Hl't Si Nieuwe regeling voor de textielproducten. H. TEUBI Meubelbedr en Huish. Art) Crapaud Garn prima doefi yoedkoape Iierdosk Sio. Vegen van Schoor NU is uw R I belangrijke vooi R. DE VR Speelkaa ■■'tMSSIIÊËÊÈÊÊÊ koopt nu uit onze vo< Tafels, Dressoirs, Divai 2 Brillen ge n.l. 1 voor h en 1 voor o/ is ongemak overbodig er U kunt met prettig lezen makkelijk In zien zonder derlijke verwi en het is goi Deskundige voorlic Gedipl. Opt H O O G E Z Ondergeteek houdt zich evenals vt beleefd aanbevolen Wilhelminastr. 103, 5 ONDERC Er) van roue Vraagt cr N.V. Hc H. H. Fabr. fir Hoofdveri Grossier in a I Omirent de 1 Februari ingegane nieuwe rege ling voor de distributie van textielproducten kan het volgende worden medegedeeld De kaarten tellen elk lOOpunten. Zij zijngeldig van 1 Febr. 1941 tôt 1 Sept. 1941. Deze geldig- heidsperiode is wederom ingedeeld in 2 termijneii, n.l. in een termljn van 1 Febr. 1941 tôt 1 Juli 1941 en een termijn van 1 Juli 1941 tôt 1 Sept. 1941. In den eersten termijn worden op deze kaarten de Iaatste 80 punten ter beschikking gesteld, zodat 20 punten overblijven voor den tweeden termijn. In den eersten termijn ongebruikt gebleven punten zijn eveneens geldig in den tweeden termijn. De aan bepaalde gezinnen uitgereikte toeslag- kaart is evenals de andere kaarten geldig van 1 Febr. 1941 tôt 1 Sept. 1941. Zij is echter niet ingedeeld in termijnen en is derhalve in haar geheel beschikbaar van 1 Februari 1941 af. Op de persoonlijke textielkaart staan 10 bons, gemerkt met hoofdletters. Deze bons hebben geen puntenwaarde. Ze zijn bestemd voor extra beschikbaarstelling van gerant- soeneerde textielproducten, wanneer hiertoe de mogelijkheid en de behoefte aanwezig is. Deze extra beschikbaarstelling en deartikelen, waarop zij betrekking hebben, zullen te ge- legener tijd bekend worden gemaakt. De op de kaart aanwezige punten moeten te beginnen bij nummer 100 door den winkelierin teruggaande richting worden afgeknipt. De punten op de toeslagkaart zijn niet genum- merd. Zij mogen in willekeurige volgorde wor den gebruikt. Kleeding en benoodigdheden voor kinderen beneden 3 jaar kunnen slechts betrokken wor den op stamkaart van het kind. Voor de aflevering van bovenstaande goederen dient een volledig ingevuld afleveringsbewijs door den kooper te worden afgeteekend, terwijl de leeftijd van het kind op het afleveringsbewijs moet worden genoteerd. Dit afleveringsbewijs heeft de handelaarabso- luut noodig voor zijn herbevoorrading. Luiers kunnen slechts op spéci ale punten worden afgeleverd. Voor kinderen, die nog niet geboren zijn, kunnen spéciale punten worden verleend op ver- toon van doktersattest of verklaring van vroed- vrouw of wijkverpleegster. Voor textielkaarten, welke na 1 Februari 1941 worden uitgereikt geldt, dat bij afgifte in Maart 1941 14 punten worden verwijderd, in April 1941 28 punten, in Mei 1941 41 punten, injuni 1941 56 punten, in Juli 1941 70 punten en in Augustus 1941 84 punten. standaardkwaliteiten wordt aangemaakt en tegen een vastgestelden prijs onder de bevolking wordt gebracht. inrichting, bevalling, oorlogsgeweld en/of bepaalde onderwijs- Aankoop grootere stukken. In den eersten termijn zijn op de voor persoon- Iijk gebruik bestemde kaarten 80 punten beschik baar. Dit aantal is in een enkel geval niet groot genoeg om een der groote stukken aan te schaffen b.v. een winterjekker. Om hieraan tegemoet te komen is de mogelijk heid gegeven om in deze gevallen punten te ge- bruiken van den volgenden termijn. Het ruilen van gekochte goederen is mogclijk. Het spreekt vanzelf, dat van het teruggeven van punten geen sprake kan zijn, omdat losse punten ongeldig zijn. Spéciale punten. De bestaande regeling voor het afgeven van spéciale vergunningen verviel met ingang van 1 Februari 1941. Hiervoorkwam in de plaats een nieuwe regeling. Aile artikelen, welke niet vallen onder de vrij- gestelde artikelen, op punten gewaardeerde arti kelen en op