\A lac Christelijke School Christ. Klouterschool Kalkwijk, Sappemeer en Martenshoek. VELO Waschmach ines I Huurhoplripc TO Nuts-KSeuterscholen Spelende leren Uw kinderen KREMER's Boekhandel Provincie Legpuzzles Nederland Legpuzzle De Wereldkaart Legpuzzle I Welke dsstrîbutie-bons zîjn geldig Sappemeer Sappemeer Aangifte van Leerlingen Bon 10 van 31 Maart t.m. 6 April voor 100 gr. brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 13 April. Bon 09 blijft geldig t.m. 6 April. Bon 6 van 24 Maart t.m. 20 April voor 35 gr. tarwe- bloem, tarwemeel, rogge- bloem, roggemeel of zelfrij- zend bakmeel. Bon 10 van 31 Maart t.m. 6 April voor 250 gr. boter. Vetkaart. Bon 10 van 31 Maart t.m. 6 April voor 250 gr. boter, of 250 gr. magarine. Deze bonnen blijven geldig t.m. 13 April. Bonnen 09 blijven geldig t.m. 6 April. Bon „10 vleesch" van 31 Maart t.m. 9 April voor 100 gram vleesch of een rant soen vleeschwaren. Bon „10 worst, vleesch waren" voor een rantsoen vleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 13 April. Bon 08 blijft geldig t.m. 2 April. Bon 17 van 17 Maart t.m. 13 April voor 1 kilo suiker. De bridge-drive gehouden op Maandag 24 Maart, is een zeer geslaagde middag geworden. Er waren 24 deelneemsters en er heerschte den geheelen middag een gezellige stemming. Nadat door Mevr. Marring aan de dames Schober en v.d. Woude bloemen waren aangeboden als dank voor het vele voorberei- dende werk dat zij voor deze middag hadden gedaan, werden de namen van degene die een prijs hadden gewonnen bekend gemaakt. Deze waren als volgt Noord-Zuid le prijs Mevr. Schoemaker en Mevr. Homan 2e prijs Mevr. Hidding en Mevr. Smit. Oost-West le prijs Mevr. Winkler en Mevr. Siebenga 2e prijs Mevr. Bron- sema en Mevr. Jonker. De présidente sloot deze mid dag met de hoop uitte spreken, dat we het volgend jaar weer een bridge-drive met evenveel of nog meer deelneemsters zullen kunnen houden. Verg. op Woensdag 9 April 's avonds kwart voor 7 in 't Hôtel „het Bontehuis" te Sappemeer. Lezing met projectie door de Heer B. J. Dijkstra. De Heer Dijkstra heeft twee jaar onder de Papoea's geleefd en zal ons zeer veel bizonders kunnen ver- tellen en laten zien over het leven der inboorlingen op Nieuw- Guinea. Leden, die willen inedewer- ken voor een gezeliige avond met eigen krachten worden ver- zocht dit op de a.s. vergadering te willen opgeven. Uitslagen Zondag j.l, Zuidbroek III—Kwiek II 1 1 Kwiek III—Wagenborgen 1 4 Wedstrijdprogramma voor morgen Kwiek I-D.W.Z.I Opstelling Kwiek I H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus. B. Scholte, G. Heller, J. Bodewes. G. Boekholt, M. Scheen, B. Wilbrink, B. Deiman, W. Gibcus. res. H. Schomaker, J. Kerdijk, J. Scheen. Bericht van verhindering aan M. Scheen, dit geldt ook voor de reserves. Wedstrijdprogramma voor Zondag 6 April. Kwiek I—Veendam II! 2 uur Kwiek II—N.O.V.O II 4 uur Bon 18 van 17 Maart t.m. 27 April voor 125 gr. koffie of 250 gr. koffiesurrogaat of 50 gr. thee. Bon 62 en 72 van 24 Maart t.m. 6 April voor 1 ons kaas. Deze bonnen blijven geldig t.m. 20 April. Bon 61 en 71 blijven gel dig t.m. 6 April. Bon 83 van 31 Maart t.m. 6 April voor één ei. Deze bon blijft geldig t.m. 13 April. Bon 92 blijft geldig t.m. 6 April. Bon 15 van 24 Febr. t.m. 30 Maart voor '/a kg- peul vruchten. m Bon 19 van 24 Maart t.m. 20 April voor 