Âangifte Leerlingen 0. L Scholen. (xh^i Welke distributie-bons zijn geldig Electriciteits- werken Jac. H. Fellinger Damestassen Dames Garneer Knoopen De Breinaald Spaarbank Harkstede-Scharmer KREMER'S Bon 11 van 7 April t.m. 13 April voor 100 gr. brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 20 April. Bon 10 blijft geldig t.m. 13 April. Bon 6 van 24 Maart t.m. 20 April voor 35 gr. tarwe- bloem, tarwemeel, rogge- bloem, roggemeel of zelfrij- zend bakmeel. Bon 11 van 7 April t.m. 13 April voor 250 gr. boter. Vetkaart. Bon 11 van 7 April t.m. 13 April voor 250 gr. boter, 250 gr. magarine of 200 gr. vet. Deze bonnen blijven geldig t.m. 20 April. Bonnen 10 blijven geldig t.m. 13 April. Bon „10 vleesch" van 31 Maart t.m. 9 April voor 100 gram vleesch of een rant soen vleeschwaren. Bon „10 worst, vleesch waren" voor een rantsoen vleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 13 April. Bon 08 blijft geldig t.m. 2 April. Bon 17 van 17 Maart t.m. 13 April voor 1 kilo suiker. Bon 18 van 17 Maart t.m. 27 April voor 125 gr. koffie of 250 gr. koffiesurrogaat of 50 gr, thee. Bon 63 en 73 van 7 April t.m. 20 April voor 1 ons kaas. Deze bonnen blijven geldig t.m. 4 Mei. Bon 62 en 72 blijven gel dig t.m. 20 April. Bon 93 van 7 April t.m. 13 April voor één ei. Deze bon blijft geldig t.m. 20 April. Bon 83 blijft geldig t.m. 13 April. In verband met de Paasch- dagen zal in de loop van de volgende week een bon wor- den aangewezen, welke recht geeft op een extra-rantsoen van een ei. Bon 19 van 24 Maart t.m. 20 April voor 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstebloem, rijst- gries of gruttenmeel (geinengd meel). Bon 07 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haver- bloein, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 08 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 250 gr. gort. gortmout of grutten. Bon 10 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 100 gr. maizena, griesmeel. sago, aardappel- meel, of een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspoeder, welke 100 gr. zetmeel bevat. Bon 09 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. Bon 20 van 31 Maart t.m. 27 April voor 150 gr. toilet- zeep, (nieuwe samenstelling), 120 gr. huishoudzeep, 200 gr. zachte zeep (oude samenstel ling van voor 1 Januari 1941), 150 gr. zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Janu ari 1941), 300 gr. zachte zeep- pasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoeder (alleen voor wascherijen. Bon 117 (extra, bonnen- kaartje) van 1 Jan. t.m. 30 Apr. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Petroleumzegel Période E van 24 Febr. t.m. 31 Maart voor 2 liter petroleum. Petroleumzegel Période 9 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 2 liter petroleum voor kookdoeleinden. Verg. op Woensdag 9 April 's avonds kwart voor 7 in 't Hôtel „het Bontehuis" te Sappemeer. Lezing met projectie door de Heer B. J. Dijstra. De Heer Dijstra heeft twee jaar onder de Papoea's geleefd en zal ons zeer veel bizonders kunnen ver- tellen en laten zien over het leven der inboorlingen op Nieuw- Guinea. Leden, die willen medewer- ken voor een gezellige avond met eigen krachten worden ver- zocht dit op de a.s. vergadering te willen opgeven. Wedstrijden voor morgen Kwiek 1 Veendam III 2 uur. Kwiek II N.O V.O II 4 uur Opstelling Kwiek I Fi. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus. J. Bodewes, G. Heller, B. Scholte. G. Boekholt, M. Scheen, B. Wilbnnk, B. Deiman. W. Gibcus. Reserve J. Kerdijk, J. Bakker en J. Scheen. Kwiek II H. Schomaker. J. Geling, J. Kerdijk. J. Kroon.J. Gibcus, M. Nagengast. N. Mulder, B. Scholte Jr., R. v. d. Werff, J. Scheen, P. Deiman. Reserve B. Mulder, J. Bakker. Wedstrijden voor Maandag 13 April Muntendam III Kwiek I. Kwiek Ill-Siddeburen II Kwiek adsp.—Veendam adsp. Lesuren voorlopig nog onge- wijzigd. De dames worden aan- gespoord de lessen trouw te bezoeken. De Secrefaris. Zondag 6 April S B.O.—UNI aanvang 3 uur. Opstelling Dames R. de Boer, E. Blijham, I. Springclkamp, G. Post, M. Draijer, A. Bos. Heeren H. Wolda, E. Wolda, J. Kuper, E. Kuper, Tj. Rijkens, N.N. Reserve R. v. d. Velde, L. Veldhuis, J, Hartman, R. Lok. Zondag 13 April Voorwaarts S.B.O. De Secretaris. SAPPEMEER 28 Maart-3 April. Geboren Lukkien, d.v. Heike Gerhard Knip en Harmina Buist, wonende te Hoogezand Trijntje, d. v. Menne Jan Hartman en Susanna Harms. Ondertrouwd Jan Blaauw, 25 j., Veendam en Trijntje Brugge, 23 j., Sappemeer Kornelis Blom, 30 j., Sappemeer en Jantje Boel- kens, 22 j'., Bedum Kornelius Jager. 32 j., Sappemeer en Har- mine Freerkine Middel, 31 j., Wedde. Getrouwd Meerten Bakema en Berendina Bos, beiden van Sappemeer. Overleden Bouwina Bijlholt, 72 j., echtgenoote van Lukas Duurkens Tidda Pietertje Kuiper 58 j., echtgenoote van Rutger Hopster. HOOGEZAND 28 Mrt.-3 April. Geboren Jan Lieuwe, z. v. Jelis Hartman en Trijntje van der Schoot, Martenshoek Grietje, d.v. Kornelis Visscher en Mar- chien Stol, Hoogezand. Ondertrouwd Andries de Vries, Zuidhorn en Helena Drent, Westerbroek Andries Niewijk, HoogezandenRoelfinaBekkering, Haren. Gr. Kasper Mik, Mar tenshoek en Grietje Buurke, Kolham, SI. Egbert Thoma, Kiel-Windeweer en Marchien Zwaneveld, Slochteren Filippus Drost, Hoogezand en Johanna Hindrika Tielman, Veendam. Getrouwd Harm Rudolph Scholtens en Lummina Dreeuws. Overleden Klaas Draaijer, oud 75 jaren, echtgenoot van Saartje ten Cate. SLOCHTEREN 27 Mrt. 2 April. Geboren Roelof, z.v. R. |Hol- lander en J. Brans, Borgweg Siebe, z.v. j. Staal en A. Walma, Siddeburen Hindrik, z. v. L. Kazeinier en A. G. Hoving, Kolham Jan, z.v. J Hartman en A. de Boer, Kolham. Ondertrouwd E. Thoma, 21 j., Kielwindeweer (Gem. Hooge zand) en M. Zwaneveld, 21 j., Slochteren. Overleden Roelof Mulder, oud 70 j., weduwn. v. H. Harms. Scharmer; Anna Mekkering, oud 48 j., echtgen. v. J. H. Beentje, Slochteren; Albert Toxopeus, oud 36 j., echtgen. v. A. Lubbers, Slochteren (Overl. te Groningen). Twee kinderportemonnaie's. Een regenkapje. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Predikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. C. A. Schenk Bevest. lid- maten extra collecte. Hoogezand v. m. 10 uur, de heer Kraima. Kielwindeweer: geen dienst Goede Vrijdag n m. 7 uur, ds. Wasch (TLA.) Kropswolde v.m. 10 uur, ds. Wasch. Westerbroek v. m. 10 uur, ds. Kruizinga (bevest. lidmaten. H.A. collecte). Engelbert: geen dienst, wegens vac. Goede Vrijdag n.m. 7 uur, ds, Kruizinga. (H.A.) Middelbert: n.m. 2.30 uur, ds. C. A. Schenk. Harkstede-Scharmer v.m. 10 uur en Goede Vrijdag n.m. 7 uur (H.A ds. Smids. Kolham v. m. 10 uur, (Voor- ber. H.A.) en Goede Vrijdag n m. 7 uur (H. A.) ds mr. Schoen- maker. Slochteren v. m 10 uur, ds. Kwint (bev. lidm.) Schildwolde v. m. 10 uur, (bev. lidm.) en Goede Vrijdag n.m. 7 uur (H.A.) ds. Zuiderduyn. Hélium v. m. 9.30 uur en Goede Vrijdag n.m. 7 uur (H A.) ds. Politiek. Noordbroek v.m. 10 uur, ds. Henzel. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. R. de Zeeuw, Vrijdag 11 April, 7 uur Avondmaal. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur, cand. W. J. Wynia; n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom. Goede Vrijdag 7.30 uur, ds, W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. geen dienst; n.m. 4.30 uur, den heer F. Faber. Goede Vrijdag 's avonds 7—8 uur, de heer F. Faber. Schaaphok v, m. 10.30 uur, de heer Blauwieckel. Froombosch n.m. 7 uur, de heer Blauwieckel. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt Doop en Avondmaal- viering; 's avonds 7.30 uur: Jeugddienst Goede Vrijdag, 's avonds 7 uur, overdenkingen Avondmaals viering. gediplomeerd voor timmeren E. A. Brouwer en B. F. Sienot, beiden te Hoogezand, J. H. Ha- verkort en E. Messchendorp, beiden, alhier, D. Lenting en J. Klok, beiden te Zuidbroek. Voor metselen E A. Brouwer te Hoogezand, J. H. Gruben en F. Penning te Borgercompagnie en J. Huiting te Tripscompagnie. Voor electriciteit H.Ause- ma te Hoogezand. Dank zij mede den koffie- potten met koek was het echt huiselijk gezellig op de zeer druk bezochte ouderavond van de o.l. school in de Stationsstraat, die in het Bontehuis is gehouden. Na een kort openingswoord van het hoofd der school, den heer L. Smid, volgde beantwoording van verschillende vragen betref- fende onderwijs en leerlingen, welke door ouders werden gesteld. Dan vertoonde het hoofd film- beelden met toelichting over Egypte. De intéressante beelden betreffende natuurtafereelen, moskeeën, pyramiden enkonings- graven en niet minder die, welke ontleend waren aan het dage- lijksch leven der Egyptenaren werden met de grootste aandacht gevolgd. Daarna kwamen nog een paar komische beelden uit het kinderleven op het doek. Den heer Smid werd ten slotte namens de Oudercommissie en aanwezigen dank gebracht door den heer H. Lentz. Sappemeer. Aan de ambachts- school te Veendam zijn o.m. Bij het den 5 Maart j.!. te Groningen gehouden examen vanwege de Kon. Erk. Algemeene Stenografen Bond gev. te Utrecht slaagden onder meer voor het snelheidsdiploma A Machine- schrijven (Tienvingersysteem Typist(e) de dames A. Harryvan, Slochteren, D. Kruijer, Zuidbroek, A. M. S. Rietsema, Hoogezand, G. Venema, Sappemeer en E. Wobbes, Zuidbroek; De Heeren G. W. Blaauw, Siddeburen, T. P. Drenth, Slochteren, J. J. H. F. W. Hoving, Sappemeer, H. Looijenga, Hoogezand, J. Perdon, Sappemeer, H. Poortman.jSappe- meer, F. Prins, Sappemeer, R. L. Ruules, Kolham, H. Smedes, Schildwolde, H. Splinter, Sappe meer, J, K. v.d. Tuin, Siddeburen J. A. Vegter, Kolham, G. Veldt- huis, Kolham