leveringsvergunning verkrijgbare artikelen, kunnen worden aangeschaft op spéciale punten of Wehrmachtsbezugscheine. Daarnaast kunnen in bijzondere gevallen de op punten ge waardeerde artikelen ook door middel van spéciale punten worden verkregen. Spéciale punten kunnen o.a. worden aange- vraagd voor a. huwelijk, of eerste sterfgeval, b. verhuizing, c. verwoesting door brandschade, d. uitzet noodig voot inrichtingen, e. uitzet noodig voor de intrede in een klooster, f. specifieke beroeps- of ambtskleeding (be- halve vrijgestelde beroeps- en ambtskleeding) g. benoodigdheden voor hôtels, café's, res taurants, pensions, kantoren, scholen, zieken- huizen e d. h. charitatieve instellingen, overheidsinstel- hngen en bedrijven, welke textielgoederen niet op andere wijze kunnen betrekken, i. bijzondere gevallen, ter beoordeeling van distributiedienst, c.q. rijksbureau. In verband met de nieuwe regeling voor de afgifte van spéciale punten, welke op 1 Februari in werking is getreden, zullen in de maand Fe bruari 1941 in het algemeen geen spéciale ver gunningen worden afgegeven. Slechts in dringende gevallen zulks ter be oordeeling der plaatselijke distributiediensten zal van dit voorschrift kunnen worden afgeweken. Onderstaande artikelen kunnen slechts op spé ciale punten voor op punten gewaardeerde arti kelen met beperkten verkoop of op Wehrmachts- bezugschein worden afgeleverd 1. katoenen lakens. 2. wollen dekens. 3. winterjassen en wintermantels en stof daarvoor. 4. luiers. Verkoop winterjassen verboden De verkoop van winterjassen, winter mantels en van stof daarvoor is in zijn ge heel verboden. Ieder echter, die geen win- terjas heeft en die er een noodig heeft, kan bij de plaatselijke distributieburaux spéciale punten krijgen. Zoodoende komen de win terjassen bij degenen, die ze werkelijk noodig hebben. s Schaarschtemeldingen Er zal een dienst schaarschtemeldingen wor den ingesteld, waardoor de directeur van het Rijksbureau voor de distributie van textielpro ducten door den handel ervan op de hoogte wordt gesteld wanneer schaarschte dreigt te ontstaan in een bepaald artikel, zoo als onder- goed, doeken, lakens, enz. Het Rijksbureau zal dan zorg dragen, dat het betrokken goed in Tweedehandsch kleeding De detailhandelaren in tweedehandsch kleeding zullen een vergunning noodig hebben. Tweede handsch gedragen kleeding en tweedehandsch gebruikte huishoudelijke textielgoederen mogen door den kleinhandel op de halve puntenwaarde gewaardeerd worden. Publieke verkoopingen en veilingen van tex tielproducten zijn slechts toegelaten, wanneer een vergunning door het Rijksbureau is verstrekt. Vrijgestelde textielproducten Vrijgesteld zijn de volgende goederen: a. van de beschermende beroepskleeding I. kleeding voor zandstraalblazers 2. kleeding voor lasschers 3. kleeding voor arbeiders in gieterijbedrijven 4. schachtkleeding voor mijn- werkers 5 asbestkleeding j 6. zuurvast6 kleeding; 7. oliejassen 8. waterdichte be roepskleeding; 9 beschermende kleeding tegen teer en mest; 10. schoorsteenvegerskleeding II. operatiejassen (geen doktersjassen). b. Van de lijf-, bedde- en huishoudgoederen 1. boorden van papier met stofovertrek 2. doodskleeding (tegen overlegging van dokters attest) 3. wasch- en badhandjes 4. dweilen koeliedekens en moltondekens voor zoover beide soorten maximaal 10o/0katoen bevatten en verder bestaan uit afvalstoffen, terwijl zij bovendien voorzien moeten zijn van het merk K. A no «an Je.CJverFunninK R- T. B.; 5. stofdoeken 6. Wrijfdoeken 8. boenlappen 9. panlappen, vaatkwasten, panschuurders en zwabbers 10 kleedjes voor serveer- en andere bladen (aile soorten); 11. corsetten, corseletten, bustehou- ders sousbras, gordels, maag- en buikbanden, jaretelles. c. Van de hoofdbedekking 1. mutsen en baretten van stof 2. petten van stof 3 hoeden (aile soorten). d. Van de mode-artikelen 1. gordels, riemen ceintuurs 2. bretelles; 3. sokophouders 4. mouwophouders 5 slobkousen (sous-pieds) aile modellen 6. handschoenen (met uitzon dering van gevoerde tricot, of gebreid); 7. oorwarmers 8. kniewarmers 9. polswarmers. e' .V.an kleinvak 1. jabots, ruches en dergelijke aan mode onderhevige witgoederen 2. stoffen van kant en tulle (machinaal hand- werk eventueel ook geborduurde kant en tulle, onafhankelijk de breedte der stot) en daaruit vervaardigde artikelen en kleeding, ook sluiers enz. (metauitzondering van peignoirs, kamerjassen, strandkleeding, kapmanteltjes, omslagdoeken) 3. kanten, entredeux e.d. hoogstens 30 c M breed 4. très (aile soorten) 5. galon (aile soorten) 6. passementerie (aile soorten) 7. band, bandfluweel, lint en elastiek 8 veters en overeenkomstige vlechtweefsels 9. strik- ken, corsages, kunstbloemen, garneering, haar bandeaux, haarnetten e.d.; 10. rouwartikelen voor zoo ver geen kleeding. f. Van de sanitaire artikelen 1. dames verband; 2. pluksels, watten en andere ver- bandstof3. bandages; 4. elastieken knie- enkelkousen e.d.; 5. sluitlakens. g. Van parapluies enz.: 1. parapluies; 2. parasols; 3. parapluie- en parasolfoudralen 4. tuinparasols. h. Van de handwerkartikelen 1. hand- werken(metuitzondering van kleeding, lijf-, bedde- en huishoudgoederen, ailes voor personen van 3 jaar en ouder); 2. voorgeteekende en ge borduurde spatkleeden 3. voorgeteekende en geborduurde sierkleeden (waarvan de teekening of het borduursel zich over het geheele kleed uitstrekt en zich dus niet slechts tôt de randen of hoeken beperkt) 4. handgeweven tafel- divan-, kapok- en sierkleeden 5. tapijtnaai- garen en handelsopmaak 6. handwerkgaren (b.v. borduurgaren, kelimwol, zephyrwol e.d.) in handwerkopmaak, zooals strengetjes, kluwentjes en spoeltjes van minder dan 25 gram 7. Angorawol in iedere opmaak. k. Van de diverse artikelen: 1. tapijten, karpetten, matjes, kleedjes, tapijtstof, looperstof en cocosartikelen, kleiner dan 90 x 160 c m 2 tafel-, divan-, kapstok- en wandkleeden en afgepaste gobelins 3. linoléum, balatum, stra- gula, vloerzeil en vocaleum, cylinder- of druk- doek 4. vlaggen en vaandels (geen vlaggen- doek) 5. calqueerlinnen en schilderslinnen 6. boekbindersstoffen 7. Speelgoed 8. arti kelen voorzien van meer dan 50 pet. metaaldraad en daaruit vervaardigde kleeding; 9. paramen- ten (aile soorten) ook kleeding voor koorknapen misgewaden e.d 10 theemutsen.theebeurzen' éd.; U. sierkussens en poefs 12. bont en daaruit vervaardigde bovenkleeding, voor zoover het bont daarin niet gebruikt is als voering 13. natuurzijden en kunstzijden naai, rijg en festonneergarens 14. lampekappen, glans- cretonne; 15. pitten en petroleumbranders 16 tasschen, beurzen. doozen, étuils, koffers, stof- zuigerzakken, hangmatten, sierkîresens, kleeren- hangers, poppenkleeding 17. visscherijarti- kelen (geen visschersgaren) 18. artikelen ver vaardigd uit jute, sisal, hennep, rameh, manilla 19. kunstleer, leerdoek en wasdoek; 20. arti kelen vervaardigd uit geperst vilt; 21. ver- duisteringsstof (zwarte stof voorzien van pap- laag) en daarvan voor verduisteringsdoeleinden vervaardige artikelen. Ook verduisteringsstof van afvalproducten, mits voorzien van speciaal merk van een der Rijksbureaux 22. schoor- steenloopers, tafelloopers, antimacassers en sier- kleedjes kleiner dan 1 vierkante meter; 23. kampeerartikelen met uitzondering van dekens tenten en rugzakken 24. glasgordijnstoffen en afgepaste glasgordijnen van kunstzijde en/of celvezel; 25. plunjezakken plastrons (zwemkl.) ijshockey benoodigdheden, tafeltennisnetten scheenbeschermers, zonnekleppen, teen- en pan- talonbeschermers, panaanvatters, velvetsponzen kunstzijden sponzen, sponzenzakjes van oilsilk' weekendtaschjes van stof e.d., avondtaschje, aile soorten regenpijpen, kook- en koksmutsen, kast- randen en schoorsteenvallen, nachtzakken kamerschermen, gordijnkoord, touw, rubbergaren! zadeldekjes, reddingsboeien en zwemvesten 2b. pantoffels en schoenen, voor zoover uit textiel vervaardigd. Noorderstraat 