Verlovings- en Ondertrouwkaarten KREME Drukicer Welke distributie-bons zijn geldig Electriciteits- werken Jac. H. Fellinger ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP HET KOOPEN VAN BESCHIKBAAR PER PESOON 0 t/m 4 t/m 3 jaar, 13 jr. 14 jr. t/m 20 jr. vol- was- senen eenheid 29—4 Brood 29 Brood 29 Vleesch 29 Vl.waren 29 Kaas 29 Eieren 29 Melk 1 29 Reserve 105 Algemeen 4 Rantsoenen 1 1 Rantsoen Rantsoen Rantsoen Brood of Gebak 100 Gram Stuks Liter KG. Vleesch of VI. waren Kaas Eieren Melk Aardappelen 250 Gram Suiker 104 Algemeen 1 250 Gram Koffie-Surrogaat 103 Algemeen 10 Bloem 102 Algemeen A Rijst A Havermout 500 Gram '/2 Rantsoen 250 Gram 250 Gram 250 Gram Jam Bloem, Brood of Gebak Rijst Havermout of Gort 44 Algemeen 45 Algemeen 54 Algemeen 55 Algemeen 250 Gram 250 Gram 100 Gram 100 Gram Havermout of Gort Gort Vermicelli Maizena 26—27 Boter 250 Gram 26-27 Vet 250 Gram Boter Boter met reductie Havermout Gort Vermicelli Maizena In tijdvak van één week 10 20 24 20 Rants. 1 3 3 3 Rants. 100 100 100 100 Gram 1 1 1 1 Stuks 7 Liter 0 3 3 3 KG In tijdvak van vier weken KG 250 250 250 250 Gram 500 500 500 500 Gram 4 4 4 4 Rants. 500 250 250 250 Gram 250 Gram In tijdvak van acht weken 250 250 250 250 Gram 250 250 250 250 Gram 100 100 100 100 Gram 100 100 100 100 Gram In tijdvak van 18 dagen 250 500 500 500 Gram 250 500 500 500 Gram Jam 5UU gram Jam, Siroop, Honing, enz. Voor de overige artikelen is het rantsoen gelijk aan de in bovenstaande lijst vermelde hoeveelheden 100 gram Brood 75 gram Beschuit, Wafels, Biscuits, Koekjes, ôf 140 gram Speculaas, Koek ôf 300 gram Cake, ôf 400 gram Gevuld Klein Kortgebak, ôf 500 gram Gevuld Groot Korstgebak, ôf 600 gram Taart, Gebakjes 70 gram Tarwebloem, -Meel, Roggebloem, -Meel, Zelfrijzend Bakmeel 250 gram Rijst, Rijstemeel, -Bloem, -Gries, Gruttenmeel (Gemengd Meel) 250 gram Havermout, -Vlokken, -Bloem, Aardappelvlokken 250 gram Gort, Gortemeel, Grutten 100 gram Vermicelli, Macaroni, Spaghetti 1Q0 gram Maizena, Sago, Aardappelmeel, ôf 100 gram Zetmeel, verwerkt in Puddingpoeder of Puddingsauspoeder 100 gram Vleesch, gewicht van been inbegrepen 75 gram gerookt of gekookt Vleesch, ôf 75 gram gerookte Worstsoorten, ôf 100 gram gerookte Worstsoorten, ôf 125 gram Leverartikelen, Tongenworst, Nierbrood, ôf 150 gram Bloedworst 500 gram Jam, Siroop, Honing, enz. ATTENUE! De volgende bonnen zijn na Zaterdag 2 Augustus niet meer geldig. 28 Brood 28 Melk 28 Vleesch, Vleeschwaren 28 Reserve (Aardappelen) 28 Eieren 101 Algemeen (Suiker) N.B. De bonnen 26, 27, 28 en 29 voor KAAS blijven geldig tôt en met 9 Augustus 1941. Vanavond speelt onderstaande 12 tal thuis tegen Voorwaarts Aanvang half acht. Opstelling dames R. de Boer, R. v. Delden, 1. Springelkamp, Z. Smit, A. Bos, G. Post. Heeren H. Wolda, E Kuiper, Tj. Rijkens, R. LammersJ.Kuper, H.Kleefsma. De fietstocht voor morgen gaat niet door. De Secretaris. Met ingang van de volgende week, tôt nadere aankondiging is de turnhal wegens vacantie gesloten. Maandagmiddagfietstocht voor de meisjes adspiranten, vertrek om één uur vanaf de Hooge- zandsterbrug. Als leidsters gaan mee G. Ronde, Fr. Clobus, M. Kroon en A. Nagengast. De Secretaris. Gevonden voorwerpen. Een mantelband. Een overjas. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, politiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. SAPPEMEER, 25-31 Juli. Geboren Jantje Antje Eva, d.v. Klaas Bats en Gezina Pie- tersen Harmke Trijntje Gezina, d.v. Kornelis van Bon en Gezina Fennegina Veenma Jannes Hen- drik Garmt, z.v. Beno Wiert Smid en Willerhtje Hoiting, wonende te Slochteren Harmina Gees- siena, d.v. Freerk Kruijer en Geessiena Dontje. Getrouwd Berend Smit, Sloch teren en Aaltje Woldring, Sap- pemeer. HOOGEZAND, 25 Juli-1 Aug. Geboren Gerrit Willem, z.v. Harm Vrieling en Albertine H. Boxen, Kropswolde Henderikus Sjoerd, z.v. Jan Visser en Sietske Hoogstra, Martenshoek. Ondertrouwd Henricus Jaco- bus Albertus Maria Wajon, Fox- ham, gem. Slochteren en Johanna Alida Helena Barkman te Hoo gezand Johannes Bernardus Praktiek, Sappemeer en Elsje Sjambina Groeneveld, Hooge zand Jelis Kuntkes, Groningen en Menje van Loenen, Wester- broek, gem. Hoogezand. Getrouwd Jans Duit en Anje Kluin. SLOCHTEREN, 24-30 Juli. Geboren Arendina Adriana, d.v. J. KoertsenJ. Visscher, Kol- ham Ellechiena, d.v. H. Dôling en J. Doornbos, Schildwolde; Trijnko Jacob, z.v. K. Olthof en O. Puister, Siddeburen Hende- rina, d.v. J. Nieborg en S. Smit, Harkstede; Daniel, z.v. H. J. B. Kok en J. Bouwman, Slochteren Maria, d.v. O. Hoiting en J Bouma, Slochteren. Ondertrouwd: J. Snippe, 33 j., en N. F. Homan, 27 j., beiden wonende te Siddeburen. Getrouwd D. E. Nanninga, 35 j., Sauwerd (Gem. Adorp) en J. A. Th. Th van der Hoop van Slochteren, 30 j., Slochteren G. Bijsterveld, 22 j., Lageland en H. M. Bolhuis, 21 j., Lage land. Overleden Antje Spakman, oud 75 j., weduwe v. J. Bos, Schildwolde; Geert Teuben, oud 73 jongehuwd, Slochteren (overleden te Groningen). PrecSikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. J. M. Willems van Zuidbroek. Hoogezand: v.m. 10 uur, ds. Schmidt. Kielwindeweer: v.m. 10.30 uur, ds. Wasch. Westerbroek: n,m. 7 uur, ds. Oskamp. Engelbert: v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert n. m. 7.30 uur, ds, Schmidt. Harkstede-Schariner n. m. 3 uur, ds. Oskamp. Kolham v.m. 10 uur, ds. mr. J. Schoenmaker. (voorber, H.A.). Slochteren v. m. 10 uur, ds. Kwint. Schildwolde: v.m. 9.30 uur, ds. Zuyderduin. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek v.m. 10 uur, ds. Wolfson. Doopsgez. Gem. Sappemeer: Geen dienst. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 9.30 uur Leesdienst en n. m. 4.30 uur, Cand. W. J. Wynia. Foxham v.m. 10 uur, Cand. W. J. Wynia. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur en n.m. 5 uur de heer F. Faber. Schaaphok v. m. 10 uur, de heer Blauwwiekel. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 uur en n. m. 5 uur, ds. C. Brandt, n. m. 7.45 uur Jeugd- dienst. Viering H.A. Foxhol v.m. 10 uur, en n.m. 6 uur, Evang. Wolters. van deze school geslaagd, van wie 9 voor het B-diploma. Bij de in Juni j.l. gehouden examen in Boekhouden vanwege de Ned. Vereen. v. Leeraren in Boekhouden, de Vereen. van Leeraren in Handelswetenschap- pen en „Mercurius" slaagde voor aile 3 vereenigingen de heer D. B. van Zomeren te Hoogezand. Er is een tijd