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstebloem, rijst- gries of gruttenmeel (gemengd meel). Bon 07 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haver- bloetn, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 08 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 250 gr. gort. gortmout of grutten. Bon 10 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappel- meel, of een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspoeder, welke 100 gr. zetmeel bevat. Bon 09 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. Bon 20 van 31 Maart t.m. 27 April voor 150 gr. toilet- zeep, (nieuwe samenstelling), 120 gr. huishoudzeep, 200 gr. zachte zeep (oude samenstel ling van voor 1 Januari 1941), 150 gr. zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Janu ari 1941), 300 gr. zachte zeep- pasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoeder (alleen voor wascherijen. Bon 117 (extra bonnen- kaartje) van 1 Jan. t.m. 30 Apr. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Van 1 Maart t.m. 31 Maart zijn geldig Bon 15, 16 en 17 van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen - haarden, kachels" Bon 35, 36, 37, 38, 39, 40 en 41 van de „bonkaart distributie vaste brandstoffen, centrale verwarming." Petroleumzegel Période E van 24 Febr. t.m. 31 Maart voor 2 liter petroleum. Petroleumzegel Période 9 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 2 liter petroleum voor kookdoeleinden. H. Zondag a s. speelt S.B.O. een oefenwedstrijd waarschijnlijk tegen Siol. Aile leden die zich hebben opgegeven worden verzocht om te komen. Aanvang half 3. De Secr. De volgende week heeft de dames A afd. weer les op Don- derdagavond van 9 10 uur. De andere lesuren als gewoon. De secretaris. 1 gymnastiek-schoen. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te lloogezand. Burgemeesters en wethouders van Hoogezand en Sappemeer maken bekend, dat in zake de bestrijding van wandgedierte de volgende bepalingen zijn vast- gesteld Het is, te rekenen van 1 April 1941 af, verboden als verhuurder of uit andereri hoofde een wo- ning of gedeelte daarvan al dan niet gemeubileerd of gestoffeerd in gebruik te geven zonder dat een verklaring is ingeleverd, welke is afgelegd door een als zoodanig door burgemeester en wethouders erkenden dekundige en waaruit blijkt, dat noch in de woning noch in het daarin eventueel aanwezige huisraad wandgedierte is aangetroffen. Van helzelfde tijdstip af is het verboden bij het als huurder of uit andere hoofde betrekken van een woning of van een gedeelte daarvan, daarin huisraad te plaat- sen of aan te brengen, vvaarvan niet door een deskundige als in het eerste lid bedoeld, is ver- klaard, dat daarin geen wand gedierte is aangetroffen. Degenen, voor wie vorenbe- doelde verbodsbepalingen gelden, zijn verplicht de verklaringen vôôrdat een woning of een ge deelte daarvan wordt betrokken, bij burgemeester en wethouders in te leveren. ,n Voor het afgeven van voren- bedoelde verklaringen alsmede voor het zuiveren van woningen, vertrekken en inboedels, kunnen burgemeester en wethouders tarieven vaststellen. Vorenbedoelde voorschriften gelden niet voor de gemeenten, deelen van gemeenten of be- paalde groepen of klassen van woningen, ten aanzien waarvan de secretaris-generaal van het département van binnenlandsche