Inlevering Metalen. DECO Chotolade WOLTERS, Oistributiedienst - Hoogezand. Aanvraag Schoenenbonnen. geen nieiwe verzoeken om Schoenenbonnen J. SMITH 1. KLIPHIIS ren E J. POOL Grasmaaîmachines P. v. 1IHED - Hoonzand. Taptemelk met suiker, „De Tijdgeest" fijne Koffissurrogaat Moderne Kaners mm Dames Ceintuurs De Breînaald Aan het Ned. Heu Kerkkoor Dames en Heren Leden geplaatst worden. Hypotheekgelden beschikbaar Waterschap JOORDZIIDE'' Dent. Sappemeer, Hoogezand van Bestoor met Ingelanden Wij hebben ze voor II Scheercrême Penta 35 et. met goede banden. Wascrême Advertentiën H. KLOK B. AALFS Scharmer. HAMMINGA, Steeds het nieuwste KREMER's Boekhandel enkele en duhbele Arbeiders- en Burgethoizen Arbeidersbehuizing. Richtlijnen voor de bevolking in- zake inlevering van Metalen. Richtlijnen voor de inlevering van metalen door het bedrijfsleven, voor zoover deze bij de Burge meesters moeten worden inge leverd. te KOLHAM, Spaarbank Harkstede-Scharmer Vergadering Byouteriën Uit voorraad leverbaar onze bekende 1e klas Zonder Bon 400 gram's bussen 29 cent. Martenshoek. Complété Advertentiën Kleine Advertentiën Oost-Europa kaart ■msmmmmÊUÊm OTTO FELIX No. 29 1 Sappemeer De BURGEMEESTERS der gemeenten HOOGEZAND en SAPPEMEER brengen ter openbare kennis dat zijn vastgesteld de volgende Deze zijn koper of roodkoper, messing of geelkoper, nikkel, tin en lood, legeeringen van bovenstaande metalen, zooals brons, nieuw zilver, alpacca, Berlijnsch zilver, tinlegeering, compositie metaal e.d. Zoowel oud metaal of afval hiervan, als de voor- werpen, welke geheel of voor het grootste deel uit deze metalen gemaakt zijn, komen in aanmerking. Nadrukkelijk wordt erop ge- wezen, dat artikelen, welke uit edele metalen zijn vervaardigd, zooals goud, zilver, platina, of uit aluminium of legeering uit alu minium, zink, ijzer en staal NIET onder de verplichting tôt inlevering vallen. Dit zijn die voorwerpen, welke zich geregeld in gebruik be- vinden en welker dadelijke vervanging onvoorwaardelijk nood- zakelijk is. Zoo behoeven b.v. niet te worden ingeleverd hanglampen in geregeld bewoonde ruimten, handgrepen, deur- knoppen, traploopers. Roerende voorwerpen, die zonder deskundige hulp niet gemakkelijk kunnen worden afgescheiden, behoeven niet te worden ingeleverd. De metalen voorwerpen worden niet afgehaald, doch moeten bij de, vanwege den Burgemeester van de gemeente van inwoning aan te wijzen inleveringslokalen worden afgeleverd. Indien het gewicht der in te Ieveren voorwerpen meer dan 10 K.G. bedraagt, zal de gemeente voor afhalen van de woning van den inleverings- plichtige slechts dan zorg dragen, indien de betrokkene daartoe een gemotiveerd verzoek indient. Bedraagt het gewicht meer dan 20 K.Gdan moeten de door particulière personen in te Ieveren voorwerpen van gemeentewege worden afgehaald. Plaats en tijd der inlevering zullen door den Burgemeester nauwkeurig bekend gemaakt worden. Voorwerpen van bijzondere kunslwaarde of van kunstnijverheid en wetenschappelijke instrumenten behoeven niet te worden inge leverd, doch moeten op een daarvoor bestemde lijst aan de Bur- gemeesters gemeld worden. Nader aan te wijzen experts zullen ten huize van degenen, die deze artikelen bij de Burgemeesters schriftelijk hebben gemeld, nagaan, in hoeverre de voorwerpen, welke de betrokkenen wenschen te behouden, al