Jonge Landgenoot A Jij bent bestemd om een grootse taak te volbrengen Wacht niet langer, maar toon dat je een waar Nederlander bent door dienst te nemen in de Luchtstrijd- krachten. Nederlands vlag wordt het hoogst gehouden in de lucht Accountantskantoor A, ROLTHQF Spaarbank Plaatselijk Nul dient plaats te vinden op Maandag 11 Juni en Dinsdag 12 Juni a.s. hot inleveren op Woensdag 13 Juni en Donderdag 14 Juni a.s. telkens van 9-12 uur. De werkgevers worden dringend verzocht de forrauliercn van hun werknenters eerst goed te controleren, alvorens de hierop ingevulde gegevens met hun handtekening te bekrach- tigen. De werknemeis moeten uitvoerig de aard der werkzaamheden op het formulier omschrij- ven. Het invullen van het beroep zonder meer is niet voldoende. Onvolledig inge vulde formulieren worden niet aangenomen. Uw aller medewerking betekenOvoor ons samenwerking en bevordert een spoedige uit- gifte der toeslagkaarten. Ter attentie van H.H. Schippers. Voorzover in de gemeenten Hoogezand en Sappemeer geregeld schippers verblijven, kun- nen deze de aangewezen voor-inleveringsbon- nen inleveren bij J. Bootsman, Werfkade 1 te Hoogezand. Op de voor-inleveringsbonnen zal dan ter- stond door dezen winkelier worden afgeleverd. Burgerlijke Stand. SAPPEMEER, 31 Mei-6 Juni. geboren: hendrikus theodorus antonius, z.v. bernardus lammertink en henderika hele- na margaretha van zanen harmina jannie d.v. klaas olthof en jantina de vries, won. te zuidbroek. maria d.v. jan spakman en lummechiena geertruida sijtsema. fokko jo- han z.v. klaas riks en anje veentjer. elisa- beth en gezina d.v. sikko nijborg en hen- drikje pot. :alida elisabeth d.v. schelto blaauw en elisabeth mari brôerken. kees willem alwiesius z.v. ebo roek en johanna de boer Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Dochtertje Alida Elisabeth Sappemeer, 5 Juni 1945. Middenstraat 21. S. Blaauw L. Blaauw-Brôerken Tijdelijk St. Jozef-stichting aaltje elseina d.v. reinder braam won. te en reina won, te hoogez. Jan poortman hoogez. ondertrouwd meindert jacobus elzinga 26 j. en chatarina kruijer 23 j. sappem. hendrik seif 32 j. en alberta fokkina veen 32 j. sappem. hielke antonides 40 j, van zuidbroek en jantje woldendorp 30 j. sap pem. cornelis johan brinkhuis 29 j. van 's-hertogenbosch onl. te sappem. en johanna gerardina maria boom 28 j. van 's-hertogen bosch leonardus mattheus scheen 34 j. van sappem. en maria berendina wubbolts 26 j. van delfzijl. getrouwd johannes lukkien en jantje ve- nema beiden van sappem ebel folgerts van oude pekela en johanna catharina struijk van sappem. HOOGEZAND. 