geweest, dat vacantie voor de'midden- stander en den arbeider een overbodige weelde werdgeacht. Dat is thans gelukkig anders en ook al zijn er nog altijd vacantie- loozen, toch is het de prijzens- waardige gewoonte geworden om algemeen in de maand Augustus enkele dagen vacantie te geven of te nemen. Of dit altijd gaat met 't oog op de zaak Daarvoor weet men wel een regeling te treffen. Zooals o.m blijkt uit een advertentie van de bloem ist-winkeliers vereen iging H.S. in dit nummer. Beurtelings nemen de bloemisten vrij af, zoodat niemand er bang voor behoeft te zijn, dat er dagen zullen komen, dat hij van een bloemetje of wat dies meer zij verstoken moet blijven. Slochteren. Te Groningen is voor de hoofdacte geslaagd mej. H. Mulder, alhier, Na proefmelking op de bedrijven van de heeren H. Bouma en E. de Haan is aan de volgende cursisten een diplo- ma voor goed melke'n verleend J. H. Weemhof Westerbroek, 175 p., A. Nijborg, Harkstede, 174 p., J. Koning, Roodehaan, 168 p., J. Steen, Borgweg, 167 p. en R. Veltman Hzn, Sloch teren, 161 p. Plaatselijk Nieuws. Sappemeer. Onder voorzitter- schap van den heer G. J. Mulder had in het Bontehuis een alge- meene ledenvergadering plaats van de Onderl. Spiegelglasver- zekeringmîj Hoogezand-Sappe- meer. Zooals bleek uit het verslag van den penningmeester den heer P. van Dijken, waren in het voorbije boekjaar de resultaten zeer bevredigend geweest. Aan premie en aan verkocht glas was in het geheel f 547 71 ont- vangen d.i. f 137.61 meer dan aan schaden en onkosten is uitgegeven. De heeren K. Jonker en T. K Kremer werden tôt bestuursleden herkozen. Hoogezand. Voor hetMulo- examen A. zijn geslaagd Hilly Dekker en Jan Aaldring, beiden leerlingen van de Mulo school, alhier. Hiermee zijn aile 25 leerlingen VOOR naar Uit het pas verschenen verslag van den schoolartsendienst in de groepen Appingedam, Hooge zand en Veendam over het jaar 1940 blijkt, dat met ingang van 1 Jan. 1940degemeenteLopper- sum is toegetreden en met ingang van 1 Oct. 1940 de ge- meente Kloosterburen, die beide zijn ingedeeld bij de groep Appingedam, waartoe reeds be- hoorden Appingedam, Eenrum, Kantens, Niewolda, O. Pekela, Usquert, Kloosterburen, Lopper- sum en Winschoten. Volgens het verslag van deze groep, opgemaakt door dr. E. F. de Maar bedroeg daarin het gemiddeld aantal leerlingen 52512/3, van wie 2850 volledig werden onderzocht. Het waren leerlingen van 24 o.l. scholen,. van 7 bijz., 5 u.l.o., van 4 kleu- terscholen en van het 7e leerjaar in Winschoten. Wat den voedingstoestand be- treft, constateert dr. de Maar, dat deze niet is achteruitgegaan. Een overzicht van de afwijkingen, die bij het systematisch onder- zoek werden gevonden, gaf het volgende beeld afwijking oor, neus en keel 351 (12.3 afwijking gezichts- scherpte 228 (8 jandere oog- afwijkingen 140 (4.9%J; huid- en haarziekten 144 (5%); af wijking wervelkolom 223 (7.9%) verkeerde houding 404 (14.1%) doorzakkende voeten: 177(6.2%) levend onrein 105 (3 7%); diversen (10.7%). Hiertoe be- hoort het geval van een jongen, die al een week lang met een duidelijk gebroken onderarm rondliep. Het aantal kinderen met een slechte houding en een kromme rug was ook dit jaar