Openbare Leeszaal en ilitleenbibliotheek Lampekappen en Kronen Ook nu de BRILLEN en GLAZEN schaers worden E. HOLLE Brandstof Massieve Band Tj. BISCHOFF Drukkerij T. K. KREMER Philips Philishave Geldsge distrsbutiebonnen Naamkaartjes! »HOOGEZAND-SAPPEMEER« Haast U! G. HULSHOF, Brood 37-4 brood, 4 rants. brood of gebak 37 brood, 2 rants. brood of gebak Vleesch 37 vleesch, V2 rants. vleesch of vleeschwaren 37 vleeschwaren-, 1 rants. vleesch of vleeschwaren Melk 37 Melk I, l3/4 liter melk Aardappelen 38 reserve, 3'/2 kg. aardappelen Suiker 114 Algemeen, 1 kg. suiker. Koffle-surrogaat 115 Algemeen, 250 gr. koffie-surrogaat Jam; 116 algemeen. 500 gram jam. Bloem 34-35-36 37 bloem, '/2 rants. bloem, brood of gebak Rijst C rijst, 250 gram rijst Havermout: C havermout, 250 gram havermout 117 algemeen, 250 gram havermout Gort: 118 algemeen, 250 gram gort Vermicelli 119 algemeen, 100 gr., vermicelli of maizena Kaas 34-35-36-37 kaas, 100 gr. kaas Boter 36-37 boter, 250 gr. boter 36-37 vet, 250 gr. boter met reductie 36 Brood (brood of gebak) 36 Melk 1 (melk) 37 Reserve (aardappelen) De bonnen, welke van 28 September 1941 af zijn geldig ver- klaard, met uitzondering van die voor vleesch of vleeschwaren, mogen reeds op Zaterdag 27 September 1941 worden gebruikt. Het koopen van vleesch of vleeschwaren bij den kleinhandel op Maandag en Dinsdag is niet geoorloofd. Op onze eerste theemiddag was een groot aantal dames op- gekomen om te luisteren naar de spreekster van deze middag Mevr. Mulder-de Clercq Zubli uit Groningen. Mevr. Muldergaf een bespreking over haar boek „De Blijde Stilte", waaruit ze 00k verschillende hoofdstukken voorlas, waardoor we geheel meeleefd.en met de moeilijkheden, die de hoofdpers.Joep uit dit boek meemaakt, als ze na een ernstige ziekte doof is geworden. Het boek wordt ten onrechte vaak gehouden voor een specifieke doovenroman, het heeft dit aller- minst willen zijn. De leidende idee is er een van algemeen menschelijke aard en het conflict dat hierin behandeld wordt, is slechts toevalligerwijze de strijd van de slechthoorende mensch om zich te handhaven in de maatschappij van z.g. volwaar- digen. Het is een heel mooie middag geweest en wegelooven dat de dames die het boek nog niet hebben gelezen, het nu zeker zullen doen. Het is eigenlijk bedoeld als meisjesboek, maar het wordt even graag door oude- ren gelezen. De hartelijke woorden van dank door de présidente na af- loop tôt Mevr. Mulder gesproken, waren hier wel op haar plaats. Willen de dames die mee gaan voor de Paddestoelenexcursie op 7 Oct. welke onder leiding staat van Mevr. Beukema, zich nog even opgeven bij een van de bestuursleden, daar het prettiger is dat we weten met hoeveel dames de tocht gemaakt zal worden. Het vertrek is vastge- steld op half twee vanaf de Hoogez.brug. Op 17 Oct. wordt er voor onze Vereeniging een demonstra- tie gehouden met een nieuw product van de firma Calvé Delft in het kooklokaal van deschool te Ben. Kalkwijk. We hopen dat veel leden deze demonstratie zullen bijwonen om naderkennis te maken met een vervangings- middel voor veel artikelen die nu niet meer te krijgen zijn. Zonder tegenbericht vergade- ring op Vrijdag 3 Oct. in 't Hôtel „het Bontehuis". Aanvang 7 uur. Aller opkomst gewenscht. Wedstrijdprogramma voor Zondag a.s Musselkanaal II—Kwiek I aanvang 2 uur Kwiek 11 Froombosch aanv. 2 u Siddeburen II Kwiek III aanvang 2 uur Adsp. Kwiek—Nieuw