Klokslai O— OPI Je (an Luxe- en Huis Tuinç Rijks Hogere Burgerschool Aangifte voor het Toelatingsexamen Het Kantoor van de STAQSONTVANGER gevestigd Noordersingel 14 (Oosterpark) Distributiedienst Hoogezand. Distributie van AARDAPPELEN. uitniking der Aardappelkaartee Welke dîstributîe-bons zsjn geldig G ËZIC H f S H AREN F E!ec. KRC KAF APF G LA POF P. V. DU Bon 16 van 4 Mei t.m. 9 Mei voor 100 gr. brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 11 Mei. Bonnen 17 van 5 Mei t.m. 11 Mei tesamen voor P/2 kg. aardappelen. Deze bonnen blijven geldig t.m. 14 Mei. Bonnen 15 blijven geldig t.m. 7 Mei. Bon 7 van 21 April t.m. 18 Mei voor 35 gr. tarwebloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel. Boterkaart. Bon 13 en 14 van 21 April t.m. 7 Mei elk voor 250 gr. boter. Vetkaart. Bon 13 van 21 April t.m. 7 Mei voor 250 gr. boter of margarine of 200 gr. vet. Bon 14 van 21 April t.m. 7 Mei voor 250 gr. boter of margarine. Deze bonnen blijven geldigt.m. 10 Mei. Bon „13 vleesch" van 21 April t.m. 30 April voor 100 gr. vleesch of een rantsoen vleeschwaren. Bon „13 worst, vleeschwaren" voor een rant- soenvleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 6 Mei. Bon 21 van 14 April t.m. 11 Mei voor 1 kilo suiker. Bon 18 van 29 April t.m. 11 Mei voor 250 gr. koffiesurrogaat (regeringssamenstelling). Peulvruchten. Bon 28 van 21 April t.m. 11 Mei voor 500 gr. peulvruchten. Bon 66 en 75 van 5 Mei t.m. 18 Mei voor 1 ons kaas. Deze bonnen zijn geldig t.m. 1 Juli. Bon 64 en 74 blijven geldig t.m. 18 Mei. Eieren. Bon 95 van 5 Mei t.m. 11 Mei voor 1 ei. Deze bon blijft geldig t.m. 18 Mei. Bon 85 blijft geldig t.m. 11 Mei. Grutterswaren. Bon 23 van 21 April t.m. 18 Mei voor 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstebloem, rijstgries of grutten- meel (gemengd meel). Bon 24 van 21 April t.m. 15 Juni voor 250 gr. havermout, havervlokken, haverbloem, aardap- pelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 25 van 21 April t.m. 15 Juni voor 250 gr. gort. gortmout of grutten. Bon 26 van 21 April t.m. 15 Juni voor 100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. Bon 27 van 21 April t.m. 15 Juni voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappelmeel, of een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoe- der, welke 100 gr. zetmeel bevat. Bon 29 van 28 April t.m. 31 Mei voor 150 gr. toiletzeep, (nieuwe samenstelling), 120 gr. huis- houdzeep, 200 gr. zachte zeep (oude samenstel ling van voor 1 Januari 1941), 150 gr. zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Januari 1941), 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoeder (alleen voor wascherijen). Bon K van de textielkaart van 1 Mei t.m. 31 Aug. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. De bonnen „brandstof 01 K.F," van de bon- kaarten M. en N. welke aan verbruikers zijn uitgereikt, die voor kookdoeleinden op het uit- sluitend gebruik van vaste brandstoffen al dan niet in combinatie met petroleum zijn aange- wezen voor een eenheid brandstof. Petroleumzegel Période 10 van 21 April t.m. 15 Juni voor 2 1. petroleum voor kookdoeleinden. Voor een goed bezette zaal, vooral de jeugd was goed ver- tegenwoordigd, heeft de Heer Heikamp voor ons een voor- dracht gehouden over Nationale Park „De Hooge Veluwe". De heer Heikamp vertelde ons eerst verschillende bijzonderhe- den over het Park. Het heeft een uitgestrektheid van 15 K.M. leng- te en 12 K.M. breedte, waarin autowegen, fiets- en wandelpa- den zijn aangelegd. In het Park vindt men verder het bekende St. Hubertus Huis en het Krôl- ler-Mliller muséum. Er werden plm. 100 lantaarnplaatjes ver- toond, waardoor we een goed beeld kregen van ailes wat er in het park te zien is Er waren prachtige foto's van de verschillende dieren die het park bewonen en verder kregen we de indruk, dat de natuur hier prachtig is. Wij durven dan ook een be- zoek aan „De Hooge Veluwe" wel aanbevelen en gelooven, dat we daar wel eenige dagen kun- nen doorbrengen voor we uitge- keken zijn. Wedstrijden voor morgen Beslissingswedstrijd Kwiek 1-D.W.Z. 1, Veendam ter- rein, aanvang 2 uur. Kampioenswedstrijd Zuidbroek II—Kwiek II 2 uur. Kwiek 111-Siddeburen II 11 uur. De volgende spelers gaan mee naar Veendam, vertrek om kwart vôôr één vanaf de Kl.meerster- brug: B. Deiman, J. Bodewes, G. Boekholt, M. Clobus, W. Gib- cus, G. Heller, J. Hanekamp, H. Ronde, J. Scheen, M Scheen, B. Scholte, B. Scholte Jr. B. Wil- brink. Opstelling Kwiek II H. Schomaker. J. Geling, J. Kerdijk. J. Kroon, J. Gibcus, B. Mulder. P. Deiman, A. Mulder, R. v. d. Werff, M. Nagengast, J. Stiekema. reserve P. L. Scheen Vertrek om één uur vanaf de Kl.meersterbrug. Opstelling Kwiek III F.- v. d. Werff. H. Bodewes, P. Geling. E. Hijlkema, J. Bakker, N. Nagengast. G. Scheen, H. Mulder, H. Roose, Chr. Tiecke, H. Veerkamp. Bericht van verhindering vôôr Zaterdagavond 8 uur bij M. Scheen. Wedstrijdprogramma voor Zon- dag 11 Mei Lauwerkrans W.V.V. II-Kwiekf Competitie N.O.V.O. II—Kwiek III Legpenning Kwiek III—Bato III. De dames A. hebben de vol gende week les op Vrijdag 9.30-10.30. Dus samen met de dames B afdeling. De Secretaris M. Nagengast. Wedstrijden voor 4 Mei U.N.I. I-S.B.O. I opstelling als de vorige week. Vertrek 2 uur van 't Café Boerma. S.B.O. II—U.N.I. Il Opstelling, Dames: A. Bos, S. Schuil, M Buurke, G. Post, M. Draaijer, L. Velthuis. Heeren H. Venema, R. Lok, W. Mensinga, J. Hartman, N.N S Bakker. Aanvang 3 uur. Zondag 11 Mei S.B.O. I—Rho- da, S.B.O. IIOosterpark W.G. Denken de leden even om hun contributiekaart. De Secretaris. Predikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer: geen dienst. Hoogezand: v. m. 10 uur, ds. Schenk. Kielwindeweer: v.m. 10.30 uur, ds. Wasch. Westerbroek v. m. 10 uur, de heer Brekhoff. Engelbert v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert n. m. 7 uur, de heer Kraima. Harkstede-Scljarmer v.m. 10 uur, ds. Smids. Kolham n.m. 7 uur, ds. mr. Schoenmaker. Slochteren v. m. 10 uur, ds. Kwint. Schildwolde v. m. 10 uur, ds. Zuyderduin. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek v.m. 10 uur, ds. Wolfson. Doopsgez. Gem. Sappemeer v. m. 10 uur, ds. R. de Zeeuw. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur Cand. W. J. Wynia; n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom Foxham v. m. 10 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 10 uur en n.m. 4.30 uur, dhr. F. Faber, Schaaphok v. m. 10 uur, de heer Blauwwiekel. Froombosch n.m. 7 uur, de heer Blauwwiekel. Hoogezand Beukeinastr. v.m. 9.30 en n. m. 5 uur Diensten n. m. 7.30 Jeugddienst. Foxhol: v,m. 10 u. en n.m. 6 uur, Evang. Wolters n. m. 8 uur, Jeugddienst. SAPPEMEER 25 April-1 Mei. Geboren Christina Martha, d. v. Theunis Uko Vegter en Trijntje Annie Luth; Frans Joannes, z. v. Maurits Romain Vermeulen en Atje ten Cate; Algonda, d.v. Jan Beishuizen en Henderika Schrik. Ondertrouwd Jan Menkema, 26 j., en Jantje Veentjer, 20 j., beiden van Sappemeer; Albert Visscher, 25 j., Slochteren en Aaltje dejonge, 24 jSappemeer; Hindrik Brouwer, 26 j., en Aaltje Veentjer, 26 j., beiden van Sappemeer Elibertus Akkerman, 23 j., Sappemeer en AntjeRaatjes, 22 j., Veendam Pieter Jan Bos, 27 j., Sappemeer en Roelfiena Kloen, 21 j., Wildervank. Overleden Anje Wed, 85 j., weduwe van Hilko Jonker. HOOGEZAND 26 April—1 Mei. Geboren Trijntje, d. v. Jan Smalbil en Henderika P. Schrik, Hoogezand Grietje Willemmina, d.v. Roelf Flik en Roelfien van Delden, Windeweer Klaas, z.v. Leonardus Nieborg en Albertje Eerhard, van Roijenstraat, Krops- wolde. Ondertrouwd: JohannesSissing Noordbroek en Harke Nîemeijer, Kalkwijk, Hgz.; Alje Jacob Krol. Sappemeer en Trijntje Jacoba Tulp, weduwe van Eggo Streuper, Hoogezand Henderikus Valk, Groningen en Hinderika Piersma, Hoogezand. Getrouwd Harm Koning en Hinderkien Weites Jan Lamein en WiechertjePieters; Jan Dontje en Ida Kruissel Hendrik Mulder en Jantje Bouman. Overleden Harm Nieboer, oud 56 jaren, ongehuwd, overl. te Groningen Harmanna Agnes van der Werff, oud 6 maanden, d.v. Johan B. van der Werff en Maria Joh. Wessels Jan Speel- man, oud 53 jaren, echtgenoot van Maria Jac. Lammerts Leven- Ioos aangegeven kind van Hin drik Venema en Tijtje van der Veen. SLOCHTEREN 24-30 April. Geboren Doetje, d.v. J. Len- ting en K. Loos, Siddeburen Jan, z.v. H. Vos en Lenting, Siddeburen; Wigbolt, z. v. W. Dijkema en T. Bosker, Over- schild Johannes Bernardus, z.v. J. B. Dusink en A. Straatman, Foxham; Anne, z.v. H. Medema en T. Musch, Siddeburen Klaas, z.v. A. van Dijk en T. Puister, Siddeburen. Ondertrouwd R. Werkman, 27 j., Siddeburen en H. Vos, 22 j., Schildwolde ;;H. Edens, Sidde buren en M. v.d. Poel, Hélium S. Jurjens, 23 j., Woldendorp (gem. Termunten) en J. Huizinga, 24 j., Siddeburen J. van Niejen- huis, 37 j., Overschild en G. Abbring, 30 jOverschild. Getrouwd G. R. Groeneveld, 23 j., en J. Opstal, 21 j., beiden van Schildwolde J. Kinds, 24 j., Zeegse (gem. Vries) en H. Strijk, 20 j., Schaaphok; K. Heidsmeijer, 33 j., Eelwerd(gem. Appingedam) en C. Oudman, 31 j., Overschild. Overleden Leonardus Mat- theus Scheen, oud 79 j., weduwn. v. E. C. Meulenkamp, Sloch teren (Overleden te Sappemeer) Aile Blaauw. oud 48 j.. echtgen. M. Roelfsema, Siddeburen. Sappemeer. Onder voorzit- terschap van den heer H. Voor- dewind, werd in het café „De Witte Linden", de algemeene jaarvergadering gehouden van de Huurwaarborging ,,Recht en Plicht". Deze vereniging mag zich, zooals uit het jaarverslag van den heer G. Kliphuis bleek, verheugen in een toenemende bloei. Het aantal leden was met 50 en het aantal woningen met 115 