Edele H ART EN. NIEUWS" en ADVERTENTIEBLAD Officieel Orgaan voor Hoogezand en Sappemeer Twee gezusters in brand 71e Jaargang ZATERDAG 27 September 1941 Oplaag 8000 exemplaren No. 38 Drukker-Uitgever T. K. KREMER SAPPEMEER ïh" T" J6pg°-eh,™ Zn" Telefoon 213. Vreemd avontuur van een smid. De achterzijde van uw woning Oplichter van groot formaat. Licht verried inbreker. De heele brandkast meege- nomen. Voor kookdoeleinden wordt geen anthraciet verstrekt. SPORTNIEUWS VOETBAL HANDBAL. FEUILLETON. wordt huis aan huis gelezen te HOOGEZAND, Kiel-Windeweer, Kropswolde, Westerbroek, Foxhol, SAPPEMEER, Borgercompagnie, SLOCHTEREN, Siddeburen, Schildwolde, Hélium, Kolham, Harkstede, Scharmer, Lageland, Overschild, NOORDBROEK, ZUIDRROEK enz. Dit BLAD verschijnt ZATERDAGS Franco per post f 1.20 per jaar. Hoofdredacteur R. F. KREMER, Sappemeer. Inzending van advertenties vôôr Vrijdagmiddag 12 uur. Drama te Nieuwe Pekela. Personeel van de N.V. Cartonage- fabriek v.h. Gebrs. Sparreboom, ont- dekte een- Jtjio van brand ten huize van de dames Veld, aan de Wijk te Nieuwe Pekela. Men verschafte zich toegang tôt de woning en kwam tôt de vreeselijke ontdekking, dat beide dames in lichterlaaie stonden. Onmiddellijk werd hulp verleend en een dokter gewaarschuwd. Toen deze arriveerde, bleek de zestigjarige, onge- huwde mej. K. Veld reeds te zijn overleden. Haar zuster, de 56-jarige, ongehuwde mej. M. Veld, werd met zware brandwonden naar het R.K. ziekenhuis te Winschoten overgebracht. Haar toestand is hoogst ernstig. De brand kon door het personeel van de fabriek spoedig worden ge- bluscht. De oorzaak van het ongeval moet gezocht worden in het spelen met vuur door een der zusters, die geestes- ziek was. Haar kleeren vatten daardoor vlam. Op haar hulpgeroep kwam de andere zuster toesnellen, doch 00k haar kleeren geraakten in brand, waarop zij, in vlammen gehuld, naar buiten snelde. Het personeel van de cartonage- fabriek verleende zoo spoedig mogelijk hulp. Het lichaam van mej. K. Veld werd totaal verkoold in de woning aangetroffen. Op 1 Mei j.l. kwam de smid P. J. H. in een villa aan de Groot Hazebroekweg te Wassenaar naar de kachel kijken. Hij moest eenigen tijd wachten, in dien tijd hoorde hij in een aangrenzende kamer een hevig opgewonden persoon een telefoonge- sprek voeren, in welk gesprek 00k dreigementen geuit werden. Na het einde van het gesprek kwam de be- woner in de kamer waarin de smid zich bevond en verzocht deze in de schoorsteen te kijken of de haard wel trok. De smid echter denkende aan het telefoongesprek voelde er weinig voor zijn hoofd in de sehoorsteen te steken en weigerde dus. De bewoner vorderde hierop dat de smid zich zou legitimeren, doch deze vond het vol- doende alleen zijn naam te noemen, hetgeen zoozeer het misnoegen van de bewoner opwekte, dat hij de smid te lijf ging. De smid welke op de grond geworpen werd, werd hevig ge- slagen terwijl hem de keel werd dicht- geknepen. Toen de smid zich had weten los te rukken vluchtte hij de gang in, op zijn smeken hem te laten gaan antwoorde de bewoner „Je krijgt duizend gulden als je je mond houdt." Maar al te graag beloofde de smid dit, doch noch kon hij niet vertrekken. Eindelijk zag hij kans de buitendeur te bereiken en de aandacht van voorbij gangers te trekken, met wiens hulp hij ontzet werd. Dit geval werd Dinsdag voor de Licht, dat aan de achterzijde van uw woning zichtbaar is, is even ge- vaarlijk als dat, wat uit onvoldoend afgeschermde ramen in den voorgevel van uw woning schijnt. Blijf dus niet binnen zitten maar controleer uw woning 00k aan den achterkant en helpt tevens uw buren een nalatigheid te herstellen door hen