3 BIOSCOC ïiirjarige H and ni s Buitengewnne U Ziekenhuisverpleging en HE HIL AANGIFTI Nieuwe Lee 's Avonds 8 uur in het Café „B0N 7 Àvondvoorstellingen 8 i Ver. tôt Plaafselijk Nut „H( in de U.L.O. Scfiool t Welke distributie-bons zijn geldiç VRIJDAG 29, ZA en WO MAANDAG 1 Sept, v DINSDAG 2 Sept.) Vereeniging Hoogezand-Sap op WOENSDAG 3 Electriciteits- werken Jac. H. FeSlinger Sensatie om X-— A. A. A A A, A A a uu ^5 3» 3» 353g 3» 3^ lK Ee va in eei gewel De gr komst Meest Puschl niale i Toegai xrTTTTTTTTTTTT De eerste drie leerjaren vormen de ding voor het Middenstandsdiploma Leerlingen, die met vrucht het zev lopen, worden zonder examen toegelatf Agenda: Bestuursvoorstel om art. 16 d^r Sta „Tot ontbinding der Vereeniging kan al een daartoe bijeengeroepen leden-vergac Tôt aanneming van het betrekkelijk der uitgebrachte stemmen vereischt. Hi regelt tevens de bestemming van de eig (met inachtneming van het bepaalde bij lijk Wetboek) en wie met de afwikkelin] zin dat de bezittingen komen aan de Vt Kruis" in de gemeenten Hoogezand en Het voorstel beoogt om de eventu stellen ten aanzien van de Winstbelastin ELK DER VOLGENDE BONNEN GEEFT RECHT OP HET KOOPEN VAN BESCHIKBAAR PER PESOON Ot/m 3 jaar 4t/m 13 jr. 14 jr. t/m 20 jr. vol- was- senen eenheid 7 September tôt 34—4 Brood 34 Brood 34 Vleesch 34 Vl.waren 34 Kaas 33 Eieren 34 Melk 1 35 Reserve 7 September tôt 114 Algemeen 115 Algemeen 116 Algemeen 118 Algemeen C Rijst 117 Algemeen C Havermont 119 Algemeen 34,35,36,37 Bloem 4 Rantsoenen 1 Rantsoen '/2 Rantsoen 1 Rantsoen 100 Gram 1 Stuks l3/4 Liter 3 KG Brood of Gebak Vleesch of VI. waren Kaas Eieren (geldig t.m. 13 Sept.) Melk Aardappelen 1 KG. Suiker 250 Gram Koffie-Surrogaat 500 Gram Jam 250 Gram Gort 250 Gram Rijst 250 Gram Havermout 100 Gram Vermicelli of Maizena In tijdvak van één week Rantsoen Bloem, Brood of Gebak 7 September tôt en met 24 September 1941 34—35 Boter 34-35 Vet 250 Gram 250 Gram Boter Boter met reductie 10 20 24 20 Rants. 1 3 3 3 Rants. 100 100 100 100 Gram 1 1 1 1 Stuks 7 3 Liter 3 3 3 3 KG In tijdvak van vier weken 1 1 1 1 KG 250 250 250 250 Gram 500 500 500 500 Gram 250 250 250 250 Gram 250 Gram 500 250 250 250 Gram 100 100 100 100 Gram 4 4 4 4 Rants. In tijdvak van 18 dagen slechts den aard van het bedrijf en den naam van den eigenaar vermelden aile verkeersmiddelen, rijwielen inbegrepen, moeten van afge- schermde verlichting voorzien zijn. "25S"!!^5Stptemberl94l. Sappemeer, De Burgemeesters voornoemd J. TU1N. A. JONKEREN. Gram Gram Brood 100 gram Brood Gebak 75 gram Beschuit, Wafels, Biscuits, Koekjes ôf 140 gram Speculaas, Koek of 300 gram Cake ôf 400 gram Gevuld Klein Kortgebak ôf 500 gram Gevuld Groot Korstgebak ôf 600 gram Taart, Gebakjes Bloem 70 gram Tarwebloem, -Meel, Roggebloem, -Meel, Zelfrijzend Bakmeel Rijst 250 gram Rijst, Rijstemeel, -Bloem, -Gries, Kindermeel Havermout 250 grain Havermout, -Vlokken, -Bloem, Aardappelvlokken, Havergort, Gruttenmeel Gort 250 gram Gort, Gortemeel, Grutten, Gortbloem, Gruttenmeel Vermicelli 100 gram Vermicelli, Macaroni, Spaghetti