VELC i AI j. a. el; BOELDAG KAST, Distributiediend Sappemeer. Vaste Brandstoffen Stookseizoen 1941-'42 UIISEIKING van bonkaarten Vaste Brandstoffen Maandag 12 Mei a.sdes namiddags van 2 tôt 5 uur. Distributiediend Hoogezand. Âanvraag Schoenenbonnen Wat d l r met Wij he door dei Welke distributie-bons zijn geldig Electriciteits- werken Jac. H. Fellinger Kiel-Windeweer. V Filiaal t Rijwielh Niet VAKKl z Bon 18 van 6 Mei t.m. 24 Mei voor 100 gr. brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 28 Mei. Bon 19 van 11 Mei t.m. 17 Mei voor 100 gr. brood of een rantsoen gebak. Deze bon blijft geldig t.m. 21 Mei. Bon 01 van 12 Mei t.m. 18 Mei voor l'/2 kg. aardappelen. Deze bon blijft geldig t.m. 21 Mei. Bonnen 17 van de broodkaart blijven geldig t.m. 14 Mei. Bon 7 van 21 April t.m. 18 Mei voor 35 gr. tarwebloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel. Bon 15 van 8 Mei t.m. 25 Mei voor 250 gr. boter. Vetkaart. Bon 15 van 8 Mei t.m. 25 Mei voor 250 gr. boter of margarine. Deze bonnen blijven geldigt.m. 29 Mei. Bon 16 van 12 Mei t.m. 18 Mei voor l3/4 1. melk Bon „14 vleesch" van 7 Mei t.m. 14 Mei voor een half rantsoen (50 gr.) vleesch of een half rantsoen vleeschwaren. Bon „14 worst, vleeschwaren" voor een half rantsoen vleeschwaren. Deze bonnen blijven geldig t.m. 17 Mei. Bon 31 van 12 Mei t.m. 8 Juni voor 1 kilo suiker. Bon 30 van 5 Mei t.m. 25 Mei voor 250 gr. koffiesurrogaat of 40 gr. thee. Bon 28 van 21 April t.m. 11 Mei voor 500 gr. peulvruchten. Bon 65 en 75 van 5 Mei t.m 18 Mei voor 1 ons kaas. Deze bonnen zijn geldig t.m. 1 Juli. Bon 64 en 74 blijven geldig t.m. 18 Mei. Bon 86 van 12 Mei t.m. 18 Mei voor 1 ei. Deze bon blijft geldig t.m. 21 Mei. Bon 95 blijft geldig t.m. 18 Mei. Grutterswaren. Bon 21 van de boter- en vetkaart van 3 Mei t.m. 25 Mei voor een extra rantsoen (250 gram) rijst, rijstemeel, rijstebloem, rijstgries of grutten- meel (gemengd meel). Bon 23 van 21 April t.m. 18 Mei voor 250 gr. rijst, rijstemeel, rijstebloem, rijstgries of grutten- meel (gemengd meel). Bon 24 van 21 April t.m. 15 Juni voor 250 gr. havermout, havervlokken, haverbloem, aardap- pelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 25 van 21 April t.m. 15 Juni voor 250 gr. gort. gortmout of grutten. Bon 26 van 21 April t.m. 15 Juni voor 100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. Bon 27 van 21 April t.m. 15 Juni voor 100 gr. maizena, griesmeel, sago, aardappelmeel, of een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoe- der, welke 100 gr. zetmeel bevat. Bon 29 van 28 April t.m. 31 Mei voor 150 gr. toiletzeep, (nieuwe samenstelling), 120 gr. huis- houdzeep, 200 gr. zachte zeep (oude samenstel ling van voor 1 Januari 1941), 150 gr. zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Januari 1941), 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoeder (alleen voor wascherijen). Bon K van de textielkaart van 1 Mei t.m. 31 Aug. voor 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. De bonnen „brandstof 01 K.F." van de bon- kaarten M. en N. welke aan verbruikers zijn uitgereikt, die voor kookdoeleinden op het uit- sluitend gebruik van vaste brandstoffen al dan niet in combinatie met petroleum zijn van 1 Mei t.m. 3-1 Mei aangewezen