vermeerderd. Ook in het verslag van de penningmeester de heer G. Gorter was deze vooruitgang te bespeuren, vooral door binnengekomen achter- stallige huur en kosten. Op grond hiervan stelde het bestuur voor dit jaar geen contributie van de leden te heffen, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. Als bestuursleden werden her- kozen de heeren G. Kliphuis en J. Schothorst. Als arbiters be- noemd de heeren J. Korthuis en G. Uildriks, voor de kascommissie de heeren A. Smid en D. Meijer. Hoogezand. In het hôtel Faber zal Woensdag 7 Mei het toneelgezelschap „Studio" onder leiding van A. van Dalsum en P. Storm het bekende toneelstuk „Het Chineesche Landhuis" op- voeren, Het tooneelstuk „Het Chineesche Landhuis" is een van de weinige stukken, welke tel- kens als reprice worden opge- voerd, hetwelk bewijst, dat het steeds weer het publiek weet te boeien en ontroeren. Ook in Hoogezand is „Het Chineesche Landhuis" reeds eenige jaren geleden opgevoerd. Menigeen zal zich dit stuk vooral door de uitstekend uitgebeelde karakters nog levendig herinne- ren. Ook het groote succès, het- geen vooral aan het meesterlijk spel van Albert van Dalsum, in een der hoofdrollen, welke hij ook thans weer zal vervullen, te danken was, zal men zich nog herinneren. Voor hen, die het spel van van Dalsum uit „Het Chineesche Landhuis" niet bekend is, zal ongetwijfeld de zeldzame creatie als kannunik, welke deze acteur het vorige seizoen in „Schein en Werkelijkheid vertolkte, een ge- noegzame aanbeveling zijn. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar een in dit nnmmer voorkomende adver- tentie. Zooals uit een adverten- tie in dit blad blijkt, wordt Maandagavond in het Bioscoop- theater te Hoogezand de film „Sieg im Westen" vertoond. Deze film, welke voorafgegaan wordt door wereld nieuws, geeft een beeld van de verschillende on- derdeelen der Duitsche weer- macht, welke werden ingezet bij de grote strijd in het Westen. Speciaal in deze film worden de afzonderlijke prestaties van de verschillende stoottroepen, welke slechts uit enkele perso- nen bestaan, belicht. De inzet van het pantserwapen, alsmede de veldslagen tusschen de ver schillende pantserstrijdkrachten. De bestorming en verovering van de Maginotlinie, de verovering van Parijs, kortom al de hoofd- punten uit deze geweldige strijd worden stuk voor stuk weerge- geven. Voor verdere bijzonder heden zie men de advertentie in dit blad. B. en W. stellen voor toestellen aan te schaffen voor het onderwijs in het vak licha- melijke opvoeding ten behoeve van clF buitenscholen te Boven Kalkwijk, Kielwindeweer, Krops- wolde, Foxhol en Westerbroek, waarvan de kosten zijn begroot op f 1025.-. Ondanks de moeilijkheid om steeds iets nieuws te bren- gen, is het de heer Faber nog elke week gelukt iets nieuws voor de Wintertuinteengageeren. Thans wist hij beslag te leggen op een bekend danspaar, welke Zondag a s. zullen optreden. De komische tapdansen zullen even- als het rolschaatsnummer „lmi- tatie Sonja Henie", de Rumba en de Onsterfelijke Wals veel bijval vinden. De stemming zal nog worden verhoogd door de geheel nieuwe ensceneering van de zaal en het Amusements- orkest. Ds. J. Schmidt