Maizena 100 gram Maizena, Sago, Aardappelmeel ôf 100 gram Zetmeel, verwerkt in Pudding- poeder of Puddingsauspoeder Vleesch 100 gram Vleesch, gewicht van been inbegrepen ,m Vleeschwaren 75 gram gerookt of gekookt Vleesch ôf 75 gram gerookte Worstsoorten ôf 100 gram gerookte Worstsoorten ôf 135 gram Leverartikelen, Tongenworst, Nierbrood ôf 150 gram Bloedworst Jam 500 gram Jain, Siroop, Honing, enz. Voor de overige artikelen is het rantsoen gelijk aan de in bovenstaande lijst vermelde hoeveelheden ATTENUE! De volgende bonnen zijn na Zaterdag 6 September niet meer geldig. 33 Brood (brood of gebak), 33 Vleesch (vleesch of vleeschwaren), 33 Bloem (bloem), 33 Melk I (melk), 34 Reserve (aardappelen), 30, 31, 32 en 33 Kaas (kaas), 29 en 30 Boter, 29 en 30 Vet en van de algemeene kaart 107 (suiker), 108 (koffiesurogaat, 109 (jam), 110 (rijst), 111 (havermout en gort), 112 (vermicelli of maizena), de de bonnen B Rijst en B Havermout. N.B. Bon 33 Eieren blijft geldig tôt en met 13 September. De bonnen, welke van 7 September 1941 af zijn geldig verklaard, met uitzondering van die voor Vleesch of Vleeschwaren, mogen reeds op Zaterdag 6 September 1941 worden gebruikt. Het koopen van Vleesch of Vleeschwaren bij den kleinhande! op Maandag en Dinsdag is niet geoorloofd. Soort der kaart Bon no. Haarden en Kachels J. Centrale Verwarming L. Kookdoeleinden M. en N. 01, 02, 01, 02, 05, 06, 05, 06, 01 t.m. 05 FK 03 03, 07 07, 11 04 08 Brandstoffen één eenheid Hoeveelheid per bon Geldigheidsduur tôt en met 1 eenheid vaste brandstof 1 eenheid turf 1 eenheid vaste brandstof Dec. 1941 Dec. 1941 Dec. 1941 Dec. 1941 Dec. 1941 30 Sept. 1941 1 Mei 1942 Van 1 September t.m. 30 September 1941 geven de met „generator-anthraciet negende période" gemerkte bonnen redit op het koopen van een hectoliter (maximum 75 kg.) anthracietnootjes V of 50 kg. turfcokes, terwijl de met „generafor-turf negende période" gemerkte bonnen gedurende dit tijdvak recht geven op het koopen van 50 stuks baggerturf. ZEEP Gedurende het tijdvak van Maandag 1 Sept, tôt en met Dinsdag 30 Sept. a.s. geeft de met 113" genummerde bon van de „bonkaart algemeen", alsmede de met „B, Zeep" gemerkte 'bon van de zeepkaarten p en q, welke respectievelijk aan kinderen beneden den leeftijd van twee jaar en van een leeftijd tusschen twee en acht jaar, zijn uitgereikt, recht op het koopen van 150 gram toiletzeep (samensteliing na 1 Sept.1940) of 90 gram huishoudzeep of 200 gram zachte zeep (samensteliing van vôôr 1 Jan. 1941) of 150 gram zachte zeep (samensteliing van na 1 januari 1941) of 100 gram. zachte zeep (samensteliing van na 31 Augustus 1941) of 300 gram zachte zeeppasta of 250 gram zeeppoeder of 450 gram waschpoeder (alleen voor wasscheriien) Gedurende bovengenoemd tijdvak geeft de met „B Toiletzeep" gemerkte bon van de zeepkaart p, welke aan kinderen beneden den leeftijd van twee jaar is uitgereikt, recht op het koopen van 75 gram toiletzeep van de oude samensteliing. SCHPERZEEP: De bon J van de textielkaart geeft van 1 Sept, tôt en met 31 December