wijken van Ferrara wordt hevig g< vochten. Het vliegveld der stad is ree veroverd. In het Westen hebben tro pen van 'net 8e leger Ferrara ree achter zich. De in wanorde naar h< N. terug trekkende D. troepen werde door de Geai, luchtmacht hevig be stookt. In Japan hebben vliegende forte aanvallen gedaan op de industrieël buitenwijken van Tokio. Onder d doelen bevonden zich de vliegtuigfa brieken te Hitachi die voor de eerst maal werden aangevallen. Eden, Stettinius en Molotoff hebbe hun bespreking over de Poolse kwesti beëindigd. Hun derde bijeenkoms werd bijgewoond door de Chines Min. van Buit. Zaken Tytoon. Er is omtrent het resultaat der be sprekingen nog niets bekend gemaak Maarschalk Petin is in Zwitserlan aangekomen. Hij vroeg en verkree toelating om het land binnen te kome op doorreis naar Frankrijk. Hij vvacf thans de regelingen voor zijn vervoe naar Frankrijk af. Van de zijde der autoriteiten worc de bevolking er met den meesten na druk op gewezen, dat het - behouden machtiging van den Provinciaien Mi litairen Commissaris- verboden isd tankgrachten te slechten of dicht t gooien. Eventueele aanvragen om deze hiri dernissen - die intusschen de Cana deezen gelukkig niet verhinderd heb hen ons van onze beschermers e .Cultuurbrengers" te bevrijden - o een of andere wijze uit den we "uimen, dienen te worden gericf de Sectie Voorlichting of aan de Hoofd-ingenieur van het B.U.W le provincie Groningen. motief om deze tankgrachtei isnog in stand te laten is gele gen "f.V bruik voor mogelijke verbeteringerna waterstaatkundig gebied. De vondst van het massagraf t Anloo heeft aan het licht gebrach dat hier een zeer groot aantal perse nen slachtoffer is geworden van Duitsche overheersching. De mogelijkheid bestaat dat aisn eenige slachtoffers kunnen word geidentificeerd. In verband met dit onderzoek wo den degenen, die vermoeden, dat f milieleden of bekenden hier kunn< zijn om ge'bracht, zoo spoedig mog lijk verzocht een photo van de personen in te leveren bij den Sta Commandant, Westerkade 10, Kamf 15, Groningen. De Nederlandsche Regeering zete steeds te Londen. De ministre rn voortdurend contai mjde deel van Nederlani !e ministers vertoeven g< ns land, o.a. de ministi andsche Zaken. eeren in de open lue 1 Sjoert de Roosz Sappemeer. Middenstr. 111. Jantje Zwaneveld, BON NEN. U.L.O.-School te Slochteren. Korte ftHededelingen. zo bewuste roi speelde als bv. in de ro- mantische période en daarna. De prachtige sonate van Hàndel eigent zich al zeer goed voor deze com- binatie. Al had het allegro iets breder gekund, hebben we genoten van de goede voordracht van den violist. Het majestueuze eerste deel van Ve- racini's sonate vormde wel het hoogte- punt van deze avond, het dateert uit de Gouden Ee.uw der vioolmuziek. In de Romance van Beethoven en het andante uit de symphonie espagnole van Lalo treden bovengenoemde bezwaren wel aan de dag, beide werken en voor- al laatstgenoemde, vereieen nu eenmaal een orkestrale achtergrond. De taak van den organist, die overigens met vecl begrip ondersteunde, werd hier wel enig- zins ondankbaar. Al met al, een uitstekend concert, waarvoor de belangstelling helaas ge- ring was en waarbij het ons trof, dat zovele jongeren verstek lieten gaan, waaruit we tôt onze