2)11=1 KREMER's Boekhan. J. WESÏ Snsl-Scheifcrêii ons Rond Noodfornuis Waschfornuisjes. Wolters' I 1 4 Vegen van Scboorsteenen. N J. ïirzekeringsbank Mitra Ciip Mij. „C0MEW0" Ci er is vast iets voerll bij. v Speelkaarten N U is het de R IJ W I E uw U N h Welke distributie-bons zijn geldig R. DE VRIES, *1/ 2 Brillen gebruiken, n.l. 1 voor het lezen en 1 voor op straat is ongemakkelijk, overbodig en duur. U kunt met 1 Bril prettig lezen en ge- makkelijk In de verte zien zonder het hin- derlijke verwisselen... en het is goedkoper. Deskundige voorlichting bij Gedipl. Opticien HOOGEZA N D. Ondergeteekende, houdt zich evenals vorige jaren beleefd aanbevolen voor het Wilhelminastr. 103, Sappemeer. ONDERDEELEN n Oude kw H. H. VEEHOU Bon 05 van 24 Febr. t.m. 2 Maart voor 100 gr. brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft "geldig t.m. 9 Maart. Bon 03 blijft geldig t.m. 2 Maart. Bon 5 van 24 Febr. t.m. 23 Maart voor 35 gr. tarwe- bloem, tarwemeel, rogge- bloem, roggemeel of zelfrij- zend bakmeel (geen boekweit- meel). Bon 05 van 24 Febr. t.m. 2 Maart voor 250 gr. boter, 250 gr. magarine of 200 gr. vet. Deze bon blijft geldig t.m. 9 Maart. Bon 02 blijft geldig t.m. 2 Maart voor 250 gr. boter of 250 gr. margarine. Bon „02 vleesch" van 17 Febr. t.m. 26 Febr. voor 100 gram vleesch of een rant soen vleeschwaren. Bon „02 worst, vleesch waren" voor een rantsoen vleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 2 Maart. Bon 06 van 17 Febr. t.m. 16 Maart voor 1 kilo suiker. Bon 02 van 3 Febr. t.m. 16 Maart voor 125 gr. koffie of 50 gr. thee. Kaas. Bon 13 en 14 van 24 Febr. t.m. 9 Maart voor 1 ons kaas. Deze bonnen blijven geldig t.m. 23 Maart. Bon 12 van 24 Febr. t.m. 2 Maart voor één ei. Deze bon blijft geldig t.m. 9 Maart. Bon 05 blijft geldig t.m. 2 Maart. Bon 15 van 24 Febr. t.m. 30 Maart voor Va kg- peul vruchten. Bon 11 van 24 Febr. t.m. 23 Maart voor 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstebloem, rijst- gries of gruttenmeel (gemengd meel). Bon 07 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 08 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 250 gr. gort. gortmout of grutten. Bon 10 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappel- meel, rijststijfsel, kookstijfsel, glanssiijfsel of een hoeveel- heid puddingpoeder of pud- dingsauspoeder, welke 100 gr. zetmeel bevat. Bon 09 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. Bon 01 van 1 Febr. t.m. 28 Febr. voor 150 gr. toilet- zeep, 120 gr. huishoudzeep, 150 gr. zachte zeep, 300 gr. zachte zeeppasta, 250gr.zeep- poeder of 600 gr. wasehpoe- der (waschpoeder alleen voor wasscherijen). Bon 117 (extra bonnen- kaartje) van 1 Jan. t.m. 30 Apr. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Van 25 Januari t.m. 28 Fe- bruari zijn geldig: Bon 11, 12 en 13 van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels." Bon 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 en 32 van de „bon- kaart distributie vaste brand stoffen, centrale verwarming." Petroleumzegel Période D van 20 |an t.m. 23 Febr. Petroleumzegel Période 8 t.m. 24 Febr. voor 2 liter petroleum. de daarachter iets hooger liggen- de kamer is erbij getrokken, waar- door een prachtgelegenheid voor etaleeren is vrij gekomen. Achter in de zaak. Ook de etalagekast voor is vergroot. Goed