Jonge Landgenoot! Sportklanken. Voetbal. Hieronder volgen de eischen voor opleiding voor Vliegtuigbemanning: LUCHTSTRIJDKRACHTEN Nederlands vlag wordthethoogstgehouden in delucht Verpachting Boerderijen. BIOSCOOP - HOOGEZAND Aangeboden was. Echter kan raen ook te veel concessie's aan het publiek willen doen. Het was jammer, dat de afdeling der vio- len te zwak bezet was, waardoor de klank- homogeniteit nogal eens in de verdrukking kwam. Het zou ons te ver voeren ieder orkestnum- mer van het omvangrijke programma afzon- derlijk te noemen. Enkele, zoals de ouver ture „Tancred" de balletmuziek uit ..Faust", de ouverture van de opéra ..Orpheus in der Unterwelt" en de melodieën uit de operette „Die Geisha vielen, mede door de goede uitvoering wel zeer in de smaak. De keuze der nummers gaf weinig aan- leiding tôt solo-prestaties, maar toch willen wij de fluitiste, Mej. Deurvorst een afzon- derlijk compliment maken om haar fraaie toon, Gezien de grote belangstelling lijkt ons het concert geslaagd, al zouden wij perso- lijk voor een volgende keer de voorkeur geven aan een programma, waarop de com- ponisten van het licht-klassieke genre voor- komen. Er is immers keuze te over, zoals b.v. de Rosamunde van Schubert, balletmuziek van Délibes e.a. en zelfs de kloksymphonie van Haydn, zou zeker in aanmerking kun- nen komen. Wij hopen het ensemble hier nog eens weer te horen, zo mogelijk met een gunsti- ger bezetting. U. J. Plinsinga. De netto opbrengst van de op 24 en 26 Mei j.l. gespeelde wedstrijden Stad Vetera- nenCanadees Elftal en H.S.C. IEngelse Pioneers, zijnde ruim f. 900.- is door H.S.C. afgedragen aan het Comité Nationaal Volks- herstel te Sappemeer. Morgen worden op het terrein achter Inst. Hommes de volgende wedstrijden ge- speeld 1 u. ;Hoogezand IIMuntendam II 3 u. Hoogezand IMuntendam I. Men deelt ons mede, dat de bekende voet- baller Adams zijn voetbalcapiciteiten thans weer aan het Ned. publiek zal demonstreren. Burgerlijke Stand. SAPPEMEER 7-13 Juni. geboren jan luitje kornelis, z. v. albertus johannes diederich siemers en jantje v. bon harmannus gerhardus, z.v. gerhardus petrus maagd en bernardina elizabeth scholte, won. hoogezand. ondertrouwd: jan perdok, 23 j., sappemeer en trijntje de groot. 20 j., hoogezand bernar- dus jakob hoen, 30 j., sappemeer en alida geziena geertruida brouwer, 22 j., hoogez. dirk van 't sant, 26 j,. sappemeer en jacoba johanna van dijke, 25 j., van goes. getrouwd: johannes watermulder, sappem. en Nadja houdensnik, Sapperose (rusland). overleden Hinderkie van buizen, 77 j., echtgenote v. warner springelkamp jakobus (ohannes Juliens, 76 j., weduwn. v. grietje hesse, overl. te groningen. HOOGEZAND 7-13 Juni. geboren: annegine, d. v, egge kruit en albertje van kalsbeek, foxhol. ondertrouwd bernardus Jakob Hoen, 30 j., sappemeer en alida geziena geertruida Brou wer, 22 j., hoogezand cornelis derk levinga, 30 j-, martenshoek en jekatarina astachenko, 21 j., rostov (rusland) wietse massink, 24 j., hoogezand en anna talalaï, 20 j., dnepro- petrowsk (rusland) jan eisinga, 25 j., krops- wolde en karnelia spithorst, 23 j., slochteren jan wietse de boer, 38 j,, hoogezand en sjoukje nauta, 27 j., harlingen jans roelof stevens 43 j., noordbroek en amelina adams, 31 j., kropswolde. getrouwd: jan schôdër, 29 j., hoogezand en geessien alida meijer, 27 j., hoogezand albertus johannes swart, 38 j., martenshoek en trientje miedema, 31 j., hoogezand. overleden: jantje meijer, 44 j., echtgenoote v. Hindrik alberts, assen jan groenewold, 35 j.. z. v. albert groenewold en annechien kaspers, hoogezand johanna maria schols, 3 maanden, d. v. hendrik jakob johannes schols en geertruida p. coufreur, rotterdam. SLOCHTEREN, 31 Mei-6 Juni. geboren: arend, z.v. h. snijder en a. vink, schildwolde trientje. d.v. k. noordman en r. aldershoff. slochteren nanno, z.v. o. ven huizen en p. veldman, scharmer aafke. d.v. j.f. stalman en e. van timmeren, siddeburen jan, z.v. j. dallinga en h. zark, siddeburen hinderikus. z.v. h. van der veen en t. van dljken, borgweg anjo, z.v. j. keizer en a.j. thoma, slochteren. ondertrouwd h. kranenburg, 26 j., mid- delbert, en s. steen, 23 j., borgweg h. gru- nefeld, 28 j., siddeburen, en w.a. broeders, 22 j., amsterdam r.j. koopman 32 j., sidde buren, en k. haze 25 j., tjuchem e. f. van der laan, 31 j-, slochteren, en g. uuldersma, 19 j., siddeburen a. taaij, 37 j., noordbroek en t.a. velthuis, 31 j., slochteren; getrouwd f, iwema, 32 j. harkstede, en w. van der deen. 26 j., scharmer, overleden r. g. van dijken, 2 weken, z.v. r. a. van dijken en a. bos, slochteren (overl, te groningen) a, a. antuma, 47 j., echtge note van h. steenhuis, schildwolde r. vos, 71 j., echtgenoot van k. ten boer, scharmer (overl. te hoogezand) ZUIDBROEK 6-13 Juni. ondertrouwd rigte tuinier. 26 j. v. slocht. onl. te scheemda en willemtje klat: 24 j., zuidbroek. getrouwd anna hamminga, 19 j., zuidbroek en saartje prins, 18 j., slochteren. Je bent weer vrij Vrij om te kunnen vechten in de Luchtstrij Ikrachten voor de bevrijding van Indië en voor de toekomst van ons Rijk. 1 Uitstekende gezondheid. 2. Leeftijd 18.26 jaar. 3. Ontwikkeling: Minstens 4 jaar Middelbaar Onderwijs. Wanneer je hieraan voldoet. dan wacht je niet langer, maar je toont een waar Nederlander te zijn door je aan te melden voor dienst in de bij het Plaatselijk O.V.W, Bureau, dat tevens aile verdere inlichtingen kan verstrekken. 7 Juni werden wij ver- blijd met de geboorte van een Zoon en Broertje Jan Luitje Kornelis Sappemeer. Winkelhoek 14. A. J. D. Siemers, J. J. Sie- mers-van Bon en Johann Verloofd Titi Nieboer en R. G. Bolten, Pharm. Cand. 24 Juni. Hoogez. Hoofdstr. 120. Veendam. Kerkstr. 37. Bernard J. Hoen en Lidy J. G. Brouwer geven U hiermede kennis van hun voorg. huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Donderd. 28 Juni a.s, 's nam. 3.30 u. te Hoogezand. Gelegenheid te feliciteren van 5—6 uur in Hôtel Wed. Groeneveld Stationsstraat. Sappemeer. Sappemeer, Zuiderstr. 109 Hoogezand, Vijverstr. 