spijt moeten opma- ken, dat de schoolconcerten vooralsnog niet aan het doel hebben beantwoord. Ligt hier ook een taak voor de verschil- lende jeugdorganisaties SPORTKLANKEN. Voetbal. Op het Poxhol terrein wer den Zondag wedstrijden gespeeld tussen F.V.V. I en Hoogezand I alsmede tussen F.V.V. II en Hoogezand II. De strijd tussen de beide eerste elftal- len was, vooral in de eerste speelhelft, een demonstratie van rustig, doch tech- nisch goed verzorgd spel waarbij Hooge zand het voorbeeld gaf. Enkele minuten na het begin namen de gasten de leiding met een kopbal van Scholtens. F.V.V. deed krachtige pogingen door de sterke verdediging heen te breken, en wanneer haar dat zo nu en dan gelukte, vond zij nog keeper Por tegenover zich, die goed in vorm was. Hoogezand hield het spel in handen, wat zij in drie doelpunten uitdrukte. Uit een vrij schot maakte de thuisclub daarna een tegenpunt (14). Zo bleef de stand tôt de rust. In de tweede speelhelft was de fut er uit. Door zuiverder plaatsen bleef Hoogezand in de meerderheid. De Boer, Scholtens, Adam, Scholtens en de Boer trapten achtereenvolgens de bal in het net, zodat de eindstand 19 was. Het resultaat van de plaatselijke com- petitie, voor zover deze thans gespeeld is, luidt: Kwiek 2 11 3 76 Hoogez. 2 1 12 12—5 F.V.V 2 111 4—12 De tweede elftallen deelden de ttr ieder met 1 doelpunt. Zaterdag a.s. speelt H.S.C. I in het Sportpark te Sappemeer tegen een sterk Engels elftal, ni. ,,The Royal Enge- neers". We komen Zaterdag hierop na- der terug. Handbal. De uitslagen van de te Gro ningen gespeelde wedstrijden op het er- rein Oosterpark B, luiden: Voorwaarts IW.i.K. I 75. Voorwaarts IIW.I.K. II 42 Voorwaarts DamesW.I.K. Dames 71 HANDELSBERICHTEN. In het Handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gro ningen, kantoor Veendam, zijn in ons rayon de volgende wijzigingen aange- bracht H. Hoving, Hoogezand, Verl. Hoofd- str. 58, Lijkkistenfabriek. De zaak is overgedragen aan H. Hoving Jr., die reeds het timmerbedrijf uitoefende. O. Broekema, Kielwindeweer, Dorps- straat 63, rijwielbedr. De zaak is over- gedr. aan J. Broekema, die reeds het smidsbedr. uitoefende. N.V. Cartonfabriek Beukema en Co., Hoogezand. Volm. ingetrokken van L Pot. Volm. aan J. Hoving gewijzigd. N.V. W.A. Scholten's Aardappelmeel- fabrieken, •Foxhol. Overl. Près. Comm. K. G. Goedewagen. N.V. Meihuizen Boon's Fabrieken, Foxhol. Overl. Près. Comm. K. G. Goe dewagen. N.V. W. A. Scholten s Chemische Fa brieken, Foxhol. Overl. Près. Comm. K. G. Goedewagen. Nederlandsche Wissel- en Effecten- bank N.V., Sappemeer. Overl. dir. P. Bakker. „Een ambacht heeft een gouden bodem." Dit wil zeggen: met het leren van esn ambacht heeft men een solied fundament en een verzekerd bestaan in het leven gekregen, waardoor men in goede en in slechte tijden zijn brood kan verdienen. De oorlog heeft een grote geestelijke en materiële verwoesting achter zich ge- laten. Wat deze factoren betreft, is er dus opbouw nodig. In ons land moeten niet alleen duizenden objecten weer op- gebouwd worden, maar bijna aile huizen, binnen zowel als buiten, verkeren in een staat van verwaarlozing wat het schilder- en behangwerk betreft. Als voor de bouwvakken straks de materialen los komen, 2ullen er in het