HEHETi 1» J. w Vegen van Schoor Speelkaai N U is I uw R li Welke distributie-bons zijn geldig EEN VROUW. R. DE VR 3 2 Brillen gel n.l. 1 voor ht en 1 voor op is ongemak overbodig en U kunt met prettig lezen makkelijk In t zien zonder h derlijke verwii en het is goe Deskundige voorlicl Ondergeteeki houdt zich evenals vd beleefd aanbevolen v Wilhelminastr. 103, S I ONDERDEE C Bon 02 van 10 Febr. t.m. 16 Febr. voor 100 brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 23 Febr. Bon 01 blijft geldig t.m. 16 Febr. Bloemkaart Bon 4 van 27 Jan. t.m. 23 Febr. voor 50 gr. roggebrood of 50 gr. ander brood of '/a rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem (d.i. tarwe- bloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel). Boter en Vet. Boter- en Vetkaart. Bon 28 blijft geldig t.m. 16 Febr. voor 250gr. boter, 250 gr. margarine. Bon 02 van 10 Febr. t.m. 16 Febr. voor 250 gr. boter of 250 gr. magarine of 200 gr. vet. Deze bon blijft geldig t.m. 23 Febr.| Bon „01 vleesch" van 6 Febr., t.m. 16 Febr. voor 100 gram vleesch of een rant soen vleeschwaren. Bon „01 worst, vleesch waren" voor een rantsoen vleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 19 Febr. Bon 91 van 18 Jan. t.m. 14 Febr. voor 1 kilo suiker. Koffie en Thee. Bon 02 van 3 Febr. t.m. 16 Maart voor 125 gr. koffie of 50 gr. thee. Kaas. Bon 19, 32, 45 en 58 van 27 Jan. t.m. 23 Febr. voor 1 onS kaas. Eieren. Bon 04 van 10 Febr. t.m. 16 Febr. voor één ei. Deze bon blijft geldig |>m. 23 Febr. Bon 03 blijft geldig t.m. 16 Febr. Peulvruchten. Bon 102 van 27 Jan. t.m. 16 Febr. voor ll2 kg. peul vruchten, als erwten, boonen en capucijners. Bon 92 van 25 Jan. t.m. 21 Febr. voor 250 gr. rijst, of rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel). Bon 57 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 44 t.m. 21 Febr. voor 250 gr. gort af gortmout of grutten. Bon 87 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappel- meel of een hoeveelheid pud- dingpoeder of puddingsaus- poeder, welke 100 gram zet- meel bevat. Bon 31 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. Bon 01 van 1 Febr. t.m. 28 Febr. voor 150 gr. toilet- zeep, 120 gr. huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep, 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeep- poeder of 600 gr. waschpoe- der (waschpoeder alleen voor wasscherijen). Scheerzeep. Bon 117 (extra bonnen- kaartje) van 1 Jan. t.m. 30 Apr. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Van 25 Januari t.m. 28 Fe- bruari zijn geldig Bon 11, 12 en 13 van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels." Bon 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 en 32 van de „bon- kaart distributie vaste brand stoffen, centrale verwarming." De geldigheidsduur der met 08—10 gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels", alsmede de met 15-24 gemerkte bonnen van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen, centrale ver warming" is verlengd tôt en met 14 Februari Brandstoffen, één een- heid, vierde période" en „co- kes, één eenheid, vierde pé riode" van 1 t.m. 28 Febr. voor één eenheid brandstof. Petroleumzegel Période D van 20 jan t.m. 23 Febr. Petroleumzegel Période 8 t.m. 24 Febr. voor 2 liter petroleum. Op Woensdag 5 Febr. hield onze Vereen. in 't Hôtel „het Bontehuis" haar jaarvergadering. De bijeenkomst was druk bezocht. De vergadering stond onder leiding van de vice-presidente Mevr. Marring. Het hoofdpunt van de agenda was de verkiezing van 2 nieuwe bestuursleden we- gens het aftreden van Mevr. bchoemaker en Mevr. Beukema. In de beide vacatures werden gekozen Mevr. Hartlief en Mevr. Steenbeek. Bij acclamatie werd Mevr. Marring tôt présidente gekozen, zij