Veilotioisrinp in Zilm E. HOLLE, Hoogezand. H. TEUBEN Stofzuigers F. v. d. SPAN Jr. Allli m KAPPEN en KRONEN Bloemenmagazijn H. G. PRENGER, In Huwelijks- br Verlonings-Cadeaux A. J. BONTING, Inmaakglazen POOL - Rartenshiek. M Padii pal». E zware gegalv. Water- en Melkemmers. bij Fa. R.BUIIEHWERF Verlovings- en Ondertrouwkaarten U Drukkerij KREMER Hand in Haï. Waschinrichtine KLEIN, B. H. ÏÈUBEN Wat doet ge liever Mej. Gr. BRAAM Bruine- en Gele Zaaibonen Advertentie's en Drukwerken GEZICHTSHAREN Behangselpapier. N.V. BOUWKAS „ROHYP" GROOT is onze coliectie Bruidswerk Bloemwerk Bloeiende Planten enz. Ook in EET-, THEE- en ONTBIJT-SERVI EZEN aile soorten Wij hebben kunnen koopen een partijtje VERLOViNGSRINGEN in ZILVER. Zoolang de voor- raad strekt f 2— per stuk. met K.E. M. A. goedgekeurde motoren. Groote zuigkracht, lange levensduur. Nu nog de beste kwaliteiten. Electr.- Gas- Waterleidingen worden afdoende verwijderd, zonder lidteekens. Med. behandeling, Huidverzorging volgens medisch advies door Ged. ervaren verpleegster. Behandeling volgens afspraak. Zr A. K. DRENT-LANDSKROON, N. Ebbingestr. 165a Groningen, Tel. 2783, Spreekuur van 2-3 uur. Wij hebben en enorme sorteering in prachtig Duur wonen in een huurhuis en Uw leven lang huur betalen? ofGoedkoop wonen in een eigen huis en toch in 20 jaar het huis geheel afbetalen Hooge hypotheek-rente betalen of het rentebedrag gebruiken om Uw schuld af te lossen Vraagt inlichtingen bij de AMSTERDAM (C) - SPUISTR. 219-221 Hoofdvert. W. JOËL, Zuidlaarderweg Kielwindeweer Ziet onze voorraad en nog oude kwaliteiten, ze worden gratis en vakkundig geplaatst HOOGEZAND. Gedpl. Installateur - Telefoon 152. Wenscht U iets GOEDS op het gebied van Richt U dan tôt Kerkstra^t, Hoogezand. Tel. 349. Tevens vakkundig adres voor Aanleg en Onderhoud van Tuinen. GROOTE VOORRAAD PERKPLANTEN. zijn wij nog ruim gesorteerd. Kielsterstr. 15, HOOGEZAND, Tel. 73. Vanaf heden weer verkrijgbaar J/2 - 3/4 - 1 - l'/2 en 2 Liter. Zoolang de voorraad strekt voor de bekende lage prijzen ,van 1940. Over enkele dagen vermoedelijk nog een zeer beperkt aantal losse RINGEN. Voorts losse Inzetters, Beugels, Veeren, Thermo- meters enz. enz. 88 cent Tijdens de groote schoonmaak ontdekten we in een onzer magazijnen een groote parti] Deze dateeren nog uit de goedkoopere tijd. Zeer geschikt voor paarden- en veehouders. De prijzen zijn dus extra laag. WMPSC3 Vanaf f 1.80. Met gouden pen vanaf f 4.25. Kristalpen f 1.80. KREMER's Vulpenhuis KOLHAM - Telefoon 183x Agentschap voor „Oost-Goorecht" en „Slochter Courant" worden zonder prijsverhooging aangenomen. Pronker, Stoksnij, Stamsnij Stamsla, Stamprinces, Stoksla, Stokprincesse. Ailes geg. prima pootgoed. Telefoon 418. Voor naar Officieele Publicaties Een portemonnaie. Een heeren polshorloge. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. Burgemeester en Wethouders van Hoogezand Beschikkende op het verzoek van den heer F. OVERZET, schoenklompenfabrikant, alhier, waarbij onder overlegging der vereischte stukken om vergun- ning verzocht wordt voor het plaatsen van een electro-motor van 10 P.K. in zijn bedrijf, ter vervanging van de ruw-oliemo- tor, in het perceel gelegen aan de Brugstraat, kadastraal bekend gemeente Hoogezand, sectie K nummer 1353; Overwegende, dat aan het bepaalde in de artikelen 6, 6bis, 7 en 7bis, le lid, 2e