timmer- en schildervak krachten te kort zijn en speciaal geschoolde krachten, daar er de laatste jaren geen serieuze opleiding meer was. Uit het feit dat er zich de laatste tijd aan de ambachtschool te Hoogezand, vele leerlingen opgaven voor de metaal- vakken, blijkt wel de behoefte van deze school voor HoogezandSappemeer en omstreken. De 2e Sept, zal het aantal vakken aan de Dag-Ambachtsschool te Hoogezand worden uiigebreid met tim- meren, huisschilderen, spuittechniek en behangen. Deze laatste cursus zal niet lleen bestemd zijn roor jonge leerlin gen, die dus van de lagere school komen en een vak willen leren, maar ook voor de oudere leerlingen die nun yakkennis willen verbeteren, of herschoold willen worden. Tevens kan men opgeleid wor den als gezel in het schilderen, wat als een voorbereiding is te beschouwen voor 't examen ,,vakbekwaamheid" in de zin der Vestigingswet Kleinbedrijf 1937. Deze cursus is in overleg met de schilderspatroonsverSappemeerHoo gezand" ontstaan. Deze vereniging zal ook verder haar morele steun aan de cursus geven. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon Wilhelm Frederik. Siddeburen, 2 Juli 1945. A. Schuit-Roelfsema T. L. Schuit Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje H E N K I E Sappemeer 6 Juli 1945. Stationsstraat 15. J, Bakema E. Bakema—Bruining Tiennie en Janny. Tijdelijk St. Jozefsticbting Hiermede betuigen wij onze hart. dank voor de vele blijken van deeln. onderv. bij het overlijden van onzen Vader Fam. de Roosz. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons Zoontje en Broertje IDE ALBERT. Hoogezand 6 Juli 1945. Verl. Zuiderstraat 17. A. v.d.Velde, A. v.d.Velde- Veenhoven, Anneke. Voor de bewijzen van deelneming betoond bij het overlijden v. onze innig gel. Geesje Gezina Rooda- Kremer betuigen wij onze welge- meende dank. Juli 1945. Middelstum) Groningen) Hoogezand) Verloofd Hilly ten Kate en Luit Miedema Borgweg) Q Kalkwijk) LL ,unl ly^' Geen ontvangdag. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de zeer vele blijken van belangst. bij mijn 25-j. ambts- jubileum betoond. Hoogezand, Zuiderstr. 21. Fam. de Rook. Ondertrouwd Martha Kamphuis en H. G. Witlage Huwelijksvoltrekking D.V. op 19 Juli aanst. 3 uur in de Willem de Zwijgerkerk. Toekomstig adres: Amster dam, Valariusstraat 167 b. W. Koster en G. Koster—Wildeveld betuigen mede namens wederz. Ouders hart. dank, voor de belangstelling bij hun huwelijk onderv. Hoogezand, Smitslaan. Zondag 15 Juli hopen onze geliefde Ouders Jan Kliphuis en Afie KliphuisGorter de dag te herd. dat ze voor 65 j. in het Huwelijk zijn getreden. Hun Kinderen, Behuwd- Klein- en Achter- kleinkinderen. Sappemeer, Middenstr. 75 Voor de vele bewijzen van deelneming. ontvangen tijdens de ziekie en bij het overlijden van onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Cornélius Baas, betuigen wij onze hart. dank Sappemeer, 5 Juli 1945. Uit aller naam: A. Baasv. Sloten Zo de Heer wil en zij leven hopen 13 Juli 1945 onze geliefde Ouders R. Brouwer en S. BrouwerBenes hun 40-j. Echtver. te herd Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Hoogez., Fabriekskade 34 Hartelijk dank aan enkele bewoners van de Slochter- straat voor het organiseren van het zo geslaagde kinder- feest op Zaterdag 30 Juni j.l Een bewoner van de Slochterstraat W. v.d. Veen en A. v.d. VeenBlaauw betuigen hun hartelijke dank voor de vele blijken - van belangst. bij de herd. van hun 25-j. Echtver. Slochteren, D 406. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij onze 25 jarige Echtver. betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. H. v. Zomeren, G. B. v. Zomeren-Woortmeijer. Hoogezand, Juli 1945. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst ondervonden bij de geboorte van ons Dochtertje MARIA. Sappemeer. 5 Juli 1945 J. Spakman L. G. Spakman-Sijtsema Hiermee betuigen wij onze hart. dank voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij onze 40-j Echtver. Sappemeer, Middenstr. 57 J. L. Ereij A. Frelj—Bergman Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst. bij ons 25-j. Huwelijksfeest ondervonden. N. J. Meijer E. MeijerNanninga Hoogez., Sportterreinstr. 13, Voor de vele en treffende bewijzen van medeleven bij mijn terugkeer in Nederland, betuig ik aan allen die daar- n hebben doen blijken, langs deze weg, mijn hart. dank. J. D. Bruins. Fam. Rooda. Fam. Kremer, Hierdoor betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst. welke wij ter gelegenheid van de geboorte van onze Dochter MARIA onderv. Sappemeer, Juli 1945. Jagerswijk 43. A. A. Mulder L. MulderHoving Wij zeggen allen, die bij de geboorte van onzen Zoon E G B E R T, blijken van belangst. hebben gegeven, daarvoor hartelijk dank. Sappemeer, Juli 1945. Achterdiep N.z. 68. B. Huizing G. HuizingMulder Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst. bij onze 25-j. Echtv, onderv Fam. H. Hartman. Kropswolde, Woldweg 3. Heden overleed na een langdurig smartel., doch geduldig gedragen lijden, onze innig gel. Zuster Behuwdzuster en Tante geliefde Echtgenote van H. Nieboer in de ouderd. van ruim 46 jaar. V. Royenstr.: H. de Jonge Zwaneveld-P. de Jonge; Sappemeer: H. Zwane veld, H. A. Zwaneveld- Wilbrink Kiel J. Zwa neveld, P. Zwaneveld- Nieboer Groningen T. StrôjingaZwaneveid I. A. Strôjinga; Zaan- dam P. Penning-Zwane- veld, G. Penning en Kinderen. Heden overleed na een kortstondige zlekte onze geliefde Vader, Behuwd- Groot-, Overgrootvader Pieter Noordhof, in de ouderdom v. 75 j. Westerbroek, 7 Juli '45. Uit aller naam Fam. Noordhof. Begrafenis Donderdag 12 Juli om 14.30 uur. te Westerbroek. Zij, die de overledene de laatste eer wensen te bewijzen. wor den verzocht in Café Smit te Westerbroek samen te komen. Vertrek sterfhuis te Westerbroek om 14 uur. BOELDAG Hoogez. Op Zaterdag 14 Juli a.s. in Café- Sloot 's middags om half twee zal t.o.v, deurw. Kubes een verkoping worden gehouden van meubilair en huish. goederen geveild zul- len worden o.a. cyl. schrijf- bureau, prima brandkast, wasmachine, tuinmeubelen, stofzuiger enz. enz. wegens plaatsgebrek geen nadere specificatie. De goederen dienen te worden gebracht Vr'jdag 13 Juli. Tôt die datum kunnen nog nette goederen worden opgegeven Bezichtiging op de dag der verkoop van 11.30 uur af tegen betaling van 15 cent toegang verkoop inbegrepen. De Veilinghouder M. v.d. WAL School- en Volksfees- ten te Borgercomp. op 13, 14 en 15 Juli, Zond. 15 Juli groot Soirée Dan sante in de feestelijk ver- sierde Danstent v. 700 pers Van 36 Mâtiné, 's av. aanv. 7. u., met medewer- king v. de Fam. Kok, ver- sterkt dansorkest 6 pers. Kaarten in voorverkoop tôt 13 Juli. Op het Feest- terrein zijn verschillende Kermisvermakelijkh. aanwe- zig. Ruimebergpl. v. rijwiel Tijdens de School- en Volks- feesten te Borgercompagnie Zaterdag en Zondag Dansen in het Café De Leeuw, B. H. Visser, Borgercomp De Eenh.vakbeweging houdt een grote openbare vergad. v. aile Hoofd- en Handarbeiders v. H.