sprak de beide scheidende bestuursleden toe en overhandigde haar bloemen. Na het officieele gedeelte volg- de een film getiteld „Huisvrouw niet altijd licht is uw taak" af- gedraaid door den heer Beets van Amsterdam. De film was een rondzwerving op het terrein der Huisvrouw, keuken, kamers, kleerkasten werden bekeken. Practisch waren moderne kousen, die zoo worden gebreid, dat ze iedereen passen. Ook oordeel- kundige menus werden geprojec- teerd. Het was eenaardige avond. In haar slotwoord sprak Mevr. Marring haar dank uit aan den Heer Beets en sloot deze aardige bijeenkomst. Wanneer onze leden een tentoonstelling op het gebied van wat in deze tijden kan wor den gepresteerd op het gebied van koken en naaien willen bezichtigen, dan worden zei opgewekt om toch vooral heden Zaterdagmiddag 2-6 en Maan- dagmiddag 2 5 te gaan kijken in de gebouwen der Kook- en Huish. cursus, Stationsweg 4, Hoogezand. Hier vindt U een tentoonstelling van Nijverheids- onderwijs van meisjes en Op- bouwwerk van Vrouwen. Be- halve eigengemaakte boven- en onderkleeren vindt U er ook eigengemaakte dekens en ma- trassen. Voorlopig zijn de lesuren als volgt vastgesteld 5.— uur—5.50 uur kleuters. 5.50 uur—6.50 uur meisjes adsp. 6 40 uur—7.40 uur dames A. 9.30 uur—10.30 uur dames B. De kleuters hebben in 't ver- volg weer les in de turnhal doordat mijnheer Nijhoff het onmogelijk anders kan bezetten. Het aanvangsuur hebben we nu op 5 uur gezet zodat er vol- doende tijd over is om tijdig aanwezig te zijn, we rekenen dan ook op een grote opkomst. De sportcommissie zond ons een schrijven waarin o.a. wordt gezegd 1. dat het verboden is met ge wone schoenen in de turnhal te oefenen. 2. De gymnastiekschoenen mo- gen niet thuis worden aangetrok- ken, doch uitsluitend in de kleed- kamers. Op de medewerking van onze leden wordt in dezen gerekend. De Secretaris M. Nagengast. Officieele Publicatie Dop van een autowiel. Rijwielbelastingmerk. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Ondergeteekende brengt ter kennis van houders van honden, dat zij verplicht zijn voor 15 Februari a s. hiervan aangifte en betaling te doen te zijnen kantore. De belasting bedraagt zes gulden voor elken hond. Voor een hond, uitsluitend gehouden ten dienste van den landbouw, eenig bedrijf van nijverheid of ter bewaken van gebouwen of erven—mits deze hond nimmer op den openbaren weg wordt aangetroffen, tenzij dit noodzake- lijk is voor het doel, waarvoor hij wordt gehouden, bedraagt de belasting f 3.— of f 1.50, indien de houder een inkomen geniet van f 1200 of minder. Wie voor een verminderde aanslag in aan- merking meent te kunnen komen, dient eventueel zijn aanslag in de inkomstenbelasting '40/'41 te toonen. Hoogezand, 31 Januari 1941. De Gemeente-Ontvanger, P. Hoving. SAPPEMEER, 31 Jan.-6 Febr. Geboren Jan Marten Kier, z v. Marten Kier Bos en Anne- chinaJantinaGeerdinaNiemeijer; Jakob,z.v. Jakob Elevelt en Antke Ploeger; Elizabeth d.v. Filippus Woldhek en Grietje Euving Jur- jen z.v. Heiko van Wijk en van Hendrikje Kleefman. Ondertrouwd: Hendrik Roggen 25 j., Sappemeer en Jantje She kel, 20 j. van Scheemda. Overleden: Geessie Tonnis, 78 j., weduwe van Pieter Don- ker Maria Aten, 63 j. echtgen. van Arend ten Cate. HOOGEZAND, 31 Jan.-6 Febr. Geboren Pieterke, d.v. Filip pus Oostland en Afie Moesker te Kalkwijk Ate, z.v. Pieter G. Goelema, en Grietje van der Veen, Windeweer. Ondertrouwd Gustaaf H. L. Tiesinga, van Hengelo, O. onl. te Hoogezand en Adriana G. P. Tulfer, Zwolle; Siebrand Burg- hard, Borgweg, SI. en Helena Klas. Schwankhaus, Westerbroek, Klaas Klamer, van Anloo en Ettje Pater, Windeweer, gem. Hooge zand. Getrouwd Harm Brugge en Henderika Bakker. Overleden Luitje Ketelaar, 76 j., wednr. van Anje Tuizenga; Pietertje Graafhuis, 63 j., echtg. van Johan R. Wilkens; Levenloos aangegeven kind van Roelof Kloosterman en Catrina Brugge. SLOCHTEREN, 30 Jan.