Propaganda-Àvond „y Oroens Wezen" ZITDAG Donderdag Mei Gemeente Slochteren Parsoonsbewijzen. Verhuizingen. Zonder Pooten De Vareenioing Jet Gratin irais" Onderlinge Sanatorium Vnrzekering Hui ■i Bondv. Staatspensionneenng op ZATERDAG 3 Mei, in 't Hôtel STRUVE Sappemeer Onderl. Hmaarborg-Mij. Jendracht m. Macht" 't Hôtel N. A. GROENEVELD Oistributie Ophaaldienst Waschinr. KLEIN, een Propaganda Avond de film „WIT WINT" A. BOGEARTS, prijsklasse I per K.G. f 2.34. II per K.G. f 2.29. Welke dsstributie-bons zijn geldig 4 4 We W KRE Electriciteits- werken Jac. H. Fellinger heeft overgedragen G. H. PENTINGA, Afd. HOOGEZAND, DINSDAG 29 April a.s. y Kaa Kaa Kaa Kaai Noor **4 Bakkersartikelen. Broodbonboekje. Bon 14 van 28 April t.m. 4 Mei voor 100 gr. brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 11 Mei. Bon 13 blijft geldig t.m. 4 Mei. Bloemkaart. Bon 7 van 21 April t.m. 18 Mei voor 35 gr. tarwebloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel. Boter en Vet. Boterkaart. Bon 13 en 14 van 21 April t.m. 7 Mei elk voor 250 gr. boter. Vetkaart. Bon 13 van 21 April t.m. 7 Mei voor 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet. Bon 14 van 21 April t.m. 7 Mei voor 250 gr. boter of margarine. Deze bonnen blijven geldigt.m. 10 Mei. Melkkaart. Bon 14 van 28 April t.m. 4 Mei voor l3/4 1. melk Vleesch en Vleeschwaren. Bon „13 vleesch" van 21 April t.m. 30 April voor 100 gr. vleesch of een rantsoen vleeschwaren. Bon „13 worst, vleeschwaren" voor een rant- soenvleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 4 Mei. Algemeen Distributiebonboekje. Suiker. Bon 21 van 14 April t.m. 11 Mei voor 1 kilo suiker. Koffie en Thee. Bon 18 van 17 Maart t.m. 27 April voor 125 gr. koffie of 250 gr. koffiesurrogaat of 50 gr, thee. Peulvruchten. Bon 28 van 21 April t.m. 11 Mei voor 500 gr. peulvruchten. Kaas. Bon 64 en 74 van 21 April t.m. 4 Mei voor 1 ons kaas. Deze bonnen zijn geldig t.m. 18 Mei. Bon 63 en 73 blijven geldig t.m. 4 Mei. Eieren. Bon 85 van 28 April t.m. 4 Mei voor 1 ei. Deze bon blijft geldig t.m. 11 Mei. Bon 94 blijft geldig t.m. 4 Mei. Grutterswaren. Bon 23 van 21 April t.m. 18 Mei voor 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstebloem, rijstgries of grutten- meel (geinengd meel). Bon 24 van 21 April t.m. 15 Juni voor 250 gr. havermout, havervlokken, haverbloem, aardap- pelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 25 van 21 April t.m. 15 Juni voor 250 gr. gort. gortmout of grutten. Bon 26 van 21 April t.m. 15 Juni voor 100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. Bon 27 van 21 April t.m. 15 Juni voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappelmeel, of een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoe- der, welke 100 gr. zetmeel bevat. Petroleum. Petroleumzegel Période 10 van 21 April t.m. 15 Juni voor 2 1. petroleum voor kookdoeleinden. Scheerzeep. Bon 117 (extra bonnenkaartje) van 1 Jan. t.m. 30 Apr. