f 1 i 1 1 D D In 8ofid voor Staatsponsionoeriog Aangifte van Leerlingen Dagelijks Geopend Opplakvellen F Âlgemene Ldenvergadering Chr. School van 6 tôt 7 uur. B. AÀLFS - Scharmer. KREMER's Boekhandel I Welke distributie-bons zijn geldig Spaarbank Plaatselijk Nut Advertentiën DA ZO L 4 Electriciteits- werken Jac. H. Fellinger S en afd. HOOGEZAND 3 4 wc ka, DG Ach Ach Borj Bor| Bos Bos Hee Jage Noo Lanj Sloc Kleii Kleii Kleii van dere arbe reiki de hier buti Ki op de had zij 1 Weer te Corrie, heenboo «Vers blik bij «Ben wil je wachten „Neei moe. Hi mij enk« roering Een c met met scherpe aanstond meer wa „Dokt naar u g ernstigs i heb te ti gehandeli De ge gebaar rr niet mee. „Laat verkeerd uw rech gebracht, munt te fc was edel gaarne w deed, ooli vôôr ik s weten na ik haar h thans met geldt. Ik willen ziei Bakkersartikelen. Broodbonboekje. Bon 12 van 14 April t.m. 20 April voor 100 gr. brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 27 April. Bon 11 blijft geldig t.m. 20 April. Bloemkaart. Bon 6 van 24 Maart t.m. 20 April voor 35 gr. tarwe- bloem, tarwemeel, rogge- bloem, roggemeel of zelfrij-* zend bakmeel. Boter en Vet. Boterkaart. Bon 12 van 14 April t.m. 20 April voor 250 gr. boter. Vetkaart. Bon 12 van 14 April t m. 20 April voor 250 gr. boter, of 250 gr. magarine. Deze bonnen blijven geldig t.m. 20 April. Bonnen 10 blijven geldig t.m. 13 April. Vleesch en Vleeschwaren. Bon „11 vleesch" van 10 April t.m. 20 April voor 100 gram vleesch of een rant soen vleeschwaren. Bon „11 worst, vleesch waren" voor een rantsoen vleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 20 April. Bon 10 blijft geldig t.m. 13 April. Algemeen Distributiebonboekje. Suiker. Bon 21 van 14 April t.m. 11 Mei voor 1 kilo suiker. Koffie en Thee. Bon 18 van 17 Maart t.m. 27 April voor 125 gr. koffie of 250 gr. koffiesurrogaat of 50 gr. thee. Kaas. Bon 63 en 73 van 7 April t.m. 20 April voor 1 ons kaas. Deze bonnen blijven geldig t.m. 4 Mei. Bon 62 en 72 blijven gel dig t.m. 20 April. Eieren. Bon 22 van 10 April t.m. 16 April voor één ei. Deze bon blijft geldig t.m. 19 April. Bon 84 van 14 April t.m. 20 April voor één ei. Deze bon blijft geldig t.m. 27 April. Bon 93 blijft geldig t.m. 20 April. Grutterswaren. Bon 19 van 24 Maart t.m. 20 April voor 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstebloem, rijst- gries of gruttenmeel (gemengd meel). Bon 07 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 250 gram haver- mout, havervlokken, haver- bloem, aardappelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 08 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 250 gr. gort. gortmout of grutten." Bon 10 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappel- meel, of een hoeveelheid puddingpoeder of pudding- sauspoeder, welke 100 gr. zetmeel bevat. Bon 09 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 100 gr. vermi- celli, macaroni of spaghetti. Zeep. Bon 20 van 31 Maart t.m. 27 April voor 150 gr. toilet- zeep, (nieuwe samenstelling), 120 gr. huishoudzeep, 200 gr. zachte zeep (oude samenstel ling van voor 1 Januari 1941), 150 gr. zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Janu ari 1941), 300 gr. zachte zeep- pasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoeder (alleen voor wascherijen. Scheerzeep. Bon 117 (extra bonnen- kaartje) van 1 Jan. t.m. 30 Apr. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Petroleum. Petroleumzegel Période 9 van 24 Febr. t.m. 20 April voor 2 liter petroleum voor kookdoeleinden. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. Op Vrijdag 25 April zal de Heer Heikamp voor onze ver- eeniging een lezing met licht- beelden houden over de Stich- ting Het Nationale Park De Hoge Veluwe te Hoenderlo. Nu we door de tijdsomstandig- heden niet vrij zijn in de keuze waar de vacantie door te bren- gen, lijkt het ons wel gewenscht eens de aandacht te vestigen op de Veluwe en speciaal op de Stichting De Hoge Veluwe. Deze lezing is ook toeganke- lijk voor huisgenooten. Bond van Plattelandsvrouwen. Afd. H.-S. Woensdag 23 April is er een algemeene provinciale verga- dering in de «Harmonie" te Qroningen De morgenverga- dering begint om 11 uur, de iniddagvergadering om 2 uur. 's Middags komt als spreekster «Risoti met het onderwerp «Mijn kinderen en ik". Leden, die niet op de laatste vergadering waren, kunnen zich nog opgeven bij de secretaresse tôt Dinsdag a.s. 's Morgens nemen we de bus van 10 uur, 's middags die van 1 uur. Dames, die mee willen wer- ken voor deze avond met eigen krachfen, kunnen zich nog op geven Leden, die iets hebben voor verloting of iets dergelijks, worden verzocht dit vôôr de volgende vergadering in te leve- ren. Officiele Mededeling. „KWIE K" Wedstrijden voor Maandag 2e Paaschdag Muntendam III Kwiek I 11 uur Opstelling: H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus. J. Bodewes, B. Wilbrink, B. Scholte. G. Boekholt, M. Scheen, B. Deiman, J. Scheen, W. Gibcus. reserve M. Nagengast. Vertrek om kwart vôôr tien vanaf de Kleinemeersterbrug. Kwiek 111—Siddeburen II 2 uur Opstelling: Fré v. d. Werff. B. Mulder, H. Bodewes. J. Kroon, N. Nagengast, E. Hijlkema, G. Scheen, H. Roose, j. Bakker, Chr. Thiecke, J. Stiekema. res. H. Mulder en H. Geling. Kwiek adsp.- - Veendam adsp. 1 uur. Opstelling: L. v. d. Werff. W. Steenhuis, B. Scholte. A. Eissing, H. Geling, A Tiecke. J. Scheen, A. Deiman, F. v. d. Werff. D. Meints, C. Stege. reserve N. Wilbrink, A. Simons, H. Mulder. Leider J Kerdijk. Scheidsrechter J. Bakker Wedstrijden voor Zondag 20 April Veendam III—Kwiek I 11 uur Kwiek III—N O.V.O. 11 2 uur D. O. S. In verband met het dansver- bod wordt onze soiree tôt na- dere aankondiging uitgesteld. Mocht het verbod in de Ioop van de volgende week worden opgeheven, dan hebben de beide damesgroepen te samen les op Donderdag- en Vrijdagavond resp 9 en 9.30 uur. Indien dit niet het geval is, worden de lessen als gewoon, dus apart gehouden. De Secretaris, M. Nagengast. S. B. O. Maandag 2e Paaschdag Voor- waartsS.B.O. Opstelling dames: R. de Boer, E. Blijham. S. Sprin- gelkamp, R. v. Delden, A. Bos, G. Post. Heeren E. Wolda, H. Wolda, J. Kuper, E. Kuper, Tj. Rijkens, J. Hartman. Reserve M. Draijer, L. Velt- huis, R. Lok. Vertrek kwart na 1 vanaf Café Boerema. De andere leden wor den verzocht om de reis mede te maken. a.s. Woensdag training, aan- vang half acht. De Secretaris. Officieele Puhlicatie Gevonden voorwerpen. Een rijwielbelastingmerk. Een porteinonnaie. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. KOSTELOOZE INENTING. Be Burgemeester van Hooge zand brengt hierbij ter algemeene kennis, dat gelegenheid tôt kos- telooze Inenting wordt gegeven op Woensdag 23 April 1941, des namiddags te drie uur, in de onderstaande o.l. scholen 1. Kielsterstraat voor de o.l. scholen Hoogezand, Hoofdstraat, Kielsterstraat, Boven-Kalkwijk, bijzondere lagere school en bewaarschool te Hoogezand, Stationsweg 2. Martenshoek voor de o.l. school en bewaarschool, aldaar. 3. Foxhol voor de o 1. school en bewaarschool, aldaar; 4. Kropswolde, o.l. school aldaar 5. Westerbroek, o.l. school aldaar en 6. Kiel-Windeweer, o.l. school en bijzondere lagereschool aldaar. Het is aan te bevelen kinderen beneden het jaar reeds te laten inenten Verzoeke het trouwboekje, der ouder of een geboortebewijs mede te brengen. Hoogezand, 10 April 1941. De Burgemeester voornoemd J. TUIN- .Burgerlijke Stand. SAPPEMEER 4-10 April. Geboren Jan, z. v. Frederik Scholtens en Aaltje Eisses. Ondertrouwd Hendrik Drenth 26 j., Vlagtwedde en Aaltje West- nian, 25 j Sappemeer Harm van der Laan, 26 j., en Aaltje Kalk, 21 j., beiden van Sappemeer; Roelf op 't Zandt, 24 j., en Grietje Redeker, 21 j., beiden van Sap pemeer; Gezienus Pepping, 31 j., Hoogezand en Zwaantje Strootman, 24 jSappemeer; Jan Vos, 26 j., Sappemeer en Har- manna Bouchina Kampinga, 25 jNieuwe Pekela. Overleden Geessien Waalkes, 59 j., echtgenoote van Gerhardus Lebertus Mulder. HOOGEZAND 4-10 April. Geboren Willie, d.v. Pieter W. van Veen en Aaltje Broekema. Kalkwijk Geertruida Sophia, d. v. Hendrik Oosterveld en Bou- wina J. Zuur, Westerbroek, Ondertrouwd Jan Snitjer, Hoogezand en Jitske de Vries, Assen Abraham Bakema, Hoo gezand en Klaassiena Hind. Panman, Onstwedde; Tonnis Jager, Stootshorn, N. en Gesina Gr. Schrage, Kalkwijk Hendrik Mulder, wednr. van Wiepke Walvius, Veendam en Jantje Bouman, Hoogezand Gezienus Pepping, Hoogezand en Zwaantje Strootman, Sappemeer. Overleden Klaas Draaijer, oud 75 jaren, echtgenoot van Saartje ten Cate Albert Kloosterhuis, oud 66 jaren, wednr. van Martje Costmeijer, overl te Groningen. SLOCHTEREN 3 10 April. Geboren Aaltje, d.v. W. Prins en Z. Doornbos, Harkstede Hendrik Wijbe, z.v. W. Olden- burger en R. Jelijs, Kolham Geessien, d. v. W. Schaap en I. Kooi, Slochteren; Aaltje Christina, d.v. A. Keizer en M. Bosscher, Siddeburen; Tonnis Cornelis, z. v. J. A. Rademaker en T. Meinardi, Schildwolde Jacobina Hinderkien, d. v. J. Bolhuis en G. Grafthuis, Tjuchem Berend, z. v. B. Blik en G. Engelage, Kolham. Ondertrouwd H. van Dijken, 30 j., Appingedam en F. van der Laan, 18 j., Kolham; J. Kinds, 24 j., Zeegse (Gem. Vries) en H. Strijk, 20 j., Schaaphok. Getrouwd O. Uildriks, 19 j., en Z. Hooites, 19 j., beiden van Slochteren K. Poort, 51 j., Meedhuizen (Gem. Delfzijl) en A. Dijkema, 51 j., Schildwolde. Overleden: GezineMuda, oud 64 j., echtgen. v. K. A. Hofstee, Slochteren (Overleden te Gro ningen.) Aaltje van der Veen, oud 90 j., weduwe v. J. de Vries, Scharmer. Predikbeurten. ZONDAG 13 April 1941. Herv. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. C. A. Schenk. Extra collecte. Hoogezand n. m. 2.30 uur, ds. Oskamp Kerkkoor Extra collecte. Kieltvindeweer: v.m. 10.30 uur, ds. Wasch. Westerbroek: n. m. 7 uur, ds. Lekkerkerker. Engelbert: v. m. 10 uur. ds. Kruizinga (coll.). Middelbert n.m 2.30 uur, ds. Kruizinga, Harkstede-Scharmer v.m. 10 uur, ds. Smids. Kolham: v. m. 10 uur, ds. Schoenmaker. Slochteren: le en 2e Paasch dag v. m. 10 uur, ds. Kwint. Schildwolde: le en 2e Paasch dag v m. 10 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium: le en 2e Paaschdag v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek v.m. 10 uur, ds. Willemsen. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, ds. R. de Zeeuw. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom. 2e Paaschdag 9.30 uur, ds. J. A. Winter van Kiel. Foxham v. m. 10 uur, Lees- dienst. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 10 uur, de heer F. Faber, n.m. geen dienst Extra collecte. 2e Paaschdag v.m. 10 uur, den heer F. Faber, Extra collecte. Schaaphok v, m. 10.30 uur, de heer Blauwiekel. Froombosch n.m. 7 uur, de heer Blauwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur, Diensten n.m. 7.30 uur, (eugddienst. Foxhol v.m. 10 u. en n.m. 6 uur, Evang. Wolters n. m. 8 uur, Jeugddienst. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Op de algemeene ledenvergadering van de afd. van deri Bond voor Staatspension- neering onder voorzitterschap van den heer A. A. Lamberts in hôtel Struvé gehouden, bleek uit het verslag van den penningmeester, dat de inkomsten, excl. een saldo ad f 28.96, f 243.20 hadden be- dragen d.i. f 23,58 meer dan de uitgaven. Namens de kascommissie ver- klaarde de heer W. Damhof het financieel rapport voor accoord, waarop décharge volgde. Het leder.tal bleef op dezelfde hoogte. De heeren J. Tolhuizen en R. de Grooth werden als bestuurs- leden herbenoemd. In de vaca- ture-Lamberts, die naar elders vertrekt, zal later worden voor- zien. Afgevaardigd werd naar de op 19 April in Groningen te houden Federatievergadering de heer de Grooth, met als plaats- vervanger den heer Lentz, Het zal velen een genoegen zijn te vernemen, dat ook nog is besloten tôt het houden van een feestelijke propagandavergade- ring op 3 Mei a.s. met mede- werking van „De Oud Groene Weezen." Een bijzonder prettige en intéressante vergadering is het geweest. die van de afdeeling Hoogezand- Sappemeer van de «Plattelandsvrouwen,', Woens- dagavond j 1. gehouden in het Bontehuis. Hoofdnummer van het programma was een lezing met lichtbeelden van den heer B. J. Dijstra over het leven der inboor- lingen op Nieuw Guinea, waar de spreker zelf gedurende een paar jaren onder de Papoea's geleefd heeft. De voorzitster, mevr. Schel- tens-Brand, die ook den spreker had ingeleid.bracht hem na afloop met volledige instemming van de talrijke aanwezigen warmen dank. Aan het kantongerecht te Zuidbroek zijn deze week met vele anderen veroordeeld wegens overtreding van de verduiste- ringsvoorschriften S. G., alhier, tôt f 4.— of 4 d.h., H. S. te Hoogezand tôt f 5.- b. of 5 d.h. K. L. de V. te Noordbroek tôt f 2.- b. of 2 d h. en M. S. te Hoogezand tôt f 3 - b. of 1 week tuchtschool. In verband hiermee meenen wij goed te doen erop te wijzen, dat de verduisterings maatregelen en voorschriften in vollen omvang blijven gelden en toezicht op de naleving daar- van in geenen deele is versiapt. Wie vroeg in den morgen of laat in den avond bij 't pad is, komt herhaaldelijk tôt de ervaring, dat er zijn, die het met die voçr- schriften thans, nu het 'sochtends al vroeg licht is en 's avonds betrekkelijk eerst laat