te waarschuwen als er licht zichtbaar is. Wie binnen zit, bemerkt zijn fout niet. Een vriendelijke waarschuwing kan een procès-verhaal voorkomen. Haagsche rechtbank behandeld, waarbij de bewoner wegens poging tôt dood- slag terecht stond. Dr. L. Paanakker, directeur van de St. Jacobusstichting te Wassenaar, in welke inrichting verdachte thans is opgenomen, verklaarde dat K. lijdende is aan een manische depressie. In ver- band met den ziektetoestand van ver dachte, die aan vervolgingswaanzin leed, kan de daad hem niet worden toegerekend. De officier, mr. Wilbrenninck, achtte poging tôt doodslag bewezen. De verdachte moest dien avond door vier agenten worden overmeesterd. Het is onjuist zoo iemand op de maat- schappi] los te laten. Spr. vorderde plaatsing in een gesticht met een maximum-tijd van een jaar, en verder ter beschikking stellen van de regeering. Na pleidooi van mr. Perquin, werd 't vonnis bepaald op over veertien dagen. Voor den vierden keer had de 33 jarigen A. V. zich wegens oplichting te verar.twoorden. Het bleek iemand, die altijd met mooie praatjes zich tôt bepaalde personen wendt, veel praat over zijn „Indische relaties" en dan door zijn vriendelijke manieren geld weet los te krijgen. Inderdaad wist hij veel namen uit Ned.-Indië, maar hij kende daar weinig menschen. De Officier van Justitie noemde dezen verdachte een oplichter van groot formaat, wiens practijken nu eindelijk eens uit moeten zijn. Reeds eenige keeren is hij veroordeeld tôt een jaar, maar dit schijnt niet te helpen. Àan- gezien deze verdachte voor geruimen tijd onschadelijk dient te worden ge- maakt eischte de Officier thans drie jaren gevangenisstraf. In de nacht van 22 op 23 September werd de aandacht van twee surveil- leerende agenten op de Prinsegracht te 's Gravenhage getrokken door een blauw lichtschijnsel op de eerste étage van het volksgebouw. Met behulp van agenten van het bureau Buitenhof, werd het volksgebouw omsingeld. De inmiddels gewaarschuwde concierge, die elders slaapt, liet de agenten binnen. Op de gang van de eerste verdieping troften de politiemannen een man aan, gewapend met breekijzer, zaklantaarn en een groot aantal loopers. Door middel van de loopers verschafte hij zich toegang tôt de vertrekken, om te zien of er iets van zijn gading was. De aangehoudene bleek een 19 jarige winkelbediende te zijn, die zich 's avonds had laten insluiten. Een tweede diefstal bleek in dezelfde nacht te zijn gepleegd in een magazijn aan de Spuistraat. Hier werd een schrijfbureau opengebroken, een geld- kistje met plm. 80 gulden werd ont- vreemd. Daar de dader met de aan- wezigheid van het geld op de hoogte moest zijn geweest, leidde het spoor naar de 27-jarige loopknecht van het magazijn. Bij verhoor bekende hij zich met behulp van een valsche sleutel toegang tôt het gebouw te hebben verschaft en de inbraak tezamen met een 16-jarigen loopjongen te hebben gepleegd. Een inbraak, waartoe een vrouw het initiatief nam Dezer dagen is de recherche van het hoofdbureau te Rotterdam er in geslaagd een inbraak op te helderen, waarbij een kleine brandkast inhou- dende een goede twee duizend gulden is gestolen. Deze inbraak was gepleegd in het kantoor van den installateur C. R. te Pernis. Uit een bureavi was de kleine brandkast weggehaald be- halve het geld zaten er papieren en gouden sieraden in. Het onderzoek wees uit, dat de dieven zonder iets te verbreken in het kantoor waren gekomen. Zij moesten dus de beschikking hebben gehad over een sleutel van het veiligheidsslot. De eerste vraag was dus hoe waren zij aan den sleutel gekomen of liever hoe waren zij aan één van de drie sleutels, die voorhanden