Oraven EEBR. H11 EN E W. B] k II SOGEART Begraafplaats onderhoud en schoonhouden van de graven la t doet ge liev flJ a t DAMESH vanaf f 9.75. GEZICHTSHAREN V*uisb°u dcUike- N.V. BOUWKj Welke distributie-bons zijn geldig Electriciteits- werken Jac. H. Fellinger KREMER'S e^Mooie OUDERE t van -appelen. Bon 03 bli' Bon 8 var_«_ A j tarwebloem^tZ,AND. Het Gemeentebestuur van Hoogezand brengt ter kennis van belanghebbenden, die nog geen formulier van overdracht aan de gemeente van het op gemelde begraafplaats moch- ten hebben ontvangen, dat zij alsnog op aanvraag derge- lijk. formulîer kunnen bekomen. Degenen, die wel een formu lier hebben ontvangen en dit hebben teruggezonden, ■tgenoodigd zich zoo fogelijk te verklaren. JEZAND, 28 Mei 1941. Het Gemeentebestuur voornoemd, J. TU1N, Burgemeester. G. ZWIERS, Secretaris, W Gr 2 ir Ze; ScL Se Wi Vu Pa Gn Sel Ins Sie Boi Vie Vo Soi Gr< He KO worden afdoende verwijderi behandeling, Huidverzorginf door Ged. ervaren verpleeg: afspraak. Zr. A K. DRENT-LANDSKROON Gronirigen, Tel. 2783, Sp Het LUXE MAGAZIJN heeft nog steeds een pracht keuze in AMSTERDAM (C) - Hoofdvert. W. JOËL, Zuidlaarder Broodbonboekje. Bon 22 van 9 Juni t.m. 22 Juni voor 200 gr. brood of twee rantsoenen gebak. Bon 24 van 26 Mei t.m. 22 Juni voor 100 gr. brood of 1 rantsoen gebak. Bon 21 blijft geldig t.m. 11 Juni. Bon 09 van 9 Juni t.m. 15 Juni voor H/a kg. aardappelen. Bon 04 blijft geldig t.m. 8 Juni. Bon 8 van 19 Mei t.m. 15 Juni voor 35 gr tarwebloem, tarwemeel, roggebloem, roggemeel of zelfrijzend bakmeel of 50 gr. brood of /2 rantoen gebak. Boterkaart. Bon 17 van 26 Mei t.m. 11 Juni voor 250 gr. boter of 200 gr. sla-olie of raapolie. Deze bon blijft geldig t.m. 14 Juni Bon 18 van 26 Mei t.m. 11 luni voor 250 gr. boter. Deze bon blijft geldig t.m. 14 Juni. Vetkaart. Bon 17 van 26 Mei t.m. 11 Juni voor 250 gr. boter of margarine of 200 gr. sla-olie of raapolie. Deze bon blijft geldig t.m. 14 Juni. Bon 18 van 26 Mei t.m. 11 Juni voor 250 gr. boter met 15 cent reductie. Deze bon blijft gel dig t.m. 14 Juni. Melkkaart. Bon 20 van 9 Juni t.m. 15 Juni voor l3/4 1. melk. Bon 19 geldig t.m, 8 Juni. Bon „18 vleesch" van 8 Juni t.m. 15 Juni voor een half rantsoen (50 gr.) vleesch of een half rantsoen vleeschwaren. Bon „18 worst, vleeschwaren" voor een half rantsoen vleeschwaren. Bon 17 blijft geldig t.m. 7 Juni. Bon 42 van 9 Juni t.m. 6 Juli voor 1 kilo sUiker. Bon 31 geldig t.m. 8 Juni. Bon 34 van 26 Mei t.m. 22 Juni voor 250 gr. koffiesurrogaat of 40 gr. thee. Peulvruchten. Bon 52 van 2 Juni t.m. 22 Juni voor 500 gr. peulvruchten. Bon 67 en 77 van 2 Juni t.m. 15 Juni voor 1 ons kaas. Deze bonnen zijn geldig t.m. 29 Juni. Bon 66 en 76 blijven geldig t.m. 15 Juni. Bon 97 van 2 Juni t.m. 8 Juni voor 1 ei. "Bon 51 van 4 Juni t.m. 8 Juni voor 1 ei. Bonnen 53 en 88 van 9 t.m. 15 Juni voor 1 ei. Grutterswaren. Bon 32 van 19 Mei t.m. 15 Juni voor 250 gr. rijst, rijsteineel, rijstebloem, rijstgries of grutten- meel (gemengd meel). Bon 24 van 21 April t.m. 15 Juni voor 250 gr. havermout, havervlokken, haverbloem, aardap- pelmeelvlokken, gort, gortmout of grutten. Bon 25 van 21 April t.m. 15 Juni voor 250 gr. gort. gortmout of grutten. Bon 26 van 21 April t.m. 15 Juni voor 100 gr. vermicelli, macaroni of spaghetti. Bon 