donker, niet zoo nauw nemen. Wat onvoorzichtig én onverstandig is. Zooals de practijk heeft bewezen, gaat er ook op het tooneel van het werk van eigen bekende krachten steeds een bijzonde bekoring uit en is dat bovenal attractief." De heer Bee- reboom heeft op oordeelkundige en gelukkige wijze zich deze ervaring op beide Paaschdagen ten nutte geinaakt. Dan treedt niet alleen een «amateur" op, doch zullen ook op home-trai- ners zoowel voor dames als heeren wielerwedstrijden gehou den. Fraaie prijzen zijn beschik- baar gesteld en een deskundige jury zal beslissen aan wie deze zullen worden toegewezen. Dat ziet er ailes bijzonder aantrek- kelijk uit en voor de prettige sfeer zal de stemmings-kapelle „The Black Divels" zorgen. Waaraan dat best kan worden toevertrouwd. Een druk bezoek zal mogen worden verwacht. Zoo ooit, dan moeten dit leuke avonden worden. VOOR naar Hoogezand. Bij de gehouden inspectie in de gemeente Hoo gezand zijn door de keurmeesters van de provincialen keurings- dienst van waren in de p.ovincie Groningen in de maand Maart de volgende partijen waren wegens het verkeeren in ondeug- delijken toestand afgekeurd en voor menschelijk gebruik onge- schikt gemaakt 2 K.G. tarwe- bloein en 2 K.G. gedroogde soepgroenten. De gemeenteraad besloot indertijd op een verzoek van A. Veennema te Westerbroek om tegemoetkoming in de kosten, verbonden aan het bezoeken door zijn kinderen Gerrit en Trientje Iemke van de bijzondere lagere school te Haren, voor elk der beide kinderen voor het aan- schaffen en onderhouden van een rijwiel f 12.50 per jaar te ver- leenen, tegen welk besluit be- langhebbende bij Ged. Staten van Groningen in beroep is gegaan. Ged./Staten hebben thans dit beroep ongegrond verklaard. Bij de Ned. Herv. Gemeente is beroepen ds. Schmidt te Hardegarijp. Bij de in het Provindehuis te Groningen gehouden aanbe- steding van het bouwen van twee brugwachterswoningen in de gemeenten Hoogezand en Zuid broek was van de 40 inschrij- vingen de laagste die van G. Lukas te Ulrum met f 15.920.—. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer A. Wever, thans onder- wijzer aan de o.l. school te Oudeschans, gem. Bellingwolde, is als zoodanig benoemd te Paterswolde (centrum). Uit een advertentie in dit nummer blijkt, dat het Bloemen- huis Lanting speciaal ingericht is voor het leveren van bruids- sluiers en bruidsbouquetten. Het ligt in de bedoeling van genoemd Bloemenhuis, dat de toekomstige bruidjes op den dag van hun huwelijk zich hun bruidssluier kunnen laten opzetten en schik- ken door mej. Lanting. Nadere inlichtingen worden gaarne door het Bloemenhuis verstrekt. Een'paar ingezetenen dezer gemeente hebben pas op ver- schillende dagen schade ervaren hoe gevaarlijk het is om in „stad" hun rijwielen zonder toezicht te laten. Even lieten ze de fiets onbeheerd en verdwenen was ze bij terugkomst. Aangifte bij de politie volgde Die weinig troost kon bieden. Van den eerste was het de 8e op dien dag, van de tweede de 18e. «Aanpassen" is het woord van den tijd. Dat velen wel kennen in théorie, maar falen bij de toepassing in de praktijk. Niet aldus de heer Faber. Nu ook de Paaschdagen een dans- verbod is afgekondigd, heeft deze energiek voor beide dagen ge- contracteerd met een Groot Và- rieté «International" met wereld- attracties. Welke