211=11 Bit loi J. w KINDERWAGEN Wolters' fiooi Uw oud Rijwiel niet weg L. TIMMER, Vegen van Schoors N U is t uw R IJ »T IK U« Doorschrijfpennen 9r- Speelkaai Welke distributie-bons zijn geldig Electriciteits- werken Jac. H. Fellinger lakken en Vernikkelen R. DE VRI 2 Brillen gebr n.l. 1 voor het en 1 voor op is ongemakk overbodig en U kunt met 1 prettig lezen e makkelijk in de lien zonder he derlijke verwisi en het is goed Deskundige voorlicht Gedipl. Opti H O O G E Z A Ondergeteeke houdt zich evenals voi beleefd aanbevolen v( Wilhelminastr. 103, S; ONDERDEE C Vraagt offerte N.V. Houths H. H. VE Bakkersartikelen. Bon 03 van 17 Febr. t.m. 23 Febr. voor 100 brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 2 Maart. Bon 02 blijft geldig t.m. 23 Febr. Bon 4 van 27 Jan. t.m. 23 Febr. voor 50 gr. roggebrood of 50 gr. ander brood of '/a rantsoen gebak of 35 gram meel of bloem (d.i. tarwe- bloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel, zelfrijzend bakmeel of boekweitmeel). Boter en Vet. Bon 03 blijft geldig t.m. 23 Febr. voor 250 gr. boter, 250 gr. margarine of 200 gr. vet. Bon 02 van 16 Febr. t.m. 23 Febr. voor 250 gr. boter of 250 gr. magarine. Deze bon blijft geldig t.m. 2 Maart. Vleesch en Vleeschwaren. Bon „02 vleesch" van 17 Febr. t.m. 26 Febr. voor 100 gram vleesch of een rant soen vleeschwaren. Bon „02 worst, vleesch waren" voor een rantsoen vleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 1 Maart. Bon 01 blijft geldig t.m. 19 Febr. Bon 06 van 17 Febr. t.m. 16 Maart voor 1 kilo suiker. Bon 02 van 3 Febr. t.m. 16 Maart voor 125 gr. koffie of 50 gr, thee. Kaas. Bon 19, 32, 45 en 58 van 27 Jan. t.m. 23 Febr. voor 1 ons kaas. Bon 05 van 17 Febr. t.m. 23 Febr. voor één ei. Deze bon blijft geldig t.m. 2 Maart. Bon 04 blijft geldig t.m. 23 Febr. Bon 102 van«27 Jan. t.m. 16 Febr. voor >/2 kg. peul vruchten, als erwten, boonen en capucijners. Bon 92 van 25 Jan. t.m. 21 Febr. voor 250 gr. rijst, of rijstemeel of rijstebloem of gruttenmeel (gemengd meel). Bon 57 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 250 gram haver- mout, havervlokken, liaver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 44 t.m. 21 Febr. voor 250 gr. gort af gortmout of grutten. Bon 87 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappel- meel of een hoeveelheid pud- dingpoeder of puddingsaus- poeder, welke 100 gram zet- meel bevat. Bon 31 van 28 Dec. t.m. 21 Febr. voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. Bon 01 van 1 Febr. t.m. 28 Febr. voor 150 gr. toilet- zeep, 120 gr. huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep, 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeep- poeder of 600 gr. waschpoe- der (waschpoeder alleen voor wasscherijen). Bon 117 (extra bonnen- kaartje) van 1 Jan. t.m. 30 Apr. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Brandstoffen. Van 25 Januari t.m. 28 Fe- bruari zijn geldig: Bon 11, 12 en 13 van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels." Bon 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 en 32 van de „bon- kaart distributie vaste brand stoffen, centrale verwarming." Petroleumzegel Période D van 20 jan t.m. 23 Febr. Petroleumzegel Période 8 t.m. 24 Febr. voor 2 liter petroleum. De puntenwaardeering voor textielproducten De op de 4e pagina afgedrukte lijst tezamen met de lijst van vrijgestelde textielproducten