27 van 21 April t.m. 15 juni voor 100 gr. maizena, griesmeel. sago, aardappelmeel, of een hoeveelheid puddingpoeder of puddingsauspoe- der, welke 100 gr. zetmeel bevat. Bon 35 van 1 juni t.m. 29 Juni voor 150 gr. toiletzeep, (nieuwe samenstelling), 120 gr. huis- houdzeep, 200 gr. zachte zeep (oude samenstel ling van voor 1 Januari 1941), 150 gr. zachte zeep (nieuwe samenstelling van na 1 Januari 1941), 300 gr. zachte zeeppasta, 250 gr. zeeppoeder of 600 gr. waschpoeder (alleen voor wascherijen). Bon K van de textielkaart van 1 Mei t.m. 31 Aug. voor 50 grarn scheerzeep of een tube scheercrême of een pot scheerzeep. De bonnen „brandstof 01 K.F." van de bon- kaarten M. en N. welke aan verbruikers zijn uitgereikt, die voor kookdoeleinden op het uit- sluitend gebruik van vaste brandstoffen al dan niet in combinatie met petroleum zijn van 1 Juni t.m. 30 Juni aangewezen voor een eenheid brandstof. Petroleumzegel Période 10 van 21 April t.m. 15 Juni voor 2 1. petroleum voor kookdoeleinden. Bon K van de bruine textielkaart van meisjes en vrouwen van 15 jaar en ouder voor een zomerjapon van bedrukte kunstzijde of stof daarvoor. Bon A van aile textielkaarten voor een bad- costuum of zwembroek. Morgen Zondag seriewedstrij- den te Siddeburen, waaraan door Kwiek 1 wordt deelgenomen. De volgende leden vertrekken om kwart na elf vanaf de Kl. Meersterbrug H. Schomaker, J. Geling, J. Kerdijk, B. Scholtejr. J. Scheen, N.N N. Mulder, N.N. M Nagengast, B. Wilbrink, B. Deiman, W. Gibcus, J. Bakker, B. Mulder, Chr. Meijer. Hieruit zal morgen een elftal worden opgesteld. Dinsdagavond 8 uur clubavond in Café Smit, Martenshoek, op aller opkomst wordt gerekend. Op de clubavond wordt tevens bekend gemaakt wanneer er de volgende week getraind wordt. De Secretaris. Gegadigden voor de eveptueel op te richten Heeren enjongens adsp. afdeelingen, kunnen zich alsnog opgeven bij de secretaris, Verl. Zuiderstraat 14, Hoogezand. De overige lessen als gewoon, aller opkomst gewenscht. De secretaris. De wedstrijd Oasterpark W.G. -S.B.0 11 is uitgesteld. De Secretaris. Ingezonden. Ondergeteekenden doen hier- bij een beroep op de inwoners huner gemeenten om aan Rot terdamsche schoolkinderen een aangename vacantie aan te bie- den. De omstandigheden te Rotter dam zijn nog steeds zeer ongun- stig en de scholieren zullen dan door Uwe bereidwilligheid van de landelijke rust kunnen ge- nieten. Hierbij doen wij in het bij- zonder een ernstig beroep op onze landbouwers, die zeker in ruime mate aan de Rotterdammertjes het genot van het buitenleven kunnen verschaffen. Dé uitzending van kinderen op boerderijen is verleden jaar een succès geworden. De kinderen zullen vermoede- lijk 4 5 weken met vacantie gezonden worden, omstreeks de maand Augustus. Eventueele aanvragen om va- cantiekinderen kunnen worden gedaan ten gemeentehuize te Hoogezand en te Sappemeertot 10 Juni a.s. Hoogezand, g m] Sappemeer, De Burgemeester van HOOGEZAND J. TUIN. De Burgemeester van SAPPEMEER A. IONKEREN. SAPPEMEER 30 Mei 5 Juni. Geboren Margaretha Hende- rika, d. v. Johannes Gerhardus Benes en Agatha Alida Prins, wonende te Hoogezand Egbert, z.v. Jan Messchendorp en Grietje Jacoba Abbas Lowi Jans Lode- wijk Lukas, z. v. Harmannus Aaldrik Sillius en Lowina Jantina Timmer; Harmannus