kalfsvlees bereidevleeswaren mag worden afgeleverd. Bovenstaande bonnen mogen reeds met ingang van Vrijdag 27 April 1945 worden gebruikt. Om misverstand te voorkomen, vesti- gen wij er met nadruk de aandacht op, dat i e d e r die ons blad wil ontvangen (ook dus hij, die vroeger op „Oost Goo- recht" was geabonneerd) zich dient aan te melden als nieuwe abonné. De directeur van het P.T.T. kantoor te HOOGEZAND maakt bekend, dat z.g. locale poststukken weer kunnen worden besteld. Aile poststukken, waarvan zo- wel de geadresseerde als afzender zich bevinden of woonachtig zijn te Hooge- zand of Sappemeer kunnen ter post wor den bezorgd. Verzending naar overige plaaten is nog niet mogelijk. Het postkantoor is geopend voor het U1TBETALEN van Chèques, postwissels Ouderdomsrente en Invaliteitsrente, Uit- betalingen O.W., terwijl voorts terugbe- talingen op Rijkspostspaarbankboekjes kunnen worden verkregen. HetSTORTEN van gelden is uiteraard nog niet mogelijk. De Provincialen Voedselcommissaris voor Groningen maakt bekend dat de inle- veringen van eieren van pluimveehouders zonder voedertoewijzing zoowel als van de fok- en vermeerderingsbedrijven normaal doorgang moet vinden. Om het westen van ons land van eieren te kunnen voorzien is het nood- zakelijk om zooveel mogelijk aile ge- raapte en leverbare eieren ook al is reeds aan den leveringsplicht voldaan, bij de erkende verzamelaars in te leveren. Van aile geleverde eieren moet op normale wijze aantekening worden ge- houden. Bevrijding Vijf lange bange jaren Werd Nederland verdrukt. De vrijen werden knechten, Ons land werd leeggeplukt. De mannen moesten werken Op verre vreemde grond. En wie er tegenop kwam, Die werd gedood, verwond. De jaren kwamen, gingen! Het juk werd haast te zwaar. Maar God gaf eind'lijk uitkomst, 't Bevrijdingsuur was daar! Geallieerde légers Verschenen in ons land. En d' ondergrondse strijdmacht Ging met hen hand aan hand. Wij willen hier gedenken Helden uit elke stand, Die zelfs hun leven gaven Voor 't dierbaar Vaderland. De onzen in het Westen Hoe zwaar is nog hun lot! Dat spoedig 't eind mag komen, Ook daartoe helpe God! En is ons land herrezen, Heerst er alom weer vree, Dan zal men ook weer horen 't Aloud Je Maintendrai! Veel hebben we verloren, Veel nieuws kwamen verdween, Doch immer zal Dit blijven ORANJE EN NEERLAND EEN. C. G. J. Hofman—de Vries. Sappemeer, April 1945. Amerikaanse films zijn in openbare vertoningen reeds weer tôt Overijsel doorgedrongen. Zo worden op het ogenblik te Enschede, afgezien van be- langwekkende bijprogamma's, vertoond de legerfilm „Victorie in de Woestijn" (over de strijd in Lybië) en een koste- lijke amusementsfilm van Universal, „Het begon met Eva", in laatstgenoemde rol- prent spelen o.m. Charles Laughton en Deanne Durbin in de hoofdrollen ZONDAG 29 April! Sappemeer: 10 u. ds. Schenk. 11.15 u. Kinderkerk, 11.15 Zondagschool. Hoogezand 10 u. ds. Schmidt, coll. 11.30 Kinderkerk. Woensdag 8 uur mor- gengebed. Kiel-Windeweer 10.30 ds. Wasch. Westerbroek 3 u. dhr. Kraima. Geref. Kerk. Sappemeer 9.30 u. ds. L. M. Wynia, 4.30 u. ds. W. Tom. Martenshoek 10 u. ds. V/. Tom, 4.30 u. ds. L. M. Wynia. Sappemeer: 10 en 4 u. dhr. K. Pruijsen. Hoogezand 10 u. ds. Hekhuis, 2.30 u. Herdenkingssamenkomst. Foxhol 10 u. Bijbelbespr. 4 u. Ev. Wolters. 