waren, gekomen. Het personeel van den installateur werd aan den tand gevoeld en 11a veel na- vragen en verhoren kwam de poMtie er achter, dat de 26-jarige knecht A. B. een der sleutels had meegenomen en uitgeleend aan twee mannen. Hij kende deze mannen slechts bij hun voorna- men. Verder speurend kwam men er achter, dat B. de mannen had leeren kennen in een café door bemiddeling van den 24-jarigen A. Z. Deze werd aangehouden en nadien kwam de po- litie aan de weet, dat de vrouw van den knecht A. B. met dezen A. Z. het plan tôt den diefstal had gemaakt. De installateur heeft in het begin van de maand veelal een groote som in zijn brandkast, omdat hij voor den radio-omroep en voor het G.E.B. gelden incasseert. Op dat geld had men het bij het beramen van den diefstal voorzien. Het kostte de politie veel moeite om de twee mannnen op te speuren, die van den knecht door bemiddeling van A. Z. den sleutel hadden ge- kregen. Op den Linker-Maasoever alhier werden zij gevonden, het ble- ken te zijn de 28-jarige P. C. M. en de 33-jarige M. P. L. Zij wer den gearresteerd, zoodat de politie nu in totaal vijf verdachten had aange houden. Het geld had men onderling verdeeld, maar kon bij huiszoekingen grootendeels terug worden gezonden. Nadien bleek nog, dat de brandkast met een auto was vervoerd, de chauf feur van dezen wagen, de 26-jarige M. K., werd 00k opgesloten. De gouden voorwerpen zegt een der ver dachten, ni. P. C. M., te hebben weg- geworpen op den Breeden Hilledijk, gewikkeld in een wit papier. Dit zou hij gedaan hebben, omdat hij geen kans zag, ze te verkoopen. Wie om irent dit pakje inlichtingen kan geven, wordt verzocht dit spoedig te doen. Een belooning wordt in het vooruitzicht gesteld. Uit de verhooren kwam tenslotte nog vast te staan, dat de brandkast, nadat zij was geledigd, in de Maashaven was geworpen. Het is gelukt haar op te halen. De directeur van het Rijksbureau vestigd er de aandacht van het publiek op, dat het den brandstoffenhandelaren tôt nader order verboden is anthraciet af te leveren op de bonnen K. F. (kookdoeleinden). Deze maatregel is noodzakelijk, omdat anthraciet voor sommige doeleinden onmisbaar is, terwijl voor koken zeer goed andere brandstoften gebezigd kunnen worden. Morgen Zondag spelen uit deze omgeving de volgande clubs Nederlandsche Voetbalbond- District V ie klasse Be QuickVeendam, GVAV Sneek, LSC—Achilles, LeeuwardenVelocitas HSCHeerenveen. 2e klasse B WVVBato, Appingedam Hoogezand, WoltersumFVV, GRC Noordster, MuntendamEmmen. 3e klasse D WildervankZuidbroek, Nieuwe SchansDelfzijl, Bellingwolde Noordpool, ThosScheemda. Reserve ie klasse GVAV 2Emmen 2, Velocitas 2Alcides 2, Achilles 2-Be Ouick 2. Reserve 2e klasse B Velocitas 3BRC 2, Be Quik 3Muntendam 2, Noordster 2 GRC 2, Hoogezand 2Veendam 2. Afdeeling Groningen N.V.B. Afdeeling 1, iA AstreaBe Quick 4, Groen-Wit- Warffum, GVAV 4VVG, Hunsingo Velocitas 4, UsquertWesterbroek. 2 B GRC 4Groen-Wit 2, LeekVVG 2, SVMHVelocitas 7. Afdeeling II 1 B DZWHSC 3, Stadskanaal 2 Meeden, Veendam 3STA, Musselkanaal 2 —Kwiek. 2 B FVV 2-VWC, Wildervank 2— Veendam 4, PJC 2Hurry-Up. 2 C FVV 3HSC 4, Hoogezand 3 Siddeburen, Kwiek 2—Froombosch, Zuid broek 2SCV. 3 C Froombosch 3Froombosch 2, HSC 5Hoogezand 4, Siddeburen 2Kwiek 3, Zuidbroek 3MOVO 2. Adspiranten Afdeeling II A 2 HoogezandHSC, Muntendam Veendam. B 2 KwiekNw. Buinen, Muntendam Wildervank, VeendamHSC, Hoogezand FVV. Competitie indeeling seizoen 1941 1942. Ontstellende mededeeling. Mej. A. E. Eijkman is al jaren in spectrice bij de kinderpolitie te Rotterdam. Beter dan iemand anders kent zij het leven aan den zelfkant der groote stad. Haar mede- deelingen