Pieter, z.v. Bartholomeus van der Schoot en Heintje van Apeldoorn Melle Hendrik, z. v. Jurrie Vegter en Trijntje Ruzius, wonende te Hoogezand Folchien Nieske, d.v. tlarm Schaaphok en Eliza- beth Alida Olthof Hanna, d.v. Harm Willem Niemeijeren Bar bara Maria Bos Gerrit en Roelof, zoons v. Jan Smittenberg en .Hillechien Teule; Fokko Jacob, z. v. Fokko van der Span en Jantien Woltjer. Ondertrouwd Garmt Jager, Sappemeer en Petronellajohanna Laning, Hoogezand Berend Smit, 25 j., Slochteren en Aaltje Wol- dring, 24 j., Sappemeer. Getrouwd: Wubbo Buter, Hoo gezand en Aagtje Kreiner, Sap pemeer. HOOGEZAND 30 Mei-5 Juni. Geboren Klaas, z.v. Roeld de Vries en Geesien Bats, Kiel Klaas, z.v. Niklaas Niemeijer en Sieberdina Kostwinder, Winde- weer; Hindrik Herman, z. v. Herman Hindrik Meijer en Lam- bertha Schaap, Hoogezand Frederikus, z.v. Jan Piening en Geessien Meertens, Kropswolde Karel, z. v. Luitzen Eerhard en Maria Burema, Martenshoek. Ondertrouwd Joseph A. L. de Ronde, Hoogezand en Cornelia M. Zwaard, Rotterdam Willem Pas, Appingedam en Antje Nijea- huis, Foxhol Filippus Pruisman, Martenshoek en Kornelia A. van Leggelo, Foxhol Jacobus Hinde- rikus Bodewes, Hoogezand en Wilhelmina M. Ollemans, Gro- ningen Bernardus Albertus Dekens, Sappemeer en Geessien Spoor, Martenshoek Hendrik J. Westerhuis, Borgweg SI. en Maria Nijdam, Hoogezand Reintje Klôpping, Hoogezand en Antje Westerhuis, Borgweg, SI Fredrik Jak. Kuiper, Groningen, onl. te Hoogezand en Geertje Woudstra, Groningen. Getrouwd Jan Broekema en Johanna M. Smith Edo Woltman en Roelfien Meijer Jan Snitjer en Jitske de Vries; Jan Herman ten Kate en Willemtje A. Klip- huis. Overleden Gesina johanna Fikkers, oud 88 jaren, weduwe van Martinus Bulder. SLOCHTEREN, 29Mei-4JunL Geboren Jan Pieter, z.v. E, Prins en Z. v. d. Helm, Over- schild Berendina Antje, d. v. W. Tuinier en D. Keizer, Sidde buren jan Klaas, z.v. A. Hummel en T. Bont, de Paauwen Hen- derikus, z. v. W. Mulder en G. Bosker, Siddeburen Trijntje, d. v. R. Drenth en A. van der Holt, Tjuchem Hendrikje Geertje, d. v. Vrieljng en E. Snijder, Slochteren Thomas, z. v. H. Bakker en M. Kroon, Slochteren. Ondertrouwd H. Doornbos, 26 j., Schildwolde enj. Blaauw, 22 j., Kolham K. Bartelds, 28 j., Harkstede en A Mulder, 21 j., Scharmer B. Bakker, 21 j., Noorddijk en H. Slachter, 19 j., Harkstede; E Haan, 28j., Rave- stein en A. v.d. Schuur, 27 j., Siddeburen G. Schneiders, 25 j., Harkstede en F. Niemeijer, 20 j., Woudbloem G. Niemeijer, 27 j., Woudbloem en G. Venema, 22 j., Kolham. Overleden Grietje Mulder, oud 67 jechtgen. v. A. Venema, Harkstede Kornelis Visser, oud 70 j., echtgen, v. G. Hazenberg, Slochteren (Overl. te Zuidlaren) Johanna Louisa Maria Swier, oud 75 j., echtgen. v. P. E. Wiardi, Slochteren (Overl. te Groningen); Jantje Snijder, oud 55 j., echtgen. v. J. Folkersma, Slochteren (Overl. te Groningen). Predîkbeurten. Herv. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. C. A. Schenk. Doop. Hoogezand: v.m. 10 Uur, ds. J. Schmidt. Kielwindeweer": v.m. 10.30 uur, ds. Wasch. Engelbert geen dienst, wegens vac. Middelbert: v.m. 10 uur, de heer Kraima. Harkstede-Scharmer v.m. 10 uur, ds. Smids. Kolham v.m. 10 uur, ds. mr. Schoenmaker. Slochteren v. m. 10 uur, ds. Kwint. Schildwolde: v.m. 10 uur, ds. Zuyderduin. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek v.m. 10 uur, ds. Henzel. Doopsgez. Gem. Sappemeer v. m. 10 uur, ds. Th. v.d. Veer van Veendam. Geref. Kerk. Sappemeer:v.m. 9.30 uur Cand. W. J. Wynia n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom. Foxham v. m. 10 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur Eerw. Heer W.Weerts van Slochteren n.m. 5 uur, de Eerw. heer J. Jager v. Munten- dam. Schaaphok v.m. 10 uur, de heer Blauwwiekel. Froombosch: n. m. 7 uur, de heer Blauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m^ 10 en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt/* n.m. 7.45 uur, Jeugddienst. Foxhol v.m. 10 u. en n.m. 6 uur, Evang. Wolters; n. m. 8 uur, Jeugddienst. Practijk-Diploma Stenografie Systeem „Groote" Nederl. 130 lettergr. per minuut de dames J. Bakema, Sappemeer, G. F. Hartman, Sappemeer, F. Schee- ringa. Sappemeer, S. Scheidema, Slochteren, W. E. Steenhuizen, Hélium en de heeren W. M. Botma, Slochteren en H. Smedes, Schildwolde. Allen ontvingen hun opleiding aan het Instituut Boelkes „De Erkende School voor Sténo, Typen enz." te Sappemeer-Sloch- teren. Tôt leider van het bijkan- toor van het gewestelijke Ar- beidsbureau te Grijpskerk, werd benoemd de heer A. Hoezen, alhier. Er schijnen nog altijd menschen te zijn, die centen te veel hebben, in elk geval er geen been in zien om onnoodig onnut geld uit te geven. Hoe is het anders te verklaren, dat ondanks herhaalde waarschuwingen tel- kens opnieuw boeten moeten worden opgelegd voor allerlei gewone overtredingen Daar zijn die bijv. tegen de verkeersvoorschriften, terzake waarvan Woensdag j.l. weer heel wat schuldigen zich voor den kantonrechter te Zuidbroek moesten verantwoorden. Daartoe behoorden J. C. S. en H. A. B., beiden van hier, E. M. te Hooge zand en H. v. d. T. te Zuidbroek, die tôt f 2.— b. of 2 d. h. werden veroordeeld. Anderen maakten 't erger. Die lieten vrijwillig het geld rollen vôôr de veroordeling en daarna zullen ze verplicht zijn het nog eens te doen En niet zuinig ook. G. P. en E. G., beiden van hier en M. W. te Noordbroek werden wegens openbare dronkenschap veroordeeld, de eerste tôt f 10. b. of 10 d. h., de anderen ieder tôt f 6.— b. of 6 d. h. De roi was ôverigens als ge- woonlijk een staalkaart van over tredingen J. E. R. te Hoogezand had een ander overlast aange- daan op den openbaren weg, een grapje, dat hem f 5.— b. of 5 d. h. kostte, H.v. d. V. te Zuid broek bleek van 12 tôt 4 uur 's nachts liever op den openbare weg te zijn dan in zijn mandje, een verboden liefhebberij, die hem f 3.— b. of 3 d. h. kostte, J. D. te Kropswolde had ver- zuimd zijn identiteitsbewijs bij zich te steken en wanboftewel, dat er toen juist naar werd ge- vraagd, een verzuim, dat met f 2.50 b. of 2 d. h werd gestraft. Uit welk relaas te leeren valt en het is nog maar een klein deel van de behandelde zaken dat ieder, die zich kosten en last wil besparen verstandig doet zich nauwlettend aan de voor- schriften te houden. Wat trou- wens plicht is. rantsoen vleeschwaren, dus op een hoeveelheid, welke twee maal zoo groot is als kan worden ge- kocht tegen afgifte van een ge- nummerden bon van de vleesch- kaart. Evenzoo geeft met „een rantsoen vleeschwaren" gemerkte bon recht op het koopen van een heel rantsoen vleeschwaren, dus op een hoeveelheid, welke twee- maal zoo groot is als kan wor den gekocht tegen afgifte van de voor vleeschwaren bestemde genummerde bonnen van de vleeschkaart, die slechts op een half rantsoen vleeschwaren recht geven. VOOR naar Hoogezand. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer Joli Klasens,, thans in Groningen, is daar benoeind tôt lid van de examencomrnissie voor de hoofd- acte in 1941. Voor het toelatingsexamen le klas aan de G.H.B.S., alhier, hebben zich 10 candidaten aan- gemeld. In de vacature-Nijhof is met ingang van 9 Juni benoemd tôt tijd. leeraar Lich. Opv. aan de lagere scholen en aan de u l.o. school in deze gemeente de heer H. -Baas, alhier. Kalkwijk. Op de Zaterdag- avond ten waterschapshuize, café Menses, onder voorzitter- schap van den heer H. van Peer gehouden vergadering van inge- landen van het waterschap „De Kalkwijk" werd rekeningen ver- antwoording over het afgeloopen dienstjaar 1940-41 vastgesteld in ontv. op f 5167.02, in uitg. op t 1373.72, met als batig saldo f 3793.30en de begrooting over het volgende dienstjaar opf 5393.30, terwijl de omslag per H.A. bleef gehandhaafd op f 2.—. In de plaats van den heer E. Schrage, die had bedankt en den heer K. Topper, per. aftr., niet herkiesbaar, werden tôt bestuurs- leden gekozen de heeren G. Schrage Ezn. en R. Smit; beiden te Kalkwijk. Namens bestuur en ingelanden betuigde de voorzit- ter aan de afgetreden bestuurs- leden zijn dank voor de vele ge- wichtige en langdurige diensten, aan het waterschap bewezen. Slochteren. Tôt chef van den contrôledienst van het Rijk der arbeidsbemiddeling voor den buitendienst der gemeenten Slochteren en Ten Boer, welke gemeente tôt het nieuwe ressort Slochteren behoort, is benoemd de heer J. Loonstra, contrôleur bij de werkverschaffing en steun- verleening, alhier. Sappemeer. Ds. B. Dufour, die op 27 Oct. van het vorige jaar alhier afscheid heeft geno- men als predikant der Doopsg. Gem. en toen naar Wageningen is vertrokken, komt thans voor op een zestal voor predikant der Doopsg. Gem. te Amsterdam. Bij het den 7 Mei j.l. te Groningen gehouden examen vanwege de Kon. Erk. Algemeene Stenografen Bond gev. te Utrecht ter verkrijging der diploma's Stenografie en/of Machineschrij- ven slaagden onder meer voor het Practijk-Snelheidsdiploma A Machineschrijven (Tienvinger- systeem Typist(e) de dames: A. W. Bakker, Sidcteburen, K. G. jager, Hélium en de heeren G. Dolfing, Hoogezand en T. W. Steenhuizen, Hélium. Vervolgens slaagden voor dezelfde Vereeniging voor het I De Staatscourant van Woens dag j.l. bevat een uitvoerings- besluit Persoonsbewijzen 111 van den Secretaris-Generaal van Bin- nenlandscheZaken, waarbij wordt bepaald, dat het steeds bij zich dragen van een persoonsbewijs is verplicht van 1 Januari 1942 àf. Àanvankelijk was bepaald, dat men na 1 October 1941 van een persoonsbewijs moest zijn voorzien. De waarde der bonnen De secretaris-generaal van het Département van Landbouw en Visscherij vestigt er nogmaals met nadruk de aandacht op, dat de met „een rantsoen vleesch" gemerkte bonnen, welke onbe: perkt geldig zijn, recht geven op het koopen van een heel rant soen vleesch (honderd gram been inbegrepen) of een heei Ook bakkerswaren moeten van een prijslijst voorzien