etaleeren is verkoopen of anders gezegd van het oog naar de beurs zijn waarheden, die gelden voor aile tijden en de heer Fellingertoont, dat hij door toepassing in de praktijk de beteekenis daarvan volkomen kent. Natuurlijk zijn daarvoor noodig een keur van artikelen in ruimen voorraad en met de uitbreiding is ook daar voor tegelijkertijd gezorgd. Het stemmig gewaad van den winkel en de rijke verlichting, die ailes onder en boven vol komen tôt zijn recht doet komen, geven aan het geheel een sfeer van intimiteit, die weldadig aandoet. Moge de baet ook hier volgen op de kost. Tôt leeraren in de lich. opvoeding aan aile lagere scholen in deze gemeente zijn benoemd de heeren K. de Grooth en B. Nijhof, alhier. De heer H. R. Scholtens heeft zijn huis aan de Brugstraat verkocht aan L. R. Bakker in de Kerkstraat, die er een slagerij in hoopt te vestigen. Kropswolde. Geslaagd voor het diploma-boekhouden van de Vereen. v. Leeraren in de Han- delswetenschappen de heer B. Weites, alhier. Op Donderdag 6 Maart zal Mevr. Hofman—de Vries uit Zuidlaarderveen voor ons een lezing houden over Het leven in Nederl. Indië". Mevr. Hofman is zelf 6 jaar in Indië geweest en zal ons daarover dus heel wat kunnen vertellen. Verder ligt het in de bedoeling in het laatst van Maart een Bridgemiddag te houden en wij hopen dat onze leden die aan Bridgen doen, zich hiervoor dan zullen opgeven. Aile G.V.B. wedstrijden voor morgen zijn afgelast. Programma voor Zondag 2 Mrt. Kwiek 1—Veendam 111 Zuidbroek 111—Kwiek II F V.V. adsp.—Kwiek adsp. Door ziekte van den heer Nijhof hebben we de laatste 2 weken geen les gehad. We hopen echter Vrijdag a.s. weer te kunnen beginnen en verwachten dat aile leden aan- wezig zullen zijn. Volledigheidshalve laten we de nieuwe lesuren nog even volgen. 5.— uur— 5.50 uur kleuters 5.50 uur— 6.40 uur meisjes adsp 6.40 uur— 7.30 uur dames A 9 30 uur—10.30 uur dames B, De Secretaris M. Nagengast. Vrijdag a.s. belangrijke Leden- vergadering'sav. 7.30 uur. Leden moeten hunne contributiekaarten mede brengen. De Secretaresse. De Burgemeesters dergemeen- ten Hoogezand en Sappemeer maken bekend, dat bij hun een schrijven is ingekomen van den Secretaris-Generaal van het Dé partement van Binnenlandsche Zaken, jwaarin wordt medege- deeld, dat een schade- en quête- commissie voormilitairen te velde is opgericht, welke tôt taak heeft van voorlichting te dienen, ten aanzien van het verleenen van schadeloosstellingen aan militai- ren, die gedurende de oorlogs- dagen te velde eigendommen, welke zij in hun mobilisatie- standplaats bij zich hadden, ver- loren hebben. De Commissie zetelt te 's Gra- venhage, Javastraat 4. Militairen van Land- en Zee- macht, die meenen op schade- loosstelling voor de te velde verlorengegane eigendommen aanspraak te kunnen maken, kunnen zich vôôr 1 Maart 1941 schriftelijk tôt den secretaris van genoemde commissie wenden met verzoek om toezending van een aangifteformulier. De Burgemeesters voornoemd, J. TUIN. A. JONKEREN. SAPPEMEER, 14-20 Febr. Geboren Harm Pieter, z .v. Tamme Smith en Sibbiena Schreuder, wonende te Sloch- teren. Overleden Eltje Grasmeijer, oud 89 j., weduwe van Klaas Roggen. HOOGEZAND, 14-20 Febr. Geboren Barteld, z.v. Barteld Klunder en Wilhelmina j. Bos, Foxhol Johannes Leendert, z.v. Helena C. Stolvoort, Kalkwijk. Ondertrouwd