zinsnede der Hinderwet is voldaan Gezien het proces-verbaal der zitting als bedoeld in aitikel 7 der Hinderwet, waaruit blijkt, dat tegen de inwilliging van het verzoek geen bezwaren zijn ingebracht Gezien de berichten van den Inspecteur, Hoofd van het 9e district der Arbeidsinspectie te Groningen Mede gelet op art. 8 der Hin derwet b e s 1 u i t e n 1. aan den heer F. OVERZET, voornoemd en zijne rechtver- krijgenden vergunning te ver- leenen tôt het plaatsen van bo- vengenoemden electro-motor in zijn bedrijf, een en ander onder de volgende voorwaarden a. de electro-motor en de daardoor in werking te brengen machines moeten worden aan- gebracht op een vanaf den vas- ten grond opgetrokken gemet- selde-, béton-of paalfundeering b. de eiectro-motor moet zoo- danig zijn ingericht, dat zij geen storingen veroorzaakt bij radio- ontvangst 2. te bepalen, dat de inrichting voltooid en in werking moet zijn gebracht vôôr of op 1 Juni 1941. Hoogezand, 19 Mei 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd Burgemeester J. TU1N. Secretaris G. ZWIERS. Kunstzijde laat zich over het algemeen zeer goed ontvlekken evenals andere textiel stoffen, men bedenke echter dat het soms ook zeer lastig kan zijn speciaal waar het onbekende vlekken geldt, in dit geval is het 't goedkoopste en 't beste het kleding stuk naar een daarvoor chemisch ingerichte zaak te sturen waar men over grote ervaring beschikt en U zich naderhand geen verwijten over verkeerde zuinigheid behoeft te maken, we zullen ons in dit stukje bepalen tôt de meest voor- komende, gemakkelijk te verwij- deren vlekken. Grasvlekken behandelt men eerst met water dan met lauw warm zeepwater waaraan een heel klein beetje waterstofsupe- roxyde is toegevoegd, menigmaal moeten grasvlekken een paar uur in het zeepwater blijven liggen, dan goed uitspoelen. Harzvlekken worden eerst met terpentijn behandeld vervolgens met benzol waardoor de vlekken volledig verdwijnen. Bloedvlekken, versche bloed- vlekken verdwijnen reeds bij een behandeling met koud water, bloedvlekken die langere tijd in de stof gezeten hebben verwijdert men geheel met een 2%tige op- lossing van ammoniak. Vet- en Sausvlekken worden behandeld met Asordin, Benzol, benzine of Tetracloorkoolstof, met watten of vloeipapier als onderligger, mochten randen of resten overblijven, dan na be- handelen met lauwzeepwater, deze vlekken verdwijnen het ge- makkelijkst als ze versch zijn. Koffie- chocolade- en cacao- vlekken worden met lauw water en een zeepoplossing uitgewas- schen zoonoodig aan het zeep water een klein beetje waterstof- superoxyde toevoegen goed na- spoelen, eventueele resten met Benzine of Tetracloorkoolstof verwijderen. Inktpotloodvlekken lossen ge heel op in spiritus of 98pCt.tige alcohol. Olieverf-en Lakvlekken.laten zich het best verwijderen met Asordin, Benzine of Terpentijn en 5 pCt.tige zeep opbssing, oudere vlekken worden met boter ingesmeerdeennacht laten iiggen, dan behandelen met Benzol of Asordin. Roestvlekken (frisch) laten zich het best met water en een lauw zeepsopje verwijderen. Inktvlekken, de vlek in de melk dompelen, hierin laten staan tôt de vlek zoogoed als werdwenen is, dan met zeepwater de melk uitwasschen. Een behandeling met citroensap en zout is dik- wijls ook zeer doeltreffend. Jamvlekken worden geheel verwijderd met 'n zeepsopje waaraan zo nodig wat water- stofsuperoxyde. gaan ze samen. Ze horen bij elkaar. Keurige zorg- vuldige aflevering en absoluut minimum slijtage. Vakkennis waarborgtUdit Slochterstr. 