in een uitvoerig artikel in het Week- blad der Ned. Herv. Kerk mogen we dus als volkomen juist aanmerken. Een autoriteit, als zij, weet, wat zij aan het papier toevertrouwt. Welnu, dan is haar mededeeling over het zedelijk gedrag van een deel oi*er groote- stadsjeugd (Rotterdam zal toch wel geen uit- zondering maken kortweg gezegd ontstel- lend. De statistieken van v66r den oorlog tooneu aan, zoo schrijft mej. E., dat het aantal meis- jes, dat wegens wangedrag met de Kinder politie in aanraking kwam het hoogst was op 17- 18-jarigen leeftijd. Thans zijn het voor - al de meisjes van 1416 jaar, die moreal ten gronde dreigen te gaan. Men hoeft slechts 's avonds naar de parken of de cafe's n de volksbuurten te gaan om de waarheid hier- van bevestigd te zien. Men kan dan zelf aanschouwen hoe jong de meisjes zijn, die in de buurt van café's in de portieken staan te wachten, totdat iemand haar mee naar binnen neemt, of de meisjes, die met de mannelijke bezoekers uit het café komen en in de duisternis verdwijnen. Mocht het vroeger een hooge uitzondering heeten, dat de meisjes zich aan drank te buiten gingen, thans is dit schering en inslag, 00k bij de heel jonge. Het aantal meisjes van 14 jaar en ouder, dat wegens geslachtsziekten in de ziekenlnsi- zen verpleegd wordt, is schrikbarend.. Het loopt op het bureau af en aan van ouders, die komsn klagen over 't wangedrag van hun dochters velen 00k, omdat de meis jes 's naclits niet thuisgekomen zijn en het duurt vaak dagen, ja weken, voordat de po litie de meisjes vindt, die de ouderlijke wo ning ontloopen zijn. De schaamteloosheid en onbeschaamdheid van dit soort meisjes is 00k iets nieuws. Zij zijn over 't algemeen onverschillig en cyniich en hebben een houding van ju 11 ie maken mij toch niets". Er is haast geen zachte plek te vinden, om deze meisjes te benaderen. Mej. E. spreekt in haar artikel van de „zedelijke verwildering, die een lawine dreigt te worden". Deze inspectrice is een Christin. Zij doet haar ontstellende mededeeling niet zonder meer opdat die voor kennisgeving zal wor den aangenomen, maar opdat de lezers zullen opschrikken en zich hun plicht bewust worden. Hun plicht ten aanzien van die stadsjeugd, die moreel ten gronde gaat. Zij geeft haar eigen inzichten. „We kun nen ons «r niet afmaken, met te zeggen, dat de nuchtere Nederlander na het afloopen van den oorlog zîjn evenwicht wel weer terug zal vinden. Het kwaad is reeds te diep geworteld. Het oogenblik is gekomen, dat er een groote daad van het Christendom moet uitgaan. Als wij een Christelijk land willen zijn, zal dat in dien zin moeten zijn, dat wij vele Chris- tenen hebben, die zich van hun taak en op- dracht bewust zijn en bereid zijn samen op de bres te staan voor ons volksheil. Dit is voor ons Nederlanders, die gehecht zijn aan ons isolement en altijd klaar staan met den dooddoener, dat wij het zoo druk hebben met ons eigen werk en gezin, een ding. Onze persoonlijke belangen zullen moeten wijken als wij tôt een samenwerking op dit gebied willen komen." Er zijn kinderwetten, maar die zijn niet voldoende. Aile krachten, de kerk, de ouders, gezinsvoogden en -voogdessen, etc., moeten samenspannen, om die wetten goed te doen functionneeren. N, Prov. Gr. Crt, De competitie indeeling van de klassen Waarin clubs uit deze omgeving spelen is als volgt i ie klasse Heeren WIK Sappemeer, HCG Olympia, Quick, Vlugheid en Kracht en Voor- waarts allen te Groningen. 2e klasse Damés C ASV, Hoogezand HS, Hoogezand SGV, Schildwolde DOS, Zuidbroek DOLES, Harkstede. 2e klasse Heeren B ASV, Hoogezand HS, Hoogezand SGV, Schildwolde WIK 2, Sappemeer; Inst. Hommes, Hoogezand; DOLES, Harkstede. 