8. Leonardus M. Scheen en Maria B. Wubbolts hebben de eer, U namens wederzijdse Ouders kennis te geven van hun voorg Huwelijk waarvan de inze- gening zal plaats hebben op 20 Juni a.s. in de Parochie Kerk van den H, Jozef te Delfzijl. Zuiderstr. 20 .4- Nieuwew. B 26 Receptie 34.30 uur. Toek. adres Marktstr. 30. Het Huwelijk van G. L. Ensing en Tj, Kroon zal worden voltrokken de 27 Juni '45, des nam. 3 u. te Muntendam. Kerkelijke Bevestiging om 3,15 in de Ned. Herv. Kerk te Mun tendam door denWeleerw. heerDs. M. W. Hamer van Muntendam. Gelegenheid tôt Gelukwensen op de trouwdag van 5—6 uur. Kiel-Windew. Dorpstr. 89 Tripscompagnie G 47. Toek. adres Dorpsstr. 89 Dinsdag 19 Juni hopen onze geliefde Ouders. Be huwd- en Grootouders H. Mulder en M. M. C. Mulder-Deekens hun 25-j. Echtver. te herd. Dat zij nog lang inons midden mogen zijn is de wens van hun dankb. Kinderen, Be huwd- en Kleinkinderen. Jagerswijk 43, Sappemeer. Dinsdag 19 Juni hopen onze geliefde Ouders, Be- hnwd- en Grootouders P. Bergman en J. Bergman-Bijlstra hun 25-j. Echtver. te herd. Sapp. '45. Middenstraat 69. Hun dankbare Kinderen Behuwd- en Kleinkinderen Zo de Heer wil hopen onze geliefde Ouders N. J. Meijer E. Meijer-Nanninga Maandag 18 Juni hun 25 Echtver. te herdenken. Hun dankbare Kinderen: N.'-Buinen D: Mulder Meijer R. J. Mulder Nanno ohannes Hoogezand 'enny en Bé (verloofde) Lucie Albert Dick (pleegk.) Gelegenheid te feliciteren 4—5.30 u. Sportterreinstr. 13 Hoogezand. Heden overleed tôt onze grote droefheid na langdurig lijden. in de ouderdom van 66 j. onze lieve Man, Vader, Be huwd- en Grootvader Frederik ten Cate Emeritus Doopsg. Pred. Borne 4 Juni '45. Dorsetplein 2. Borne A. C. B. ten Cate-Ledeboer Heem- stede A. ten Cate, M. B. ten Cate- Oud Borne A. W. ten Cate; Hengelo M. S. ten Cate; N.O.I. J. M. ten Cate; L. ten Cate Drijber Meppel A. H. ten Cate A. ten Cate-Stoltz en Kleinkinderen. De begraf. heeft plaats gehad te Borne op 7 Juni des middags 3 uur. Moesten wij op 10 4 '42 bericht ontvangen uit het Concentratiekamp Saksenhausen van het overlijden van onze lieve Man, Vader, en Groot vader Cornelis Nieboer in de leeftijd van 45 j. Heden ontvingen wij het droevig bericht uit het kamp Vught dat onze enige geliefde Zoon, Broer en Oom Klaas Nieboer in de leeftijd van 19 j. op 22 Aug. '44 is gefu- sileerd. Als illigale wer- ker der K.P. heeft hij gestreden voor een vrij Nederland. Foxhol Wed. Nieboer en Kinderen. Meerweg 12. Heden overleed onze lieve Man, Vader, Be huwd- en Grootvader Cornélius Baas, in de ouderd. v. 69 j. Sappemeer, 15 Juni '45 Winkelhoek 41 Uit aller naam A. Baas—van Slooten De begraf. zal plaats vinden Dinsdag 19 Juni, s nam. 2 uur. Zij die den overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden aan het sterf- huis verzocht. Heden overleed plot- seling na een ziekte van slechts i dag onze aller- kleinste lieveling Jan Groenewold, in de ouderdom van io maanden. Kropswolde, io Juni'45 A. Groenewold A. Groenewold-Kaspers en Kinderen. De begrafenis heeft plaats gehad Donderdag 14 Juni. Heden overleed zacht en kalm te Zuidlaren onze lieve Vrouw, Moe- der, Behuwd- en Groot- moeder Johanna Leuning, in de ouderd. van 70 j. Hoogezand, 14 Juni '45. Jan Sangerslaan 16 Uit aller naam G. Kuiper, De begr. zal plaats vinden Maand. 