21 - SAPPEMEER. in aile prijzen en modellen. PIJ peu Noordecstraat 56 Sappemeer. Slochterstraat SAPPEMEER. L Nieuwste dessins. Lage prijzen Verl. Hoofdstraat - HOOGEZAND. k l FELLIIGEI, VOOR IEDERE HAND EN IEDERE BEURS Noorderstraat 54 - SAPPEMEER. Zonder bon Zaadhandel - Martenshoek t Gevonden voorwerpen. HINDERWET. Kunstzijde. Iets over het ontvlekken van kunstzijde. altijd, alsof hij er bij dacht en jij bent koud Dat hinderde haar. Soms wenschte zij het kind uren ver weg en toch had zij geen hekel aan haar. Integendeel. Maar Frits hield zich te veel met haar bezig en zij vond zichzelve onbeholpen, wanneer zij zoo vlot en welsprekend vertelden en bespiegelingen hielden over allerlei dingen. Dan haalde zij dikwijls opzettelijk een ander onderwerp aan, het nuch- terste onderwerp. om hen te storen. „Mama, hè, toe, laat papa nu eerst uitvertellen," vroeg Albert dan. En dan maakten zij samen muziek Waarom kon zij nooit meedoen Maar had hij daar dan behoefte aan Zou zij willen meedoen Zij wist het zelve niet, maar er was iets wat haar hinderde. Iets wat zij zou wen- schen te veranderen, als zij het eerst maar kende. Vroeger had zij hem dik wijls ook niet begrepen, vôôr Mignon er was. Maar toen had zij er geen aan- dacht aan geschonken. En hij zeker ook niet. Maar zij wist nu wat zij wilde. Opletten, altijd oplettend of zij zich niet zou kunnen eigen maken wat hem zoo aantrok. Zij hield zooveel van hem, Mevrouw werd onrustigen verstrooid Angstvallig bespiedde zij ailes en trachtte te begrijpen. De dokter sloeg haar oplettend gade hij zag haar onrust en wist niet waar aan ze toe te schrijven. De winter was voorbij en de eerste bloemen staken dapper de kleine hoof- den op om de zonnestralen te danken. „De zwaluwen riep de dokter op een morgen in de kamer, „ga je mee kijken, Mignon. Zij komen hun oude nestjes weer opzoeken Met een jubelkreet sprong het meisje op en ging met hem in den tuin kijken. Albert stond ook op. „Gaat u ook mee kijken, ma „Neen," zei ze koel en bijna ruw, „het kan mij niets schelen, ga maar." Albert ging. „Komt mevrouw niet vroeg Mignon verwonderd. Het was toch zoo prettig, de lieve slanke diertjes met luid gejuich in hun oude woning te zien wippen. „Mama houdt niet van vogels, niet waar, papa „Neen, jongen „Maar iedereen houdt van vogels," meende het meisje en keek aandachtig haar lieve diertjes na in hun uitgelaten blijdschap en rusteloos gefladder. „Mama niet, zij geeft niets om dieren." „Om Hector ook niet „Neen „Zeker wel. Mevrou.w is altijd goed voor hem, Albert." „Ja, dat is ook zoo. Maar ik weet zeker, dat ma niets om hem geeft." Mara staarde een zwaluw na, die de lucht inschoot en wegvloog. „Zij is voor mij ook goed en zij geeft om mij ook niets," dacht het kind droevig. Zij had juist de liefde, die haar niet gegeven werd, zoo graag gehad. „Zullen westraks naar het Veld gaan, Mignon Albert gaat zeker mee, hè Daar wordt ailes weer nieuw." „0 ja, dat is heerlijk En gaat mevrouw dan ook mee „Zou je dat zoo graag willen, kind „Ach ja Mevrouw gaat nooit mee." Plotseling hief zij het hoofdje op en keek den dokter aan met een vreem- den, strakken blik. „Ging mevrouw vroeger wel mee met u en Albert „Wat