VELO Waschmachines B. H. TEUBEN A. ELZINGA ZOON, Huurboekjes UUEI i loekh. - Sappemeer. SCHOLTOLITE" KROONBORD" Voorjaar 1941! Zomerstoffen L. DEUNTJE jA. I Elee. KOOKPLATEN lac. H. FEU1NGEB - Hoogezand Uw MEUBELEN herstellen en opnieuw Bekleeden E. C. MAATHUiS Wat doet ge liever EEN EIGEN HUIS TOTAAL ONBELAST HUIS! door den vakman. Officieële Publicatie. N.V. BOUWKAS „ROHYP" UNICUM Filiaal te Sappemeer: Noorderstraat 119. Wij hebben een enorme sortering De nieuwste prachtige dessins. Niet VAKKUNDIGE reparaties zijn ALT1JD te duur. Laat daarom Laat Uw reparaties en veranderingen eens door ons uitvoeren en U zult tevreden zijn. VERORDENING op de heffing en invor- dering van begrafenisrechten op de alge- meene begraafplaats te Hoogezand, Oost- zijde van de Knijpslaan. fV en 19 Vraagt offerte en monsters bij N.V. Houthandel Sappemeer Telef. 206 Duur wonen in een huurhuis en Uw leven lang huur betalen of Goedkoop wonen in een eigen huis en toch in 20 jaar het huis geheel afbetalen Hooge hypotheek-rente betalen of het rentebedrag gebruiken om Uw schuld af le lossen Vraagt inlichtingen bij de AMSTERDAM (C) - SPUISTR. 219-221 Hoofdvert. W. JOËL, Zuidlaarderweg Kielwindeweer. DAMES, koopt nu reeds Uw voordat het beste er uit is. Wij hebben hierin een prach tige sorteering. Kerkstraat 13, HOOGEZAND. - 7-5° - 4-— 5.- - 5.— Ook voor U bestaat.de mogelijkheid om direct of later in het bezit te komen van door ons systeem van financiering. Onze maatschappij wil aan inderdaad serieuze ■■■■■Il II menschen, hettotaal bedrag TOT TACH- ^■■■■■■■■l* TIG PROCENT voor U financieren. U mag, naar eigen smaak en idee, bouwen en wij stellen des- noods nog een architect ter Uwer beschikking. U mag in vijf en twintig jaar Uw schuldhypotheek (niet opzeg- baar) afbetalen, in vastgestelde maand-, "kwartaal of halfjaar- lijksche bedragen welke bedragen practisch gelijk zijn aan nor male huurbetalingen. Dit brengt U in 25-jaar in het bezit van een R. BUITENWERF, Foxham E 43. nog groote voorraad HOOFDSTRAAT TEL. 155. H. H. VEEHOUDERS! 17- Behangselpapier. Verl. Hoofdstraat HOOGEZAISiD. GEDIPL. STOFFEERDER en BEHANGER Zuiderstraat 134 - SAPPEMEER Meubelmakerij Stoffeerderij. Burgemeester en Wethouders van HOOGEZAND doen te weten, dat door den Raad dier gemeente in zijne vergadering van 31 Januari 1941 is vastgesteld de volgende verordening Art 1. Voor het gebruik der algemeene begraafplaats aan de Oost- zijde van de Knijpslaan zijn de volgende rechten verschuldigd In de afdeeling: B D. f 12.50 f 6.25 f 2.50 - 3- 1-25 L - 10. 2.50 2. 2.50 2.50 2.50 a. Voor elke grafruim- te met het uitslui- tend recht tôt be- graven voor onbe- paalden tijd f 22. b. voor elke grafruimte met het uitsluitend recht tôt begraven in afdeeling C voor den tijd van 15 ja- ren en afdeeling D voor den tijd van 10 jaren c. voor de plaatsing van een grafkelder, waarvan de muren niet boven den be- ganen grond wor- den opgetrokken met 1 grafruimte voor elke grafruim te meer d. voor het verplaat- sen van grond bij de plaatsing van een grafkelder met 1 grafruimte voor elke grafruimte meer - 2T.50 e. voor het gebruik maken van het ontvanggebouw f. voor het luiden van de klok op het poortgebouw - 2.50 g. voor iedere boeking of overschrijving van een grafruimte opeenanderen naam - 2.50 - 1.50 - 0.75 - 0.25 De rechten sub c worden geheven ongeacht de rechten bedoeld sub a en b. De grafruimten sub b bedoeld kunnen, zoolang de begraaf plaats niet gesloten is, telkens voor den tijd van 15, resp. 10 jaren opnieuw worden afgestaan, in welk geval de sub genoemde rechten verschuldigd zijn. De lijken van onvermogenden, ter beoordeeling van bur gemeester en wethouders, worden begraven in daarvoor aan- gewezen deelen van afdeeling D voor deze aangewezen graf ruimten zijn de sub a en b bedoelde rechten niet verschuldigd. Art. 2. Voor het openen en sluiten van een graf is een recht verschuldigd naar onderstaand tarief In afdeeling: A. B. C. D. a. Voor het lijk van een persoon van 12 jaren en daar- boven - 10.- 5.- 2.50 - 2. 1.50 - 0.50 f 3.f 2.50 f 2.