18 Juni te Hoogezand vertrek sterfh. 's nam. 3.30 uur. Zij die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden aan het sterfhuis verzocht. Heden overleed na een kortstondige ziekte onze beste Vader, Be huwd-, Groot- en Over- grootvader Doeke v. d. Laan, in de ouderdom van 85 jaar, sedert 22 Oct. 1934 wedn. van Wil lemtje Smittenberg. Sappemeer, 14 Juni '45. Heerenstraat 2/9 Fam. v. d. Laan. De begraf. zal plaats vinden Maandag l8 Juni, 's nam. 12.30 uur. Zij die den overledene de laatste eer wensen te bewijzen worden aan het sterfhuis verzocht. Heden overleed, zacht n kalm, na een kort- tondige ziekte onze beste Groot- en Over- grootvader Doeke v. d. Laan, n de ouderd. v. 85 j. weduwn. van Willemtje Smittenberg. Sappemeer, 14 Juni '45 Heerenstraat 2/9. H. Bakker-v- d. Laan. K. Bakker. Dina. Dani Heden overleed na een kortstondige ziekte onze innig geliefde Man, Va der, Behuwd- en Groot vader Sjourd de Roosz, in de ouderd. van 70 j. Sappemeer, 13 Juni '45 Middenstraat m. Uit aller naam W. de Roosz-Jager. De begraf. zal plaats vinden Maandag 18 Juni te Hgz., vertrek sterfh. 's nam. 2 uur. Zij, die den overl. de laatste eer wensen te bewijzen wor den aan het sterfhuis verzocht. Dinsdag 19 Juni hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders A. Meijer, A. Meijer-Viswat hun 30-j. Echtv. te herd. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankb. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Hoogezand, Nieuweweg 5 Heden overleed na een kortstondige ziekte onze beste Broeder en Zwager Sjourd de Roosz, in de ouderd. van 70 j, 13 Juni 1945. Amsterdam IL de Roosz H. de Roosz-Woldering. Heden overleed zeer onverwachts in het Ac. Ziekenhuis te Gron. onze lieve Man en Vader Anthonie Duimering, in de ouderdom van 50 j. Sappemeer, 9 Juni '45. Heerenstraat 103. G. Duimering-Elles, Susanna Hilechien, Jan Anthonie, Hillechien. De begraf. heeft plaats gehad' op Woensdag 13 Juni. Heden overleed zeer onverwachts in het Ac. Ziekenh. te Groningen onze lieve Broer, Zwa ger en Oom Anthonie Duimering, in de ouderd. v. 50 j. Sappemeer, 9 Juni '45. Uit aller naam Fam. Duimering Fam. Elles Ten verzoeke van den heer D. Koning te Hélium, zullen, behoudens nadere goedkeuring voor de tijd van zes jaar, bij gesloten briefjes worden verpacht I. De Boerenbehuizing bew. door verpachter met plm. 33.42.46 H.A, Bouw- en Groenland. II. De Behuizing n. perc. I, bew. door den hr. Wijn- gaard, met schuur en plm. 26.33.65 H.A. Bouw- en Groenland, ailes o. Hélium. Pachtprijs f 100 per H.A. Kijkd. Donderd. 21 en Vrijd. 