zaken op verzoek van burge meester en wethouders ontheffing van de bepaling heeft verleend. Overtreding der voorschriften wordt gestraft met hechfenis van ten hoogste twee maanden of geldboete van ten hoogste drie- honderd gulden. Indien tijdens het plegen van de overtreding nog geen jaar is verloopen sedert een vroegere veroordeeling van den schuldige wegens gelijke overtreding on- herroepelijk is geworden, kan de rechter geldboete of hechtenis tôt het dubbele van het voor elkeovertredinggesteld maximum uitspreken. Van een erkenning als des kundige zal te zijner tijd open- bare bekendmaking geschieden. 1941. Burgemeesters en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. TUIN. J De Secretaris, G. ZWIERS. De Burgemeester, A. JONKEREN. De Secretaris, Predikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer: geen dienst. Hoogezand n. m. 2.30 uur, ds. Kruizinga. Kielwindeweer: v. m. 10 uur, ds. Wasch. (Doop). Kropswolde n.m. 2.30 uur, ds. Lekkerkerker. Westerbroek v. m. 10 uur, de heer Kraaima. Engelbert: v. m. 10 30 uur, ds. Kruizinga. Middelbert: v. m iO uur, ds. C. A. Schenk. Harkstede-Scharmer n.m. 3 uur, ds. Smids, Kolham v. m. 10 uur, ds. Mr. J. Schoenmaker. Slochteren n. m. 3 uur, ds. Kwint. Schildwolde v. m. 10 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek v.m. 10 uur, ds. Witvliet. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur, en n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom. Foxham v. m. 10 uur, cand. W. J. Wynia. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. v.m 10 uur en n.m. 4.30 uur, den heer F. Faber. Schaaphok v. m. 10.30 uur, de heer Scheidema. Froombosch geen dienst. Doopsgez. Gem. v.m. 10 uur, ds. Th. v. d. Veer; Veendam (Doop). Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 uur en n.m. 5 uur, diensten, ds C. Brand n.m. 7'/4 uur, Jeugd- dienst. Foxhol v. m. 10 uur en n.m. 6 uur. Evang. Wolters, n. m. 8 uur jeugddienst. SAPPEMEER 21—27 Maart. Geboren Jan, z.v. Jan Bosma en Aaltje Menzinga Elsje. d.v. Koos Tromp en Tjitske Vegter; Harm, z.v. Jan Lever en Frouwke Dallinga Hendrik Egbert, z.v. Abraham Ballema en Roelfina de Jonge; Tea Geesje, d. v. Klaas Wolter de Grooth en Gezina Marchina Addens. Ondertrouwd: Roelf Schuringa, 24 j., en Antje Brink, 23 j., beiden van Sappemeer Richt Kliphuis, 23 j., Sappemeer en Jantje Bron, 26 j., Weststelling- werf. Overleden Kornelis Wieringa, 54 j., echtgenoot v. Anne Hil- lechine van Bon Carolina Jacoba Roepers, 10 jd. v. Thomas Roepers en Ida Geertje Berghuis, overleden te Groningen. HOOGEZAND 21—27 Maart. Ondertrouwd Harm Bouma, Kropswolde en Annechiena Broekema, Muntendam. Getrouwd Gerardus Swalve en Grietje Schaap. Overleden Maria Wolterdina Boss, oud 81 jaren, echtgenoote van Roelof Schierbeek Berend Kinds, oud drie dagen, z.v. jan Kinds en Pieterdina Ruiter, overl. te Groningen. SLOCHTEREN 20-26 Maart. Geboren Alje Egbertus, z. v. O. K. Smit en G. Haan, Hélium Harm Jan, z. v. J. Leugs en M. v. d. Molen. Harkstede; Anne Derk, z. v. H, J. Freije en D. Bolhuis, Scharmer Elje Jantje, d. v. W. A. de Boer en M. W. Medema, Schildwolde; Willem, z.v. A. Hoving en E. de Vries, Slochteren. Ondertrouwd K. Poort, 51 j., Meedhuizen (Gem. Delfzijl) en A. Dijkema, 51 j., Schildwolde; H. Noordhof, 25 j., en H. Star, 18 jbeiden (van Schildwolde; H. Hemmen, 25j, Groningen