van Har- degarijp hoopt zich op 1 Juni a.S. alhier aan de Ned. Herv. Gemeente te verbinden, na vooraf door ds. C. A. Schenk van Sap pemeer tôt zijn dienstwerk te zijn ingeleid. Den Zondag tevoren neemt hij van zijn oude gemeente afscheid. Het gebeurde op 8 Maart van dit jaar, dat L. P. koper- gieter, alhier, zooals dat vaak met meer menschen het geval is, behoeftehad aan boter. Daarvoor is echter niet alleen geld noodig, doch ook een bon. Het eerste had hij wel, maar de bon ook? Dat zit nog. In elk geval, toen hij bij mej, j. D., winkelierster, een pakje boter kocht, bleek hij geen bon te hebben, omdat hij deze had vergeten. Geen zorg, die zou hij dadelijk wel even gaan halen. Maar al wat kwam, de boterbon niet Dat duurde zoo een dag of 12 en toen ging de winkelierster zelf maar eens naar den nalatigetoe. Zij kwam echter boterbon-loos terug, waarover ze natuurlijk ailes behalve was gesticht en wat evenmin bevor- derlijk was voor een goede ver- standhouding. Maar wat geschiedde een paar dagen later Alsof er niets ge- beurd was, stapte L. P. weer den winkel binnen om een paar boodschappen te halen. Mej. J. D., blijkbaar niet zoo vergeet- achtig of wel vergevensgezind, vertikte het hem iets te verkoopen, zoolang zij de boterbon niet kreeg. Hetgeen beteekende dat de klant geen boodschappen, maar bot ving. Hij moest en zou echter de boodschappen hebben en eerder ging hij den winkel niet uit. Hij kwam er echter wel uit, maar niet eerder, dan dat hij er was uitgezet, een hande- ling, die hem zôo gramstorig maakte, dat hij zijn woede aan de winkeldeurruit ging bekoelen. Die kon daar niet tegen en een strafbaar feit was het bovendien. Wat hij deze week voor den politierechter in Groningen tôt zijn schade heeft ervaren en tôt zijn schande. Want hij had van den rechter een flink standje te incasseeren en dit te meer, wijl hij reeds eerder voor vernieling had terecht gestaan en kreeg nog een boete van f 20.— subs. 20 d.h. op den koop toe De Officier had f 20.— of 10 d:h. gevraagd. L. P. was met de uitspraak allerminst content en verklaarde dan ook in hooger beroep te zullen gaan. Worden de desbetreffende voorstellen van B. en W. aan genomen, waarop de kansgroot is, dan zal het gebouw der G. H. B. S., alhier spoedig be- langrijke verbeteringen, onder- gaan. Die verbeteringen, waar- voor reeds een jaar geleden een plan klaar lag, dat tengevolge van onvoorziene omstandigheden niet tôt uitvoering is gekomen, zijn mede een gevolg van een rapport, dat door den Inspecteur van het Middelbaar Onderwijs in de 4e Inspectie is overgelegd aan den Secretaris Generaal van het Département van Opvoeding, Wetenschap en Kultuurbescher- ming. Zij betreffen a. de lokalen voor natuurkunde en scheikunde, die geheel zijn ingebouwd en daar- door geen verbinding hebben met de buitenlucht, b. de toiletten, waarvan de ventilatie onvol- doende moet worden geacht en c. het bouwen van een lokaal, waarin voldoende gelegenheid is voor hetbeoefenen van practische scheikunde. De kosten van het door den gemeentearchitect op- gemaakte plan, een wijziging van het oorspronkelijke, zijn begroot op f 25000.