recht op het koopen van 50 gram scheerzeep of een tube scheercrême dan wel een pot scheerzeep. HONOEN- EN KATTEN3ROQD: Bon 16 van de voederkaart voor honden geeft van 1 t./m. 30 Sept, recht op het koopen van een hoeveelheid hondenbrood al naar gelang de groep. Op bon 16 van de voederkaart voor katten wordt voor dezelfde période l'/2 kg. kattenbrood beschikbaar gesteld. PETROLEUM De met 13 genummerde bonnen van de bonkaarten M en O geven van 11 Augustus tôt 6 October recht op het koopen van twee liter petroleum voor kookdoeleinden. Nu de meeste vacanties weer ten einde zijn, willen we weer met nieuwe moed beginnen en we hopen dat de leden van hun belangstelling zullen laten blijken door onze bijeenkomsten geregeld bij te wonen. Wij zijn bezig om een program ma voor het komende seizoen samen te stellen, waarover we de volgende week nadere bij- zonderheden hopen te geven. Willen de dames die voelen voor een boekencirkel zich voor 15 Sept, opgeven bij Mevrouw Schober of Mevrouw Steenbeek Wedstrijd programma voor morgen Kwiek I—Bato II aanv. 1.30 u. Kwiek II—Bato III aanv. 3.15 u. Opstelling Kwiek 1 H. Schomaker. J. Kerdijk, W. Gibeus, J. Bakker, G Heller, J. Bodewes, P. Deiman, B. Scholte Jr., B. Wilbrink, B. Deiman, J. Scheen. Res. B. Scholte. Opstelling Kwiek II F. v.d. Werff. J. Geling, B. Mulder, R. Drent. J. Gibeus, J. Kroon, N. Mulder,' H. Mulder, R. v.d. Werff, H. Roose, J. Stiekema. Res. N. Nagengast. Bericht van verhindering voor Zondag aan de secretaris. De wedstrijd Kwiek Hoogezand (adspiranten) is afgelast. Wedstrijd programma voor Zondag 14 September. Bato 11 Kwiek 1 Bato III—Kwiek II Adsp. Muntendam-Kwiek (comp) De Secretaris. Een doos bonbons. Een huissleutel. Een dameshandschoen. Inlichtingen op werkdagen des voormiddags tusschen 9 en 11 uur, poliiiebureau achter het gemeentehuis te Hoogezand. De Burgemeester der gemeente Hoogezand brengt ter openbare kennis, dat op 29 Augustus 1941 van Arina Haaijer, weduwe van Pieter Leewering, van beroep caféhoudster, wonende te Kiel- Windeweergemeente Hoogezand, bij Burgemeester en Wethouders is ingekomen een verzoekschrift om verlof A voor den verkoop van zwak-alcoholische drank, voor de gelagkamer van het perceel Dorpsstraat no 74. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendma- king kan ieder tegen het ver- leenen hiervan schriftelijk be- zwaren bij den Burgemeester inbrengen. Hoogezand, 6 September 1941. J. TU1N, Burgemeester. G. ZW1ERS, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van HOOGEZAND Gelet op de artikelen 256 en 265 der Gemeentewet; Brengen ter openbare kqnnis, dat de rekening van ontvangsten en uitgaven dezer gemeente over het diènstjaar 1940, alsmede de rekening van het Openbaar Slachthuis der gemeenten Hooge zand en Sappemeer over 1940 en de rekening van het Gemeen- telijk Internaatsbedrijf over 1940 door lien aan de Raad aange- boden, vanaf 6 tôt en met 20 September 1941 op de secretarie dezer gemeente voor ieder ter Iezing zijn nedergelegd en in af- schrift tegen betaling der kosten verkrijgbaar worden