en H. OIthof, 28 j., Scharmer; J. Veendorp, 25 j„ Zuidbroek en H. Prins, 19 j., Steendam J Heinneman, 30 j., Wilderhof en R. Smit, 21 j Siddeburen. Getrouwd L. Muller, 27 j., Emmer-Compascuum (Gem. Emmen) en G. Scheepstra, 23 j. Kolham. Overleden Grietje Velthuis, oud 79 j., weduwe v. H. H. Cannegieter, Slochteren Jan Pruis, oud 78 j weduwn. v. W. Drenth, Slochteren Aldert Vink, oud 56 j., ongehuwd, Overschild Pieter Stuut, oud 6 jaren, z. v. H. W. Stuut en M. Kamminga, Slochteren (overl. te Groningen). Sappemeer. Op de in hôtel Struvé onder voorzitterschap van den heer T. Albronda gehouden algemeene ledenvergadering van de Ver. v. Onderl. Begrafenis verzekering, alhier, begon de voorzitter met allen te gedenken, wier uitvaart door de vereeni- ging was .verzorgd en met een weemoedige hulde te brengen aan de nagedachtenis van wijlen den heer Wilh. Scholtens, een verdienstelijk bestuurslid gedu- rende een 10 tal jaren. Nadat de secretaris, de heer A. j. C. de Wit, had gewezen op de moeilijke tijden en eveneens dank baar wijlen den heer Scholtens had herdacht, gaf hij een meer zakelijk deel van wat de ver- eeniging in 1940 is gepasseerd. Hieraan wordt ontleend, dat de reserve ook in dit jaar had toe- gelaten, dat statutuair drie maan den vrijstelling van contributie was verleend faan hen, die ge- durende 10 en meer jaren lid waren geweest. Verzorgd waren 74 begrafenissen, waarvan 35 van leden (29 3e, 5 2e en 1 le klas) en 39 van niet-leden (24 3e, 13 2e en 2 le klas). Het aantal leden, dat op 1 Jan 1940 999 bedroeg. was met 15 gestegen. Uit het ^financieel rapport van den penningmeester, den heer L. A. v. Hagen, bleek, dat de balans sloot met f 31902.98, de winst- en verliesrekening met f 13327.92. Aan contributie was f 5076.07 ontvangen. Er was een overschot in 1940 van f 1677.07 het kapitaalbezit bedroeg f 31769.88. Nadat de heer T. K. Kremer namens de kascommissie dit rapport accoord had verklaard, manend tôt voorzichtigheid wat de toepassing van de reductie- clausule betreit en wijzend op de wenschelijkheid, dat een boek- houd-deskundige in de kascom missie wordt opgenomen, volgde décharge. In de plaats van den heer Kremer, niet-herkiesbaar, werd daarop de heer W. Klip huis als zoodanig gekozen. De voorzitter gaf de gerust- stellende verzekering, dat de be- doelde voorzichtigheid door het bestuur wordt betracht en bracht den heer Kremer voor zijn ge- waardeerde steun dank. De heeren T. Albronda en J. D. Brnins werden als bestuurs- leden herkozen en gekozen wer den voor den heer M. Klopstra, thans wonende in jHoogezand, de heer A. Kiewiet en in de vacature-Scholtens de heer G. H. Kuiter. Besloten werd om ook voor 1941 de bepaling betreffende de contributie-vrijstelling te hand- haven. Naar aanleiding van een bij de rondvraag uitgesproken wen schelijkheid werd aan het bestuur machtiging verleend om de sala- rissen van hen die daarvoor in aanmerking komen, te verhoogen. Morgen, Zondag, zullen de volgende catechisanten door den doop, welke geschiedt door hun léeraar, Ds. v. d. Veer van Veendam, in de doopsgezinde gemeente, alhier, worden opge nomen echtpaar Meijer-Bode- wes, Trijntje de Graaf, Jan Wubs, Jozef Kraai, Hendrik Kraai, Hendrik Daanje, Berend Mun- neke, Jan Rijkens en Jo Voren- kamp. Hooqezand. Onze vroegere plaatsgenodt, de heer H. A. Klasens, thans