Pieter van der Werk, Kiel-Windeweer en Bertha Mulder, wonende te Groningen Frederik Smit, Hoogezand en Grietje Vos, Onstwedde. Getrouwd Harm Hoeksema en Maria Hofmann, wonende te Hoogezand Siebrand Burghard, Slochteren en HeienaJ.Schwank- haus, Westerbroek. Overleden Harm Groen, oud 76 jaren, wedn. van Maria Kôller, wonende te Hoogezand; Jan Lucas Oosterveld, oud 14maan- den, z.v. Hendrik Oosterveld en Bouwina Jantina Suur, wonende te Westerbroek; Kornelius Bos, oud 74 jaren en zijn echtgenoote Hindriktje Holthuis oud 76 jaren, beiden wonende te Hoogezand Grietje Bonthuis, wed, v. Arend Weites, oud 81 jaren, wonende te Kiel—Windeweer, overleden te Zuidlaren Albert Gerke de Boer, oud 15 jaren, z. v. Harm Pieter de Boer en van Annechiene J. van Dam, wonende te Kiel- Windeweer, overl. te Groningen. SLOCHTEREN 13-19 Febr. Geboren Zwaantje, d. v. J. Kooistra en F. Maatjes, Schild- wolde Izak, z.v. Z. Levie en R. Vecht, Foxham Roelof, z.v. H. Blaauw en R. Seip, Slochterveld Anna, d. v. W. de Boer en J. Dijkema, Siddeburen. Ondertrouwd H. Mulder, 25 j., Wagenborgen (Gem. Termun- ten) en G. E. Brouwer, 23 j., Schildwolde; L. Muller, 27 j., Emmer-Compascuum (Gem. Emmen) en G. Scheepstra, 23 j., Kolham M. Zuur, 26 j., Kolham en J. van der Laan, 24 j„ Kolham. Getrouwd R. Bakker, 27 j., Wilderhof en H Bos, 25 j., Siddeburen O. J. Oosterdijk, 23 j., Sint-Annen (Gem.Ten Boer) en J. M. L. van Oosten, Hark- stede L. Zuur, 21 j., Kolham en M G. Dijkman, 19 j Slochteren. Overleden Edina Catharina Meulenkamp, oud 79j, echtgen. v. L. M. Scheen, Foxham Aldert Dijk, oud 52 j., ongehuwd, Sid deburen (Overl. te Appingedam). Hoogezand. In het hôtel Faber werd ten overstaan van den Heer Notaris J. L. L. C. Hoogenboom, alhier, en ten ver- zoeke van de Familie Landeweer, publiek verkocht: I. Eene Hee ren behuizing met Erf en Grond staande en gelegen te Martens- hoek, gemeente Hoogezand, groot 2.83 Are voor f 8000.— aan den Heer D. Schut qq II. Eene Hee- renbehuizing met Erf en Grond aldaar, groot 3.06 Are; III. Een Woon- en Winkelhuis met Erf en Grond aldaar, groot 1.35 Are voor f 3500 aan den Heer Th. Wilbrink qq IV. Eene dubbele Woon- en Winkelbehuizing met Erf en Grond aldaar, groot 6.40 Are voor f 8250.— aan den Heer Th. Wilbrink qq V. Fabrieksge- bouwen met Erven en Grond, groot 12.90 Are; VI. Twee Fa- brieksgebouwen met Schuurtje, Erf en Grond aldaar, groot 9 42 Are VII. Een Fabrieksgebouw met Erf en Grond aldaar, groot 2.43 Are. De perceelen II, V, VI en VII aan den Heer J. Suurmeijer qq voor f 16060.—. Een in ieder opzicht uit- stekend geslaagde avond is het geweest Zaterdag j.l. waarop door de afdeeling Hoogezand van de Bond voor Staatspension- neering in hôtel Faber een fees- telijke propaganda-vergadering werd gehouden. In de zaal was geen plaats onbezet, terwijl nog tientallen vooraf tevergeefs had den gepoogd toegang te ver- krijgen. Ook het Dag. Bestuur der gemeente Hoogezand was aanwezig. Het programma werd geopend met een welkomstwoord van den voorzitter, den heer F. Jansma, die vertelde, waarom het bestuur had besloten ondanks ailes de gewone lijn van het winterseizoen te volgen, om daarna te betoogen waarom een krachtige actie voor Staatspen- sioen ook thans nog was geboden. Vervolgens voerden „De Oud Groene Weezen" met groot succès „Haarstbloumen" op, gevolgd door „Hamsteren". Het ensemble „Evelijn Novacek" zorgde op verdienstelijke wijze voor het muzikale gedeelte. Er was een uitstekende stem- ming en het publiek was enthou- siast, toen de voorzitter aan het einde en aan de tooneelvereeni- ging en aan het muziek-ensemble onder het aanbieden van een klein stoffelijk blijk van waar- deering dank bracht voor wat ze hadden geboden. Eenige nieuwe leden traden toe. Op uitnoodiging van de afd. Hoogezand-Sappemeer van de Vereen. tôt Bev. der Bijen- teelt in Nederland werd in Het Bontehuis onder groote beiang- stelling de film ,Bijen en Bioemen' door den Marofilmvoorlichtings- dienst te Deventer vertoond, met toelichting door den heer Roos- dorp. Tôt de aanwezigen be- hoorden ook vele leden van de afd. H.S. van den Natuurhist. Jeugdbond in Nederdland, leden van zustervereenigingen in Mun- tendam, Slochteren, Kolham en Groningen en het eerelid, de heer P. Siebering, hoofd der school in St. Annen. Met groote aan- dacht volgden allen de ontwik- keling van de bij in haar ver- schillende fazen en haar wonder- volle leven in de korf en in de vrije natuur. Als toegift volgde nog „een reisje door Auvergne", midden-Frankrijk, met prachtige beelden op het gebied van land- bouw en veeteelt en natuurschoon De voorzitter, de heer K. de Vries, die ook den heer Roosdorp had ingeleid, bracht hem na af- loop dank. Zuidbroek. Met ingang van 4 Maart is aan den beambte A. Schuur. werkzaam bij den dienst van het vervoer alhier, eervol ontslag verleend uit den dienst der S.S. met toekenning van pensioen. Zuidbroek. Toen de heer Ruuls te Tusschenklappen Zon- dagavond van een bezoek huis- waarts keerde geraakte deze mis- leid door de duisternis in het Muntendammerdiep. Op het hulp- geroep snelde de heer F. Anto- nides van Zuidbroek onmiddel- lijk naar de plaats van het on- geluk. Inmiddels was de dren- keling reeds onder het water verdwenen, maar mocht het den heer A. gelukken hem beet te pakken en op de wal te bren gen met behulp van een pas- seerende jongeman. Het slacht- offer was reeds bewusteloos, doch kwam spoedig weer bij kennis een geneesheer was in middels ontboden. Het kan wel als een wonder gerekend wor den dat nog redding mogelijk was in de heerschende duisternis. Predikbeurten. harnis W S. Molog, Lange Leegte 52, Veendam Annie Wagenborg, Oosterdiep, Wilder- vank G. J. Kamerling, Vondelstr. 19, Almelo J. H. Poepjes, Woud- send A. v. Dorland, Ômmen Mevr. Zwart, v. Halewijnlaan 483. Voorburg; K. Verver, Fre- gatstr. 77, Utrecht R. Daniëls, Z. Akerweg 79, A'dam-W J. Vogelzang, Julianastr. 15, Frane- ker. Verder 10 troostprijzen van f 1.— (niet uitgeloofd) aan J. Doornekamp, Hobbemastr. 32, A'foort; G. Kampman, Ommen; W. Damen, Vermeerstr. 7 Deven ter J. Tinholt, Leeuw.kade 22, Sneek S. Noordhoff, p/a A. d. Hoven 10, Leeuwarden P. H. Th. Dumon, „Heesterhof", Hoe- velaken W. Immink, Gr. staat 34, Maastricht Mevr. Uiterwijk- v.d. Woude, Voorburg; H. Veenis, Ampèrestr. 4, Wormerveer en Mia Schoemaker, Groenestr. 