zijn. Aangezien de bepalingen van het prijsaanduidingsbesluit 1941 niet voldoende blijken te zijn doorgedrongen tôt de bakkerij, vestigt het Centraal Bureau voor het Bakkersbedrijf er de aandacht op, dat krachtens dit besluit niet alleen de artikelen indewinkels op de voorgeschreven wijze moeten zijn geprijsd, doch dat de voorschriften dienaangaande ook gelden voor den verkoop door middel van bakkerswagens aan huis. De bakkerswagens zullen in verband hierinede moeten zijn voorzien van op duidelijk zicht- bare en leesbare wijze aange- brachte prijslijsten, waarop ver- meld staan aile, in den wagen vervoerde artikelen en de daar voor geldende prijzen. Gebleken is, dat wegens het niet nakomen van dit voorschrift reeds processen-verbaal zijn op- gemaakt, zoodat beianghebben den in hun eigen belang drin- gend wordt aangeraden om voor- zoover dit nog niet is geschied, hun bakkerswagens op de hier- boven omschreven wijze van prijslijsten te voorzien. Ter vermijding van misver- standen zij er voorts de aan dacht op gevestigd, dat men niet zal kunnen volstaan met het eenvoudig deponeeren in de kar van een getypte prijslijst, doch dat de prijsvermelding op duidelijk zichtbare en voor ieder leesbare wijze zal moeten ge- schieden door bevestiging op of aan de broodwagens. Juni, Ook al is de winst aan zonne- licht in de maand Juni niet groot, ook het verlies ervan na den langsten dag, d.i. 21 Juni, isbe- trekkelijk gering. Men vergelijke I Juni op te 5.22, onder te 21.52, 21 Juni: op te 5.15, onder te 22.08, 30Juni: op te 5.19, onder te 22.08. Hieronder volgt ôverigens een volledige opgave van de zons- opkomst en ondergang in deze maand. op onder 1 [uni5.22 21.52 2 5.21 21.53 3 5.21 21.55 4 5 20 21.56 5 5.19 21.57 6 5.18 21.58 7 5.18 21.59 8 5.17 21.59 9 5.16 22.00 10 5.16 22.01 II 5.16 22.01 12 5.16 22.02 13 5.16 22.03 14 5.15 22.05 15 5.15 22.05 16 5.15 22.06 17 5.15 22 06 18 5.15 22.07 19 5.15 22.07 20 5,15 22.07 21 5.15 22.08 5 16 22.08 5.16 22.08 5.16 22.08 5.16 22.08 5.17 22.08 5.17 22.08 5 18 22.08 5.18 22.08 5.19 22.08 De goederen, die er zijn, zullen in den handel moeten worden gebracht, waar er behoefte naar is, tegen de prijzen, die er voor golden. Een tweede maatregel, welke op dit gebied is voorbereid, is het verbod van gekoppelde ver- koopen. Wel haast ieder heeft op het oogenblik al eens onder- vonden, dat hij, wanneer hij bijv. een blik melkpoeder wilde koopen dit slechts kon doen, indien hij zich ook een artikel aanschafte, dat hem allerminst zinde. Men begrijpt, dat dergelijke gebruiken niet geduld kunnen worden. Vandaar, dat ook de koppel-ver- koopen strafbaar worden gesteld. Er zijn nog meer nieuwe maat- regelen te wachten waaromtrent echter in het huidige stadium van voorbereiding nog niets kan worden meegedeeld. Ook de bestrijding van den sluikhandel zal met kracht wor den aangepakt. In deze maand zijn de schijn- gestajten der maan als volgt 2 Juni eerste kwartier, 9 Juni, voile maan, 16 Juni, laatste kwar tier en 24 Juni, nieuwe maan. Prijsbeheersching. De prijsbeheersching, waarvan de dienst ongeveer een half jaar onder leiding van Mr. H. C. Schokker, Gemachtigde voor de Prijzen, is begonnen raakt nu ingewerkt. Volgens den Haag- schen corr. van het N. v. h. N. zijn sinds Februari 1330 tucht- beschikkingen