in Groningen, is daar Donderdag aan de univer- siteit gepromoveerd tôt doctor in de wis- en natuurkunde na verdediging over een proefschrift over „schijnbare symmetrie bij esters van tetrathioorthokiezel- zuur." Het dameskoor „Euphonia", dat zich en door zijn zang en door zijn revue's een uitsteken- den naam heeft veroverd, geeft Zondagavond a.s. in hôtel Faber een concert. Het heeft zich daar voor de medewerking verzekerd van een drietal andere koren het mannenkoor „H.S." en de Ned. Herv. Koren van Sappemeer en Gieten. Aile koren staan onder leiding van den heer E. E. van der Glas. Dat dit een prachtavond belooft te worden, behoeft niet te worden gezegd. Een avond van kunstgenot en van nog iets, want een z.g. „Bonte Avond" is eraan verbonden. Een opwekking tôt bezoek achten wij overbodig en dit te meer, nu de entree vrij is bij introductie. Men raadplege de advertentie in dit nummer. Martenshoek. Tôt tijd. on- derwijzeres aan de o 1. school, alhier, is benoemd mej. A. Kor- naat te Hoogezand. Kalkwijk. Voor de betrekking van hoofd der o.l. school, alhier, vacature Pijbes, zijn 26 sollici- tanten. Bij het nader onderzoek inzake den diefstal met inbraak in het magazijn van den heer H. J. Bodewes, alhier, waarbij de los-arbeider G E. van Groningen des ochtends te 4.30 uur door de politie, die enkele nachten de wacht had gehouden, op heeter- daad werd betrapt, is heel wat aan het licht gekomen. Dit onder zoek wees uit, dat G. E. reeds in Mei van het vorige jaar in Musselkanaal met stelen was begonnen. Daar had o.a. een kwamtum wijn zijn bijzondere belangstelling getrokken. Later heeft hij zijn operatiebasis dichter bij huis gezocht en werd de winkel in huishoudelijke artikelen van den heer D. Lahpor te Foxham begunstigd. Telkens op nieuw is hij daar teruggekeerd en roofde weg wat hij maar op zijn fiets bergen kon emmers, ketels, koffie- en theekannen, zeemleeren lappen, serviezen, complété keukenuitzetten enz. enz. Aile huishoudelijke artikelen waren van zijn gading. In Febr. heeft hij een anderen leverancier gekozen, die enkele honderden meters verder oostwaarts woont, ni. den heer H. J. Bodewes. Hij bleef echter bij dezelfde branche. Zijn fiets stalde hij bij de R K. kerk, die staat tusschen de pan- den van zijn leveranciers. Dank zij de waakzaamheid van de politie van Hoogezand, die doel- treffende maatregelen had ge- nomen, is hij eindelijk in het magazijn van laatst genoemde zaak, zooals reeds gemeld, tegen de lamp geloopen. Voorzoover thans is nagegaan, heeft hij in het geheel voor een waardë van f 1000.— f 1500.— aan goede- ren buitgemaakt, waarvan het grootste deel in Foxham. Waar hij met al die goederen bleef Hoewel er veel meer waren, die in Groningen van zijn lage prijzen hebben geprofiteerd, had hij daar 3 vaste afnemers en leverde hij zelfs op bestelling. Een dier afnemers, een zekere V/. t. W., thans ook gedetineerd, hield er zelfs een soort afbeta- lingssysteem op na. Waaruit blijkt, dat ailes wel goed geregeld was. Het mag alleen verbazing wek- ken, dat hij zijn klanten zoo lang heeft kunnen bedienen. Hij had een hulp in de duisternis, maar vooral in het feit, dat de goederen niet werden vermist. De heer Bodewes kwam eerst voor enkele weken tôt de ervaring, dat er kwamen in zijn zaak, die het met de eerlijkheid op een accoordje hadden gegooid en gaf