38, Rheden. Wij attendeeren onze lezers op een in dit blad voorkomende nieuwe woordenprijsvraag van bovengenoemde boekhandel, waarmee ieder in elk geval een boek uit de daalderserie kan verdienen. Dus heeft men altijd goede waarde voor zijn klein bedrag der deelname en een intéressante tijdspasseering, dat weer eens kan afleiden van de heerschende omstandigheden. Wie thans bij de pakken gaat neerzitten, komt er niet. ..Aanpakken is het parool. De heer Jac. H. Fellinger toontdezen oproep te verstaan Daarvan getuigt de uitbreiding en moder- niseering van zijn bekende zaak in artikelen op electro-technisch gebied, lampen en kronen en aanverwante artikelen. Die uit breiding betreft in deeerste plaats de winkel zelf. Een gedeelte van Herv. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. C. A. Schenk. Hoogezand: n. m. 2.30 uur, ds. Oskamp. Kielwindeweer: geen dienst. Kropswolde geen dienst. Westerbroek v. m. 10.30 uur, ds. Wasch. Engelbert v. m. 10.30 uur, ds. Kruizinga. Middelbert: n. m. 2.30 uur, ds. C. A. Schenk. Harkstede-Scharmer: n.m. 3 uur, ds. Smids, Kolham v. m. 10.30 uur, ds. Mr. J. Schoenmaker. Slochteren v. in. 10 uur en n.m. 3 uur, ds. Kwint. Schildwolde: v. m. 10 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium v. m. 10 uur, ds. Politiek. Noordbroek v.m. 10 uur, ds. Poot. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. Corn. Vis. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 10 uur en n m. 3 uur, ds. W. Tom. Foxham: v. m. 10 uur, Cand. W. J. Wynia.j Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkeihoek Sappemeer v.m. 10 uur, de heer F. Faber; n. m. geen dienst. Schaaphok v. m. 10.30 uur, de heer Blaauwwiekel. Froombosch n.m. 3 uur, de heer Blaauwwiekel. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 uur en n.m. 4 30 uur, Ds. C. Brandt 's Av. geen Jeugddienst. Foxhol v. m. 10 uur, Evang. Wolters; n. jm. 4 uur, PredikinS Doop, H.A. 's av. 7 uur, Jeugd dienst. Naar het A.N.P. verneemt, zal binnenkort een besluit van den secretaris-generaal van het Département van Opvoeding, Wetenschappen en Cultuurbe- scherming verschijnen, waarbij het salaris van de religieuze onderwijzers, die in gemeenschap leven, met veertig procent wordt gekort. De aldus vrijgemaakte gelden zullen worden besteed aan een verlaging der leerlingen schaal, waardoor ongeveer 2200 kweekelingen met akte en werk looze onderwijzers aïs volwaardig gesalarieerde ieerkrachten in. het onderwijs zullen kunnen worden opgenomen. De „Tel." teekent hierbij aan Het aanstellen der genoemde 2200 jonge onderwijzers kan slechts geleidelijk geschieden, omdat deze onderwijskrachten niet allen terstond te bereiken zijn. Er zijn b.v. bij, die bij den Opbouwdienst zijn, sommigen vertoeven in Duitschland, weer anderen verblijven tijdelijk bij familie buiten hun officieele woonplaats. Op deze wijze zal bij het lager onderwijs ook het klassegemiddelde niet onbelang- rijk kunnen worden verlaagd.Men noemde zelfs een vermindering van gemiddeld 48 tôt ongeveer 30 leerlingen. De tôt een geestelijke orde behoorende zusters en broeders, dieals onderwijskrachtwerkzaam zijn op Katholieke scholen, zullen persoonlijk geen nadeel onder- vinden van deze nieuwe regeling, aangezien zij hun salaris toch aari hun orde moesten afgeven. Deze bijdragen uit de openbare kas aan R.K. kloosters zullen dus voortaan voor 40 pet. gebruikt worden voor hoognoodige ver- betering van ons lager onderwijs, een verbetering, welke tôt dusver om redenen van bezuinigingmiet was ingevoerd. reeds op hun broedterreinen teruggekeerde kieviten opnieuw naar het Zuiden, wellicht