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. Zeep. Bon 29 van 28 April t.m. 31 Mei voor 150 gr. toiletzeep, (nieuwe samenstelling), 120 gr. huis- houdzeep, 200 gr. zachte zeep (oude samenstel ling van voor 1 Januari 1941), 150 gr. zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Januari 1941), 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoeder (alleen voor wascherijen). Officiels Mededeling. „K W I E K" Wedstrijden voor morgen Kwiek I—B.N.C. 2 uur voor de Lauwerkrans. H.S.C. IV—Kwiek 111 2 uur voor de Legpenning. Opstelling Kwiek 1 H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus, J. Bodewes, G. Heller, B. Scholte, G. Boekholt, M. Scheen, B. Wilbrink, J. Scheen, W. Gibcus. Reserve B. Scholte Jr., P. Deiman en H. Schomaker. Bericht van verhindering aan M. Scheen. Opstelling Kwiek 111 F. v.d. Werff. B. Mulder, Fi. Bodewes, P. Geling, J. Bakker, N. Nagengast. G. Scheen, H Mulder, H. Roose, H. Veerkamp, J. Stiekema. res. E. Hijlkema, Chr. Tiecke. Wedstrijden voor Zondag 4 Mei Kwiek 3—Siddeburen 2 Kampioenswedstrijd Zuidbroek 2—Kwiek 2 2 uur. S. B. O. 27 April S.B.0.1—Voorwaarts. Opstelling Dames E. de Boer, E. Blijham, Zus Smit, A Men- singa, R. v. Delden, 1. Springel- kamp. Heeren E. Wolda, H. Wolda, Kuper, E. Kuper, FI. Kleefsman, Tj. Rijkens. Reserve G. Post, A. Bos, J. Hartman, H. Venema. Aanvang 3 uur. Woensdag S.B.O. 1—S.B.O. Il Aanvang half acht. 4 Mei U.N.l. I-S.B.O. 1. S.B.O. II—U.N.l. II. De Secretaris. Burgerlijke Stand. SAPPEMEER 18-24 April. Geboren Albert, z. v, Bettus Andelbeek en Uuldrika Slijm Gerrit, z. v. Jan Kruithof en Katharina van de Velde, wonende te Hasselt Anna Maria, d. v. Arie Petrus Bouma en Catharina Johanna Thiecke Beatrix Elisa- betha, d.v. Luberthusjan dejong en Beda Taapken. Ondertrouwd Jan Winkel, 21 j.. Sappemeer en Lammechina Meesman, 19 j., Hoogezand Jan Tillema, 30 j., Sappemeer en Aaltje Hoving, 28 j., Veendam; Jelto Hendrikus Wiendels, 21 j Sappemeer en Huberdina Catha rina Bakkers, 20 j., Breda. Getrouwd Pieter Jan van den Berg, Eenrum en Grietje Jantje Kliphuis, Sappemeer. Overleden Leonardus Mat- theus Scheen, 79 j., weduwnaar van Edina Catharina Meulen- kamp, wonende te Slochteren. HOOGEZAND 18—24 April. Geboren Jan, z.v. Jilt Hollan- der en Aaltje Wieringa, Hooge zand; Abraham, z.v Barend van Delft en Rachel Nijveen, Foxhol. Ondertrouwd Douwe Ruiter, Windeweeren Baltelmina Windt, Foxhol E. de Rook, Hoogezand en Abeltje Pelgrim, Slochteren; Allie Hommes, Kropswolde en Titia Henderika Meek. van de Punt, Vr. Geert Ruiter, Hooge zand en Roelfje Kremer, Gronin- gen Edo Woltman en Roelfien Meijer, beiden van Hoogezand, van Roijenstraat.1 Overleden: Frederik Hamming, oud 70 jaren, echtgenoot van Wilhelmina G. Visser, overl. te GroningenjGeertJan Medendorp, oud 25 jaren, ongehuwd, overl. te Groningen. SLOCHTEREN, 17 23 April. Geboren Trientje, d.v. P. Rath en F. Maatjes, Scharmer; Wil- lemina, d.v. R. Folkersma en G. Koers, Schildwolde Ondertrouwd B. Stuut 22 j Siddeburen en J. Stuts, 20 j., Siddeburen P. Doornbos 26 j., Wagenborgen (gem. Termunten) en F. Moedt, 20 j., Tj tchem. Getrouwd E. Thoma, 21 j., Kielwindeweer (gemeente Hoo gezand) en M. Zwaneveld, 21 j., Slochteren. Overleden Gerhardus van der Wal, oud 88 j., weduwn. v. W. Zeef, Scharmer; Jan Braam,nud 51 jongeh., Slochteren (Overl. te Zutphen). Predikbeurten. ZONDAG 27 April 1941. Herv. Gem. Sappemeer: v. m. 10 uur, dr. Beek, van Groningen. Hoogezand: v. m. 10 uur, ds Lekkerkerker. Kielwindeweer: v.m. 10.30 uur, ds. Wasch. Kropswolde: geen dienst. Westerbroek v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Engelbert geen dienst wegens vac. Middelbert: n. m 7 uur, de heer Kraima. Harkstede-Scharmer n. m. 7 uur, ds. Smids. Kolham v. m. 10 uur, ds. Schoenmaker. Slochteren n. m. 3 uur, ds. Smids. Schildwolde: v. m. 10 uur, ds. Zuyderduin. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek v.m. 10 uur, ds. Poot. Doopsgez. Gem. Sappemeer v. m. 10 uur, ds. R. de Zeeuw. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom; Viering H. A. en dankzegging. Foxham v. m. 10 uur, Cand. K. R. WigboldAts van Groningen. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 10 uur, dhr. F. Faber, n.m. geen dienst. Schaaphok v. m. 10 uur, de heer Blauwwiekel. Froombosch n.m. 7 uur, de heer Blauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 9.30 en n. m. 5 uur Diensten n. m. 7.30 Jeugddienst. Foxhol: v.m. 10u. en n.m. 6uur, Evang. Wolters n. m. 8 uur, Jeugddienst. VOOR Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Ondanks tallooze vonnissen terzake zondigen tegen verduisterings- en verkeersvoor- schriften, komen desbetreffende overtredingen nog herhaaldelijk voor. Wat ook in Zuidbroek bij elkezitting van het kantongerecht telkens opnieuw blijkt. Zoo zijn daar deze week bijv. de volgende personen vgn hier en uit de omgeving veroordeeld H.D. en P. H. V., alhier, K. v. d. L. te Hoogezand, H. G. B. en H. N. J. te Zuidbroek en H. P. te Slochteren wegens overtreding van de verduisteringsvoorschrif- ten. Wegens met meer dan twee personen naast elkaar per rijwiel in dezeltde richting over den weg rijden E de W. te Martens- hoek, wegens rijden met een rijwiel zonder rem E. N. te Hoo gezand. Bovendien werden nog ver oordeeld terzake tusschen 12 en 4 uur 's nachts op den weg vertoeven: B. B. te Foxhol, H. B. te Hoogezand en H. de V. te Foxham, wegens het verkeer op den jweg belemmeren O. U. te Slochteren en wegens een gevaarlijken hond ongemuilkorfd laten Ioopen S. N. te Zuidbroek (f 15 b. of 15 d.h.). V Hoogezand. Op de onder voorzitterschap van den heer H. Benes ten waterschapshuize (Café Menses) gehouden verga- dering van ingelanden van het waterschap „Wallen Hoogezand" was het eenige punt van de agenda Herstel Wallen. Besloten werd aan de heeren Blaauw en Kiel te Zuid- en Noordbroek, laagste inschrijvers van een onder architectuur van den heer G. J. Wichertjes gehouden onderhand- sche aanbesteding, voor f 414.- het herstel der wallen op te dragen. Extra-versterking der wallen voor de fabriek van de N.V. v.h. fa. Wed. J. G. Benes zal worden uitgevoerd voor rekening van de firma. De landarbeidersbonden hadden de niet-georganiseerde landbouwers te Hoogezand-Sap- pemeer en omgeving, alsmede die te Westerbroek-Foxhol uit- genoodigd voor een bespreking inzake loonen en arbeidsvoor- waarden voor 1941 1942. Van de uitgenoodigde landbouwers te Hoogezand—Sappemeer hadden 5 aan den oproep gevolg gegeven, van die te Westerbroek-Foxhol slechts één. Van arbeiderszijde zal nu het Collège van Rijksbemiddelaars worden verzocht voor aile niet- georganiseerde landbouwers in deze beide districten het collec- tief contract, dat afgesloten zal worden voor de Gron. Veen- koloniën, verbindend te verklaren. De opvoering van de kinderoperette „De betooverde Poppen" door de zangklassen van den heer H. W. van Bijnen, leeriingen van 8 tôt 14 jaar, gegeven in het Vonkgebouw, alhier, is een groot succès ge weest. Aankleeding, zang en spel, in het bijzonder dat der hoofd- personen, waren een lust voor oog en oor en de aanwezigen, die de zaal geheel vulden, hebben volop genoten. De jeugdige executanten trouwens niet minder De directeur toonde bij correcte discipline gemoedelijk en leuk met het jonge volkje te kunnen omgaan, waardoor meteen een prettige sfeer werd geboren. Dat aan deze