voor een eenheid brandstof. Petroleum. Petroleumzegel Période 10 van 21 April t.m. 15 Juni voor 2 1. petroleum voor kookdoeleinden. Het ligt in de bedoeling dit jaar wederom een Noordelijke middag te organiseeren. In ver- band met de moeilijke busver- binding is deze keer de datum zoo gekozen, dat velen van de fiets gebruik zullen kunnen maken n i 20 Juni. Om 11 uur worden de dames in de Harmonie verwacht, die deelnemen aan de gemeenschap- pelijke koffiemaaltijd. Om de moeilijkheden met bonnen te ont- gaan is er besloten, dat ieder voor eigen lunch zorgt (belegd en gesmeerd brood). Voor een koude schotel, kotfie of bouilion wordt in de Harmonie gezorgd. De kosten voor de koffietafel zijn f 0.65 per persoon. Het programma is als volgt 12 uur. Koffietafel. 2 uur. Voordracht, muziek- dans door het ensemble Mej. Brugmans, Grethel van Bruggen met haar ballet, Zwaneveld-Dado en Tomasius. Zaal open om H/2 uur. Entrée f 0.75 (thee inbegre- pen) per persoon. Plaats bespreken 10 cent. 5 uur sluiting der bijeenkomst. Daar wij vôôr 20 Mei moeten opgeven hoeveel leden van onze afdeeling de Noordelijke middag zullen bijwonen, kan men zich opgeven tôt en met Zaterdag 17 Mei bij aile bestuursleden. Wij verzoeken beleefd bij de aangifte direct te betalen f 1.50 wanneer ook-aan de koffietafel wordt deelgenomen en f 0.85 als alleen de middagvoorstelling wordt bijgewoond. Wedstrijdprogramma voor morgen W.V.V II—Kwiek 1 2 uur Lauwerkrans. Kwiek III—Bato III 2 uur Legpenning, deze wedstrijd wordt gespeeld op het H.-S. terrein. Opstelling Kwiek Iî H. Ronde. J. Hanekamp, M. Clobus. J. Bodewes, B. Deiman, B. Scholte. G. Boekholt, B. Scholte Jr., B. Wilbrink, J. Scheen, W. Gibcus. reserve M. Scheen, J. Kerdijk. Vertrek per bus vanaf de Gado- Garage om half één. Opstelling Kwiek III F. v. d. Werff. H Bodewes, B. Mulder. P. Geling, J. Bakker, N. Nagengast. P. Scheen, H. Mulder, H. Roose, Chr. Tiecke, J. Stiekema. reserve H. Veerkamp, E. Hijl- kema. Terrein in orde maken om elf uur door N. Gibcus, P. Geling, N. Nagengast en B. Mulder. Opzeggingen, ook voor het terrein klaar maken bij M. Scheen, Zuiderstraat, Sappemeer. Wedstrijden voor Zondag 17 Mei om het kampioenschap B.N.C. I—Kwiek I 2 uur. N.O.V.O II—Kwiek III 2 uur. Wedstrijden voor 11 Mei S.B.O. I—Rhoda. Aanvang 2 uur. Opstelling als de vorige week. Willen de leden van het eerste twaalftal om half twee aanwe- zig zijn voor een kleine bespre- king. S.B.O. II Oosterpark W G. Aanvang kwart voor 4. Opstelling Dames G Post, A. Berg, A. Bos, M. Buurke, M. Draaijer, L. Velthuis. Heeren H. Venema, J. Hart- man, J. Mensinga, W. Westman, W. Mensinga, S. Lantinga. De Secretaris. Officieele Publicatic Burgemeester en Wethouders der gemeente Sappemeer bren- gen ter kennis van belangheb- benden, dat door de door hen benoemde schouwers van wegen, voetpaden, bruggen enz. aanvan- gende op Zaterdag 17 Mei 1941. Sappemeer, 8 Mei 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, A. JONKEREN. De Secretaris, J. J. PERDON. SAPPEMEER, 2-8 Mei 1941. Geboren |ohannes, z.v. Arend Smittenberg en Geessien Trijntje van der Meulen Anko Thijs, z.v. Gerrit Wiltjer en H.armine Regine Eilerdine Amelsberg wo- nende te Hoogezand Albertus Hendericus, z.v. Jan Albertus