is verkrijgbaar op prima houtvrij papier 10 cent afgehaald aan ons bureau. Bij vooruitbetaling van 12'/2 cent wordt de lijst franco per post toegezonden. Wedstrijdprogramma voor Zondag 23 Febr. '41. Veendam 3—Kwiek 1. Kwiek 2- Wagenborgen. N.O.V.O. 2—Kwiek 3. Opstelling der elftallen wordt volgende week gepubliceerd. De adspirantencompetitie begint de eerste Zondag in Maart weer. De dames leden worden ver- zocht in het vervolg de lessen trouw te bezoeken in verband met de in te studeren dansjes enz. voor de a.s. soiree. De Secretaris. Een reservewiel met band. Een rijwielbelastingkenmerk. Een roodlederen dames porte- monnaie met inhoud. Een dames rijwiel. Een dames handschoen. Een bundeltje distributie bon nen. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Burgerlijke Stand. SAPPEMEER 7-13 Februari. Geboren Catharina Hillechina, d. v. Roelof Hoiting en Jantje Hoving, wonende te Slochteren Johanna Georgina, d. v. Albert Vos en Johanna Georgina Freij Hindrik, z. v. Albert Daanje en Hindrikje Schuurman Daniel, z.v. KornelisBakker en Harmanna van der Laan Henderika Geer- tiena Meikiena, d. v. Hindrik Speelman en Henderika Sloot; Berend, z. v. Jacob Blaauw en Grietje Kuur, wonende te Gro- ningen. Ondertrouwd Klaas Klamer, 31 j., Anloo en Ettje Pater, 33 j., Hoogezand, onlangs te Sappe- meer. Overleden Henderikus Wol- bertus Geling, 71 j., weduwnaar van Johanna Keizer Oktje Boiten 48 j., echtgenoote van Jakob Werkman overl. te Groningen Trientje Noordewier, 85 j., echt genoote van Alje Jacob Krol NantjeRuben, 72 j., weduwe van Sikko van der Laan Jantje van der Wijk, 80 j., weduwe van Geert Veenhuizen Johanna Catharina Lever, 83 j., echtge noote van Jan de GraafFran- ciscus Sinnt, 72 j., weduwnaar van Helena Kok. HOOGEZAND, 7-13 Febr.'41. Geboren Lute, z.v. Egbert Boer en Fennechien Poelman. Nieuwcompagnie Gezina Frede- rika, d.v. Nobertus Antonie Bbr- ger en Jantian Fred. Lockhorn, Martenshoek, Hg. Harm, z.v. Egbert Poelman en Reina Cor- nelia Tepper, Hoogezand Anno Zwerius, z.v. Klaas Slijm en Anna Kreigsman, Kalkwijk; Petronelia, d.v. Petrus Borchers en Aaltien Lanting, Foxhol. Ondertrouwd: Jan Roelof Hel- tners, Kolham, SI. en Roelfje van Loenen, Westerbroek; Hindrik Roossien, Borgercompagnie, V. en Jantje Rowaan. Foxhol. Getrouwd Jacob Mulder en Cornelske Kazemir. Overleden Jan Willem Pieter- sen 67 j- echtgen. van Willemina Hartman Jantje van der Schaaf, 91 j, laatst weduwe van Harm Lulof Bakema. SLOCHTEREN, 6-12 Febr. Geboren Aile Wilhelm, z.v. H. Woltjer en H. Thos, Ham- weg Gerrit, z.v. J. Dikkema en G. Emmen, Borgweg; Nuttinus, z.v. H. Wilthof en Kempinga, Kolham Klaas, z.v. H. Knolle- ma en I. H. Woltjer, Borgweg; Berend Andries, z.v. J. Stuit en A. Ostermann, Kolham Gees- sien Ludgerd, d.v. H. Homan en J. J. Boer, Schildwolde. Ondertrouwd K. Heidmeijer, 33 j., Eelwerd, gem Appingedam en C. Oudman, 31 j., Overschild; K. Kempinga, 27 j., Middelbert. gem. Noorddijk en L. Mooibroek, 21 j., Schildwolde. Getrouwd H. Bruining, Wir- dum, gem. Loppersum'èn A. Len- ting, Schildwolde. Overleden: Jakob Kuiper, 20 j., ongehuwd, Siddeburen Hinder- kien Schuur, 67 j., weduwe v. H. de Muinck, Siddeburen Jur- rien Dallinga, 68 j., echtgen. van A. Roggema, Siddeburen. Predikbeurten. Westerbroek: v. m. 10.30 uur, de heer Kraima. Engelbert geen dienst wegens vacature. Middelbert: n. m. 2.30 uur, ds. Oskamp. Harkstede-Scharmer v.m. 10 uur, ds. Te Winkel. Kolham v. m. 10.30 uur, ds. G. G. J. Bleeker, em. pred. te Zeist Bevestiging van den be- roepen predikant Mr. J. Schoen- maker. n.m. 3 uur, ds. Mr. J. Schoenmaker, van Hilversum, Intrede. Slochteren n. m. 3 uur de heer Blaauwwiekel. Schildwolde v. m. 10 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium: v.m. 10 uur, ds. Politiek. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Dufour. Extra Coll. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 10 uur en n m. 3 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 10 uur en n.m. 4.30 uur, de heer F. Faber. Schaaphok: v.m. 10.30 uur, de heer Blaauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 uur en n.m. 4 30 uur, Ds. C. Brandt 's av. 7 uur, Jeugddienst. Foxhol v. m. 10 uur, Evang. Wolters; n.m. 4 uur, Prediking, 's av. 7 uur, Jeugddienst. Herv. Gem. Sappemeer: v.m. 10.30 uur, ds. C. A. Schenk. Hoogezand: v. m. 10.30 uur, ds. Kruizinga. Kielwindeweer: v.m. 10.30 uur. ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Hoogezand—Sappemeer. Donderdagavond sprak, op uitnoodiging van de Vereeniging tôt Plaatselijk Nut, in het Hôtel Struvé, Jhr. Dr. de Marées van Swinderen over zijn ervaringen als buitenlandsch correspondent. Jhr. Dr. de Marées van Swin deren is door zijn artikelen, welke hij voor Mei 1940 gere- geld in het Nieuwsblad van het Noorden schreef geen onbekende. Uit de intéressante causerie bleek, dat het leven van een buitenlandsch correspondent, niet een van onverdeeld genot is, zooals velen wel denken. Spreker begon zijn causerie met jeugd- herinneringen, welke hij op een prettige en aangename wijze de revue liet passeeren. Zijn wer- kelijkeloopbaan als buitenlandsch correspondent begon met een reis naar de Balkan, waar spre ker kennis maakte met de ver- schillende volken van ditgebied en vertelde van het prachtige natuurschoon, dat de bergland- schappen in die streken bieden. Na de pauze vertelde spreker over zijn reizen in Spanje welke hij tweemaal heeft gemaakt, eenmaal in vredestijd en eenmaal gedurende de burgeroorlog. Jhr. Dr. de Marées van Swin deren vond onder zijn toehoor- ders een zeer aandachtig gehoor en wij hopen, dat dit niet de laatste maal mag zijn, dat spre ker hier optreedt. Dit zei ook de heer H. Beekhuis die hem dank bracht voor zijn onder- houdende lezing en die hem bij ontstentenis van den voorzitter, burgemeester A. Jonkeren, ook had ingeleid. Hoogezand. In Haren Is een vooral in Groningen bekend zakenman, n.l. de heer Jan Wester op 87 jarigen leeftijd overleden. De overledene, die in vele com- missies en vereenigingen zitting heeft gehad, is in 1901 van deze plaats, waar hij een manufacturen- zaak dreef naar Gron. vertrokken en stichtte daar in de Heeren- straat na verloop van tijd de bekende zaak in damesstoffen Wester en de Groot. De teaar- debestelling zal plaats hebben heden, Zaterdag, op de Zuider- begraafplaats. De 23 jarige ambtenaar R J. V., verdacht van verduis- tering van gelden aan het post- kantoor, alhier, is door de Recht- bank te Groningen vrijgesproken. In verband met het be- reiken van den 60 jarigen leeftijd heeft de heer E. F. W. Brinkman met ingang van 16 April ontslag aangevraagd als directeur van het Gem. Internaat en als direc teur van de Gem. Avondvak- teekenschool. Aan den heer G. Nijhof is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als