of niet aan de inleveringsplicht onderworpen zijn. Antiquiteiten van bijzondere waarde worden in het algemeen uitgezonderd, indien vaststaat, dat zij voor het jaar 1860 vervaardigd zijn, mits de betrokken voorwerpen kunst- of kunstnijverheids-waarde bezitten. Kunst- voorwerpen, welke na 1860 zijn vervaardigd moeten eveneens door de bovenbedoelde deskundigen worden onderzocht. Slechts indien vaststaat, dat zij kunstwaarde hebben, behoeven zij niet te worden ingeleverd. Gebruiksvoorwerpen, behoeven slechts dan niet te worden in geleverd, wanneer zij zich in voortdurend gebruik bevinden en niet door voorwerpen kunnen worden vervangen, welke uit andere materialen vervaardigd zijn dan in de verordening genoemd. Sommige gebruiksvoorwerpen kunnen vervangen worden door uit glas, hout, aardewerk of porcelein vervaardigde voorwerpen, daarentegen kan men b.v. lepels en vorken en dergelijke niet ter- stond vervangen. Deze zijn dan ook van de verplichting tôt in levering uitgezonderd. Als verdere richtlijnen diene, dat vogelkooien, indien deze door vogels bewoond worden en niet onmiddeilijk door kooien van niet-inieveringsplichtig materiaal vervangen kunnen worden, zullen behouden kunnen worden vogelkooien, welke niet in ge bruik zijn en welke van inleveringsplichtig materiaal vervaardigd zijn, zullen echter moeten worden ingeleverd. Nadrukkelijk wordt de aandacht gevestigd op in kelders en op zolders bewaarde oude of te ontberen voorwerpen of afvallen welke onder de verplichting tôt inlevering vallen. Niet behoeven te worden ingeleverd muziek- instrumenten, voor zoqver zij voortdurend in gebruik zijn. Halffabrikaten, waarvan de voorraadsaangifte bij het Rijks- bureau voor Non-Ferro-Metalen verplicht is gesteld, zoomede aan deze verplichting onderworpen voor-, ruw- en oud materiaal be hoeven niet bij de Burgemeesters te worden ingeleverd. Richtlijnen hiervoor ontvangt het bedrijfsleven rechtstreeks vanwege het Rijksbureau voor Non-Ferro-Metalen, Afdeeling Cen trale Magazijnen. Onder de werkingssfeer der Verordening vallen aile bedrijven van handel en nijverheid alsmede aile officieele en semi-officieele instellingen. Ingeleverd moet worden uit aile gebouwen en loka- liteiten, die voor de productie, verwerking, bewerking en opslag dienen op ieder gebied, uit de daarbij behoorende bijgebouwen en onbebouwde gronden, zoomede uit de kantoren, bureau's en aile verdere ruimten, welke deze bedrijven in gebruik hebben. Inge leverd moeten worden voorwerpen uit koper, messing, nikkel, tin en lood en uit de legeeringen dezer metalen, zooals nieuw zilver, alpacca, Berlijnsch zilver, tinlegeeringen, compositiemetaal e.d. Niet behoeven te worden ingeleverd vourwerpen uit edele metalen, zooals goud, zilver, platina, aluminium en haar legeeringen, zink of ijzer. De verplichting tôt inlevering omvat aile voorwerpen, waar van de afgifte of de vervanging de veiligheid en technische pro- ductiecapaciteit van het apparaat niet beinvloedt. Bedoeld worden aile artikelen, welke als hulpmiddelen in de bureaux en in de fabrieken dienen, zooals aschbakken, siervoorwerpen, beeldjes, kannen, ketels, plateaux, presenteerbladen enz. Ingeleverd moeten voorts worden aile gereede producten, welke geheel of voor het grootste deel uit de bovenomschreven metalen bestaan, benevens eventueel in voorraad zijnde half afge- werkte