S Sport en Spel. 'fer- WÊm BiEH As wijken van Ferrara wordt hevig g€ vochten. Het vliegveld der stad is reecj veroverd. In het Westen hebben troe pen van het 8e leger Ferrara reed achter zich. De in wanorde naar h< N. terug trekkende D. troepen werde door de Geai. luchtmacht hevig be stookt. In Japan hebben vliegende forte aanvallen gedaan op de industrieël buitenwijken van Tokio. Onder d doelen bevonden zich de vliegtuigfa brieken te Hitachi die voor de eerst maal werden aangevallen. Eden, Stettinius en Molotoff hebbe hun bespreking over de Poolse kwesti beëindigd. Hun derde bijeenkoms werd bijgewoond door de Chines Min. van Buit. Zaken Tytoon. Er is omtrent het resultaat der be sprekingen nog niets bekend gemaak' Maarschalk Petin is in Zwitserlan aangekomen. Hij vroeg en verkree toelating om het land binnen te kome op doorreis naar Frankrijk. Hij wacti thans de regelingen voor zijn vervoe naar Frankrijk af. Van de zijde der autoriteiten worc de bevoiking er met den meesten na druk op gewezen, dat het - behouden machtiging van den Provincialen Mi litairen Commissaris- verboden is d tankgrachten te slechten of dicht t gooien. Eventueele aanvragen om deze hin dernissen - die intusschen de Cana deezen gelukkig niet verhinderd heb hen ons van onze beschermers e .Cultuurbrengers" te bevrijden - o een of andere wijze uit den we -uimen, dienen te worden gericb de Sectie Voorlichting of aan de Hoofd-ingenieur van het B.U.W le provincie Groningen. motief om deze tankgrachte lsnog in stand te laten is gele gen 'W €^aojyee]^j9êKQinstig.gd bruik voor mogelijke verbeteringeirv^ waterstaatkundig gebied. De vondst van het massagraf t Anloo heeft aan het licbt gebrach dat hier een zeer groot aantal perso nen slachtoffer is geworden van d Duitsche overheersching. De mogelijkheid bestaat dat aisno eenige slachtoffers kunnen worde geidentificeerd. In verband met dit onderzoek wor den degenen, die vermoeden, dat fa milieleden of bekenden hier kunne zijn om gebracht, zoo spoedig moge lijk verzocht een photo van dez personen in te leveren bij den Stac Commandant, Westerkade 10, Kame 15, Groningen. De Nederlandsche Regeering zete steeds te Londen. De minière! m voortdurend contai /rijde deel van Nederlani !e ministers vertoeven g« ns land, o.a. de ministi andsche Zaken. eeren in de open luch Harmina Jannie Tripscompagnie, 3 Juni '45. ,,'t Poeltje" Jantje Heuveling, betuigen wij onze harte- lijke dank. Geert Munnik, in de bloeiende leeftijd van 22 j. Diep bedroefd geven wij hiervan kennis aan Familie, Vrienden en Bekenden. Aangeboden i - V, f Il II' Korte Mededelingen. iinfiBifîRli nM gedachtenis van hen, die voor land en volk gevallen waren te hebben gëeerd en dank te hebben gebracht aan hen. die blijken van sympathie gegeven hadden in de twee jaar en twee maanden, die voor hem bijzonder moeilijk geweest waren, sprak de burgemeester enkele woordenover detoekomst. Hij spoorde iedereen aan "tôt noeste arbeid, teneinde uit de puinhopen een land op te bouwen beter dan vôôr 1940. Het programma der beidc toneelverenigin- gen bevatte niet één stuk, doch een aantal korte schetsen, een soort revue. Het gepre- senteerde miste echter de vlotheid, het élan, welke een goede revue behoort te bezitten. De pauzen tussen de taferelen waren te lang, waardoor het geheel op de duur enigszins langdradig werd, en er zijn veel technische fouten wellicht door onvoldoende gele- genheid tôt oefening tijdens de bezetting in het spel zelf aan te wijzen. Het ontbreken van dans-girls werd vergoed door de voor- dracht van Hawaiï-liedjes, hetgeen een der beste gedeelten van de revue vormde. Het muziek-gezelschap, waarop de zware taak rustte de lacunes aan te vullen, heeft zich behoorlijk van die taak gekweten. H.B. Handbaluitslag: S.V.H.