gesteld. Hoogezand, 30 Augustus 1941. Burgemeester en Wethouders voornoemd j. TUIN, Burgemeester. G. ZW1ERS, Secretaris. Luchtbescherming De Burgemeesters van Hoo gezand en Sappemeer brengen hierdoor den ingezetenen met nadruk in herinnering hun ver- plichtingen om tusschen zons- ondergang en zonsopgang ge- bouwen en voertuigen te ver duisteren, overeenkomstig de voorschriften der verordening, vastgesteld door den rijkcom- inissaris voor het bezette Neder- landsche gebied d.d. 4 Juli 1940. Op de volgende voornaamste punten wordt speciaal de aan- dacht gevestigd aile gebouwen en woningen moeten zoo verduisterd zijn, dat er geen licht naar buiten dringt de vensters van trappenhuizen en gangen moeten lichtdicht worden afgeschermd donkerblauw licht moet worden gebruikt voor deelen van ge bouwen, welke oniniddellijk in de open lucht uitkomen, zooals vestibules e.d-, alsmede voor binnenvertrekken, waarvan de vensters van tijd—tôt tijd moeten worden geopend, zooals in ziekenhuizen Iichtreclames zijn verboden lichtuitstralende aanduidingen van winkels, hôtels enz. mogen SAPPEMEER 29 Aug.-4 Sept. Geboren: Johannes Fransiscus Bernardus, z. v. Henderikus Johannes Geling en Regina Mar- garetha Anna de Lange. Onderlrouwd: Anno Krasler, oud 23 jaren. wonende te Zuid- broek en Berendina Freij, oud 21 jaren, wonende te Sappemeer. Getrouwd Lukas Emmens en Margien Hartman, beiden van Sappemeer. Overleden Klazina, d. v. Jan Leegstra en Elisabeth Antje Kruizinga, overl. te Groningen. HOOGEZAND 28 Aug.—2 Sept. Geboren Marten en Willem Harmannus, zoons v. Jan Dontje en Ida Kruissel, Kropswolde Jan Jozua, z.v. Hindrik Roossien en Jantje Rowaan, Foxhol; Tal lechien, d.v. Siegert Meedendorp en Tallechien Laan, Hoogezand a.b. Klaassien, d. v. Garbrand Weemhoff en Maria Meijer, Foxhol Geert, z.v. Anton Rieks en Jantje Lange, Lula. Ondertrouwd Ido Tammeling, Westerbroek en Martje Huizinga, Groningen Hendrik Wiltjer, Foxhol en Hendrikje Bosgraaf, Foxham, SI. Gerardus Harman nus Teuben en Iinke Lammerts, beiden van Martenshoek. Getrouwd Hendrik Huttinga en Agkia Gezina Borghuis; Roelof Kl. Huizing en Fenne- chiena C. P. Reinhold; Jan van den Broek en Francisca Amalia Ruding. Overleden Gerardus Bernar dus Brommer, oud 79 jaren, weduwnaar van jantje Aten Elisabeth van der Laan, oud 76 jaren, echtgenoote van Jacob Nieborg, overl. te Groningen. SLOCHTEREN 28 Aug.-3 Sept. Geboren Kornelis, z. v. J. K Groeneveld en T. Mulder, Kol- ham Jan Hendrik, z. v. B Viel en S. Loos, Wilderhof; Eildert, z.v. K. Drent en E. Kalk, Sloch- teren Arend, z. v. R. Poort en A. Beekhuis, Siddebùren Hen- derika, d.v. S. v.d. Veen en R. Visser, Slochteren Abel, z.v D. van Eerden en G. van Kalsbeek, Siddebùren Jannie, d. v. W. Kiwieten A. Venema, Slochteren; Klaassiena Anje, d.v. J. H. Nies- waag en A. S. Campen, Sloch teren Grietje Fenna Talje, d.v. A. Landman en J. Bos, Schild- wolde. Ondertrouwd: J. van der Molen, 26 j., Loppersum en T. Hammen- ga, 24 j., Siddebùren H, Wiltjer, ,22 j., Foxhol en H. Bosgraaf, 22 j., Foxham D. Oomkens, 30 j Garmerwolde (Gem. Ten Boer) en K. Oosterhuis, 27 j., Lageland. VOOR naar Predikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. C. A. Schenk. Hoogezand v.m. 10 uur, ds. Schmidt. Kielwindeweer: v.m. 10.30 uur, ds. Wasch. Kropswolde geen dienst. Westerbroek: n, m. 7uur, ds. C. A. Schenk. Engelbert: v.m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert n.m. 7 uur, ds. Oskamp. Harkstede-Scharmer v.m. 10 uur, ds. Smids, (Solozang). Slochteren v. m. 10 uur, den heer Blauwwiekel. Schildwolde: v.m. 9.30 uur, ds. Zuiderduyn. Hélium n. m. 2.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek: v.m. 10 uur, ds. Henzel. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. R. de Zeeuw. Geref. Kerk. Sappemeer: v. m. 9.30 uur en n.m. 4.30 uur, ds. W. Tom. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer: v.m. 9.30 en n.m. 5 uur, de heer F. Faber. Schaaphok n. m. 3 uur, de heer Blauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt (H.A.) n.m. 7.45 u., Jeugddienst. Foxhol v.m. 10 uur, en n.m. 6 uur, Evang. Wolters. n.m. 8 uur, Jeugddienst. Geloofsgemeenschap Leger des Heils: Zondag v.m. 10 uur, Heiligingsdienst n. m. 7.30 uur, Evaugelieprediking. Leider den heer A. Visscher Woensdag 8 uur, Hosannadienst. Leider den heer H. Pauwels. heer W. Sprik gehouden buiten- gewone ledenvergadering van de Vereeniging voor Ziekenhuisver pleging en Autovervoer te H.S. was het eenige' puni van de agenda een bestuursvoorstel tôt wijziging van art. 16 der statu- ten betreffende ontbinding der vereeniging Dit voorstel beoogde vooral om bij ontbinding ten aanzien van een eventueei kas- saldo vrijstelling te krijgen van winstbelasting. In het nieuwe artikel wordt o.m. bepaald, dat de bezittingen in dit geval zul len komen aan de vereenigingen „Het Groene Kruis" in de ge meenten Hoogezand en Sappe meer. Begonnen werd met het voor- lezen van een circulaire van het bestuur van de Noord-Neder- landsche Federatie van Vereeni gingen van Ziekenhuisverpleging, waarin naar aanleiding van een missive van 10 Juli van den w.n. Secretaris-Generaal van het Dep. van Financien betreffende de re- geling van voorloopige vrijstel ling van Winstbelasting voor Vereenigingen voor ziekenhuis verpleging, dit bestuur tôt rege- ling der materie in een buiten- gewone ledenvergadering opwekt Na enkele besprekingen nam de vergadering met algemeene stemmen het voorstel tôt wijzi ging van art, 16 in genoemden zin aan. In Den Haagslaagde voor het examen Stuurman „Kleine Handelsvaart" de heer H. van Wijk Jr., alhier. Goed bezocht was de ver gadering van de afd. H.S. van de Bond van Plattelandsvrouwen, die onder voorzitterschap van mevr. Scheltens—Brand in café Prins is gehouden, waarin de aanwezigen met groote aandacht de mooie bespreking van mevr. Sijtstra-Faber over „Stiefmoeder Aarde" het bekende boek van Theun de Vries hebben gevolgd. De voorzilster, die ook de spreekster had ingeleid, bracht haar na afloop warmen dank. Hoogezand. De t.b.c. collecte heeft in deze gemeente buiten Kielwindeweer f 159.40 opge- bracht. Kropswolde. De heer