weer groot, waarom deze schoolarts, evenais trouwens zijn beide collega's, het buitengewoon toejuicht, dat het gymnastiekonderwijs op aile scholen verplicht is gesteld en dat daarvoor behoorlijke lokali- teiten worden ingericht. Het onderzoek naar het gebit Ieidde tôt onbevredigende resul taten in aile drie groepen en hierbij bleek, dat de toestand in plaatsen, waar een tandarts is gevestigd, weinig beter was dan in andere. Een schooltandartsen- dienst wordt dan ook dringend noodig geacht. In de groep Hoogezand, waar toe behoorden de gemeenten Hoogezand, Sappemeer, Noord- dijk, Haren, Beerta, Nieuwe- schans, Zuidbroek en N Pekela bedroeg volgens het verslag van den schoolarts, dr. H. Cazemir, het aantal onder toezicht staande scholen 58, waartoe voor het eerst ook kleuterscholen behoo- ren n.l. die in Foxhol, Kalkwijk, Martenshoek, Sappemeer, Haren en Nieuweschans, in het geheel 11. Daartoe behoorden verder 4 u.l.o. en 10 bijz. scholen; de rest waren openbare. Volledig onderzocht werden 2646 leerlingen, terwijl 31 op een spéciale afwijking werden nage- zien. Onderzoek voor het school- zwemmen werd verricht aan de o.l. scholen te Hoogezand, Kiel- sterstraat, Foxhol en Wester broek. Hier werden nagezien 34 jongens en 44 meisjes, welke voor het eerst aan de school- baden deelnamen. Er was geen aanleiding tôt opmerkingen. Te Hoogezand en Sappemeer wer den aan de leerkrachten korte cursussen in E.H.B.O. gegeven in verband met de luchtbescher- ming. In de groep Veendam, waartoe behoorden de gemeenten Veen dam, Wildervank en Vlagtwedde werden volgens het verslag van dr. G. D. Swanenburg de Veye van de 5476 leerlingen 2155 volledig onderzocht, terwijl bovendien nog 268 kinderen, die verschillende kleuterscholen be- zochten, een vijftal, een beurt kregen, in totaal dus 2423 kin deren. Het onderzoek strekte zich verder uit tôt 27 openb., 5 u.l.o. en 19 bijzondere scholen. De afwijkingen, die de beide schoolartsen in de laatste twee groepen constateerden, kwamen, zij 't met een gewijzigd percen- tage, vrijwel overeen met die van de eerste groepen. Aile drie werkten mee tôt de kinderuitzending naar de ver schillende koloniehuizen. Op hun aanwijzingen hadden ver- beteringen plaats van schoolge- bouwen en schoolmeubelen. Het groot aantal geestelijke afwij kingen leerde ook thans weer hoe noodig scholen voor buiten gewoon lager onderwijs zijn (De eenige, die in Winschoten, werd geregeld bezocht). Dr. Swanenburg de Veye te Veendam verklaartdan ook met beslistheid, dat het tôt stand komen van zoo'n school in die omgeving nog steeds een groote behoefte is. Het verslag in zijn geheel doet ook thans weer op overtuigende wijze het groote nut van den schoolartsendienst inzien. Het Voorlichtingsbureau van den Voedingsraad schrijft Het koken van aardappelen in de schil is een groote bezuini- ging en geeft ook uit voedings- oogpunt bezien een sterke be- sparing. Hoewel talrijke gezinnen de aldus bereide aardappelen als iets heel gewoons beschouwen, schrikt men er in vele andere nog steeds voor terug. Niettegenstaande er al veel over het koken van aardappelen in de schil geschreven is, vol- gen ter aanmoediging van dege- nen, die er nog niet