leider van degymn. en athl. vereeniging „H.S." De maréchaussée te voet W. Broerse is van hier overge- plaatst naar Naaldwijk en omge- keerd is diens collega F. H. Nass van Naaldwijk overgeplaatst naar hier. Evenals in het vorige jaar is ook weer dit jaar de alhier gehouden achtmaandelijksche Nijverheidscursus besloten met eentweedaagschetentoonstelling, gehouden in de leslokalen in de voormalige o.l. school te Beneden Kalkwijk. In het eene lokaal zag men de vruchten der naai- lessen, één per week, in het andere die in huishoudelijke vakken. De eerste waren nog gesplitst in die van jonge meisjes en die van volwassenen. Hier waren het vooral zelfgemaakte dekens en matrassen, die de be- wondering wekten van het zeer talrijke publiek. Bij de afdeeling huishoudelijke vakken [koken] bleek bijzondere aandacht besteed aan de voe- dingswaarde van verschillende artikelen, vooral ook van die, waarvoor de ingredienten zonder bon verkrijgbaar zijn. Bij de stands gaven de beide leeraressen, mej. de Lange en mej. Drenth, de gewenschte toe- lichtingen. De uitreiking der diploma's had ook thans weer eenigszins fees- telijk karakter. Dit geschiedde door burgemeester Tuin, nadat deze vooraf had gewezen op het groote nut dezer cursussen en er zijn voldoening over had uitge- sproken, dat voor een vervolg- cursus reeds een voldoend aantal meisjes zich had opgegeven. Deze werden uitgereikt aan J. Haandrikman, D. van der Schuur en A. Harms allen te Kropswolde J. de Wilt, G. Moes, I. Haak, A. op de Dijk, J. van Dijken en K. Ganseveld allen te Westerbroek G. Nieland, J. Zwaneveld, M. Venema, W. Leuwen, S. Venhuizen en T, Sloot allen te Kielwindeweer; W. Koekkoek, S. Koekkoek en H. Elderman allen te Nieuw Compagnie A. Messchendorp, J. EMens, E. M. Scholte, F. Sloots, A. îeems, H. Teuben. H. Hoving, A H. Boswijk en F. Schomaker allen te Sappemeer; J. Wilthof en Z. Smit allen te Kolham K. Veldkamp en H. Venema allen te Foxham B. de Graaf, J. Klok, S. Westerdiep, M. J, Scholte, B. Scholtens en A. Klok allen te Hoogezand. Negen meisjes, die geen enkele les verzuimden, ontvingen als belooning een schortje. Op het meer officieele gedeelte volgde een gezellig samenzijn met tooneel en zang, ailes door de meisjes zelf verzorgd. Aan de beide leeraressen wer den namens de cursisten bloemen aangeboden. De burgemeester sloot den leuken avond met een „Tot weerziens !"j Schildwolde. Onder voor- zitterschap van den heerj. Wolt had hier in café Kampen een algemeene ledenvergadering plaats van het ziekenfonds „De Toekomst", waarbij bleek, dat het jaar 1940 sloot met een na- deelig saldo van f 210.86. Uit- gekeerd werd aan 14 leden een totaal bedrag van f 320.78. Herbenoemd werden tôt be- stuursleden de heeren J. Wolt en K. Homan en tôt bode de heer K. Homan. Leden der kascommissie wer den de heeren R. van Dijken en B. Speelman. De vergadering besloot om aan ieder lid bij ziekte 20 bij te betalen, ongeacht of deze wette- lijk of vrijwillig is verzezerd en aan een invalide het voile bedrag Bovendien om extra heffing te vorderen bij eventueelen achter- uitgang. omtrent den verkoop van uit kolengruis en/of afval van vaste brandstoffen vervaardigde bri- ketten [tegels], welke totdusverre door vele handelaren buiten de distributie werden aangeboden, heeft de noodzakelijkheid zich doen gevoelen om den verkoop van dergelijke