23 Toen Floris weer vertrokken was werd tante Fee bepaald grillig en on- geduldig zij zat dikwijls urenlang in diep gepeins, dan weer liep zij het slot rond als een rusteloos kind. Mig non begreep er niets van. Op een morgen verklaarde de freule echter aan het ontbijt „Ik ben nu heelemaal in orde. Zeg eens, Mignon, heb jij geen behoefte aan afleiding Niet Nu, ik dan wel Mignon lachte verstrooid. Wij gaan op reis, meisje Mignon kon er niets tegen hebben, integendeel. „Verheugt het je niet?" „0, zeker, freule. En het zal u veel goed doen „Dat hoop ik. Als de menschen mij maar niet overal ergernis in den weg schuiven Het grijze hoofd boog zich naden- kend. „Ziet u er tegen op, freule „Ik ben er in jaren en jaren niet uit geweest, kind". „Dat is niets, dat went spoedig genoeg. En ik kan immers goed voor u zorgen." „Als jij je ten minste niet laat schaken Mignon lachte vroolijker dan zij sedert maanden gedaan had. „De tijden van romantiek en dwaas- heid zijn voorbij." „Ik hoop het, want ik ben er niets opgesteld in de een of andere vreemde stad plotseling met de bagage alleen te zitten". „Waar gaan wij heen, freule „Eerst naar Den Haag Ik heb mijn familie den heelen zomer onder dak gehad het wordt nu tijd om bij hen eens een kijkje tegaannemen. Ik wil weten wat voor een malle boel het daar is. Het is altijd dienstig te weten och kind, wij zullen er wel goed ontvangen worden, twijfel er niet aan ik ben immers een nutteloos oud mensch en een erftante." „Dat laatste kan ik niet tegenspre- ken, freule, en dat is 00k volstrekt geen ramp. En of men een nutteloos oud mensch is of het tegendeel, hangt alleen van eigen wil af." „Je wordt haast even brutaal als Floris." „Ik wed, dat uw familie u evengoed zou ontvangen, als u niet de erftante was. Doch, lieve freule, zou het niet beter zijn, wanneer u alleen naar hen toegaat en mij hier laat om op het huis te passen „Als waakhond is Shakespeare veel beter. Ik heb je zorgen noodig, meisje, daar ben ik aan gewend. En ik moet Floris mijn hazewind présent geven. Ik wil dat zelf doen, om te zien of hij er dankbaar voor is of niet." Het werd Mignon blij te moede tante Fee stond aan den vermetelen, schalkschen knaap haar eigen lieveling af. Mignon maakte aile toebereidselen voor de reis. Zij was in een wonder- lijke stemming zij zag tegen die reis op en voelde zich toch met hart en ziel getrokken naar de Van Forrens. „Wat zou ik daar in dat hoogadellijk gezelschap, ik, Mara Lunardi, de arme gezelschapsjuftrouw van freule Fee En toch toch „Mara," zei de freule op een avond, „laat mij eens al je japonnen zien en je schoeisel en hoedjes en dergelijke dingen." Verbaasd gehoorzaamde het meisje en stalde haar gansche keurig onder- houden garderobe uit. „Er zijn wel mooie dingen bij, maar mijn pleegkind komt niet als een ondergeschikte in dat trotsche huis." „Maar, freule, ik „Stil, morgen gaan wij naar A. en daar doen wij inkoopen. Ik zal je wel eens aankleeden, zoodat die malle nuffen in de residentie zich de oogen uitkijken." „Maar, freule, u hebt voor u zelve nog niets nieuws besteld waagde Mignon te zeggen. „Dat is 00k niet noodig ik ben een oude vrouw en mijn zwart-zijden kleed en mijn bontmantel zijn voor een verblijf bij de Forrens „Veel te ouderwetsch. Freule, u dwingt op die wijze zelf uw familie tôt huichelarij, Het is niet prettig door anderen te "worden nagekeken en uit- gelachen, vooral als het niet noodig is. Het kan voor mevrouw Van Forren en freule Alex niet anders dan pijnlijk zijn u in gezelschap te brengen in een toilet, dat dertig jaar uit den tijd is. Waarom plaagt u haar opzettelijk als u verlangt dat zij u oprecht genegen