toe kwamen ze zoo te gebruiken, eenige op merkingen. Door het schillen gaat onge- veer 1/5 van het gewicht van de aardappelen verloren, bij oude aardappelen zelfs bijna de helft, zodat tegen het einde van den winter, 3 kg. in de schil gekookte aardappelen zeker 5 kg. geschilde aardappelen vervangen. Ook is de voedingswaarde van ongeschilde gekookte aardappe len hooger dan van geschilde gekookte aardappelen. Terwijl er anders veel met de schil en het kookwater verloren gaat, blijven de zouten en vitaminen nu groo- tendeels behouden. De aardappelen, die er thans zijn, de nieuwe dus, hebben een dunne schil. Laat men het be- werkelijke schrappen achterwege en boent men de aardappelen schoon, dan zal men na het koken weinig van het schilletje proeven. Nu is het oogenblik dus aangebroken, waarop men met het koken van aardappelen in de schil beginnen moet. Wanneer het seizoen van de nieuwe aardappelen eindigt en zomer- en winteraardappelen volgen, kan men vrijwel onge- merkt met deze bereiding voort- gaan. Door de nieuwe aardap pelen is men in de gelegenheid aan de in de schil gekookte aard appelen te wennen. Nieuwe aard appelen en in de schil gekookte aardappelen verschillen weinig in smaak. Eventueel aanwezige uitloopers en oogen verwijderen. De aard appelen met een stevig borstel- tje (niet met een pannenboender) goed schoon boenen. Ze opzet- ten met weinig kokend water (hoogstens een glas vol) en zout (1 theelepel per kg. aardappelen). De pan goed sluiten, de aard appelen vlug aan de kook bren- gen en op getemperd vuur in 25 min. gaàr laten worden. Er voor zorg dragen, dat de pan goed gesloten blijft. De aardappelen zoo noodig afgieten, laten drogen en opdie- nen. Degenen, die de schil niet goed verdragen, kunnen deze op hun bord eraf halen. Het warme schilletje laat gemakkelijk los. In de Deutsche Zeitung in den Niederlanden lezen wij de vol gende leerrijke geschiedenis „Stoppen mijnheer". De ener- gieke stem van den politieman liet er geen twijfel aan bestaan, dat de contrôle over auto's op een van de groote autowegen in de buurt van Utrecht serieus moest worden opgevat. De remmen van de vrachtauto waarvan hier sprake is, knarsten. Na eenige oogenblikken stond de wagen stil. Vragend keek de chauffeur den behoeder van het gezag aan. „Wel „Uw vergunning alstublieft". „Heb ik niet noodig. Kijk maar achter aan mijn wagen. Ik rijd op houtgas". De diender begaf zich naar achteren en kwam hoofdschud- dend terug. „Als U mij soms voor den gek wou houden zei hij op 'n toon, die iets minder vriendelijk klonk. „Ben ik nou gek ofDe chauffeur stapte uit en bleef als aan de grond gespijkerd staan, want de rijdende kachel was in geen velden of wegen te beken- nen. „Ik moet dat ding onderweg verloren hebben", stamelde hij hulpeloos. Vertelt U me nou geen sprook- jes", viel de agent dreigend uit, want het begon hem nu toch wel wat te gortig te worden. „Hoe bent U dan hier gekomen Op lucht soms De ander fronste het voorhoofd. Hij scheen weer wat te zijn be- komen van den schrik en trachtte met uiteenzettingen over ver- scheidene technische détails den diénaar van het recht duidelijk te maken, dat hij toch werkeiijk op houtgas reed. Hij