-5 Febr. Geboren Anje Komelia, d v. W. Keizer en J. Drewel, Sidde- buren Drewes, z.v. A. Tillema en H. Munnik, Schildwolde; Wil lem, z.v. L. Westerhuis en A. Tuinema, Siddeburen. Ondertrouwd J. Cordes, 32 Kolham en M. T. Nieborg, 27 Kolham G. J. Oosterdijk, 23 St. Annen (gem. Ten Boer) en J. M. L. van Oosten, 27 j., Hark- stede; L. Zuur, 21 j., Kolham en M. G. Dijkman, 19 j.. Slochteren J. Stel, 21 j., Zuidlaren en J. van der Dijk, 20 j., Kolham. Getrouwd K. Olthof, 21 j., Tjuchem en O. Puister, 17 j., Siddeburen: D. van Eerden, 33 j en G. van Kalsbeek, 28 j., Sid deburen. Oveileden Aaltje Dieterman, 97 j., weduwe van W. Godlieb, Slochteren Jantje Smant, 54 j., echtgen. van A. Schipper, Sidde buren Harm Hofman, 66 j., weduwn. van A. Kuipers, Hélium. Jakob van Timmeren, 82 j., wedn. van H. Begeman, Slochteren. Predikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer n. m. 2.30 uur, ds. C. A. Schenk Jeugddagvie- ring. Hoogezand: v. m. 10.30 uur, ds. C. A. Schenk. Kielwindeweer geen dienst. Kropswolde: v.m. 10.30 uur, de heer Kraima. Westerbroek v. m. 10.30 uur, de heer Noordhof. Engelbert v.m. 10.30 uur, ds. Kruizinga. Middelbert: v. m. 10.30 uur, ds. Wasch. Harkstede-Scharmer v.m. 10 uur, ds. Smids. Kolham v. m. 10.30 uur, ds. Beijer.j Slochteren: v. m. 10 uur en n.m. 3 uur, ds. Kwint. Schildwolde v. m. 10 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium v. m. 10 uur, ds. Politiek. Noordbroek: v. m. 10 uur, ds. Thoden van Velzen.j Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10.30 uur, da. Knot (Jeugddienst). Ueref. Kerk. Sappemeer: v. m. 10 uur en n.m. 3 uur, ds. W. Tom. Foxham v. m. 10 uur, Cand. W. J. Wynia. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 10 uur en n.m. 4.30 uur, de heer F. Faber. Schaaphok: v.m. 10.30 uur, de heer Blaauwwiekel. Vroombosch n.m. 3 uur, de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 uur en n.m. 4.30 uur, Ds. C. Brandt 's av. 7 uur, Jeugddienst. Foxhol v. m. 10 uur, Evang. Wolters; n.m. 4 uur, Prediking, H.A. 's av. 7 uur, Jeugddienst. Sappemeer. De heer K. Homan, alhier, is te Groningen geslaagd voor het cand. examen rechtsgeleerdheid. Voor de afdeeling Hooge- zand-Sappemeer van de Ned. Vereen. v. Plattelandsvrouwen heeft Donderdagavond onder leiding van mevr. Van Delden de heer Fop Brouwer in het Bontehuis onder deskundige voorlichting de intéressante en leerrijke film vertoond „Met de caméra de natuur in", waarvan dankbaar is genoten. Deze bij eenkomst had een eenigszins fees- telijk karakter, daar als gasten ook de mannen aanwezig waren. Hoogezand—Sappemeer. Op Zondag 16 Febr. hoopt de damclub „Houdt Stand" te Hoo gezand—Sappemeer het feit te herdenken, dat ze voor 25jaren is opgericht. Haar geboorteplek was de kapperssalon van den heer W. Spoor, doch door toe- neming van het ledental ver- huisde zij na 4jaren naar hotel- Huizinga, waar nog steeds haar clublokaal is gevestigd. Bij haar oprichting was er van clubver- band nog geen sprake en waren er in degeheeleprovincieslechts drie vereenigingen. Dit aantal breidde zich gestadig uit en in 1920 werd de Prov. Gron. Dam- bond opgericht, waarvan Houdt Stand" een der medeoprichsters was. in dezen Bond heeft zij steeds een eervolle plaats ingenomen. Zoo werd in 1926 haar le vijftal provinciaal kampioen in de hoog- ste afdeeling. Herhaaldelijk werd haar 2e vijftal districtskampioen. Dat haar leden al spoedig heel wat in hun mars hadden onder- vond de heer P. Visser van Emmer-Erfscheidenveen in 1921 tôt zijn schade. Hij speelde tegen de leden