gewezen met een totaal bedrag aan boeten van f 640.000— en zijn nieuwe maat- regelen op komst. Voor de tweede période van zijn werkzaamheid, die door mr. Schokker dezer dagen met een persconferentie in zijn bureau aan het Haagsche Bezuidenhout werd ingeluid, heeft de Dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen verschillende nieuwe maatregelen, die er vooral op gericht zijn, den consument en den bonafiden kleinhandelaar te beschermen, in voorbereiding. Een belangrijke voorziening in dit opzicht was reeds het op 24 Mei j.l. in werking getreden Prijs-aanduidingsbesluit. Verder zal er een verbod van weigering tôt verkoop worden uitgevaar- digd. Er zijn n.l. vrij veel produ- centen en handelaren, die, de goede niet te na gesproken, wei- geren, bepaalde artikelen te ver- koopen of die voorraden achter- houden, omdat zij meenen, daar- mede door prijsstijging in de toekomst op meer lucratieve wijze handel te drijven dan nu Dit is natuurlijk zeerongewenscht en onder de huidige omstandig heden in geen geval toelaatbaar. Cabaret-Revue ,,'t Wordt Beter" Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt is het den heer Faber gelukt het gezelschap „De Ghesellen van den Spele" op Zondag a.s. in de Wintertuin te engageeren, welk gezelschap de Nederlandsche Cabaret-Revue „'t Wordt beter" zal opvoeren. Aan deze pittige en vlotte revue wordt o.a. medewerking verleend door Johnny Elburg, Ina Smit, Barthly-duo, Jan Koopman, Ter- ry Backers en de Rians. Ofschoon deze revue overal elders groot succès heeft geoogst, is Hoogezand toch een van de eerste plaatsen in het noorden, waar dit gezelschap optreed. De N.J.H.C. ineldt ons: Op het oogenblik zijn de vol gende jeugdherbergen voor het trekkersverkeer geopend Amersfoort, Amsterdam, Apel doorn, Apelscha, Arcen, Arnhem. Beegden, Delden, Deventer, Eind- hoven, Eysden, Gorinchem, Gou da, Haarlem, Harlingen, Heem- se-Hardenberg, De Kaag, Kàm- pen, Kortenhoef, Lunteren, Lo- chem, Nijmegen, Oldebroek, Rhenen, Scheveningen, Schoorl, Sneek, Utrecht, Vaals, Wieringen en Zwolle. Men kan verwachten, dat de jeugdherbergen te Meppel en Hoogeveen eveneens binnenkort in gebruik gesteld worden, ter wijl de jeugdherberg te Eemst- Epe gedurende de geheele maand Augustus haar deuren voor de trekkende jeugd openzet. De directeur-generaal van den arbeid heeft met ingang van 1 Juni 1941 aan de leiders van industrie- en handelsbedrijven, alsmede van landbouwbedrijven, met uitzondering van akkerbouw- en veehouderijbedrijven, vergun- ning verleend tôt het ontslaan van werknemers, die bij hen in tijdelijken dienst zijn, onder wie worden verstaan werknemers, die op niet meer dan 110 dagen in de zes onmiddellijk aan den datum van het ontslag vooraf- gaande maanden bij hen werk- zaam zijn geweest. Voor is met ingang van ge- noemden datum vergunning ver leend aan leiders van landbouw- industrie- en handelsbedrijven. om werknemers, die door of ten gevolge van hun bemiddeling een andere, ten minste gelijkwaardige dienstbetrekking kunnen verkrij- gen, te ontslaan, onder voor- waarde, dat zij den ontslagene, indien de nieuwe dienstbetrekking eindigt op andere wijze dan door ontslag op verzoek van den werk- nemer of door ontslag op grond van het bepaalde in artikel 1639 p. van het Burgerlijk