Buinen aanv. 4 uur. Opstelling Kwiek I F. v.d. Werff. J. Hanekamp J. Kerdijk N.N., Q. Heller, B. Scholte B. Wilbrink, B. Scholte Jr., B. Deiman, J. Scheen, P. Deiman. Vertrek 8.10 uur per trein sta tion Hoogezand. Kwiek II H. Schomaker. J Geling P. Drent H. Drent, J. Bakker, J, Gibcus, H. Mulder, N. Mulder, R. v.d. Werff, J. Remkes, J. Stiekema. Res. J. Kroon. Kwiek III H. Bodewes. P. Geling B. Mulder E. Hijlkema, G. Scheen, N. Nagengast, Ph. Scheen, H. Ronde, Chr. Meijer, Chr. Thiecke, H. Veerkamp. Res. B. Thiecke. Vertrek 12.30 uur vanaf Kleine- meersterbrug. Adsp. D. Meints. L. v.d. Werff B. Scholte H. Bouman, J. Scheen, G. Wessels, J. de Jonge, F. v.d. Werff, A. Deiman, J. Steenhuis, C. Stege. Res. H. v.d. Werff, N. Wil brink, H. Mulder. a.s. Dinsdag Clubavond bij Gebr. Smit aanvang 8 uur. De Secretaris. De plaatselijke Hoofden van Politie in den zin der Wapen- verordening der gemeenten Hoo gezand en Sappemeer maken be- kend, dat thans 00k onder meer het onder zich hebben van slag- en stootwapenen, welke bestemdzijnomoparglistigewijze te worden gebruikt (bij voorbeeld: Degenstokken, Ploertendoo- ders en Boksbeugels), op grond van het bepaalde in artikel 11(1) verboden is, terwijl thans 00k voor het onder zich hebben van aile soorten alarmpistolen een vergunning vereischt is. Degenen, die in strijd met de bepalingen der Wapenverorde- ning bovengenoemde wapenen onder zich heeft, wordt ingevolge artikel 2 (1) der Verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffendedehandhaving van de openbare orde, No. 138/1941, ge- straft met den dood, met levens- lange tuchthuisstraf of tijdelijke van ten rninste een jaar, doch van ten hoogste vijftien jaren, in gevallen van lichteren aard met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren. Degene, die echtervoor 1 Oc tober 1941 alarmpistolen of bo- venbedoelde slag en stootwape nen bij de politie inlevert, zal ingevolge artikel 23 van het Eerste Uitvoeringsbesluit van den Secretaris-Generaal van het Dé partement van Justitie, ter zake het onbevoegd onder zich heb ben van genoemde wapenen, niet worden vervolgd. Worden na 1 October 1941 nog alarmpistolen of slag- en stoot wapenen, welke bestemd zijn om op arglistige wijze te worden ge- bruikt, in het bezit van perso- nen aangetroffen, die daartoe niet bevoegd zijn, dan zullen de be palingen, waarbij zulks strafbaar is gesteld, in voile gestrengheid worden toegepast. Sappemeer, De plaatselijke Hoofden van de Politie, A. JONKEREN. J. TUIN. SAPPEMEER 19-25 September. Ondertrouwd Johannes Ger- hardus Jozef Hanekamp, oud 28 j., en Bouwina Catharina Duur- kens, oud 25 j., beiden wonende te Sappemeer Aile Fikkers, oud 23 j., en Berendje Riemeijer, oud 24 j., beiden te Sappemeer; Berend Stam, oud 28 j„ Veendam en Jantje Sissing, oud 18 j., Sap pemeer Meindert van der Warf, oud 21 j., Sappemeer en Eliza- beth Wever, oud 20 j., Hoogezand. Overleden Jan Jans Boer, oud 62 j., Sappemeer, echtgenoot van Anna Berg Sina Venema, oud 83 j., Sappemeer, weduwe van Gerrit Smittenberg. HOOGEZAND 19-25 Sept. Geboren Klaassien, d.v. Heer- tje Brugge en Klaassien Speel- man, Martenshoek Arendina Afina, d v. Willem de Lange en Arendina Gebb. L. Marrink, Hoo gezand, a.b. Gerardus Johannes, z. v. Bernardus L. Kerdijk en Antonia Mag. Bodewes, Foxhol, Smitslaan. Ondertrouwd Sander Buist, Oostburg, Z. onl. te Hoogezand en Ike Hoekstra, Kalkwijk, Hgz. Pieter