- c. voor het lijk van een kind van I tôt beneden 12 jaren voor het lijk van een kind beneden het jaar 1.50 1.25 1. f 1.50 0.75 - p.75 - O.625 - 0.50 - 0.375 Voor het begraven van lijken is, boven de hiervoren om- schreven rechten, indien dit op werkdagen op andere tijden geschiedt dan tusschen i en 4 uur des namiddags, verschuldigd In afdeeling A f 5. B C D - 3- - 2. HET middel voor navuil en witvuilen bij vee is Fabr. firma Lieve Co - Vlaardingen. Hoofdvertegenw. H. SM1T, Muurstraat 5a, Groningen. Grossier, firma J. BUS Co, Pluimerstr. 4, Groningen. Voor het begraven op Z011- en feestdagen, tenzij op last van den burgemeester worden de bedragen in de ie en 2e alinéa verhoogd met f 5.voor de afdeelingen A en B en met f 3.voor de afdeelingen C en D, tenzij drie Zon- en feestdagen elkander volgen. Voor het begraven van lijken van kinderen van 112 jaar wordt de helft en van de lijken van kinderen beneden 1 jaar een vierde van de in de tweede en derde alinéa genoemde rechten geheven. Art. 3. Een grafruimte wordt op schriftelijk verzoek van den rechthebbende ten name van een ander overgeboekt in het bij het gemeentebestuur voorhanden zijnde register, waarin die grafruimte is vermeld. Een grafruimte kan, na het overlijden van den rechthebbende, op schriftelijk verzoek van diens erfgenamen ten name van één hunner worden overgeboekt, indien dat verzoek aan burgemeester en wethouders wordt gedaan binnen een jaar na het overlijden van den rechthebbende. Bij verzuim worden belanghebbenden hierop gewezen en kunnen zij alsnog binnen een door Burgemeester en Wethouders te bepalen termijn in de gelegenheid worden gesteld dit verzuim te herstellen wordt hiervan na aanschrijving geen gebruik gemaakt, dan vervalt het recht en is de grafruimte met het daarop geplaatste ter beschikking van de gemeente. Het recht op een grafruimte, staande ten name van een zedelijk lichaam, vervalt bij de ontbinding van dat lichaam. Deze grafruimte met het daarop geplaatste komt dan ter beschikking van de gemeente. Art. 4. Voor het oprichten van gedenkteekenen en kruisen, het aanleggen van graftuinen, het aanbrengen van beplantingen, het plaatsen van zerken, banken en andere voorwerpen, is de vergunning van burgemeester en wethouders vereischt. Bij de aanvrage om vergunning moet desverlangd een ontwerp van hetgeen men wenscht aan te brengen worden ingezonden. De rechthebbende is voorts verplicht op aanwijs van burgemeester en wethouders voor zijn rekening zorg te dragen voor herstelling of vernieuwing van hetgeen van zijnentwege op of bij de grafsteden is geplaatst. Indien de herstelling of vernieuwing naar het oordeel van' burgemeester en wethouders niet op voldoende wijze geschiedt, wordt de Vergunning bedaeld in het eerste lid van dit artikel ingetrokken. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd, ingeval van intrekking der vergunning te doen wegruimen hetgeen zichop of bij de betrokken graven bevindt. Voor het geregeld schoonhouden van den op de graven aangebrachten opstal en het onderhouden van de aangebrachte beplantingen worden jaarlijks van rechthebbenden de volgende rechten geheven voor graven in afdeeling Af 3. Bf 2. C f Df 0.50 Onder schoonhouden of onderhouden wordt geen ver nieuwing of herstelling, noch bijlevering van bloemen en heesters doch wel eventueel verfwerk verstaan. Onverminderd het bepaalde in het derde en vierde lid van dit artikel wordt de op het tijdstip van het inwerkingtreden dezer verordening op graven geplaatsten opstal geacht met ver gunning van burgemeester en wethouders te zijn aangebracht. Voor zoover het onderhoud van bedoelden opstal op bestaande graven door den eigenaar of zijn rechtverkrijgenden in eigen beheer is gehouden of aan derden werd opgedragen, kan deze toestand blijven gehandhaafd, met dien verstande, dat overdracht van onderhoud slechts aan de gemeente kan geschieden. Art. 5. Het recht, vastgesteld bij artikel 4 dezer verordening, is verschuldigd op 1 Januari van elk jaar. Bij plaatsing van voorwerpen in de tweede helft van het jaar is het halve recht over het loopende jaar verschuldigd. Vervalt de uitsluitende bevoegdheid tôt begraven in een graf, dan is het recht nog verschuldigd