—W.I.K. .5—8. Veteranen Voetbal. Evenals voor de oorlog zal er ook nu weer een veteranen voetbal competitie plaats vinden. Het programma is voorlopig als volgt vastgesteld Maandag 11 Juni, 7.30 u. H.S.C.-G.V.A.V. Zaterdag 16 Juni, 4.30 u. H.S.C.-Blauw Geel Donderdag 21 Juni, 7,30 u. H.S.C.-G.R.C. Zaterdag 30 Juni. 4.30 u. H.S.C.-G.P.S.V. Zaterdag 7 Juli, 4 u. Be Quick-H.S.C. Maandag 16 Juli, 7.30 u. H.S.C.-O.L.W. Kegelclub .Atlanta". Het personeel van de kantoorboekenfabriek ..Atlanta heeft een Kegelclub opgericht met 35 leden. Iedere Maandag wordt gekegeld op de baan van hôtel Faber. Het verwceste land der Betuwe. Hier in Elst moest eigenlijk het Militaire Commissariaat voor de Over-Betuwe geves- tigd zijn. Maar het commissariaat zetelt in Lent, omdat er in zijn standplaats geen huis te vinden was, waar de bureaux onder dak gebracht zouden kunnen worden. Dat feit kan gelden als een illustratie van de ver- woestingen, die zeven maanden oorlog in het land tussen de rivieren hebben aange- richt. Want Elst staat niet alleen. Nu de kruitdamp boven dit land is opgetrokken en en granaten niet meer uiteenspatten, zoals zij het deden sedert de roemruchte dagen van „Arnhem", nu heeft de zomerzon op de plaats, waar eens eenvan de weelderigste tuinen van ons vaderland lag, niets anders terug ge von dan dan een verwoest land, waarop het onkruid opschiet tussen het graan, dat in de vorige zomer niet geoogst kon wor den, en waarover de verpestende lucht hangt van de cadavers, die men bij tientallen langs de wegen ziet. Rijdt men vanaf Nijmegen naar Angerden, naar Elden, Driel, Ochten, Oudheusden en tientallen andere eens zoo welvarende dor- pen, ge zult er niet meer terugvinden dan onkruid en verwoasting. Mensen ziet ge er nog maar heel weinig en dan nog slechts uitsluitend in het meest Zuidelijk gedeelte langs de Waal, waar weinige Betuwse mannen gedurende de barre maanden hebben kunnen blijven. Wieis teruggekeerd van de evacuatie-plaatsen in Brabant of de Achter- hoek. heeft van zijn bezit niets teruggevon- den, want wat niet kapot geschoten is, is op de ene plaats door het water weggespoeld en op de andere plaats door de ruwheid van de soldaten hand vernield. Men zal het nau- welijks kunnen geloven toen de eerste ver- magerde koeien, die door evacuatie naar Brabant konden worden gered, in de wei- landen van Lent terugkeerden, moesten de boeren de kostbare melk in het gras laten lopen, omdat er niets meer was om haar in te vervoercn: Dat is een schreeuwend feit en Kapt. Ploegmakers, die ons door dit ge- slagen land rondleidde, wilde dan ook uitroepen naar aile boeren en zuivelfabrieken uit andere gewesten „Geef ons melkbussen". Hij kon er nog veel aan toevoegen geef ons glaswerk, geef ons beddegoed, geef ons kle- ding, schoeisel, linnengoed, servies, meubilair. Er is van dit ailes practisch niets meer in de Betuwe. Er zijn alleen maar ruiïnes van huizen en boerderijen, die werden omgebouwd tôt forten en al, wat waarde had voor de bewoners is daaronder vernield en verrot. De Duitsers hadden er stellingen gebouwd, die niet van zand waren maar van ongedorst graan. Wij hoorden cijfers betreffende de