22 Juni'45. Pachtvoorw. ter inzage en inl. verkrijgb. in 't Café v. d. Berg, Hélium, uitsl. op de kijkd. van 9-12 u. en van 1.30 tôt 4.30 u Inlev. der briefjes v. I en II afz. met opgave van borg en réf. voor of op Dinsdag 26 Juni '45 ten kant. van ondergetekende. Voorl. bericht Boeldag d, Veldvruchten Donderdag 5 Juli 1945. P- Denijs, notaris te Slochteren, Veehouders Voor t aankopen en leve- ren van Vee over de Vee- houderijcentrale en andere opdrachten belast zichgaarne S. Cohen, M. Veningastr 93, Hoogez. Erkend Veeh Dancing Hôtel FABER Hoogezand. Tel. 22 Zondag 17 Juni. Thé Dan sant. Aanvang 3 uur. R.K. BALAVOND in Hôtel Struvé Sappemeer, op Zondag 17 Juni, aanv. 6 u, Wij verwachten allen Zondag 17 Juni DANSEN Hôtel Schrage, Noordbroek Aanvang 7 uur Dameskcor Euphonia hervat Vrijdag 22 Juni haar Repetities. Aanvang 8 uur. Aangifte n. leden bij slager Jongman, v. Roijenstr. O. 13 Wie kan ons tijdelijk hel pen aan een 1 P.K. Electr. Motor, in nader overleg. G. H. Kuiter, Schoenenma gazijn, Sappemeer. Memdert J. Elzinga en Catharina Kruijer geven U mede namens we- derz. ouders kennis van hun voorgen. huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben D.V. Woensdag 20 Juni 1945 te Sappemeer. Kerkel. huwelijksbev. des nam. om 3 u, in de Geref. Kerk Vrijgem. door den WelE. hr. ds. B, Jongeling. Receptie van 5.30-6.30 uur. Sappemeer, Zuiderstr. 134. Noordbroeksterstr. 40II Openbare Leeszaal Hoogez.-Sappemeer' Met ingang van Maand. Juni tôt nadere aank. geopend op de volg. uren Volwassenen Ma. en Di 2-5 en 6.30-8. Wo. 6.30-8 Do. en Vr. 2-5 en 6.30-8 Zat. 2-5. Jeugd Woensd. 1.30-5. Zaterd. 11-1 Egbert Meertens en Jacobina Venema hebben de eer U kennis te geven van hun voorgen Huwelijk, waarvan de voltr. zal pl. vinden 16 Juni a.s., voorm. n u. te Hoogezand. Zuidlaren, a.b. ,Voorwaarts'. Hoogezand, Kalkwijk O. 4 Toek. adr. Kalkwijk O. 4 Receptie 3.303 uur. Waterschap „Kolham-Achterdiep." Vergadering met Inge landen te houden op Maan dag 25 Juni '45, 's av. 8 u. in 't Café Deen, Achterdiep. Agenda: 1. Open. en notul. 1. Rek. en verantw. 1944 45. 3. Begr. en omsl. over i945-'46. 4. Bestuursverk. 5. Rondvraag en sluiting. Nam. het best, :R. Heerenga orz. H. Boer, secr. Vanaf Vrijdag tôt en met Woensdag Walt Disney's beroemde kleurenfilm SN EEUWWITJE. Avondvoorstell. 8 u. Plaats- bespr. op de dag der voor stelling van 3 tôt 4 uur. Zaterdag en Zondag 3 voorst. 3 u„ half 6 en 8 u. Plaatsbespr, Zaterd. en Zon dagmorgen van 11 tôt 12 u. Zaterdagmiddag 3 uur spe ciale JEUGD VOORSTEL LING. Pr. 50, 40, 30, 20 et. Dancing morgen Zondag, Orkest Fam. Kok. Aanv. 6 1 Parkhotel, Slochterstr. Tel. 209. K, Venema Gemeente Hoogezand Burgem. en Weth. der gem. Hoogezand roepen ge- gadigden op voor de be- trekking van Schoolschoon- maakster aan de openbare lagere scholen te Krops wolde en Kiel-Windeweer en wel met ingang van Juli 1945. Inlicht. worden verstrekt ter gem.-secretarie (afd. onderwijs). Sollicitaties te zenden voor 25 Juni a.s. aan den burgemeester. Wallen om te Hooien, door E, Leenders, Bor- gercomp. H 33. Z. n. GEVRAAGD Dienstmeisje of Werk- ster, door R, H. Bulle Borgercompagnie 36 Meisje voor een paar halve d, p. w. Jonker Luth. Kerkstr. 