—S. 6 Omstr. op Zaterdag 14 Juli 's nam. 4 u.. in Café Wed N. Groeneveld, Stationsstr Bezoekt allen deze belangr vergadering. Spreker J Rootliep en H. R. van der Hende. Het voorl. Bestuur. VerplichteEierlevering Donderdag 19 Juli en ver- volgens om de 14. dagen gelegenh. eieren te leveren in dorpshuisHarkst.-Scharm de verzamelaar S. Blaauw. ken- Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangst. bij de herdenking van onze 25-j. Echtver. ondervonden: Sappemeer, Jagerswijk 43. H. Mulder M. M. C. Mulder-Deekens. Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het plotselinge overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Hin'derkien van Buizen betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank. Sappemeer, Zuiderstraat. W. Springelkamp Kind.. Behuwd- en Kleink G. L. Ensing Tj. Ensing Kroon betuigen hiermede hun hart dank voor de vele blijken van belangst. voor en bij hun Huwelijk ondervonden. Kielwindeweer, Juli '45, Enige en Algem. nisgeving. Heden overleed na een langdurige ziekte zacht en kalm, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe- der Eikelina Hundt, in de ouderdom v. bijna 72 jaar. Hoogezand, 9 Juli '45. Par.weg 16. E. Huizinga. Apeldoorn A. Huizin ga, G. Huizinga-Gerrits; Veendam J. Huizinga, G. Huizinga—Schaap Delfzijl A. Klasens Huizinga, Tj. Klasens en Kleinkinderen. De begraf. zal plaats hebben op Vrijdag 13 Juli 's nam. half drie. Gem. Dagambachts school Hoogezand Opleiding voor Smeden- Bankw,. Mach.-Bankwerk. Timmeren-Scheepsbeschiet. en Huis- en Decoratieschil- deren bij voldoende deeln. Aangifte v. leerl. dag. a de school gedurende de schooluren of door bemid- deling v. het Hoofd der laatst bezochte school, tôt 28 Juli a.s. Bij de aanvang dernieu- we cursus moet de leerling minstens 7 klassen v. een lagere school of 6 klassen een lagere school en één leerj. v. een school voor voortgezet onderwijs door lopen hebben. De waa'rn. Dir. Stout Geeft U op als lid van de Ned. Luchtpostclub Zij biedt U Luchtvaartex- cursie's en vliegfeesten, ten toonstell en wedstr. Elke maand gezellige vergad. met pittige causeriën d. bekende piloten of gezaghebbende aerophilatelisten. Raad en daad op verzamelgebied v documenten der luchtvaart Deaangew. club v. luchtv belangstellenden. Lidmaat- schap slechts f. 1.50 per j Jongens en meisjes wordt lid van de Juniores-afd. der Luchtpostclub. Leeft. 12-H jaar. Lidmaatsch. f 1.50 p. j Inlichtingen en opgaven als lid bij Joh. Rugge, Nieuwe- weg 76, Hoogezand. Ver. voor Onderl. Be- grafenisverzekering. te Sappemeer. Algemene Ledenvergadering tehouden op Maandag 16 Juli 1945, 's av. 8 u., Café Dost. Agenda: 1. Open. 2. Not 3. Ingek. stukken. 4. Jaar- verslag secr. 5. Rek. en ver- antw. penningm. 6. Rapp kascomm. 7. Aanw. nieuw lid kascomm. 1945. 