verwoesting. Oudheusden en Ochten zijn voor de voile 100 pCt. weg, Bemmel voor 90 pCt. Zo kan men doorgaan. Wij kunnen zeggen, dat wij op onze tocht geen enkel bruikbaar stuk meubilair hebben gezien. En tochnzâgen wij langs een der wegen een bord „Helpt het Noorden". Het stond daar als een machteloze kreet temidden van het hoog opschietend onkruid, dat dit jaar in het grootste deel van dit gebied het enige gewas zal zijn. Wie het gezien heeft zou in aile minder geslagen streken van het vader land borden willen plaatsen „Helpt de Be tuwe", want zonder machtige hulp van aile kanten zullen de Betuwse boeren, die nu langzaam terug druppen naar de armoede, waarin hun welvaart is verkeerd, machteloos staan tegenover de verwoesting. Indien hier geen snelle en afdoende hulp komt, dan zal dit land voor vele jaren verloren zijn. Elst, Mei 1945. A.N.P.-Aneta. Officiele Publicaties. De Burgemeester der gemeenteHoogezand deelt mede, dat het feit zich voordoet, dat voormalige Nederlandse krijgsgevangenen, die zich om de een of andere reden niet als zodanig bij het gemeentebestuur of bij een ontvangstcentrum voor krijgsgevangenen hebben gemeld (voorlopig is er alleen te Weert een zodanig Centrum), niet als ge wezen krijgsgevangenen in de gemeente be kend staan. Met het oog op de registratie enz. van zodanige personen, wordt ter algemene ken- nis gebracht, dat voormalige krijgsgevange nen, die dit niet hebben gedaan, zich alsnog ten gemeentehuize (afd. militaire zaken) moeten melden en dat dit als een dienstbevel in de Zin der wet moet worden beschouwd. Hoogezand, 6 Juni 1945. De Burgemeester der gemeente Hoogezand J. Tuin. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje MARIA J. Spakman L. G. Spakman-Sijtsema Sappemeer, 3 Juni 1945 Zuiderstraat 15 I Tijdelijk St. Jozef-Stichting. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje en Zusje K. Olthof J. Olthof-de Vries Trui en Alida. Tijdelijk St. Jozef-Stichting Voor Uw deelneming betoond bij het overlijden van onze lieve Moeder, Behuwd- Groot- en Over- grootmoeder Foxhol. Juni '45. Familie ter Veer Zondag 10 Juni hopen onze lieve Oom en Tante Hendrik op de Dijk en Zwaantjeo.d. Dijk-Klaassens hare 40 j. Echtver. te herd. Trekweg Zuidbroek. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van de Fam. de Rook. Zuiderstr., Hoogezand. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank"voor de vele blijken van belangst. bij onze 25-j. Echtv. onder- vonden. Martenshoek, Mei 1945. D. Remkes, R. C. Remkes- Tepper en Kinderen. Voor de blijken van deel neming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Vrouw, Zuster, Behuwd- zuster en Tante Titia Schuth. overleden 13 April 1945, betuigen wij onze hartelij ke dank. Groningen, 5 Juni '45. Gron. J. Petersen, E. Schuth Hoogezand: W. E. Brand- Schuth, J. H. Brand en Kin deren, Musselk.: G. Schuth. H. de Vries en L. de Vries—Jager betuigenjhun hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwe- lijk ondervonden. Noordbroek A 194. Hartelijke dank voor de blijken van belangstelling ondervonden bij onze 25-j. Echtvereniging. Foxhamsterhoofdweg 139. Familie E. Klunder. Onze hartelijke dank aan personeel en directie van de Scheepswerf B. Bodewes voor de belangstelling bij ons 45-jarige Echtver. Smitslaan 89. D. H. Strubbing en Echtg Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstell bij ons 25-j. huwelijksfeest. Sappemeer, Luth Kerkstr. 