opvoering slechts een voorbereiding van enkele maan- den is voorafgegaan, houdt een pleidooi in voor de bekwaamheid van den directeur. Trouwens enkele zangnummers, frissche Nederl. liedjes, die het slot van den avond vormden, legden daar- van eveneens een gunstige ge- tuigenis af. Vooral om den zang zelf en om de mooie, echt Nederl. liederen, die veel te wei nig worden gekend is het den directeur, zooals hij met een kort woord vertelde, te doen, eraan toevoegend, dat het in zijn bedoeling Iigt om strakstot splitsing in enkele klassen over te gaan. Het publiek toonde volkomen in te stemmen met den dank, dien de heer T. Koetse, lid van den kerkeraad na afloop den heer Van Bijnen bracht. Deze ontving daarvan een stoffelijk blijk, mevr. Van Bijnen kreeg bloemen, terwijl bovendien een drietal anderen mej. Hekert en de heeren Hemmes en Lapor, die tôt steun waren geweest, wer den verrast. Door de politie is proces- verbaal opgemaakt tegen den caféhouder P. O., alhier, en tegen diens echtgenoote resp. wegens het in voorraad hebben van sterken drank en het schenken daarvan zonder de vereischte vergunning. Voor de Rechtbank te Groningen heeft in hooger beroep terecht gestaan terzake over treding van het prov. wegen- reglement (het leggen van rails) Klaas van A., alhier, waarvoor deze aan het kantongerecht te Zuidbroek was veroordeeld tôt f 20.- b. of 10 d.h, De eisch was thans f 3.— b. of 1 d.h. Vonnis vrijspraak. In een onder voorzitter schap van burgemeester A. Jon- keren in het Nutsgebouw gehou den algemeene ledenvergadering van de Vereen. Tôt Plaats. Nut «Hoogezand-Sappemeer". wer den de belangen der vereeniging uitvoerig besproken. Tôt be- stuurslid werd de heer Mr. W. Benes benoemd. De heer J. J. Smedes, herdacht gisteren zijn 80sten verjaardag. Bijna een halve eeuw was hij in de muzikale wereld een leidende kracht, toen de heer Smedes in 1936 besloot om althans in het openbaar te treden buiten de muzikale sleer. De politie heeft proces- verbaal opgemaakt tegen den 19 jarigen D. V., alhier, terzake diefstal van verschillende artike- len bij particulieren. Hij is ter beschikking van den Off. van Justitie in Groningen gesteld. Het wachtwoord van den tijd is aanpakken. Wie zijn energie renteloos Iaat liggen, komt niet vooruit, heeft aile gevaar om terug te Ioopen, wie ze daarentegen op rente uitzet, heeft aile kans om te slagen, ook in dezen tijd. De heer J. H. Bodewes heeft het laatste gedaan. In het pand aan de Hoofd- straat, vroeger in gebruik bij de firma D. E. Gorter, opent hij, heden,Zaterdag, een nieuwe zaak. De ruime winkel, is door den heer J. H. Wilbrink modem ver- timmerd, zoodat vrijwel aile ar- tikelen gemakkelijk kunnen wor den bereikt, voor een eenvoudige doch smaakvolle tint zorgde de schilder O. U. v. d Werff. Ruime etalagekasten vôôr en terzijde, voltooien het geheel. Wat men in de nieuwe zaak aantreft Luxe- en huishoude- lijke artikelen in groote ver- scheidenheid, met serviezen als specialiteit, terwijl de nieuwe eigenaar zich bovendien heeft gespecialiseerd op lampekappen en kronen. Het ligt in de be doeling den winkel straks uit te breiden met een afzonderlijke toonkamer, meer in het bijzon der voor speelgoed en serviezen. Vol moed en vertrouwen kiest de heer Bodewes zee. Moge hij eens ervaren, dat onder zijn des- kundige leiding, zijn scheepje behouden en rijk beladen in veilige haven landt. Kiel-Windeweer. De heer J. Albronda sedert 27 jaren