tôt en met 31 December van het jaar, waarin gemelde bevoegdheid vervalt. Bij wanbetaling van het recht zijn burgemeester en wet houders bevoegd het op een grafstede geplaatste te doen wegnemen. Art. 6. Het in artikel 4 bedoelde recht kan door betaling van het twintigvoud ervan ineens worden afgekocht. Indien het recht op een graf tusschentijds vervalt, wordt geen teruggaaf van het volgens dit artikel betaalde bedrag verleend. Art. 7. De rechten, genoemd in artikel 1, onder a en b, zijn verschuldigd door hen, die het daar bedoelde uitsluitend recht tôt begraven verkrijgen. Het recht, genoemd in artikel 1, onder c en d, is verschuldigd door hem, die de aanvrage tôt het plaatsen van een grafkelder heeft ingediend. De rechten, bedoeld in artikel 1, onder e en f, en die, bedoeld in artikel 2 zijn verschuldigd, door de erfgenamen van hen, wier begrafenis het geldt of door hen, die overigens voor de regeling der begrafenis zorg dragen. Het recht, genoemd in artikel I, onder g, is verschuldigd door hem, die de overschrijving van een grafruimte ten zijnen name verzoekt. Art. 8. Waar in artikel 1 voor de daar vermelde afdeelingen geen rechten zijn uitgetrokken, zijn voor die afdeelingen de daar bedoelde gevallen niet van toepassing. Art. 9. De invordering van de rechten, omschreven in deze ver ordening, geschiedt door den gemeente-ontvanger. Art. 10. Aan den rechthebbende op een eigen- of een huurgraf wordt bij betaling van de rechten, bedoeld in artikel 1, °een kwitantie in dubbel uitgereikt, waaruit tevens blijkt, dat de inschrijving in de registers van de begraafplaats heeft plaats gehad. Een exemplaar moet aan den opzichter-grafdelver wor den afgegeven. Art. 11. Van de betaling van de rechten voor het begraven wordt door den gemeente-ontvanger een bewijs in dubbel afgegeven, waarvan één exemplaar door den belanghebbende v66r de be- graving aan den opzichter-grafdelver moet worden afgegeven. Art. 12. De rechten voor het schoonhouden en onderhouden der graven, bedoeld in artikel 4 dezer verordening, dienen te wor den betaald ten kantore van den gemeente-ontvanger binnen een maand na dagteekening van het aanslagbiljet. Art. 13. Burgemeester en wethouders maken van de in artikel 4 bedoelde rechten een kohier op. Art. 14. Het model van het aanslagbiljet wordt vastgesteld door burgemeester en wethouders. De aanslagbiljetten worden door de zorg van den gemeente-ontvanger zoo spoedig mogelijk uit gereikt of per post toegezonden. De termijn van betaling, bedoeld in art. 12, wordt daarop vermeld, benevens een uittreksel uit deze verordening. Art. 15. De gemeente-ontvanger is verplicht, indien hij daartoe over het aanslagbiljet kan beschikken, voor elke betaling onmiddellijk bewijs van kwijting op het aanslagbiljet te stellen. Art. 16. Bij nalatigheid of weigering van betaling geschiedt de invordering overeenkomstig de artikelen 291 tôt en met 295 der Gemeentewet. Art. V66r den vijfden van iedere maand doet de gemeente- ontvanger aan burgemeester en wethouders opgave van de in de afgeloopen maand ontvangen rechten. Art. 18. Het bepaalde in artikel 3 is eveneens van toepassing op bestaande graven. De daarbedoelde overboeking zal kunnen geschieden binnen twee jaren na het inwerkingtreden van deze verordening, nadat burgemeester en wethouders belanghebbenden op dit verzuim hebben gewezen. Art. 19. Deze verordening wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 Januari 1941, met ingang van welken datum de verordenin- gen op de heffing en invordering van begratenisrechten van 24 Augustus en 16 November 1899, gewijzigd 8 Oct. 1908 en 16 Augustus 1934, komen te vervallen. Vastgesteld in de vergadering van den RAAD van 31 Januari 1941. De Sécréta ris, G. ZWIERS. De Voorzitter, J. TUIN. Zijnde deze verordening goedgekeurd bij besluit van den Secretaris-Generaal van het Département van Binnenlandsche Zaken van 1 Maart 1941, no. 1. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort den 22 Maart 1941 Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. I UIN, Burgemeester. G. ZWIERS, Secretaris.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 4