—. Met het aanbrengen van nog een andere belangrijke verbete- ring is men voornemens te wach- ten tôt de groote vacantie ni. die van de trap, welke leidt naar de eerste etage. Deze is steil, smal en geheel van hout, waar door leerlingen van de boven- verdieping in geval van brand bet gebouw moeilijk zullen kun- nen verlaten. Het bestuur der jslagers- vereeniging H.S. en dat der kappersvereeniging H.S. hebben tôt den raad een verzoek gericht om een verordening als bedoeld in art. 6 der Winkelsluitingswet 1930 in het leven te roepen, waarbij het verboden is slagers en kapperswinkels voor het publiek geopend te hebben op Maandag na 1 uur desnamiddags. Deze verzeoken houden mede verband met de bij het Werk- tijdenbesluit voor winkels of werkplaatsen aan de personeel- houdende winkeliers opgelegde verplichting om hun personeel één voor- of namiddag per week vrij te geven. Het Iijkt B. en W. gewenscht, dat terwille van concurrentieoverwegingen en het naleven van contrôle hiervoor een uniforme regeling wordt gctroffen, geiijk als door beide organisaties wordt gevraagd. Het bestuur der handeisver- eeniging H.S heeft aan deze adressen adhaesie betuigd. Uit een zoowel bij de slagers als bij de kappers in de gemeente Hoo gezand ingestelde enquête dat aile slagers, n 1.22 georganiseer- den en 1 ongeorg. er voor waren en dat de 14 georg. kappers er allen voor waren en van de 10 ongeorg. er 4 tegen. In verband hiermede bieden B. en W. den concept verorde ning ter vaststelling aan. Hierin wordt in zooverre een uitzon- dering gemaakt, dat de winkel- sluiting in kappers- of barbiers- ondernemingen alleen geldt, voor- zoover het het verrichten van kappers- of barbierswerkzaam- heden betrefL. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Maandag 5 Mei 1941, 's avonds 7 uur. Slochteren. Zooals reeds door ons is medegedeeld, bouwt de Verkeersmaatschappij „Ro- land" alhier in het Centrum van het dorp een garage met kantoor enz. Thans is het bouwterrein, dat daarachter ligt, aangekocht door de heeren Gebr. Van Tim- meren alhier, die voornemens zijn daarop een drietal woningen te bouwen. Terzake het verrichten van frauduleuze slachtingen en het ter slachting in voorraad heb ben van varkens, is procesver- baal opgemaakt tegen H. en N., alhier. Heden overleed onze lieve onvergetelijke Vrouwen Moe der geb. KAMPHU1S, in den ouderdom van bijna 63 jaar. Sappemeer, 1 Mei 1941. Parkstraat 27. R. DE HAAN. G. DE HAAN. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 5 Mei, voormiddags 11 uur. Zij, die de overledene de laatste eer wenschen te be- wijzen, worden aan het sterf- huis verzocht. te SAPPEMEER. tôt de eerste en de hogere klassen liefst vôôr 15 Mei a.s. Schrif- telijk examen 19 en 20 Juni. Inlichtingen over het verstrekken van boeken en leermiddelen van Rijkswege in bruikleen geeft gaarne de directeur Dr. D. VAN DER VEEN. te HOOGEZAND, is wegens verhuizing a.s. Maandag en Dinsdag 5 en 6 Mei GESLOTEN, en vanaf 7 Mei 1941 HOOGEZAND. Geopend de eerste vier werkdagen van iedere week van 9 uur v.m. tôt 1 uur nam. De Stadsontvanger N. H. K. NIJLAAN. worden afdoende verwijderd, zonder lidteekens. -Med. behandeling, Huidverzorging volgens medisch advies door Ged. ervaren verpleegster. Behandeling volgens