Mendelts, Kolham, SI. onl. te Hoogezand en GeertjePepping, Kropswolde Meindert van der Warf, Sappemeer, a.b. en Eliza- beth Wever, Hoogezand. Getrouwd Johannes Bernardus Praktiek en Elsje Sjamb. Groene- veld Fokko Speelman en Grietje Meijer. Overleden Niesien Kuipers, oud 74 jaren, weduwe van Jacob Kaspers Johannes Harmannus Fellinger, oud 83 jaren, wednr. van Gezina Ronde. SLOCHTEREN 18-24 Sept. Geboren Frederik Wolter, z. v. J. Kamst en H. J. Gankema, Hélium; Remko,z.v. E. Woltman en R. Meijer, Foxham Berend Jan, z.v. G. Mulder en H. Veenstra, Borgweg Albertje, d.v. A. Ak- kerman en M. Slor, Foxham Henderikus Fopke Jan, z.v. F.J. Zuur en D Swalve, Slochteren Rieno Klaas, z. v. P. A. Moedt en F. Bijmold, Slochteren Luilf, z.v. G. Kremer en K. Dijkema, Overschild. Ondertrouwd Harm Doorn- bos, 25 j., Harkstede en H. Patje, 22 j., Groningen E. Vos, 21 j., Noordbroek en A. Wollinga, 19 j., Slochteren. Getrouwd: J. v.d. Molen, 26 j., Loppersum en T. Hamminga,24 j., Siddeburen; H. Wiltjer, 22j., Foxhol en H. Bosgraaf, 22 j., Foxham. Predikbeurten. Herv. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. C. A. Schenk. Hoogezand v. rh. 10 uur, ds. Schmidt. Doop. Extra Collecte. Westerbroek n, m. 2.30 uur, de heer Kraima. Engelbert: v. m. 10 uur, ds. Kruizinga. Middelbert n. m. 2.30 uur, ds. C. A. Schenk. Harkstede-Scharmer n. m. 3 uur, ds. Smids. Kolham v.m. 10 uur, ds. Mr. J. Schoenniaker. Slochteren v. m. 10 uur, prof. Semmelink. Schildwolde v.m. 9.30 uur, ds. Zuyderduyn. Hélium v. m. 9.30 uur, ds. Politiek. Noordbroek v.m. 10 uur, ds. Witvliet. Doopsgez. Gem. Sappemeer: v.m. 10 uur, ds. R. de-Zeeuw. Geref. Kerk. Sappemeer v. m. 9.30 uur ds. W. Tom, n.m. 4.30 uur, Cand. L. J. Goris v. Groningen. Foxham: v.m. 10 uur, Cand. L. J. Goris. Evang. in en ten bate der Ned. Herv. Kerk. Winkelhoek Sappemeer v.m. 9.30 uur, n.m. 5 uur, de heer F. Faber Schaaphok v. m. 10 uur, de heer Blauwwiekel. Bapt. Gem. Hoogezand Beukemastr. v.m. 10 uur en n.m. 5 uur, ds. C. Brandt n.m. 7.45 u., Jeugddienst. Foxhol: v.m. 10 uur, en n.m. 6 uur, Evang. Wolters. n.m. 8 uur, Jeugddienst. Geloofsgemeenschap Leger des Heils: Zondag v.m. 10 uur, Heiligingsdienst n. m. 7.30 uur, Evangelieprediking. Leider de heer A. Visscher. Medewerking v.h. Zangkoor. Woensdag 7.30 Dienst o.l. v. de heer Bosveld van Groningen. Sappemeer. Het Collège van Rijksbemiddelaars heeft aan de Vereeniging van Nederl. Stroo- cartonfabrikanten vergunning verleend voor het uitkeeren van een gratificatie aan de arbeiders in deze industrie. Deze gratificatie zal bedragen voor vaste volwaar- dige arbeiders (gehuwden) f 25 - en voor de jongere -werklieden en ongehuwden boven de 18 jaar f 12.50. Een sympathiek besluit heeft de voorloopige afdeeling, Luxe- en Huish. artikelen en IJzer- waren van deHandelsvereeniging genomen. Ten einde personeel, dat den Handelscursus volgt, in de gelegenheid te stellen althans Woensdagmiddags de lessen te volgen heeft zij, zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, besloten van 1 October af dien middag de zaken te sluiten, een besluit, dat zoowel ouders, lee- raren en leerlingen op prijs zul len stellen. In den vorigen winter brandden er 's avonds bij brug- gen, hooghouten en op andere gevaarlijke plaatsen in de beide gemeenten lantaarns. Veel licht verspreidden ze wel niet, doch ze deden uitstekend dienst als orienteeringsmiddel. Als gevolg van een desbetreffend