8. Be- stuursverk. wegens period. aftr. van de hr. L. A. van Hage, Joh. Praktiek en H. Viening, de aftr. zijn herk. en vac. G. H. Kuiter. 9 Vastst. contrib. 10. Rond- vraag. 11. Sluiting. Namens het bestuur A. J. C. de Wit, se Boeldag Zuidbroek. op Zaterdag 14 Juli 1945 des middags 2 i,u. zal ten verzoeke v. Mej. de Wed. J. Meijer, aan het perceel Kerkstr. B 93 te Zuidbr., publiek contant worden verkocht, de inboedel als eiken secrétaire, stoelen, ta- fels. porselein, glas- en aar- dewerk en hetgeen meer als huish. art. aanwezig is. R. Zwiers, Not, te Zuidbroek KINDERFEEST Buurtver. „Centrum-Spm.' te houden 8 Augustus. Deelname van versierde fietsen, groepen of personen Op te geven voor Zaterdag bij De Vries, Zuiderstraat A. v. DELFT geeft de hoog ste waarde voor oude lom- pen, metalen en vellen. M. Veningastr. 57 Hoogez, A.s. Vrijdag geen Kuikens af te geven. L. Haarlemmer, Pluimvee bedrijf Hoogezand. Inlevering v.Vacantiebonnen op Donderdag 12 Juli, aanv 's avonds 6 uur in de kegel baan van Mej. Groeneveld Stationsstraat n. d. Veiling Nam. dePenn. K. de Wind Flinke Coupeuse, geheel zelfst. kunnende werken en le iding kunnen geven, alsmede 3 4 fl naaimeis- jes,B. Ruding Gz. S'meer Onderwijzeres zoekt zit en slaapk. of zit-slaapk. met of zonder pension te Hoogez, J. v. Baar- len, Parkl. 13, Hoogez. fl. Zichter en Bindster tevens Aardappelrooiers K. W. Bouman, Jagers wijk 31, Sappemeer Loopjongen, B. Wolthuis Bakkerij Borgerc.str. 5 Aanmelding v. de nieuwe cursus, die na het eindigen der zomervacantie op 21 Aug. a.s. aanvangt, vôôr 20 Juli a.s. bij het Hoofd der school. De leerlingen moeten het zesde leerj. v. een school voor gewoon lager onder wijs met goeden uitslag heb ben doorlopen, terwijl vol gens het hoofd dier school hun aanleg en ontwikke ling zodanig zijn, dat mag worden verwacht, dat zij het onderwijs kunnen vol gen. In twijfelgevallen kan een examen worden afge- nomen. Opleiding v. U.L.O.- diploma, toelating H.B.S e.d. Leermiddelen worden door de school verstrekt. Verdere iulichtingen zijn te verkrijgen bij het Hoofd der U.L O.-school. GEVRAAGD: net Dagmeisje, H. v. d, Werlf, Groningerweg 59 Westerbroek Dagmeisje niet ben. 18 j. J. Laphor, Wertkade Martenshoek net Meisje v. d. morgen- uren, Brôerken, Werf- kade 22 Martenshoek Huishoudster v. middelb. leeft., in gezin waar moe der ontbreekt, v. Royen- straat iji, Hoogezand Mevr, Ketel, Noorderstr. 12, vraagt weg. vertrek v. haar évacuée-dienstm. v. dir. een Meisje voor de morgenuren in het Rust en Herstel- lingsoord te Oranjewoud kunnen 2 flinke Meisjes v. d. huish. gepl. worden bij Sluiskade Martensh. v. slager Steenhuis tôt barbier Jager: Portemon- naie met inh. ter. b. t. bel. bij R. Eggens, Mo- lenpad 24 Sappemeer Portemonnaie met inh. m. naam er in gedrukt, V. school Kalkwijk tôt kapper de Haan Nieu- weweg, ter. te bez. tegen ruime bel. Kalkw.-W 45 Arbeider of Zichter, G. Berg, N.straat 151, Sapp. Zichter en Bindster, H Schrage, Achterdiep 52 Wallenmaaier door J. de Vries, Tripscompagn, (Poeltje) Arbeider of flinke Jon gen, J. Hartman, Spitsb Aardappelrooiers, direct beginnen, Th. Broekema Tripscompagnie Aardappelrooiers, Th. van den Berg Zn. Ja gerswijk 3 Sappemeer Kappersbediende of leerl. F. Weites. Kielsterstr. 