Wetboek, onmiddellijk op de oude arbeids- voorwaarden herplaatsen inge- val het ontslag uit de nieuwe dienstbetrekking plaats vindt binnen drie maanden, of zoo het betreft werknemers met vier of meer jaren vrijwel onafge- broken dienst- binnen een aantal maanden, gelijk aan het aantal dienstjaren in de oude dienst betrekking, na de aanvaarding der nieuwe dienstbetrekking. Boekh. - Sappemeer. Wij zullen wèrlcen, Koert Voor de a.t Nog even een Chii v2e keuze. D 'îf'v-TAlf (-jt firaanmaal- molens Zuiderstraat 15 HOOGEZAND Tel. 188 6 I 3 1 i 1 1 Kie Duur wonen leven lang huj wonen in eer 20 jaar het Hooge hypo het rentebedi schuld af te lo bij de gezelschap van eenige harer viervoetige lievelingen, want Feeks had een prach- tige verzameling dieren van allerlei ras. Feeks had een hart aile menschen hebben een hart. En zij moest dat hart toch schenken aan 'n levend wezen met de menschen was zij in onmin, zij haatte hen. Daarom om- ringde zij zich met een menigte beesten, vèrzorgde en vertroetelde ze en gaf ze schoone namen. De opvoeding en ontwikkeling harer „familie" gaf Feeks veel zorg en werk en zij had nergens behoefte aan. Zij had ook nog menschelijke familie maar deze bezocht zij zelden en ont- ving ze nooit. Baron Van Forren, mevrouw de bafoues Van Forren, luitenant Van Forren, freule Alex van Forren en 'n jorfkertje Floris van Forren. Dat was de laatste „menschelijke familie" van de oude freule Fee. Hoe het hun ging kon haar weinig schelen. De Foi/ens uit de stad waren niet rijk. Mijnlieer had een mooi inkomen, maar ôverigens En freule Fee had groote rijkdom- men. „Zij houden niet van mij, zij rekenen op mijn dood, ik wil niets met hen te doen hebben," dacht Fee. Maar eens had zij een zware kou gevat, werd door haar dokter naar bed gezonden en moest vreeselijke, eentonigë dagen doorbrengen in het oude, ongezellige vertrek. „Dat gaat zoo niet langer. U moet meer menschelijk gezelschap hebben. Uw lieve Azor's en Puck's kunnen u sel dit mej het dac me Fei mij gen gev j'j den haa bij Alh haa heid kw^ te a F kwa den A krul diep dael Aardappelkaart. Bloemkaart. Boter en Vet. Vleesch en Vleeschwaren. Algemeen Distributiebonboekje. Suiker. Koffie en Thee. KclciS Eieren. Zeep. Scheerzeep. Brandstoffen. Petroleum. Textielkaart. Officiele Mededeling. „KWIEK" D. O. S. S. B. O. Rotterdamsche kinderen. Burgerlijke Stand. over Fi ZONDAG 8 Juni 1941. Plaatselijk Nieuws. Persoonsbewijs eerst na 1 Januari 1942 verplicht. Het prijsaanduidingsbesluit en de bakkers demaand metden langstendag 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Nederlandsche Jeugdherbergen- gaan open. Ontslaan van werknemers. Speelkaarte» door Jetty Nieuwenhuyzen. Het landgoed lag reeds in de schemering toen de jonge be- zitter na zijn avondlijken rond- gang door hof en stallen naar zijn woning terugkeerde. Zijn jonge vrouw, die onopgemerkt achter het raam stond zag da- delijk d^t zijn stap zwaar was en dat zorgen hem kwelden. „En vroeg zij, zoodra hij de kamerdeur geopend had, „is ailes in orde „Jij hier Hij schrok. „Er is ook niets meer aan te doen. Kom eens bij mij zitten, kind. Ik heb je wat te zeggen." Eenmaal moet het er toch van komen. Gisteren heeft men mij een buitengewoon voordeelig

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2