31 ME1-6 JUNI geboren elisabeth, d.v. gerard pieter van halst en christina maria elisabeth freijer, haarlem harm, z.v. pieter tilman en geerdi- na knip, hoogezand susanna henderika jan tje, d,v. hendrik de bruijn en tijdje wolt- huis, foxhol jantje margriet, d.v. roelf reitzema en alberdina smit, kielwindeweer ondertrouwd egbert meertens, 26 j., zuidlaren en jacobina venema, 22 j. hoo gezand berend weites, 23 j. kropswolde en grietje flik 22 j. kiel-windeweer willem hoepman 23 j„ hoogezand en Janka jantina hendrika schenkel, 25 j., veendam jans harms 21 j.. haren en iemkje van der lei 18 j. hoogezand hendrik dekens 24 j., martens- hoek enannechiena kroeze 21 j., martenshoek hillebrand bakema 41 j., hoogezand en har- manna schrage 35 j., groningen jan perdok 23 j., sappem. en trijntje de groot 20 j., hoogezand. gehuwd hendrik schaap 27 j., slochteren er hinderkien mandema 30 j.. hoogezand willem tuizenga 58 j.slochteren, wed. van antje dijkman en antje zemering 40 j., hoo gezand, wed. van albert tonnis. overleden froukje schreuder 22 j., d.v. jan schreuder en elsiena grave oude-pekela roelf vos, 71 j., echtgen. v. kornelia ten boer, slochteren annechien vos. 76 j., wed. van lucas koning. foxhol. ZUIDBROEK, 31 Mei-6 Juni. ondertrouwd allie jager, 27 j. en jantje kok, 21 j., beiden v. zuidbroek. overleden-: wilhelmina anna kraster, 15 j. d.v. christiaan kraster en geertruida beerta. In tegenstelling met andere berichten wordt gemeld dat slechts 200.000 man onder de wapenen moeten komen. Zo nodig zullen miliciens opgeroepen worden. Officiele Pubîicaties. De Burgemeester van Hoogezand maakt bekend, dat het vissen in de vijvers, het laten grazen van geiten, het snijden van gras en het plukken van bloemen in de parken ver- boden is. Bij overtreding zal proces-verpaal worden opgemaakt. Hoogezand, 9 Juni 1945. De Burgemeester voornoemd J. Tuin. De Minister van Marine roept op het na- volgende personeel 1. Matrozen tôt 25 jaar. 2. Electromonteurs (dipl. A.B.S. en praktijk) 20-40 jagr. 3. Schrijvers (uitsl. zij die Mulo. diploma bezitten) 17-35 jaar. 4. Motordrijvers (diesel-stoken) 5. Koks. 6. Ziekenverplegers met dipl. A. 7. Hofmeesters en bedienden (Oberkellner, kellners e.d.) 8. Scheepstimmerlieden. 9. Chauffeurs. 10. Auto-monteurs-dieselmonteurs. 11Motorrijders 12. Telefonisten. 13. Seiners en telegrafisten (uitsl. zij die Mulo dipl. bezitten) 18 22 jaar. Allen worden gemilitariseerd in tijdelijk verband bij de Koninkl. Marine Reserve. De tewerkstelling zal hoofdzakelijk in Nederland geschieden. Inl. en aanm. bij het Gewestelijk Arbeidsbureau Bijkantoor te Sappemeer op 12, 13 en 14 Juni a.s. tussen 14 en 16 uur. Indië wacht op de bevrijding. Wij kunnen Indië niet missen wanneer wij Nederland willen laten herrijzen. Vech- ten voor de vrijheid van Indië is onze hoogste plicht en een grootse taak, ons jonge Nederlanders waardig. Aile inlichtingen verkrijgbaar bij het plaatselijk O.V.W. Bureau. Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter Aaltje Elsiena. Hoogezand, 5 Juni 1945. Sportterreinstraat 122. R. J. Poortman R. Poortman-Braam. Tijdelijk St. Jozef-Stichting. Met grote vreugde geven van hun Behuwd- Kleinkinderen wij U kennis van de geboorte y erloofde Slochteren D 406. Zaterdag 16 Juni hopen onze geliefde Ouders K. A. Kuik en A. Spoor. hun 25-j. Echtver. te herd. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankb. Kinderen en Verloofde. Werfkade 45, Martensh. Onze hartelijke dank aan allen voor de goede zorgen tijdens de 7 donkere maanden aan ons bewezen. Het Spoorwegpersoneel van Hoogezand-Sapp, Zangv. ,,De Volksstem" hervat Dinsdag iz Juni, om 8 uur haar Repetities in de IJstent te Hoogezand, waar zich nieuwe leden kunnen opgeven, Het Bestuur. Zondag 17 Juni hopen onze gel. Ouders, Behuwd- en Grootouders W. v. d. Veen A. v.d. Veen—Blaauw hun 40-j. Echtver. te herd. Dat zij nog lang in ons midden mogen zijn is wens dankb. Kinderen en van onzen Zoon HENK. die bij het H. Doopsel de namen ontving Hendrikus Theodorus Antonius. Sappemeer, 2 Juni 1945. Wilhelminastraat 15. B. Lammertink, H. H. M. Lammertink-v. Zanen. Tijdelijk St. Jozef-Stichting. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochters en Zusjes Elisabeth en Gezina. Sappemeer, 4 Juni 1945. Noorderstraat 189. S. Nijborg, H. Nijborg-Pot, Hennie. Tijdelijk St. Jozef-Stichting. Voor de blijkcn van deel neming ontvangen bij het overlijden van ons innig gel. Dochtertje en Zusje JANTJE, betuigen wij onze hartelijke dank in 't bijzonder aan het Onderwijzend Personeel der Oosterschool. Sappemeer, Juni 1945. B. Hakkeling, H. Hakkeling Meijer. Trijntjp en Grietje. Verloofd Roeli R. Stel en Jan K. Zantinge Wildervank. t Rietdak. Haren, Hortuslaan 8. Tijdelijk Beukemastr. 18, Hoogezand, 10 Juni 1945: Receptie van 34.30 uur. 3 Juni 1945 hebben zich verloofd Trijntje Blaauw en M. W. Alons. Heiligelaan, B21, Zuidbroek. Stationsweg 23, Hoogezand Hendrik Dekens en Annechiena Kroeze geven namens wederzijdse familie,kennis van hun voorg huwelijk, waarvan de vol- trekking zal plaats vinden op Zaterdag 23 Juni. svoor- middags. Hoogezand, Smitslaan 155. Hendrik Kranenburg en Seeske Steen geven U kennis van hun voorg. huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderdag 21 Juni, om 2.30 uur, 's nam. te Slocht. Middelbert B 107. Borgweg F 227. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belang stelling tijdens de ziekte en bij het overlijden van onzen innig geliefden Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Leonardus. W. Kerdijk, in het bijzonder aan Dr Jensema en Zuster Hofstee voor de zeer zorgvuldige behandeling en verpleging. Foxham, 2 Juni. Uit aller naam T. Kerdijk- Teuben. Plotseling is van ons heengegaan onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- enGrootmoeder Hinderkievan Buizen, in de ouderdom van77j. Sappemeer, 5 Juni'45 Zuiderstraat 197a. Uit aller naam W, Springelkamp. De begrafenis zal plaats vinden Zaterdag 9 Juni, 's nam. 2 uur. Zij, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden aan het sterf huis verzocht. Heden overleed na een kortst. ernstige ziekte ons lief buurmeisje en vriendinnetje Mientje Kraster, in de bloeiende leeftijd van 15 jaar. Zuidbroek, 1 Juni'45. Diep betreurd door ons allen K.Meijer. J.Meijer- Mantjes. Arend en Marie Reinigingsdienst H.-S. verzoekt de abonné's geen glas in de vuilnisemmers te werpen, doch dit appart te houden. De emmers wor den wel afgehaald doch worden niet weer achter de huizen gebracht. De Ondernemers. Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van deeln. ondervon- den bij en na het overlijden van onzen geliefden Man en Vader Willem J elle Berg, In het bijzonder de B.S. van Norg en Sappemeer. Wed. W. J. Berg en Kinderen. Borgercomp. 22. Hôtel STRUVE, S'meer morgen Zondag, Soirée Dan sante. Orkest Flying Singers o. 1, v, C. Hoekzema. Aanvang 6 uur. DANCING ,,Parkzicht" (K. VENEMA, Tel. 209) Zondag 10 Mei. Aanv. 6 u. Dancing Hôtel FABER Hoogezand. Tel. 22 Zondag 10 Juni. Thé Dan sant. Aanvang 3 uur. Toeg.kaarten tôt de Soirée Dansante z;jn alléén ver krijgbaar op vertoon van de laatst ontvangen berichtk. (datum 10 Juni) tôt Zondag uur. GEVRAAGD net Dagmeisje plm. 18 j. J. Laphor, Werfkade 17 Martenshoek v. zo sp. mog. een net Dienstmeisje w. vertrek tegenw. (évacuée).D. Ho- genberg, Roasterlaan 2, Westerbroek Dienstmeisje voor dag of d. en n. Mevr. Eekels, Vijverstraat 1, H'zand voor direct net Dag- of Morgenmeisje. K. Ve nema, Slochterstraat u, Sappemeer zo sp. mog. een net Dienstmeisje voor dag of d. en n., desnoods fiets Ttisp,, hoog 1. G. Bodewes Huize Liny, Foxhol Hôtel De Nieuwe Brug" Zondag a.s. Dansen. Prima orkest. Aanvang 6.30 uur. Hôtel STRUVE Sappemeer Tel. 223 Zaterdag 9 Juni, aanv. 7.30 Gr. Populair Concert door een gedeelte der Gron. Orkestver. (12 pers.) onder leiding van den Heer Alb. Warnars. Entrée f 1.50 Kaartverkoop vanaf heden. Wallen tfT~huur. H. T. Veerkamp, Kleinemeer, S'p. LE1DSTER gevraagd de Kleuterschool te Kolham, schoolut-en van 9 12. Soll. aan B. Knoop Kolham Voor de blijken van deel neming ontvangen bij het overlijden van onze lieve Zuster Alida Geziena Scheltens betuigen wij onzehart. dank. Kalkwijk, Juni 1945. Familie Scheltens. Zondag 10 Juni hopen H. op de Dijk en Z. op de Dijk-Klaassens hun 40-j. Echtv. te herd. Zuidbroek, Trekweg. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de van hun Zusters. Sappemeer Wed. Pekel- der-Klaassens en Kinderen. Zuidbroek: Wed. Venema- Klaassens en Kinderen Waterschap „Borger- en Tripscompagnie". Vergadering van Stembe- voegde Ingelanden op Don derdag 14 Juni a.s., 's av. 7 uur, in het Café Kerlien. Agenda 1, Opening en Notulen. 2. Vastst. der rek. v. Ontv. en Uitg. over 1944- '45. 3. Vastst, der begr. over 1945-'46. 4. Verk. bestuursl. aftr. J, Bruininga (herk.b 5. Verk. bestuursl., wegens bedanken van den heer F ten Kate Rzn. 6. Vragen voorstellen enz. Nam. het best. Juko Boer, voorz. J. Bruininga, secr. De rek. van Ontv. en Uitg, over het afgel. boekj., als- mede de begr. over 1945-'46 liggen vanaf heden ter inzage in het Café Kerlien. COoP. ,,VOLHARDING" vraagt een CHEF v, haar Kruideniersbedrijf te Win- schoten. Vereiste bezit Vak- diploma Middenst.diploma. Bij gebleken geschiktheid goede vooruitzichten. Onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst bij ons 45-j. huwelijksfeest ontvangen. Hoogezand, Singel 2. J. G. Wever A. WeverRodermond Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij ons 45-j. huwelijksfeest onze hartelijke dank. Kiel-Windeweer, Juni '45. J. Flik G. Flik—Brouwer. Noorderstr. 