5 30 u. Jeugdd. Hoogezand: 10 u. en 7 u. Kapt. Krom- menhoek, 2 u. Zondagsschool. SAPPEMEER, 18 t.m. 24 April. Geboren Jan Dick, z.v. Derk Hoen en Emma Dik, wonende te Hoogezand Willem Frits, z.v. Allie Smit en Henderika Margo Haarman, beiden te Hoogezand. Ondertrouwd Tjarko Albert Edzes, 35 j., Hoogezand en Afina Jantina Homan, 22 j., Sappemeer Evert Veenhoven, 30 j., Hoogezand en Albertje Wolthuis, 24 j.. Sappemeer. Getrouwd Hendrik de Groot, Win- schoten en Derkie Dekens, Sappemeer. Overleden Gerben Abram Faber, 74 j., echtgen. v. Aaltje Springelkamp. HOOGEZAND, 16 t.m. 25 April. Geboren Hermanna Janny Geertje, d.v. Willem Breemhaar çn Jantiena Kliphuis, Hoogezand Johan Rudolf, z.v. Geert Kuiper en Wubbina Wilkens, Kropswolde; Hillechien, d.v. Albert Kuiper en Wupke Kiwiet, Foxhol Antje, d v. Johannes Hendrik Doesburg en Judina Fennigje van der Schuur, Kropswolde; Reinder Frerik, z.v. Martinus Rasker en Dina Catharina El- sina Post, Westerbroek. Frederika,d.v. Jan Brugge en Geertruida Anna Johanna Hart- man, Hoogezand Roelof, z. v. Jacobus Mellens en Berendina Ploeger, Hoogezand. Ondertrouwd Kornelis Snakenborg, 21 j., Kolham, gem. Slochteren en Anna Vegt, 21 j., Martenshoek Johannes Fran- ciscus Le Roux, 35 j., Assen en Elisabeth Martha Wortelboer, 31 j., Westerbroek. Getrouwd Roelof Schierbeek, 19 j., Hoogezand en Grietje Laan, 20 j., Hoo gezand Sapko Henderikus Pietersen, 35 j., en Klazina Schiltkamp, 32 jbeiden te Hoogezand. Overleden: TrijntjeBoiten,34j.,echtgen. v. Otto Steen, Foxh.bosch; JohannaHelena Anna Stiekema, 62 j., wed, v. Johannes Theodorus Franciscus Walthaus, woonpl. Groningen Tonnis Meijer, 17 j., z. v. Kristiaan Meijer en jantina Rieks, woonpl. Slochteren Gerardus Josephus Verstokt, wedn. v. Elisabeth Creutsman, 88 j., Westerbroek lekje Klasina Blaauw, 51 j., echtgen. v. Klaas Woltjer, Wester broek Tidde Agterbos, 90 j., wedn. v. Harmina Wolrig, Hoogezand Jakob Swaagman, 40 j. echtgen. v. Kunnechien Werkman, overl. te Zuidlaren Cornelis Willem de Bruijen, 76 j., Foxhol Geert Smith, 73 j., echtgen. v. Jeichien Braams, Hoogezand Jitske Venema, 72 j., echtgen. v. Wilhelmus Seheper, Martenshoek Hinderikus Brugge, 40 j., ongeh. Hooge zand Johan Willems, 80 j., echtgen. v. Maria Venekes, Berchem; Zwannette Kooi, 57 j., echtgen. v. Jannes Bosma, Kropswolde. Martje Wieringa, Heden overleed nog onverwachts onze lieve Vrouw,Moeder, Behuwd- en Groot- moeder Antje Bruinsma, in de ouderdom van 70 jaar. Sappemeer, 25 Apr. Zuiderstraat 123. Uit aller naam R. Patje. De begrafenis zal plaats vinden Zater- dag 28 April, 's nam. 2 uur. Zij, die de over- ledene de laatste eer wensen te bewijzen, worden aan het sterf- huis verzocht. Heden overleed te Noordbroeksterham- rik door een nood lottig ongeval, onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot- vader Wiebe de Haan, in de ouderdom van 71 jaar. Noordb.sterhamrik, 23 April 1945. F deHaan—Telkamp Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Tiddo Agterbos, in de ouderdon van bijna 91 jaar, sedert Jan. 1932 Wedn. van Har mina Wolrig. Hoogezand, 15 April '45. Aan onze abonnées. Postverkeer. Eierleveringen. Amerikaanse films te Enschede PREDIKBEURTEN Ned. Herv, Gem. Ned. Herv. Kerk (Ev.) Baptisten Gem. Het Leger des Heils. Burgerlijke Stand. Dinsdag 1 Mei hopen onze Ouders, Behuwd- en Grootouders Willem Maatjes en jantina C. Maatjes—Weijer hun 25-j. Echtvereniging te herdenken. Hun dankbare Vader, Kind, Behuwd- en Kleinkinderen. v. Royenstr. O. 48 Hoogezand. Woensdag 2 Mei hopen onze geliefde Ouders Smid A. Smid-Huttinga hun 12'/2 jarige Echtver. te herdenken. Hun dankb. Kin- deren. Westerbr. Oudew. 