zullen zijn „Maar ik, op mijn ouden dag en ik werd in mijn jeugd al uitge- luchen om mijn leelijkheid, toen hielp al geen kostbaar kleed en nu zullen ze mij weer uitlachen, als ik mij opdirk. Jij weet niet wat dat is, Mignon, jij werd nooit uitgelachen." „Gekheid, freule Laat mij maar voor u kiezen, ik wil de Hagenaars eens overbluften, om uwentwil. Is u van plan lang te blijven en uit te gaan Natuurlijk zij mogen mij wel eens den kost geven en anders zijn er nog hôtels. Wij zullen 00k naar concerten gaan en naar de opéra. Het is lang geleden, dat ik aan zoo iets meedeed. Ja, Vondel, kom hier, brave vriend, de leelijke oude vrouw keert nog eens terug in het leven." Het schemerde. Maar het was niet de bekoorlijke. schemering, die nog duizend tinten van den zonsondergang stal niet de schemering, waarin de vogels nog neuriën, omdat zij zoo vol zijn van het levensgenot van den dag. Het was een koude, grauwe scheme- ring, welke wcldra zou vergaan in winterduisternis. Alex van Forren trok het neusje dieper in den bontkraag en stapte dapper naast Floris langs de gracht, waarin de wind het water deed schub- ben en rimpelen. „Mijnheer Albert riep de jonker plotseling uit en liep lachend een heer in den weg. De schilder bleef aangenaam verrast stilstaan en begroette de freule op de hoftelijkste wijze. Zij stonden een oogenblik te praten, tôt dejongemnn opeens vroeg „Ik houd u met mijn gebabbel toch niet op Alex schudde haastig van neen. „Wij waren op weg om even wat muziek te gaan koopen, waar Kuno om ge- vraagd heeft." „Als u tijd hebt, moest u met ons meegaan," vond Floris. „Als de freule het niet opdringend vindt, dan maar al te graag." En zoo sloot hij zich bij hen aan. Later kwam hij naar het welzijn van den luitenant vragen en de schilder werd ontvangen op een wijze, welke hem zeer aangenaam aa.ndeed en hem zijn bezoek spoedig deed herhalen. Mevrouw Van Forren was een innemende dame, goedhartig en cen- voudig Alex geleek haar in vele op- zichten. De baron was een ernstig, teruggetrok'ken man. Maar zijn vrien delijke blik sprak waar zijn mond zweeg. Zijn stil-zijn bracht nimmer een drukkende stemming in den huise- lijken kring. Albert werd spoedig een welkome gast. Dikwijls zat hij urenlang bij Kuno en verwonderde zich over de groote verandering in den eens zoo zelfbe- wusten, hoogmoedigen jongeman. Albert praatte met Kuno, schaakte met hem en wist hem prettig bezig te houden. In deze uren van onge- dwongen en vertrouwelijken omgang leerden zij elkander kennen en waar- deeren. Alex nam dikwijls deel aan hun gesprekken zij was het 00k, die de jongemannen tôt elkander gebracht had. Zij spraken nimmer over het ver- leden. Albert hechtte zich met ieder ui*r meer aan het oprechte, lieftallige meisje en hij wist wel, dat zij hem genegen was. Floris alleen was niet veranderd. Op zijn oude overmoedige mani»r zette hij dikwijls het geheele huis op stelten. Soms, als de luitenant neiging gevoelde zich in somber gepeins te verdiepen, liet hij Floris roepen en de jonker zette zich met zijn boeken en schriften op de kamer van den officier. Dan wissclde hij zijn arbeid af met vroolijke invallen en zotheden en ver- telde kluchtige verhalen over zijn ver blijf bij de oude erftante. „Wat zou je doen, als je die erfenis kreeg, of ten minste een fliak gedeelte er van vroeg hij eens. De luitenant hnalde de schouders-opt. „Ik krijg er nooit iets van, waartoe dan luchtkasteelen te bouwen „Het is toch mogelijk, al is het niet waarschijnlijk Ga je dan met freule Dinges trouwen „Freule Dinges „Ja, ik meen Meta Hoe heet ze 00k weer (Wordt vervolgd).

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 1