naar België, Frankrijk of naar Enge- land, terugkeerden, wanneer de weersomstandigheden weerslech- ter werden. De kievit is een van die vogels, die bewijzen, dat er ook in het voorjaar wegtrek in Zuidwestelijke richting plaats kan hebben. De terugtocht der kieviten schijnt ditmaal „stilletjes" te hebben plaats gehad, wij hebben althans niets van drukke trek- dagen waargenomen. In een breed front, in groote zwermen, keeren de vogels op zulke dagen uit het Zuiden terug, meermalen ziet men dan de trekkende vogels ook boven de steden. Van be- paalde trekwegen of „invals- poorten" is daarbij geen sprake. Zoo'n ontstuimige trek heeft dit jaar echter niet plaats gevon- den. De kans bestaat, dat het groote leger, dat zich thans nog altijd in het Zuiden bevindt en daartoe behooren dan ook de broedvogels uit Noordeiijker landen weldra met kracht komt opzetten. Vooral een „zoete inval" van zacht weer kan ware invasies uit het Zuiden brengen, duizenden vogels passeeren dan ons land. Thans wachten wij weer op het bruiloftsspel en op het eerste ei 20 Maart is daar voor de gemiddelde datum. V* Voor de zeer vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van onzen lieven Man, Broer en Zwager betuigen wij onzen hartelijken dank. SAPPEMEER, Februari 1941. A. M. VAN GEUNS-POSTEMA. Groningen C. J. STEUR-VAN GEUNS. T. J. STEUR. Dankbetuiging. De ondergeteekende betuigt langs dezen weg, mede namens zijn Echtgenoote, hartelijk dank aan de te Utrecht, voor het geheel on- verplicht uitbetaald bedrag bij de geboorte van hun levenloos kind. FOXHOL, 21-2 '41. R. KLOOSTERMAN. Ondanks de Oorlog bouwen wij voor U met 80 °o Hypotheelc, terwijl U, in maandelijksche af- lossing, na 25 jaar een onbe- zwaard pand hebt. Aile gewenschte inlichtingen worden verstrekt door: Beursstraat 37, AMSTERDAM, Telefoon 49878. De Alg. Verzendboekhandel te Deventer deeld ons mede, dat de uitslag van het UM raadsel is aïs volgt le prijs van f 25.— Mej. M. Rekveld, v. Bemmelstraat 75, Amersfoort; 5 prijzen van f 5.— en 10 van f 2.50 elk aan J. M. v. Baak, le Pauwelandstr. 13, Deventer; G. C. van Doorn, Woestijgerweg 107, A'foort; Mej. M. Smit, B. W. laan 35, A'foort M. M. v.d. Net, Galvanistraat 22, A'foort J. M. v. Asselt, Woest ijgerweg 34, A'foort; Adrs. v. Wezel, Waterweg E. 37, Middel- De N.R.C. schrijft: Wie aan het eind van de vorige week door het Hollandsche pol- derland fietste of spoorde, zal daar telkens kleine aantallen don- kere vogels hebben opgemerkt, die daar weken lang afwezig zijn geweest de kieviten. Van ongeveer half December af zijn zij uit ons land weg geweest, nu de lcoudeperiode eindelijk schijnt te zijn geweken, zijn ze weer teruggekeerd. Dat is vrij spoedig, want de vorst is nau- welijks den bodem uit. De kievit is echter een zeer gevoelige vogel, die snel op weersveran- deringen reageert, en er zuiver op reageert. Wanneer de weiden nog geen voedsel kunnen bieden, blijft hij weg of zoekt elders betere gelegenheid, in over- stroomde lage terreinen en op bouwland. Voor de vogelliefhebbers is de terugkeer van den kievit steeds een prettige gewaarwording. Wanneer zij de kleine figuurtjes met hun ronde wieken weer hoog in de lucht opmerken, het wit van de onderzijde kan zoo prachtig fonkelen in het voor- jaarslicht weten zij, dat spoe dig weer het leger van