124I, Sappemeer heeft de werkzaamheden HERVAT. Esperantisten en zij die belang stellen in de Esper- anto-beweging worden bij deze uitgenodigd tôt bijwo- ning van de bijeenkomst van Esperantisten van aile gezindten, welke gehouden zal worden op Zaterdag 16 Juni a.s., 's av. 7 u., Kerk- straat 45, Hoogezand. in klein gezin, een zelfst. Meisje als h. i. d. h, Leeft. boven 20 jaar, v. d. e. n v. g. g. v. Mevr. Ruding, M. Veningastr. I, Hoogezand vaste Arbeider, waarv. de vrouw gen. is te mel- ken, kennis van tractor aanbev., (1. woning met tuin v. direct aanwezig. P. de Boer, Zuidbroek voor direct 11. Knecht, 17-20 j., in of extern. Tj. D. Holtjer, Zuider- veen, Noordbroek door net Meisje leuke Vriendin 16-17 j. Klei- nemeersterdiep 17a Eng. Conversatieles voor gevorderde. J. Drenth, Sportterreinstraat 44 Woning of ongem. Ka- mers gez. door echtpaar met 1 kind, omg, Hgz.- S'meer. Huurpr. tôt f 10 p. w. Br. Kielsterstr. 38 Morgenmeisje of Werk- ster voor 2 halve dagen iu de w. N. Mennes Sr, Kleinemeer 99 Dag- of Morgemeisje, voorkeur boven 16 jaar. K. J. Eakker, Noorder- singel 10, Hoogezand Mevr. Wortelboer vr. il. Meisje voor de huish. Stationsstraat 72 wegens ziekte der huisvr. een net Kosthuis v. oude Dame. Slochteren D 249 Ambtenaar vraagt vrije Kamer m. pension (geen nachtlogies) omg. post- kantoor S'meer. Br. aan Postkantoor Sappemeer Weide voor merrie met veulen tôt Aug. Nanning, Kolham net Dag- of Morgen meisje en te koop gevr. een in goede st. zijnde Kinderwagen. W. Prins, G. Imbosstr. 18, Foxhol Huishoudster of Dag meisje. O. Steen, Mees- terslaan 17, Westerbroek bruine rechter Dames- sehoen nabij Hensen Martenshoek en Postk. Hgz. Terugb. t. bel. bij R. Imbos, Knijpslaan E 431, Kolham 5 Juni zw. J. Windjack op Voetb.veld achter de Gasfabr. Terugbez. bij Kruijer, Jagerswijk 41 Sappemeer v. direct net Meisje voor de winkel. F. Kremer, b. d. Hoogezandsterbrug Hulp in de huishouding J. B, Praktiek, Jan Huit zingstr. 16, Hoogezand Hoogezand-Sappemeer. Dagelijks behalve Zaterdags geopend van 67 uur. Jeugdbank iedere Zater dag van 24 uur. Spaarbank Harkstede-Scharmer. Zitting a.s, Woensdag 13 Juni, 's nam. van 24 uur. Voortaan worden zittingen gehouden de tweede en laatste Woensdag der maand van 24 uur, de overige Woensdagen 's av. van 78 uur. W. Broekema, adm. Te huur wegens gebrek aan een op- volger, een Kruidenierszaak annex Drogisterij en Huish. artikelen op een dorp in de Prov. Groningen. Te bevr. ten kantore van Nots. R. Zwiers te Zuid broek. Comité „Kinderzorg" maakt bekend, dat Kinder- evacuées die ingeschreven zijn bij voorn. Comité in de gelegenheid zijn een paar Tripjes te krijgen bij fa. B. Ruding Gz., Sap, Prijs f 2.90 il. Dienstbode voor de gehele dag. Goede kost, hoog loon. E. E. Haan, Stationsweg 16, Hgz. Kantoorbediende (Vr,) goed kunnende typen. Gebr. Hoen, Hoogezand halfwas Smidsknecht en il. Jongen in de smederij W. Boit, Landbouw- smederij, Kolham prima Dameskapster m met aile moderne kap- sels bekend zijn, tegen nader overeen te komen datum. J. H. de Vries, p. a. Luppes Kapsalons, Nieuwolda Kappersleerling of ge vorderde. Kapper Rein- ders, Zuidbroek Autoplaatwerker - Auto geenlasser. Carr.fabriek H. Pot, Heerestraat 15, Sappemeer voor direct fl. Arbeider die aile werkzaamheden kan verr. en goed met paarden kan omgaan, tôt Dec. D. Hogenberg, Roasterl. 