B. Weites, alhier, is geslaagd voor Nederlandsche llandelscorres- pondentie (Mercurius-diploma). Slochteren. Tôt de leklas van het Willem Lodewijk-Gym- nasium in Groningen is nog toe- gelaten C. Meijer, alhier. hout, en H. G. Wortelboer, Wes terbroek en na afgelegd her- examen C. van Heuven, Parée (N.O.I J. ter Veer, Hoogezand en W. J. Willemsen, Warffum. Tôt de 4e kl. A G. Bendien, Den Haag, F. Draayer, Hoogez. S. Jonkeren, Sappemeer, E. v. d. Woude, Hoogezand en na afge legd herexamen Herman Tuin, Hoogezand. Tôt de 4e kl. B P. D. Alta, Maarssen, F. Bosma, Leeuwarden, J. Kapteyn, Baam en A. J. A. Verwey, 's Graven- hage. Toi de 5e kl. A E Bas- tet, Haarlem Tôt de 5e kl. B C. Bruins, Grootegast en Jenny Hoving, Hoogezand. Sappemeer. Voor de tuin- bouwvakschool hebben zich 18 leerlingen aangemeld. Op een in het Bontehuis onder voorzitterschap van den Als nieuwe leerlingen zijntoe- gelaten tôt de eerste klas Harni L. Zwiers, Pieter Bosma, Dina Wesperbroek, Lena Fellinger, Lauwiria Wôstenveld, Maria Scholte,* Harm P. Nieboer, Joh. Mulder, Trijntje Visser, Hendrik Huizinga, Cornelis H. Bonting en Jantje Zuur, allen te Hoogezand, Gerardus Lukkien, Roelf Duit- scher, Richte de Wit, Pieter de Wit, Hayo de Wit, Hermannus B. Teuben, joh. Bakker, Korne lis Brust en Grietje Badenhop, allen te Sappemeer, Aaldrik Wol ters en jacobus Mellens te Krops wolde, Hendrik Boekholt en Meint Dekker te Foxham,Jantina Kloos- terman en Pieter Muurman te Slochteren, Jan Werkman teZuid- broek en Harm Jan Geling te Muntendam. Tôt de tweede klas Lamber- tus Joh. Scholtens, Harm Detz, Amel Maatjes, Annie Spakman en Arie B. v. d. jagt, allen te Hoogezand, Hendrikje Tepper te Sappemeer en Talea Auwen te Kiel. Tôt de derde klasse Abraham Raspe, Henderika Mulder, jan Aaldring en Renske van Zomeren te Hoogezand, Hendrik Garst, Stoffer Smit, Teuntje Tepper, Annie Pik, Anna Boswijk, Jan Roelof Drenth en Johan Herman Fabricius, allen te Sappemeer, Harmannus Geerdes en Aldert Kuipers te Kropswolde en Lam- mert Gerrit Nieboer te Foxhol. De cursus 1941 1942 heeft thans reeds 146 leerlingen, een aantal dat wel ervan getuigt hoezeer deze mooie onderwijs instelling van de „Vereeniging tôt Piaatselijk Nut" door ouders en leerlingen op prijs wordt ge steld. Zooals bekend, wordt on derwijs gegeven in Ned. Taal en Correspondent, Boekhouden, Handelsrekenen, Handelskennis, Bedrijfsleer, Rechts- en WetS' kennis, Duitsch, Engelsch, Sténo grafie en Machineschrijven. Het volgen van het onderwijs in de laatste 4 vakken, hoe nuttig en aanbevelenswaardig overigens ook, is niet verplicht. Wel doet men goed er reke ning mee te houden, dat vrijwel op elk kantoor vaardigheid in het machineschrijven als eisch wordt gesteld. Het is te hopen dat ook voor den komenden cursus werkgevers hun welwillendheid zullen toonen jegens hun jeugdige werknemers en dezen de gelegenheid geven de lessen te volgen, ook als deze, wat straks in verband met de verduisteringsvoorschriften wel noodig zal blijken, in diensttijd worden gegeven. Toegelaten zijn: tôt de le