Koeneman en Maria Paulina Thiecke, wonende te Hoogezand. Ondertrouwd Alje Jacob Krol 40 j. van Sappemeer en Trijntje Jacoba Tulp, 41 j., weduwe van Eggo Streuper van Hoogezand Hendrik Doling 22 j., Sappemeer en Jantje Doornbos, 19 j Sloch- teren Nantko van Buuren29j, Hoogezand en Elizabeth Jans- sens, 27 j., Sappemeer. Getrouwd: Harm Aaldring van Hoogezand en Jantje Grofsmid van Sappemeer Gezienus Pep- ping van Hoogezand en Zwaantje Strootman van Sappemeer Ger rit Sietsma van Wedde en Roelfie Jantina Praktiek van Sappemeer. Overleden Gyllina Spykman, 73 j., echtgenoote van Jan de Vries. - HOOGEZAND 2-8 Mei Geboren Wilhelmina, d. v. Wilhelmus Kiopstra en Maria Blaauw, van Roijenstraat Johan- nes Lambertus, z.v. Marinusjac. van den Hooff en Frederika Scholtens, Hoogezand. Ondertrouwd: Geert Grooten, Tiel, oni. te Kiel en CorneliaM. van Aalst, Tiel Hendrik Sloots, Windeweer en Dirktje Jintes, Zuidlaren Herman Laurens H. Ruding, Hoogezand en Tecla Wilhelmina A van der Meer, Haren Martunes Uden Topper en Aaltje de Jonge, beiden van Kropswolde, Hgz. Getrouwd: Tonnis Jager en Gesina Grietje Schrage Hendrik Wildeboer en Domiena Woltjer; Hindrik Hamminga en Délia van der Meer. Overleden: Berend Trip, oud 72 j., echtgenoot van Harmtien Meertens; Hendrik Bos, oud acht weken, z.v. Gesinus Bos en Derkje van Kalsbeek. SLOCHTEREN, 1-7 Mei. Geboren Riena, d. v. N. P. Winkel en G. Keizer, Siddeburen; Zwaantina, d. v. J. Veenema en H. Staal, Slochteren Hendrik Johan, z.v. H. Grasdijk en M. Scholte, Hamweg; TammeKor- nelis, z v. S. Larkens en J. Meijer, Laskwerd Auwina Klazina, d.v. H. H. Koop en B. v.d. Wijk, Tjuchem. Ondertrouwd W. Woltema, 31 j., Overschild gem. Loppersum en J. Borg, 26 j., Siddeburen H. Doling, 22 jSappemeer en J. Doornbos, 19 j., Schildwolde J. P. Vos, 30 j., Scharmer en A. van Santen, 22 j., Groningen R. terr Kate, 29 j., Borgercomp. gem. Muntendam en T. Evenhuis, 24 j., Hamweg; H. H. J. Nieborg, 26 j., Appingedam en T. A. Bos, 27 j., Siddeburen F. Huisman, 24 j., Wagenborgen gem. Ter- munten en E. Engelage, 23 j., Siddeburen. Getrouwd G. R. Groeneveld, 23 j Schildwolde en J. Opstal, 21 Hillegom; J. Kinds, 24 j., Zeegse en H. Strijk, 20 j., Schaap- hok; K. Heidmeijer, 33j., Eelwerd gem. Appingedam en C. Oudman, 31 j., Overschild; E de Rook, 20 j„ Hoogezand en A. Pelgrim, 24 j Slochteren G. Bos, 21 j., Siddebuien en G. Boerema, 22 j., Schildwolde; H. v. Dijken, 30 j., Appingedam en F. v.d. Laan, 18 j., Kolham E. Hartong, 46 j., Siddeburen en G. R. Boerema, 40 j., Hélium; H B. Terpstra, 29 j., en A. Boerma,'23 j., beiden van Siddeburen. Overleden": Freerk Alting, 79 j., weduwn. v. A. Mulder, Schar mer Evert Boer, 56 jechtg. v J. Slagter, Slochteren. Predikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer: v.m 10 uur, ds. C. A. Schenk Doop, aangifte 9 Mei 8- 8.30 uur. Hoogezand: n.m. 2.30 uur, ds. Kruizinga. Kielwindeweer: v.m. 10.30 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek n.m. 7 uur, ds. Oskamp. Engelbert v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert v.m 10 uur, de heer Koppers. Harkstède-Scharmer v.m. 10 uur, ds. Smids. Kolham: v.m. 10 uur, ds. mr. Schoenmaker. Slochteren v.pi. 10 uur, ds. Kwint. Schildwolde: v.m. 10 uur, ds. Zuyderduin. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek: v.m. 10 uur, ds. Poot. Doopsgez. Gem. Sappemeer v. m. 10 uur, ds. R. de Zeeuw. Geref. Kerk. Sappemeer: v.m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom. Foxham v.m. 10 uur, Cand. W. J. Wynia. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 10 uur en n.m. 4.30 uur, dhr. F. Faber. Schaaphok v.m. 10 uur, de heer Blauwwiekel. Froombosch n.m. 7 uur, de heer Blauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt, 's avonds 7.30 uur, Jeugddienst. Foxhol: v.m. 10 u. en n.m. 6 uur, Evang. Wolters n. m. 8 uur, Jeugddienst. Sappemeer. De feestelijke propaganda-avond van de afd. Sappemeer van den Bond voor Staatspensionneering, op Zater dag in hôtel Struvé, had een voile zaal getrokken. De voorzitter, de heer A. A. Lamberts, sprak in zijn welkomstwoord, in het bijzonder gericht tôt de afge- vaardigden van de afd. Hooge zand, hierover zijn groote vol- doening uit, de hoop uitsprekend, dat de groote belangstelling, die nog steeds en wel in klimmende mate voor Staatspensioen wordt getoond, ertoe moge leiden, dat spoedig „Oud en arm uit de wereld zal zijn verbannen. Bijzonder succesvol was ver- volgens de opvoering door de tooneelelub der „Oud Groene Weezen" van „Haarstblouinen", gevolgddoor „Welzal'twinnen?' De dank, door den voorzitter hiervoor gebracht werd door 't publiek, dat uiterst voldaan was, krachtig onderstreept. Zooals bekend, is de voorzitter benoemd tôt Inspecteur Lich. Opvoeding en heeft in verband hiermee de plaats zijner inwoning verwisseld met Groningen. Het- geen mede beteekent, dat hij voor zijn voorzitterschap heeft moeten bedanken. Mede namens zijn medebestuursleden bood nu de heer H. Lentz als bewijs van waardeering voor zijn goede diensten, aan de afdeeling be- wezen, hem een*mooie porte feuille aan. Mevr. Lamberts ontving een fraaie bloem. De scheidende voorzitter ver- klarend in het algemeen afkeerig te zijn van huldiging voor be- wezen diensten, zeide deze blijken van waardeering toch gaarne te willen aanvaarden. De heer A A. Lamberts, deze week metterwoon verirok- ken naar Groningen, is in groep 21 (Groningen) bij het eindexa- men kweekscholen voor onder- wijzers(essen) aangewezen als gecominitteerde, uitsluitend voor lichamelijke oefeningen. Een navolgingswaardig voorbeeld. Een lid van de Ger. Gem., alhier, heeft een gift van f 300.— geschonken om daarvoor één extra uitkeering te doen aan de armen en de rest te bestemmen voor de zending. Hoogezand. Bij de N.V. v.h. Gebr. Brand, alhier, herdacht deze week de fabrieksarbeider F. Pietersen den dag, waarop hij een halve eeuw geleden als 12 jarige jongen bij deze firma in dienst is getreden. Door de politie is proces- verbaal opgemaakt tegen J. L., alhier, lerzake huisvredebreuk. Tegen den arbeider Errit E. te Groningen, die huishoudin- gen bij elkaar stal, zoo bij den heer Bodewes, alhier voor f 200 -, bij den heer D. Lahpor voor f 800.