van „H S." een simul- taanseance en in onderschatting van de krachten zijner tegen- partij loofde hij aan iederen speler, die won, een kistje van 50 sigaren uit. Het kwam hem te staan op 14 kistjes. Het ledental breidt zich de laatste jaren nog geregeld uit en wat ook van veel belang is op de wekelijksche clubavonden is steeds een prettige vriendschap- pelijke sfeer. Houdt Stand" hoopt op den jubileunidag een onderlinge dam- wedstrijd te houden om kunst- voorwerpen in groepen van 4 leden en verder met een ge- zellig feestje, waarbij ook de dames tegenwoordig zullen zijn, dit jubileum te vieren. Hoogezand. Benoemd tôt tijd. onderwijzeres aan de kom- door LESLEY KAY. !w e. m Gedipl. Opt HOOGEZj i I 1 Erkend VAN ROIJENST Vraagt offerte N.V. Houthj H. H. VE Voor r Fabr. firma Lii Hoofdvertegenw Grossier firma bank. Ik kan u tl urie, dat dr. Hastini eeft om uwentwil „Dr, Hastings is het jonge meisje. „1 naast God, veel dank zal ik vergeten wat gedaan hebt." Toen Corrie weer was,- kwam al hetg< had opnieuw met kracht bij haar op. V ontgoocheling was koesterde zij te vl achting voor haar c baron, toch had zij een zoo groote ver< "en veronderstell het ellendige ongelukk: dat. geld kind va willen berooven. Z beeld, dat zij i Horseux niet in G' tuig was geweest q deren haar hanj schonken aan een wil een moordenaa naar van haar bro< wel gemeend door door het grootste c van haar gevraagd belang van Edmon nu zag ze in, dat hebben in het hol de baron het kind, in zijn huis was g zij il hebzucht zou Corrie wandelde om. Ze was nog thans reeds thuis t zich zelf nog zoove Bakkersartikelen. Broodbonboekje. Vleesch en Vleeschwaren. Algemeen Distributiebonboekje. Suiker. Grutterswaren. Zeep. Brandstoffen. Petroleum. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. D. O. S. Gevonden voorwerpen. Hondenbelastfng. Burgerlijke Stand. ZONDAG 9 Febr. 1941. Plaatselijk Nieuws. Inspecteur Lake nam de vrouw tegenover hem op met zijn scherpen blik. Ze was zonder twijfel een van de mooiste vrouwen die hij ooit gezien had, doch angst en zenuwachtigheid vertrokken haar mooi gelaat en hij zag, dat ze van het hoofd tôt de voeten trilde. Vertelt u het mij nog eens in aile kalmte, verzocht hij. Met zachte, trillende stem herhaalde zij, wat ze in afgebroken zinnen eerst aan de telefoon en toen zoodra hij kwam, reeds grootendeels verteld had. Mijn man is uitgegaan, kort na het diner. M'n dienstmeisje heeft haar uitgangsavond, het andere meisje ver- trekt altijd om zes en mijn man heeft kortgeleden den chauffeur ontslagen. Ze wachtte even. Uit bezuiniging vrocg Lake. Ze aarzelde. Dat zei hij. U gelooft het niet Ze wachtte even, toen barstte ze uit met onverwachtte heftigheid Hij de chauffeur meen ik, zijn naam is Albert Jones, had een opvallend knap vrouwtje. Ze plachten in het tuinhuisje te wonen. Onlangs kwam er ruzie toen werd Jones ontslagen. Aha Is zooietsmeer voorgekomen? Zij glimlachte, een tragisch lachje. Ik ben vijf jaar getrouwd en van mijn huwelijksdag afbedrogen. Letterlijk want mijn man bedroog me al voor het huwelijkhij trouwde mij om mijn geld en ik was een dom, onwetend kind van negentien jaar, dat geen goede raadgevers had ik was wees, mijn voogd had zich laten inpalmen, door de innemende manieren van mijn man Was hij ook verder slecht voor U Hij was onverschillig en soms ook onhebbelijk, antwoordde zij kortaf. Dat neemt niet weg, dat ik langen tijd probeerde van hem te blijven houden en en dat ik me nu toch ongerust over hem maak Bepaalde redenen, behalve dien twist met Jones Zij knikte langzaam en nam van het tafeltje, dat naast haar stond, een brietje op Dit hier. Hij keek. Het was een stuk papier waarop de woorden, in drukletters „Denk