24. F. Hartman, A.Hartman-Vos Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling bij onze 25-j. Echtver, ondervonden: Sappemeer, Kleinem.str. 16, Fam. J. Fikkers Heden ontvingen wij het droevige bericht dat 12 April, op weg naar zijn Vaderland, door een noodlottig ongeval om het leven is gekomen, onzeinnig geliefde Broer, Zwager en Oom Kolham, 4 Juni 1945. H. Blaauw, M. A.Blaauw- Munnik en Kinderen. Heden ontsliep in haar Heer en Heiland onze lieve Moeder, Behuwd- Groot- en Overgroot- moeder Annechien Vos, Wed. van Lucas Koning, in de ouderdom van 76 j. Foxhol, 2 Juni 1945. G. Imbosstr. 96, Uit aller naam: Fam. Koning. Debegrafenis vindt pl. op Woensdag 6 Juni a.s., 's nam. 2 u. Volgen vrij. Samenk. Bapt. Kerk te Foxhol. In het Diacon.huis te Gron. overleed na een geduldig, gedragen lijden onzen gel. Man en Vader Henderikus Schipper, in de leeft. v. ruim51 j. Groningen, 1 Juni '45, Borgwal 5a. G- Schipper-Broekema, Jan en Johan. De begrafenis heeft plaats gehad Dinsdag 5 Juni '45 op de begraafpl. „Het Stille Hof" te Hgz. Heden overleed zeer onverwachts onze innig geliefde Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Tante Wilhelmina Anna, in de bloeiende leeft. van 15 jaar, Zuidbroek, 1 Juni 1945. Westeind C 29a. Uit aller naam Ch. Kraster, G. Kraster- Beerta en Kinderen. De begrafenis zal pl. vinden Woensdag 6 Juni, 's midd. 12 u. te Sappe meer. Zij, die de over- ledene de laatste eer wensen te bew. worden aan het sterfhuis verzocht Heden overleed onver- w. onze lieve vriendin Mientje Kraster, in de ouderdom v. 15 j. Zuidbroek, 1 Juni. Zij zal nog lang in onze gedachten voortleven. De jeugd van West-eind. Rust zacht lieve Mientje. Heden ontving ik het droevige bericht dat 12 April, door een noodlott. ongeval om het leven is gekomen, mijn beste Kamaraad Geert Munnik, in de jeudige leeft. van 22 jaar. Slochteren, 4 Juni '45. I Zijn diep bedr. Kamaraad lj Jan Blaauw. Te Amsterdam over- 3 leed op 5 April 1945 i onze lieve Schoonzuster en Tante Mevr. Mr. B. J. Redeker-v. Greven, in de ouderdom van 48 jaar. Sedert 6 Dec. 1936 Wed. v, Ir. W. Redeker. Westerbroek, Juni 1945. Namens de fam. J. Redeker. Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstell. bij onze 40-jarige Echver. ondervonden. Kalkwijk O. 49. K. de Jonge, E. de Jonge- Jonas. Heden overleed na een kortstondige ziekte onze geliefde Vriendin Mientje kraster, in de bloeiende leeftijd van 15 jaar. Haar nagedachtenis zal steeds in dankb. herinne- ring bij ons voortleven. Zuidbroek. 1 Juni 1945. Haar vriendinnen Dineke Antje, Grietje, Jantje, Marie en Aafke. Rust zacht, lieve Mini. De Ondrl. Brandw.Mij. Harkstede-Scharmer' houdt haar Alg. Jaarverg. van Deelgen. op Donderdag Juni, nam. 4 uur in Cafe Staalstra te Harkstede. Namens het Bestuur H. B. Timmerman, Secr. Bij de weder oprichting van een Toneelvereen. kunnen nog enige leden worden aan- genomen. Aanm. bij B, H. Korthuis, Slochterstr. 60, S'p. De Kruidenierszaken te Hoogezand-Sappemeer zijn geopend 's morg. van 12 u., 's midd. 16 u. s Woensd. na 1 u. gesloten. Handelsv. H.-S. afd. Kruid, Bijwerkeri Leerlingen van U.L.O., H.B.S. en Gym- nasium door student. Zeer billijke condities. Parallel- weg 23. Hoogezand De Coôp. Zuivelfabr. Zuidbroek wenst uit te besteden de Melkrit Tripscompagnie Zuidbroek. Br. in te leveren vôôr 13 Juni aan de Zuivel- fabriek, waar tevens inlich- tingen zijn te verkrijgen. Heden overleed in de ouderdom van 87 jaar onze geliefde Grootvader Roelof Klinkhamer. Kiel-Windew. 