voorschrift branden ze thans niet. Watjam- mer is. Wij meenen goed te doen hierop te wijzen, omdat er zijn, die meenen, dat het niet-branden een gevolg is van nalatigheid, of van het feit, dat ze defect zijn. Hoogezand. Te Groningen is geslaagd voor het examen apothekersassistente mej R. Bos- ma, alhier. Eveneens mej. G. Hartman te Zuidbroek. Voor de betrekking van tijdelijk directeur van de gemeen- telijke Vakteekenschool, alhier, zijn 2 sollicitanten. Voor komende vacatures voor onderwijzeres aan de o.l. scholen te Martenshoek en Boven Kalkwijk zijn 40 sollicitanten. Door het Nederl. Roode Kruis is een diploma uitgereikt voor het met vrucht gevolgd hebben van een herhalingscursus in élémentaire verpleegkunst aan de dames Barbera Johanna Alida Bakker, Alida Helena |ohanna Bodewes, Geilina JacobaBrand, Catharina Helena Maria Conens, Geerdina Drewes, Foekje van Dijk, Anna Grâler, Grietje Hassing, Gepke Hassing. Anniggien Janna Hune- man-Van Dijk, Geertje Anna Kok en Martje Schiltkamp allen te Hoogezand. De heer D. J. Lehnen, leeraar in het Duitsch aan de G.H.B.S., alhier, is als zoodanig benoemd aan het Gemeentelijk Gymnasium te 's Gravenhage en voor Duitsche handelscorrespon- dentie aan de Handelsdagschool aldaar. Kropswolde. In het Café Kloosterhuis werd ten overstaan van den Heer Notaris Hoogen- boom te Hoogezand, ten verzoeke van de Erven j. Abbring publiek verkocht Eene behuizing met erf en tuin, staande en gelegen te Kropswolde, nabij denWold- weg, groot 32 A. 80 c.A. voor f 3650.— aan den heer J. Drie- sensrte Harkstede. Kolham. Donderdagmorgen geraakte bij de boerderij van de landbouwer H. Weites, alhier, de auto van de N.V. Lympf Melk- producten, Leeuwarden door te ver uitwijken voor een andere melkauto in desloot. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aan de Kalkwijk, daar staat hij, in zich zelven praat hij „wat is de wereld toch fijn, tusschen tuinen en heggen" ik zou willen zeggen waar kan ik nu beter zijn In Kleinemeer, stond ik, mijn taak, die vond ik ontzettend moeilijk en zwaar. Met die huizen en boomen, de stroom wou niet komen 'k was ontmoedigd, [ik vond het heel naar. ,,'t Oud Diepje" vol modder en takken en klodders in 't water, dat borrelde en [draaide in het rond, met lijken van honden, die hun dood daar vonden, verstopten d' rooster tôt [aan den grond. De molenaar staarde er naar 't peil en vergaarde er het vuil, dat zich hoopt op ['t plankier. De „sloothouk" die zonk er bij dag en bij donker het was voor den man [geen plezier. Ik schepte en graaide er en slurpte en draaide er het drabbige water er door. Maar moest dan weer stoppen, de „tap" wou mij foppen, wanneer ik mijn kalmte verloor. Mijn ratelende kammen deden d'gehoorzenuw verlammen van zieken en zwakken der straat. Ze maakten een leven, dat elkeen deed beven en bepeinzen, dat 't zoo toch [niet gaat. Mijn vonnis was geteekend, daar had 'k op gerekend, 't plan der verhuizing was klaar. Ik dacht in m'n eentje en lachte alieentjes het denkbeeld vond bij mij [geen bezwaar. Aan de Kalkwijk, daar sta ik, een nieuw tijdperk ga ik levenslustig en blij tegemoet. Naar hartelust te malen, het water doen dalen, het komt slechts den [landman te goed. Door de breede tochten met hun wijde bochten, de gangen ruim en schoon, vloeit 't in stroomen mij tegen. 