kon voor de zaak geen andere verklaring vinden, dan dat de generator onderweg was losgeraakt en dat hij met de rest van het gas, dat zich nog in de toevoerleiding bevond, tôt hier gekomen was. „Ik zal een eind terug loopen en U den generator laten zien". De agent liet zich overhalen. „ik ga mee". Ditmaal werd het echter de politieman,diestomverbaasd was, want reeds na een korte wande- ling vonden ze den generator, die moederziel alleen op den weg stond. Met een overwinningsgebaar wendde de chauffeur zich tôt zijn begeleider. „Daar is hij „Dat is haast niet te gelooven", bekende hij. Maar zijn verbazing bereikte het toppunt, toen hij moest constateeren, dat de kachel koud was, ijskoud. „Onmogelijk", zei de agent heel logisch, lichte het deksel op en vond in plaats van houtskool. een varken, rond en rose, zooals deze dieren in onthaarden toe stand er plegen uit te zien, als ze hun leven hebben moeten geven. „Merkwaardig, hoogst merk- waardig", stotterde de chauffeur, verbleekend. „Inderdaad", bevestigde de agent, haalde potloot en notitie- boekje voor den dag en noteerde de cardinale punten van het ver- rassende geval met de nauw- keurigheid van een kroniekschrij- ver. Aldus geschiedde dezer dagen voor de poorten van Utrecht Een jongmensch van 20 jaar, B. v.d. A. klerk van het distri- butiekantoor te Den Bosch, stond voor de rechtbank terecht, omdat hij zich in Mei j.l. vijftig toe- wijzingen voor boter te zamen voor vele duizenden rantsoenen wederrechtelijk heeft toege- ëigend. Hij was op het distri butiekantoor belast met de con trôle van de teruggekomen toe- wijzingen en heeft dezen ver- trouwenspost misbruikt. Hij nam o.a. 35 blanco toewijzingen van 200 rantsoenen elk, weg en veranderde de voorraadcijfers, om het bedrog te camoufleeren. De toewijzingen verkocht hij aan den 19-jarigen kantoorbediende A. v.d. B. Hij zou daarvoor f 1000 ontvangen, doch had in totaal slechts f 250 gekregen, dat ge- deeltelijk was opgegaan aan pleziermakerij en den aanschaf van dure sportartikelen. De officier van Justifie, mr. Receveur, eischte tegen v. d. A. zes maanden gevangenisstraf. Mr. Paul Scheefhals drong aan op clementie. Tegen den 19-jarigen v. d. B. werd acht maanden geëischt. Ook in dit geval werd door den verdediger, mr. E. van Zin- nicq Bergmann, clementiebepleit. De Secretaris-Generaal van het Département van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tôt de distributie van melk. Zooals van bevoegde zijde reeds uiteen is gezet, is het noodzakelijk gebleken de melk- distributie in dier voege te wij- zigen, dat gestandaardiseerde melk nog slechts zal worden verstrekt aan kinderen tôt den leeftijd van 14 jaar. Dit brengt dus mede, dat personen van 14 laar en ouder of, om het precies te zeggen, personen, die geboren zijn vôôr 2 Februari 1927 aangewezen zijn op het gebruik van taptemelk, welke vrij van distributie en dus zon- der bon verkrijgbaar is. In verband hiermede is dezer dagen de gelegenheid openge- steld om de tôt dusverre ge- bruiktegroene melkkaarten, voor- zoover het die van kinderen be- neden 14 jaar betreft, bij de distributiediensten in te wisselen voor nieuwe, lichtblauw gekleur- de kaarten, waarvan