bedoel je, kindlief?" „Ik bedoel, vôôr ik hier was „Soms wel, ja, vroeger ging ma meer uit," zei Albert argeloos. De dokter begreep niet waarom het kind het hoofdje zoo diep, zoo diep liet zinken en met een zucht wegsloop naar de keuken. „Waar is Mignon vroeg de dokter 's middags aan zijn vrouw. „Ik geloof, op haar kamertje. Zij is zoo vreemd van morgen, spreekt niet en blijft mij bepaald uit den weg." „Is zij stout geweest, zoodat je haar de les hebt moeten lezen „Neen Ik heb niet$ met haar gehad ik heb trouwens nooit iets met haar." Het klonk nog immer zoo koel- vriendelijk. Albert riep aan de trap „Komje, Mignon Wij gaan Heel zacht klonk het antwoord „Ik wil liever thuis blijven; ikben zoo moe." „Wat is dat nu voor gekheid Allo, kom gauw!" riep de jongen ongeduldig. „Ik wil liever thuis blijven." zei het kind weer. Voor mijn part schreeuwde Albert driftig en liep op een draf zijn vader na. Een poos na hun vertrek sloop Mig non naar beneden en ging schoor- voetend het salon binnen. Daar nam zij het handwerkje, waaraan zij voor mevrouw bezig was, en schoof onrustig heen en weer. „Waarom ben je niet meegegaan, Mignon, je was er altijd zoo dol op begon mevrouw verwonderd. Het kind kleurde en sloeg verlegen de mooie donkere kijkers op. „Het is beter, dat ik maar niet meega," zei ze zacht en bedrukt. „Maar kind, wat mankeert je „Ik ik wil liever weer weggaan." „Zoo Bevalt het je hier zoo slecht, meisje Zijn wij niet goed voor je, zeg De tranen kwamen onder de lange wimpers uit, het kind durfde niet opzien. „Ik kan in de stad wel een dienst vinden. Ik kan wel op kleine kinderen passen en naaien, dat doen daar veel van zulke kleine meisjes als ik." Mevrouw staarde haar verbaasd aan. „Ik begrijp niets van je, kind. Als je maar eens openhartig wilde zeggen wat er aan scheelt. Kom, Mignon, het ging nu juist ailes zoo goed en nu krijg je weer kuren." Het kind schudde het hoofd. „Zijn het geen kuren Biecht dan eens op." En onwillekeurig nam zij de kleine bevende hand. Nu werden de groote oogen opgeslagen. Mignon kleurde van blijdschap. „Wat scheelt er aan, onbegrijpelijk kind „Ik denk altijd, dat u 't niet prettig vindt, dat ik hier ben, en dat u toch niets om mij geeft," fluisterde het weesje verlegen. De kalme, koele vrouw had toch een moederhart. Ernstig keek zij in de smeekende kinderoogen en streek toen met haar blanke handen de prachtige „Zigeunerlokken" glad. „Geef jij dan wat om mij, Mignon vroeg zij met een glimlach. Het kind knikte haastig. „Dat doet me werkelijk plezier, kleine meid. Ik dacht, dat je maar alleen van den dokter hield en van... Hector." „En van u en van Albert ook." „En dacht je, dat ik je liever weg wilde hebben „Ja, mevrouw „Gekke meid En als Albert weggaat van den zomer, dan zal het immers veel te stil wezen, als jij ook gaat. Wie zal me dan gezelschap houden „0 ik wil wel blijven en ailes, ailes doen wat ik maar kan." „En Mignon waarom wou je straks niet mee uit Het kind werd weer verlegen. „Ik meende ik dacht, dat u niet mee uit wilde, omdat ik er bij was." „Maar hoe kom je daar toch bij Vroeger ging u toch wel mee wan- delen ik heb het gevraagd en Albert zei het zelf." „Kind, je zit veel te dikwijls te denken en plaagt je zelf er mee. Zal je dat nu nooit weer doen „Neen, mevrouw." (Wordt vervolgd).

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 4