16 D. V. 29 April hopen onze geliefde Ouders en Grootouders j. Mulder j. Mulder—jeltes hunne 30 j. echtver. te her denken. Hunne dankb. Kin- deren, Behuwd-, Kleinkin deren en Verloofde. Hoogez. Verl. Hoofdstr. 15 A. Nieborg en B. Smid geven kennis van hun voor- ge'nomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 2 Mei 's nam. 1.30 uur. Zuidlaren. Kropswolde. April 1945 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Zoon Roelof J. Mellens, B. MellensPloeger. Hoogezand, 25 April 1945. Kalkwijk-Oost 24. Tijdelijk adres Kalkwijk-Oost 33. Verloofd Joop Galdermans en Ben Bodewes. 4 Mei 1945. Sappemeer, Zuiderstr. 83. Martenshoek, Werfkade 18. Heden nam de Here tôt zich, geheel onver- wachts, onze zo innig geliefde Vrouw en der kinderen zorgdragende Moeder in de leeftijd van ruim 36 jaar. Wagenborgen, 23 April 1945. Tijd. adr. L. Holt- jer, Noordbroek. W. Rumpff, Koos, Dineke. Met vreugde geven wij U kennis van de geboorte van ons Dochtertje Joke dat bij het Heilig Doopsel de namen ontving van johanna Catharina Liberata G. N. Mulder, A. C. Mul derBulder. Hoogezand, 24 April 1945. Hoofdstraat 79. Tijd. R.K. Noodziekenh,, Butjesstr.,Gr. Heden nam de Here tôt zich door een nood- lottig ongeval, onze zo innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Martje Wieringa, geliefde Echtgenote van Willem Rumff, in de ouderdom van ruim 36 j. Siddeburen, 23 Apr. 45. Uit aller naam Fam. Wieringa. Op 15 April overleed door een noodlottig on geval, onze geliefde Be- huwddochter enBehuwd- zuster Jantje Meijer, in de ouderdom van 45 jaar, geliefde Echtgenote van H. Alberts. Hoogezand, Apr. '45. Nieuweweg 65. Fam. G. Alberts. Heden overleed te Oost- wold door een noodlot tig ongeval, onze geliefde Zwager en Oom Stoffer Oosterhuis, in de ouderdom van 42 jaar, geliefde Echtgenoot van Anje Tuin. Nieuwolda, 24 Apr. '45. Fam. Tuin. Op 19 April is van ons heen gegaan, onze gelief de Vrouw, Moeder, Be huwd-, Groot- en Over- grootmoeder Jitske Venena, geliefde Vrouw van Wil helmus Seheper, in de ouderdom van 72 jaar. Zwaar valt ons dit ver- lies. De begrafenis heeft Dinsdag 24 April plaats gehad. Uit aller naam W. Seheper, Werfkade 65, Hoogezand. De 15-de April over leed zacht en kalm, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader Hoofdstraat 70. Hilversum A. Agterbos, Emmen H. Agterbos. H. Agterbos-Landeweer. Hoogezand E. G. Ag terbos. Groningen T. Agterbos, G. Agterbos- Legger en Kleinkinderen. De begrafenis heeft plaats gehad 19 April te Hoogezand. Met diepe ontroering geven Bestuur en Per- soneel van de Geref. school en Kleuterschool te Sappemeer kennis, dat hun hooggeachte waar- nemende Voorzitter Willem Jelle Berg, op wrede wijze te Norg van het leven beroofd werd. Dankbaar geden ken we zijn principiële houding in ons bestuur. Sterke God de zwaar beproefde echtgenote en kinderen. Namens Bestuur en Personeel S. Kleefsman, Voorz., P. Helder, secr., J. Turkstra, h. d. lag. Sch., J. Wories, h. d. Kleuterschool. Sappemeer, April 45. Op Dinsdag 1 Mei her denken de Gebr. Lammerts borstelfabr. te Sapp. de dag waarop hun zaak 25 j. heeft bestaan. Het Gez. Person. Verloren. Vanaf Woltersum naar Sap pemeer een bruine actentas met ondergoed tegen bel. t. tebez., Zuiderstr. 179, Sapp Het kantoor van Notaris Hoogenboom in weer GEVESTIGD op het oude adres Hoofdstr. 