briketten in het vervolg uitsluitend op geldige brandstoffenbonnen te doen ge- schieden. Waar verder is komen vast te staan, dat het product in vele gevallen minderwaardig was en tegen abnormaal hooge prijzen van de hand werd gedaan, heeft de overheid ingegrepen en bij een wijziging van de „Vaste Brandstoffen Distributiebeschik- king 1940 III" onder meer de volgende eenheden vaste brandstoffen vastgesteld Briket ten, geheel of gedeeltelijk ver- vaardigd van uitval en/of afval van vaste brandstoffen, geen turf zijnde: 100 K.G. Briketten, geheel of gedeelte lijk vervaardigd van uitval en/of afval turf: 250 K.G. Niet tôt briketten geperst uit val en/of afval van vaste brand stoffen, geen turf zijnde 75 K.G. Door het Rijkskolenbureau worden maatregelen genomen om een zekere kwaliteitsgarantie voor het product te verkrijgen en tôt het vaststellen van een maximumprijs te komen. ken. Er zijn den laatsten tijd echter verschillende surrogaten op de markt verschenen, welke volgens deskundigen heel behoor- lijk de bestaande genotsmiddelen kunnen vervangen. Ook in den vorigen oorlog is met surrogaten gewerkt, doch het schijnt, dat men thans betere soorten heeft verkregen dan vroe- ger. Hoe het zij, de café,s en restaurants zullen hun uiterste best blijven doen om hun clientèle zoo lang mogelijk een smakelijk kopje koffie of thee voor te zetten en als dat niet langer gaat, zal men met surrogaten moeten be- ginnen. Voorloopig evenwel kun nen de meeste bedrijven zich nog wel eenigen tijd redden. VOOR naar Ook de café's krijgen minder koffie en Thee. Volgens „De Telegraaf" zullen de cafébezoekers voorloopig nog hun kopje thee of kopje koffie kunnen krijgen, maar het is wel te verwachten, dat men zich in afzienbaren tijd met surrogaten zal moeten tevreden stellen. Er zijnechterheelegoede surrogaten, naar men ons van de zijde van Horecaf vertelde, zoodat het publiek er misschien weinig van zal bemerken. De vermindering van de toe- wijzingen voor de koffie- en theerantsoenen is door het Rijks- bureau voor het hôtel-, café-, restaurant- en pensionbedrijf aan de betreffende bedrijven mede- gedeeld. Met ingang van 1 Fe bruari j.l. kunnen hôtels, café's of restaurants slechts worden voorzien op de basis van 25 procent van het verbruik in het overeenkomstige tijdvak van het vorige jaar. Deze vermindering van toewijzing komt overeen met die, welke met ingang van 1 Februari j.l. voor particulieren is ingevoerd, toen het koffie- en theerantsoen van resp. 250 en 75 gram werd teruggebracht tôt resp. 125 en 50 gram. Hoewel de maatregel natuurlijk voor de Horecafbedrijven een teleurstelling is, komt hij niet onverwacht. Er zijn verschillende bedrijven, die met hun voorraden zuinig aan hebben gedaan, zoodat deze vermoedelijk nog wel ette- lijke maanden de echte koffie en thee zullen kunnen blijven schen- De bestrijding van wand- gedierte. Verschenen is een besluit van den Secretaris-Generaal van het département van Binnenlandsche Zaken betreffende de bestrijding van wandgedierte. Daarin wordt het volgende bepaald Artikel 1. Het is, te rekenen van 1 April 1941 af, verboden als verhuurder of uit anderen hoofde een woning of gedeelte daarvan al dan niet gemeubileerd of gestoffeerd, in gebruik te geven zonder dat een verklaring is in- geleverd, welke is afgelegd door een als zoodanig door Burge meester en Wethouders erkenden deskundige en