en J. de Vries, Slochteren. Allen ontvingen hun opleiding aan het Instituut Boelkes „De Erkende School voor Sténo, Typen etc. te Sappemeer en Slochteren. Den heer A. A. Lamberts te Sappemeer, benoemd tôt inspecteur der lichamelijke op- voeding, is in Assen geboren en opgevoed. NadatJiijzijn bevoegd- heid voor gymnastiek M O. had verkregen, werd hij eerst tijdelijk als leeraar benoemd bij het l.o. in Groningen, daarna eveneens tijdelijk aan de R.H.B.S. in Ap- pingedam, vervolgens vast bij het l.o. in Groningen en voor 16 jaren volgde zijn benoeming als leeraar bij de R.H.B.S. in Sappemeer, waarbij hij nog werkzaam is. Voor een paar jaren werd hij tevens benoemd aan de Gem. H.B.S. te Hoogezand. Voor eenigen tijd heeft de heer Lamberts met anderen gedurende enkele weken een studiereis ge- maakt in Duitschland. Hij is voorzitter van de gymn. vereeniging „W.I.K'" waaraan hij vroeger als leider is verbon- den geweest en eveneens van de afd. Sappemeer van den Bond voor Staatspensionneering. Onder voorzitterschap van den heer A. Mulder JWzn. had in het Bontehuis een ledenver- gadering plaats van de afd. H.S. van de Landbouw Onder- linge. Na behandeling van den beschrijvingsbrief van de alge meene vergadering van de Gro- ninger Landbouw Onderlinge, op 9 April in Groningen te hou- den, werden de heeren Hartlief en Mulder als afgevaardigden gekozen. Herbenoemd werden als be- stuursleden de heeren H. Hartlief, secretaris en J. Smit van Wes terbroek. De afdeeling H.-S. van de Vereen. t. bev. van de bijen- teelt in Nederland hield onder voorzitterschap van den heer K. de Vries in het Bontehuis een ledenvergadering. Het eerst was de bestelling van suiker aan de orde. Hoewel nog verschillende opgaven schriftelijk moeten wor den afgewacht, werd toch reeds ter vergadering een behoorlijk kwantum opgegeven, Aangehou- den werd de benoeming van een bijenstand-inspectie. Ten slotte had de verkoop plaats van im- kersartikelen, afkomstig van het plaatselijk dépôt, dat is opge- heven. Onder groote beiangstelling is Donderdagavond in hetjulia- nagebouw onder leiding van haar voorzitter, den heer S. Kleefs- man, het 50 jarig bestaan van de afd., H.-S. van „Patrimonium" op feestelijke wijze herdacht. Uit het historisch verslag van den secretaris, den heer A. El- zinga, bleek, dat de afdeeling, opgericht in de leerkamer der Ger. Kerk na een rede van den heer Klaas Kater van Amster dam, was begonnen met 28 leden, die echter spoedig aangroeiden tôt 70, later daalden tôt 6, zoo- dat op de 10e jaarvergadering wel van een „sukkelend knaapje" werd gesproken, doch dat ze zich later weer krachtig heeft ontwikkeld. Thans zijn er 55 leden. Verder gaf de secretaris een overzicht van het vele nut- tige'werk, dat de afdeeling vooral op sociaal gebied heeft verricht en nog verricht. Na het finan- cieel verslag van den penning- meester, den heer L. Smallen- broek, hield de Verbondssecre- taris, de heer J. C. Pelicaan van Amsterdam, een rede over „de taak van Patrimonium, voorheen en thans". Nadat mevr. Pilkens namens den Chr. Vrouwenbond de afdeeling had gecomplimen- teerd en na een voordracht van den 2en voorzitter, den heer Joh. Bouman hield de heer J. N. Spoelstra