niet, dat je je noodlot kunt ontkomen", op eigenaardige manier waren geschreven. Hm blijkbaar met een penseel getrokken Waar vond U dit? In de kamer van mijn man, op zijn schrijftafel, ik ging er kijken, omdat hij beloofd had, bij uitzondering, te zullen terugkomen vanavondIk had een vreemd gevoel van angst en een voorgevoel dat ik misschien iets zou vinden daar eigenlijk ver- wachtte ik een briefje van hem aan mij, dat hij toch bij bij die vrouw zou blijven Welke vrouw r Ze wrong de smalle, mooie handjes in elkander. Een actrice. Ik verweet hem na het diner, dat hij mijn leven verwoestte. Hij lachte en zei, dat hij van plan was het uit te maken. Ik moest het niet zoo tragisch opnemen en hij beloofde, dat hij erheen zou rijden, haar de waarheid zeggen en haar atkoopen met een som gelds en dan den avond met mij komen doorbrengen. Toen hij er om negen uur niet was, begon ik te twijfelen ik ging naar zijn kamer en vond ditIk weifelde lang, want ik hoopte nog, dat hij zou komen, maar ik vOelde me zoo bang, dat ik tenslotte de politie opbelde om hulp en raad. Ze keek hem aan met haar prachtige, violetblauwe kinderoogen. Wilt U me naar die kamer brengen Het was een ruim, rijk gemeubileerd vertrek. Het heele huis maakte den indruk van welstand. Was Uw man rijk van zichzelf? vroeg de inspecteur, terwijl hij peinzend rondkeek. 13 Neen hij had al zijn geld verkwist toen ik hem leerde kennen, antwoordde zij. De inspecteur knikte. Hij liep de kamer rond, stond even bij het venster, wees toen naar een deur Waar gaat dat heen Naar zijn kleedkamer. Zij opende de deur voor hem. Hij trad het eerst binnen en draaide het electrische licht aan. Toen schoof hij eensklaps haar terug, daar zij een stap naderbij was gekomen. Er lag een man midden in de kamer en er was geen twijfel aan dat hij dood was. In zijn hand hield hij een klein, geparfumeerd zakdoekje geklemd. Dat zakdoekje het bleek later droeg de initiâlen F.L. De actrice heette Felicia Lee. Zij erkende trouwens dat het zakdoekje van haar was. Doch zij ontkende den moord te hebben bedreven en ontkende ook, dat de vermoorde man, James Hunting, dien avond nog bij haar was geweest. En zij kon gemâkkelijk genoeg haar alibi bewijzen ze had dien avond opge- treden en was achter de coulissen geweest, daar zij de hoofdrol speelde, was ze bijna voortdurend op het tooneel en het was practisch onmogelijk, dat zij, in de korte pauze, het misdrijf kon hebben gepleegd. Jones Hij erkende, Hunting te heb ben bedreigd, doch het briefje had hij niet geschreven. Zeker, hij had wel een plan gehad den vermoorde een goed pak slaag te geven, doch andere plannen had hij nooit gekoes- terd. Zijn vrouw getuigde, dat hij thuis was geweest en ook mevrouw Hunting verklaarde, Jones niet tôt deze misdaad in qtaat te achten. Bo- vendien had zij haar dienstmeisje naar hem toegestuurd en die kon getuigen, dat Jones thuis was geweest, toen de misdaad ongeveer moest zijn gepleegd. Toen men vroeg, waarom het meisje naar Jones was gezonden, bleek het dat de jonge vrouw ziek was geworden, tengevolge van de scène, die had plaats gehad en dat mevrouw Hunting, die altijd een engel was voor het personeel, haar vruchten en wat geld had doen toekomen. Het mysterie bleef onopgelost. Voor- zoover men kon nagaan, moest Hun ting zijn weggereden, doch onderweg zich bedacht hebben en zijn terug gekomen, misschien in gezelschap van iemand anders. Zijn vrouw had hem nooit hooren thuiskomen, hetgeen heel best mogelijk was, daar haar eigen boudoir achter in het groote huis lag en zij bovendien de radio had laten spelen. In zijn kamer was toen de misdaad gepleegd en de moordenaar of moordenares had het huis verlaten door de voordeur. De zaak bleef