56 Wij bieden aan Onze geheele Winter-pr bestaande uit een Fauteuilstellen met trijp ei Onze prijsnoteering is nog beduidend benei dende prijzen van den dag. Het is voldoende bekend, dat onze kwaliti noteeringen elke concurrentie steeds glansriih doorstaan. En ook thans onder de moeilijkst behoeven we daarvan nog niet af te wijken. We hebben nog uitsluitend de g producten, als Trijp en Me Belanghebbenden, en ook vooral Jongelui, Ook in andere meubelen als diverse soorten is er nog ruime sorteerii Extra goedlcoope aanbieding vermoedelijk kunnen we dezer dagen nog eei Wij leveren zoomogelijk nog steeds franco, le gewenscht laten geschieden. Betaling uitsluitend conta P.S. Wij Repareeren en Stoffeeren oude stoelen, crapauds en De Velo Waschmachine Maatscha Zet haar bedrijf onverand* elo waschmachi elo blljarten elo naalmachine elo kachels en elo rijwielen elo meubelafdee Voor solide koopers gemaltkelijke c Filiaal te SAPPEMEER; Noorderstra Tôt dusver werden de artikelln onderschei- den in die, vervaardigd uit kunst rijde of natuur- zijde en die, vervaardigd uit wo!, katoen sf andere grondstoffen. T hans zijn de artikelen in drie groepen ver- deeld en wel a. die, van natuurwol of natuur- wolhoudend b. die van kunstzijde en natuur- zijde en c. die van andere grondstoffen o.a. celvezel, kunstwol katoen, linnen, e.d. Ook in de goederen, welke onder de distributie vallen is wijziging gebracht, doordat thans ver- schillende nieuwe artikelen in de distributie zijn opgenomen. T De puntenwaardeering. Bij de nieuwe puntenwaardeering is in de eerste plaats wijziging gebracht in de indeeling der goederen. 5 en slotte zijn tal van artikelen op een hoo- ger aantal punten dan tôt dusver gewaardeerd. We geven thans eenige voorbeelden. Van het aantal punten, dat voor bepaalde artikelen moet worden ingeleverd, waarbij de puntenwaarde resp. geldt naar de bovengenoemde onderschei- ding. Borstrok met mouwen (van stof, tricot of ge breid) voor mannen resp. 14, 11 en 14 punten, voor jongens 6, 6 en 6 en voor meisjes 6,5 en 6' borstrok zonder, of met '/4 mouwen (van stof): voor mannen 7, 6 en 7, voor vrouwen 12, 6 en 12, voor kinderen als boven, broek (lange, rij-, tennis-, fiets-, en strand- broek) van stof: voor mannen 28, 28 en 28 voor vrouwen 18, 10 en 16, voor jongens 14 14 en 14 en voor meisjes 11, 7 en 10. costuums 3-deelig (colbert-, jacquet-, sport-, smoking-, rok-) bestaande uit jas, broek en vest voor mannen 80, 80 en 80, voor jongens 50 50 en 50. costuums 2-deelig (colbert enz. als boven) bestaande uit jas en broek voor mannen 70, 70 en 70 en voor jongens 40, 40 en 40. dameshemd, langer dan 90 c.M., totaal, met ronde of vierkante hais (van stof) 20, 13 en 20 dameshemd, langer dan 90 c.M., totaal, allé andere modellen (stof, tricot of gebreid)- 12 7 en 12, dameshemd, korter dan 90 c.M., totaal (van stof), voor vrouwen 12, 6 en 12 en voor meisjes 10, 6 en 10, dameshemd, korter dan 90 c.M., totaal (tricot of gebreid) voor vrouwen 10, 6 en 10, en voor meisjes 5, 5 en 5, dassen (aile soorten) voor ailes 1 punt, directoire, langer dan 50 c.M., totaal (van stof): 12, 7 en 7, (tricot of gebreid) 12, 7 en 7 (geplatteerd) 11, 11 en 11, directoire, korter dan 50 c.M., totaal (van stof): voor vrouwen 10, 6 en 10 en voor meisjes, 7 4 en 6, jes ru, Trui vol 14 en 19., vl 14, 8 en 14. Tricotpakje (2-l bank. Ik ka -rrie, dat dr .èeft om uw „Dr, Hast het jonge m< naast God, vi zal ik vergel gedaan hebt. Toen Coi was,- kwam had opnieu kracht bij ha ontgoochelir koesterde z achting voc baron, toch een zoo gr> veronderste het ellend ongelukkig willen berc beeld, dat Horseux n tuig was g deren schonken wil een ni naar van wel gemei door het van haar belang va nu zag z hebben ir de baron in zijn huis was zijn hebzucht zc Corrie wandel om. Ze was n thans reeds thuis zich zelf nog zoo\ UPen J. POOL, Martei Oe besta en machinai mei I weicheHect 'v

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 6