'k Heb er schik ingekregen. k Zing mijn maallied op [blijden toon. Komen moeilijke tijden, ik mag het wel lijden, als regen plenst uit looden lucht. Ik lach in m'n eentje en 'k neurie alieentjes het liedje van motorgerucht. Als stormwinden fluiten, met water daar buiten hoog doen opstuwen tegen [den dijk, sta ik hier als „de waker", ik deed het wel vaker. Ik blijf mij zelven gelijk. 'k Tuur over de landen, waaraan 'k met nauwe banden [verbonden ben. Over 't wel en het wee [zal ik waken mijn plicht niet verzaken. Mijn „naam" brengt die [plichten toch mee. 25-9-'41 Molenman. Gesmolten vet op bon 39. De Secretaris-Generaal van het Département van Landbouw en Vissch'erij maakt bekend, dat gedurende het tijdvak van 14 October tôt en met 1 November a.s. de cohsumenten, die in het bezit zijn van een vetkaart op een van de beide bonnen van die kaart, welke voor bedoeld tijdvak geldig zullen worden ver- klaard, desgewenscht in plaats van boter gesmolten rundvet zul len kunnen koopen. In verband hiermee is bepaald, dat van Dins dag 14 October tôt en met Za terdag 1 November a.s. de met 39 genummerde bon van de vet kaart naar keuze recht zal geven op 250 gr. boter of 200 gr. ge smolten rundvet. De aandacht wordt er op gevestigd, dat uit- sluitend gesmolten rundvet, dat verpakt is in bekers of tabletten, waarop de woorden „zuiver ge smolten rundvet" zijn aange- bracht, op genoemden bon zal mogen worden verkocht. De prijs hiervan is vastgesteld op f 1.25 per kg., d.i. dus f 0.25 per rant- soen van 200 gram. Het aldus in distributie te brengen vet be- staat voor 100 pet. uit zuiver gesmolten rundvet van versche en goede kwaliteit. In verband daarmede is dan 00k de per bon beschikbare hoeveelheid gesteld op 200 gr., d.i. dus het normale vetrantsoen, gelijkstaande met 250 gram boter. Houders van vetkaarten, die gesmolten rundvet op hun bon nen wenschen te betrekken, die- nen den met 39 genuinmerden bon van de vetkaart zoo spoedig mogelijk doch in ieder geval voor Zondag 5 October a.s. bij hun slager in te leveren, waarvoor zij desgewenscht een ontvangst- bewijs kunnen verlangen. Na 14 October zal de consument dan de 200 gram vet per bon bij den slager in ontvangst kunnen ne- men. Na 4 October a.s. mogen geen vetbonnen meer bij de slagers worden ingeleverd. Degenen, die op bon 39 van de vetkaart geen gesmolten rund vet betrekken kunnen hierop in het tijdvak van 14 October tôt en met 1 November a.s. 250 gr. boter koopen, waarop normale reductie zal worden verleend. Met nadruk wordt er op gewezen, dat voor 14 October geen boter op bon 39 mag worden afgele- verd. Wellicht ten overvloede wordt er nog de aandacht op geves tigd, dat de met 39 genummerde bon van de vetkaart geen extra bon is, zoodat daarnaast voor het tijdvak van 14 October tôt en met 1 November a.s. nog slechts een bon van de vetkaart zal worden aangewezen voor het koopen van 250 gram boter. Voorts zullen voor dat tijdvak twee bonnen van de boterkaart worden aangewezen, elk recht gevende op 250 gram boter, doch niet op rundvet, Voor de hou ders van boterkaarten brengt de bovenoinschreven regeling dus geen enkele wijziging in den normalen gang van zaken. Uit verschillende delen van Nederland komen berichten bin- nen over vervaardigers van een vervangingsmiddel voor de lucht- band, doch ondanks de bloeiende en vele industriel), welke onze veenkoloniën tellen, scheen het of men op dit punt hier achter- bleef. Was het misschien de noordelingen zoo eigene nuch- terheid en bekende afwachtende