afspraak. Aan de ingezetenen van HOOGEZAND wordt bekend ge maakt, dat de zal geschieden volgens onderstaande normen. c. Aan personen, die zwaren of zeer zwaren arbeid verrich ten zullen extra kaarten worden uitgereikt van respectievelijk 50% en 100% van het rantsoen. Bij het afhalen der aardappelkaarten dient een schriftelijk be- wijs, voorzien van naam en adres van het hoofd van het gezin, alsmede een opgave van de aanwezige voorraad aardappelen, op den dag waarop de aardappelkaarten worden afgehaald, worden overgelegd Indien men onjuiste opgave verstrekt van de aanwezige voor raad aardappelen, stelt men zich bloot aan een strafvervolging. De uitreiking van bovenstaande kaarten zal plaats hebben op van 8.3012 en 1.30—5.30 uur. van 8.30 12 en 1.30—5 uur. Reclames aangaande eventueele foutieve uitreikingen kunnen naderhand in geen geval in behandeling worden genomen. HOOGEZAND, 3 Mei 1941. DISTRIBUTIEKANTOOR HOOGEZAND. -'•f hedenn En dan staat voor U gereed Bij een AAN f 2. een aardige De gezellig in koopafdeeling keus: Zal i overtuiging ge moedertje is nu mei en later zie je hen zijn nu veel gelukk aarde. Het kan hie zijn en dan moeten flink uitschreien, dai Het kind bleef ro drong de troost nie hart door. „Geloof je niet, I den hemel gelukkigi „Ja ik ik het is niet zeker „Celoof je dan n Jezus, die ook zoov ook gestorven is ooit eenig mensch s „Ja, ik weet het gestorven en toen h ook geschreid m weer levend gemaakt testamentboek IV geleden. „Later, mijn lie\ allen weer bij elkat aarde ophoudt te be een hemel van geluk: wij mogen niet wa dat doet onzen lie zeker verdriet." „Weten zij het d schreien vroeg M; naar den man, die zo toon vatte om haar „Ja, zij zullen het hooren onze gebedei: Het hoofdje boog schokten de schoudei en trilde van pijn. „Als moeder daarb den God zegt ik hj Broodbonboekje. Brood. Bon 14 blijft geldig t.m. 11 Mei. Aardappelen. Bloemkaart. Boter en Vet. Melkkaart. Bon 15 van 5 Mei t.m. 11 Mei voor l3/4 1. melk Vleesch en Vleeschwaren. Algemeen Distributiebonboekje. Suiker. Koffie en Thee. Kaas. Zeep. Scheerzeep. Brandstoffen. Petroleum. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. Officiele Mededeling. „KWIEK" D. O. S. S. B. O. ZONDAG 4 Mei 1941. Bapt. Gem. Burgerlijke Stand. Plaatselijk Nieuws. Àdvertentieën. ANNEGINA WILLFMINA DE HAAN, Zr. A. K. DRENT-LANDSKROON, N. Ebbingestr. 165a Groningen, Tel 2783, Spreekuur van 2-3 uur. a. Houders van distributiestamkaarten, die geboren zijn op of na 2 Mei 1937 ontvangen een halve aardappelkaart. b. Houders van distributiestamkaarten, die geboren zijn op of voor 1 Mei 1937 ontvangen een heele aardappelkaart. Aile stamkaarten van het gezin moeten worden medegebracht. MAANDAG, 5 Mei 1941 in de IJSTENTv. d. kom Hoogezand, van 8.30-12 en 1.30-5 30 uur. MAANDAG, 5 Mei 1941 in deO.L. SCHOOLte MARTENSHOEK, van 8.30-12 en 1.30-5.30 uur. MAANDAG, 5 Mei 1941 in de O.L. SCHOOL te FOXHOL, DINSDAG, 6 Mei 1941 in de O.L. SCHOOL te WESTERBROEK, van 8.30 12 en 1.30-5.30 uur. DINSDAG, 6 Mei 1941 in de O.L. SCHOOL te KROPSWOLDE, van 8.30—12 en 1.30—5 uur. DINSDAG, 6 Mei '41 in de O.L. SCHOOL te KIELWINDEWEER,

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2