van Leens als voor zitter van het Gew. Gron. en Drente en als oud-secretaris een toespraak, ontleend aan het woord van Habakuk „Uw werk, o, Heere, behoud dat". Zang, muziek van „Juliana" en voordrachten wisselden de sprekers af. Ds. W. Tom sprak een slotwoord. naar Hoogezand. Maandag a.s. zal in de schouwburgzaal van het Hôtel Faber de cabaretrevue „Hallo Fientje" worden opge- voerd. Aan deze revue, geschre- vendoorMartieVerdeniuswerken mede de voortreffelijke chan sonnière Fientje de la Mar en verschillende bekende Neder- landsche artisten benevens het pianoduo Arno en Jabin. Dat deze revue van een uit- stekende inhoud is, bewijst het feit, dat ze maandenlang te Am sterdam speelde. Voor nadere bijzonderheden over deze revue, waarmede wij den heer Faber veel succès wen- schen verwijzen wij naar een desbetreffende advertentie in dit nummer. Aan de ambachtsschool te Winschoten is een diploma- snieden-bankwerken uitgereikt aan S. Smith, alhier. Met betrekking tôt de voorgenomen grenswijziging tus schen de gemeenten Hoogezand en Slochteren kan worden mede- gedeeld, dat thans door Ged. Staten een desbetreffend wets- ontwerp aan de raden der beide gemeenten is toegezonden. Kakkwijk. Deze week geraakte hier een paard en wagen, geladen met hout, toebehoorende aan den heer J. J. Dallinga te Sappemeer, in het Kalkwijksterdiep. De voer- man Dekens begaf zich dadelijk te water om het paard, dat groot gevaar liep, los te snijden en aldus te redden. De wagen werd later per kraanwagen Groeneveld op den wal gebracht. Slochteren. Aan de Riiks- landbouwwinterschool te Gro ningen werd de „Heidema-prijs" o.m. toegekend aan H. Huzeling, alhier. Zuidbroek. Op de Vakschool voor Meisjes te Winschoten is o.m. een diploma-algemeene op leiding uitgereikt aan L. Verver en F. v.d. Woude, alhier. de Commissie van Toezicht, leeraren en leerlingen. De heer Brinkman begon met de leerlingen op ernstig verma- nende en toch op recht harte- lijke wijze toe te spreken en maakte daarna bekend wie waren bevorderd. Als bewijs van erkentelijkheid bood daarop J. Riemeyer namens de leerlingen den scheidenden directeur bloemen aan. Aile leer lingen ontvingen een versnape- ring. Namens het gemeentebestuur werd de heer Brinkman gehuldigd door wethouder Klok, die hem dank bracht voor ailes, wat hij de jaren door voor de leerlingen en de school, d.i. voor de ge- meente had gedaan, met lof gewagend van den kameraad- schappelijken geest en de pret- tige samenwerking en in den- zelfden geest sprak eveneens de heer J. Teule namens de Com missie van toezicht en de heer M. J. Westerling namens de leeraren, een huldiging waarvoor de scheidende directeur zijn groote erkentelijkheid betuigde. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd H. Aklerman, G Blik, R. van der Huizen, H. Klinkhamer, A. Kor- ringa, E. Korringa, A. Kremer, M. van Loenen, D. Mulder, D. Roukema, J. Sagel, H. Splinter, J. Stam, K. Steege, D. ter Veer, R. Vinkers, W, de Vries en G. de Wit. Van de tweede naar de derde klasse W. van der. Ark, J. Hol- lander, H. ten Hove, S. Kraster, B. Scholte, B Schreuder, W. Siekmans, K. Snakenborg, C. Teuben, A. Thiecke, J. Veen, K. Wever en W. Zwaneveld. Van de derde