57, S'm. 11. Dag- of Morgenmeisje H. Mulder, Herenkle- ding, Sappemeer Mevr. Wichers, Foxham 57 zoekt net Meisje v. direct voor direct een (1. Dag- meisje. J. H. v. d. Werff Groningerweg 27, Wes- terbroek fl. Dagmeisje met voile kost. J, v. d.Velde, Sla- gerij, Sappemeer Meisje voor 's morg. of 's midd. H. Klein, Sirt- gel 20, Hoogezand voor direct fl. Naaimeisje A. Holtrup, Kleinemeer 1, Sappemeer Ateliermeisjes. Daar we wederom van stroom zijn voorz., kun nen bij onze repar. afd. n. Meisjesgeplaatst worden. Prachtgelegenheid om zich te bekwamen alvb- rens nieuwe grondstoffen aangevoerd .worden, Tricotagelabr. Mulder en Wortelboer, Stations straat, Sappemeer Verloren Waterschap Wallen Winsch.diep Zz. S'm. Vergadering van Ingelanden op Woensdag 27 Juni '45 "s av. 8 u, in Café Dijkhuis. Agenda 1Rekening en Verantw. over 1944-45. Vastst. begr, '45-46. 3 Bestuursverk. 4. Ingek. stuk- ken. 5. Rondvr. en sluiting. Rekening en verantw. het afgel. dienstj. alsmede ontw. begr. 1945-'46 liggen vanat hedentot den dag der verg ter inzage in bovengen. café. H. M Noor, voorz. L. Galdermans, secr. Ondergetekende, erkend veehandelaar beveelt zich aan voor het in- en verkopen van Vee. Beleefd aanbevelend B. van GEUNS, Sappem Ondergetekende houdt zich beleefd aanbevolen voor de levering en aankoop van vee voor de N.V.C B. de Beer, Erk. Veehandel. Burg. Bartelsstr. 3, Hoogez Persoonsbewijs. Mar- griet Brugge, Woning- bouw, Noordbroek Zeiltjevan Kinderwagen (gr:js), Terugbez. t. b. Slager Hanekamp, S'm. Maandag 11 Juni br. Portemonnaie met inh, Terugb. t. b. O. Reinek Kweker, Kalkwijk O. 81 Stamkaart met broodk. van Slochteren over Lan- gewijk naar Kropswolde Terugb. t. b. A. Blaauw Kropswolde, Woldw. 67 Lederen Portef. m. inh. indentiteitsbew. en fot. Terugb. t. b, A. Kruijer, Slochterweg 19, Sappm. Degene die Zondag j.l. in 't Parkhotel K. Ve nema een verkeerde Mantel heeft meegen. wordt in haar eigen bel. verz. deze aan bovenst. adres terugtebez. daar signalement bekend is. Degene die Zaterdag 26 Mei uit Schouwburgzaal Hôtel Faber verkeerde Damesparapluie heeft meegen. wordt in zijn eigen belang aangeraden deze daar ten spoedigst terug te bezorgen. Portefeuille met enig geld en persoonsbewijs Terugb. t. goede bel. Otto Félix, Noorderstr. Werkvrouw voor 2 halve dagen per week. Mevr. Dallinga, Noorderstr, 2 llinke Werkvrouw. H- Schrage, Achterdiep 52 Huishoudster, 4050 j. bij vader met 2 zoons. Nieuwew, 40,Hoogezand Huishoudster in klein moederloos gezin. A. de Vries, Noordbroeksterstr. 32, Sappemeer Huishoudster in kl. gezin Aanb. aan H. Wildeman Schilder, Hélium Huishoudster bij man alleen. Zuiderstr. 43, Hg. voor direct een Huis houdster of Meisje voor dag en nacht. Hendrik Dijkhuis, Borgerc.str. 1 Sappemeer voor direct een flink Dagmeisje, niet ben. 16 j. W. Broekema, Spaar- bank, Scharmer. Gevraagd bekwame Afschrijver, Spantenzetters en Plaatwerkers via Ar- beidsbeurs. Bodewes Scheepsw., Martenshoek voor dir. Camp. Pers. geschoolden (Maalders, Zevers en Builders) en ongesch. Aard.meelfabr. „De Toek.", N.-Comp. een Slagersbediende en Loopjongen, Slagerij Boss n. d. Gado, Hoogezand,

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 2