2, Westerbroek W. Verloren in prima staat zijnde Centr. Verwarming, ketel en buizen, m. prijsopg. K. Niemeijer, bloemist, Haren jonge Hond, bij voor keur Setter of Terrier, Zuiderstr. 109, Sappem. koperen Vuurstrijkijzer. H. J. Muntinga, lanctb.. Noordbroek B 66 TE KOOP: 100 ton Koemest. G. Kruijer, Slochteren bij Melkfabriek of ruilen prima Trans- portbinnenband (26 bij 2) met oude buitenband en wiel. Zuiderstr. 191, S'p. Kinderledikant z. g. a. n., een Duivenkooi en 2 Kinderfietsstoeltjes bij W. Schuitema, Trips compagnie, Eiland 1 nog een partijtje Tabaks- planten 1 m. verspeend. H. Feenstra, Sappemeer of ruilen voor Kippen- voer een jonge Geit van 6 w. keus uit twee. B, Scholte, v. Roijenstraat O 119 mooie zwarte Hond, H. Fledderman, Achter- diep 51 Schaap met Ramlam. D. Bouwman, Spitsbergen bl. Gabardine Overjas, t. ruime bel. terug t. b. H. de Vries, Stationsw. 12, Hoogezand Ceintuur van gebl. stof. Terugt. t. bel. Noorder- singel 31, Hoogezand 4 Juni van Rijwielhandel Schaap tôt Garage Gado br, Regenjas. Terugb. t. bel. Zuiderstr. 88, Sapp, Persoonsbewijs. Terugb t. b. H. Kortholt, Bos- wijkstr. 2, Sappemeer Gevonden Op het Zuidlaardermeer een Roeiboot. Terugb, t. g. k. bij R. Abbring, Woldweg 186, Kropsw. Komen aanlopen zw. langh. Hond, Tegen gem. k. terugb. O. Bos Woudbl. E 598, Schar- mer langh. Legerhond br. kl. (teet). Tegen gem. k. t t. bek. Sander Dijk, P Venemakade 71, Kiel Windeweer Melkloop 00k wel ged. P, Kliphuis, Luth. Kerk- straat 5 2, Sappemeer Molhond'en Kinderledi kant 00k wel ruilen tegen iets anders, bij A. Mul- der, Vrouwenlaan E 188 bij Borgweg volbl. Stier 15 m. Wed. W, J. Berg, Borgerc. 22. Angora Konijn voedster getatoueerd en Liederen- bundel met plm. 300 Afrik. stemmingsliedjes. R. Kliphuis, Kleinem.- sterstr. 133, Sappemeer of ruilen Windcharger in prima staat. Nieuwe- laan E- 234a, Kolham partij Takkenbossen. L. J, v. Timmeren, Brand- stoffenh,, Knijpslaan E 406, Kolham beste zwartb. nieuwm. tw. Kalfkoe. J. Schel tens. Kalkwijk West 23, Voedster met 8 jongen, Voedster gedekt. F. Wolthuis, Heerenstr. 15I Sappemeer Te koop gevraagd beste 1. H. Schoenen m. 42. P. Laning, Fabrieks- kade 22, Hoogezand Fabrieksgebouw gelegen aan weg en water. H. Geling, Stationsstraat 1, Veendam Gras van plm. 20 H.A. Wallen, bij G. Klooster- huis, Kropswolde 105 Leeuwebekken, Tagetes Scabiosa en verder allt soorten Koolplanten. D Scheeringa, Wilhelm.str 54, Sappemeer Viool compl. voor f 35 c W, Strijk, Heveapad 4 Hoogezand besteNoordel. Eetaardap pels. J. Heikens, Krops wolde 130

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 2