- is aan de Gron. Recht- bank 1 jaar en 6 maanden ge- vangenisstraf geeischt. Tegen een 5 tal personen, verdacht van heling werd resp. 6 maanden, 2 maanden, 1 maand, 14 dagen en 14 dagengevangenisstraf geeischt. Der Beauftragte van den Rijkscommissaris, Dr. Conringte Groningen, heeft gister (Vrijdag) middag, vergezeld van den Com- missaris der Provincie, Mr. J. Linthorst Homan en van den Griffier der Staten, Mr. M. W. Scheltema Jzn., officieel een be- zoek aan deze gemeente gebracht. Ondanks de lange duur van het dansverbod is er voor de jongelui nog generlei reden om zich te vervelen. Geregeld iedere week zorgt de heer Faber voor een nieuwe ontspanning, zoo ook deze week. Thans treden in de Cocktailavond, de prijs- winnaarsuit deonlangs gehouden amateur wedstrijd, om het kam pioenschap van Groningen op. Terwijl het Amusementsorkest zijn medewerking verleend. Voor nadere bijzonderheden raadplege men den desbetreffende adver- tentie in dit nummer. SCHUILINGOORD. Te ntidden van de bosschen, die thans uit hun winterslaap ontwaken en reeds een goede beschuiling bieden tegen de koude wind, staat, alhier het Café Kanon. De heer Kanon heeft gefneend zijn gasten niet alleen goede consumptie te serveeren, maar hen tevens een gezehige afleiding te brengen. Voor nadere bijzon derheden verwijzen wij naar een advertentie in dit nummer. VOOR naar In het 16e jaarverslag van den Bond van Vereenigingen voor Ziekenhuisverpleging in de prov. Groningen, opgemaakt door den heer G. Zwiers, Hoogezand, secretaris, komen verschillende mededeelingen voor betreffende de uitbreiding van het Alg. Prov.- Stads- en Acad. Ziekenhuis in Groningen, waarin velen belang zullen stellen. Hier vonden volgens den ge- neesheer-directeur uitbreidingen geregeld voortgang, maar werden vertraagd door den oorlogstoe- stand en dôor de vorstperiode van onlangs. In het poortgebouw zullen binnen eenige maanden de werkzaamheden beeindigd zijn de kantoorruimten zijn vergroot en voor het publiek geriefelijker ingericht de afdeeling maat- schappelijk werk is ruimer ge- huisvest, in een ruime zaal zullen de kerkdiensten worden gehou den en vooral zullen defamilie- leden, die de patienten bezoeken, in een ruim wachtlokaal, waar ook consumptie betrokken kan worden, een behaaglijke ruimte vinden, waardoor het vertoeven in koude en regen buiten de poort, tôt het verleden zal behooren. De nieuwe afdeeling voor infectie-zieken zal in de tweede helft van 1941 in gebruik worden genomen en in dien de afwerking niet te veel vertragingondervindt, is de verwachting, dat tegen of in het begin van 1942 ook het Kinderziekenhuis uit deSt.Jans- straat naar het groote Ziekenhuis zal kunnen overgaan. De verbouwing van de afd. Oor-, Neus- en Keelziekten is nog in haar begin, maar gehoopt wordt, dat deze zoo zal vorderen, dat ook in 1942 de polikliniek en zalen in gebruik zullen worden genomen. Het aantal beschikbare plaatsen wordt niet vermeerderd voor de afd. besmettelijke ziekten, daar hiervoor nooit plaatsgebrek be- stond. Wel wordt het aantal plaatsen voor de Oor-, Neus en Keelheelkundige afdeeling iets uitgebreid, terwijl het nieuwe Kinderziekenhuis een 60 tal patientjes zal kunnen opnemen. Over aile afdeelingen is het aantal beschikbare plaatsen momenteel 812. Veelvuldig waren ook nu weer de klachten over het tekort aan bedden. Ook voor spoedgevallen bleef de poort menigmaal geslo- ten, zoodat de patienten voor spoedoperaties noodgedwongen op andere ziekenhuizen waren aangewezen, met de daaraan verbonden