de bonnen voorzien zijn van de aanduiding „melk 1". De datujn van invoering van bovenbedoelde wijziging is thans gesteld op Zondag 3 Augustus a.s. Voor de distributieperiode van Zondag 3 Augustus tôt en met Zaterdag 9 Augustus a.s. is derhalve de met „29 melk 1" gemerkte bon van de nieuw uit- gereikte lichtblauw gekleurde melkkaart aangewezen voor het koopen van 1% liter gestandaar diseerde melk. Het koopen met dezen bon is reeds op Zaterdag 2 Augustus geoorloofd. In den vervolge zullen ook de uit te reiken losse rantsoenbon- nen voor melk het opschrift „een rantsoen melk 1" dragen. Deze bonnen geven derhalve met in gang van Zaterdag 2 Augustus recht op het koopen van 1% Hier melk. De nog in omloop zijnde, met „een rantsoen melk" gemerkte bonnen blijven echter eveneens geldig. Hetzelfde geld voor de met „l/7 rantsoen melk"gemerkte wisselbonnen. Wehrmachtsmarken voor melk welke in den vervolge nog slechts in bepaalde gevalien in beperkte mate zullen worden uitgereikt, blijven ook in den vervolge recht geven op het koopen van ge standaardiseerde melk. De Secretaris-Generaal van het Département van Landbouw en Visscherij maakt het volgende bekend met betrekking tôt de distributie van suiker en van koffiesurrogaat. Het ligt in de bedoeling den looptijd der verschillende bon nen, welke worden aangewezen voor het koopen van levens- middelen met een distributie periode van 4 weken, met ingang van 10 Aug. a.s. tegelijkertijd te laten beginnen. In verband hier mede zal gedurende één week, en wel van Zondag 3 Augustus tôt en met Zaterdag 9 Augustus a.s., de met „105" genummerde bon van de «bonkaart algemeen", recht geven op het koopen van een kwart van het gebruikelijke rantsoen suiker, derhalve op 250 gram suiker. Met ingang van 10 Augustus zal wederom een bon worden aangewezen voor den gebruikelijken looptijd van vier weken, recht gevende op één kilogram suiker. Tevens loopt de met 104" genummerde bon van de „bon- kaart algemeen" voor koffie surrogaat niet, zooals aanvanke- lijk is geplubliceerd, af op Zon dag 17 Augustus a s., maar reeds op Zaterdag 9 Augustus a.s. De loopende distributieperiode voor koffiesurrogaat wordt dus inge- kort van vier weken tôt drie weken. Met ingang van lOAugus- tus a.s. zal wederom een bon voor het koopen van koffie surrogaat worden aangewezen, welke den normalen looptijd van vier weken zal hebben. Voor naar 3 Augustus tôt en 3 Augustus tôt en met 9 Augustus 1941. '/2 1 l3/4 met 9 Augustus 1941 21 Juli tôt en met 10 Augustus 1941 14 Juli tôt en met 10 Augustus 1941 16 Junrtot en met 10 Augustus 1941 3 Augustus tôt en met 20 Augustus 1941 Brood Gebak Bloem Rijst Vleesch Vleeschwaren 3'/? S. B. O. D. O. S. Officieele Publicaties Burgerlijke Stand. ZONDAG 3 Aug. 1941. Bapt. Gem. Schoolartsendienst in de groepen Appingedam, Hoogezand en Veendam over het jaar 1940. Nu de nieuwe aardappelen er zijn. Bereiding. Het beest in de kachel. Klerk verkocht vijftig Botertoewijzingen. Voor personen van 14 jaar en ouder alleen taptemelk Vrij van distribuée De distributie van suiker en van koffiesurrogaat Van 3 tôt 9 Augustus 250 gram suiker op bon 105. V h a

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2