kl. G. v. d. Werff, Groningen. Tôt de 2e kl. J. W. Brouwer, Dok- kum, J. Swart, Wassenaar, H. Top, Hengelo, G. Trouw, Lent, G. van Veelen, Blitar (N O.I en na afgelegd herexamen D. Dijkerman, Soekaboemi (N.O.I.) Tôt de 3e kl.: P. Dolfing en Mia Eenennaam, Hoogezand, R. F. Groeneveld, Sappemeer, H. A. Noordhuis, Eenrum, Ina Oterdooin, Haren, J. Scherpbier, Leeuwarden, M. Vroom, Aerden- door BERT BONTE. DE PC van de De lessen voor aile klasseï DAG 8 September, 's avonds i D van de zag, was hij nog niets wijzer en het eenige wat hij met bepaalde zekerheid kon constateeren, was het droevige feit „'t Is me te machtig." Maar Kuno was een ezel En e voor die nieuwe soort van tering hielpen geen spinnen en muizen in het servet. Mignon zat in de vensterbank met een handwerk, maar de naald stak al meer dan een uur in de kleurige zijde en de smalle handjes lagen lusteloos in den schoot. Alex zat met een boek aan tafel en had reeds driemaal hetzelfde hoofdstuk gelezen en er niets anders uit begre- pen, dan dat het de onmogelijkste onzin was, die er te bedenken viel. AUemaal gelukkige menschen, die elkaar kregen aan het eind En zij was niet gelukkig en zou het nooit worden. Immers hij, hij had een andere gekozen Zij had dus ook niets met al die gelukkige kinderen der boeken uit te staan zij stemden haar afgunstig en wrevelig. Tante was uit met de oude juffrouw en het was zoo stil zoo afschuwelijk stil, Op tafel stond een prachtige ruiker Albert had dien zijn bruidje toege- zonden. Maar alleen Alex' oogen rustten er op, ijverzuchtig en dwepend Mignon keek slëchts het venster uit naar den bewolkten hemel. Plotseling zuchtte de schoone droom- ster diep en zwaarmoedig. Alex sprong zenuwachtig op en liep naar haar toe. Mignon schrok van haar voetstap en keek schuw om. Zij wilde niet, dat 1 en met 13 September 1941. en met 4 October 1941 Overtreding der bepalingen wordt gestraft. Burgçrlijke Stand. 250 250 500 500 500 500 500 500 8RANDSTOFFEN "ïZ V ff J n n 1 1 1 1 n ANDERE GELD1GE BONNEN Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeiing H.-S. Officiel© f¥iedede!ing. „KWIE K" Officieeie Publicaties Gevonden voorwerpen. DR AN KW ET. Gemeenterekening, rekening Openbaar Slachthuis en Internaatsbedrijf. Voorschriften betreffende het verduisteren. Nu de duisternis weer steeds vroeger invalt, komt de zorg voor een doelmatige verduis- tering meer en meer op den voorgrond. ZONDAG 7 Sept. 1941. 33.77 Piaatselijk Nieuws. Handelscursus Hoogezand. G. H. B. S. Hoogezand. William Thriller, propaganda- clief van. de „Maanlioht"-zeep- fabrieken in Milwaukee, zat aan zijn bureau en was juist be/ig de nieuwe aanplakbiljettcn te keuren, toen een roode lamp tegenover zijn bureau aanffitste. Dat beteekende, dat hij bij den directeur-generaal Moneymnker te verschijnen had. Onmiddellijk stond hij op en na een wandeling van eenige minuten stond hij voor de deur van den oppermachtige. Hij trok zijn das nog eens recht, klopte en ging naar binnen. „Zoo, bent U daar, beste Thriller", verwelkomde Money- maker hem joviaal. „Ga zitten en