daarvan eerst ker.nis aan de politie, toen hem proefondervindelijk was ge- bleken, dat er 's nachts gestolen werd uit zijn magazijn. Niet zonder verbazing en ontsteltenis vernam de heer Lahpor van de politie wat er in zijn zaak was gebeurd. De politie van Hoogezand is en samenwerking met de recher che van Groningen een paar dagen bczig geweest om de gestolen goederen op te sporen. Geen gemakkelijke taak, daar de diefstallen liepen over zoo langen duur, Ook Assen bleek een af- zetgebied Hoewel ze verschil- lende potten, ketels en pannen, die reeds geruimen tijd in gebruik waren geweest, maar liet, waar ze waren, is het toch aan de politie gelukt een grooten voor- raad goederen te achterhalen en in beslag te nemen. Intusschen duurt het onderzoek nog voort. Borgercompagniesterstraat 40. voor de LAGERE SCHOOL kan geschieden bij 't hoofd der school J. TURKSTRA, Slochterstr. 127il. Schoolgeldregeling dezelfde als bij de openbare scholen. De kinderen moeten voor 1 April 6 jaar oud zijn. Borgercompagniesterstraat 40. voor deze inrichting kan ge schieden bij 't h. d. s., mej. A. MULDER, tijdens de lesuren, of nà 4 uur bij den heer J. TURK STRA, Slochterstr. 127n. Billijk schoolgeld. Leeftijd op 1 Mei a.s. 33/4 jaar. Mooie, nieuwe school met zonnige lo- kalen. te (welke voor 1 April '41 de leeftijd van 4 jaar hebben bereikt) op DfNSDAG 1 en DONDERDAG 3 April van 2—3 uur. Het SChool-Bestuur. Spelende leren Uw kinderen Aardrijkskunde met de mooie aardrijkskundige-legpuzzles Wij hebben een pracht sortering. Kaartjes van 8 provincieën, welke elk uit circa 200 stukjes bestaan, uitgevoerd in een frisse 6 kleurendruk. de kaart van Nederland in 7 kleuren, uitgevoerd op een formaat van 60 x90, deze duidelijke kaart met vele aanduidingen bestaat uit cira 2000 stukjes. een Wereldkaart eveneens uitgevoerd in 7 kleuren, op een formaat van 60 x 90. Deze kaart kan na samen- voeging van de circa 200Q;Sjukjes uitstekend dienst doen het wereldgebeuren te volgèn. SAPPEMEER Tel. 213 Noorderstraat 54. op of bij de grafsteden is geplaatst. Indien de herstellinj of vernieuwing naar het oordeel van burgemeester en wethouders niet oq voldoende wiize p-esrhirdr \xrr\ rA fr A iin M Hoo mag, n noods r U mag baar) lijksche maie ht ïi Bakkersartîkelen. Broodbonboekje. iy Bloemkaart. Boter en Vet. Boterkaart. Vleesch en Vleeschwaren. Âlgemeen Distributiebonboekje. Suiker. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. Bond van Platteiandsvrouwen. Afd. H.-S. Officiele Rflededeling. „KWIEK" Koffie en Thee. Kaas. Eieren. Peulvruchten. Grutterswaren. Zeep. Scheerzeep. Brandstoffen. ..Brandstoffen, één een- heid, vijfde période" en „co- kes, één eenheid, vijfde pé riode" van I t.m. 31 Maart voor één eenheid brandstof. Petroleum. HET S. B. O. D. O. S. Officieeie Publicatie Gevonden voorwerpen. Bestrijding van Wandgedierte. Verbod voor huurder en verhuurder. Inlevering verklaring Vaststelling tarief Uitzondering Strafbedreîging Deskundige J. J. PERDON. ZONDAG 30 Maart 1941. Burgerliîke Stand. Plaatselijk Nieuws. De diefstal met inbraak te Hoogezand. Advertentieën. De aangifte van nieuwe leerlingen De aangifte van nieuwe leerlingen Gelegenheid tôt De aangifte geschiedt AAN DE SCHOLEN onder overlegging van geboortebewijs en adres. Fabr. Hoofc Gross

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2