hoofd der o.l. school, alhier, die de betrekking met pensioen gaat verlaten, heeft gistermiddag op feestelijke wijze in het gymna- stieklokaal afscheid genomen. Aan wezig waren o.m. burgemees ter Tuin en secretaris Zwiers en de hoofden der scholen uit de gemeente. Verschillende toespraken wer den gehouden. De schoolkinderen voerden heel aardig een paar tooneel- stukjes op. Bloemen en ook een boeken- kast waren eveneens blijken van waardeering. Ten slotte dankte de heer Albronda voor de huldiging. Behoudens nadere goed- keuring is de voordracht voor de benoeming van hoofd der o. I. school te Kielwindeweer opge maakt gis volgt 1. E. E. Schipper, onderwijzer, Westerbroek. 2. E. J. Weert, onderwijzer, Westerschool, Sappemeer. 3. A. Wever onderwijzer, Oudeschans. Slochteren. Door B. en W. is tôt volontair ter secretarie dezer gemeente benoemd de heer S. Buitenkamp Hzn., alhier, ter vervanging van den heer A. Welp, die per 1 Mei vertrekt naar Delfzijl. De Rijwielbelasting verdwijnt. Krachtens besluit van de Sec- retaris-Generaal van het Dépar tement van Financien wordt met ingang van 1 Mei 1941 de Rij- wielbelastingwet ingetrokken, behalve ten aanzien van de dan reeds verbeurde boeten en van de begane strafbare feiten. Daar deze belasting in haar heffings- vorm zeer onsociaal was, daar zij, behoudens dan de kostelooze verstrekking van rijwielmerken aan enkele categorieën der be- volking, zonder onderscheid van inkomen in gelijke mate voor ieder gebruikt rijwiel werd ge- vorderd, beteekent de opheffing een financieele verlichting voor het Nederl. volk, in het bijzon der voor de minvermogenden en voor kinderrijke gezinnen. Het „rijwielplaatje", in 1924 in het leven geroepen, is impo- pulair gebleven tôt op den hui- digen dag. In de eerste jaren moest men er f 3.voor beta- len, welk bedrag evenwel ingaan- de 1 (an. 1928 tôt f 2.50 is ver- laagd en sindsdien onveranderd is gebleven. Het toenemend gebruik van rijwielen in weerwil van de be lasting, die eraan was verbonden, beteekende natuurlijk een stijging van deze bron van inkomsten. Van 1924 tôt 1928 bracht de rijwielbelasting gemiddeld f 6.497.000 per jaar op, daarna tôt en met 1934 gemiddeld f 7.109.000. De opbrengst heeft zich steeds verder in stijgende lijn bewogen. Zoo was deze in 1939 gestegen tôt f 8.408.902,50 in 1940 tôt f 9 034.010. In de laatste jaren is trouwens ook uitbreiding gegeven aan de kostelooze verstrekking. Over 1930—31 werdên 81.597 koste looze rijwielplaatjes uitgereikt, een aantal, dat de volgende jaren telkens steeg, over 1938—1939 tôt 457.749, over 1939-1940 tôt 442.713. Sedert 1935 is de rijwielbe lasting in haar geheel overge- heveld naar het Vejkeerfonds. Kolen voor zieken. In verband met het feit, dat voor verwarmingsdoeleinden geen bonnen voor vaste brand- stoffen zullen worden aangewe- zen, is beslist, dat ingeval van ziekte of bevalling, gedurende de maand April alsnog één brand- stoffenbon per twee weken kan worden verstrekt. Behalve dat een doktersattest moet worden overgelegd, moet bovendien een verklaring van het gezinshoofd worden ondertee- kend, behelzende, dat hij le. geen vaste brandstoffen in voorraad heeft 2e. geen bonnen bij zijn leve- rancier heeft ingeleverd waarop hij nog vaste brandstoffen moet ontvangen 3e. niet in het bezit is van geldige bonnen. Advertentieën. van den Afd. SAPPEMEER, te houden 's avonds 6.30 uur, (zaal opening 6 uur) Behoudens nadere