meerdere kosten. Een groot aantal vereenigingen ver- leenen in dit geval een bijdrage in de extra-kosten. Reeds herhaaldelijk zijn in de laatste weken de winkeliers op de verplichting tôt het prijzen der artikelen gewezen en is door politie-autoriteiten in verschil lende gemeenten medegedeeld, dat na 1 Mei geen pardon meer zou gelden. De wet, welke het prijzen van artikelen verplichte, bestond reeds jaren in de vorm van de prijsopdrijvings- en ham- sterwet 1939, waarin een artikel voorkwam, dat eischte, dat de prijzen op duidelijk zichtbare wijze werden vermeld. In de praktijk heeft men aan dit artikel weinig de hand ge houden, daar het niet nqodig was de winkeliers aan deze omvang- rijke arbeid le zetten. Dit ver- anderde echter in Mei 1940, toen vele prijzen der levensmiddelen werden gewijzigd, en de onze- kerheid, hierdoor veroorzaakt, de weg tôt onredelijke verhoging vrijgaf. Het kwam zoodoende voor, dat in dezelfde straat voor dezelfde artikelen geheel ver schillende prijzen werden geno men. Fel was het offensief, dat de afdeeling prijsbeheersching van de dienst van de gemachtigde voor de prijzen, die in de aan vang van dit jaar haar werkzaam heden aanving, tegen de over- treders ondernam. Reeds velen werden betrapt, door het uitgebreide contrôîe- apparaat, dat met enige honder- den politie-agenten en opspo- ringsambtenaren werd gevormd. Ook de straffen, door de inspec teurs voor de prijsbeheersching opgelegd, zijn niet mis. Door het nieuwe besluit is de kleinhandelaar de verplichting opgelegd een groot deel van de in de winkel verkrijgbare artike len op duidelijke wijze te prij zen. Dit besluit is direct van toepassing op aile voedings- en genotmiddelen, textielgoederen en lederwaren. Deze prijsaan- duidingsplicht kan door de ge machtigde voor de prijzen nog met andere groepen worden uitgebreid, evenals het verhuren van roerende goederen en het verrichten van diensten. De artikelen in de étalagé of in de winkel zichtbaar uitgestald, moeten door middel van goed leesbare prijskaartjes worden ge- prijsd, terwijl de niet zichtbaar uitgestalde, maar wel voor de verkoop gereed zijnde artikelen eveneens geprijsd moeten zijn, tenzij een goed zichtbare prijs- lijst in de winkel is opgehangen. Ook bij monsterverzamelingen moeten de prijzen duidelijk zicht baar zijti aangegeven. De maatregelen van dit nieuwe besluit moeten als prijsvoorschrif- worden beschouwd, hetgeen beteekent, dat overtreding onder de tuchtrechtspraak van de in specteurs voor de prijsbeheer sching valt. Advertentieën. Door een noodlottig onge- val is te Oldenburg (Duitsch- land) den 31 Maart 1941 verdronken, onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwd- broeder in den ouderdom van 26 jaren. Hoogezand, 6 Mei 1941. J. J. WEISSENBACH. J. WEISSENBACH BUIRING. Rotterdam JOH. WEISSENBACH. M. WEISSENBACH— KONING. Hoogezand RIEKA WEISSENBACH. Del f zijl S. STRATING— WEISSENBACH. J. STRATING. Rotterdam JAN LOODE en echtgen. De begrafenis heeft plaats gehad Dinsdag 6 Mei te Oldenburg. Op Vrijdag 16 Mei 1941, nam. 2 uur (N. T.) zal ten verzoeke en ten huize van Mejuffrouw M. JOËL, Dorpskade 59 te Kiel- Windeweer, publiek worden verkocht, tegen contante beta- 11 ng Commode, Stoelen, Tafels, 2 