producten van dien aard, ook als zij zich met het doel tôt wederverkoop bevinden, bij de ondernemingen van het bedrijfs leven, zooals fabrikanten, grossiers, depositeurs, warenhuizen en winkels. De bedrijven moeten deze artikelen, wanneer het gewicht aan metaal minder is dan 1000 K.G., bij de burgemeesters inleve- ren indien het gewicht meer is dan 1000 KG., moet de verzen- ding plaats vinden naar een door de burgemeesters nader aan te geven Centraal Magazijn, dat per provincie vanwege het Rijks bureau voor Non-Ferro-Metalen, Afdeeling Centrale Magazijnen ingericht zal worden. - Bij den Burgemeester moet worden ingediend een staat waarop nauwkeurig vermeld is het totaal gewicht per bovenomschreven metaalgroep, benevens de waarde volgens de inkoopfacturen voor den handel en volgens verkoopwaarde aan den groothandel door den fabrikant. Van de verplichting tôt inlevering zijn uitgezonderd antiqui teiten en voorwerpen van kunstwaarde, waarvoor dezelfde richt lijnen gelden als voor de burgerbevolking. HOOGEZAND/SAPPEMEER, 4 Juli 1941. De Burgemeesters voomoemd, J. TUIN. A. JONKEREN. Heden ontvangen een pracht sortering in Suède en Lak waar- onder aile kleuren. Wol- en Handwerkhuis Heden overleed in hetR.K. Ziekenhuis te Groningen, na een kortstondige ziekte, voor- zien van de H.H. Sacramen- ten der Stervenden onze lieve Zoon en Broer JDHANNES HARMANNUS, in den jeugdigen leeftijd van bijna 14 jaar. Hoogezand, 2 Juli 1941. Hoofdstraat 25. JAC. H. FELLINGER. G. C. FELLINGER—DE Wit en Kinderen. De gezongen Uitvaart zal plaats hebben heden Zater- dagmorgen 8 uur, in de St. Willibrordus te' Sappemeer, waarna de begrafenis. Zij, die de overledene de laatste eer wenschen te be- wijzen, worden verzocht sa- men te komen in het „BON- TEHUIS" te Sappemeer, om 7.15 uur. Volstrekt eenigste kennis- geving. kunnen nog enige Aanmelding: Donderdags- avonds om 8 uur, op de Rep. in de Ned. Herv. Kerk te Kol- ham. om te verdunnen, zeer fijn, 70 et. per bus, W. BROEKEMA, Adm. te Sappemeer. AGENDA 1. Opening en notulen. 2. Voorstel van eenige inge landen om de z.g. vrije hooge gronden gelegen in de ge meente Hoogezand in het vervolg aan te slagen in den omslag gelijk de andere gronden in het Waterschap. 3. Bestuursverkiezing wegens overlijden van den heer S. VAN DELDEN. 4. Rondvraag en stuiting. Hoogezand, 2 Juli 1941. Namens het Bestuur voomoemd M. K. BOON, Voorzitter. H. BOER, Secretaris. P.S. Mocht op deze eerste vergadering geen voldoende H.A. landgebruik aanwezig zijn om een geldig besluit te nemen, dan zal één uur later om 8 uur op dezelfde plaats met dezelfde agenda een tweede vergadering gehouden worden. Noorderstraat SAPPEMEER. K om KLEINE Brieven Spelden 5 et. Naaldenboekjes 10 et. Kaart 12 Knopen 5 et. Koh I Noor zelf help knoopen p. doos 10 et. Kaart m. 12 Boorde- knopen 12 et. Kaart Drukknopen 16 36 stuks et. Lekstoppen 4 et. Kroeskop Shampoo 15 et. Grote flesch Haarfix 25 et. ZEEPZONDERBON 15 et. Groot stuk Alluin 25 et. Kismet Scheermesjes 10 stuks 30 et. Scheerspiegels 10 et. Foto Standaardsvanafl5 et. Ringen reeds vanaf 10 et. Colliers, Armbanden, Broches. Martenshoek - Sapperneer Zonder Bon. voor dit blad worden aan- genomen door Telefoonkantoor, DE GROEVE. Voor naar de bekende, zeer concurreerende zaak van Martenshoek. nog in verschillende soorten o.a. de Amerikaansche. In