die zijn Een advertentie iu dit num mer geeft dienaangaande in het kort nadere inlichtingen. Namen komen erop voor, die in de cabaretwereld klinken aïs een klok. Indien wij ernogaantoe- voegen, dat het show-orkest „The blue Lyres", overbekend, zijn medewerking verleent, zal elke verdere opwekking tôt een bezoek, zoowel op de matineé's als op de soireé's, waarop tel- kens het programma volledig wordt uitgevoerd, overbodig zijn. SLOCHTEREN. De raad dezer gemeente heeft o. m. besloten tôt toetreding tôt den school- artsendienst. Onder het toezicht zullen ook de kinderen van de kleuterscholen vallen. Aan mej. J. Toxopeus, onder- wijzeres aan de o. 1. school alhier en vakonderwijzeres in de nut- tige handwerken aan de u. I. o. school, die in verband met haar leeftijd het onderwijs met pensioen gaat verlaten, is met ingang van 1 Aug. 1941 eervol ontslag ver- leend. Kalkwijk. Op een onder voorzitterschap van den heer Th. |oosten druk bezochte leden vergadering van de landbouw- vereening «Kalkwijk" werd me- degedeeld, dat voor April-leve- ring van het Centraal-Bureau kan worden ontvangen 10000K.G. kalkammonsalpeter en 5500 K G kalksalpeter. De ontvangen partij kalkstik- stof blijft voorloopig in opslag. Besteld werden 10 ex van «de Boer en de omzetbelasting", Tevens volgde nog een bestel- ling entstof voor klaver. Waterhuizen. «Geen dansen, dat zal me een dooie boel wor den, Zondag en Maandag" zal menigeen denken, die gewoon is om op de feestdagen zijn hart op te halen op den dansvloer. Juist, is dat er dan niet wordt ge- danst, maar een dooie boel, hou maar. Die 't niet gelooven wil, ga den len Paaschdag maar eens naar café «Halfweg" te Waterhuizen, waar het tooneel- en cabaretgezelschap «Leve de loi" zal bewijzen met een uitge- zocht programma het publiek het genot van den dans te kun nen doen vergeten. Wie er meer van weten wil, raadplege de advertentie in dit nummer. Elk spaarzaam Nederlan- der zijn onbelast eigen huis. Vraag het den stedeling, vraag het den provinciaal, kortom vraag het iederen Nederiander; hij heeft een zwak voor het bezitten van een eigen huis. Een ieder op zijn eigene wijze. De stedeling drooint van een eigen huis met mooien tuin, ge- legen buiten het drukke stads- gewoel, alwaar hij, na het ver- richten van zijn dagtaak, die rust zal kunnen vinden, waarop hij meent aanspraak te mogen |ma- ken Bij den dorpeling en bij den plattelandsbewoners is het ver- langen naar het bezit van een eigen huis als het ware inge- schapen. Maarhoe het ideaal een eigen huis te bezitten, te verwezelijken, wanneer men daartoe niet bout portant de gewenschte middelen en dat is meestal 't geval bezit. Sparen ja, dat is een middel, maar dat dient dan volhardend te geschieden en dat is in deze tijden nogal moeizaam. Aan het „Rohyp"-systeem, dat is het systeem om aan een on belast huis te komen en daar- over gaan we U nu vertellen, ligt de spaargedachte ten grond- slag. Echter niet ieder voor zich, doch met wederkeerige hulp naar den beproefdcn regel allen voor één, één voor allen. Door gemeenschappelijke sa- menwerking van allen, die het- zelfde doel nastreven worden de deelnemers aan het „Rohyp"- systeem in de gelegenheid gesteld eerder dan met zelfstandig spa ren mogeliik is, een leening onder eerste hypothecair