goedkeuring. Inleiding door den Voorzitter. Opgevoerd zal worden door de „Haarfstbloumen" tooneelspel in 3 bedrijven daarna een Klucht in één bedrijf „Hamsteren". Verplicht programma 10 cent. Voor LEDEN vanaf Dinsdag 29 April t. en m. Donderdag 1 Mei. Vrijdag 2 Mei voor NIET- LEDEN, verkrijgbaar bijJ.TOL- HUIZEN, JOH. PRAKTIEK, Luthersche Kerkstraat, R. DE GROOTH, Slochterstraat, H. LENTZ, Statîonsstraat en E. KLIPHUIS, Middenstraat. gevestigd te HOOGEZAND—SAPPEMEER. zoowel voor Huurders als Ver- huurders op 's nam. 2 uur, Statîonsstraat, Sappemeer Aangezien met de uit— reiking van Persoonsbe- wijzen een aanvang zal worden genomen, wordt ieder derhalve aangemaand, reeds NU 2 Foto's volgens de gestelde eischen, voorhanden te hebben. Mede in verband hiermede, wordt de bevolking aan onder- staande verplichting herinnerd, waarbij erop gewezen wordt, dat tegen ieder, die de verplich ting niet naleeft, onherroepelijk proces-verbaal wordt opge maakt. Verhuizingen, zoowel binnen de gemeente als naar elders, moeten binnen vijf dagen na de verhuizing worden opge- geven uitsluitend ten gemeen- tehuize. Bij de mondelinge of schrif- telijke aangifte dient men te vermelden volledige geslachtsnaam en voornamen, geboortedatum en -jaar, vorig en nieuw adres, alsmede uitvoerig omschreven beroep. Invulformulieren voor de verhuizing worden gratis aan het gemeentehuis verstrekt. Men kan ter secretarie laten onderzoeken, of de foto's aan de eischen voldoen. De Gemeente-Secretarie is des middags voor het publiek G ESLOTEN,behal ve voor geboorte-, huwe- lijks- en overlijdensaangif- te. SLOCHTEREN, 22 April 1941, Burgemeester en Wethouders van Slochteren, J. DE BOER L. B. De Secretaris, H. SNATER. Ondergeteekende deelt bij dezen aan de ingeze- tenen van WESTERBROEK mede, dat hij de aan den heer Nieuweweg 21 t.e Hoogezand En betuigt tevens zijn harte- lijken dank voor het genoten vertrouwen in hem geschonken. KIEL-WINDEWEER, 24 April. K. MEIJER. Uw Wollen Deken weer als nieuw en toch geen punten. Verder verzor- gen wij vakkundig Uw Vitrage's Bedspreienenz. Slochterstr. 21, SAPPEMEER. houdt op 's avonds 7.30 uur precies, in het HOTEL FABER, voor hare LEDEN voor de waar tevens U veel zal laten zien van het nut dezer verzekering. Spreker de heer S. WEGGEMANS van Groningen. Wij rekenen op U allen Het Bestuur ANTH. J. VINK, Secretaris. Q a> s Q) D.<2 c c E ZOMERSEIZOEN 1941. DAMES Wij brengen vanaf heden: Chique STROOHOEDEN, donkerblauw, bruin, zwart en moderne kleuren, In grof en fijn stroo. Hooge randen voor jonge meisjes, aile kleuren BARETTEN in zijde. Peau de peche BARETS om zomer en winter te dragen, d. blauw, d. bruin, d. rood havanna enz. Mooie OUDERE DAMESHOEDEN. Sappemeer Zuiderstr 54. bij de R.K. Kerk. n Handelsvereeniging „H.-S." Afd. KRUIDENIERS. Vei spot in plat hij hen dan kere oogen, tintelde. Hi_ dat hij geer weinig wellj ken, die ziji te geven hac gebrekkig w Maar als niet meer w enkele stem dan vraagt j of niet moo gen door de men te gev vragen een 's Middag ineengezonke hem opgenor* hij 's avonds Met moeq geweest, een als a^ de grav der armen, n hauden met bl vergeten grav vindt op kerl Toen hadd leven geleid; rr, zij gezongen was moeder a zij zong de k nog van vade( geen vroolijke Nog altijd di den vijver en f. van den wage Zij was mo langer gezongi geloopen. Maa naar LU O c X d) (D >TJ (U O De Roomboterprijs is

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2