naai de vierde klasse: A. Brink, A, Helmers, W. Jongman, H. Kremer, A. Medendorp, P. Riemeyer, H. van der Schoot en H- Schut. Flet einddiploma verwierven S Klopstra (Electr.), H. Menger (Schild.), M Bannink (Bouwk.), J. Riemeyer (Bouwk S. Sim- merling (Bouwk.), S. Smit (Bouwk.), B. Teuben (Bouwk A Wolters (Bouwk.), en L. v d. Werff (Mach.T.). ontvangsten in het oogstiaar 1940. Er moeten reeds bedrijven zijn, waarin de stijging van de exploi- tatiekosten zorgen baart ten aan- zien van de financiering van den nieuwen oogst. De heer E. F. W. Brinkman, die Zaterdag in hôtel Faber op grootsche wijze is gehuldigd in verband met zijn afscheid als directeur van het Gemeentelijk Internaat had Dinsdagavond in een derschoollokalen een andere huldiging in ontvangst te nemen. Deze had een meer bescheiden vorm, doch was evengoed ge- meend en evenzeer verdiend. Het gold daar zijn afscheid als directeur van de Gem. Vaktee kenschool, waaraan hij sedert de oprichting in 1912 als zoodanig verbonden is geweest, welke functie met de gewone jaarlijk- sche promotie werd afgesloten. Hierbij waren aanwezig de heeren A. Klok, wethouder en G. Zwiers, gemeentesecretaris, Gedurende het Winterseizoen '40- '41 slaagden vanwege boven- genoemd Instituut (De Erkende School voor Sténo, Typen, etc.) 45 cursisten voor één of meer der volgende Practijk-Diploma's Kon. Erk. Algemeene Steno grafen bond - Typen A. (Snelheidsdiploma (Tienvin gersysteem) Typistfe). De dames A. G. Hoven en E. Venema Sappemeer, C. P. van Heuveln, Hélium, H. F. Kamp, Slochteren, N. Koning, Noordbroek (Stootshorn), S. Scheidema, Slochteren, W. E. Steenhuizen, Hélium, G. Vene- kamp, Hoogezand, A. Harryvan, Schildwolde, D. Kreuijer, Zuid broek, A. M. S. Rietsema, Hoo gezand, G. Venema, Sappemeer en E. Wobbes, Zuidbroek. De heeren B. H Vos, Zuid broek, J. Blaauw, Kolham (Nieu- welaan), E. Folkersma Zuidbroek, H. Jager, Hoogezand, D. Mee- dema, Noordbroek, H. Planting, Sappemeer, E. Poelstra, Sappe meer, G Smid, Sappemeer, J. Woltjer, Zuidbroek, G. W. Blaauw, Siddeburen, T. P Drenth, Sloch teren, J. J. H. F. W. Hoving, J. Perdon, H. Poortman, F. Prins, en H. Splinter allen te Sappe meer, H. Looijenga, Hoogezand, R. L. Ruules, Kolham, H. Smedes, Schildwolde, I. K. v. d. Tuin, Siddeburen, J. A. Vegter en G. Veldthuis, Kolham en J. de Vries, Slochteren. (Practijk-Diploma Stenografie Systeem „Groote" 130" Iet- tergr. p. minuut) De dames A. Wilbrink, Hoo gezand en G. Coops, Sappemeer. De heeren K. J. de Haan en G. Smid, Sappemeer, en W. W. den Boer, Hoogezand. Nederlandsche Handelscorresp. (Practijk-Diploma). Nederl. Vereen. ter Bevorde- ring der Handelswetenschappen (Ver. v. Bedr. Econ De heeren M. van Bergen, Hélium, G. W. Blaauw, Sidde buren en H. Planting, Sappe meer. Boekhouden. (Vereeniging van Leeraren). De heer J. Woltjer te Sappemeer. Het jaar 1940 heeft een gun- stigen invloed gehadop deomzet- ten der tuinbouwveilingen, die in het geheele land vrijwel over- al zijn gestegen. De omzet van de Veiling te Sappemeer geeft de volgende cijfers omzet plus steun oogst 1940 f 833 392,46 oogst 1939 - 680020,25 derhalve een omzetstijging van ruim 20%. Van deze stijging heeft de koudegrondscultuur