verband te verkrijgen. Dat moge in eerste instantie min of meer onwaar- schijnlijk klinken, nietemin is het zeer eenvoudig. Verbluffend een- voudig, wanneer men weet, dat dit systeem zich heeft ontworsteld aan den last van de verplichting tôt betaling van rente van ge- leende gelden. Want, één der hoofdpijlers, waarop het „Rohyp"-systeem rust, is geen rente. Evenmin als aan de deelnemers rente over hun spaarstortingen word ver- goed, zijn de deelnemers rente verschuldigd over het bedrag der hypothécaire leening. Inplaats van rente te betalen, lost men zijn hypothécaire schuld af en verkrijgt op die wijze binnen af- zienbaren tijd een onbelast be zit. Het Rohyp-systeem, hetwelk getoetst is aan reeds jarenlang bestaande soortgelijke systemen in het buitenland, is proefonder- vindelijk gebleken juist te zijn en heeft ook in ons land zijn weg reeds gevonden. Zoo schept dus de N.V. Bouw- kas „Rohyp", gevestigd Spui- straat 219/221 te Amsterdam de mogelijkheid om na slechts eenige jaren sparen in het bezit te komen van een eigen huis, onder eerste hypothecair ver band, vrij van betaling van rente en onopzegbaar. De verlichting van rij- en voertuigen. Bepalingen van Motor- en Rijwielreglement blijven van kracht. Het is bekend, dat ingevolge het moter- en rijwielreglement aile rij- en voertuigen de voor- geschreven verlichting moeten voeren van een half uur na zonsondergang tôt een half uur voor zonsopkomst. De verduis- teringsvoorschriften bepalen, dat verduisterd moet worden van zonsondergang tôt zonsopkomst. Dit voorschrift werd door som- mige politieautoriteiten aldus opgevat dat in afwijking van het Motor- en Rijwielreglement de verlichting van rij- en voertuigen thans ontstoken zou moeten zijn van zonsondergang tôt zonsop komst. Reeds geruimen tijd ge- leden vestigde de A N.W.B., die zich met deze opvatting niet kon vereenigen, de aandacht der betrokken autoriteiten op deze kwestie. Thanskan worden meegedeeid, dat de wnd. Secretaris-Generaal van het Département van Justitie hieromtrent eenduidelijkeinstruc- tie heeft gegeven, volgens welke de bepalingen van het motor- en rijwielreglement nog onver- minderd van kracht zijn. Zoo kan b.v. aldus de instructie een wielrijder nog een half uur na zonsondergang zonder licht rijden. Wenscht hij echter in dien tijd toch zijn lichten te ontsteken, dan zullen deze op de voorge- schreven wijze afgeschermd moeten zijn. Advertentieën. Dinsdag 15 April a.s. hopen onze lieve Ouders j! J. RODERMOND «E g C. M. VAN DIJKEN. hunne 30-jarige Echtver, s! te herdenken. Westerbroek, April 1941. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. -* op Woensdag 16 April 's avonds 8 uur, in Hôtel FABER. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Verslag Secretaris. 5. Verslag Penningmeester. 6. Rapport Kascommissie. 7 Bestuursverkiezing. Aftr. J. D GROENEVELD en C. JAGER (herkiesbaar). 8. Behandeling beschrijvings- brief Federatievergadering. 9. Benoeming Atgevaardigden. 10. Rondvraag. 11. Sluiting. Het Bestuur. HOOGEZAND. voor de nieuwe cursus bij het Hoofd der School A. VAN DIJK. Hoogezand-Sappemeer. Inleggersrente 3 Spaarbusjes kosteloos verkrijg- baar. worden aangenomen door Algemeen Oud en nieuw model Textiel Vleesch Brood K, l ZIJI I

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2