den IJzerhandel van Nog verkrijgbaar Noorderstraat - SAPPEMEER. Martenshoek. worden aangenomen door Advertentiën worden aangenomen door Winkelier, Kiel-Windeweer. nette Naaister voor nieuw en verstelwerk. Br. onder no. 35 Bureau dezes. welke bevat het Europeesche gedeelte van de Sovjet-Unie, Noorwegen, Zweden, Finland, Balkanlanden, Europeesch en Aziatisch Turkije, Middellandsche Zee gebied Suezkanaal en Irak. Ze is uitgevoerd in het royale formaat van 100x65 en zeer duidelijk en overzichtelijk ingedeeld met vele, zelfs de kleinste plaatsen. Prijs 65 cent. Verder hebben wij nog in voorraad Kaart van het Nabije Oosten Deze kaart geeft nu juist de kern van die gebieden inAzië en Afrika en rondom de Roode Zee, welke dagelijks het onderwerp van gesprekken zijn. Prijs 95 cent Europakaart met vele plaatsen, duidelijk en overzichtelijk ingedeeld, in frissche kleuren op stevig prima papier. Prijs 105 cent. Wereldkaart Uitgevoerd in 8 frissche kleuren welke aile landen en hun bezittingen duidelijk aangeven. Bovendien voorzien van een lijst van hoofdsteden, aantal inwoners en oppervlakte van het land, alsmede de voornaamste uitvoerartikelen. Kaart van Afrika waarop tevens kaarten van de Nijldelta en het Suezkanaal, van Tripolis, Cyrenaïca en Beneden-Egypte en van Egypte, den Soedan en Italiaansch-Oost-Afrika. Prijs 522 cent. Kaart van Engeland De schaal is van dien aard dat vele plaatsen konden wor den genoemd zonder dat de duidelijkheid wordt geschaad en geeft een duidelijke aanduiding van de belangrqkste industrie centra's. Prijs 52'/2 cent. een flink Meisje, boven 20 jaar, zelfst. kunnende werken. Zich te melden Maandagavond na 7 uur. Mevr, ME1HUIZEN, Sappe meer. voor direct net Dagmeisje 16 17 jaar, aanbieding na 2 uur. Br. onder no. 28 Bureau dezes. een flinke Loopjongen, door K. H. DE HAAN, Sta- tionsstraat 97, Sappemeer. voor direct Arbeider voor Wal- lenmaaien, door J. v. CALKER, Kolham Gevraagd een net Kosthuis in de omge- ving van Westerbroek, gedu- rende 4 dagen per week, met opgave van verlangd kostgeld, Br. onder no. 18 Bureau dezes. van 5 pers. man, vr. en 3 k. vraagt voor de maand Augustus kost en inwoning op een boer- derij, Br. met prijsopgave onder no. 44 Bureau dezes. door R. BUITENWERF, Fox- ham 43. Te koop gevraagd een dubbele of enkele Br.. onder no. 22 Bureau dezes. 2 prima complété Onderstellen op lucht. 1 dichte Wagen op lucht met prima banden. 2 lichte Korren op ijzer met platte bakken. 1 prima Heeren Rijwiel. Noorderstraat 112' en 114 SAPPEMEER Tel. 437 Koolraapplanten, bij G. KLOOSTERHUIS, Krops- wolde. een Kookkachel, bij E. VAN DIJKEN, Wester broek. een z.g.a.n. 2 rij Harmonica ook wel ruilen voor Pianoklavier, bij E. VELDKAMP, Jacht- wijkslaan E 157, Foxham. Klomplaarzen en Konijn met Jongen, bij E. SLUITER, Woldweg 197, Kropswolde. een in uitstekende staat verkee- rende Zeilboot, bij P. VROOM, Kropswolde 84, ren Sappemeer. 1e. De metaalgroepen, welke onder'de verplichting tôt inlevering vallen. 2e. Voorwerpen, welke niet behoeven te worden ingeleverd. 3e. De inlevering: Uitzonderingen le. De ruimten, waaruit ingeleverd moet worden. 2e. De aard der in te Ieveren voorwerpen Noorderstr. 