Kachels, Naaimachine, Kook- pot, Regenwatervat, Koffiepot, Linnenrek, Gramofoon, Tobben, Potten en Pannen, Heerenrijwiel. J. L. L. C. HOOGENBOOM, Notaris te Hoogezand. tinnen Aan de ingezetenen der gemeente Sappemeer wordt bekend gemaakt, dat binnenkort zal worden overgegaan tôt Alvorens deze bonkaarten echter worden uitgereikt, dient eerst een formulier MD 111 te worden ingevuld, en wel uitsluitend door hen wier stamkaart met„Hoofd" is gewaarmerkt. De invulling dient zoowel te geschieden door hen die met haarden of kachels stoken, als door hen die hun woning met een centrale verwarming verwarmen. Genoemde formulieren dienen te worden afgehaald op Nadat de formulieren volledig zijn ingevuld en onderteekend door het gezinshoofd, moeten zij uiterlijk Woens dag 15 Mei a.s zijn terug bezorgd bij het Distributiekantoor, of in de brievenbus van het gemeentehuis zijn gedeponeerd. Men wordt er uitdrukkelijk op gewezen zich aan de gestelde datums te houden, daar anders geen bonkaarten zullen worden uitgereikt. SAPPEMEER, 10 April 1941. DISTR1BUTIEDIENST SAPPEMEER, Met ingang van heden is men verplicht voor het verkrijgen van een schoenenbom een schriftelijke verklaring (voor ieder gezinslid afzonderlijk) in te dienen. Men moet vermelden de naam, het adres, de schoenenmaat alsmede de soort van schoenen, bijv. gewone schoenen, werk- schoenen, zomerschoenen, laarzen, gymnastiekschoenen etc. Herhaaldelijk blijkt, dat aan een oproep in de plaatselijke bladen of per briefkaart op de aangegeven tijd geen gehoor wordt gegeven. Met ingang van heden is men verplicht op de vastgestelde tijd eventueele bescheiden af te halen. HOOGEZAND, 10 Mei 1941. DISTRIBUTIEDIENST HOOGEZAND. PU Noorderstr; Hoofdvert. V\/ Verl. Hoo L; ui G 2 Meubelmaker was het met hem e maar papa deed ti „Ik hoop, dat mevrouw, „maar ik hna-É toch onde De doodgraver mevrouw liet het „Je vindt het r) Leonie vroeg d kens, terwijl Mar? boterham at in he Mevrouw bloosi hoofd schudden sprekendheid in h; blik. Maar toen dv het bleek, tengere schreide gezichtje en de roode, gezwol lijks dorst opslaan En er trilde iets zij was niet gevoe zegd, neen, ik had ware gekomen n eenmaal en c blijven, ik zal wel En iij bent immer Frits". „Ja, vrouw, da heb diep medelijd zwervende vogeltje immèrs heelemaal Zijn stem klonk weemoedig. „Dichter zei L wonderd aan. Dat deed zij ait volgen kon in de ziel. En die verwonde lijk aan het was zeide «wa^ ben je Broodbonboekje. Aardappelkaart. Bloemkaart. Boter en Vet. Boterkaart. Melkkaart. Vleesch en Vleeschwaren. Algemeen Distributiebonboekje. Suiker. Koffie en Thee. Peulvruchten. Kaas. Eieren. Zeep. Scheerzeep. Brandstoffen. Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. Officiele Mededeling. „K W1EK" S. B. O. Herschouwing van wegen, voetpaden en bruggen. Burgerlijke Stand. ZONDAG 11 Mei 1941. Plaatselijk Nieuws. Alg. Prov. Stads en Acad, Ziekenhuis. Wettelijke verplichting voor het prijzen van artikelen. KLAAS WEISSENBACH, ten behoeve van het stookseizoen 1941-'42. Nadien zal geen uitreiking meer plaats vinden. Nogmaals wordt er op gewezen, dat het Distributie kantoor is GEOPEND van 912 en van 24 uur, 'sZaterdags is het kantoor GESLOTEN.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2