vroolijke weidevogels komt opzetten. Nog een maand en het eerste kievits- ei kan weer worden verwacht. Thans wijst hun gedrag er nog niet op, dat zoo spoedig reeds de vogels fgepaard zullen zijn. Ze vliegen nog in troepen rond, ontstuimige baltsvluchten komen nog niet voor. Het sociale leven van den wintertijd is nog niet verbroken. Het gebeurt zelfs wel, dat zij ons land nog eerst weer verlaten Meermalen is waargenomen, dat EVEN ZIEN Mooie Portretlijsten 34 et. Chroom Lijsten 40 Mooie Chroom lijstjes 55 Schilderijtjes 32 12vel Kastpapier 10 Groote doos Punaises 13 Mappen prima Schrijfpapier 18 Blokken Schrijfpapier 12 Enveloppen prima kw. 1 Kaart met 12 Haarpennen 8 et. Groote Haarkrullers 9 Zakkam in etui 11 Handvat Kamv. dames 18 Tandenborstel. Tandenborstelstanders. onze ongeevenaarde Scheerkwasten prima 40 et. Scheermesjes. Scheerapparaten. Lange Lepels 7 et. Theelepels l/2 Dozijn 18 Martenshoek Sappemeer 31 ~^L E. HOLLE Erkend Rijwiel- er VAN ROIJENSTRAAT O. 1: Vraagt offerte en mons N.V. Houthandel Voor navuil bij ve Fabr. firma Lieve Co - Hoofdvertegenw. H. SMIT, Grossier firma J. BUS&< bank. Ik kan u thans wel zej ^rrie, dat dr. Hastingsalleengez'w êeft om uwentwil „Dr, Hastings is een edel man. het jonge meisje. „Ik ben u en naast God, veel dank schuldig, en zal ik vergeten wat u beiden voc gedaan hebt." Toen Corrie weer op straat en was,- kwam al hetgeen zij vern- had opnieuw met overweldq kracht bij haar op. Welk een vrees ontgoocheling was dat voor haar koesterde zij te voren reeds vs achting voor haar oom en voor baron, toch had zij nooit bij b een zoo groote verdorvenheid ku veronderstelien, dat. zij ter wilh het ellendige geld een onsch ongelukkig kind van het leven zc willen berooven. Zij ijsde bij het i beeld, dat zij indien barom Horseux niet in Gods hand het - tuig was geweest om dat te v< deren haar hand zou hebbe schonken aan een man, die me wil een moordenaar was, de me naar van haar broertje. Zij hac wel gemeend door toe te sten door het grootste offer te brenge van haar gevraagd kon worden. belang van Edmond te handelei nu zag ze in, dat ze hem gevoer hebben in het hol van den leeur de baron het kind, indien het eei in zijn huis was gekomen, zeke zij n hebzucht zou hebben opgec Corrie wandelde een paar str om. Ze was nog te geagiteer thans reeds thuis te komen. Z zich zelf nog zooveel vragen te st^. Bakkersartikelen. Broodbonboekje. Bloemkaart Boter en Vet. Boter- en Vetkaart. Vleesch en Vleeschwaren. Algemeen Oistributiebonboekje. Suiker. Koffie en Thee. Eieren. Peulvruchten. Grutterswaren. Zeep. Scheerzeep. Brandstoffen. Brandstoffen, één een- heid, vierde période" en „co- kes, één eenheid, vierde pé riode" van 1 t.m. 28 Febr. voor één eenheid brandstof. Petroleum. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. Officiele Mededeling. Burgerlijke Stand. ,,K W I K" D. O. S. S. B. O. Officieele Publicatie Plaatselijk Nieuws. ZONDAG 23 Febr. 1941. Bapt. Gem. Verlaging der leerlingenschaal. Plaats voor werklooze onderwijzers. Advertentieën. LULOF VAN GEUNS, Uitslag van het UM raadsel Er zijn weer Kieviten in ons land. Aile soorten Tandpasta w.o. nog COLGATE. HEEREN GEHEEL BONVR1J Voor deze tijd met dubbele kookgelegen- heid. Meubelmagazijnen „DE CONCURRENT"

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2