in belang- rijker mate geprofiteerd, dan die onder glas. De vroegste cultures, dus de cultures in de stookbedrij- ven, hebben van de stijging niet, of zoo goed als niet geprofiteerd. Bij de beoordeling van het verschil in omzet, dus in op- brengst, mag men niet uit het oog verliezen de belangrijke stijging van de prijzen van ver schillende bedrijfsbenoodigdhe- den, als mest, stroo, glas enz., waardoor de reproductiekosten en dus ook de productiekosten belangrijk zijn gestegen. Het is dan ook de vraag, of die belangrijke stijging in ver schillende bedrijven wel zal wor den opgevangen door de grootere Burgemeester en Wethouders der gemeente Hoogezand bren- gen ter openbare kennis, dat op heden door HEINE KLOK, van beroep leedaanzegger en koster der Ned. Herv. Kerk, wonende te Hoogezand, bij hunne ver gadering is ingediend een ver- zoekschrift om vergunning voor de verkoop van alcoholvrijen drank, verlof B, voor het per- ceel Verlengde Zuiderstraat no. 38. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendma- king kan een ieder tegen het verleenen hiervan schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Hoogezand, 4 April 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. TUIN. De Secretaris, G. ZWIERS. Burgemeester en Wethouders van HOOGEZAND maken be kend, dat de aangifte van nieuwe leerlingen voor de O. L. Scholen in deze gemeente dient te geschieden v6<5r 13 April 1941 bij de Hoof- den dier Scholen. De kinderen moeten vôôr 1 April 1941 den leeftijd van 6 jaar hebben bereikt. In verband met de wijziging van de leerlingenschaal is het eveneens noodzakelijk, dat bij eventueele verhuizing op 1 Mei of eerder aan de hoofden der O.L. Scholen voor gemelden datum kennis wordt gegeven van vertrek uit- of vestiging in een nieuwen schoolkring. Men gelieve het trouwboekje mede te nemen, opdat de juiste namen en voornamen kunnen worden genoteerd. Tevens dient het juiste adres te worden op gegeven. HOOGEZAND, 4 April 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. TUIN. De Secretaris, G. ZWIERS. van 3—7 uur n.m. In het vervolg zullen de ge wone Zittingsuren weer in acht worden genomen, n.l. van 3 7 uur n.m de overige Woensdagen van 7—8 uur 's avonds. W. BROEKEMA, Adm. hebben wij weer in tal van aardige modellen en kleuren TEL.23 MARTENSHOEK bij ons vindtsU een mooie sorteering Boekh. - Sappemeer. Bakkersartikelen. Broodbonboekje. Bloemkaart. Boter en Vet. Boterkaart. Vleesch en Vleeschwaren. Algemeen Distributiebonboekje. Suiker. Koffie en Thee. Kaas. Eieren. Grutterswaren. Zeep. Scheerzeep. Petroleum. Bond van Plattelandsvrouwen. Afd. H.-S. Officiele Mededeling. „KWIEK" D. O. S. S. B. O. Burgerlijke Stand. Officieele Publicatie Gevonden voorwerpen. ZONDAG 6 April 1941. Foxham v. m. 10 uur, ds. W. Tom. Bapt. Gem. Plaatselijk Nieuws. VOOK Vakteekenschool Hoogezand. U itslag Examens Sténo, Typen etc. vanwege Instituut Boelkes. Tuinbouw. Officieele Publicaties DRANKWET. Advertentieën. 1 i ZITTING H S WOENS DAG de 2de en de laatste Woens dag der maand Prijzen vanaf f 1.95. m LUXE-EN HUISHOUDELIJKE ART. Wol- en Handwerkhuis Noorderstr. 53, Sappemeer. Speelkaarten

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2