28 Mei'45 Zijn lieth, Kleinkin- deren Roeli en Douwe. In het Diacon.huis te Groningen overleed na eenge duldig, gedr. lijden onzen zeer gel. Schoon- zoon, Zwager en Oom Henderikus Schipper, in de leeft. v. ruim 51 j. Martenshoek, 1 Juni '45. Uit aller naam Wed. J. Broekema. Op het Distributiekantoor te Hoogezand kunnen voor direct enige Ambtenaren (essen) geplaatst worden Salaris volgens rijksregling. Schrift. soll. met uitv. inl worden met spoed ingew. bij den Leider van de Distri butiedienst. Voor Radio-Reparatie Volkszaak H. SCHAAP t.o. R.K. Kerk, Sappemeer Juffr.-Huishoudster plm. 35 40 j., bij alldenst. pers. G. Kostwinder, Beëd. Mak., Noordbroek voor tijd. Juifrouw voor de huish. in gezin van 2 pers. H. Huisman, Zui- derlaan 13, Hoogezand voor direct nette Werk- vrouw en een net Meisje zelfst. k. w. voor dag of dag en nacht, bij F. Boer, Bakker, Slochter- weg 2, Sappemeer Werkhuizen, Woensdag en Donderd. T. Veld- man, Borgercomp. H 26 Werkvrouw voor twee morgens in de week, Aanb. Stationsstraat 32 nette Bakkersbediende. B. Wolthuis, Borgerc.str. 5, Sappemeer voor tijd. enige Arbei- ders door R. Haaijer, Slochterweg 23, Sapp. il. Jongen intern, Zater- dagmiddags vrij. Levens- middelenbedr. A. Jansen Glimmen bij Haren Het Groene Kruis" Sappemeer. Alg. Ledenverg. op Majn- dag n Juni, 's av. 8 uur, in het Gr. Kruisgebouw. Agenda: 1. Open. 2. No- tulen. 3. Verslag Penn. 4. Verslag Kascom. 5. Jaarv. Secr, 6. Bestuursverk. vac. Jonkeren, G. H. Kuiter E, Begeman en W. Kliphuis. De laatste beiden herkiesb. Rondvraag. 8. Sluiting. Het Bestuur. GEVRAAGD Meisje voor de morgenu. H. Klein, Singel 20 Dagmeisje. Voerman, Se 1 ac. Fluks, armer F 6 Meisje voor de morgenu. of werkster. Borcherts, Zuiderl. 12, Oosterpark Hoogezand net Meisje voor dag of dag en nacht, hoofdz. voor naai- en stopwerk, meerdere hulp aanwezig, R. W. Heeres, Zuider- straat 80, Sappemeer net Dag of Morgen- meisje. Houwing, Hoofd- straat 123, Hoogezand Dagmeisje. A, Smith, Bakker, Smitslaan 63 net Dag- of Morgen- meisje. P. K. Hartog, Parallelweg 11, Hoogez. v. direct net Dagmeisje dat zelfst. kan werken, J. Westerdiep, v. Roijen- str. 136, Hoogezand net Dagmeisje. G. E. Mulder, Achterdiep 65 R. K. Huishoudster in klein gezin. J. Wilbrink Kalkwijk O. 39, Hgz. Werkvrouw of Dag meisje. B. R. Ottens, Kalkwijk-West 52 grote Koifer, desnoods houten, F. Wiltjer, Hoofdstr. 71, Hoogez. 5-rijer Accordéon of Pianoklavier, door E. Kolkema, Scheemderw, A 30, Noordbroek Dop^Van invalidewagen- tje vanaf Geref. Kerk tôt N.weg 2 te koop Kookpot 60 L. bij J. Smallenbroek, Nieuwe- weg 2, Hoogezand Door oorlogsgeweld is bij ons ailes verwoest. Daarom vragen wij te koop goede Romans, Reisbeschrijving«n, Po- pulair Wetens. werken, Jongens- en Meisjesboe- ken enz. Aanb. Cloe- tingh's Boekh. en Lees- bibliotheek (H, Wever) tijd. adres Ubbo Emmi- usstraat 5, Groningen. Damestas m, inh. vanaf Hôtel Faber n. Sloch terstr. Terugb. t. b. A. Bottema, Slochterstr. 31 Te .huur gevraagd Kinderw.,f'5o i-j. Geit, 10 jonge Konijnen 5 w. J. Wubs, Tripscom, G 34 gem. Kamers d. echtp. met 1 kind. Yran.Ooijen, Jan Huitzingstr. 16 Leerling of gevorderde. L. Faber, Kapper, Hei- ligelaan B 12, Zuidbroek Aannemersbedrij? Jac. Koning, Nieuweweg 81, Hoogezand v, spoedige indiensttr. enige ervaren Kabelleggers en Grond- werkers en enige Arbei- ders bekend met het baggeren met lier en leikbeugel. Indiep geen ervaring onnodig zich aan te melden. il. Bakkersbed. R. Weij, Beukemastr. 