houding tegen het nieuwe, die ons zoo lang liet wachten op een dergelijk product uit eigen om- geving? Thans echter is het zoover dat 00k in Hoogezand de eerste vervangingsband de wegen berijd. Deze week demonstreerde de heer Bisschoff ons zijn nieuw product. Om de gewone velg was een houten velg geschroefd, die zooals dit bij wagenwielen het geval is uit verschillenda delen bestaat. In het midden van deze houten velg is een holte uitgespaard, waarin het ongeveer twee centimeter dikke loopvlak van een autoband is gelegd. Bij het proefrijden met deze nieuwe band ondervonden wij dat de vering in deze dikke rubberlaag voor een rijwiel voldoende is. Zoo heeft 00k Hoogezand zich, dank zij de heer Bisschoff in de voorste rijen geschaard om het publiek te lulpen aan een goed vervangingsmiddel voor hun luchtband. HARMANNUS GERHARDUS MEIJER, Het Bestuur. n Genot.. zoo n scheersalon in zakformaat. doen wij onze uiterste best U snel te helpen. Toch kan het voorkomen dat wij U niet direct kunnen helpen, ofschoon wij nog een mooie voorraad hebben. Laat ons Uw recept uitvoeren. Wij staan voor correct werk in. zonder bon. Nog enkele we- ken verkrijgbaar Beukemastr. 44 HOOGEZAND Wij leveren U een met veerkrachtig rubber loopvlak. Eigen systeem. Tel. 120 Hoogezand. 28 September tôt en met 4 October 1941. 7 September tôt en met 4 October 1941. 25 September tôt en met 13 October 1941. Attentie! De volgende bonnen zijn na Zaterdag 27 Sept, niet meer geldig. 36 VLwaren »f Nederl. Vereen. van Huisvrouwen. Afdeeling H.-S. Bond van Plattelandsvrouwen. Afd. H.-S. Officiele Mededeling. „KWIEK" Officieele Publicatie OPENBARE SEKENDMAKING. Hoogezand, 25S |ember,4, Burgerlijke Stand. ZONDAG 28 Sept. 1941. Plaatselijk Nieuws. De vergenoegde poldermolen „DE WAKER". Verkrijgbaar voor houders van vetkaarten. Het rijwielbandenprobleem, Advertentieën. Na meerdere malen gesterkt te zijn door de genademid- delen der H. Kerk, overleed heden, onze innig géliefcje Man, Vader, Behuwd- en Grootvader in den gezegenden ouderdom van 79 jaren, na een geluk- kige Echtvereeniging van 52 jaren. Sappemeer, 25 Sept. 1941. Zuiderstraat 81. K. MEIJER—FELLINGER. Amsterdam H. A. MEIJER. H. MEIJER—DE WILDE. Deventer A. H. MEIJER. E. MEIJER—DAVINA. LTtrecht B. J. MEIJER. G. MEIJER—BLOM. Sappemeer G. GORENS—MEIJER. O. GORENS. Sappemeer G. B. MEIJER. M. MEIJER—STEENHUIS. Groningen J B. MEIJER. M. MEIJER—ZOETHOUT. Groningen G. B. MEIJER. G. MEIJER—J$HANN IN K. Sappemeer K. H. MEIJER. M. MEIJER—KLTITER. Sappemeer A. H. MEIJER. J. MEIJER—KUITER. en KLleinkinderen. De plechtige gezongen H. Mis van Requiem, zal plaats hebben a.s. Dinsdag 9 uur in de St. Willibrorduskerk te Sappemeer, waarna de begra- fenis. Zij, die den overledene de laatste eer wenschen te be- wijzen worden om 8.30 uur aan 't sterfhuis verzocht. Nog een pracht sortering HAAST U!! Aan de Leeszaal bestaat ten allen tijde gelegenheid zich op le geven als lid. Minimum contributie f 1.50 per jaar. Voor hen echter, die zich thans als lid opgeven bedraagt het minimum vanaf heden tôt 31 December 1942 slechts f 2.--, daarna f 1.50 per jaar. f 24.80 r Maar 00k de handige n onontbeerlijke hulp bij duis- ternis. U weet het daarvoor - HOOFDSTRAAT 57 HOOGEZAND Tel. 330. Salon-, Lees- en Wandlampen een enorme sorteering. (ta vwcndiû m? Gedipi. Opticien, Hoogezand f 1.35 per doos.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1941 | | pagina 2