onopgelost. Jaren later zat inspecteur Lake thuis de krant te lezen, toen hij eens klaps als verstard zat te staren naar zijn zoontje van vijf jaar, dat zich bezighield met - geholpen door zijn moeder - figuren en letters te schil- deren met een klein penseeltje, dat hij in de verf doopte. Watstaarje? vroeg mevrouw Lake. Lake antwoordde niet. Eensklaps was het hem, alsof er een gordijn wegviel alsof een vrouw - een bijzon- der mooie, lieve, aandoenlijke vrouw terzijde ging en niet langer het uit- zicht belemmerde op de waarheid. Er was een zoontje geweest, van vier jaren. In gedachten zag Lake de mooie vrouw zitten bij dit lieve kind, wiens blondgelokte hoofdje naast het engelachtig gelaat der moeder op vele foto-pagina's door ijverige pers-foto- grafen was vereeuwigd. Het kind trok met het mollige handje letters die de moeder het liet trekken Denk niet, dat je je noodlot zult ontkomen Wie was er thuis Wie had redenen gehad, Hunting te vermoorden, meer dan aile anderen Den volgenden morgen meldde inspecteur Lake zich bij mevrouw Hunting, die verhuisd was. Mevrouw was echter op reis met haar zoontje. Lake babbelde wat met het meisje, dat niets dan lof had over die lieve mevrouw. Er speelde ergens een radio. Hij zei schertsend Jij profiteert zeker, dat mevrouw weg is, hè Laat de radio spelen. Radio O neen, dat is bij de buren, wij hebben geen radio. Jammer, voegde ze er bij, maar mevrouw hââr radio vroeger had ze er een, omdat meneer het wou, maar die speelde nooit. Lake streek langs zijn kin. Een gek geval was dat met meneer, zei hij achteloos. Het meisje ratelde verder Een geluk voor mevrouw, treurig genoeg dat ik het zeggen moet meneer voor hââr en voor den jongen. Ik heb het best gehoord hoe zij soms lag te huilen op haar bed en hem verweet, dat hij later den jongen een slecht voorbeeld zou geven en gelijk had ze meneer Een engel als zij, zoo te behandelen. Neen, meneer, we hebben hem niet kunnen betreuren. Jones is nu terug zijn vrouw is weer gezond het is' voor allemaal beter geweest Lake ging weg, in gedachten ver- zonken. Hij zag een gelaat voor zich mooi en treurig, als dat van een heilige. Was het zoo Zou hij het ooit kunnen bewijzen, na zooveel tijd Waarschijnlijk niet. Hij zou alleen haar leven kunnen bederven door de aanklacht, de schande ook op het onschuldige kind kunnen doen val- len en misschien nu misschien was het slechts een vergissing van hem. Zij kôn dien avond radio hebben laten spelen, uit nerveusiteit, om afwisseling te hebben bij het wachten. Zij kon Toen dacht hij aan het feit, dat Felicia Lee dien avond gespeeld had wat zij kon weten. En het dienstmeisje, naar Jones gestuurd, om toch vooral voor hem ook een alibi te verschaften, de twee menschen, die eventueel in aanmerking kwamen verdacht te worden. En zijzelf Omdat zij zelf de politie te hulp riep, omdat zij bij voorbaat ailes omonwonden vertelde, wat haar redenen waren tôt den daad, omdat zij tezamen met den inspecteur den doode vond Kon déze vrouw zoo geraftineerd zijn Eenigen tijd later hij was het nog steeds niet met zichzelf eens ontmoette hij haar. Zij hield een kleinen jongen haar evenbeeld aan den hand. De menschen op straat keken het tweetal verteederd na. Ze straalde van geluk en liefde. Er was geen twijfel aan dat ze haar kind aanbad. Op het moment dat hij haar zag, geloofde inspecteur Lake geen woord meer van zijn vermoeden. Ze kwamen pas terug, toen zij uit het gezicht verdwenen waren, doch hij verjoeg ze. Het had geen nut, zooveel onheil te veroorzaken zonder bewijzen te kunnen verschaften. En dan hij wist dat hij het niet meer gelooven zou, zoodra hij haar weer zag. (Nadruk verboden).

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2