waaruitblijkt.dat noch in de woning noch in het daarin eventueel aanwezige huis- raad wandgedierte is aangetrof- fen. Van hetzelfde tijdstip af is het verboden bij het als huurder of uit anderen hoofde betrekken van een woning of van een ge deelte daarvan, daarin huisraad te plaatsen of aan te brengen, waarvannietdoor een deskundige als in het eerste lid bedoeld, is verklaard, dat daarin geen wand gedierte is aangetroffen. Artikel 2. Degenen, voorwie de in artikel 1 genoemde ver- bodsbepalingen gelden zijn ver- plicht verklaringen, als in dat artikel bedoeld, vôôr dat een woning of een gedeelte daarvan wordt betrokken bij de burge meester en wethouders in te le- veren. Artikel 3. Burgemeester en Wethouders zijn bevoegd voor het afgeven van de verklaringen als in dit besluit bedoeld alsmede voor het zuiveren van woningen, vertrekken en inboedels tarieven vast te stellen. Artikel 4. Op een daartoe door Burgemeester en Wethouders in te dienen verzoek kan de Secre taris-Generaal van het départe ment van Binnenlandsche Zaken schriftelijk ontheffing verleenen van het bepaalde in dit besluit met betrekking tôt gemeenten, of bepaalde groepen of klas- sen van woningen ten aanzien waarvan dat Collège aanneme- Iijk kan maken, dat bestnetting met wandgedierte zich aldaar niet of slechts bij hooge uitzon- dering voordoet. Artikel 5. Overtreding van artikel 1 en 2 wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste driehonderd gulden. Is het een uit de Fabriek VAN DELFT of VAN WERVEN DAN is de KWALITEIT AF en zijn de modellen sierlijk. Ziet de groote sorteering van deze PRACHTWAGENS aan onze zaken. We toonen U vele kleuren en modellen. Neubeimagazijnen »De Concurrent» Maar laat het bij ons en geheel vakkundig nazien, en U hebt voor weinig geld weer een als nieuw Rijwiel. Kielsterstraat 27, Hoogezand. Aangezien hier en daar bij den handel en onder het publiek een onjuiste opvatting blijkttebestaan KREMER's Vulpenhuis - Sappemeer. E. BBL Erkend VAN R01JENST Voor n; Fabr. firma Lie Hoofdvertegenw. Grossier firma bank. Ik kan u tlj *rrie, dat dr. Hastinj eeft om uwentwil „Dr, Hastings is e het jonge meisje. „I naast God, veel dank zal ik vergeten wat gedaan hebt." Toen Corrie weer was,- kwam al hetge had opnieuw met kracht bij haar op. M ontgoocheling was koesterde zij te vi achting voor haar C baron, toch had zij een zoo groote verj veronderstellen, dat. het ellendige geld ongelukkig kind va willen berooven. Z beeld, dat zij Horseux niet in G tuig was geweest 0 deren haar han schonken aan een wil een moordenaa naar van haar bro wel gemeend door door het grootste van haar gevraagd belang van Edmoi nu zag ze in, dat hebben in het hol de baron het kind in zijn huis was f zij n hebzucht zou Corrie wandeld om. Ze was no thans reeds thuis Broodbonboekje. Bloemkaart. Boter- en Vetkaart. Algemeen Distributiebonboekje. Suiker. Koffie en Thee. Eieren. Peulvruchten. Grutterswaren. Zeep. Scheerzeep. Brandstoffen, één een- heid, vierde période" en „co- kes, één eenheid, vierde pé riode" van 1 t.m. 28 Febr. voor één eenheid brandstof. Petroleum. Officiele Mededeling. „KWIEK" D. O. S. Officieele Publicatie Gevonden voorwerpen. naewwmaim m "UHOManMHHaBi r un i—n» Plaatselijk Nieuws. ZONDAG 16 Febr. 1941. Goede Surrogaten. Martenshoek Sappemeer. Briketten voortaan op de bon.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2