103 Woensdags 's mid. geopend, Zaterdags 's mid. gesloten. ZITTING v.h. Best.Huurwaarborg Mij. „Eendracht Maakt Macht" voor Huur-en Verhuurders op 1 Mei a.s, van jotot 5 u. in Café Wed. N. Groeneveld nabij de Veiling, Sappemeer Bloemenverkoop Maandag 30 April aan de Kwekerij van LEEGSTRA, Borgercompagnie. Heropening Rund- en Varkensslagerij J. HANEKAMP, Zuiderstraat 28, Sappemeer Uw adres voor Kachelreparafies enz. is Geert Smallenbroek, b.d. Kleinemeersterbrug, IJzer- waren en Huishoudel.art. TE KOOP: een nest kleine Kamer- hondjes. D. F. Berg, Kielsterstr 44, Hoogezand. ingekuild Bietenloof, W. Kremer, Hoogez. (Boerderij Boon). jonge gekruiste Herdershon- den, J. Reitsema,Kleinemeer 10. Niet op Zondag. partijtje Voederbieten, G. Kamphùis, Kleinemeer Z.Z. 1 Sappemeer. pootbare Tomatenplanten 2 kr. versp. Mooie planten en Bloemk. Lecerf. pl. per ioo en per 1000, P. Miedema, Kalkwijk. of in ruil, tegen Kippen een nieuwmelkte Geit, Heerenstr. 45, Sappemeer. 2 Kamerlampen waarvan 1 met Zijden Kap f 10. 1 met Glas f 40. J. L. v.d Veen, Borgercompagnie 40, Sappemeer. een partijtje Voederbieten bij O. Hekert, Kalkwijk-O. 87. GEVRAAGD: net Dag- of Morgenmeisje, Groeneveld n. d. Veiling, Stationsstraat 55, Sappemeer. Mevrouw Hoogenboom vraagt tegen 12 Mei ofiets later een Dienstmeisje voor Dag en Nacht of voor de Dag. Aanm. Hoofdstr. 114. een Dagmeisje, Mevr. Eekels, Oosterpark, Hoogezand, Vijverstraat 1. een Morgenmeisje, Van Royenstraat 151, Hoogez. Mevr. Braam,Parallelweg 7 vraagt zo spoedig mogelijk een Dagmeisje. fl. Meisje voor de Morgen- uren. Boelens, Zuiderstr. 30, Hoogezand. voor direct wegens ziekte tegenw. een net Dagmeisje en Werkster voor enkele dagen in de week, door D. Dijkstra, Hoofdstr. 76, Hoogezand. Dag- of Morgenmeisje ge- vraagd. J. A. Kampen, Slochterstraat 5, Sappemeer. net Dagmeisje, E. Huizing, Meubilering, Hoogezand. net Dagmeisje met goede kost, Mej. A. Heeres, Zui derstraat 80a. Sappemeer. een flink Meisje voor Dag ot Dag of Nacht of flinke Werkster voor enkele halve dagen per week. Leeuwerke, Kalkwijk (beneden). een net Meisje voor Dag- of Dag en Nacht, J. M. Kroon, Zuiderstraat 38, Hoogezand. een net Meisje voor halve of hele dagen. Mevr. J. D. B. Lammerts, Stationsweg 6, Hoogezand. net Morgen- of Dagmeisje, Mevr. Kling, Zuidbroek. flinke Werkster, Boekhandel Roukes, Hoogezand. Bezorgers gevraagd v. Sapp., Sloch. en West.br. een Meisje voor de mor gen en Werkster voor een paar dagen per week, door T. K. Kremer, Noorderstr. Sappemeer. een net Dagmeisje, G. Berg, Noorderstraat 151, Sappm. voor direct een net Dag- of Morgenmeisje of Werkster voor 2 dp. w. E. Scheeringa, Bakker, Noorderstraat 88, Sappemeer. een Jongen of tijdelijke Werkkracht, J. H. Geling, Luterse Kerkstraat 67, Sapp. een békwaam Rijwielher- steller, Otto Félix, Noorder straat 114, Sappemeer. flinke Jongen plm. 17 jaar. Fa. Hendrik Dijkhuis, Sapp. voor direct wegens ziekte een flinke Boerenarbeider zijn werk verstaandeen een bejaarde dienstbode voor hulp in de huishouding door R. Bouwman, Kalkwijk West 1. een vaste Arbeider zijn werk verstaande, G. Berg, Noorderstraat 151, Sappm. een Leerjongen om in het Stoffeerdersvak te worden opgeleid. E. Huizing, Meu bilering, Hoogezand. Kwekersknecht, genegen naar de veiling te gaan. J. Remkes, Noorderstraat 131, Sappemeer. door bejaard persoon te Hoogezand met 1 Juni Zit- en Slaapkamer met Pension. Br. met prijs Bur. v.d. Blad. Te Koop-Gevraagd een Bakfiets met of zonder Banden ook wel ruilen voor Herenfiets met Banden, J. Heringa, Zuiderstraat 5, Sappemeer. of tehuur, door Jongelui een Burgerwoning of gedeelte daarvan omgev. Hoogezand of Sappemeer, Br. Bur. dez.

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 2