER op Zaterdag 1 Februari 1941 voor: Dorpsstraat, Dorpskade en Zuidlaarderweg9—12.30 Nw. Compagnie, Sluisweg, Vossenburg Lula Oost en West 2— 5.30 Aile Distributiestamkaarten medenemen. Zij, die een formulier MD 100 hebben ontvangen, moeten dit bij de uitreiking overleggen. Zonder dit formulier wordt niemand geholpen. HOOGEZAND, 24 Januari 1941. DISTRIBUTIEKANTOOR HOOGEZAND. - E Gedipl. O p H O O G E Z Fabr. Hoofc Gross bank. Ik <rrie, dr eeft om „Dr, 1 het jong naast Gc zal ik v gedaan 1 Toen was,- kw had op kracht b ontgooc koesterc achting baron, een zo verond1 het e! on gel u willen beeld, Horse' tuig v deren schon Broodbonboekje. Bloemkaart. Boter- en Vetkaart. Vleesch en Vleeschwaren. Algemeen Distributiebonboekje. Suiker. Koffie en Thee. Eieren. Grutterswaren. Zeep. Petroleum. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. Gevonden voorwerpen. Burgerlijke Stand. ZONDAG 26 Jan. 1941. Aan de landbouwers in provincie Groningen. de naar van belar nu z hebb de baron ner k in zijn huis w: zijn hebzucht Corrie wand om. Ze was thans reeds tht zich zelf nog zoo ZONDAG 2 Februari 1941. te Hoogezand, van 9.15-12.30. en van 2 5.30. zal plaats vinden vanaf 28 Januari tôt en met 1 Februari 1941. op Woensdag 29 Januari 1941 voor In de O.L. School KROPSWOLDE op Donderdag 30 Januari 1941 voor: in de O.L. School WESTERBROEK op V/rijdag 31 Januari 1941 voor: op Dinsdag 28 Januari 1941 voor: SCHOENENBONS kunnen thans niet eerder worden ver- strekt dan 6 Februari 1941. -v """"If11'"

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2