4 Hoogezand fl Jongen om in het vak te worden opgeleid env. loopwerk, Drukkerij Fa. S. Kleefsman Co S'meer nette Bakkersbediende, geheel zijn werk ver- staande en een loopjon gen of iets gevorderd d. Jac. v. d. Woude, Bakker Heiligel. A 225, Zuidbr. Persoonsbewijs,v. B. Ru ding Gzn.P. v. Dijken, met adres v. d. Goesstr. Utrecht, t. b.bij J.Kônig West-Eind C 32 Zuidbr. Vermist Degene, die Zondag 1 Juli een wollen en een gewatt. deken met Kof- fertje uit mijn woning heett gestolen wordt in zijn eigen belang verzocht dit terug te brengen, Dader bekend. Anders wordt politie in kennis gesteld, Te Koop nw. Twee pers.Ledikant. ofr.t. iets and. O. Blaauw Froomb. D 2838a Slocht. partijtje bruine Bonen E. Smit, Tripscompagn. Snijbloemen, J. R. Stok- kel, Slochterstr. Sappem, prima drie Versnellings- naaf m. wiel, S. Fluks, Schildmeer prima Kookkachel, A. Jager, Heerenstraat voor de a.s. Dorscamp nog enig pers. gevraagd. Dorsver, „Hoogezand" v. Royenstr. Oost 56 wollen Damesbadpak, Badmuts, Badschoentjes, enz. o.w.r. t. shag, rook- tabak of brand6tof A. Scharpenborg, Verl. Hoofdstr. 45 Hoogez. nette Slagersbediende, Slagerij H. W. Boss. Kielsterstr. Hoogezand Voer- en Eetaardappels v. Royenstraat O. 23 Aardappelrooiers v. dir, S. Bos. Achterdiep 58 Sappemeer partijtje Bloemk.planten en gr.partij Boerenkoolpl. M. Gruisinga, Achterd. Sappemeer Klinkers, Tegenhouders, Nageljongens bij N. V. E. J, Smit& Zn's, Scheeps werven, Westerbroek jonge Bouvier, Kolthof, Oosterpark, Hoogezand IJzerwerkers, Handlan gers en Nageljongens Scheepfsw. Bijlholt Foxh flinke Zichter en Bindster door B. Huizing, Landb. Kropswolde 126 flinke Jongen, die in het drukkersvak wenst op geleid te worden, Druk kerij T. K. Kremer Zn., Sappemeer Verloren beige Ceintuur v. Wiardi tôt dr, Beukema, t. b. t. bel. bij Wiardi of Wolt huis. Molenstr. 1 heren Zakhorloge (ancre) plm. 4 w. geleden van R.H.B.S. tôt Gado, t. t. B, v. d. Schoot, Mo lenstr. 21 Sappemeer Zaterdagmiddag, verzil verd armbandje (aanden ken). Gaarne t. bel ter. t. bez. Slochterstraat 6 Sappemeer door 2 schoolg. kind v. R. K. kleuterschool Sapp. tôt Verl. Hoofdstr. 39 Boodschappentas m. broodtrommel, boodsch tas gem, van lapjes stot inh. d. rood hoedje met g. bandje, d. rood petje en d. bl. alpino muts gemerkt A. C. t. t, b. t. b. Th. Cordes, Verl. Hoofdstr. 39, Hgz. Kloek met 13 Rh. Isl. Kuikens 2 w. oud, A, Ruzius, Zuidbr., B. 193 Konijnen bij H. Spieker, Achterdiep 56 Kanariekooi, Duivenhok, Slacht- en Halfw. Konij nen, jonge gen. Holl. en Blackkonijnen, Beuke- mastr. 43 Hoogezand 2 Melkgeiten, v. Royen straat 24 Oost of in r. 2 beste Melk- geiten en j. Geit r. 10 w. o.w.r. t, vette-ofkip- pen, Kropswolde 146 Melkgeit, 1 jaar oud, J. Wedda, Borgercomp. z.g.a.n. acht delig Ko- nijnenhok met uitneemb. laden bij L. Lambers, Kielwindew. P. Venema- kade 127 of r. Jongensschoenen m. 37 v. m. 39, p. Jongens- laarzen, m. 37 v. m. 39 J. Duursema, Borstelma- ker, Kielwindeweer best Vaarskalf. Franssens Achterd. 29 Sappemeer beste Kalfkoe (kalftijd 10 Juli) o. w. r. te bevr. A. ter Veer, M, Venin gastr. 27 Hoogezand mooie Preiplanten, R. Schreuder, kweker Sapp. Wasfornuisje, Mulder Stationsstr. 7 Sappemeer studie Piano, zwart hout Diepstra. Zuidbr. B 214

(Volksblad) Oost-Goorecht en Omstreken nl | 1945 | | pagina 2