steek eens op." Een zware Braziliaan werd hem aangeboden. De hartelijke ontvangst bracht hem bijna uit zijn evenwicht en gespannen wachtte hij op wat zou volgen. „Meneer Thriller", begon Moneymaker, „wanneer onze „Maanlicht" zeep „de" wereld- zeep is geworden, dan is dat niet alleen te danken aan haar buitengewone kwaliteiten, maar ongetwijfeld voor een goed deel aan Uw reclame tactiek". Meneer Thriller straalde. „Vandaag heb ik voor U een nieuwe groote opgave. Het is namelijk aan onzan chemicus gelukt, uit de afval-producten van onze zeep een parfum samen te stellen van buitengewone waarde. De fabricatie is al ter- hand genomen en over korten tijd zullen wij dit nieuwe artikel op de markt brengen. De prijs zul len wij laag houden en naar wij hopen, zal ook dit product een niassaproduct worden. Uw op- dracht is nu, voor dit nieuwe product en te zorgen dat die naam aan iedereen bekend wordt. U begrijpt mij, niet waar „Natuurlijk" knikte Thriller ijverig. „Binnen een paar dagen heb ik dat voor elkaar Hier- mee was het onderhoud afge- loopen en kon 'Thriller gaan peinzen over een wereldverove- rende naam. Drie dagen had hij daar voor noodig. Toen had hij den naam en wist hij welke reclame-cam pagne hij zou voeren. Hij Het zich aandienen bij Moneymaker en werd dadelijk toegelaten, zooals te verwachten was. Hij begon met hem te vertellen, dat het nieuwe parfum geen naam zou dragen, maar een nuinmer, Wij noemen het ,,33.77", riep hij uit. Het publiek kent niets anders dan namen, een cijfer zal haar buitengewoon boeien. Ik garandeer U, „33-77" wordt een cijfer, dat door ieder gekend zal worden." „Bravo, Thriller riep Moneymaker enthousiast „en hoe denk je dat nummer wereld- bekend te maken Thriller haalde een pak ont- werpen te voorschijn en in een rede van een paar uur zette hij zijn propaganda veldtocht uiteen. Het was eenvoudig fantastisch te noemen, maar de kosten die dit plan zouden vorderen, waren minstens even fantastisch te noemen. Die liepen in de ton- nen „Onmogelijk Dat kost te veel meende Moneyfnaker, toen Thriller zijn betoog beëin- digd had, maar uiteindelijk moest hij toegeven, dat het plan on- vergelijkelijk was en hij kende Thriller Die verstond zijn vak Dus was het eindresultaat van de eindelooze bespreking, dat Thriller toestemming kreeg zijn fameus plan uit te werken. Acht dagen later kon men in aile Amerikaansche couran- ten en tijd schriften een reus- achtige advertentie zien, die slechts een getal en één woord bevatte ,,33.77 komt Over- al werden biljetten aangeplakt ,,33.77 komt Over aile zenders klonk het ,,33.77 komt Ook de bioscopen berichten op het witte doek ,,33.77 komt!" En zoowaar verscheen deze mede- deeling ook in de lucht. «33.77 komt Amerika kreeg belangstelling. Natuurlijk een nieuwe reclame- truc. Maar dan ook een gewel- dige. Een zekere spanning ont- stond om dit geheimzinnige getal en wat zich daarachter verschool. Dagenlang verscheen de zelfde advertentie, dagenlang herinner- den omroep en bioscoop aan de

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2