2, Hoogez. il. Jongen plm. 17 jaar op Groentenbedrijf. J. Koopman, Oudeweg 106 Westerbroek Kappersleerling ot Ge vorderde. door H. Prins Kapper, Parallelweg Noordbroek bekwame Afschrijver. N.V. Scheepsw. „Voor- uitgang" Gebr. Suur- meijer, Foxhol te S'meer of H'zand een Woning of ged. van een woning (gem. of ongem.) door klein gezin, Aten, Slochterstr. 19, Groene Kruisgebouw, S'meer oenrage, cvcnteraiep 52 2 jonge Holl. Herders 7 w., 1 Foxterrier 1 j., 1 Pinx, g. waaks 9 md. Kleinemeer 50. Atelier-ruimte Reinier Muller N.V, Tricotage-fabriek zoekt voor de confectie van haar tricotages een ate- lierruimte (te huur) min. 150 M2. Opgave aan Reinier Muller N.V. te Groningen of p.a. Hôtel Van Biessum, Hoogez. In ruil gevraagd ruime nette Woning te Veendam voor ruime woning te Sappemeer huur plm. f 4. A. Rog- gen, Langeleegte 112 net Kosthuis voor een Heer of Dame op leeft, of Kamertje v. jonge lui met boven slaapgel.heid Middenstraat 37. voor nette Heer Kost huis methuiselijk verk.op goede stand. Stationsweg weg 29, Hoogezand Biedt zich aan voor direct fl, Boeren- arbeider of Knecht, B. de Jonge, Guitpad 10, Kropswolde Te koop gevraagd Herencostuum of ruilen tegen iets anders. W. Strijk, Heveapad 4, Hgz. Heren- of Damesrijwiel H. Hevinga, Noordbroek A 74 Fabrieksterrein gelegen aan weg en water, gr. 12500 M2, H. Geling Stationsstr. 1, Veendam Wie heeft een Kinder- jurkje te koop voor meisje van 1213 jaar. W. Ballema, Nieuweweg 10, Hoogezand Aanhangmotor voor gr. B. M. 16 M2., mits goed merk, klein defect geen bezwaar. Pattje, Water- huizen nette Huishoudster met zoontje v. 5 j, in klein moederl. gez. Wed.Tam- meling G 126, Harstede Ruilen z. g. a. n. Kinderwagen tegen fiets. F. Huttinga De Groeve D 64 Gevonden iePink.d. Meisjesmantel Terug te bek. G. Kloos- terhuis, Kropswolde 105 Portemonnaie met inh. Terugtebek t. gem. k. Kleinemeer 124 Verloren Vrijdag 25 Mei Reserve- wiel met band m. 30-5 vanafBenes n. Stootshorn Terug. t. b, G. Zwane. veld, Kolham E 481 zw. Vulpenh. m. gouden pen, Swan, in zw-1. etui Terugb. t. bel. Hoofd straat 36, Hoogezand TE KOOP: Melkgeiten. S. Kem- penga, F 74, Scharmer. Kinderledikant. E. Hart man, Slochteren (Veld D 370) Roggestro in pakk. H. Schrage, Achterdiep 52 2 3 Treemkes, K. Jan sen E 537, Kolham. witte Keeshond. R. Kok Achter de Wal D 143, Zuidbroek jonge Geit geeft 2.5 L. melk per dag, Knijps- laan E 423, Kolham partijtje Voederbieten en versp. Tabaksplanten. A. Krol, Kwekerij Uit- breidingsplan. of ruilen 10 Kuikens. O. v. d. Werff, Kleine meer 144I beste Noordeling Eet- aardappels, bij A. Kroon Tripscompagnie G 47 Tabaksplanten. G. Botke Kalkwijk Oost 60. gr. partij Boerenkool- planten en Rode, Witte- Savoije, Spruit- en Bloemkoolplanten. M. Gruisinga, Achterd. 28a compl. Zeilboot, bij Ge ling, Verl. Hoofdstr. 62 Martenshoek beste guste Koe geeft 8 L. melk per dag. H. Schrage, Achterdiep 5 2 Tabaksplanten. G. Dijk- huis Tz., Hoogezand Staat ter dekking voor direct Spruit, Boe- renkool en Raapknol- planten. Half JuniWin- terpreiplanten (Brab. Winter). Ailes per 100, 1000 en 10.000. P. Mie- dema, Kalkwijk Hgz. beste nieuwm, Vaars, bij J. G. Topper, Wold- weg 70, Kropswolde 1 j. Chow Chow (reu) met off. stamb. prachtd. J. Heikens, Middenstr; 104, Sappemeer 3 Melkgeiten en 1 dr. Geit. Joh. Kalk, Knijps- Iaan E 421 de extra beste i-j.zw.b Stamboekstier Johan no N.R.S. 23721. Dekgelc f 7.50. J. van Calkei Kolham

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 2