53, Sappemeer. voile melk met choc, en suiker Z I TT I N G a.s. Woensdag van 3-7 uur n.m. der en v.o. te houden op Maandag 14 Juli 1941, des avonds 7 uur, in het Hôtel „STRUVE" artikelen kunt U plotseling verlegen zitten Pracht sorteering Meubelhandel „DE CONCURRENT" De Leider van den Distributiedienst Hoogezand maakt bekend, dat tôt nader order 1 en 2 in behandeling worden genomen. Degenen, die aangevraagd hebben voor bon 1, ont vangen een kaart, waarmede op vertoon hiervan op Dinsdag a.s. tusschen 2-5 uur een formulier MD 119 kan worden afgehaald. Degenen, die bon 2 hebben aangevraagd, kunnen een formulier MD 119 afhalen op Maandag a.s. tus schen 2-5 uur. Alleen voor bovengenoemde personen ligt een for mulier MD 119 op het Distributiekantoor gereed. HOOGEZAND, 5 Juli 1941. Distributiedienst Hoogezand. i. S. H. RIJWIELEN f 1.50 per 10 ponds bus. Voldoet goed. Tel. 263 Sappemeer-Oost. Tuin- en Aardappelschoffels Hooirijven en Handhooiharken Zeisen, Zichten Zeisboomen, Zichthegten Haarhamers en Haarspitten Zeisstrijkers en Wedsteenen. zonder bon, POOL Biedt zich aan Prijs 105 cent Telefoon 213 Gevraagd Gevraagd Gevraagd voor direct Gevraagd Rotterdamsch gezin Te koop gevraagd voor geldbelegging, Te koop SAPPEMEER Te koop Te koop Te koop Te koop Te koop deburen, Schildwolde, rijdagmiddag 12 uur. ig tôt de dfstributie van het tijdvak van Vrijdag 1 met Za'terdag 26 Juli der met ,,27 vleesch" nen van de vleeschkaart koopen van een half ch of een half rantsoen 7 vleeschwaren" gemerk- gedurende genoemd tijd- het koopen van één rant- >f één rantsoen vleesch- worden dus op de met lerde bonnen drie rant- l verstrekt. geeft gedurende het tijd- dag 18 Juli tôt en met uli de met ,,26 vleesch- rkte bon recht op het een rantsoen vleesch of vleeschwaren. De met gemerkte bonnen kun- worden. iten, die de met ,,27 rkte bonnen in ontvanst deze bonnen op afzon- vellen te plakken. n vleesch bedraagt 100 begr.epen. Een rantsoen )edraagt voor de hierna irten het daarachter ver- çrammen :kookt varkens-, rund-, en en schapenvleesch en rstsoorten 75 gram stsoorten, rolpens en 100 gram tongenworst en nier- 150 gram 15° gram met het voorgaande aandacht op gevestigd, ;n van de vleeschkaart 1 de met „vleesch" als tren" gemerkte bonnen :rvolge recht geven op an vleesch ôf vleesch- in winkels van vleesch n zal van 28 Juli af op )insdag verboden zijn. iet eindexamen 5 j. c. B. *T. I. Nieboer, *M. H. Alons, en J. G. v. d. :zand. *J. Kuipers *0. M. Wortelboer, Th. G. Groeneveld, R. Wever te Sappemeer, barmer en R. Vos te t. zijn meisjes. ster jij dan nooit naar is laag en wreed Je gel maar liever over- eten in plaats van 'n De natuur helpt zich- voor ailes en hem in den arm. te en keek onrustig toeveel dieren wij nu doodgedrukt met onze Daar zou een talent- ie weinig te doen heeft wone dingen des levens, /ig en verheven boek schrijven. De levens- 1 een sentimenteele tor i. Of de geschiedenis istische slak, die door îgen een walg van het Is treurig, dat men ch kan wandelen s,"zei Alex vermanend. leidekruid wordt door :t voor den oven, hé, is er 'n boertje, dat met z'n wagen naar cht. Op 'n morgen t maar hij was dood al zoo lang den weg er besturing z'n dooien rachtje aan het goede oen ze het lijk schouw- oorzaak van den dood nt vragen hfelp niet sn antwoord bleek Ider, die zich in de irstopt had, hem had eusch giftige slangen zijnen P- ans tante, sta toen itten, Alexje Slangen Vervolg op pag. 4). fvolg op pag. 4).

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 3